American Miniature Horse Youth Association
World Championship Show
October 1 - October 1, 2005 
Will Rogers Memorial Center 
Fort Worth, Texas 

Results of

October 1, 2005
(Classes 1-22)
October 2, 2005
(Classes 23-31)

 

Day 1

Class 1: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR MARE (17 Entries)
CHAMPION: TWIN OAKS COMETS LIL MISS SNIPPER, Shown by ZACHARY R. BURTON
RESERVE: RAVENWOOD IMPRESSIVE MADE MY BEY, Shown by KAELEN SCHOCKE
3rd SCOTT CREEK SOMETIMESALADY, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
4th LUCKY FOUR SHADOWBUCK SIMPLYGRAND, Shown by DENA MERRILL
5th LR SCOUTS CREATION, Shown by AMANDA STEVENS
6th LIBERTYS DREAM OF ROYALTY, Shown by AMANDA M. BIRK
7th WILD SPIRITS CANT TOUCH ME, Shown by TREVOR J. KANE
8th STAR VALLEYS ALOHA SPIRIT, Shown by KRYSTAL BOLLES
9th SUNBREAKS REMARKABLE CHAMPAGNE, Shown by MARCI STUCKI
10th WESTWIND FARMS ATTITUDE OF A LADY, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS

Class 2: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THUR 12 YEARS (13 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR CHIPS OREO HONEY, Shown by KRISTIN SCHOCKE
RESERVE: CHERRYVILLE RIOS AMERICAN BEAUTY, Shown by MEGAN FALCON
3rd CRYSTAL RIDGE BLUE PROMISE ME ROSES, Shown by ZOE LAURER
4th STAR VALLEYS ALOHA SPIRIT, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th STAR VALLEYS CHINA DOLL, Shown by RAYANN M. QUEEN
6th SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA, Shown by FRANKIE TAYLOR
7th WINTERWOOD MONARCHS CRYSTAL LACE, Shown by BRIELLE S. PIERCE
8th FLYING A DREAMERS BIT OF HONEY, Shown by MADISON GRAY
9th ZARZUELAS STELLA BY STARLIGHT, Shown by CASSIDY M. BLANTON
10th DIAMOND TREES 28 CARATS, Shown by LACI SATTERFIELD

Class 3: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE 7 YEARS & UNDER (10 Entries)
CHAMPION: WF PRECIOUS REVENGE, Shown by JORDAN C. HILL
RESERVE: STAR VALLEYS CHINA DOLL, Shown by KAYLA PORTER
3rd LM HAWKS SIMPLY SERENA, Shown by AUSTIN PIERCE
4th CHERRYVILLE RIOS CYNTHIA, Shown by RYAN A. FALCON
5th GODSPEEDS FANCI FRAME DESIGN, Shown by KIMBERLY JONES
6th ZARZUELAS STELLA BY STARLIGHT, Shown by CHASE RIEDEL
7th SOUTHRIDGE ZORRO CAVALLA, Shown by GRACIE TAYLOR
8th MS WISH N WELLS EBS SO SHEEK, Shown by BRITTANY L. PORTER
9th FOUR J GABBRIELLA, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
10th MCCS STEP ASIDE LADY DIANA, Shown by ROBYN J. CEPAK

Class 4: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (9 Entries)
CHAMPION: BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH GIBBONS
RESERVE: QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by JARED FRIEMEL
3rd ERL RICOCHET, Shown by SHANE PATRICK
4th ERL REVEL IN REVENGE, Shown by SERRA BRUCE
5th QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by LEA ARNOLD
6th CIRCLE J RENEGADE WIND, Shown by JOHN T. MORRIS, JR.
7th QUAIL CREEKS BY DESIGN, Shown by ALEXANDRIA G. BLANCETT
8th QUAIL CREEKS BRISTOL BAY, Shown by RUSTIN FRIEMEL
9th NFC DARKS ADVANTAGE, Shown by KYLE HIGGINS

