American Miniature Horse Association 
Eastern Championship Show Results
July 30 - Aug. 1, 2004
Senator Bob Martin Eastern Ag Center, 
Williamston, NC

Daily Results

July 30, 2004
(1 thru 57)
July 31, 2004
(58 thru 103)
August 1, 2004
(104 thru 145)

 

Day 1

Class 1: ADULT SHOWMANSHIP (4 Entries)
CHAMPION: DIANE MAYER, Showing WONDER HORSES FORMAL ATTIRE
RESERVE: TERRY KELLUM, Showing WONDER HORSES GOLDEN PEACH
3rd LAUREN ALLEN, Showing JAZZ HOT BABY
4th PRISCILLA LANE, Showing RIVERS EDGE FIRECRACKER

Class 2: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entries)
CHAMPION: RON WILSON, Showing RIVERS EDGE FIRECRACKER

Class 3: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 (10 Entries)
CHAMPION: LM HAWKS SAHARA BEY, Shown by JOAN RICHARDS
RESERVE: TAYLOR MADES AMAZING GRACE, Shown by KATIE TAYLOR
3rd C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID
4th SWEETWATERS LIL ECHO, Shown by SUSAN BURNS
5th CRYSTAL RIDGE STARDUST MELODY, Shown by HEATHER CATARIUS
6th CRYSTAL RIDGE MIDNIGHT ZEPHYR, Shown by TOM O'CONNELL
7th JAZZ HOT BABY, Shown by LAUREN ALLEN
8th ALLIANCE DANDYS FRENCH KISS, Shown by DAVID HOOKS
9th UTOPIAS BONNIE BLUE, Shown by HEATHER TROGLAUER
10th MINI HOOFS HOLLY BERRY, Shown by JENNIFER GARRETT

Class 4: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: JSW A PERFECT TOY 4U, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: LUCKY FOUR IMPRESSIVE KRISTEYNA, Shown by WADE BURNS
3rd WWF RED KARMEL OF HOBBIT HILL, Shown by BRIAN HILL
4th MOCHAS CHEROKEE ANGEL FEATHER, Shown by CINDY MOSES
5th LEESIDES ELEGANT BY DESIGN, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
6th TEN LS SPENDORS PAINTED PERFECTION, Shown by DEBBIE MEEK

Class 5: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 (16 Entries)
CHAMPION: SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA, Shown by KATIE TAYLOR
RESERVE: JONES MAJESTIC DEJA BLUE, Shown by ELAINE JONES
3rd CASCADES TOP CATS DEDUTANTE, Shown by SHERI CAREY
4th GRF ROYAL STAR DESIGNER STARLIGHT, Shown by JOHN FOX
5th RHA MAGICAL LOCOMOTION, Shown by JAMES WALSH
6th GROSSHILLS HAPPY ENDING, Shown by JERRY HUDDLESTON
7th WILD OAKS ROYAL DELIGHT, Shown by JANA NICHOLS
8th BEPETTONS BT SHINING STAR, Shown by JOHN GOUGH
9th HONEYSUCKLE KNOLL REGENCYS LADY JANE, Shown by AGNES VENABLE
10th CRYSTAL RIDGE EKS DIVA OF FAME, Shown by TOM O'CONNELL

Class 6: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 2 (13 Entries)
CHAMPION: RIVERS EDGE REBELS JULIETTE, Shown by PAUL ROSEN
RESERVE: NOSTALGIAS RISKY INVESTMENT, Shown by NATALIE ROBERTS
3rd FREEDOM HILL FARMS FLAMING GODDESS, Shown by JONATHAN WHITT
4th VILLAS NT BLACK ELEGANCE, Shown by DAN BARTLETT
5th LR SCOUTS I BELIEVE, Shown by KRIS VETGER
6th LUCKY FOUR SKIPPA STAR ATTRACTION, Shown by WADE BURNS
7th CROSS COUNTRY RED BOYS JULIET, Shown by LORRAINE O'CONNELL
8th LIBERTYS DREAM OF ROYALTY, Shown by JAMES PAYNE
9th MOCHAS CC CHEROKEE FROSTFYRE, Shown by CINDY MOSES
10th HA GOLDEN PRINCES MISTY ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 7: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED MARE (18 Entries)
CHAMPION: JSW GOOD DEEDS SILENT LOVE, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: TAYLOR MADES AMAZING GRACE, Shown by KATIE TAYLOR
3rd NOSTALGIAS CASH IN ADVANCE, Shown by NATALIE ROBERTS
4th VILLAS NT BLACK ELEGANCE, Shown by DAN BARTLETT
5th CASCADES TOP CATS DEDUTANTE, Shown by SHERI CAREY
6th GROSSHILLS HAPPY ENDING, Shown by KIM HUDDLESTON
7th MOCHAS CHEROKEE ANGEL FEATHER, Shown by CINDY MOSES
8th LEESIDES ELEGANT BY DESIGN, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
9th NOSTALGIAS SWEET SENSATION, Shown by TOM ROBERTS
10th GRF ROYAL STAR DESIGNER STARLIGHT, Shown by JOHN FOX

Class 8: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by DAVID HOOKS
RESERVE: MINI HOOFS HOLLY BERRY, Shown by JENNIFER GARRETT

Class 9: THREE BY ONE OWNER (3 Entries)
CHAMPION: D GS KHEMOSABIS POW WOW - KELLY LEAIRD
RESERVE: RHA MAGICAL LOCOMOTION - PAMELA WALSH
3rd GRF ROYAL STAR DESIGNER STARLIGHT - DONALD W. FOX

Class 10: BEST MATCHED PAIR (2 Entries)
CHAMPION: D GS BLAZE OF GLORY - PHIL & TRUDY GIBBONS
RESERVE: FALLEN ASH FARMS ANGEL BUCKS - DONALD W. OR ANNA B. FOX

Class 11: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: VERMILYEAS DANDY GRAND FINALE - STACY SACHEN
RESERVE: WF HUSKERS SOUL SURVIVOR - ABBY CONDER
3rd SUGAR CREEK TOP CATS MOONSTRUCK - ALBERT MERRILL
4th ALLIANCE QUITE THE EVENT - KATHY OR FRANK FATIGATI
5th MAGNOLIA FARMS COWBOYS CHIEF - CARL OR PATRICE FLEMING

Class 12: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: ILES DESPERADO - FRANK OR CATHY FATIGATI/LAUREL ACRES
RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY - BRIAN HILL (LESSEE)
3rd ALLIANCE QUITE THE EVENT - KATHY OR FRANK FATIGATI
4th WRIGHTS SNEAK A PIC - ANNE G. MILLER OR MOLLY MILLER POOLE
5th BOND CRUSADER - ROBERT OR CHRISTINE PADULA
6th SUGAR CREEK TOP CATS MOONSTRUCK - ALBERT MERRILL

Class 13: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: LIBERTYMERES ARES, Shown by CHRISTINE PADULA
RESERVE: VERMILYEA FARMS ROWDYS CROSSFIRE, Shown by AMANDA GOUGH
3rd HARRELLS SOUTHERN CROSS, Shown by JENNIFER GARRETT
4th WONDER HORSES GOLDEN STAR, Shown by TERRY KELLUM

Class 14: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS DUKE DREAMER, Shown by KRIS VETGER
RESERVE: ABRIAS BIT O ATTITUDE, Shown by STACY SACHEN
3rd VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BAY, Shown by JONATHAN WHITT
4th LUCKY FOUR REBELS CHASIN RAINBOWS, Shown by WADE BURNS
5th NOSTALGIAS SIX SIGMA, Shown by NATALIE ROBERTS
6th ALLIANCE ROWDY HOTLINE, Shown by RAY ROSS
7th WHAT A FOLLYS COMET, Shown by VALERIE CARROLL
8th HEAR ABOUT WINDSTORMS STEEL FORCE, Shown by KELLY ANDERSON
9th MANIPULATORS TOUCH GOLD, Shown by TOM WERNE
10th PLEASANT MEADOWS UNOS VALENTINO, Shown by KIMBERLY LAFLEUR

