American Miniature Horse Youth Association
World Championship Show
September 25 - September 26, 2004 
Will Rogers Memorial Center 
Fort Worth, Texas 

Results of

September 25, 2004
(Classes 1-22)
September 26, 2004
(Classes 23-31)

 

Day 1


Class 1: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR MARE (23 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK SOMETIMESALADY, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
RESERVE: RIVERS EDGE REBELS JULIETTE, Shown by MICAELA S. NAUMAN
3rd SONOITA INVADERS INFATUATION, Shown by CAILIN MCLENNAN
4th HALLMARKS JUST SABLE, Shown by NICOLE GOETTL
5th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KRYSTAL BOLLES
6th LOS ARBOLES HOLLY HAWK, Shown by JOSH JONES
7th LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTBEAT, Shown by CHANDLER MARKS
8th HHF MAKE MINE MINK, Shown by KRISTI HOLLY
9th ANOTHER DIMENSION PRECIOUS ICON, Shown by JAIME LABAVITCH
10th FAITH FARMS KHEMOS MISS ATTITUDE, Shown by TREVOR J. KANE

Class 2: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (14 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS I BELIEVE, Shown by COURTNEY CHAFER
RESERVE: HARBORTOWN AMAZING GRACE, Shown by STEVEN SCUSE
3rd WINTERWOOD MONARCHS CRYSTAL LACE, Shown by BRIELLE S. PIERCE
4th FLYING A DREAMERS BIT OF HONEY, Shown by JUSTIN GRAY
5th FALLEN ASH SCOUTS RED RIBBONS, Shown by SHELBY "NICKI" SUMMERS
6th LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTBEAT, Shown by MARIAH CHEATHAM
7th REECES STARLIGHT THUNDER, Shown by MEGAN MCLANE
8th CROSS COUNTRY RYTHM OF THE RAIN, Shown by MADDIE GERY
9th CASCADES SIR SNIPPETS LIL PRINCESS, Shown by JASON LEE BURNS, JR.
10th TEN LS SPIRITS BAY CHARISMA, Shown by MIKKAH E. HIGNITE

Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (13 Entries)
CHAMPION: SPS BACCARRA VENETIAN PRINCESS, Shown by MICHAEL ANTHONY ROME
RESERVE: ANOTHER DIMENSION PRECIOUS ICON, Shown by LOUIE BORNSTEIN
3rd LOWES LADY LUCK BE MINE, Shown by KAILEY M. TOAL
4th ALLIANCE TOPSIDERS DUSTY DARLING, Shown by MCNEILL ENGLAND
5th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KAYLA PORTER
6th FLYING A DREAMERS BIT OF HONEY, Shown by MADISON GRAY
7th SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA, Shown by GRACIE TAYLOR
8th RODEO HI ROLLERS BELLA MAREE, Shown by KIMBERLY JONES
9th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by JORDAN LEE HARTLEY
10th GODSPEEDS FANCI FRAME DESIGN, Shown by CLAIRE ROBERTSON

Class 4: YOUTH SPECIAL NEEDS WITH GELDING OR MARE (9 Entries)
CHAMPION: STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
RESERVE: CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MICHAEL STUCKI
3rd QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by JARED FRIEMEL
4th CIRCLE J RENEGADE WIND, Shown by JOHN T. MORRIS, JR.
5th PALM BEACHS HOT GOSSIP, Shown by EMELIA LAKEMAN
6th QUAIL CREEKS BRISTOL BAY, Shown by RUSTIN FRIEMEL
7th QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by KYLE HIGGINS
8th ERL RICOCHET, Shown by SHANE PATRICK
9th QUAIL CREEKS WILLIE MAKE IT, Shown by ALEXANDRIA G. BLANCETT

