Return to Championship Page

American Miniature Horse Association
2006 Central Championship Show Results
August 10-13, 2006
Tulsa Expo Square,
Tulsa OK

Daily Results

August 10, 2006
(1 thru 42)
August 11, 2006
(43 thru 82)
August 12, 2006
(83 thru 117)
August 13, 2006
(118 thru 145)

 Day 1

Class 1: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (9 Entries)
CHAMPION: ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET YATES
RESERVE: JAMES RENEE RAE, Shown by ASHLEY SOWARDS
3rd CAMERON FARMS WARDANCES MOONSHINE, Shown by MADISON GRAY
4th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by ASHLEY SOWARDS
5th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
6th FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by MADISON GRAY
7th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE

Class 2: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13 THRU 17 YEARS (14 Entries)
CHAMPION: CIRCLE H THE MASTERPIECE, Shown by JILLIAN HOLUB
RESERVE: HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
3rd BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by KARA SCHMIDT
4th JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB JOHNSON
5th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOWESCH
6th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by CLARA RATHBUN
7th FREEDOM HILL FARM DOUBLE DISTINCTION, Shown by JILLIAN HOLUB
8th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
9th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
10th LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by JILLIAN HOLUB

Class 3: AMATEUR HALTER OBSTACLE (13 Entries)
CHAMPION: QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON
RESERVE: WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
3rd BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by AMY DIRKSE
4th MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, Shown by CYNTHIA ILES
5th CIRCLE H JESTERS SECRET, Shown by FRANKLIN WILSON
6th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
7th CELEBRATIONS GLORY BE ROYALE, Shown by CASSIE PEMBERTON
8th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
9th LAZY H REGAL STORM, Shown by JULIE MILLER
10th JAMES RENEE RAE, Shown by NITA JOHNSON

Class 4: OPEN HALTER OBSTACLE (18 Entries)
CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
RESERVE: MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, RICKY & CYNTHIA ILES
3rd QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON
4th CIRCLE H JESTERS SECRET, MARY & FRANKLIN WILSON
5th HARLANS ROCIO, BREANNE LOESCH
6th BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, DENNIS ROBERTSON
7th LAZY H REGAL STORM, JULIE MILLER
8th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
9th FEW ACRES SHAMUS, SCOTT OR KIM WARREN
10th CIRCLE H THE MASTERPIECE, MARY & FRANKLIN WILSON

Class 5: YOUTH SHOWMANSHIP - 7 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: BRIDGET YATES, Showing ALPHA & OMEGA STORMYS HERO
RESERVE: KENDALL POGUE, Showing HCM WAR PAINT STORYTELLER

Class 6: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: PAIGE VAN WYCK, Showing ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS
RESERVE: ASHLEY SOWARDS, Showing BRITT HELM GRANDE COLORS
3rd GARRETT RATHBUN, Showing LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY

Class 7: YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 17 YEARS (9 Entries)
CHAMPION: LAUREN GREAVES, Showing A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT
RESERVE: JILLIAN HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLE DISTINCTION
3rd BREANNE LOESCH, Showing HARLANS ROCIO
4th TARYN WRIGHT, Showing SHADOW BOXS RICHOCHET
5th SARA GUSHGARI, Showing ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS
6th KORI STANCLIFF, Showing SHOWCASE SPRING THUNDERCLOUD
7th JACOB JOHNSON, Showing JAMES RENEE RAE
8th KARA SCHMIDT, Showing BAGPIPE FLATS DALWHINNIE
9th CLARA RATHBUN, Showing LIL BIT O COUNTRY LEVI

Class 8: YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP - 17 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: GAYLE WARREN, Showing FEW ACRES SHAMUS

Class 9: SENIOR GELDINGS, 30" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: ROYALTYS TO CATCH A RISING STAR, DE REUL

Class 10: SENIOR GELDINGS, OVER 30" TO 32" (5 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BLUE VELVET, KRYSTLE ACTON
RESERVE: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, JILLIAN HOLUB
3rd KNELLS GENTLEMAN JACK, BARBARA OR JOHN HIBBARD
4th CHERRYVILLE ROUGES QUO PERFECTION, CINDY CHERRY
5th BREWERS SPECIAL FEATURE, INGRID DOHLER

Class 11: SENIOR GELDINGS, OVER 32" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: MARYSTOWN ROCKING COWBOY, PETE OR LISA GOETTL OR SUSAN HALLMARK
RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BACARDI, WADE BURNS OR JOHN WOODRING
3rd LUCKY FOUR SPOTZ TOP BILLING, POLLY WEISBERG
4th ASTARTES MOHAWKS HOUDINI, LINDA NELSON
5th ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, TAMMI & GAYLE NUTTALL
6th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, PATTY FINGLAND
7th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON

Class 12: AMATEUR ROADSTER (6 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, Shown by DON ROGERS
RESERVE: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd REECES FIRE HAWK, Shown by LOUISE FERGUSON
4th TELQUEST NF BELLA GO C, Shown by WINONA KENNEDY
5th QUAIL CREEKS WILLETTA, Shown by CHARLES HODGES
6th FAIRMONTS IMA DANDY TOO, Shown by JULIE MCINTYRE

Class 13: WEANLING MARES, 26" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: NXS EGOS MERCEDES, ROGER DAVIS
RESERVE: BAGPIPE FLATS GIVE IT YR BEST SHOT, AMY DIRKSE OR KATHLEEN ROBERTSON
3rd ARAGONS SILENT KISSES, SHANA FUCHS
4th ROCKING M 3T ELEGANCE IN MOTION, BOB OR VICKIE ROBERSON
5th MAXWELLS LITTLE MISS KAJUN, ROGER MAXWELL
6th MAXWELLS SWEET VANNA, ROGER MAXWELL
7th LESSLEYS DAPPER DUSTYS SMOKEY BABE, RONALD L LESSLEY
8th ROYAL T FARMS SILVER CHARM, BOB AND SANDI CARBONE

Class 14: WEANLING MARES, OVER 26" TO 30" (10 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS FLAMING SENSATION, LINDA ANDERSON
RESERVE: ARAGONS COOSARA, SHANA FUCHS
3rd BAGPIPE FLATS SIRS FLAME, JD OR KATHLEEN ROBERTSON
4th GERMELS BELOVED, BETTYE & GERALD WELLS
5th ROCKING M 3T ROSEBUD, BOB OR VICKIE ROBERSON
6th BAGPIPE FLATS NOT SO NAUGHTY, J OR KATHLEEN ROBERTSON
7th REDROCK SOLAR FLARE, BECKY SCHULZ
8th LITTLE AMERICAS BOOGIE LINE, TONY OR CAROL GREAVES
9th REDROCK SANTA MARIA, BECKY SCHULZ
10th LESSLEYS DAPPER DUSTYS REBECCA, RONALD L LESSLEY

Class 15: YEARLING MARES, 28" & UNDER (12 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD MEDALIONS KEEPING SECRETS, CRAIG WESTERGAARD & BRYAN HALL
RESERVE: FLYING A DREAMERS KISSIN KATE, KENNETH ATKINSON
3rd ANOTHER DIMENSIONS DWBS VICKIE VALE, SAMUEL OR GAIL BORNSTEIN
4th MCC BTUS SUGAR N SPICE, ROGER OR CONNIE DAVIS
5th VILLAS NT PROMISES PROMISES, JOHN OR JENNIFER BENNETT
6th CATERPILLAR HILLS PRECIOUS, HARRY HAMMETT
7th MILLWOOD PRINCES LIL FANCI I AM, NICKI DOWDLE
8th COUNTRY LANES BUCK OBSESSION, TRACY CONRAD
9th REDROCK FLASHTACULAR, BECKY SCHULZ
10th PRAIRIE WINDS IMA LIL BIT SASSY TOO, JUDY WOOSTER