Class 15: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED STALLION (10 Entries)
CHAMPION: OAKVIEW TRIPLE CROWNS REBEL, Shown by ALISON KING
RESERVE: LUCKY FOUR ROWDY RANGER, Shown by SHERI CAREY
3rd LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
4th VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BAY, Shown by JONATHAN WHITT
5th RHA RANGERS ABSOLUT, Shown by JAMES WALSH
6th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS MARQUIS, Shown by LORRAINE O'CONNELL
7th VERMILYEA FARMS ROWDYS CROSSFIRE, Shown by AMANDA GOUGH
8th FAITH FARMS VICTORIOUS RIDER, Shown by DAVID HOOKS
9th GRF DESIGNERS MYSTICAL SMOKE, Shown by BONNIE FOX
10th CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE COOKE

Class 16: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KATIE TAYLOR
RESERVE: ILES DESPERADO, Shown by FRANK FATIGATI
3rd LUCKY FOUR HITS THE SPOT, Shown by SAMANTHA PHIPPS
4th ALOHA ACRES TERMINATORS READY SETGO, Shown by LAUREN ALLEN
5th WONDER HORSES FORMAL ATTIRE, Shown by DIANE MAYER
6th RF TENNESSEE BEY LEGEND, Shown by JOHN FOX
7th SAND HILLS FARMS WAR DANCES MR FOX, Shown by JERRY CAMPBELL
8th RIVERS EDGE FIRECRACKER, Shown by RON WILSON

Class 17: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: WF SET ON GO, Shown by BEVERLY BURDETTE
RESERVE: JSW ETERNAL DESTINY, Shown by JONATHAN WHITT
3rd LUCKY FOUR REBELS RAGS TO RICHES, Shown by TOM ROBERTS

Class 18: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED GELDING (6 Entries)
CHAMPION: VILLAS NT GONE AMD DUN IT, Shown by DAN BARTLETT
RESERVE: SAND HILLS FARMS WAR DANCES MR FOX, Shown by JERRY CAMPBELL
3rd LUCKY FOUR IMPRESSIVE MONTEREY, Shown by SHERI CAREY
4th LYNNCLIFFS LAST PAINTED DIFFERENCE, Shown by PATTI REISS
5th WONDER HORSES PROMISING ENDEAVOR, Shown by TERRY KELLUM
6th ROCKIN RS LITTLE ZORO, Shown by DANIELLE COOKE

Class 19: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (5 Entries)
CHAMPION: SWEETWATERS BALI HI - ANGELA BROOKS OR SHEILA HOLTON
RESERVE: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM - DARLENE DAVID
3rd MINI HOOFS HOLLY BERRY - ALISON GARRETT
4th ALLIANCE DANDYS FRENCH KISS - DAVID OR JACKIE HOOKS
5th LYNNCLIFFS DARE TO BE DIFFERENT - PATTY REISS

Class 20: OPEN HALTER OBSTACLE (5 Entries)
CHAMPION: HOBBY HORSES SILVER N GOLD - DAVID AND JACKIE HOOKS
RESERVE: ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO - JUSTINE WESTOVER
3rd DUNROVINS LONELY BOY - PRISCILLA LANE
4th VERMILYEA FARMS CORVETTES STINRAY - PATTI & CLIFF REISS
5th RIVERS EDGE FIRECRACKER - RON & SHARON WILSON

Class 21: AMATEUR HALTER OBSTACLE (13 Entries)
CHAMPION: WONDER HORSES GOLDEN PEACH, Shown by TERRY KELLUM
RESERVE: WONDER HORSES GOLDEN STAR, Shown by TERRY KELLUM
3rd ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by MARGARET THEISS
4th CRYSTAL RIDGE BUCKWILD, Shown by NOREEN GHERARD
5th VERMILYEA FARMS CORVETTES STINRAY, Shown by PATTI REISS
6th MINI HOOFS HOLLY BERRY, Shown by JENNIFER GARRETT
7th CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE COOKE
8th WONDER HORSES PROMISING ENDEAVOR, Shown by TERRY KELLUM
9th MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KATIE TAYLOR
10th ROCKIN RS LITTLE ZORO, Shown by DANIELLE COOKE

Class 22: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13 THRU 17 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER
RESERVE: CRYSTAL RIDGE BUCKWILD, Shown by REBECCA TSCHAUDER
3rd LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
4th MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KELSEY SPRANG
5th LIBERTYMERE LEGACYS TOY, Shown by EMILY SORLIEN

Class 23: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH THEISS

Class 25: SENIOR MARES, 28" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CHARISMA - LYNN ANGEL OR CLIFF BOLING
RESERVE: LIBERTYS WIND CHIME - JOHN TOBE
3rd UTOPIAS BONNIE BLUE - HEATHER J. TROGLAUER

Class 26: SENIOR MARES, OVER 28" TO 30" (6 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES ADAR LYNN - ELIZABETH MARKS
RESERVE: WWF RED KARMEL OF HOBBIT HILL - TONI REECE OR DANIELLE HILL
3rd LITTLE KINGS BUCKEROO STARLETTE - FELIX OR JOYCE COVINGTON
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL - DARLENE DAVID (LESSEE)
5th D GS KHEMOSABIS POW WOW - KELLY LEAIRD
6th KAMS SPIRITS ELEGANT GLORI - EARL & JUDY KING

Class 27: SENIOR MARES, OVER 30" TO 32" (8 Entries)
CHAMPION: VILLAS KACHINA DOLL - KEN OR NELL JACKSON
RESERVE: LUCKY FOUR IMPRESSIVE KRISTEYNA - WADE BURNS OR JOHN WOODRING/LUCKY FOUR FARMS
3rd SWEETWATERS LIL ECHO - SUSAN OR STORMIE BURNS
4th MOCHAS CHEROKEE ANGEL FEATHER - CINDY MOSES/MOCHA MINIATURES
5th FA JESTERS ROYAL FASHION - PHIL & TRUDY GIBBONS
6th CRYSTAL RIDGE STARDUST MELODY - HEATHER CATARIUS (LESSEE)
7th LEESIDES ELEGANT BY DESIGN - KIMBERLY LAFLEUR
8th CRYSTAL RIDGE MIDNIGHT ZEPHYR - TOM & LORRAINE O'CONNELL

Class 28: SENIOR MARES, OVER 32" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: LM HAWKS SAHARA BEY - JOAN RICHARDS
RESERVE: LUCKY FOUR COLOR ME CLASS - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
3rd JSW A PERFECT TOY 4U - JONATHAN WHITT
4th BTU SHES A DANDY - TAMI MELBY
5th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM - DARLENE DAVID
6th TAYLOR MADES AMAZING GRACE - KIM TAYLOR
7th VERMILYEA FARMS EXTRAORDINAIRE - FELIX OR JOYCE COVINGTON
8th LIL HOOF BEATS ROWDY REMARK - PHIL & TRUDY GIBBONS

Class 29: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32" - 34" (6 Entries)
CHAMPION: CLASSY BOY - RUSSELL AND JUDITH ROBERTS
RESERVE: SWEETWATERS BALI HI - ANGELA BROOKS OR SHEILA HOLTON
3rd ILES DESPERADO - FRANK OR CATHY FATIGATI/LAUREL ACRES
4th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM - DARLENE DAVID
5th WRIGHTS SNEAK A PIC - ANNE G. MILLER OR MOLLY MILLER POOLE
6th CANDYLANDS SECRET EDITION - JANE KIMBLE

Class 30: COUNTRY PLEASURE DRIVING - 32" & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: WONDERLANDS BUCKEROO TWO INTRIGUE - KAREN BASHER
RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY - BRIAN HILL (LESSEE)
3rd WF HUSKERS SOUL SURVIVOR - ABBY CONDER
4th LIBERTYMERE LEGACYS CRUSADER - R.G. OR C.H. PADULA/LIBERTYMERE FARM
5th LUCKY FOUR THRILLERS TROJAN - PAM ALLEN
6th MAGNOLIA FARMS COWBOYS CHIEF - CARL OR PATRICE FLEMING