Class 5: YOUTH CTY PLEASURE DRIVING 13 & OVER (24 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS DYNA TEMPEST, Shown by ALLISON BRAUN
RESERVE: RIVENBURGHS BARITONE SE, Shown by KELLY CAMPBELL
3rd MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by NICOLE GOETTL
4th VERMILYEAS DANDY GRAND FINALE, Shown by TREVOR J. KANE
5th GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, Shown by KRISTINA SLOBODY
6th IM ROBBIN THE BANK, Shown by CAILIN MCLENNAN
7th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KRYSTAL BOLLES
8th DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by SHANNA STEVENS
9th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by RACHEL N. SANDERS
10th GROSSHILL STARBUCKS AQUARUIS, Shown by EMILY SORLIEN

Class 6: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (15 Entries)
CHAMPION: ML ELECTRAS MELODY, Shown by KAELEN SCHOCKE
RESERVE: ROCKING M DESTINYS CLASSY DREAM, Shown by ZACHARY R. BURTON
3rd SHOWCASE CRYSTAL HEART, Shown by AMANDA STEVENS
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL CHARISMA, Shown by TREVOR KANE
5th WF ZEUS VANITY FAIR, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
6th RIO REDS BUCKAROO BUTTERMILK, Shown by NICOLE GOETTL
7th STAR VALLEYS PARTY DOLL, Shown by MARCI STUCKI
8th CELEBRATIONS BAY BE ROYALE, Shown by BREANNE LOESCH
9th ERL FLIRTY GIRL, Shown by TAYLOR TREMONT
10th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KRYSTAL BOLLES

Class 7: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (10 Entries)
CHAMPION: ALAMOS STREAKER MOIRAN WIND, Shown by MELISSA ANDRADE
RESERVE: PECAN GROVE MS BTU TO U, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd WESTWIND FARMS BLUE BERRY MUFFIN, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
4th WALDEN HILL WINE & ROSES, Shown by KRISTIN SCHOCKE
5th LM HAWKS CLASSIC FABLE, Shown by COURTNEY SHEELEY
6th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
7th LOW DOWNS BELLADONIS, Shown by CASSIDY M. BLANTON
8th CRYSTAL RIDGE BLUES FEMME FATALE, Shown by ZOE LAURER
9th WWF RED KARMEL OF HOBBIT HILL, Shown by BRANDI CHERRY
10th LBJ LUKEWARM BRANDY, Shown by LOGAN B. JONES

Class 8: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (9 Entries)
CHAMPION: ARIONS AMARETTO DESTINY, Shown by CHRIS TAYLOR
RESERVE: COYOTE RUNS PAINTED PRETTY, Shown by KEELEYANNA BLACK
3rd PECAN GROVE MS BTU TO U, Shown by DEMI E. ROGERS
4th BLUE RIBBON BODACIOUS BABE, Shown by MICHAEL ANTHONY ROME
5th ELEGANT ART DANCE OF DIVINITY, Shown by BRITTANY L. PORTER
6th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KAYLA PORTER
7th SCOTT CREEK MYSTICAL SPARKLE, Shown by JORDAN C. HILL
8th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
9th CHERRYVILLE EK STEPASIDES HUGGEMS, Shown by SHELBIE MCFARLAND

Class 9: YOUTH SN SHOWMANSHIP 17 & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT
RESERVE: RUSTIN FRIEMEL, Showing QUAIL CREEKS BRISTOL BAY
3rd ALEXANDRIA G. BLANCETT, Showing QUAIL CREEKS BY DESIGN
4th KYLE HIGGINS, Showing NFC DARKS ADVANTAGE
5th LEA ARNOLD, Showing QUAIL CREEKS CHANCES R
6th JARED FRIEMEL, Showing QUICKSILVERS WINDSTAR

Class 10: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 17 (15 Entries)
CHAMPION: DENA MERRILL, Showing GOLD HILL PRANCER
RESERVE: BREANNE LOESCH, Showing HARLANS ROCIO
3rd JUSTINE WESTOVER, Showing ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO
4th AMANDA STEVENS, Showing LITTLE KINGS TABASCO BRAT
5th ANDREA PETERSEN, Showing TOP TENS BROADWAY PREMIERE
6th KRYSTAL BOLLES, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
7th ANDY SMITH, JR., Showing HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR
8th SHANNA STEVENS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
9th KRISTINA SLOBODY, Showing GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION
10th MARCI STUCKI, Showing RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY

Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (15 Entries)
CHAMPION: JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
RESERVE: BROOKE A. SULLY, Showing LANDRYS JOHNNY WALKER RED
3rd LINDSAY L. DAVIDSON, Showing LIL HILLS DAPPER DANDY
4th EMILY MAZER, Showing CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME
5th JESSICA MOSER, Showing MONTYS KODAK MOMENT
6th SAMANTHA READ, Showing ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO
7th SHANNA CROWE, Showing TIMBER RIDGES SILVER BULLET
8th PAIGE VAN WYCK, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
9th KAYLA M. MEREDITH, Showing NFC DARKS ADVANTAGE
10th MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT

Class 12: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: BRIDGET AUTUMN YATES, Showing ALPHA & OMEGA STORMYS HERO
RESERVE: RYAN GIBBONS, Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH
3rd KENDALL POGUE, Showing CIRCLE G OREO
4th AUSTIN BERGLUND, Showing BRITT HELM SIMPLY BOUND FOR GLORY
5th MATTHEW POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET

Class 13: YOUTH CTY PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (23 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by BRIAN VALENTE
3rd SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
4th HAVENBROOKS ENCORES DOUBLE DANDY, Shown by CECILIA JANE COCHRAN
5th SMITHDEALS ROWDYS PRINCE CHARMING, Shown by BROOKE A. SULLY
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by RAYANN M. QUEEN
7th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
8th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
9th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by RYAN GIBBONS
10th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS

Class 14: YOUTH COSTUME (15 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT
RESERVE: MCCS STEP ASIDE LADY DIANA, Shown by ROBYN J. CEPAK
3rd MANIPULATORS IRISH COFFEE, Shown by CHRIS TAYLOR
4th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
5th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
6th CIRCLE G OREO, Shown by KENDALL POGUE
7th LITTLE KINGS LF BUCKEROO ZORRO, Shown by ZACHARY BURTON
8th QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by RUSTIN FRIEMEL
9th HGRS BLUE PRINCE CHARMING, Shown by PAIGE VAN WYCK
10th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER

Class 15: YOUTH 13 & OVER WITH SENIOR GELDING (28 Entries)
CHAMPION: GLORY BE FARMS HIGH TIME TRAVELER, Shown by TORI D. BIRK
RESERVE: JSW ETERNAL DESTINY, Shown by ZACHARY R. BURTON
3rd MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by NICOLE GOETTL
4th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by ALINA MATTISON
5th SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
6th FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by ALLISON BRAUN
7th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL BOLLES
8th WINNERS CIRCLE ADONIS, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS
9th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by DENA MERRILL
10th ALAMOS SIRS MAGIC, Shown by AMANDA STEVENS

Class 16: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (25 Entries)
CHAMPION: MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by MITCH GOETTL
RESERVE: WF SET ON GO, Shown by MELISSA ANDRADE
3rd ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
4th FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by BRIAN VALENTE
5th RSB WINNING TRADITION, Shown by BRIELLE S. PIERCE
6th SMITHDEALS ROWDYS PRINCE CHARMING, Shown by BROOKE A. SULLY
7th FORT STOREYS CHAMPAGNE CORKER, Shown by MACLAY D. WALKER
8th BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH GIBBONS
9th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
10th ANOTHER DIMENSION DARE TO DREAM, Shown by COURTNEY SHEELEY

Class 17: YOUTH 7 & UNDER WITH SENIOR GELDING (16 Entries)
CHAMPION: MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by ANN-JOLIE N. SIGMAR
RESERVE: WF SET ON GO, Shown by KAILEY M. TOAL
3rd RSB WINNING TRADITION, Shown by AUSTIN PIERCE
4th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER
5th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by RILEY NUTTALL
6th WF SIMPLY STRIKING, Shown by MATTHEW POWELL
7th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by KIMBERLY JONES
8th PLUMBAR LITTLE KEVIN, Shown by ROBYN J. CEPAK
9th ANOTHER DIMENSION DARE TO DREAM, Shown by JORDAN C. HILL
10th CHERRYVILLE RIOS LET IT RAIN, Shown by KATELYNN FALCON