Class 5: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (21 Entries)
CHAMPION: SIERRAS GOLDEN RAIN DANCE, Shown by TREVOR J. KANE
RESERVE: LM HAWKS SAHARA BEY, Shown by AMANDA M. BIRK
3rd SCOTT CREEK VELVETEEN PATCHES, Shown by MARCI STUCKI
4th CHAMPION FARMS BT CELEBRITY, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th MARYSTOWN COWBOYS IMAGE, Shown by NICOLE GOETTL
6th SAMIS SIMONE, Shown by NICK MILLER
7th VERMILYEA FARM EXTRAORDINAIRE, Shown by CHANDLER MARKS
8th ASTARTES SECRET ENCHANTRESS, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS
9th WINNERS CIRCLE APHRODITE, Shown by CAILIN MCLENNAN
10th LOS ARBOLES BLACK VELVET MIRAGE, Shown by KELLY ANN CAMPBELL

Class 6: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (10 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE MS BTU TO U, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: VILLAS KACHINA DOLL, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
3rd WF LOVE FLIGHT, Shown by MELISSA ANDRADE
4th SAMIS SIMONE, Shown by ERICA MILLER
5th VERMILYEA FARM EXTRAORDINAIRE, Shown by MARIAH CHEATHAM
6th LOW DOWNS BELLADONIS, Shown by BROOKE A. SULLY
7th BREWERS DYNAMO JUBELATION, Shown by BRIELLE S. PIERCE
8th MERIDIANS SS SERENDIPITY, Shown by JUSTIN GRAY
9th BANTAMS TEXAS TWO STEP, Shown by KAITLYN (KATIE) DAVIS
10th R & C JULIET, Shown by MEAGAN L. TIMS

Class 7: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (10 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE MS BTU TO U, Shown by DEMI E. ROGERS
RESERVE: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CHARISMA, Shown by MICHAEL ANTHONY ROME
3rd ASTARTES SECRET ENCHANTRESS, Shown by LOUIE BORNSTEIN
4th TAYLOR MADES AMAZING GRACE, Shown by GRACIE TAYLOR
5th SCOTT CREEK ROYALE ROSE, Shown by RYAN GIBBONS
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by MADISON HOLLY
7th MS WISH N WELLS DQS KAY KAY, Shown by KAYLA PORTER
8th MERIDIANS SS SERENDIPITY, Shown by MADISON GRAY
9th BANTAMS TEXAS TWO STEP, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
10th JAMES RENEE RAE, Shown by JORDAN LEE HARTLEY

Class 8: YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP 17 & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: MICAH , Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT
RESERVE: EMELIA , Showing PALM BEACHS HOT GOSSIP
3rd ALEXANDRIA G. , Showing QUAIL CREEKS WILLIE MAKE IT
4th EUGENE DUKART-, Showing DIAMOND B DUSTY
5th JARED , Showing QUICKSILVERS WINDSTAR
6th RUSTIN , Showing QUAIL CREEKS BRISTOL BAY
7th MICHAEL , Showing FANFARES CHECK MY LABEL
8th KYLE , Showing QUAIL CREEKS CHANCES R

Class 9: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 17 (23 Entries)
CHAMPION: MARCI , Showing RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY
RESERVE: DENA , Showing GOLD HILL PRANCER
3rd SHANNA , Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
4th KRISTI , Showing PAINTBRUSH SILVER CHIPMUNK
5th CAILIN , Showing LANDRYS JOHNNY WALKER RED
6th BRITTANY , Showing LUCKY LEDANES TUFF E NUFF
7th MICHELLE , Showing LITTLE KINGS TABASCO BRAT
8th KRISTEN , Showing CRYSTAL RIDGE BLUE STATE OF THE ART
9th KRISTINA , Showing GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION
10th KRYSTAL , Showing ALVADARS DESTINY AFIRE

Class 10: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (21 Entries)
CHAMPION: PAIGE VAN , Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
RESERVE: ELLEN , Showing GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR
3rd LINDSAY L. , Showing LIL HILLS DAPPER DANDY
4th SARAH ELIZABETH , Showing ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE
5th COURTNEY , Showing GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION
6th KATIE , Showing ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER
7th COURTNEY , Showing ALVADARS DESTINY AFIRE

8th KAITLYN (KATIE) , Showing BANTAMS TEXAS TWO STEP
9th SAMANTHA , Showing ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE
10th JESSICA , Showing MONTYS KODAK MOMENT

Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (10 Entries)
CHAMPION: RYAN , Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH
RESERVE: MADISON , Showing SUNBAR ZIPPER
3rd BRIDGET AUTUMN , Showing ALPHA & OMEGA STORMYS HERO
4th CLAYTON , Showing GOLD HILL PRANCER
5th BROOKE , Showing WCF REGAL DIABLO
6th LEAH N. , Showing LHF BUCK OF A CHANCE
7th ALYSSA PRAUD , Showing DIAMOND B DUSTY
8th ASHLEY A. , Showing DIAMOND M CLASSIC BLUE IMAGE
9th JORDAN LEE , Showing JAMES RENEE RAE
10th HUNTER , Showing ABRIAS CHAMPAGNE CRESCENDO

Class 12: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 13 & OVER (39 Entries)
CHAMPION: R & B SHEEZA TEN, Shown by MADI SYMONDS
RESERVE: DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by MICHELLE STEVENS
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by KRISTI HOLLY
4th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by ALINA MATTISON
5th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, Shown by ALLISON BRAUN
6th MAESTROS RAGTIME TOY, Shown by HEATHER R. BUDROW
7th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
8th JESS ROCKY RABBIT, Shown by TREVOR J. KANE
9th LA VISTA JINGLE JAMBOREE, Shown by JAIME LABAVITCH
10th JC BAY IMAGE, Shown by KRYSTAL BOLLES

Class 13: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (23 Entries)
CHAMPION: LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR, Shown by ELLEN DICKSON
4th GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by BROOKE A. SULLY
6th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
7th FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by BRIAN VALENTE
8th HALLMARKS CASCARONES DE FERNANDEZ, Shown by SHELBY "NICKI" SUMMERS
9th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
10th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE

Class 14: YOUTH COSTUME (20 Entries)
CHAMPION: DIAMOND B DUSTY, Shown by EUGENE DUKART-MUELLER
RESERVE: MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by GRACIE TAYLOR
3rd MCCS STEP ASIDE LADY DIANA, Shown by ROBYN J. CEPAK
4th GLENN STARS RAINE MAKER, Shown by JASON LEE BURNS, JR.
5th BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT
6th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER
7th WCF REGAL DIABLO, Shown by BROOKE CUNNINGHAM
8th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
9th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
10th DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA

Class 15: YOUTH 13 & OVER WITH SENIOR GELDING (31 Entries)
CHAMPION: GLORY BE FARMS HIGH TIME TRAVELER, Shown by TORI D. BIRK
RESERVE: JSW ETERNAL DESTINY, Shown by ZACHARY R. BURTON
3rd GLENN STARS STATE OF THE ART, Shown by ANDREA SEVERSON
4th ALOHA ACRES ADARS HOT SHOT, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by DENA MERRILL
6th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
7th WINDY WOODS SUPER TRAMPS SCAMP, Shown by CAILIN MCLENNAN
8th HALLMARKS PHANTOM RIO GRANDE, Shown by NICOLE GOETTL
9th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CASANOVA, Shown by STORMIE BURNS
10th LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by BRITTANY DAHL

Class 16: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (24 Entries)
CHAMPION: WF SET ON GO, Shown by MELISSA ANDRADE
RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd LUCKY FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by JUSTIN GRAY
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by BRIELLE S. PIERCE
5th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
6th FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by BRIAN VALENTE
7th LA VISTA SHADY REMARK, Shown by PAIGE VAN WYCK
8th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by COURTNEY CHAFER
9th GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR, Shown by ELLEN DICKSON
10th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS

Class 17: YOUTH 7 & UNDER WITH SENIOR GELDING (16 Entries)
CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: WF SET ON GO, Shown by KAILEY M. TOAL
3rd LUCKY FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by MADISON GRAY
4th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
5th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by LOUIE BORNSTEIN
6th DIAMOND M CLASSIC BLUE IMAGE, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK
7th CHERRYVILLE RIOS LET IT RAIN, Shown by KATELYNN FALCON
8th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by KIMBERLY JONES
9th MISTLETOES RASTAFARIAN, Shown by RYAN GIBBONS
10th FREEDOM HILL FARMS EXCALIBUR, Shown by MEGAN FALCON