Class 31: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLIONS (6 Entries)
CHAMPION: VERMILYEAS DANDY GRAND FINALE - STACY SACHEN
RESERVE: HOBBY HORSES SILVER N GOLD - DAVID AND JACKIE HOOKS
3rd LIBERTYMERE LEGACYS CRUSADER - R.G. OR C.H. PADULA/LIBERTYMERE FARM
4th DUNROVINS LONELY BOY - PRISCILLA LANE
5th MAGNOLIA FARMS COWBOYS CHIEF - CARL OR PATRICE FLEMING
6th CANDYLANDS SECRET EDITION - JANE KIMBLE

Class 32: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: KNELL RED WHITE AND BLUE, Shown by RICK WADE
RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TIAWANA SUN GOLD, Shown by AGNES VENABLE
3rd CRYSTAL RIDGE GOOD AS GOLD, Shown by NOREEN GHERARD
4th EJH EASY BUCKS, Shown by JAMES WALSH
5th LUCKY FOUR IMPRESSIVE MONTEREY, Shown by SHERI CAREY
6th B SPRINGHILLS ROUDY REBEL, Shown by ROBERT BURGESS
7th WONDER HORSES PROMISING ENDEAVOR, Shown by TERRY KELLUM
8th RHA REGAL LOCOMOTION, Shown by HEATHER CATARIUS

Class 33: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPRESSIVE ELDORADO, Shown by WADE BURNS
RESERVE: JSW DEBONARIS ROWDY BOY, Shown by JONATHAN WHITT
3rd NOSTALGIAS PRIME INVESTMENT, Shown by NATALIE ROBERTS
4th VILLAS NT GONE AMD DUN IT, Shown by DAN BARTLETT
5th EJH ROCKETS RED GLARE, Shown by BRIAN HILL
6th LYNNCLIFFS LAST PAINTED DIFFERENCE, Shown by PATTI REISS

Class 34: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 1 (13 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION DWBS THE JOKER, Shown by RICK WADE
RESERVE: TROTTING C VOODOO RANGER, Shown by JANET CLIFTON
3rd OAKVIEW TRIPLE CROWNS REBEL, Shown by ALISON KING
4th LAUREL ACRES SEVEN ELEVEN, Shown by FRANK FATIGATI
5th LUCKY FOUR ROWDY RANGER, Shown by SHERI CAREY
6th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, Shown by AGNES VENABLE
7th LIBERTYMERES RED FERRARI, Shown by CHRIS PADULA
8th TEXAS LL ZEUS BUCK THE STARS, Shown by SAMANTHA PHIPPS
9th KMA LITTLE HOOFS, Shown by SUSAN BURNS
10th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS MR DEBONAIR, Shown by TOM O'CONNELL

Class 35: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 2 (13 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR GRANDS RECKLESS, Shown by WADE BURNS
RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KRIS VETGER
3rd FALLEN ASH SCOUTS EXODUS, Shown by JONATHAN WHITT
4th ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO, Shown by STACY SACHEN
5th ARIONS PRIVATE EMBLEM, Shown by TOM WERNE
6th LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
7th QUIET DELLS EASY MONEY, Shown by BRIAN HILL
8th WF RUSSIAN GOLD, Shown by PAIGE MEHLHOPE
9th JSW GOOD DEEDS PAINTED DESIGN, Shown by NATALIE ROBERTS
10th FALLEN ASH FARMS APPY FORCE, Shown by MARGARET THEISS

Class 36: OPEN ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: HUNT HOUSE FARMS LADY STARBUCK - DALE GANGER & ROGER ADDIS
RESERVE: SG RANGERS WINE TASTER - JOE SPINO/S & G MINIATURES
3rd LYNNCLIFFS DARE TO BE DIFFERENT - PATTY REISS
4th CANDYLANDS SECRET EDITION - JANE KIMBLE

Class 37: YOUTH ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
RESERVE: LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON
3rd SILVER MEADOWS TURKS TEMPTATION, Shown by BROOKE MILLER
4th LTS STARSTRUCK, Shown by HEATHER POWELL

Class 38: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: LAS DORADAS CHICO - ANNE G. MILLER OR MOLLY POOLE
RESERVE: GROSSHILL DANDYS CHEATING HEART - ABBY CONDER
3rd COZY CORNER A PINT OF PAINT - LOIS BRYANT
4th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE - JANA NICHOLS
5th SG RANGERS WINE TASTER - JOE SPINO/S & G MINIATURES

Class 39: OPEN HUNTER (10 Entries)
CHAMPION: ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO - JUSTINE WESTOVER
RESERVE: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL - DARLENE DAVID (LESSEE)
3rd ALLIANCE QUITE THE EVENT - KATHY OR FRANK FATIGATI
4th HOBBY HORSES SILVER N GOLD - DAVID AND JACKIE HOOKS
5th DUNROVINS LONELY BOY - PRISCILLA LANE
6th LTS STARSTRUCK - HEATHER POWELL
7th RIVERS EDGE FIRECRACKER - RON & SHARON WILSON
8th ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE - JILL READ OR JUDY LONG
9th SWEETWATERS HAPPY PRINCE - ABBY CONDER

Class 40: AMATEUR HUNTER (11 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: WONDER HORSES GOLDEN STAR, Shown by TERRY KELLUM
3rd MINI HOOFS HOLLY BERRY, Shown by JENNIFER GARRETT
4th WONDER HORSES FORMAL ATTIRE, Shown by DIANE MAYER
5th RIVERS EDGE FIRECRACKER, Shown by RON WILSON
6th ROCKIN RS LITTLE ZORO, Shown by DANIELLE COOKE
7th LTS STARSTRUCK, Shown by CHERYL POWELL
8th TEN LS SPENDORS PAINTED PERFECTION, Shown by DEBBIE MEEK
9th CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by DARLENE BRIDGES
10th MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KATIE TAYLOR

Class 41: YOUTH HUNTER - 13 THRU 17 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER
RESERVE: MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KELSEY SPRANG
3rd LTS STARSTRUCK, Shown by HEATHER POWELL
4th LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
5th CRYSTAL RIDGE MIDNIGHT ZEPHYR, Shown by HOLLY PETTY

Class 42: YOUTH HUNTER - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH THEISS
RESERVE: MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by MARIAH CHEATHAM
3rd ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE, Shown by SAMANTHA READ
4th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON

Class 47: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13 THRU 17 YEARS (13 Entries)CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTBEAT, Shown by CHANDLER MARKS
RESERVE: LM HAWKS CABERNET BEY, Shown by AMANDA BIRK
3rd SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA, Shown by KELSEY SPRANG
4th ARIONS AMARETTO DESTINY, Shown by ZACHARY BURTON
5th RHA MAGICAL LOCOMOTION, Shown by MARK WALSH
6th CRYSTAL RIDGE EKS DIVA OF FAME, Shown by TREVOR KANE
7th LIBERTYMERE ROUGE AU LAIT, Shown by EMILY SORLIEN
8th LUCKY FOUR STORMS NATASHA, Shown by KIMBERLY FORREN
9th GALLOPING G SCOUTS BEST DESIGN, Shown by MEGAN HERRICK
10th CADLE CREEKS ROGUES FANTASY, Shown by NATALIE JOHNSON


Class 48: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 TO 12 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS I BELIEVE, Shown by COURTNEY CHAFER
RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTBEAT, Shown by MARIAH CHEATHAM
3rd GRF ROYAL STAR DESIGNER STARLIGHT, Shown by KELLI FOX
4th OLIVE BRANCHS PUTTIN ON THE RITZ, Shown by SARAH THEISSISS
5th RHA MAGICAL LOCOMOTION, Shown by JESSICA WALSH
6th WILD OAKS ROYAL DELIGHT, Shown by SAMANTHA READ

