Return to Championship Page

American Miniature Horse Youth Association
World Championship Show
September 30 - October 1, 2006
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 30, 2006
(Classes 1-22)
October 1, 2006
(Classes 23-31)

 Day 1

Classes 1-22
Class 1: YOUTH 13 & OVER WITH JUNIOR MARE (22 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS DREAM A LITTLE DREAM, Shown by TORI D. BIRK
RESERVE: DD TOO HOTS SILK N SASSIE, Shown by TREVOR J. KANE
3rd TOO HOTS KISS N TELL, Shown by JAMIE LABAVITCH
4th SCOTT CREEK MONARCH MARIPOSA, Shown by MARCI STUCKI
5th SCOTT CREEK MONARCHS RED VELVET, Shown by ASHLEE N. REMLINGER
6th NIRVANAS NEW YEAR NEW RULES, Shown by JESSICA COFFEY
7th FALLEN ASH EAGLES HUG ME TIGHT, Shown by KAELEN SCHOCKE
8th RAVENWOOD IMPRESSIVE MADE MY BEY, Shown by AMANDA STEVENS
9th LR NIGHTCAPS CLASSY DREAMS, Shown by ADRIANNE LOPES
10th JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by CORTNEY BARNES

Class 2: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (15 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR CHIPS OREO HONEY, Shown by KRISTIN SCHOCKE
RESERVE: JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by KIMBERLY JONES
3rd DAY HILL CIGARS MIDNITE CINDERELLA, Shown by DEMI E. ROGERS
4th LR NIGHTCAPS CLASSY DREAMS, Shown by R. DALYN JONES
5th WESTWIND FARMS ATTITUDES MARDI GRAS, Shown by SAMANTHA READ
6th CHERRYVILLE RIOS AMERICAN BEAUTY, Shown by MEGAN FALCON
7th RNR CASSIOPEIA ADONISS LAST DANCE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
8th QUINTESSA TRIBUTES BELLA LUNA, Shown by BRIELLE S. PIERCE
9th FLYING A SKIPPERS SPECIAL SURPRISE, Shown by MADISON GRAY
10th ZARZUELAS SWEET SURRENDER, Shown by MICAH GIBBONS

Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (13 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR CHIPS OREO HONEY, Shown by ALLYE TOAL
RESERVE: WF PRECIOUS REVENGE, Shown by JORDAN C. HILL
3rd STAR VALLEYS CHINA DOLL, Shown by BRITTANY L. PORTER
4th QUINTESSA TRIBUTES BELLA LUNA, Shown by AUSTIN U. PIERCE
5th CHERRYVILLE RIOS CYNTHIA, Shown by RYAN A. FALCON
6th BAGPIPE FLATS MISS KISS THIS, Shown by ZAKARY R. DIRKSE
7th SCOTT CREEK MONARCHS RED VELVET, Shown by CHASE RIEDEL
8th CHERRYVILLE RIOS AFTERNOON DELIGHT, Shown by SHELBIE MCFARLAND
9th CHERRYVILLE RIOS LITTLE DARLIN, Shown by JOHN W. CHERRY, III
10th LR SCOUTS MISS IMAGE, Shown by LUCAS HAMBY

Class 4: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (2 Entries)
CHAMPION: FCA STARBREAKERS CRIMSON FURY, Shown by MICAH GIBBONS
RESERVE: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by SHANE PATRICK

Class 5: YOUTH CTY PLEASURE DRIVING 13 & OVER (25 Entries)
CHAMPION: ACES PRESENCE, Shown by TREVOR J. KANE
RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SARA K. GUSHGARI
3rd ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, Shown by JILLIAN N. HOLUB
4th DIAMOND H REBELS WINDCHIME, Shown by BROOKE A. SULLY
5th JF NASHVILLE JAZMAN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
6th WM GOLDEN SUNBI, Shown by SHANNA STEVENS
7th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by NICK MILLER
8th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
9th ROCKING M 3T VANILLA ICE, Shown by AMANDA STEVENS
10th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by ALINA MATTISON

Class 6: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (19 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS MISS KENTUCKY, Shown by KAELEN SCHOCKE
RESERVE: ROCKING M REMINGTONS SHEZGOTCLASS, Shown by TREVOR J. KANE
3rd VOM TIFFANYS EASTER LILY, Shown by MARCI STUCKI
4th ROCKING M DESTINYS CLASSY DREAM, Shown by AMANDA STEVENS
5th WF ZEUS VANITY FAIR, Shown by RACHEL N. SANDERS
6th SAMIS SIMONE, Shown by ERICA MILLER
7th LR SCOUTS EXCELLENT SECRET, Shown by ADRIANNE LOPES
8th ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, Shown by JAIME LABAVITCH
9th WESTWIND FARMS BLUE BERRY MUFFIN, Shown by SARA K. GUSHGARI
10th LITTLE AMERICAS STRUTTIN BAUBLES, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES

Class 7: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (17 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DIAMONDS THIEFS DANCER, Shown by KRISTIN SCHOCKE
RESERVE: FLYING A DREAMERS BIT OF HONEY, Shown by MADISON GRAY
3rd ROCKING M REMINGTONS SHEZGOTCLASS, Shown by BRIELLE S. PIERCE
4th IM ROBBIN THE BANK, Shown by DEMI E. ROGERS
5th SAMIS SIMONE, Shown by MICAH GIBBONS
6th DESERT GOLDS WILLOW, Shown by SAVANNAH J. PAUL
7th JONES MAJESTIC DEJA BLUE, Shown by ZOE LAURER
8th ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, Shown by PAIGE VAN WYCK
9th DARRAHS JUBILEE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
10th FALLEN ASH SCOUTS RED RIBBONS, Shown by KAILEY M. TOAL

Class 8: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (11 Entries)
CHAMPION: VOM TIFFANYS EASTER LILY, Shown by CHASE RIEDEL
RESERVE: ROCKING M REMINGTONS SHEZGOTCLASS, Shown by AUSTIN U. PIERCE
3rd LR SCOUTS EXCELLENT SECRET, Shown by CHRIS TAYLOR
4th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by REBECCA MYERS
5th EVERGREENS COCOACHINO, Shown by JORDAN C. HILL
6th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JESSICA MYERS
7th MS WISH N WELLS SPRINGS CHOICE, Shown by KAYLA PORTER
8th JONES MAJESTIC DEJA BLUE, Shown by LUCAS HAMBY
9th FALLEN ASH SCOUTS RED RIBBONS, Shown by GRACE TOAL
10th JAMES RENEE RAE, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 9: YOUTH SN SHOWMANSHIP 17 & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT

Class 10: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 17 (22 Entries)
CHAMPION: BREANNE LOESCH, Showing HARLANS ROCIO
RESERVE: JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
3rd AMANDA STEVENS, Showing LITTLE KINGS TABASCO BRAT
4th CAYLA SCHAEFFER, Showing DAYSPRING FIRST LIGHT
5th MARCI STUCKI, Showing RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY
6th KARA SCHMIDT, Showing BAGPIPE FLATS DALWHINNIE
7th JUSTINE WESTOVER, Showing ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO
8th ADRIANNE LOPES, Showing CRYSTAL RIDGE BLUE STATE OF THE ART
9th COURTNEY CAMPBELL, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
10th JACOB JOHNSON, Showing JAMES RENEE RAE

Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (18 Entries)
CHAMPION: HANNAH MORRIS, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW
RESERVE: SHANNA CROWE, Showing TIMBER RIDGES SILVER BULLET
3rd MACLAY D. WALKER, Showing FORT STOREYS CHAMPAGNE CORKER
4th KAYCIE E. TIMM, Showing DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE
5th SAMANTHA READ, Showing ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO
6th LAUREN T. HAMLIN, Showing CHAR MARS MISS BUCKINGHAM
7th RACHEL NICOLE SEMBERA, Showing LA VISTA REMARKABLE HOLIDAY
8th CASSIDY M. BLANTON, Showing BELLS EGYPTIAN RUMBLE
9th PAIGE VAN WYCK, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
10th MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT

Class 12: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: SKYLOR WALKER, Showing HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE
RESERVE: BRIDGET AUTUMN YATES, Showing ALPHA & OMEGA STORMYS HERO
3rd JESSICA MYERS, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
4th HALEY ROSE PYBUS, Showing LITTLE THICKET QUICKSILVER
5th BRITTANY L. PORTER, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
6th AUSTIN BERGLUND, Showing TOP TENS BROADWAY PREMIERE
7th KENDALL POGUE, Showing HCM WAR PAINT STORYTELLER
8th SHELBY B. STASIK, Showing WINNING STREAKS STARSTRUCK

Class 13: YOUTH CTY PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (23 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
3rd NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JESSICA MYERS
4th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
5th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by CAMERON D. NELSON
6th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
7th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
8th VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, Shown by SAVANNAH J. PAUL
9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
10th HCM YELLOW JACKET, Shown by DEMI E. ROGERS

Class 14: YOUTH COSTUME (13 Entries)
CHAMPION: PLUMBAR LITTLE KEVIN, Shown by ROBYN J. CEPAK
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERO NELSON
3rd HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
4th LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by GRACIE TAYLOR
5th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
6th LITTLE AMERICAS KICKAPOO JOY BOY, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
7th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by REBECCA MYERS
8th CATERPILLAR HILLS PRECIOUS, Shown by LAUREN STANDLEY HAMMETT
9th DRY CREEK DARK STORMS LUCKY STRIKE, Shown by KAYCIE E. TIMM
10th HEART ACRES BURT REYNOLDS, Shown by BRIDGET YATES

