Return to Championship Page

SHOW RESULTS

American Miniature Horse Association
2006 Western Championship Show Results
July 20 - 23, 2006
Reno Livestock Event Center
Reno, Nevada

Daily Results

July 20, 2006
(1 thru 42)
July 21, 2006
(43 thru 82)
July 22, 2006
(83 thru 117)
July 23, 2006
(118 thru 145)

 Day 1

Class 1: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (12 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: HEERMANS WHISKEY LIGHT, Shown by CAMERON NELSON
3rd SUNBAR ZIPPER, Shown by MADISON HOLLY
4th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
5th PCM SILVER LEGACYS BLACK JACK, Shown by CAMERON NELSON
6th VINTAGE FARMS SUMMERS MR LUNDY, Shown by COURTNEY EDWARDS
7th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
8th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
9th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
10th LAZY H MONTE CARLO, Shown by AVERY ROWLAND

Class 2: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13 THRU 17 YEARS (14 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown by TREVOR KANE
RESERVE: STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MARCI STUCKI
3rd SAMIS QUIZ KID, Shown by KIM GAJEWSKI
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by KRYSTAL BOLLES
5th WONDERLANDS CHECKERS, Shown by SAMANTHA O'MALLEY
6th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
7th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SHAEFFER
8th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
9th R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SHAEFFER
10th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI

Class 3: AMATEUR HALTER OBSTACLE (14 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
3rd CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by CHARLENE NELSON
4th 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, Shown by KIMBERLY SWEATT
5th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by KAREN GIBBONS
6th ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by DAVID SANDENO
7th BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE HOLLIDAY
8th SAMIS PLAID PANTS, Shown by KIMBERLY SWEATT
9th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by SHARON DUNCAN
10th AAPRINAS CURIOUS NIGHT, Shown by KAREN GIBBONS

Class 4: OPEN HALTER OBSTACLE (18 Entries)
CHAMPION: FANFARES CHECK MY LABEL, MARCI STUCKI
RESERVE: 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, KIMBERLY SWEATT
3rd GOLD HILL PRANCER, DENA MERRILL & LISA SCHMIDT
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
5th DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SHAEFFER OR JUDY SMITH
6th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, DENA MERRILL
7th MONTYS KODAK MOMENT, JESSICA MOSER
8th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, CHARLENE NELSON
9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, CHARLENE NELSON
10th SAMIS SIMONE, DAVID OR JILL MILLER

Class 5: YOUTH SHOWMANSHIP - 7 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: JESSICA MYERS, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
RESERVE: BRITTANY PORTER, Showing ALVADAR DESTINY AFIRE
3rd STONE LAFFERTY, Showing BREWERS CLASS CASSANOVA

Class 6: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 THRU 12 YEARS (9 Entries)
CHAMPION: COURTNEY EDWARDS, Showing WONDERLANDS CHECKERS
RESERVE: HANNAH MORRIS, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW
3rd PAIGE VAN WYCK, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
4th MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT
5th MADISON HOLLY, Showing SUNBAR ZIPPER
6th RYAN GIBBONS, Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH
7th CASSIDY BLANTON, Showing BELLS EGYPTIAN RUMBLE
8th CLAYTON SCHMIDT, Showing GOLD HILL PRANCER
9th CAMERON NELSON, Showing PCM SILVER LEGACYS BLACK JACK

Class 7: YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 17 YEARS (11 Entries)
CHAMPION: MARCI STUCKI, Showing RIVERBURGHS SUPREME OH JOHNNY
RESERVE: CAYLA SHAEFFER, Showing DAYSPRING FIRST LIGHT
3rd COURTNEY DEWLANEY, Showing WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER
4th KRISTI HOLLY, Showing SUNBAR ZIPPER
5th KIM GAJEWSKI, Showing SAMIS QUIZ KID
6th COURTNEY CAMPBELL, Showing ALVADAR DESTINY AFIRE
7th SAMANTHA O'MALLEY, Showing WONDERLANDS CHECKERS
8th KRYSTAL BOLLES, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU
9th JAIME LABAVITCH, Showing SONOITA IRRESISTABLE INVADER
10th JESSICA MOSER, Showing MONTYS KODAK MOMENT

Class 8: YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP - 17 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT
RESERVE: STONE LAFFERTY, Showing BREWERS CLASS CASSANOVA

Class 9: SENIOR GELDINGS, 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: STAR VALLEYS SHARP SHOOTER, MARGARET CAHILL
RESERVE: BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, MIKE & CAROL WANT
3rd VINTAGE FARMS SUMMERS MR LUNDY, GARY JENSEN OR COURTNEY EDWARDS

Class 10: SENIOR GELDINGS, OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, CASEY CAMPBELL
RESERVE: ERL JUSTIFIED REVENGE, LONNIE & RANDY PERDUE
3rd SAMIS TECATE, JOANNE ANDERSON & LORRAINE BAILER
4th COLUMBIAS TIGER STAR, SCOTT OR JENNIFER ROWLAND
5th SCOTT CREEK MYSTICAL SILVERPLATE, JULIE REMLINGER
6th SILVER HILLS LITTLE GOLDEN GUY, JERRY MYERS
7th MINI WHINNYS DYNAMITE TWIST, JENNIFER, ADELYN & AVERY ROWLAND

Class 11: SENIOR GELDINGS, OVER 32" TO 34" (12 Entries)
CHAMPION: ACES PRESENCE, REBECCA OR KAY OR ACEY HAROLDSON
RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, LAURIE OR CAILIN MCLENNAN
3rd DAYSPRING TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, CASEY & KELLY CAMPBELL
5th CELTIC FIELDS LADDS LORD OF THE DANCE, TERESA FLINT
6th FCA STARBREAKERS CRIMSON FURY, CHARLENE NELSON/LESSEE
7th OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, SUMMER SAYLES/LESSEE
8th CELEBRATIONS TENNESSEE HOOT, JERRI RUDNICK OR BARBARA LOER
9th SAMIS SID SAVOY, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
10th FF IN ALL LIKELIHOOD, VINCE & SHIRLEY VALENTE

Class 12: AMATEUR ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SAMIS QUO VADIS, Shown by CAROL WANT
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
3rd WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by SHARON DUNCAN
4th SIERRA SNIPPETS STAR DUST, Shown by LISA BROSTAD
5th TINY ACRES ALERO, Shown by KAREN DRAKE