Class 51: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: WF HUSKERS SOUL SURVIVOR - ABBY CONDER
RESERVE: LIBERTYMERE LEGACYS CRUSADER - R.G. OR C.H. PADULA/LIBERTYMERE FARM
3rd WRIGHTS SNEAK A PIC - ANNE G. MILLER OR MOLLY MILLER POOLE
4th SWEETWATERS BALI HI - ANGELA BROOKS OR SHEILA HOLTON
5th VERMILYEAS DANDY GRAND FINALE - STACY SACHEN

Class 52: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING - OVER 32" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: LAS DORADAS CHICO - ANNE G. MILLER OR MOLLY POOLE
RESERVE: ASTARTES MOHAWKS SAHARA SUNSHINE - JONATHAN WHITT
3rd LITTLE KINGS LF BUCKEROO ZORRO - JOHN OR MELINDA EBERTH
4th GROSSHILL DANDYS CHEATING HEART - ABBY CONDER
5th LEPRECHAUN ACRES TOPPERS DAN - ANITA RAY
6th HUNT HOUSE FARMS LADY STARBUCK - DALE GANGER & ROGER ADDIS
7th COZY CORNER A PINT OF PAINT - LOIS BRYANT

Class 53: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING - 32" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR SILVERS HOT SHOT - JONATHAN WHITT
RESERVE: PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE - JANA NICHOLS
3rd HEAR ABOUT WINDSTORMS STEEL FORCE - KELLY ANDERSON
4th SOMETHING SO RIGHT - LAUREN ALLEN

Class 54: CHAMPIONSHIP AMATEUR GRAND CHAMPION: STALLION RESERVE
GRAND CHAMPION: LUCKY FOUR GRANDS RECKLESS - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ANOTHER DIMENSION DWBS THE JOKER - RICK WADE (LESSEE)

Class 55: CHAMPIONSHIP AMATEUR GRAND CHAMPION: GELDING RESERVE
GRAND CHAMPION: WF SET ON GO - DON & BEVERLY BURDETTE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR IMPRESSIVE ELDORADO - WADE BURNS OR JOHN WOODRING

Class 56: CHAMPIONSHIP AMATEUR GRAND CHAMPION: MARE RESERVE
GRAND CHAMPION: RIVERS EDGE REBELS JULIETTE - PAUL OR LIBBY ROSEN
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA - KIM TAYLOR

Class 57: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: SENIOR MARE
GRAND CHAMPION: LM HAWKS SAHARA BEY - JOAN RICHARDS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: VILLAS KACHINA DOLL - KEN OR NELL JACKSON


Day 2

Class 58: LIBERTY (17 Entries)
CHAMPION: JONES MAJESTIC DEJA BLUE - ELAINE JONES
RESERVE: WONDER HORSES FORMAL ATTIRE - DIANE MAYER
3rd ROYAL OAKS SWEET SIMPLICITY - JIM OR JO BUFORD
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS MARQUIS - TOM & LORRAINE O'CONNELL
5th SAND HILLS FARMS WAR DANCES MR FOX - BETTY CAMPBELL
6th LYNNCLIFFS LAST PAINTED DIFFERENCE - PATTI & CLIFF REISS
7th RHA MAGICAL LOCOMOTION - PAMELA WALSH
8th RHA REGAL LOCOMOTION - HEATHER CATARIUS
9th D GS BLAZES HOMETOWN HERO - KELLY LEAIRD
10th TROTTING C VOODOO RANGER - RONNIE OR JANET CLIFTON

Class 59: WEANLING MARES, 26" & UNDER (13 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES MAGIC KRYSTAL - LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES
RESERVE: ALLIANCE WOODYS SUGAR AND SPICE - MIKE & TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE
3rd ALLIANCE FINE FASHION - MIKE & TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE MINIATURES
4th RHA WARDANCES LOVELY RITA - ROBERT & PAMELA WALSH
5th RFM PHAROAHS ROYAL ATHENA - TONI REECE
6th D GS KHEMOSABIS DREAMIN OUT LOUD - PHIL & TRUDY GIBBONS
7th SILVER MEADOWS AMANDAS STAR - ANITA RAY
8th WINNING STREAKS SORORITY GIRL - DONNA LAVERY
9th WMF COSITA - SHIRLEY DANNER
10th SILVER MEADOWS SHADOWS FUNNY FACE - ANITA RAY

Class 60: WEANLING MARES, OVER 26" TO 30" (11 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES MAGICS VELVET N LACE - LEE CRUTCHFIELD OR RUSS ROBERTS
RESERVE: LUCKY FOUR SUPREME ALMOSTA VALENTINE - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
3rd ALLIANCE WOODYS SHAMPAINE - MIKE OR TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE
4th JSW THE GRACE OF DESTINY - JONATHAN WHITT
5th KNELLS LIGHTEN UP - KEN OR NELL JACKSON
6th WINNING STREAKS ANGELIC FEATURE - DONNA LAVERY
7th ROYAL OAKS MIDNIGHT BOOZER - GARY OR KATHY POLING
8th REECES MYSTICAL THUNDER - TONI REECE
9th CENTURY OAKS FIRST TIME COOKIE BELLE - DAVID PORTERFIELD
10th REECES THUNDER WOMAN - TONI REECE OR DANIELLE HILL

Class 61: MARE AND CURRENT YEAR FOAL (1 Entries)
CHAMPION: SRF TANGO - SHANNON N. TROGLAUER

Class 63: YEARLING MARES, 28" & UNDER (13 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BLACK VELVET BESTOVALL - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
RESERVE: VILLAS PARTY DOLL - VILLA BARTLETT
3rd IMPRESSIBLE DESIGNS STARBURST - LYNN ANGEL OR CLIFF BOLING
4th ALLIANCE TOPSIDERS DUSTY DARLING - ANN HOBSON & MCNEILL ENGLAND
5th JONES MAJESTIC DEJA BLUE - ELAINE JONES
6th COH DESTINYS GEM - CAMMILLE HOFFMAN
7th RHA MAGICAL LOCOMOTION - PAMELA WALSH
8th VERMILYEA RED TAPES RED RUBY - BILL HUMPHRIES
9th ENGLEWOODS KENTUCKY RAIN PRINCESS - JOHN AND JOANNE TOBE
10th LIBERTYMERE LEGACYS PEPPER - R G & CHRISTINE PADULA/LIBERTYMERE

Class 64: YEARLING MARES, OVER 28" TO 30" (11 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BODACIOUS UNFORGETTABLE - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
RESERVE: LIBERTYS MISS KENTUCKY - DON & BEVERLY BURDETTE
3rd JSW DESTINYS DESIGN OF ELEGANCE - JONATHAN WHITT
4th ALLIANCE SUPREME FLIRTATION - CRAIG WESTERGAARD
5th HA GOLDEN PRINCES MISTY ROSE - MARGARET KLOMAN
6th D GS KHEMOSABIS CREDENTIALS - KELLY LEAIRD
7th HA MUSIC MANS CABARET - MARGARET T. KLOMAN
8th UNO OLYMPIA - DENNIS DODSON
9th CRYSTAL RIDGE EKS DIVA OF FAME - TOM & LORRAINE O'CONNELL
10th AUBURN OAKS DANCIN AFTER MIDNIGHT - SUSAN OR STORMIE BURNS

Class 65: YEARLING MARES, OVER 30" TO 32" (19 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS DREAM OF ROYALTY - JAMES L. PAYNE
RESERVE: LOS ARBOLES HOLLY HAWK - POLLY WEISBERG
3rd SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA - KIM TAYLOR
4th WESTWIND FARMS ATTITUDE OF A LADY - CAMMIE CAVANAUGH
5th LR SCOUTS I BELIEVE - KRIS VETGER OR J GREEN
6th FREEDOM HILL FARMS FLAMING GODDESS - JONATHAN S. WHITT
7th HARBORTOWN AMAZING GRACE - RUSTY AND EYDIE KINNAMON
8th FIRST KNIGHTS MISS REDI - K. C. PAPPAS
9th OAK PARK HAWKS SWEET DREAMS - TAMIE BOMKAMP
10th TWIN OAKS PRIVATE OBSESSION - SHARON HAMILTON