Class 16: YEARLING MARES, OVER 28" TO 30" (13 Entries)
CHAMPION: WILLOW CREEKS SUPREME PERFECTION, PATRICIA WILHOITE
RESERVE: ROCKING M 3T ICE GODDESS, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE
3rd WF PATTON SET ON STARDOM, CLAIR JOHNSON
4th JUST WON CALL ME ANYTIME, SHANE PATRICK
5th FIRST KNIGHT HIGH FLYING ADORED, MONETTE FREEMAN
6th BREWERS SUPREME MYSTIQUE, ROY BREWER
7th HOUCKS ELEANOR MONDALE, JANET HOUCK
8th LITTLE AMERICA BUCKS MISS DYNAMITE, TONY GREAVES OR LEONARD GARYANSKY
9th RIOS CLASSIC WITNESS, DONNA & RUDY BOITZ
10th HICKORY RIDGE CAPTAINS CHINA DOLL, MONICA TRAPP

Class 17: YEARLING MARES, OVER 30" TO 32" (15 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR SHEZ SO FANCI, WADE BURNS OR JON WOODRING
RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO FOREVERMORE, JEAN HAYUNGA
3rd FREEDOM HILL FARMS LADS PRETTY LASS, KRYSTLE ACTON
4th K NELLS ALL DOLLED UP, KEN OR NELL JACKSON
5th CHERRYVILLE RIOS ANGELIQUE, CINDY CHERRY
6th B SPRINGHILL IMPRESSIVE SHOW GAL, ROBERT & HELEN BURGESS
7th GOODSELLS PAINTED PRINCESS DI, KENNY GOODSELL OR DIANE FARRELL
8th WINNING STREAKS CALENDAR GIRL, LOIS DRURY
9th WOOD CANYONS DANCERS HOT KISS, BARBARA OATES
10th THOUSAND OAKS AWESOMES FINESSE, SHARMAN OR KENDALL BROWN

Class 18: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
3rd FEW ACRES SHAMUS, Shown by GAYLE WARREN
4th ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, Shown by RILEY NUTTALL
5th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
6th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, Shown by ZACK DIRKSE
7th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
8th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET YATES

Class 19: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SARA GUSHGARI
RESERVE: MTC UNFORGETTABLE, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
3rd ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, Shown by JILLIAN HOLUB
4th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, Shown by MICHELE MOORE
5th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by LAUREN GREAVES
6th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
7th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
8th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by CLARA RATHBUN

Class 21: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
RESERVE: REECES FIRE HAWK, Shown by LOUISE FERGUSON
3rd TELQUEST NF BELLA GO C, Shown by WINONA KENNEDY
4th FAIRMONTS IMA DANDY TOO, Shown by JULIE MCINTYRE

Class 22: SENIOR MARES, 28" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: TINY HEARTS 1ST HOPELESLY COMMITED, MARSHA BRANTLEY

Class 23: SENIOR MARES, OVER 28" TO 30" (4 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH SCOUTS RED RIBBONS, DON OR BEVERLY BURDETTE
RESERVE: COYOTE RUNS PAINTED PRETTY, JOHN OR LADONNA BLACK
3rd MAGINATION, DEBRA MULLINS OR NANCY MITTEN
4th VS PRECIOUS DOLL, STEPHANIE WHITE OR CYNTHIA CURTIS

Class 24: SENIOR MARES, OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS MISS KENTUCKY, DON & BEVERLY BURDETTE
RESERVE: DOUBLE DIAMONDS THIEFS DANCER, JANA NICHOLS
3rd LITTLE AMERICAS STRUTTIN BAUBLES, TONY OR CAROL GREAVES OR KRISTIN HAGLUND
4th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
5th HOUCKS MR GGS MATTIE, JIM OR VICKI OR SARAH ALLISON
6th JAMES RENEE RAE, NITA OR JACOB JOHNSON AND ALLISON KLIMPLE

Class 25: SENIOR MARES, OVER 32" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS DREAM OF ROYALTY, JAMES L. PAYNE
RESERVE: LOS ARBOLES HOLLY HAWK, POLLY WEISBERG
3rd ERL PATTONS SWEET INSPIRATION, MARTHAN HICKHAM
4th HOUCKS MONIQUE, JANET HOUCK

Class 26: OPEN ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, JILLIAN HOLUB
RESERVE: SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING
3rd QUAIL CREEKS WILLETTA, CHARLES HODGES
4th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, NITA OR JACOB JOHNSON
5th TELQUEST NF BELLA GO C, WINONA OR COLLEEN KENNEDY

Class 27: AMATEUR SENIOR MARES, LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: CELEBRATIONS GLORY BE ROYALE, Shown by KAREN PEMBERTON
RESERVE: VS PRECIOUS DOLL, Shown by STEPHANIE WHITE
3rd LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by LYNETTE RATHBUN
4th HOUCKS MR GGS MATTIE, Shown by SARAH ALLISON
5th JAMES RENEE RAE, Shown by NITA JOHNSON

Class 28: AMATEUR SENIOR MARES, LEVEL 2 (8 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS MISS KENTUCKY, Shown by BEVERLY BURDETTE
RESERVE: LIBERTYS DREAM OF ROYALTY, Shown by JAMES PAYNE
3rd ERL PATTONS SWEET INSPIRATION, Shown by MARTHA HICKHAM
4th LOS ARBOLES HOLLY HAWK, Shown by POLLY WEISBERG
5th IM ROBBIN THE BANK, Shown by SUZANNE ROGERS
6th LITTLE AMERICAS STRUTTIN BAUBLES, Shown by TONY GREAVES
7th WOOD CANYONS CLASSY DANCER, Shown by BARBARA OATES
8th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, Shown by CASSIE PEMBERTON

Class 29: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED MARES (16 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS BUCK BARONESS, Shown by JOHN BENNETT
RESERVE: H & HS KORE OF OLYMPUS, Shown by BRENDA SELLWOOD
3rd BAGPIPE FLATS MISS KISS THIS, Shown by AMY DIRKSE
4th WOOD CANYONS DANCERS HOT KISS, Shown by BARBARA OATES
5th LITTLE AMERICAS STRUTTIN BAUBLES, Shown by TONY GREAVES
6th FLYING A SKIPPERS SPECIAL SURPRISE, Shown by KENNETH ATKINSON
7th CROSSWINDS XCLUSIVE GO GIRL, Shown by JERRY HORN
8th MAXWELLS LITTLE MISS KAJUN, Shown by ROGER MAXWELL
9th CTR QUEENS MAGIC STAR, Shown by JANET MATZNER
10th CELEBRATIONS GLORY BE ROYALE, Shown by KAREN PEMBERTON

Class 32: TWO-YEAR-OLD MARES, 29" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLE RIOS CYNTHIA, CINDY CHERRY
RESERVE: LITTLE AMERICAS STRUTTIN ENCORE, TONY GREAVES OR LEONARD GARYANSKY
3rd FREEDOM HILL FARMS ABSOLUTE REVENGE, DONNA & RUDY BOITZ

Class 33: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 29" TO 31" (8 Entries)
CHAMPION: NAKAR ANGELIKA SUPREME, KAREN SANTANGELO
RESERVE: WILLOW CREEKS DANCING QUEEN, CHARLENE EISENMENGER
3rd GOODSELLS ORION FANCY BANANA, KENNY GOODSELL OR DIANE FARRELL
4th SCOTT CREEK MONARCH MARIPOSA, LARRY OR JOANNE ROSS
5th CHERRYVILLE RIOS AMERICAN BEAUTY, CINDY CHERRY
6th TNAKA TIMMYS LUCKY LIL DARLING, TIARA DARLING
7th REFLECTIONS A LITTLE BIT LACEY CBY, JULIE ANN GOOD
8th GERMELS AMEN, BETTYE WELLS