Class 13: WEANLING MARES, 26" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS ALL MY LOVIN, ADOLF AND SANDRA FERNANDEZ
RESERVE: HALF MEASURES DREAMERS OPAL, DENNIS OR JAN HANEY
3rd QUINTESSA TRIBUTES LOKOYA, TONI PIERCE
4th QUINTESSA ATTITUDES CAPRICE, TONI OR DENNIS PIERCE
5th MAGICAL SPRINGS DELIGHTFULL DIVA, KRISTIN STERLING OR PAT OR WM JOHNSON

Class 14: WEANLING MARES, OVER 26" TO 30" (1 Entries)
CHAMPION: DD TOO HOTS SILK N SASSIE, TERESSA CORNELL OR CHRIS COFFMAN

Class 15: YEARLING MARES, 28" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS DREAM A LITTLE DREAM, JOAN RICHARDS
RESERVE: SONOITA INVADE MY SOUL, LORI BARILE-NAVEH
3rd WF PATTONS SUMMER DREAM, RAY ZOERCHER & GARY MCMORROW
4th LITTLE R TRIUMPHS SUNSHINE, DONITA RASMUSSEN

Class 16: YEARLING MARES, OVER 28" TO 30" (7 Entries)
CHAMPION: SONOITA MEMOIRS GOTTA SECRET, LORIE BARILE/SONOITA HIGHLANDS
RESERVE: SCOTT CREEK COLORS 4U, JANICE KIELER
3rd SCOTT CREEK MONARCH GENIE, LARRY OR JOANNE ROSS
4th ZARZUELAS SWEET SURRENDER, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ
5th SCOTT CREEK MONARCHS RED VELVET, JEFF & DEBRA GAKSTATTER
6th SUNBREAKS LATTE TYME, LINDA DAWN OR THOMAS THOMPSON
7th LIL UNICORNS ATHENA, SHARON HOUSLEY

Class 17: YEARLING MARES, OVER 30" TO 32" (14 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH MADAMOISELLE, JEFF & DEBRA GAKSTATTER
RESERVE: FF HOODS HY SOCIETY, BILL MCKEW OR L. LEIGHTON
3rd SONOITA INVADERS IN STYLE, LORI BARILE/SONOITA HIGHLANDS
4th ZARZUELAS HEARTS ON FIRE, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
5th QUINTESSA TRIBUTES BELLA LUNA, TONI OR DENNIS PIERCE
6th ANOTHER DIMENSIONS DWBS CAT WOMAN, AIMEE HOLLIDAY
7th SS BUCKS SLO GIN FIZZ, RETTA SAMPSON
8th ETERNAL DREAMS MINI WINNIE, MICKI & RICHARD DICKINSON
9th JCW BUZZS DALLY DOLL, JUAN VALLEJO/LESSEE
10th CCR MY NAME IS RIO, ALAN MURPHY

Class 18: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (14 Entries)
CHAMPION: CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by CAMERON NELSON
RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
4th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, Shown by KAYLA PORTER
5th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JESSICA MYERS
6th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by RYAN GIBBONS
7th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by MADISON HOLLY
9th HEERMAN TORPEDOS FLOWER CHILD, Shown by ALIE SIMMONS
10th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS

Class 19: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (17 Entries)
CHAMPION: ACES PRESENCE, Shown by TREVOR KANE
RESERVE: CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
3rd DIAMOND H REBELS WINDCHIME, Shown by BROOKE SULLY
4th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
5th SCOTT CREEK TOY BOY, Shown by ASHLEE REMLINGER
6th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
7th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by NICK MILLER
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by KRISTI HOLLY
9th BUTTONWILLOWS LUCKY STARS, Shown by KIMBERLY GAJEWSKI
10th SCOTT CREEK MYSTIC SCOUT ME OUT, Shown by RACHAEL STURSA

Class 21: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: COLOURTIMES SILVERADO, Shown by AMY TOLIVER
RESERVE: LM SUPREME BARCELONA, Shown by AIMEE HOLLIDAY
3rd FARMYARD FROLIC FORMAL ATTIRE, Shown by PAUL HYDE
4th TINY ACRES ALERO, Shown by KAREN DRAKE

Class 23: SENIOR MARES, OVER 28" TO 30" (3 Entries)
CHAMPION: DD SILKS EGYPTIAN PRINCESS, RETTA SAMPSON
RESERVE: SIERRA GOLDS DANCES WITH WIND, KIM OR STEVE STERCHI
3rd EMERALD J MYSTICAL ANGEL, JAMES JAEGER

Class 24: SENIOR MARES, OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCHS OBSESSION, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, JAIME LABAVITCH
3rd LMAS MAGE YA LOOK, ERIN OR GEORGE HADDAD
4th TOMAHAWKS JEWELED IMAGE, STAN OR JACKLYN CLARK
5th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, JAMES & SHARYN MELLINGER
6th HHP CABERET DANCER OF GV, JOANNE ANDERSON
7th RNR COWBOYS GIRL FRIDAY, ROBIN OR MARK MILLER

Class 25: SENIOR MARES, OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTONS SHEZ GOT CLASS, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: VOM TIFFANYS EASTER LILY, BARBARA OR FRED LUSARDI
3rd SAMIS SIMONE, DAVID OR JILL MILLER
4th DARRAHS JUBILEE, DONNA MOORE
5th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA & STEVE MATTISON
6th MINI CS DARK ENCHANTRESS, KRISTY PRUETT

Class 26: OPEN ROADSTER (9 Entries)
CHAMPION: SAMIS QUO VADIS, MIKE & CAROL WANT
RESERVE: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
3rd HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, KRISTI & CHERYL HOLLY
4th MAESTROS TOY ENCORE, STEVE & DONNA WOOD
5th DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SHAEFFER OR JUDY SMITH
6th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE & RANDY PERDUE
7th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, MICHELLE MEACHAM
8th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, BILL & SHARON DUNCAN
9th SAMIS QUIZ KID, KIM GAJEWSKI

Class 27: AMATEUR SENIOR MARES, LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: DD SILKS EGYPTIAN PRINCESS, Shown by RETTA SAMPSON
RESERVE: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by MARK MYERS
3rd TOMAHAWKS JEWELED IMAGE, Shown by JACKLYN CLARK
4th MINI CS DARK ENCHANTRESS, Shown by KRISTY PRUETT
5th DARRAHS JUBILEE, Shown by DONNA MOORE
6th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, Shown by SHARYN MELLINGER
7th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JULIANNA MYERS