Class 18: YOUTH 13 & OVER WITH JUNIOR GELDING (12 Entries)
CHAMPION: JSW DEBONAIRS ROWDY BOY, Shown by ZACHARY R. BURTON
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
3rd SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by CAILIN MCLENNAN
4th KNELLS SPIN TO WIN, Shown by JOSH JONES
5th ANOTHER DIMENSION DWBS PREMONITION, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS
6th WINNING STREAKS CLASSIC FEATURE, Shown by CHANDLER MARKS
7th MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by KRYSTAL BOLLES
8th DAYSPRING SIMON SAYS, Shown by MARCI STUCKI
9th MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by NICOLE GOETTL
10th JTR CASS OLES IM KIDDIN, Shown by SUMMER DANIELLE ALLEN

Class 19: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (5 Entries)
CHAMPION: ROYALTYS LIVE THE DREAM, Shown by BROOKE A. SULLY
RESERVE: STARS SHIRAZ, Shown by COURTNEY CHAFER
3rd MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by COURTNEY CAMPBELL
4th DAYSPRING SIMON SAYS, Shown by MICAH GIBBONS
5th EJH EASY BUCKS, Shown by JESSICA WALSH

Class 20: YOUTH 7 & UNDER WITH JUNIOR GELDING (9 Entries)
CHAMPION: KNELLS GENTLEMAN JACK, Shown by LANCE LEWIS
RESERVE: TEXAS LL SHAMELESS MR PRESIDENT, Shown by CLAIRE ROBERTSON
3rd ANOTHER DIMENSION DWBS PREMONITION, Shown by LOUIE BORNSTEIN
4th ABRIAS CHAMPAGNE CRESCENDO, Shown by HUNTER VIDEAN
5th PECAN GROVES ALL CHARGED UP, Shown by MICHAEL ANTHONY ROME
6th DAYSPRING SIMON SAYS, Shown by RYAN GIBBONS
7th LHF BUCK OF A CHANCE, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
8th SUNDANCES SHOW TIME AWESOME STAR, Shown by KALLI G. MOYER
9th FOUR J BEN JOHNSONS MAVERICK ANGEL, Shown by JORDAN LEE HARTLEY

Class 21: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 & OVER (22 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
RESERVE: HHF PLAYIN WITH FINESSE, Shown by ALLISON BRAUN
3rd SAMIS QUIZ KID, Shown by KIMBERLY GAJEWSKI
4th LUTES APACHE BOW, Shown by SHANNA STEVENS
5th ASTARTES MOHAWKS SAHARA SUNSHINE, Shown by ZACHARY R. BURTON
6th DREAM MAKERS BLACK TIE, Shown by CAILIN MCLENNAN
7th CENTURY FARMS BEY MASQUERADE, Shown by KRYSTAL BOLLES
8th BUTTONWILLOWS RASCALS DANCER, Shown by KRISTI HOLLY
9th VERMILYEA FARMS TOY POKEMON, Shown by KRISTINA SLOBODY
10th LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by BRITTANY DAHL

Class 22: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by ELLEN DICKSON
RESERVE: FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by ERICA MILLER
3rd SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN
4th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by MICAH GIBBONS
5th HCM YELLOW JACKET, Shown by COURTNEY CAMPBELL
6th SILVER MEADOWS TURKS TEMPTATION, Shown by BROOKE MILLER
7th GLENN STARS RAINE MAKER, Shown by JASON LEE BURNS, JR.



Day 2

Class 23: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 17 (20 Entries)
CHAMPION: LANDRYS JOHNNY WALKER RED, Shown by CAILIN MCLENNAN
RESERVE: PAINTBRUSH SILVER CHIPMUNK, Shown by KRISTI HOLLY
3rd LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by MICHELLE STEVENS
4th SAXON MOUNT JAMAICAN GIRL, Shown by TARALYN MUSFELT
5th RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY, Shown by MARCI STUCKI
6th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, Shown by CAITLIN MACDONALD
7th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS
8th GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
9th R & B SHEEZA TEN, Shown by MADI SYMONDS
10th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI

Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
RESERVE: MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
3rd STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
4th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
5th GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR, Shown by ELLEN DICKSON