Class 34: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 31" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES HUG ME TIGHT, CRAIG WESTERGAARD & BRYAN HALL
RESERVE: THOUSAND OAKS YASHICAS CONTESSA, SHARMAN OR KENDALL BROWN
3rd INDIAN PEAKS BUCK BARONESS, JOHN OR JENNIFER BENNETT
4th NXS MISS BAY RUM, ROGER OR CONNIE DAVIS

Class 35: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (12 Entries)
CHAMPION: OAK BAY TWO TIMES A LADY, Shown by MARY LOCKE
RESERVE: WINNERS CIRCLE HOT SHOT, Shown by DORCAS JENKINS
3rd 7S BREEZYS MYSTERY MAN, Shown by PATTY FINGLAND
4th DESERT GOLDS WILLOW, Shown by KAY PAPADAKIS
5th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, Shown by JERRY POTTS
6th HCM NAVAJOS RIVER DANCE, Shown by MARSHA BORDERS
7th ROCKING M 3T VANILLA ICE, Shown by VAL SHINGLEDECKER
8th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by LYNETTA RATHBUN
9th VS PRECIOUS DOLL, Shown by STEPHANIE WHITE
10th LUTES STS MAKIN A DIFFERENCE, Shown by JANE KIMBLE

Class 36: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (11 Entries)
CHAMPION: MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, Shown by CYNTHIA ILES
RESERVE: WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
3rd GLORY BE FARMS LEGACYS BOJINGLE, Shown by JAN WILLETTE
4th HCM NAVAJOS SILVER BULLET, Shown by WILLIAM OATES
5th REECES FIRE HAWK, Shown by LOUISE FERGUSON
6th L & MS POCO HOMBRE, Shown by WINONA KENNEDY
7th WOOD CANYONS CLASSY DANCER, Shown by BARBARA OATES
8th IM ROBBIN THE BANK, Shown by DON ROGERS
9th LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by LARRY ELNIFF
10th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, Shown by CASSIE PEMBERTON

Class 38: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS BLUEBERRY MUFFIN, KATHY OR SARA GUSHGARI
RESERVE: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, JILLIAN HOLUB
3rd NFCS DANDYS MOON MAN, LARRY STRUBAHR
4th 7S NASHVILLES NOBLE RUFFIAN, CHUCK OR MARY SHEPPARD

Class 39: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (10 Entries)
CHAMPION: ALAMOS SIRS ECHO, LOIS DRURY
RESERVE: PETIT FOURS GOLDEN RAINBOW, KATHLEEN ROBERTS
3rd SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING
4th SIR WINSABUCK, DON OR SUZANNE ROGERS
5th BAGPIPE FLATS BRAVEHEART, JD OR KATHLEEN ROBERTSON
6th DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC, VAL SHINGLEDECKER
7th R & B NASHVILLE KARAMEL CREAM, PATTY FINGLAND
8th ASTARTES MOHAWKS HOUDINI, LINDA NELSON
9th TELQUEST NF BELLA GO C, WINONA OR COLLEEN KENNEDY
10th TOMAHAWKS DANDY MOON, DONNA OR KATHY BRINDLEY

Class 40: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES HUG ME TIGHT, CRAIG WESTERGAARD & BRYAN HALL
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: NAKAR ANGELIKA SUPREME, KAREN SANTANGELO

Class 41: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: LIBERTYS MISS KENTUCKY, DON & BEVERLY BURDETTE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LIBERTYS DREAM OF ROYALTY, JAMES L. PAYNE

Class 42: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BLUE VELVET, KRYSTLE ACTON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MARYSTOWN ROCKING COWBOY, PETE OR LISA GOETTL OR SUSAN HALLMARK

Top of Page

Day 2

Class 43: YOUTH HUNTERS - 12 YEARS & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
3rd FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by MADISON GRAY
4th CAMERON FARMS WARDANCES MOONSHINE, Shown by MADISON GRAY
5th BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS

Class 44: YOUTH HUNTERS - 13 THRU 17 YEARS (16 Entries)
CHAMPION: HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
3rd FREEDOM HILL FARM DOUBLE DISTINCTION, Shown by JILLIAN HOLUB
4th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
5th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SARA GUSHGARI
6th LITTLE AMERICAS XENON DIMITRI, Shown by LAUREN GREAVES
7th CIRCLE H THE MASTERPIECE, Shown by JILLIAN HOLUB
8th JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB JOHNSON
9th SHADOW BOXS RICHOCHET, Shown by TARYN WRIGHT
10th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT

Class 45: AMATEUR HUNTERS (12 Entries)
CHAMPION: WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
RESERVE: SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, Shown by CASSIE PEMBERTON
3rd CELEBRATIONS GLORY BE ROYALE, Shown by CASSIE PEMBERTON
4th MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, Shown by CYNTHIA ILES
5th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
6th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
7th JAMES RENEE RAE, Shown by NITA JOHNSON
8th CIRCLE H JESTERS SECRET, Shown by FRANKLIN WILSON
9th LAZY H REGAL STORM, Shown by JULIE MILLER
10th QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON

Class 46: OPEN HUNTERS (13 Entries)
CHAMPION: WF SIMPLY STRIKING, MARIE POWELL
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLE DISTINCTION, JILLIAN HOLUB
3rd CELEBRATIONS GLORY BE ROYALE, KAREN OR CASSIE PEMBERTON
4th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
5th JAMES RENEE RAE, NITA OR JACOB JOHNSON AND ALLISON KLIMPLE
6th COLORTIMES SILVER LINING, DEBBIE DOBBS
7th BAGPIPE FLATS BRAVEHEART, JD OR KATHLEEN ROBERTSON
8th LAZY H REGAL STORM, JULIE MILLER
9th BAGPIPE FLATS ABERDEEN, KATHLEEN ROBERTSON
10th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON

Class 47: YOUTH JUMPERS - 12 YEARS & UNDER
Number in class: 6
CHAMPION: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by JUSTIN GRAY
RESERVE: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by KENDALL POGUE
3rd BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
4th VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, Shown by PAIGE VAN WYCK

Class 48: YOUTH JUMPERS - 13 THRU 17 YEARS
Number in class: 8
CHAMPION: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
RESERVE: FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
3rd ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT
3rd JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB JOHNSON
4th LITTLE AMERICAS XENON DIMITRI, Shown by LAUREN GREAVES
5th TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown by JACOB JOHNSON
6th BAGPIPE FLATS BE A BOOMERANG, Shown by KARA SCHMIDT
7th BAGPIPE FLATS ABERDEEN, Shown by KARA SCHMIDT

Class 49: AMATEUR JUMPERS
Number in class: 7
CHAMPION: PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
RESERVE: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by KENNETH ATKINSON
3rd LAZY H REGAL STORM, Shown by JULIE MILLER
4th CIRCLE H JESTERS SECRET, Shown by FRANKLIN WILSON
5th BAGPIPE FLATS ABERDEEN, Shown by AMY DIRKSE
6th TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown by NITA JOHNSON

Class 50: OPEN JUMPERS
Number in class: 4
CHAMPION: FOXFIRES GRAND SLAM, KENNETH ATKINSON
RESERVE: BAGPIPE FLATS ABERDEEN, KATHLEEN ROBERTSON
3rd FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, NITA OR JACOB JOHNSON
4th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON

Class 51: YOUTH ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by JILLIAN HOLUB
RESERVE: BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
3rd SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN
4th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON

Class 52: SOLID-COLOR MARES (6 Entries)
CHAMPION: IM ROBBIN THE BANK, DON OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: J & MS HUSKERS JASMINE, GLEN OR LOUISE FERGUSON
3rd TNAKA TIMMYS LUCKY LIL DARLING, TIARA DARLING
4th BREWERS RED LADY, COLLEEN OR WINONA KENNEDY OR R PATTERSON
5th JAMES RENEE RAE, NITA OR JACOB JOHNSON AND ALLISON KLIMPLE
6th BRITE STARS EASTER BELLE, CRAIG OR BARBARA REED