Class 15: YOUTH 13 & OVER WITH SENIOR GELDING (27 Entries)
CHAMPION: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by JAIME LABAVITCH
RESERVE: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by ALINA MATTISON
3rd JSW ETERNAL DESTINY, Shown by AMANDA STEVENS
4th SAMIS SID SAVOY, Shown by CAYLA SCHAEFFER
5th COLUMBIAS TIGER STAR, Shown by ADELYN F. ROWLAND
6th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by FRANKIE TAYLOR
7th ABRIAS BIT O ATTITUDE, Shown by MARCI STUCKI
8th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by TREVOR J. KANE
9th LUCKY FOUR BLACK VELVET BACARDI, Shown by KAELEN SCHOCKE
10th WINNERS CIRCLE ADONIS, Shown by TAYLOR TREMONT

Class 16: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (27 Entries)
CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by ALEIGHA MATTISON
RESERVE: CASCADES MAGIC DUST, Shown by JOSHUA FEGER
3rd WESTWIND FARMS GREY CLOUD OUT LOUD, Shown by SAMANTHA READ
4th FORT STOREYS CHAMPAGNE CORKER, Shown by MACLAY D. WALKER
5th ABRIAS BIT O ATTITUDE, Shown by BRIELLE S. PIERCE
6th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th ABRIAS DARING ELEVATION, Shown by ALEXIS T. SOUTHWICK
8th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by GRACIE TAYLOR
9th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by SAVANNAH J. PAUL
10th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE

Class 17: YOUTH 7 & UNDER WITH SENIOR GELDING (16 Entries)
CHAMPION: ABRIAS BIT O ATTITUDE, Shown by AUSTIN U. PIERCE
RESERVE: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by KAYLA PORTER
3rd MARYSTOWN ROCKIN COWBOY, Shown by ANN-JOLIE N. SIGMAR
4th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by CHRIS TAYLOR
5th ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, Shown by RILEY NUTTALL
6th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by BRITTANY L. PORTER
7th SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by CHASE RIEDEL
8th CONDERS OH SO DEBONAIR, Shown by ALYSSA RUTLEDGE
9th HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE, Shown by SKYLOR WALKER
10th BRITT HELM SIMPLY BOUND FOR GLORY, Shown by AUSTIN BERGLUND

Class 18: YOUTH SGL PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (9 Entries)
CHAMPION: JF GIZMOS VICTORY, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
4th SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN
5th RIVENBURGHS SUPREME VALENTINO, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by CASSIDY M. BLANTON
7th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by MICAH GIBBONS
8th BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
9th HEART ACRES BURT REYNOLDS, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 19: YOUTH 13 & OVER WITH JUNIOR GELDING (13 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by MARCI STUCKI
RESERVE: WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by TREVOR J. KANE
3rd DD TOO HOTS ROYALTY, Shown by RACHEL N. SANDERS
4th VERMILYEA FARMS MONTEREY BEY, Shown by KAELEN SCHOCKE
5th MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by COURTNEY CAMPBELL
6th MAR JACS JUST FINE & DANDY, Shown by JILLIAN N. HOLUB
7th QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by AMANDA STEVENS
8th BLUE RIBBON WILLS STAR TROOPER, Shown by BREANNE LOESCH
9th RFM EGYPTIAN KINGS RANSOM, Shown by EDEN BERGERON
10th SCOTT CREEK MONARCH TROUBADOUR, Shown by ASHLEE N. REMLINGER

Class 20: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (10 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by BRIELLE S. PIERCE
3rd CHERRYVILLES RIO LOBO, Shown by KATELYNN FALCON
4th WINNING STREAKS STARSTRUCK, Shown by TORRIE L. BACHMAN
5th WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th SCOTT CREEK MONARCH STERLING, Shown by KAILEY M. TOAL
7th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by DEMI E. ROGERS
8th LM HAWKS WYLD FYRE, Shown by GRACIE TAYLOR
9th ABRIAS SIGNATURE SHAKESPEARE, Shown by SAMANTHA READ

Class 21: YOUTH 7 & UNDER WITH JUNIOR GELDING (7 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by AUSTIN U. PIERCE
RESERVE: STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY L. PORTER
3rd BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, Shown by JORDAN C. HILL
4th WINNING STREAKS STARSTRUCK, Shown by MORGAN HOLDSWORTH
5th MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by KAYLA PORTER
6th LM HAWKS WYLD FYRE, Shown by CHRIS TAYLOR
7th LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by RILEY NUTTALL