Class 18: YOUTH SGL PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by MICAH GIBBONS
4th SILVER MEADOWS TURKS TEMPTATION, Shown by BROOKE MILLER
5th PETIT FOURS RAINBOW RHYTHM, Shown by SHANNA CROWE
6th SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN

Class 19: YOUTH 13 & OVER WITH JUNIOR GELDING (14 Entries)
CHAMPION: QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
RESERVE: WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by TREVOR J. KANE
3rd ROCKING JM 3T BRUCE ALMIGHTY, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by CAILIN MCLENNAN
5th MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by KRYSTAL BOLLES
6th MISTY ROSE FABLES HOMEWARD BOUND, Shown by KAELEN SCHOCKE
7th ABRIAS DARING ELEVATION, Shown by JUSTINE WESTOVER
8th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by MARCI STUCKI
9th NOSTALGIAS BLANK CHECK, Shown by ZACHARY R. BURTON
10th HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by NICOLE GOETTL

Class 20: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (12 Entries)
CHAMPION: QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by BRIELLE S. PIERCE
RESERVE: WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
3rd ROCKING JM 3T BRUCE ALMIGHTY, Shown by COURTNEY SHEELEY
4th MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by FRANKIE TAYLOR
6th MISTY ROSE FABLES HOMEWARD BOUND, Shown by KRISTIN SCHOCKE
7th ERL JUSTIFIED REVENGE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
8th LA VISTA MITTEY MATRIX, Shown by LANCE LEWIS
9th ABRIAS DARING ELEVATION, Shown by SAMANTHA READ
10th ROYALTYS LIVE THE DREAM, Shown by BROOKE A. SULLY

Class 21: YOUTH 7 & UNDER WITH JUNIOR GELDING (6 Entries)
CHAMPION: QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by AUSTIN PIERCE
RESERVE: CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by RILEY NUTTALL
3rd LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by GRACIE TAYLOR
4th FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, Shown by DEMI E. ROGERS
5th SCOTT CREEK MONARCH STERLING, Shown by KAILEY M. TOAL
6th BAGPIPE FLATS BE BRIGADIER GENERAL, Shown by RILEY DIRKSE

Class 22: YOUTH SGL PLEASURE DRIVING 13 & OVER (16 Entries)
CHAMPION: SAMIS SAX 5TH AVENUE, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
RESERVE: WINNERS CIRCLE BZ BARNABY, Shown by CAILIN MCLENNAN
3rd SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
4th SAMIS QUO VADIS, Shown by DENA MERRILL
5th ROCKING M REMINGTONS HOT STUFF, Shown by KRYSTAL BOLLES
6th HHF PLAYIN WITH FINESSE, Shown by ALLISON BRAUN
7th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
8th ASTARTES MOHAWKS SAHARA SUNSHINE, Shown by ZACHARY R. BURTON
9th SRF DAINTY DANCER, Shown by KRISTINA SLOBODY
10th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by TREVOR J. KANE

Class 23: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 17 (11 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by AMANDA STEVENS
RESERVE: RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY, Shown by MARCI STUCKI
3rd DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS
4th GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
5th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
6th HEART ACRES BURT REYNOLDS, Shown by ANDY SMITH, JR.
7th DESERT GOLD CROSSES BORN TO BE WILD, Shown by SHANNA STEVENS
8th DOUBLE G NAVAJO SPLASH, Shown by KAITLYN LOWES
9th HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, Shown by ANDY SMITH, JR.
10th MOON BEAMERS, Shown by JOHN T. MORRIS, JR.