Class 53: MULTI-COLOR MARES (14 Entries)
CHAMPION: COYOTE RUNS PAINTED PRETTY, JOHN OR LADONNA BLACK
RESERVE: LUCKY FOUR SHEZ SO FANCI, WADE BURNS OR JON WOODRING
3rd WOOD CANYONS CLASSY DANCER, BARBARA OATES
4th PRAIRIE WINDS IMA LIL BIT SASSY TOO, JUDY WOOSTER
5th NXS MISS BAY RUM, ROGER OR CONNIE DAVIS
6th WEEOKIES BLS ENJOY THE MASQUERADE, RITA JENKINS
7th MILLWOOD PRINCES LIL FANCI I AM, NICKI DOWDLE
8th CTR QUEENS MAGIC STAR, JANET K MATZNER
9th MAGINATION, DEBRA MULLINS OR NANCY MITTEN
10th REDROCK FLASHTACULAR, BECKY SCHULZ

Class 55: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLES RIO LOBO, Shown by KATELYNN FALCON

Class 56: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13 THRU 17 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: MARJACS JUST FINE & DANDY, Shown by JILLIAN HOLUB
RESERVE: BLUE RIBBON WILLS STAR TROOPER, Shown by BREANNE LOESCH

Class 58: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN

Class 59: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS BLUEBERRY MUFFIN, Shown by SARA GUSHGARI
RESERVE: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by JILLIAN HOLUB
3rd BAGPIPE FLATS BRAVEHEART, Shown by KARA SCHMIDT
4th R & B NASHVILLE KARAMEL CREAM, Shown by MICHELE MOORE

Class 60: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: JAMES RENEE RAE, Shown by BRIDGETTE YATES

Class 61: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: IM ROBBIN THE BANK, Shown by DEMI ROGERS
RESERVE: DOUBLE DIAMONDS THIEFS DANCER, Shown by KRISTIN SCHOCKE
3rd DESERT GOLDS WILLOW, Shown by SAVANNAH PAUL
4th COYOTE RUNS PAINTED PRETTY, Shown by KEELEYANNA BLACK
5th CHERRYVILLE RIOS EMINENT REFLECTION, Shown by GAUGE MCFARLAND
6th SMALL COUNTRYS MAGIC MARK, Shown by KELSEY CHUMBLEY
7th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
8th JAMES RENEE RAE, Shown by ASHLEY SOWARDS

Class 62: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13 THRU 17 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS MISS KENTUCKY, Shown by KAELEN SCHOCKE
RESERVE: MTC UNFORGETTABLE, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
3rd WESTWIND FARMS BLUEBERRY MUFFIN, Shown by SARA GUSHGARI
4th LITTLE AMERICAS STRUTTIN BAUBLES, Shown by LAUREN GREAVES
5th JAMES RENEE RAE, Shown by JACOB JOHNSON

Class 63: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (2 Entries)
CHAMPION: A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by SHANE PATRICK
RESERVE: FEW ACRES SHAMUS, Shown by GAYLE WARREN

Class 64: LADIES ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING
RESERVE: TELQUEST NF BELLA GO C, WINONA OR COLLEEN KENNEDY

Class 65: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (1 Entries)
CHAMPION: REDROCK FLASHTACULAR, BECKY SCHULZ

Class 66: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED GELDINGS (11 Entries)
CHAMPION: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BRENDA SELLWOOD
RESERVE: WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
3rd ROCKING M RCS BILLY THE KID, Shown by BOB ROBERSON
4th FLYING A DREAMERS ZODI ACT UP, Shown by KENNETH ATKINSON
5th MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, Shown by CYNTHIA ILES
6th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
7th CROSSWINDS XCLUSIVE THUNDERSURPRISE, Shown by JEREMY CHUMBLEY
8th LITTLE BIG HORNES WILLIAM F CODY, Shown by DIANA HORNE
9th REECES FIRE HAWK, Shown by LOUISE FERGUSON
10th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON

Class 67: AMATEUR SENIOR GELDINGS, LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLE ROUGES QUO PERFECTION, Shown by JOHN CHERRY II
RESERVE: ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, Shown by GAYLE NUTTALL
3rd A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by SUZI PATRICK
4th CROSSWINDS XCLUSIVE THUNDERSURPRISE, Shown by JEREMY CHUMBLEY
5th ASTARTES MOHAWKS HOUDINI, Shown by LINDA NELSON
6th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, Shown by PATTY FINGLAND
7th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by NITA JOHNSON

Class 68: AMATEUR SENIOR GELDINGS, LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BLUE VELVET, Shown by KRYSTLE ACTON
RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BACARDI, Shown by WADE BURNS
3rd WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
4th QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON
5th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
6th KNELLS GENTLEMAN JACK, Shown by BARBARA HIBBARD

Class 69: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, Shown by RILEY NUTTALL
RESERVE: PLUMBARS LITTLE KEVIN, Shown by ROBIN CEPAK
3rd ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET YATES
4th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
5th BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by ZACHARY DIRKSE

Class 70: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: CHERRYVILLE ROUGES QUO PERFECTION, Shown by BRANDY CHERRY
3rd BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS
4th CROSSWINDS XCLUSIVE THUNDERSURPRISE, Shown by KELSEY CHUMBLEY
5th FEW ACRES SHAMUS, Shown by KALLIE WARREN

Class 71: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 17 YEARS (10 Entries)
CHAMPION: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, Shown by JILLIAN HOLUB
3rd A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CORTNEY BARNES
4th ROCKING M 3T VANILLA ICE, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
5th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SARA GUSHGARI
6th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, Shown by MICHELE MOORE
7th SHADOW BOXS RICHOCHET, Shown by TARYN WRIGHT
8th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by CLARA RATHBUN
9th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
10th SHOWCASE SPRING THUNDERCLOUD, Shown by KORI STANCLIFF

Class 72: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (8 Entries)
CHAMPION: MTC UNFORGETTABLE, KELSEY SHINGLEDECKER
RESERVE: DESERT GOLDS WILLOW, KAY PAPADAKIS & SHELBY PAUL
3rd OAK BAY TWO TIMES A LADY, MARY OR DAN LOCKE
4th WOOD CANYONS CLASSY DANCER, BARBARA OATES
5th IM ROBBIN THE BANK, DON OR SUZANNE ROGERS
6th WEEOKIES BLS ENJOY THE MASQUERADE, RITA JENKINS
7th COLORTIMES SILVER LINING, DEBBIE DOBBS
8th BREWERS RED LADY, COLLEEN OR WINONA KENNEDY OR R PATTERSON

Class 73: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entries)
CHAMPION: LINDA DANTIN EVANS, Showing CCMF LEGACYS COLOR MAKER

Class 74: AMATEUR SHOWMANSHIP (9 Entries)
CHAMPION: AMY DIRKSE, Showing BAGPIPE FLATS DALWHINNIE
RESERVE: CASSIE PEMBERTON, Showing PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT
3rd FRANKLIN WILSON, Showing CIRCLE H JESTERS SECRET
4th MARY WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY
5th CYNTHIA ILES, Showing MSR MAJESTY CANDEE DANDEE
6th MARIE POWELL, Showing WF SIMPLY STRIKING
7th JULIE MILLER, Showing LAZY H REGAL STORM
8th NITA JOHNSON, Showing JAMES RENEE RAE
9th SUZI PATRICK, Showing A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT

Class 75: ADULT SHOWMANSHIP (5 Entries)
CHAMPION: AMY DIRKSE, Showing BAGPIPE FLATS DALWHINNIE
RESERVE: CASSIE PEMBERTON, Showing PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT
3rd MARY WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY
4th SUZI PATRICK, Showing A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT
5th NITA JOHNSON, Showing JAMES RENEE RAE