Class 28: AMATEUR SENIOR MARES, LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: SAMIS SIMONE, Shown by DAVID MILLER
RESERVE: VOM TIFFANYS EASTER LILY, Shown by CHRIS LUSARDI
3rd HHP CABERET DANCER OF GV, Shown by JOANNE ANDERSON
4th SAMIS Q TOY TIERA, Shown by AIMEE HOLLIDAY
5th RNR COWBOYS GIRL FRIDAY, Shown by ROBIN MILLER
6th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by BARBARA MATTISON

Class 29: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED MARES (5 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH CHROME PASSION, Shown by JOANNE ROSS
RESERVE: SCOTT CREEK MY KEY TO FAME, Shown by SHANNON OVIEDO
3rd HHP CABERET DANCER OF GV, Shown by JOANNE ANDERSON
4th 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, Shown by KIMBERLY SWEATT
5th SAMIS Q TOY TIERA, Shown by AIMEE HOLLIDAY

Class 31: ADULT COSTUME (2 Entries)
CHAMPION: SIERRA SNIPPETS STAR DUST, LISA OR KEITH BROSTAD
RESERVE: VOM TIFFANYS EASTER LILY, BARBARA OR FRED LUSARDI

Class 32: TWO-YEAR-OLD MARES, 29" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS TRIANA, RACHAEL & JOANNE STURSA

Class 33: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 29" TO 31" (8 Entries)
CHAMPION: TOO HOTS KISS N TELL, LORI BARILE/SONOITA HIGHLANDS
RESERVE: STAR VALLEYS CHINA DOLL, MARGARET CAHILL
3rd LITTLE R DREAM DIVA, SHARON HAMILTON
4th STAR VALLEYS ALOHA SPIRIT, MARGARET CAHILL
5th QUINTESSA MOON BEAM MAGIC, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
6th TEXAS LL ZEUS SPARKLE N GLITTER, TOM & LINDA MAY
7th JFS SYNCOPATED RHYTHM, DONNA LUCERO OR PATTY CLOKE
8th ZARZUELAS STELLA BY STARLIGHT, MARY A. MOLDOWAN

Class 34: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 31" TO 33" (10 Entries)
CHAMPION: DAY HILL CIGARS MIDNITE CINDERELLA, DONALD OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: SAMIS WILLOW, MICKI & RICHARD DICKINSON
3rd LUCKY FOUR SHADOWBUCK SIMPLY GRAND, SHARON HAMILTON
4th NWR MITTEY PARTICULAR, LONNIE & RANDY PERDUE
5th AVANTES JUSTA DIAMOND, TIFFANY PORTER
6th SCOTT CREEK MONARCH CHROME PASSION, JOANNE OR LARRY ROSS
7th LITTLE R DREAM COUNTESS, DONITA RASMUSSEN
8th QUICKSILVER COUNTRY BELLE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
9th RNR CASSIOPEIA ADONIS LAST DANCE, ROBIN OR MARK MILLER
10th SCOTT CREEK MY KEY TO FAME, SHANNON M. OVIEDO

Class 35: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (12 Entries)
CHAMPION: ZARZEULAS ANNALIESES ZOOMI, Shown by ANDI MCARTHUR
RESERVE: SAMIS URA TEMPER TANTRUM, Shown by RON SCHEURING
3rd NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JULIANNA MYERS
4th HCM NAVAJO FLASHBACK, Shown by SILVIA FASSIO
5th BELLS GUN RUNNER, Shown by VALLERI BELL
6th SCOTT CREEK MYSTIC SCOUT ME OUT, Shown by JOANNE STURSA
7th DARRAHS JUBILEE, Shown by DONNA MOORE
8th QUICKSILVERS BAMBY, Shown by JACQUELIN JONES
9th AF LIL JESSCEE, Shown by JAN SANDERS
10th BUTTONWILLOWS LUCKY STARS, Shown by DIAN HARRIS

Class 36: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (17 Entries)
CHAMPION: LM SUPREME BARCELONA, Shown by AIMEE HOLLIDAY
RESERVE: MERIDIANS DYNA TEMPEST, Shown by ALLISON BRAUN
3rd 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, Shown by KIMBERLY SWEATT
4th 7S NASHVILLES CROWN JEWEL, Shown by NANCY GILLETT
5th DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by JOE WARD
6th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, Shown by SHARYN MELLINGER
7th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by DAVE MILLER
8th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARVIN STUCKI
9th ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by DAVID SANDENO
10th COLOURTIMES SILVERADO, Shown by AMY TOLIVER

Class 37: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS-PAIR OR TANDEM (1 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BLACK VELVET NITE STRIKE, POLLY OR PAUL HYDE

Class 38: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (9 Entries)
CHAMPION: SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, TOM & LINDA MAY
RESERVE: JF GIZMOS VICTORY, DONNA LUCERO
3rd MRMS TWISTERS SISTER, RICHARD, DANA & ALLISON BRAUN
4th SCOTT CREEK FANCY PANTS, MARCI STUCKI OR LARRY OR JOANNE ROSS
5th STAR VALLEYS SONIC BOOM, MARGARET CAHILL & DAVID SANDENO
6th SAMIS TWO TIMER REGALAIRE, AIMEE HOLLIDAY
7th LOW DOWNS AS GOOD AS GOLD, KIRSTEN STRAIN
8th BELLS EGYPTIAN ECLIPSE, JIM OR VALLERI BELL
9th SILVER HILLS LITTLE GOLDEN GUY, JERRY MYERS

Class 39: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (15 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
RESERVE: SAMIS SID SAVOY, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
3rd SAMIS QUO VADIS, MIKE & CAROL WANT
4th SAMIS SAX 5TH AVENUE, TONI OR DENNIS PIERCE
5th 20TH CENTURY FEET OF FIRE, KAREN OR JIM SHOBE
6th SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
7th COLOURTIMES DON JUAN, CHERYL BLYTHE
8th HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, KRISTI & CHERYL HOLLY
9th SAMIS MR BANANA CHIP, MONTY MEACHAM/MEACHAM RANCH
10th HFF PLAYIN WITH FINESSE, RICHARD, DANA & ALLISON BRAUN

Class 40: GRAND CHAMPION: & RESERVE: JUNIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: TOO HOTS KISS N TELL, LORI BARILE/SONOITA HIGHLANDS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: DD TOO HOTS SILK N SASSIE, TERESSA CORNELL OR CHRIS COFFMAN

Class 41: GRAND CHAMPION: & RESERVE: SENIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCHS OBSESSION, TONI OR DENNIS PIERCE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ROCKING M REMINGTONS SHEZ GOT CLASS, TONI OR DENNIS PIERCE