Class 22: YOUTH SGL PLEASURE DRIVING 13 & OVER (17 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: ROCKING M REMINGTONS HOT STUFF, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
4th WESTWIND FARMS BLUE BERRY MUFFIN, Shown by SARA K. GUSHGARI
5th SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, Shown by JAIME LABAVITCH
6th DOUBLE B FARMS ROYAL PRINCE, Shown by EMILY SORLIEN
7th LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by JILLIAN N. HOLUB
8th SAMIS QUIZ KID, Shown by KIMBERLY GAJEWSKI
9th DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
10th STAR VALLEYS SONIC BOOM, Shown by ALINA MATTISON




Top of Page

Day 2

Classes 23-31
Class 23: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 17 (17 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: CIRCLE H THE MASTER PIECE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS
4th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
5th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
6th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
7th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
8th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
9th LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by AMANDA STEVENS
10th RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY, Shown by MARCI STUCKI

Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
3rd CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON
6th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
7th LA VISTA REMARKABLE HOLIDAY, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA
8th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
9th HEART ACRES BURT REYNOLDS, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
10th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS

Class 25: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 17 (35 Entries)
CHAMPION: HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
4th ROYS TOY SNIPPETS ELDORADO, Shown by JUSTINE WESTOVER
5th GOLD HILL PRANCER, Shown by TREVOR J. KANE
6th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
7th ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
8th SHOWCASE SPRING THUNDERCLOUD, Shown by KORI A. STANCLIFF
9th LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by AMANDA STEVENS
10th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by ANDREA PETERSEN

Class 26: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (27 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
RESERVE: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS
3rd A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by KENDALL POGUE
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
6th JAMES RENEE RAE, Shown by ASHLEY SOWARDS
7th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON
8th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
9th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
10th LA VISTA REMARKABLE HOLIDAY, Shown by RACHEL NICOLE SEMBERA

Class 27: YOUTH HUNTER 13 TO 17 (57 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
3rd SAMIS SID SAVOY, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
5th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
6th ALL SMALL FARM DAISYS CLASS ACT, Shown by JILLIAN N. HOLUB
7th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
8th BUTTONWILLOWS LUCKY STARS, Shown by TREVOR J. KANE
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by MARCI STUCKI
10th CRYSTAL RIDGE BLUE STATE OF THE ART, Shown by ADRIANNE LOPES

Class 28: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (35 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
4th CRYSTAL RIDGE EKS IMAGE OF FAME, Shown by ZOE LAURER
5th FORT STOREYS CHAMPAGNE CORKER, Shown by MACLAY D. WALKER
6th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
7th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
8th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by KENDALL POGUE
9th HGRS BLUE PRINCE CHARMING, Shown by PAIGE VAN WYCK
10th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 29: YOUTH JUMPER 13 TO 17
Number in class: 25
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by COURTNEY CAMPBELL
RESERVE: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
3rd CRYSTAL RIDGE BLUE STATE OF THE ART, Shown by ADRIANNE LOPES
4th DESERT GOLD CROSSES BORN TO BE WILD, Shown by SHANNA STEVENS
4th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th SAMIS PLAID PANTS, Shown by MARCI STUCKI
4th ALL SMALL FARM DAISYS CLASS ACT, Shown by JILLIAN N. HOLUB
4th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th SAMIS SIMONE, Shown by ERICA MILLER
6th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by CORTNEY BARNES
7th BAGPIPE FLATS ABERDEEN, Shown by KARA SCHMIDT
8th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
8th WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by REBEKAH R. CRIDER
8th TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown by JACOB JOHNSON
8th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
8th JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB JOHNSON
9th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT
9th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
9th BAGPIPE FLATS BE A BOOMERANG, Shown by KARA SCHMIDT
10th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
10th LITTLE AMERICAS XENON DIMITRI, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES

Class 30: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER
Number in class: 18
CHAMPION: SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON
RESERVE: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by JUSTIN GRAY
3rd BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
4th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
5th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by TUCKER DENNIS
6th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
6th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS
7th JAMES RENEE RAE, Shown by ASHLEY SOWARDS
7th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
7th DSB MAKE ME A STAR, Shown by SHANNA CROWE
8th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
8th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE

Class 31: YOUTH ROADSTER (18 Entries)
CHAMPION: SWEETWATERS JOCKERS WILD, Shown by AMANDA STEVENS
RESERVE: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
5th SAMI NIT WIT BANANA BIT, Shown by BROOKE A. SULLY
6th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
7th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
8th ROCKING M REMINGTONS HOT STUFF, Shown by COURTNEY CAMPBELL
9th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by TREVOR J. KANE
10th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS



Top of Page

Return to Championship Page