Class 76: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (1 Entries)
CHAMPION: CAMMIE VLOEDMAN, Showing ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ

Class 77: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: PETIT FOURS GOLDEN RAINBOW, KATHLEEN ROBERTS
RESERVE: SIR WINSABUCK, DON OR SUZANNE ROGERS
3rd DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC, VAL SHINGLEDECKER
4th 7S NASHVILLES NOBLE RUFFIAN, CHUCK OR MARY SHEPPARD
5th ALAMOS SIRS ECHO, LOIS DRURY
6th ASTARTES MOHAWKS HOUDINI, LINDA NELSON
7th LUCKY FOUR REBELS BANDOR, K OR D ATKINSON OR CASSIE PEMBERTON
8th SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING
9th R & B NASHVILLE KARAMEL CREAM, PATTY FINGLAND
10th TELQUEST NF BELLA GO C, WINONA OR COLLEEN KENNEDY

Class 78: GENTLEMEN'S COUNTRY PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: WM GOLDEN SUNBI, CINDY & TIM WICKERSHAM
RESERVE: SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, JERRY OR DONNA POTTS
3rd 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD
4th IM ROBBIN THE BANK, DON OR SUZANNE ROGERS
5th OAK BAY TWO TIMES A LADY, MARY OR DAN LOCKE
6th HCM NAVAJOS SILVER BULLET, BARBARA OATES OR WILLIAM OATES
7th LIL BIT O COUNTRY KENNY, LARRY OR SUE ELNIFF

Class 79: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED STALLIONS (7 Entries)
CHAMPION: HI POINTS FARMS A BODACIOUS MR REE, Shown by CASSIE PEMBERTON
RESERVE: FIREWATERS BUCK BAYOU, Shown by BRENDA SELLWOOD
3rd CELTIC FIELDS LADDS FINVARRA, Shown by TERESA FLINT
4th L & JS ENCHANTED DAKOTA SPIRIT, Shown by DANIEL NAVRAT
5th LITTLE AMERICAS KICKAPOO JOY BOY, Shown by TONY GREAVES
6th RIVERDANCES WIND STORM, Shown by JEREMY CHUMBLEY
7th ROYAL M LITTLE BRITCHES, Shown by GLEN RINGO

Class 80: AMATEUR JUNIOR STALLIONS, LEVEL 1 (11 Entries)
CHAMPION: CROSS COUNTRY COWBOY CADILLAC, Shown by PAT PROCTOR
RESERVE: FALLEN ASH FARMS PHANTOM EAGLE, Shown by CRAIG WESTERGAARD
3rd ASH CREEK SANDIEGO, Shown by RON CLOUGH
4th WINDEMERES BUCKEROO REGAL HEIR, Shown by JERRY HORN
5th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by MARGARET PORTER
6th ERICAS OOHHZZ AND AAHZZZ, Shown by STEPHANIE WHITE
7th CCMF LEGACYS COLOR MAKER, Shown by THOMAS THOMPSON
8th RIVERDANCES WIND STORM, Shown by JEREMY CHUMBLEY
9th MILLENIUM DUFFY MOROCCO, Shown by JOEL GIBSON
10th RODEOS DIAMOND DESTINY, Shown by JIM ALLISON

Class 81: AMATEUR JUNIOR STALLIONS, LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS BUCK BAYONET, Shown by JOHN BENNETT
RESERVE: HI POINTS FARMS A BODACIOUS MR REE, Shown by CASSIE PEMBERTON
3th ROCKING M BLAZ N DAKOTA, Shown by DARLA BROOKS
4th NEHI FOOLS GOLD, Shown by MARIE POWELL
5th ALAMOS SIRS IM A DREAMER, Shown by KRYSTLE ACTON
6th ALAMOS SIRS CALL ME ELEGANT, Shown by DORCAS JENKINS
7th TNAKAS TIMBUCKED MR GQ, Shown by TIARA DARLING
8th CELTIC FIELDS LADDS FINVARRA, Shown by TERESA FLINT
9th L & JS ENCHANTED DAKOTA SPIRIT, Shown by DANIEL NAVRAT
10th LITTLE AMERICAS KICKAPOO JOY BOY, Shown by TONY GREAVES

Class 82: GENTLEMEN'S ROADSTER (1 Entries)
CHAMPION: QUAIL CREEKS WILLETTA, CHARLES HODGES

Top of Page

Day 3

Class 83: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
RESERVE: HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by BRIDGET YATES
3rd ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET YATES
4th BRITT HELM GRANDE COLORS, Shown by ASHLEY SOWARDS

Class 84: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARM DOUBLE DISTINCTION, Shown by JILLIAN HOLUB
RESERVE: CIRCLE H THE MASTERPIECE, Shown by JILLIAN HOLUB
3rd LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by CLARA RATHBUN
4th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT

Class 85: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: LAZY H REGAL STORM, Shown by JULIE MILLER
RESERVE: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
3rd LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by SUE ELNIFF
4th CIRCLE H JESTERS SECRET, Shown by FRANKLIN WILSON
5th QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by AL BULGAWICZ
6th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by SUE ELNIFF
7th LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by LARRY ELNIFF

Class 86: OPEN OBSTACLE DRIVING (8 Entries)
CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
RESERVE: QUICKSILVERS WINDSTAR, SUSAN OR AL BULGAWICZ OR CALLY HARDWICK
3rd CIRCLE H JESTERS SECRET, MARY & FRANKLIN WILSON
4th LIL BIT O COUNTRY KENNY, LARRY OR SUE ELNIFF
5th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, LARRY OR SUE ELNIFF
6th CIRCLE H THE MASTERPIECE, MARY & FRANKLIN WILSON
7th FREEDOM HILL FARM DOUBLE DISTINCTION, JILLIAN HOLUB

Class 87: YOUTH COSTUME (6 Entries)
CHAMPION: HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
RESERVE: CATERPILLAR HILLS PRECIOUS, Shown by KALEB HAMMETT
3rd ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SARA GUSHGARI
4th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET YATES
5th PLUMBARS LITTLE KEVIN, Shown by ROBIN CEPAK
6th FEW ACRES SHAMUS, Shown by KALLIE WARREN

Class 88: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (17 Entries)
CHAMPION: DESERT GOLDS WILLOW, KAY PAPADAKIS & SHELBY PAUL
RESERVE: WOOD CANYONS CLASSY DANCER, BARBARA OATES
3rd OAK BAY TWO TIMES A LADY, MARY OR DAN LOCKE
4th MARYSTOWN ROCKING COWBOY, PETE OR LISA GOETTL OR SUSAN HALLMARK
5th ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, TAMMI & GAYLE NUTTALL
6th WINNERS CIRCLE HOT SHOT, BOB OR DORCAS JENKINS
7th GLORY BE FARMS LEGACYS BOJINGLE, RICHARD & JAN WILLETTE
8th WM GOLDEN SUNBI, CINDY & TIM WICKERSHAM
9th LUTES STS MAKIN A DIFFERENCE, JANE OR JENNIFER KIMBLE
10th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, PATTY FINGLAND

Class 89: GENTLEMEN'S SINGLE PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, DON OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: PETIT FOURS GOLDEN RAINBOW, KATHLEEN ROBERTS
3rd SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING

Class 90: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLE RIOS CYNTHIA, Shown by RYAN FALCON
RESERVE: BAGPIPE FLATS MISS KISS THIS, Shown by ZACHARY DIRKSE
3rd CHERRYVILLE RIOS AFTERNOON DELIGHT, Shown by SHELBIE MCFARLAND
4th CHERRYVILLE RIOS LITTLE DARLIN, Shown by JOHN CHERRY III
5th CATERPILLAR HILLS PRECIOUS, Shown by LAUREN HAMMETT