Class 42: GRAND CHAMPION: & RESERVE: SENIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ACES PRESENCE, REBECCA OR KAY OR ACEY HAROLDSON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, CASEY CAMPBELL

Top of Page

Day 2

Class 43: YOUTH HUNTERS - 12 YEARS & UNDER (20 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER
3rd CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
4th HGRS BLUE PRINCE CHARMING, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th WONDERLANDS CHECKERS, Shown by COURTNEY EDWARDS
6th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
8th HEERMANS WHISKEY LIGHT, Shown by CAMERON NELSON
9th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by RYAN GIBBONS
10th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS

Class 44: YOUTH HUNTERS - 13 THRU 17 YEARS (32 Entries)
CHAMPION: SUNBAR ZIPPER, Shown by KRISTI HOLLY
RESERVE: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SHAEFFER
3rd R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SHAEFFER
4th ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by KRYSTAL BOLLES
5th HEERMANS WHISKEY LIGHT, Shown by MARCI STUCKI
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by KRISTI HOLLY
7th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
8th LAZY H MONTE CARLO, Shown by ADELYN ROWLAND
9th ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, Shown by COURTNEY CAMPBELL
10th SAMIS SIMONE, Shown by ERICA MILLER

Class 45: AMATEUR HUNTERS (16 Entries)
CHAMPION: CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, Shown by DENA MERRILL
RESERVE: 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, Shown by KIMBERLY SWEATT
3rd OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, Shown by DAVE MILLER
4th SAMIS SIMONE, Shown by DAVE MILLER
5th COLOURTIMES SILVERADO, Shown by AMY TOLIVER
6th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by CHARLENE NELSON
7th GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
8th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by DAVID MILLER
9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by KAREN GIBBONS
10th AAPRINAS CURIOUS NIGHT, Shown by KAREN GIBBONS

CLASS 46: OPEN HUNTERS (31 ENTRIES)
CHAMPION: SAMIS SIMON , DAVID OR JILL MILLER
RESERVE: FANFARES CHECK MY LABEL, MARCI STUCKI
3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SHAEFFER OR JUDY SMITH
4th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, DENA MERRILL
5thTH HGRS BLUE PRINCE CHARMING, PAIGE OR DEBORAH VAN WYCK
6th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH OWNED BY CHARLENE NELSON
7th 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, KIMBERLY SWEATT
8th GRANDVIEWS TOY LORD OF THE RING, POLLY OR PAUL HYDE
9th ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
10th MONTYS KODAK MOMENT, JESSICA MOSER

Class 47: YOUTH JUMPERS - 12 YEARS & UNDER
Number in class: 7
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: BREWS CLASSIC CASSANOVA, Shown by RYAN GIBBONS
3rd SUNBAR ZIPPER, Shown by MADISON HOLLY
4th HEERMANS WHISKEY LIGHT, Shown by CAMERON NELSON
5th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
6th FREEDOM HILLS FARM SILVER DOMINO, Shown by CAMERON NELSON
7th PCM SILVER LEGACYS BLACK JACK, Shown by CAMERON NELSON

Class 48: YOUTH JUMPERS - 13 THRU 17 YEARS
Number in class: 6
CHAMPION: CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SHAEFFER
4th WONDERLANDS CHECKERS, Shown by SAMMI O'MALLEY
5th FREEDOM HILLS FARM SILVER DOMINO, Shown by MARCI STUCKI
5th MINI WHINNYS DYNAMITE TWIST, Shown by ADELYN ROWLAND

Class 49: AMATEUR JUMPERS
Number in class: 7
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
RESERVE: SAMIS PLAID PANTS, Shown by KIMBERLY SWEATT
3rd ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by DAVID SANDENO
4th SAMIS Q TOY TIERA, Shown by AIMEE HOLLIDAY
5th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by KAREN GIBBONS

Class 50: OPEN JUMPERS
Number in class: 8
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
RESERVE: FREEDOM HILLS FARM SILVER DOMINO, CAMERON NELSON
3rd CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, MARCI OR KASH STUCKI
4th BREWS CLASSIC CASSANOVA, KAREN GIBBONS
5th SAMIS Q TOY TIERA, AIMEE OR FRED HOLLIDAY
5th MINI WHINNYS DYNAMITE TWIST, JENNIFER, ADELYN & AVERY ROWLAND
6th SAMIS PLAID PANTS, KIMBERLY SWEATT
6th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, CHARLENE NELSON

Class 51: YOUTH ROADSTER (12 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS RASCALS DANCER, Shown by KRISTI HOLLY
RESERVE: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd SAMIS NIT WIT BANANA BIT, Shown by BROOK SCULLY
4th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SHAEFFER
5th SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
6th SAMIS QUIZ KID, Shown by KIM GAJEWSKI
7th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by TREVOR KANE
8th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by CASSIDY BLANTON
9th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
10th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER

Class 52: SOLID-COLOR MARES (15 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK COLORS 4U, JANICE KIELER
RESERVE: JCW BUZZS DALLY DOLL, JUAN VALLEJO/LESSEE
3rd LIL UNICORNS ATHENA, SHARON HOUSLEY
4th MINI CS DARK ENCHANTRESS, KRISTY PRUETT
5th RNR CASSIOPEIA ADONIS LAST DANCE, ROBIN OR MARK MILLER
6th WF ZEUS VANITY FAIR, POLLY WEISBERG
7th HHP CABERET DANCER OF GV, JOANNE ANDERSON
8th DARRAHS JUBILEE, DONNA MOORE
9th ZARZUELAS TRIANA, RACHAEL & JOANNE STURSA
10th QUICKSILVERS BAMBY, JACQUELIN JONES

Class 53: MULTI-COLOR MARES (5 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSIONS DWBS CAT WOMAN, AIMEE HOLLIDAY
RESERVE: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, MARK OR JULIANNA MYERS
3rd SCOTT CREEK MY KEY TO FAME, SHANNON M. OVIEDO
4th QUINTESSA TRIBUTES BELLA LUNA, TONI OR DENNIS PIERCE
5th ZARZUELAS STELLA BY STARLIGHT, MARY A. MOLDOWAN

Class 54: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: STAR VALLEY FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY PORTER
RESERVE: MS WISHN WELLS JUST DUPLICATED, Shown by KAYLA PORTER
3rd ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by AUSTIN PIERCE
4th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by JESSICA MYERS