Class 66: GET OF SIRE (1 Entries)
CHAMPION: SWEETWATERS KHEMOSABI - PHIL OR TRUDI GIBBONS

Class 69: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: CLASSY BOY, Shown by VICKY ROBERTS ROHRE
RESERVE: ROCKING M REMINGTONS MR FANCY FEET, Shown by PATTI REISS
3rd LUCKY FOUR THRILLERS TROJAN, Shown by PAM ALLEN
4th SWEETWATERS BALI HI, Shown by ANGELA BROOKS
5th WRIGHTS SNEAK A PIC, Shown by ANNE MILLER
6th CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE COOKE
7th MINI HOOFS HOLLY BERRY, Shown by JENNIFER GARRETT

Class 70: TWO-YEAR-OLD MARES, 29" & UNDER (12 Entries)
CHAMPION: LA VISTA MARDI GRAS MS BEHAVIN - CREG WESTERGAARD AND BRIAN HILL
RESERVE: FALCON RIDGE CLASI MISS MOLLY - KATHY CARTON
3rd WILD OAKS ROYAL DELIGHT - JANA NICHOLS
4th ALOHA ACRES A GIRL BY DESIGN - JOHN OR DONNA GOUGH
5th UNO CARESSA - DENNIS DODSON
6th EVERGREEN COCOACHINO - JESSICA WISTUK AND JOE KUZMICS
7th RSB LACY BLOOMERS - BOB & JANE PARTON
8th HA GOLDEN PRINCES LITTLE MISS KISS - KIM HUDDLESTON
9th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS MISSY PRIM - DEBBIE JIMENEZ
10th SILVER MEADOWS BKS LITTLE PRINCESS - SHERI CAREY

Class 71: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 29" TO 31" (8 Entries)
CHAMPION: ROCKING M DESTINYS CLASSY DREAM - LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES (LESSEE)
RESERVE: LUCKY FOUR SKIPPA STAR ATTRACTION - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
3rd LIBERTYMERE ROUGE AU LAIT - LIBERTYMERE FARM
4th CRYSTAL RIDGE BEWITCHING MELODY - TOM OR LORRAINE O'CONNELL
5th ARIONS AMARETTO DESTINY - JONATHAN WHITT AND JOHN AND MELINDA EBERTH
6th LYNNCLIFFS RYTHUMS DIXIELAND BELLE - PATTY REISS
7th RSB DEVINE DESIGN - PATRICIA CROSBY
8th FALLEN ASH FARMS ANGEL BUCKS - DONALD W. OR ANNA B. FOX

Class 72: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 31" TO 33" (9 Entries)
CHAMPION: RIVERS EDGE REBELS JULIETTE - PAUL OR LIBBY ROSEN
RESERVE: LM HAWKS CABERNET BEY - JOAN RICHARDS
3rd LUCKY FOUR SPLENDOR SUPREME - WADE BURNS OR JOHN WOODRING/LUCKY FOUR FARM
4th JSW DESTINYS GLORY TO BE - JONATHAN WHITT
5th LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTBEAT - ED OR MARIANNE EBERTH
6th REECES THUNDER LOVE - DALE FERREBEE AND MARLENE SMITH
7th CASCADES TOP CATS DEDUTANTE - SHERI CAREY
8th LIBERTYS QUEEN ANNE LACE - BOB & JANE PARTON
9th REECES IMAFANCYHAWKTOO - JIM OR JO BUFORD

Class 73: SOLID COLOR MARES (18 Entries)
CHAMPION: HARBORTOWN AMAZING GRACE - RUSTY AND EYDIE KINNAMON
RESERVE: D GS KHEMOSABIS CREDENTIALS - KELLY LEAIRD
3rd ALLIANCE WOODYS SHAMPAINE - MIKE OR TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE
4th RIVERS EDGE REBELS JULIETTE - PAUL OR LIBBY ROSEN
5th SWEETWATERS LIL ECHO - SUSAN OR STORMIE BURNS
6th TAYLOR MADES AMAZING GRACE - KIM TAYLOR
7th LA VISTA MARDI GRAS MS BEHAVIN - CREG WESTERGAARD AND BRIAN HILL
8th KAMS SPIRITS ELEGANT GLORI - EARL & JUDY KING
9th VILLAS KACHINA DOLL - KEN OR NELL JACKSON
10th LEESIDES ELEGANT BY DESIGN - KIMBERLY LAFLEUR

Class 74: MULTI-COLOR MARES (14 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CHARISMA - LYNN ANGEL OR CLIFF BOLING
RESERVE: LR SCOUTS I BELIEVE - KRIS VETGER OR J GREEN
3rd SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA - KIM TAYLOR
4th MOCHAS CHEROKEE ANGEL FEATHER - CINDY MOSES/MOCHA MINIATURES
5th IMPRESSIBLE DESIGNS STARBURST - LYNN ANGEL OR CLIFF BOLING
6th LIBERTYS WIND CHIME - JOHN TOBE
7th FA JESTERS ROYAL FASHION - PHIL & TRUDY GIBBONS
8th LIL HOOF BEATS ROWDY REMARK - PHIL & TRUDY GIBBONS
9th LYNNCLIFFS DARE ME - PATRICIA REISS
10th CENTURY OAKS FIRST TIME COOKIE BELLE - DAVID PORTERFIELD

Class 76: SENIOR STALLIONS, 28" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EK CREATIONS BLUE KNIGHT - ROSEMARY OR ARTHUR RENFREW
RESERVE: ISLANDS TEMPTATION - KRISTY WURTELE
3rd CANDYLANDS PATTON THIS - ROBERT & KIM RUTLEDGE
4th VERMILYEA FARMS ROWDYS CROSSFIRE - DONNA Z. GOUGH
5th FAITH FARMS VICTORIOUS RIDER - DAVID OR JACKIE HOOKS

Class 77: SENIOR STALLIONS, OVER 28" TO 30" (7 Entries)
CHAMPION: LYNNCLIFFS SHADY DEAL - PATTY REISS
RESERVE: D GS BLAZE OF GLORY - PHIL & TRUDY GIBBONS
3rd ALLIANCE ROWDY HOTLINE - RAY ROSS
4th LITTLE KINGS LITTLE BUCKEROO - ED OR MARIANNE EBERTH
5th WHAT A FOLLYS COMET - VAL & RAY CARROLL
6th LIBERTYMERES ARES - LIBERTYMERE FARM
7th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS - MICHAEL COFFEY

Class 78: SENIOR STALLIONS, OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: LSM SUPER IMAGES SHADOW - LYNN DEICHMAN
RESERVE: NOSTALGIAS SIX SIGMA - THOMAS AND EARLEEN ROBERTS
3rd FLYING ACES UNOS NOBLE ATTITUDE - CAMMIE CAVANAUGH
4th HEAR ABOUT WINDSTORMS STEEL FORCE - KELLY ANDERSON
5th SONOITA HIGHLANDS ENCHANTED DESIGN - RICHARD OR MARIA ZICKEFOOSE
6th HOBBY HORSES SILVER N GOLD - DAVID AND JACKIE HOOKS
7th HERSHEYS CHOCOLATE - PHIL & TRUDY GIBBONS

Class 79: SENIOR STALLIONS, OVER 32" TO 34" (9 Entries)
CHAMPION: ARIONS TOY MONARCHOS - JOHN OR MELINDA EBERTH
RESERVE: LITTLE KINGS DUKE DREAMER - KRIS VETGER & KATHY POLING
3rd ABRIAS BIT O ATTITUDE - STACY SACHEN
4th LUCKY FOUR REBELS CHASIN RAINBOWS - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
5th VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BAY - JONATHAN S. WHITT
6th PLEASANT MEADOWS UNOS VALENTINO - KIMBERLY LAFLEUR
7th MANIPULATORS TOUCH GOLD - THOMAS OR CAROLYN WERNE
8th GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN - PATRICK LAVERY
9th HARRELLS SOUTHERN CROSS - ALISON AND JENNIFER GARRETT