Class 91: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLE RIOS AMERICAN BEAUTY, Shown by MEGAN FALCON
RESERVE: FLYING A SKIPPERS SPECIAL SURPRISE, Shown by MADISON GRAY
3rd CATERPILLAR HILLS PRECIOUS, Shown by KALEB HAMMETT

Class 92: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13 THRU 17 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: H & HS KORE OF OLYMPUS, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: JUST WON CALL ME ANYTIME, Shown by CORTNEY BARNES
3rd BAGPIPE FLATS MISS KISS THIS, Shown by KARA SCHMIDT
4th LITTLE AMERICA BUCKS MISS DYNAMITE, Shown by LAUREN GREAVES

Class 93: THREE BY ONE OWNER (1 Entries)
CHAMPION: LITTLE AMERICAS KICKAPOO JOY BOY, TONY GREAVES AND LEONARD GARYANSKY

Class 94: BEST MATCHED PAIR (2 Entries)
CHAMPION: TNAKAS TIMBUCKED MR GQ, TIARA DARLING
RESERVE: REDROCK SOLAR FLARE, BECKY SCHULZ

Class 95: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLIONS (6 Entries)
CHAMPION: HCM NAVAJOS SILVER BULLET, BARBARA OATES OR WILLIAM OATES
RESERVE: 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD
3rd LUTES STS MAKIN A DIFFERENCE, JANE OR JENNIFER KIMBLE
4th GLORY BE FARMS LEGACYS BOJINGLE, RICHARD & JAN WILLETTE
5th WM GOLDEN SUNBI, CINDY & TIM WICKERSHAM
6th VERMILYEA FARMS BENTLEY, BILL & BETTY ASHCROFT

Class 96: SINGLE PLEASURE DRIVING - STALLIONS (5 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, DON OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: ALAMOS SIRS ECHO, LOIS DRURY
3rd DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC, VAL SHINGLEDECKER
4th 7S NASHVILLES NOBLE RUFFIAN, CHUCK OR MARY SHEPPARD
5th SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING

Class 97: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (13 Entries)
CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, KATHY OR SARA GUSHGARI
RESERVE: WINNERS CIRCLE HOT SHOT, BOB OR DORCAS JENKINS
3rd ROCKING M 3T VANILLA ICE, NANCY STEVENS
4th ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, TAMMI & GAYLE NUTTALL
5th VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK
6th MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, RICKY & CYNTHIA ILES
7th MARYSTOWN ROCKING COWBOY, PETE OR LISA GOETTL OR SUSAN HALLMARK
8th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, JERRY OR DONNA POTTS
9th HCM NAVAJOS RIVER DANCE, MARSHA BORDERS
10th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, PATTY FINGLAND

Class 100: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BELLA GO C, Shown by COLLEEN KENNEDY
RESERVE: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS

Class 101: PRODUCE OF DAM (2 Entries)
CHAMPION: CHECKMATE SUGAR BOYS CREATION, WARREN AND BRENDA SELLWOOD
RESERVE: SBH SUNRISE MASQUERADER, BECKY SCHULZ

Class 102: GET OF SIRE (1 Entries)
CHAMPION: SIERRA DAWN UNOS STRUTTIN MY STUFF, TONY GREAVES

Class 103: WEANLING & YEARLING GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE FARM RACKETEERS RUMBA, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD OR ELIZABETH FUSELIER
RESERVE: LEGACY FARMS TOP GUN, JEFF OR DARLA BROOKS
3rd VERMILYEA FARMS STEPPIN 2 THE BLUE, WILLIAM HUMPHRIES
4th VERMILYEA FARMS MONTERREY BAY, BILL HUMPHRIES
5th MCC RUSSION BEAU, CONNIE WASHBURN
6th LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, TAMMI NUTTALL
7th BLUE RIBBON WILLS STAR TROOPER, VALERIE ESCALERA
8th HALLMARKS PHANTOM SPUNKY BUCKEROO, SUSAN TODD
9th WEEOKIES REFLECTIONS PLAYBOY, RITA JENKINS
10th FLYING A DREAMERS ZODI ACT UP, KENNETH OR DONNA ATKINSON

Class 104: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH STERLING, DON & BEVERLY BURDETTE
RESERVE: LA VISTA MITTEY MATRIX, BARBARA OR JOHN HIBBARD
3rd ALAMOS SHOWYS Y NOT ME, THERESA ACTON
4th MARJACS JUST FINE & DANDY, JILLIAN HOLUB
5th CHERRYVILLES RIO LOBO, CINDY CHERRY
6th CROSSWINDS XCLUSIVE GRAY CLOUD, JERRY G OR ANNA B HORN

Class 105: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE FARM RACKETEERS RUMBA, Shown by ELIZABETH FUSELIER
RESERVE: LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by GAYLE NUTTALL
3rd ROCKING M RCS BILLY THE KID, Shown by KASEY MENEFEE
4th CROSSWINDS XCLUSIVE GRAY CLOUD, Shown by JERRY HORN

Class 106: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: LEGACY FARMS TOP GUN, Shown by DARLA BROOKS
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH STERLING, Shown by BEVERLY BURDETTE
3rd ALAMOS SHOWYS Y NOT ME, Shown by THERESA ACTON
4th WEEOKIES REFLECTIONS PLAYBOY, Shown by RITA JENKINS
5th ROCKING M RCS BILLY THE KID, Shown by JAMES MENEFEE
6th LA VISTA MITTEY MATRIX, Shown by BARBARA HIBBARD
7th FLYING A DREAMERS ZODI ACT UP, Shown by KENNETH ATKINSON
8th LITTLE BIG HORNES WILLIAM F CODY, Shown by DIANA HORNE
9th REFLECTIONS MARK OF A STAR, Shown by CAMMIE VLOEDMAN

Class 107: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD
RESERVE: GLORY BE FARMS LEGACYS BOJINGLE, RICHARD & JAN WILLETTE
3rd LUTES STS MAKIN A DIFFERENCE, JANE OR JENNIFER KIMBLE
4th HCM NAVAJOS RIVER DANCE, MARSHA BORDERS
5th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
6th TIBBS CAJUN FOX, BRODY JONES
7th LITTLE AMERICAS JOY KING, JIM OR VICKI OR SARAH ALLISON
8th VS PRECIOUS DOLL, STEPHANIE WHITE OR CYNTHIA CURTIS

Class 108: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (15 Entries)
CHAMPION: OAK BAY TWO TIMES A LADY, MARY OR DAN LOCKE
RESERVE: ROCKING M BLUES BIT OF JAZZ, TAMMI & GAYLE NUTTALL
3rd IM ROBBIN THE BANK, DON OR SUZANNE ROGERS
4th HCM NAVAJOS SILVER BULLET, BARBARA OATES OR WILLIAM OATES
5th MTC UNFORGETTABLE, KELSEY SHINGLEDECKER
6th WINNERS CIRCLE HOT SHOT, BOB OR DORCAS JENKINS
7th WM GOLDEN SUNBI, CINDY & TIM WICKERSHAM
8th COLORTIMES SILVER LINING, DEBBIE DOBBS
9th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, JERRY OR DONNA POTTS
10th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, PATTY FINGLAND

Class 109: AMATEUR SENIOR STALLIONS, LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: WF PATTONS SLEIGHT OF HAND, Shown by JOHN CHERRY II
RESERVE: KNELLS N COMMAND, Shown by RON CLOUGH
3rd TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, Shown by NITA JOHNSON
4th ROYAL M LITTLE BRITCHES, Shown by GLEN RINGO
5th LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by RICK RATHBUN

Class 110: AMATEUR SENIOR STALLIONS, LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR GRANDS RECKLESS, Shown by POLLY WEISBERG
RESERVE: BRITT HELM ULTRA FIREPOWER, Shown by DARLA BROOKS