Day 2

Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
4th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
5th CIRCLE H THE MASTER PIECE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
6th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
7th QUAIL CREEKS BRISTOL BAY, Shown by KAYLA M. MEREDITH
8th QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by KAYLA M. MEREDITH
9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS

Class 25: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 17 (26 Entries)
CHAMPION: DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS
RESERVE: FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
3rd HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
4th BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT
5th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
6th LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by AMANDA STEVENS
7th GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
8th HCM YELLOW JACKET, Shown by KRYSTAL BOLLES
9th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
10th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by DENA MERRILL

Class 26: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (28 Entries)
CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
RESERVE: MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
3rd GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
4th HCM YELLOW JACKET, Shown by RAYANN M. QUEEN
5th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
6th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by JILLIAN N. HOLUB
7th CIRCLE H THE MASTER PIECE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
8th LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY DAVIDSON
9th CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, Shown by EMILY MAZER
10th LUCKY FOUR KID DYNAMIC, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA

Class 27: YOUTH HUNTER 13 TO 17 (44 Entries)
CHAMPION: WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by TREVOR J. KANE
RESERVE: FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
3rd A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
4th GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
6th LIBERTYMERE LEGACYS TOY, Shown by EMILY SORLIEN
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by KRYSTAL BOLLES
8th DOUBLE G NAVAJO SPLASH, Shown by KAITLYN LOWES
9th HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, Shown by ANDY SMITH, JR.
10th HCM YELLOW JACKET, Shown by KRYSTAL BOLLES

Class 28: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (40 Entries)
CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
RESERVE: HCM YELLOW JACKET, Shown by RAYANN M. QUEEN
3rd LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
4th HGRS BLUE PRINCE CHARMING, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
6th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
7th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
8th QUAIL CREEKS BRISTOL BAY, Shown by KAYLA M. MEREDITH
9th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by RYAN GIBBONS
10th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by TUCKER K. DENNIS

Class 29: YOUTH JUMPER 13 TO 17 (17 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EKS INCREDIBLE ILLUSION, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by KRYSTAL BOLLES
3rd TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown by JACOB JOHNSON
4th VERMILYEA FARMS CORVETTES STINRAY, Shown by EMILY SORLIEN
5th GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by MICAELA S. NAUMAN
6th LIL DUDES BE A MOONLIGHT ROMEO, Shown by ANDREA PETERSEN
6th JAZ CASPERS SHADOW, Shown by IAN EFRON
7th ULTRA SUEDE, Shown by MICAELA S. NAUMAN
8th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT
9th DOUBLE G NAVAJO SPLASH, Shown by KAITLYN LOWES
9th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
9th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
10th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
10th ALAMOS SIRS MOON SHADOW, Shown by SARAH VESPERMAN

Class 30: YOUTH JUMPER 12 AND UNDE (16 Entries)
CHAMPION: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by JUSTIN GRAY
RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd LIL HILLS DAPPER DANDY, Shown by LINDSAY L. DAVIDSON
3rd TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
4th CIRCLE G OREO, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
5th BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
5th ME HE COMMANCHE BLAZE N THUNDER, Shown by KATIE HAZEL
6th ALVADARS DOUBLE MAHOGANY, Shown by DANIELLE KIRK
7th DSB MAKE ME A STAR, Shown by SHANNA CROWE
8th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by MICAH GIBBONS
9th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
9th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by TUCKER K. DENNIS
9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
9th JAZ CASPERS SHADOW, Shown by JILLIAN N. HOLUB
10th LUCKY FOUR KID DYNAMIC, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA

Class 31: YOUTH ROADSTER (16 Entries)
CHAMPION: WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by TREVOR J. KANE
RESERVE: SAMIS SAX 5TH AVENUE, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
3rd HHF PLAYIN WITH FINESSE, Shown by ALLISON BRAUN
4th SAMIS QUO VADIS, Shown by DENA MERRILL
5th SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
6th SWEETWATERS JOCKERS WILD, Shown by AMANDA STEVENS
7th GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, Shown by KRISTINA SLOBODY
8th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
9th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
10th JSW TURKS SUPER CHARGER, Shown by ZACHARY R. BURTON