Class 80: AMATEUR ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by DAVID HOOKS
RESERVE: BITE SIZE MISS SAIGON, Shown by DARLENE BRIDGES
3rd CANDYLANDS SECRET EDITION, Shown by JANE KIMBLE

Class 81: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13 THRU 17 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: KNELL RED WHITE AND BLUE, Shown by SARAH ORANGIAS
RESERVE: B SPRINGHILLS ROUDY REBEL, Shown by KIM FORREN
3rd EJH EASY BUCKS, Shown by MARK WALSH
4th JSW DEBONARIS ROWDY BOY, Shown by ZACHARY BURTON
5th CADLE CREEKS HIT THE JACKPOT, Shown by NATALIE JOHNSON
6th HAWK HOLLOWS SHOW ME THE MONEY, Shown by HOLLEY PETTY
7th EJH ROCKETS RED GLARE, Shown by TREVOR KANE
8th CRYSTAL RIDGE GOOD AS GOLD, Shown by REBECCA TSCHAUDER

Class 82: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 8 TO 12 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: STARS SHIRAZ, Shown by COURTNEY CHAFER
RESERVE: EJH EASY BUCKS, Shown by JESSICA WALSH

Class 84: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (10 Entries)
CHAMPION: VERMILYEAS DANDY GRAND FINALE, Shown by STACY SACHEN
RESERVE: LIBERTYMERE LEGACYS CRUSADER, Shown by CHRISTINE PADULA
3rd SWEETWATERS BALI HI, Shown by ANGELA BROOKS
4th LUCKY FOUR THRILLERS TROJAN, Shown by PAM ALLEN
5th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by BRIAN HILL
6th WONDER HORSES FORMAL ATTIRE, Shown by DIANE MAYER
7th MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KATIE TAYLOR
8th ALLIANCE QUITE THE EVENT, Shown by FRANK FATIGATI
9th ROCKIN RS LITTLE ZORO, Shown by DANIELLE COOKE
10th MINI HOOFS HOLLY BERRY, Shown by ALISON GARRETT

Class 85: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: ILES DESPERADO, Shown by CATHY FATIGATI
RESERVE: ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE, Shown by JILL READ
3rd WF HUSKERS SOUL SURVIVOR, Shown by ABBY CONDER
4th WRIGHTS SNEAK A PIC, Shown by ANNE MILLER
5th SUGAR CREEK TOP CATS MOONSTRUCK, Shown by ALBERT MERRILL
6th VERMILYEA FARMS CORVETTES STINRAY, Shown by PATTI REISS

Class 86: OPEN OBSTACLE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: DUNROVINS LONELY BOY - PRISCILLA LANE
RESERVE: HOBBY HORSES SILVER N GOLD - DAVID AND JACKIE HOOKS
3rd HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY - BRIAN HILL (LESSEE)

Class 89: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON

Class 90: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by HEATHER POWELL
RESERVE: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by JOSHUA JONES
3rd ROCKING M REMINGTONS MR FANCY FEET, Shown by JUSTINE WESTOVER
4th MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KELSEY SPRANG
5th LIBERTYMERE LEGACYS TOY, Shown by EMILY SORLEIN

Class 91: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON
RESERVE: ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE, Shown by SAMANTHA READ

Class 93: YOUTH COSTUME (2 Entries)
CHAMPION: LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON
RESERVE: CLOSE ENOUGHS STEPPIN PRETTY, Shown by HEATHER POWELL

Class 95: SENIOR GELDINGS, 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION DARE TO DREAM - SHARON HAMILTON
RESERVE: ALOHA ACRES TERMINATORS READY SETGO - LAUREN ALLEN
3rd JOKER - KIMBERLY FORREN

Class 96: SENIOR GELDINGS, OVER 30" TO 32" (8 Entries)
CHAMPION: JSW ETERNAL DESTINY - JONATHAN WHITT
RESERVE: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CASANOVA - VICKI OR RANDY HART
3rd WONDERLANDS BUCKEROO TWO INTRIGUE - KAREN BASHER
4th SWEETWATERS HAPPY PRINCE - ABBY CONDER
5th LUCKY FOUR HITS THE SPOT - AUDIE OR KAREN HUNTER
6th VERMILYEA FARMS CORVETTES STINRAY - PATTI & CLIFF REISS
7th SAND HILLS FARMS WAR DANCES MR FOX - BETTY CAMPBELL
8th RIVERS EDGE FIRECRACKER - RON & SHARON WILSON

Class 97: SENIOR GELDINGS, OVER 32" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: WF SET ON GO - DON & BEVERLY BURDETTE
RESERVE: SOUTHRIDGE DESTINY UNDENIED - JONATHAN WHITT
3rd MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY - JONATHAN WHITT
4th DALE RAYS MAGIC MOMENT - LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES
5th SG RANGERS WINE TASTER - JOE SPINO/S & G MINIATURES
6th RADERS IRSUL THE THIRD - RIC PARTON
7th RF TENNESSEE BEY LEGEND - JOHN OR BONNIE FOX

Class 98: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: LUTES KOMO B.J., Shown by JANA NICHOLS
RESERVE: PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, Shown by SUE GILL
3rd COZY CORNER A PINT OF PAINT, Shown by LOIS BRYANT
4th LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by DAVID HOOKS
5th BITE SIZE MISS SAIGON, Shown by DARLENE BRIDGES
6th LTS STARSTRUCK, Shown by CHERYL POWELL

Class 99: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR SILVERS HOT SHOT, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: LAS DORADAS CHICO, Shown by MOLLY POOLE
3rd GROSSHILL DANDYS CHEATING HEART, Shown by ABBY CONDER

Class 100: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: SENIOR GELDING
GRAND CHAMPION: WF SET ON GO - DON & BEVERLY BURDETTE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW ETERNAL DESTINY - JONATHAN WHITT

Class 101: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: COUNTRY PLEASURE DRIVING
GRAND CHAMPION: WONDERLANDS BUCKEROO TWO INTRIGUE - KAREN BASHER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: CLASSY BOY - RUSSELL AND JUDITH ROBERTS

Class 102: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: JUNIOR MARE
GRAND CHAMPION: RIVERS EDGE REBELS JULIETTE - PAUL OR LIBBY ROSEN
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR BODACIOUS UNFORGETTABLE - WADE BURNS OR JOHN WOODRING

Class 103: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: SENIOR STALLION
GRAND CHAMPION: ARIONS TOY MONARCHOS - JOHN OR MELINDA EBERTH
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LSM SUPER IMAGES SHADOW - LYNN DEICHMAN


Day 3

Class 104: AMATEUR SHOWMANSHIP (6 Entries)
CHAMPION: TERRY KELLUM, Showing WONDER HORSES GOLDEN STAR
RESERVE: DANIELLE COOKE, Showing CREAM DELIGHTS HARRISON
3rd DIANE MAYER, Showing WONDER HORSES FORMAL ATTIRE
4th NOREEN GHERARD, Showing CRYSTAL RIDGE BUCKWILD
5th LAUREN ALLEN, Showing JAZZ HOT BABY
6th HEATHER CATARIUS, Showing RHA REGAL LOCOMOTION

Class 105: YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 17 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: JUSTINE WESTOVER, Showing ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO
RESERVE: MATTHEW WILSON, Showing LITTLE LADY OF TRIPLE J
3rd REBECCA TSCHAUDER, Showing CRYSTAL RIDGE BUCKWILD
4th EMILY SORLIEN, Showing LIBERTYMERE LEGACYS TOY