Class 111: AMATEUR JUNIOR MARES, LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES HUG ME TIGHT, Shown by CRAIG WESTERGAARD
RESERVE: JUST WON CALL ME ANYTIME, Shown by SUZI PATRICK
3rd CTR QUEENS MAGIC STAR, Shown by JANET MATZNER
4th ROCKING M PETES PREMADONNA, Shown by RICHARD MINICK
5th CROSSWINDS XCLUSIVE GO GIRL, Shown by JERRY HORN
6th ROYAL M SILVER CITY SUE, Shown by GLEN RINGO
7th FREEDOM HILL FARMS ABSOLUTE REVENGE, Shown by DONNA BOITZ

Class 112: AMATEUR JUNIOR MARES, LEVEL 2 (11 Entries)
CHAMPION: H & HS KORE OF OLYMPUS, Shown by BRENDA SELLWOOD
RESERVE: FREEDOM HILL FARMS LADS PRETTY LASS, Shown by KRYSTLE ACTON
3rd BAGPIPE FLATS MISS KISS THIS, Shown by AMY DIRKSE
4th TNAKA TIMMYS LUCKY LIL DARLING, Shown by TIARA DARLING
5th NXS MISS BAY RUM, Shown by CONNIE DAVIS
6th FLYING A SKIPPERS SPECIAL SURPRISE, Shown by KENNETH ATKINSON
7th WOOD CANYONS DANCERS HOT KISS, Shown by BARBARA OATES
8th J & MS HUSKERS JASMINE, Shown by LOUISE FERGUSON
9th WF PATTON SET ON STARDOM, Shown by CLAIR JOHNSON
10th LITTLE AMERICA BUCKS MISS DYNAMITE, Shown by TONY GREAVES

Class 113: GRAND CHAMPION & RESERVE ROADSTER HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, JILLIAN HOLUB
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, RON OR SAMI SCHEURING

Class 114: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: PECAN GROVE FARM RACKETEERS RUMBA, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD OR ELIZABETH FUSELIER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH STERLING, DON & BEVERLY BURDETTE

Class 115: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: LIBERTYS MISS KENTUCKY, DON & BEVERLY BURDETTE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LIBERTYS DREAM OF ROYALTY, JAMES L. PAYNE

Class 116: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BLUE VELVET, KRYSTLE ACTON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR BLACK VELVET BACARDI, WADE BURNS OR JOHN WOODRING

Class 117: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: INDIAN PEAKS BUCK BAYONET, JOHN OR JENNIFER BENNETT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: HI POINT FARMS A BODACIOUS MR REE - CASSIE PEMBERTON

Top of Page

Day 4

Class 118: LIBERTY (15 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS BRAVEHEART, JD OR KATHLEEN ROBERTSON
RESERVE: HOUCKS MONIQUE, JANET HOUCK
3rd HICKORY RIDGE CAPTAINS CHINA DOLL, MONICA TRAPP
4th PETIT FOURS GOLDEN RAINBOW, KATHLEEN ROBERTS
5th LA VISTA MITTEY MATRIX, BARBARA OR JOHN HIBBARD
6th WESTWIND FARMS BLUEBERRY MUFFIN, KATHY OR SARA GUSHGARI
7th WM GOLDEN SUNBI, CINDY & TIM WICKERSHAM
8th CROSSWINDS XCLUSIVE GO GIRL, JERRY G OR ANNA B HORN
9th WF SIMPLY STRIKING, MARIE POWELL
10th ROCKING M 3T VANILLA ICE, NANCY STEVENS

Class 119: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC, Shown by VAL SHINGLEDECKER
RESERVE: ALAMOS SIRS ECHO, Shown by LOIS DRURY
3rd R & B NASHVILLE KARAMEL CREAM, Shown by PATTY FINGLAND

Class 120: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, Shown by DON ROGERS
RESERVE: PETIT FOURS GOLDEN RAINBOW, Shown by AMY DIRKSE
3rd LUCKY FOUR REBELS BANDOR, Shown by CASSIE PEMBERTON
4th TELQUEST NF BELLA GO C, Shown by COLLEEN KENNEDY
5th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
6th 7S NASHVILLES NOBLE RUFFIAN, Shown by MARY SHEPPARD
7th ASTARTES MOHAWKS HOUDINI, Shown by LINDA NELSON

Class 122: YEARLING STALLIONS, 28" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE IM CINSATIONAL TOO, POLLY WEISBERG
RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BUCKORION, WADE BURNS OR JON WOODRING
3rd BAR B SMITTEN, SHERRY NEWBERRY
4th WINDEMERES BUCKEROO REGAL HEIR, JERRY G OR ANNA B HORN
5th GOODSELLS ORION QUOVADIS WARRIOR, KENNY GOODSELL OR DIANE FARRELL
6th VERMILYEA FARMS DYNAMIC BEAU, BILL HUMPHRIES
7th LITTLE AMERICAS KICKAPOO JOY BOY, TONY GREAVES AND LEONARD GARYANSKY
8th BUZZ LIGHT YEAR, SUZANNE SOOTER

Class 123: YEARLING STALLIONS, OVER 28" TO 30" (9 Entries)
CHAMPION: ML VELVETS RISIN SON, DAVID DICK
RESERVE: RAVENWOOD I STAND PROUD, LYN OR ROBERT KRYVANEK
3rd NEHI FOOLS GOLD, MARIE POWELL
4th MARYSTOWN SIMPLY SUPREME, PETE OR LISA GOETTL
5th ASH CREEK SANDIEGO, RONALD CLOUGH
6th GOLDEN MEADOW AFRICAS BLAZIN STAR, WILSON LAGRAIZE OR GRACE LAGRAIZE
7th ALBA HURSTS DISTINCTIVELY DEBONAIRE, RANDEL OR MARGARET PORTER
8th L & JS ENCHANTED DAKOTA SPIRIT, LISA & DANIEL NAVRAT
9th MILLENIUM DUFFY MOROCCO, JOEL OR TAMMY GIBSON

Class 124: YEARLING STALLIONS, OVER 30" TO 32" (14 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE REDIS HIGH ROLLER, TIM PEARSON OR MALENE NIELSEN OR BETHANY FRANKE
RESERVE: ALAMOS SIRS MYSTIC DAWN, JANE MACON
3rd BLUE RIBBON BACCA ROO BRITE LIGHTS, POLLY WEISBERG
4th ALLIANCE MIDNIGHT SPECIAL, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC & JIM PAYNE
5th INDIAN PEAKS BUCK BAYONET, JOHN OR JENNIFER BENNETT
6th MERCEDES LAKOTA SUPREME, KRYSTLE ACTON
7th BEAR FARMS KANSAS CITY HERE I COME, RALPH OR SHIRLEY BEAR
8th RIO REDS SIPS YELLOW FEATHER, BOB OR DORCAS JENKINS
9th TNAKAS TIMBUCKED MR GQ, TIARA DARLING
10th BEAR FARMS A NU DREAM, RALPH OR SHIRLEY BEAR

Class 126: WEANLING STALLIONS, 26" & UNDER (11 Entries)
CHAMPION: RIO REDS SHOOTERS CHILI PEPPER, BOB AND DORCAS JENKINS
RESERVE: BAGPIPE FLATS XTREMELY NAUGHTY, KATHLEEN ROBERTSON
3rd MARCUM ROCKING J DOMINO, JEAN MARCUM
4th LEGACY FARMS TO INFINITY AND BEYOND, JEFF OR DARLA BROOKS
5th ROCKING M 3T DAZZLING DARK DESIGN, BOB OR VICKIE ROBERSON
6th ROCKING M PETES WHIZ KID, BOB AND VICKIE ROBERSON
7th MAXWELLS LITTLE PESO, ROGER MAXWELL
8th LITTLE AMERICAS STRUTTIN EVENT, TONY OR CAROL GREAVES
9th SMALL COUNTRYS DYNO FLO IMPERIAL, ED SMALL
10th SMALL COUNTRYS BOND DYNAMO, ED SMALL