Class 55: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by BRIELLE PIERCE
RESERVE: WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
3rd FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by PAIGE VAN WYCK

Class 56: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13 THRU 17 YEARS (9 Entries)
CHAMPION: LA VISTA LOUIS VUITTON, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS
RESERVE: DD TOO HOTS ROYALTY, Shown by RACHAEL SANDERS
3rd SONOITA INVADERS ON FIRE, Shown by JAIME LABAVITCH
4th MS WISHN WELLS JUST DUPLICATED, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by MARCI STUCKI
6th STAR VALLEY FIRST CLASS TICKET, Shown by ALINA MATTISON
7th SCOTT CREEK MONARCH TROUBADOR, Shown by ASHLEE REMLINGER
8th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by BROOKE SULLY
9th WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by TREVOR KANE

Class 57: MARE AND CURRENT YEAR FOAL (1 Entries)
CHAMPION: DIAMOND HS RAMBLING ROSE, JOHN & NAOMI STACY

Class 58: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: JF GIZMOS VICTORY, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: RIVENBURGHS SUPREME VALENTINO, Shown by CLAYTON SCHMIDT
3rd SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, Shown by PAIGE VAN WYCK
4th SILVER HILLS LITTLE GOLDEN GUY, Shown by CASSIDY BLANTON
5th BREWERS CLASSIC CASSANOVA, Shown by MICAH GIBBONS

Class 59: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (9 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, Shown by ALINA MATTISON
RESERVE: SAMIS SID SAVOY, Shown by CAYLA SCHAEFFER
3rd SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by MARCI STUCKI
4th SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, Shown by JAMIE LABAVITCH
5th SAMIS QUIZ KID, Shown by KIM GAJEWSKI
6th STAR VALLEYS SONIC BOOM, Shown by KRYSTAL BOLLES
7th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by TREVOR KANE
8th BELLS EGYPTIAN ECLIPSE, Shown by RACHAEL STURSA
9th HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, Shown by KRISTI HOLLY

Class 60: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTONS SHEZ GOT CLASS, Shown by AUSTIN PIERCE
RESERVE: VOM TIFFANYS EASTER LILY, Shown by CHASE RIEDEL
3rd COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by REBECCA MYERS
4th SIERRA GOLDS DANCES WITH WIND, Shown by CARSON BROWN
5th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JESSICA MYERS
6th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, Shown by KAYLA PORTER
7th QUICKSILVERS BAMBY, Shown by ALIE SIMMONS

Class 61: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTONS SHEZ GOT CLASS, Shown by BRIELLE PIERCE
RESERVE: ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd SAMIS SIMONE, Shown by MICAH GIBBONS
4th SCOTT CREEK SOMETIMES A LADY, Shown by CAMERON NELSON
5th SIERRA GOLDS DANCES WITH WIND, Shown by TAMARAH BROWN
6th DARRAHS JUBILEE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th ZARZUELAS ANNABEL LEE, Shown by CASSIDY BLANTON

Class 62: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13 THRU 17 YEARS (14 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTONS SHEZ GOT CLASS, Shown by TREVOR KANE
RESERVE: VOM TIFFANYS EASTER LILY, Shown by MARCI STUCKI
3rd SAMIS SIMONE, Shown by ERICA MILLER
4th ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, Shown by JAIME LABAVITCH
5th WF ZEUS VANITY FAIR, Shown by RACHEL SANDERS
6th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
7th MINI CS DARK ENCHANTRESS, Shown by COURTNEY DEWLANEY
8th DIAMOND H REBELS WINDCHIME, Shown by BROOKE SULLY
9th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SHAEFFER
10th DARRAHS JUBILEE, Shown by LOREN PEROZZI

Class 63: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (2 Entries)
CHAMPION: FCA STARBREAKERS CRIMSON FURY, Shown by MICAH GIBBONS
RESERVE: BREWERS CLASSIC CASSANOVA, Shown by STONE LAFFERTY

Class 64: LADIES ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, MICHELLE MEACHAM
RESERVE: SAMIS QUO VADIS, MIKE & CAROL WANT
3rd LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE & RANDY PERDUE
4th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, BILL & SHARON DUNCAN
5th DD PATCHES OF CLASS, ALAN MURPHY OR CHRIS COFFMAN OR TERESSA CORNELL

Class 65: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (2 Entries)
CHAMPION: VOM TIFFANYS EASTER LILY, BARBARA OR FRED LUSARDI
RESERVE: SCOTT CREEK SOMETIMES A LADY, LARRY OR JOANNE ROSS

Class 66: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: JCW BUZZS REMARK, Shown by JOHN VALLEJO
RESERVE: COLOURTIMES SILVERADO, Shown by AMY TOLIVER
3rd SCOTT CREEK MYSTICAL SILVERPLATE, Shown by JULIE REMLINGER
4th TORGERSONS SOLITAIRE, Shown by DAVE TORGERSON
5th BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE HOLLIDAY

Class 67: AMATEUR SENIOR GELDINGS, LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, Shown by ADOLF FERNANDEZ
RESERVE: SCOTT CREEK MYSTICAL SILVERPLATE, Shown by JULIE REMLINGER
3rd SCOTT CREEK MYSTIC SCOUT ME OUT, Shown by JOANNE STURSA
4th COLUMBIAS TIGER STAR, Shown by JENNIFER ROWLAND
5th SILVER HILLS LITTLE GOLDEN GUY, Shown by JERRY MYERS
6th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by CHARLENE NELSON

Class 68: AMATEUR SENIOR GELDINGS, LEVEL 2 (14 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING TOY HOT WHEELS, Shown by BARBARA MATTISON
RESERVE: CELTIC FIELDS LADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA FLINT
3rd SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by KELLY CAMPBELL
4th ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by DAVID SANDENO
5th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by MIKE WANT
6th ERL JUSTIFIED REVENGE, Shown by LONNIE PERDUE
7th SAMIS TECATE, Shown by JOANNE ANDERSON
8th LM SUPREME BARCELONA, Shown by AIMEE HOLLIDAY
9th OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, Shown by DAVE MILLER
10th FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by VINCE VALENTE

Class 69: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by AUSTIN PIERCE
3rd FF IN ALL LIKELIHOOD, Shown by BRITTANY PORTER
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, Shown by DYLAN SCOTT
6th BREWERS CLASSIC CASSANOVA, Shown by STONE LAFFERTY