Class 106: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 TO 12 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: LINDSAY DAVIDSON, Showing LIL HILLS DAPPER DANDY
RESERVE: SARAH THEISS, Showing ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE
3rd SAMANTHA READ, Showing ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE
4th KELLI FOX, Showing RF TENNESSEE BEY LEGEND

Class 108: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 17 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by KELSEY SPRANG
RESERVE: JSW ETERNAL DESTINY, Shown by ZACHARY BURTON
3rd LUCKY FOUR HITS THE SPOT, Shown by COURTNEY PINE
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CASANOVA, Shown by STORMIE BURNS
5th JOKER, Shown by KIMBERLY FORREN
6th LIBERTYMERE LEGACYS TOY, Shown by EMILY SORLIEN

Class 109: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 TO 12 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by MARIAH CHEATHAM
RESERVE: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH THEISS
3rd DALE RAYS MAGIC MOMENT, Shown by COURTNEY CHAFER
4th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON
5th ALVADARS MAKE MINE A DOUBLE, Shown by SAMANTHA READ
6th RF TENNESSEE BEY LEGEND, Shown by KELLI FOX

Class 111: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: LTS STARSTRUCK, Shown by CHERYL POWELL

Class 112: SINGLE PLEASURE DRIVING - STALLION (8 Entries)
CHAMPION: LUTES KOMO B.J. - JANA NICHOLS
RESERVE: LUCKY FOUR SILVERS HOT SHOT - JONATHAN WHITT
3rd LAS DORADAS CHICO - ANNE G. MILLER OR MOLLY POOLE
4th GROSSHILL DANDYS CHEATING HEART - ABBY CONDER
5th LEPRECHAUN ACRES TOPPERS DAN - ANITA RAY
6th LITTLE KINGS LF BUCKEROO ZORRO - JOHN OR MELINDA EBERTH
7th HEAR ABOUT WINDSTORMS STEEL FORCE - KELLY ANDERSON
8th LTS STARSTRUCK - HEATHER POWELL

Class 113: WEANLING STALLION, 26" & UNDER (11 Entries)
CHAMPION: RFM BOYS BLUES ORION ODYSSEY - DANIELLE HILL OR REECE MINATURES HORSE FARM
RESERVE: CCMF IM ALL THAT - GINNY LONG OR KAY LYON OR JOYCE KEHOE
3rd ROYAL OAKS PAINTED ILLUSSION - GARY OR KATHY POLING
4th ALOHA ACRES MAGICS IN GLEN - LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES
5th RFM DARK KNIGHTS NOBILITY - TONI REECE
6th ROYAL OAKS COOL CASH - GARY OR KATHY POLING
7th WEE EQUINE ACRES EYE OF THE FOX - BETTY CAMPBELL
8th CONDERS TOTALLY RULES - ABBY CONDER
9th WINNING STEAKS SHY GUY - DONNA LAVERY
10th VANITY GROVE FARMS PAINTED FIRE - DONNA Z. GOUGH

Class 114: WEANLING STALLION, OVER 26" TO 30" (10 Entries)
CHAMPION: LM HAWKS BOLERO BEY - JANET KING
RESERVE: AM TENDER ODYSSEY - MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
3rd VILLAS NT SENTIMENTAL JOURNEY - VILLA BARTLETT
4th KNELLS TO A TEE - KEN OR NELL JACKSON
5th ALOHA ACRES HEIR TO MAGIC - LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES
6th REECES LM HAWKS INDIAN THUNDER - TONI REECE AND JANET KING
7th JSW ZORROS RADICAL STORM - JONATHAN WHITT
8th LUCKY FOUR SUPREME STEAL THE SHOW - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
9th WINNING STEAKS MR STERLING STYLE - DONNA LAVERY
10th VILLAS IM MISTER BLUE - VILLA B BARTLETT

Class 115: YEARLING STALLION, 28" & UNDER (12 Entries)
CHAMPION: SPS BACCARRA SHORTSTOP - MICHAEL OR CAROLYN OR RICHARD TUSING
RESERVE: MCC ROBIN HOODS LITTLE JOHN - FELIX OR JOYCE COVINGTON
3rd ALLIANCE FUNNYSIDE - MIKE OR TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE
4th DOUBLE DIAMOND THIEFS SOARING EAGLE - JANA NICHOLS
5th ALOHA ACRES A TOUCH OF BLACK MAGIC - SHARON HAMILTON
6th LAUREL ACRES SEVEN ELEVEN - KATHY OR FRANK FATIGATI
7th LITTLE KINGS BUCKEROO CAVALIER - JONATHAN WHITT
8th SWAN LAKES LITTLE RED BUD - CHRIS PIOVARCHY
9th PADDOCK FARMS SW I OF THE STORM - JERRY & NANCY JOLICOEUR
10th KMA LITTLE HOOFS - SUSAN OR STORMIE BURNS

Class 116: YEARLING STALLION, OVER 28" TO 30" (14 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR GRANDS RECKLESS - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
RESERVE: PADDOCK FARMS SIMPLY FLYING COLORS - NANCY OR JERRY JOLICEUR
3rd ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO - STACY SACHEN
4th DOUBLE DESTINYS MAKERS MARK - THOMAS OR CAROLYN WERNE
5th ROYAL OAKS FANCY SHOOTER - GARY OR KATHY POLING
6th FALLEN ASH SCOUTS DARK SECRET - TERRY & MIKE HLAVATOVIC/ALLIANCE
7th RHA RANGERS ABSOLUT - ROBERT & PAMELA WALSH
8th TEXAS LL ZEUS BUCK THE STARS - AUDIE OR KAREN HUNTER
9th D GS BLAZES HOMETOWN HERO - KELLY LEAIRD
10th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER - G JERRY OR AGNES VENABLE

Class 117: YEARLING STALLION, OVER 30" TO 32" (14 Entries)
CHAMPION: CH STEEL MAGNUM - ANN HOBSON
RESERVE: FALLEN ASH SCOUTS GOTTA KICK IT UP - BRIAN HILL (LESSEE)
3rd LUCKY FOUR SPOTZ TOP BILLING - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
4th LUCKY FOUR COLOR CARD CINEMAX - LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES
5th FALLEN ASH FARMS APPY FORCE - JIM AND PEGGY THEISS
6th ARIONS DESTINED TO BE GREAT - ED OR JEAN ESTES
7th ALLIANCE SIGN ON THE DOTTED LINE - MIKE OR TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE
8th LR SCOUTS SUPERSTAR - KRIS VETGER
9th LEESIDES NANTUCKET BLUE - KIMBERLY LAFLEUR
10th QUIET DELLS EASY MONEY - DANIELLE OR BRIAN HILL

Class 123: LADIES ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J - DAVID OR JACKIE HOOKS
RESERVE: SG RANGERS WINE TASTER - JOE SPINO/S & G MINIATURES
3rd CANDYLANDS SECRET EDITION - JANE KIMBLE

Class 124: GENTLEMENS ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J - DAVID OR JACKIE HOOKS
RESERVE: HUNT HOUSE FARMS LADY STARBUCK - DALE GANGER & ROGER ADDIS
3rd SUGAR CREEK TOP CATS MOONSTRUCK - ALBERT MERRILL

Class 125: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (2 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET - DARIN L SOUTHWICK
RESERVE: SG RANGERS WINE TASTER - JOE SPINO/S & G MINIATURES

Class 126: SINGLE PLEASURE DRIVING - MARES (4 Entries)
CHAMPION: ASTARTES MOHAWKS SAHARA SUNSHINE - JONATHAN WHITT
RESERVE: SILVER MEADOWS TURKS TEMPTATION - ANNE G. MILLER OR MOLLY MILLER POOLE
3rd SOMETHING SO RIGHT - LAUREN ALLEN
4th HUNT HOUSE FARMS LADY STARBUCK - DALE GANGER & ROGER ADDIS