Class 25: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 17 (43 Entries)
CHAMPION: DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS
RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL BOLLES
3rd GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
4th LANDRYS JOHNNY WALKER RED, Shown by CAILIN MCLENNAN
5th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, Shown by CAITLIN MACDONALD
6th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by ALINA MATTISON
7th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
8th CIRCLE J DUCHESS, Shown by CAITLIN MACDONALD
9th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by ANDREA PETERSEN
10th SAXON MOUNT KING OF HART, Shown by ISAIAH MORRIS

Class 26: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (21 Entries)
CHAMPION: LONE STARS DUKE, Shown by EMILY MAZER
RESERVE: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
3rd DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
4th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
6th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT
8th ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER, Shown by KATIE HAZEL
9th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
10th HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, Shown by MARISSA ASHLEY RUEHLE

Class 27: YOUTH HUNTER 13 TO 17 (66 Entries)
CHAMPION: FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
RESERVE: SAMIS SIMONE, Shown by NICK MILLER
3rd CIRCLE J BUNANZA, Shown by CAITLIN MACDONALD
4th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by TREVOR J. KANE
5th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by NICK MILLER
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by JEFF DICKSON
7th SAXON MOUNT JAMAICAN GIRL, Shown by TARALYN MUSFELT
8th ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER
9th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL BOLLES
10th O THAT FRITO BANDITO, Shown by MICHELLE STEVENS

Class 28: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (32 Entries)
CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
RESERVE: DARROS IRON EAGLE CODY, Shown by JESSICA HILL
3rd STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
4th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
5th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
6th ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER, Shown by KATIE HAZEL
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by ELLEN DICKSON
8th ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
9th LANDRYS ROAN COWBOY, Shown by MADDIE GERY
10th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON

Class 29: YOUTH JUMPER 13 TO 17 (28 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by MICAELA S. NAUMAN
RESERVE: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
3rd CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
3rd SUNBAR ZIPPER, Shown by KRISTI HOLLY
4th TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown by JACOB JOHNSON
4th SAXON MOUNT JAMAICAN GIRL, Shown by TARALYN MUSFELT
5th ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER
5th SAXON MOUNT LITTLE JOHN, Shown by TARALYN MUSFELT
5th CRYSTAL RIDGE BLUE STATE OF THE ART, Shown by KRISTEN LOPES
6th JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB JOHNSON
7th LANDRYS JOHNNY WALKER RED, Shown by CAILIN MCLENNAN
7th LIL DUDES BE A MOONLIGHT ROMEO, Shown by ANDREA PETERSEN
7th LAZY H MONTE CARLO, Shown by ALINA MATTISON
8th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL BOLLES
9th CHAMPION FARMS DUFFY O DAY, Shown by BRITTANY DAHL
9th COLOURTIMES HOT SHOT, Shown by RACHEL DABBS
10th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON

Class 30: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER (14 Entries)
CHAMPION: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by JUSTIN GRAY
RESERVE: LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
3rd GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION, Shown by COUTNEY CHAFER
4th ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
5th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
6th SG STEP N BLUE, Shown by PAIGE VAN WYCK
6th DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
6th GROSSHILL EK CREATIONS RISING STAR, Shown by ELLEN DICKSON
7th ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER, Shown by KATIE HAZEL
7th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
7th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
8th GERMELS DANIEL, Shown by MADDIE GERY
9th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT
9th DARROS IRON EAGLE CODY, Shown by JESSICA HILL

Class 31: YOUTH ROADSTER (22 Entries)
CHAMPION: WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by ALINA MATTISON
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by ALLISON BRAUN
3rd SWEETWATERS JOCKERS WILD, Shown by MICHELLE STEVENS
4th DREAM MAKERS BLACK TIE, Shown by CAILIN MCLENNAN
5th LUTES APACHE BOW, Shown by SHANNA STEVENS
6th SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
7th D AS SABLE, Shown by STEPHANIE PRAUD
8th BUTTONWILLOWS RASCALS DANCER, Shown by KRISTI HOLLY
9th DESERT SHADOWS DANDYS MOON MAIDEN, Shown by AMANDA STEVENS
10th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by DENA MERRILL