Class 70: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (9 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by BRIELLE PIERCE
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd COLUMBIAS TIGER STAR, Shown by AVERY ROWLAND
4th SILVER HILLS LITTLE GOLDEN GUY, Shown by CASSIDY BLANTON
5th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th FCA STARBREAKERS CRIMSON FURY, Shown by MICAH GIBBONS
7th VINTAGE FARMS SUMMERS MR LUNDY, Shown by COURTNEY EDWARDS
8th OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, Shown by KENDRA SCOTT
9th FREEDOM HILLS FARM SILVER DOMINO, Shown by CAMERON NELSON

Class 71: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 17 YEARS (18 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING TOY HOT WHEELS, Shown by ALINA MATTISON
RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by JAIME LABAVITCH
3rd BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by TREVOR KANE
4th ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
5th SCOTT CREEK MONARCH APLOZZ, Shown by RACHEL SANDERS
6th SMITHDEALS ROWDYS PRINCE CHARMING, Shown by BROOKE SULLY
7th ERL JUSTIFIED REVENGE, Shown by MARISSA HOPMANS HARRIS
8th SAMIS SID SAVOY, Shown by CAYLA SCHAEFFER
9th STAR VALLEYS SHARP SHOOTER, Shown by COURTNEY CAMPBELL
10th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI

Class 72: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (18 Entries)
CHAMPION: MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, JAMES & SHARYN MELLINGER
RESERVE: 7S NASHVILLES CROWN JEWEL, NANCY GILLETT
3rd DIAMOND H REBELS WINDCHIME, TAMARA OR BROOKE SULLY
4th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, MARK OR JULIANNA MYERS
5th WF ZEUS VANITY FAIR, POLLY WEISBERG
6th ZARZEULAS ANNALIESES ZOOMI, KAREN WOOD OR ANDI MCARTHUR
7th 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, KIMBERLY SWEATT
8th WEE VALLEY SUNDANCES ISABELLA STAR, FAY DUNLAP VANDENHOUT
9th DARRAHS JUBILEE, DONNA MOORE
10th AF LIL JESSCEE, JAN SANDERS

Class 73: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entries)
CHAMPION: KAREN GIBBONS, Showing AAPRINAS CURIOUS NIGHT

Class 74: AMATEUR SHOWMANSHIP (6 Entries)
CHAMPION: CHARLENE NELSON, Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH
RESERVE: AIMEE HOLLIDAY, Showing BREWERS VANILLA ICE
3rd KAREN GIBBONS, Showing AAPRINAS CURIOUS NIGHT
4th DENA MERRILL, Showing GOLD HILL PRANCER
5th DAVID SANDENO, Showing ALVADAR DESTINY AFIRE
6th AMY TOLIVER, Showing COLOURTIMES SILVERADO

Class 75: ADULT SHOWMANSHIP (5 Entries)
CHAMPION: CHARLENE NELSON, Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH
RESERVE: DENA MERRILL, Showing GOLD HILL PRANCER
3rd KAREN GIBBONS, Showing AAPRINAS CURIOUS NIGHT
4th JULIANNA MYERS, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
5th AIMEE HOLLIDAY, Showing BREWERS VANILLA ICE

Class 76: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: BARBARA LUSARDI, Showing VOM TIFFANYS EASTER LILY
RESERVE: MICHAEL STUCKI, Showing HEERMANS WHISKEY LIGHT

Class 77: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (14 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
RESERVE: SAMIS QUO VADIS, MIKE & CAROL WANT
3rd SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
4th SAMIS SID SAVOY, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
5th JF GIZMOS VICTORY, DONNA LUCERO
6th HFF PLAYIN WITH FINESSE, RICHARD, DANA & ALLISON BRAUN
7th OAK BAY SPECIAL FX, ANNE E SILVESTRI
8th SAMIS MR BANANA CHIP, MONTY MEACHAM/MEACHAM RANCH
9th CELEBRATIONS TENNESSEE TALENT, ELOISE PICKREN
10th RIVENBURGHS SUPREME VALENTINO, MARILYN SUMNERS & JAN YAROSLAV

Class 78: GENTLEMEN'S COUNTRY PLEASURE DRIVING (12 Entries)
CHAMPION: ACES PRESENCE, REBECCA OR KAY OR ACEY HAROLDSON
RESERVE: DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE WARD
3rd ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JAMES OR CAROL MARTIN
4th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, JAMES & SHARYN MELLINGER
5th SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, GAVIN & CHERYL BLYTHE
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
7th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, MARCI OR KASH STUCKI
8th HALF MEASURES HEART OF ELVIS, SHIRLEY BARTOK
9th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
10th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, BILL & SHARON DUNCAN

Class 79: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED STALLIONS (5 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH BAY OLE, Shown by JOANNE ROSS
RESERVE: DIAMOND TS PRIME TIME, Shown by AMY TOLIVER
3rd WCR TOP COP, Shown by JOANNE ANDERSON
4th MAGICAL SPRINGS FULL PROPHECY, Shown by KRISTIN STERLING
5th FOXHILL DESERTS RICOCHET, Shown by LISA LUQUE

Class 80: AMATEUR JUNIOR STALLIONS, LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: AVANTES CHASING THE ACE, Shown by SHARYN MELLINGER
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ABSOLUT, Shown by JANICE KIELER
3rd ROYALTYS LITTLE PIERRE, Shown by LINDA MAY
4th DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by CHRIS COFFMAN
5th SCOTT CREEK INDI GO 500, Shown by JULIE REMLINGER
6th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, Shown by SILVIA FASSIO

Class 81: AMATEUR JUNIOR STALLIONS, LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH COMMOTION, Shown by JOANNE ROSS
RESERVE: DIAMOND TS PRIME TIME, Shown by AMY TOLIVER
3rd WCR TOP COP, Shown by JOANNE ANDERSON
4th MAGICAL SPRINGS FULL PROPHECY, Shown by KRISTIN STERLING
5th RNR COWBOYS TED E BEAR, Shown by ROBIN MILLER
6th FOXHILL DESERTS RICOCHET, Shown by LISA LUQUE

Class 82: GENTLEMEN'S ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE & RANDY PERDUE
RESERVE: WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, BILL & SHARON DUNCAN
3rd LUCKY FOUR BLACK VELVET NITE STRIKE, POLLY OR PAUL HYDE

Top of Page

Day 3

Class 83: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS

Class 84: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13 THRU 17 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SHAEFFER
RESERVE: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SHAEFFER
3rd MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
4th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
5th RIVERBURGHS SUPREME OH JOHNNY, Shown by MARCI STUCKI
6th SAMIS QUIZ KID, Shown by KIM GAJEWSKI
7th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI

Class 85: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
RESERVE: CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by CHARLENE NELSON
3rd BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE HOLLIDAY
4th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by KAREN GIBBONS
5th SIERRA SNIPPETS STAR DUST, Shown by LISA BROSTAD
6th ALVADAR DESTINY AFIRE, Shown by DAVID SANDENO

Class 86: OPEN OBSTACLE DRIVING (12 Entries)
CHAMPION: STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, CHARLENE NELSON
RESERVE: R & B KINGPIN, CAYLA SHAEFFER
3rd RIVERBURGHS SUPREME OH JOHNNY, MARCI STUCKI OR KASH STUCKI
4th GOLD HILL PRANCER, DENA MERRILL & LISA SCHMIDT
5th FANFARES CHECK MY LABEL, MARCI STUCKI
6th DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SHAEFFER OR JUDY SMITH
7th MONTYS CHIPS MORNING STAR, LINDA BOWMAN AND JESSICA MOSER
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, CASSIDY BLANTON
9th MONTYS KODAK MOMENT, JESSICA MOSER
10th BELLS BASIC METALLICA, SUSAN BROWNING-WROE

Class 87: YOUTH COSTUME (5 Entries)
CHAMPION: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: AF LIL JESSCEE, Shown by CHRISTIAN SANDERS
3rd OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, Shown by KENDRA SCOTT
4th HEERMAN TORPEDOS FLOWER CHILD, Shown by ALIE SIMMONS
5th COLUMBIAS TIGER STAR, Shown by AVERY ROWLAND

Class 88: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (27 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JAMES OR CAROL MARTIN
RESERVE: NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, MARK OR JULIANNA MYERS
3rd ACES PRESENCE, REBECCA OR KAY OR ACEY HAROLDSON
4th DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE WARD
5th MERIDIANS DYNA TEMPEST, RICHARD, DANA & ALISON BRAUN
6th 7S NASHVILLES CROWN JEWEL, NANCY GILLETT
7th MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, JAMES & SHARYN MELLINGER
8th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
9th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, MICHELLE MEACHAM
10th ZARZEULAS ANNALIESES ZOOMI, KAREN WOOD OR ANDI MCARTHUR

Class 89: GENTLEMEN'S SINGLE PLEASURE DRIVING (8 Entries)
CHAMPION: SAMIS SAX 5TH AVENUE, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
3rd LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE & RANDY PERDUE
4th BELLS EGYPTIAN ECLIPSE, JIM OR VALLERI BELL
5th SAMIS SID SAVOY, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
6th COLOURTIMES DON JUAN, CHERYL BLYTHE
7th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFF LEVENSTAM
8th SILVER HILLS LITTLE GOLDEN GUY, JERRY MYERS

Class 90: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCHS RED VELVET, Shown by CHASE RIEDEL
RESERVE: STAR VALLEYS CHINA DOLL, Shown by BRITTANY PORTER
3rd QUINTESSA TRIBUTES BELLA LUNA, Shown by AUSTIN PIERCE

Class 91: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: SIERRA GOLDS SCARLET PRANCER, Shown by ASHLAN BROWN
RESERVE: TEXAS LL ZEUS SPARKLE N GLITTER, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd OAK GROVE LEGENDS MCKENNA, Shown by RYAN GIBBONS
4th QUINTESSA TRIBUTES BELLA LUNA, Shown by BRIELLE PIERCE
5th RNR CASSIOPEIA ADONIS LAST DANCE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th ZARZUELAS STELLA BY STARLIGHT, Shown by CASSIDY BLANTON
7th ZARZUELAS HEARTS ON FIRE, Shown by MICAH GIBBONS

Class 92: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13 THRU 17 YEARS (14 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH MADAMOISELLE, Shown by RACHAEL SANDERS
RESERVE: TOO HOTS KISS N TELL, Shown by JAIME LABAVITCH
3rd SONOITA MEMOIRS GOTTA SECRET, Shown by MARISSA HARRIS
4th SCOTT CREEK MONARCHS RED VELVET, Shown by ASHLEE REMLINGER
5th LITTLE R DREAM COUNTESS, Shown by KRYSTAL BOLLES
6th ZARZUELAS TRIANA, Shown by RACHAEL STURSA
7th STAR VALLEYS CHINA DOLL, Shown by ALINA MATTISON
8th OAK GROVE LEGENDS MCKENNA, Shown by NICK MILLER
9th SIERRA GOLDS SCARLET PRANCER, Shown by LOREN PEROZZI
10th AVANTES JUSTA DIAMOND, Shown by COURTNEY CAMPBELL

Class 93: THREE BY ONE OWNER (2 Entries)
CHAMPION: ROYALTYS LITTLE PIERRE, TOM & LINDA MAY
RESERVE: ZARZUELAS SWEET SURRENDER, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ

Class 94: BEST MATCHED PAIR (2 Entries)
CHAMPION: OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, SUMMER SAYLES/LESSEE
RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET NITE STRIKE, POLLY OR PAUL HYDE

Class 95: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLIONS (14 Entries)
CHAMPION: DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE WARD
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY CURANGO, SANDY CASSIDY
3rd MERIDIANS DYNA TEMPEST, RICHARD, DANA & ALISON BRAUN
4th SAMIS VICTORY IS MINE, JAN OR RACHAEL SANDERS
5th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, MICHELLE MEACHAM
6th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, JEAN OR EDDIE DAVENPORT
7th JC ITS A SNAP, LISA LUQUE (LESSEE)
8th GOTTALITTLE CADBURY GOLD, LYNN BURNHAM
9th BUTTONWILLOWS LUCKY STARS, DEAN OR DIAN HARRIS
10th GRANDVIEWS TOY LORD OF THE RING, POLLY OR PAUL HYDE

Class 96: SINGLE PLEASURE DRIVING - STALLIONS (8 Entries)
CHAMPION: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
RESERVE: SAMIS QUO VADIS, MIKE & CAROL WANT
3rd SAMIS MR BANANA CHIP, MONTY MEACHAM/MEACHAM RANCH
4th 20TH CENTURY FEET OF FIRE, KAREN OR JIM SHOBE
5th STAR VALLEYS SONIC BOOM, MARGARET CAHILL & DAVID SANDENO
6th SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
7th BUTTONWILLOWS RASCALS DANCER, MARTY & CHERYL HOLLY
8th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFF LEVENSTAM