Class 127: WEANLING STALLIONS, OVER 26" TO 30" (6 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS BUCK BEETHOVEN, JOHN OR JENNIFER BENNETT
RESERVE: JUSTWON SIR A J ROWBUCK, LINDA EVANS
3rd ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, BOB OR VICKIE ROBERSON
4th ROCKING M DOUBLES BUCK N TUFF, BOB OR VICKIE ROBERSON
5th CHOCTAW CREEKS LIL SMOKI, BOB & SANDI CARBONE
6th ROCKING M PETES KOOL KATT, BOB OR VICKIE ROBERSON

Class 128: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, 29" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ALAMOS SIRS LOOKING AT LOCO, JANE MACON
RESERVE: LIBERTYMERE CORVETTES IRISH WHISKEY, ROBERT & CHRISTINE PADULA
3rd GOODSELLS ORION DREAM MAKER, DIANE FARRELL
4th T H 2ND BUCKEROO CHANCE OF GOLD, MARSHA BRANTLEY
5th RODEOS DIAMOND DESTINY, JIM OR VICKI OR SARAH ALLISON

Class 129: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 29" TO 31" (3 Entries)
CHAMPION: HI POINTS FARMS A BODACIOUS MR REE, KAREN OR CASSIE PEMBERTON
RESERVE: FALLEN ASH FARMS PHANTOM EAGLE, CRAIG WESTERGAARD & BRYAN HALL
3rd ERICAS OOHHZZ AND AAHZZZ, STEPHANIE WHITE & CYNTHIA CURTIS

Class 130: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 31" TO 33" (7 Entries)
CHAMPION: ALAMOS SIRS FIREY ECHO, JANE MACON
RESERVE: LIBERTYMERES VELVET BUCKEROO, WADE BURNS & JOHN WOODRING
3rd ALAMOS SIRS CALL ME ELEGANT, BOB & DORCAS JENKINS
4th ALAMOS SIRS IM A DREAMER, KRYSTLE ACTON
5th MARYSTOWN HEIR TO GLORY, PETER OR LISA GOETTL
6th ROCKING M BLAZ N DAKOTA, JEFF & DARLA BROOKS
7th CROSS COUNTRY COWBOY CADILLAC, BRUCE OR PAT PROCTOR

Class 131: SINGLE PLEASURE DRIVING - MARES (2 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS BLUEBERRY MUFFIN, KATHY OR SARA GUSHGARI
RESERVE: R & B NASHVILLE KARAMEL CREAM, PATTY FINGLAND

Class 132: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: LUCKY LEDANES TUFF E NUFF, JILLIAN HOLUB
RESERVE: LUCKY FOUR REBELS BANDOR, K OR D ATKINSON OR CASSIE PEMBERTON
3rd BAGPIPE FLATS BRAVEHEART, JD OR KATHLEEN ROBERTSON
4th TELQUEST NF BELLA GO C, WINONA OR COLLEEN KENNEDY
5th ASTARTES MOHAWKS HOUDINI, LINDA NELSON

Class 133: SENIOR STALLIONS, 28" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: KAY BEES TIM, CAROL DRISCOLL

Class 134: SENIOR STALLIONS, OVER 28" TO 30" (4 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR GRANDS RECKLESS, POLLY WEISBERG
RESERVE: WOODLAND ACRES HOT TO TROT, JOHN OR JENNIFER BENNETT
3rd WF PATTONS SLEIGHT OF HAND, CINDY CHERRY
4th ROYAL M LITTLE BRITCHES, GLEN OR IVA RINGO

Class 135: SENIOR STALLIONS, OVER 30" TO 32" (3 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSIONS OH SO REMARKABLE, MADGE GLENN
RESERVE: TIBBS CAJUN FOX, BRODY JONES
3rd TRINCULOS LIL BUCKY OF RHR, NITA OR JACOB JOHNSON

Class 136: SENIOR STALLIONS, OVER 32" TO 34" (3 Entries)
CHAMPION: SEQUOIA MAJESTIC MIME, JEAN HAYUNGA
RESERVE: MODERN MISTER SNIPPET, KAY PATE
3rd MARYSTOWN GOLD PLATED COWBOY, ROY & LISA FOSTER

Class 137: SOLID-COLOR STALLIONS & GELDINGS (16 Entries)
CHAMPION: HI POINTS FARMS A BODACIOUS MR REE, KAREN OR CASSIE PEMBERTON
RESERVE: FREEDOM HILL FARMS BLUE VELVET, KRYSTLE ACTON
3rd VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK
4th GJS SPECTACULAR BAY DREAM COME TRUE, DONALD OR JUDY BURNS
5th NEHI FOOLS GOLD, MARIE POWELL
6th ASH CREEK SANDIEGO, RONALD CLOUGH
7th MARJACS JUST FINE & DANDY, JILLIAN HOLUB
8th CROSS COUNTRY COWBOY CADILLAC, BRUCE OR PAT PROCTOR
9th WOODLAND ACRES HOT TO TROT, JOHN OR JENNIFER BENNETT
10th JUSTWON SIR A J ROWBUCK, LINDA EVANS

Class 138: MULTI-COLOR STALLIONS & GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: ALAMOS SIRS IM A DREAMER, KRYSTLE ACTON
RESERVE: REDROCK LOTS O SPOTS, MARGARET PORTER
3rd THOUSAND OAKS YASHICAS MONET, VAL SHINGLEDECKER OR WILLIAM STEVENS
4th LA VISTA MITTEY MATRIX, BARBARA OR JOHN HIBBARD
5th ALBA HURSTS DISTINCTIVELY DEBONAIRE, RANDEL OR MARGARET PORTER
6th LITTLE AMERICAS KICKAPOO JOY BOY, TONY GREAVES AND LEONARD GARYANSKY
7th CCMF LEGACYS COLOR MAKER, THOMAS THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
8th BAGPIPE FLATS XTREMELY NAUGHTY, KATHLEEN ROBERTSON
9th 7S BREEZYS MYSTERY MAN, PATTY FINGLAND

Class 139: ANTIQUE VEHICLE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: LESSLEYS DAPPER DUSTYS LUCKY, CARL & JERRIE MCNEAL

Class 141: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: MSR MAJESTY CANDEE DANDEE, Shown by CYNTHIA ILES
RESERVE: GLORY BE FARMS LEGACYS BOJINGLE, Shown by JAN WILLETTE
3rd FAIRMONTS IMA DANDY TOO, Shown by JULIE MCINTYRE
4th REECES FIRE HAWK, Shown by LOUISE FERGUSON
5th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
6th THOUSAND OAKS YASHICAS MONET, Shown by VAL SHINGLEDECKER
7th L & MS POCO HOMBRE, Shown by WINONA KENNEDY
8th WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
9th VS PRECIOUS DOLL, Shown by STEPHANIE WHITE

Class 142: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SEQUOIA MAJESTIC MIME, JEAN HAYUNGA
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ANOTHER DIMENSIONS OH SO REMARKABLE, MADGE GLENN

Class 143: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ALAMOS SIRS FIREY ECHO, JANE MACON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ALLIANCE REDIS HIGH ROLLER, TIM PEARSON OR MALENE NIELSEN OR BETHANY FRANKE

Class 144: GRAND CHAMPION & RESERVE COUNTRY PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: OAK BAY TWO TIMES A LADY, MARY OR DAN LOCKE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: VERMILYEA FARMS A TOY MATADOR, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK

Class 145: GRAND CHAMPION & RESERVE SINGLE PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SIR WINSABUCK, DON OR SUZANNE ROGERS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ALAMOS SIRS ECHO, LOIS DRURY

Top of Page
Return to Championship Page