Class 127: WEANLING & YEARLING GELDING (7 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPRESSIVE ELDORADO - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
RESERVE: KNELLS SPIN TO WIN - LYNN ANGEL, CLIFF BOLING, LEE CRUTCHFIELD & KIRBY
3rd STARS SHIRAZ - ALLISON ROSAUER
4th B SPRINGHILLS ROUDY REBEL - BOB & HELEN BURGESS
5th KNELL RED WHITE AND BLUE - RICK WADE
6th EJH ROCKETS RED GLARE - DANIELLE OR BRIAN HILL
7th COH AVANT GARDE - JIM & LONNA STRAMKA

Class 128: TWO-YEAR-OLD GELDINGS, 33" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: HONEYSUCKLE KNOLL TIAWANA SUN GOLD - JERRY AND AGNES VENABLE
RESERVE: VERMILYEA DESTINYS REMBRANDT - BILL HUMPHRIES
3rd JSW DEBONARIS ROWDY BOY - JONATHAN WHITT
4th EJH EASY BUCKS - JAMES OR PAMELA WALSH
5th LUCKY FOUR IMPRESSIVE MONTEREY - SHERI CAREY
6th CRYSTAL RIDGE GOOD AS GOLD - NOREEN GHERARD
7th HAWK HOLLOWS SHOW ME THE MONEY - BRUCE OR JANE PHILLIPS
8th CADLE CREEKS HIT THE JACKPOT - SHARON O'NEAL

Class 129: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: ASTARTES MOHAWKS SAHARA SUNSHINE, Shown by ZACHARY BURTON
RESERVE: LEPRECHAUN ACRES TOPPERS DAN, Shown by CODI SUTPHIN
3rd LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
4th LTS STARSTRUCK, Shown by HEATHER POWELL

Class 130: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS TURKS TEMPTATION, Shown by BROOKE MILLER

Class 131: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: LUTES KOMO B.J. - JANA NICHOLS
RESERVE: LUCKY FOUR SILVERS HOT SHOT - JONATHAN WHITT
3rd LEPRECHAUN ACRES TOPPERS DAN - ANITA RAY
4th GROSSHILL DANDYS CHEATING HEART - ABBY CONDER
5th LITTLE KINGS LF BUCKEROO ZORRO - JOHN OR MELINDA EBERTH OR JONATHAN WHITT

Class 132: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13 THRU 17 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS EXTRAORDINAIRE, Shown by CHANDLER MARKS
RESERVE: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by JOSHUA JONES
3rd JSW A PERFECT TOY 4U, Shown by ZACHARY BURTON
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, Shown by REBECCA TSCHAUDER
5th SWEETWATERS LIL ECHO, Shown by STORMIE BURNS
6th LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
7th CRYSTAL RIDGE MIDNIGHT ZEPHYR, Shown by HOLLEY PETTEY
8th CLOSE ENOUGH TALE OF BEAUTY, Shown by HEATHER POWELL

Class 133: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 TO 12 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS EXTRAORDINAIRE, Shown by MARIAH CHEATHAM
RESERVE: VILLAS KACHINA DOLL, Shown by LINDSAY DAVIDSON

Class 134: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (10 Entries)
CHAMPION:
RESERVE:
3rd
4th
5th
6th
7th
8th
9th
10th

Class 135: TWO-YEAR-OLD STALLION, 29" & UNDER (10 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION DWBS THE JOKER - RICK WADE (LESSEE)
RESERVE: LITTLE R DREAM LEADER - SHARON HAMILTON
3rd LIBERTYMERES RED FERRARI - BOB OR CHRIS PADULA
4th UNO INDIGO - DENNIS DODSON
5th FALCON RIDGE BOOGERMANS DARK KNIGHT - GARY OR KATHY POLING
6th FALLEN ASH SCOUTS EXODUS - JONATHAN S. WHITT
7th FALLEN ASH SCOUTS RED FALCON - MYRON MILLER
8th LIBERTYMERE LEGACYS KING GALAHAD - DAWN LABINE
9th OHARA FARMS PUFF OF SMOKE - MEB BLOXMAN
10th DUNROVINS FANCY TOY - DOUGLAS OR ALICE STANLEY

Class 136: TWO-YEAR-OLD STALLION, OVER 29" TO 31" (10 Entries)
CHAMPION: CASCADES BLAZING STAR - BILL OR EMILIE DONATI
RESERVE: WF RUSSIAN GOLD - PAIGE MEHLHOPE
3rd ALOHA HENRY 143 - LYNN ANGEL OR CLIFF BOLING
4th ALLIANCE TOPSIDERS TRIBUTE - FRED & MARCY BARBER
5th UNO TURK - JO BUFORD (LESSEE)
6th MOCHAS CHEROKEE BRAVADO - CINDY MOSES/MOCHA MINIATURES
7th LUCKY FOUR ROWDY RANGER - SHERI CAREY
8th LUTES S&S MAKIN A DIFFERENCE - JANE KIMBLE
9th GRF DESIGNERS MYSTICAL SMOKE - JOHN OR BONNIE FOX OR MARGARET WERNERT
10th LYNNCLIFFS RYTHUM & BLUES - CLIFF & PATTI REISS

Class 137: TWO-YEAR-OLD STALLION, OVER 31" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE EXPRESS LINE - JIM SHAFFER
RESERVE: ARIONS PRIVATE EMBLEM - JOHN OR MELINDA EBERTH
3rd TROTTING C VOODOO RANGER - RONNIE OR JANET CLIFTON
4th OAKVIEW TRIPLE CROWNS REBEL - ALISON KING

Class 138: SOLID COLOR STALLIONS & GELDINGS (7 Entries)
CHAMPION: D GS BLAZE OF GLORY - PHIL & TRUDY GIBBONS
RESERVE: KMA LITTLE HOOFS - SUSAN OR STORMIE BURNS
3rd HONEYSUCKLE KNOLL TIAWANA SUN GOLD - JERRY AND AGNES VENABLE
4th CRYSTAL RIDGE GOOD AS GOLD - NOREEN GHERARD
5th COH AVANT GARDE - JIM & LONNA STRAMKA
6th KNELLS TO A TEE - KEN OR NELL JACKSON
7th ISLANDS TEMPTATION - KRISTY WURTELE

Class 139: MULTI-COLOR STALLIONS & GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS APPY FORCE - JIM AND PEGGY THEISS
RESERVE: ALLIANCE SIGN ON THE DOTTED LINE - MIKE OR TERRY HLAVATOVIC/ALLIANCE
3rd DOUBLE DIAMOND THIEFS SOARING EAGLE - JANA NICHOLS
4th NOSTALGIAS WHISTLE BLOWER - W.C. DAVIS
5th MAGIC PLACE SPOTTED EAGLE - ROBERT OR DALE CREMEANS
6th VANITY GROVE FARMS PAINTED FIRE - DONNA Z. GOUGH
7th HARRELLS SOUTHERN CROSS - ALISON AND JENNIFER GARRETT
8th OAKVIEW TRIPLE CROWNS REBEL - ALISON KING
9th SWAN LAKES LITTLE RED BUD - CHRIS PIOVARCHY
10th OHARA FARMS PUFF OF SMOKE - MEB BLOXMAN

Class 140: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: JUNIOR GELDING
GRAND CHAMPION: LUCKY FOUR IMPRESSIVE ELDORADO - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: HONEYSUCKLE KNOLL TIAWANA SUN GOLD - JERRY AND AGNES VENABLE

Class 141: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: ROADSTER HORSE
GRAND CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J - DAVID OR JACKIE HOOKS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: HUNT HOUSE FARMS LADY STARBUCK - DALE GANGER & ROGER ADDIS

Class 143: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: JUNIOR STALLION
GRAND CHAMPION: LUCKY FOUR GRANDS RECKLESS - WADE BURNS OR JOHN WOODRING
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: CH STEEL MAGNUM - ANN HOBSON

Class 144: CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CHAMPION: SINGLE PLEASURE DRIVING
GRAND CHAMPION: LUTES KOMO B.J. - JANA NICHOLS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR SILVERS HOT SHOT - JONATHAN WHITT