Class 97: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (24 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JAMES OR CAROL MARTIN
RESERVE: ACES PRESENCE, REBECCA OR KAY OR ACEY HAROLDSON
3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, CASEY & KELLY CAMPBELL
4th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, HANNAH MORRIS OR CAYLA SCHAEFFER
5th GLASS HORSE FARM RENEGADE, ALTHEA OR AUSTIN VAN WYCK
6th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, MARCI OR KASH STUCKI
7th SAMIS URA TEMPER TANTRUM, TUI SCHEURING
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, CASSIDY BLANTON
9th CELEBRATIONS TENNESSEE HOOT, JERRI RUDNICK OR BARBARA LOER
10th COLOURTIMES SILVERADO, AMY TOLIVER

Class 101: PRODUCE OF DAM (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS OLIVIA KID BANANA, DAVID MILLER
RESERVE: WRAYS MANE EVENT, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ

Class 101: PRODUCE OF DAM (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS OLIVIA KID BANANA, DAVID MILLER
RESERVE: WRAYS MANE EVENT, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ

Class 102: GET OF SIRE (2 Entries)
CHAMPION: CELEBRATIONS TENNESSEE LEGEND, DAVID MILLER
RESERVE: SCOTT CREEK MYSTICAL RULER, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ

Class 103: WEANLING & YEARLING GELDINGS (4 Entries)
CHAMPION: ODYSSEYS DESIGNED BY SIGNATURE, LAURIE MCLENNAN
RESERVE: ROYALTYS NOT JUST ANOTHER AFFAIR, TOM & LINDA MAY
3rd ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, TONI PIERCE
4th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, DONALD OR SUZANNE ROGERS

Class 104: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (10 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, TOM & LINDA MAY
RESERVE: STAR VALLEY FIRST CLASS TICKET, MARGARET CAHILL
3rd LA VISTA LOUIS VUITTON, SUSAN HOPMANS OR BESS HOPMANS
4th SCOTT CREEK MONARCH TROUBADOR, ASHLEE REMLINGER
5th DD TOO HOTS ROYALTY, TERESSA CORNELL OR CHRIS COFFMAN
6th SONOITA INVADERS ON FIRE, LORI BARILE/SONOITA HIGHLANDS
7th MS WISHN WELLS JUST DUPLICATED, JAMES & SHARYN MELLINGER
8th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE
9th JCW BUZZS REMARK, JOHN VALLEJO/LESSEE
10th TORGERSONS SOLITAIRE, BARBARA AND DAVE TORGERSON

Class 105: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, Shown by LINDA MAY
RESERVE: DD TOO HOTS ROYALTY, Shown by CHRIS COFFMAN
3rd SCOTT CREEK MONARCH TROUBADOR, Shown by JULIE REMLINGER
4th MS WISHN WELLS JUST DUPLICATED, Shown by SHARYN MELLINGER
5th JCW BUZZS REMARK, Shown by JOHN VALLEJO

Class 106: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by ROBERT KANE
RESERVE: TORGERSONS SOLITAIRE, Shown by DAVE TORGERSON

Class 107: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (20 Entries)
CHAMPION: SAMIS VICTORY IS MINE, JAN OR RACHAEL SANDERS
RESERVE: MS WISH N WELLS SPRING CHOICE, JAMES & SHARYN MELLINGER
3rd HCM NAVAJO FLASHBACK, SILVIA FASSIO
4th MOUNTAIN MEADOWS BEY CURANGO, SANDY CASSIDY
5th DIAMOND H REBELS WINDCHIME, TAMARA OR BROOKE SULLY
6th ZARZEULAS ANNALIESES ZOOMI, KAREN WOOD OR ANDI MCARTHUR
7th GOTTALITTLE CADBURY GOLD, LYNN BURNHAM
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, MARTY, CHERYL & KRISTI HOLLY
9th GRANDVIEWS TOY LORD OF THE RING, POLLY OR PAUL HYDE
10th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, HANNAH MORRIS OR CAYLA SCHAEFFER

Class 108: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (21 Entries)
CHAMPION: DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE WARD
RESERVE: CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, MARCI OR KASH STUCKI
3rd MERIDIANS DYNA TEMPEST, RICHARD, DANA & ALISON BRAUN
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
5th 7S NASHVILLES CROWN JEWEL, NANCY GILLETT
6th WF ZEUS VANITY FAIR, POLLY WEISBERG
7th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
8th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, JEAN OR EDDIE DAVENPORT
9th SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, GAVIN & CHERYL BLYTHE
10th LAZY H MONTE CARLO, BARBARA & STEVE MATTISON

Class 109: AMATEUR SENIOR STALLIONS, LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: CRESTWOOD LEGACY OF FAME, Shown by LINDA HACKENBERG
RESERVE: HCM NAVAJO FLASHBACK, Shown by SILVIA FASSIO
3rd E D REFLECTION OF BOOGERMAN, Shown by MICKI DICKINSON
4th LUCKY FOUR BLACK VELVET NITE STRIKE, Shown by PAUL HYDE
5th ARISTOS BRAVO BILLY, Shown by JOYE BONDANZA
6th BUTTONWILLOWS LUCKY STARS, Shown by DIAN HARRIS

Class 110: AMATEUR SENIOR STALLIONS, LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO, Shown by CHRIS LUSARDI
RESERVE: STAR VALLEYS SONIC BOOM, Shown by DAVID SANDENO
3rd DIAMOND TS TIME TO SHINE, Shown by AMY TOLIVER
4th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by DAVID MILLER
5th BELLS EGYPTIAN CRUSADER, Shown by KRISTIN STERLING
6th GOTTALITTLE CADBURY GOLD, Shown by LYNN BURNHAM
7th SIERRAS DANCES WITH GOLD, Shown by ROBERT BLACKWELL

Class 111: AMATEUR JUNIOR MARES, LEVEL 1 (10 Entries)
CHAMPION: DD TOO HOTS SILK N SASSIE, Shown by CHRIS COFFMAN
RESERVE: SCOTT CREEK COLORS 4U, Shown by JANICE KIELER
3rd SCOTT CREEK MY KEY TO FAME, Shown by SHANNON OVIEDO
4th JCW BUZZS DALLY DOLL, Shown by JOHN VALLEJO
5th SAMIS WILLOW, Shown by MICKI DICKINSON
6th TEXAS LL ZEUS SPARKLE N GLITTER, Shown by LINDA MAY
7th SIERRA GOLDS SCARLET PRANCER, Shown by DIAN HARRIS
8th SS BUCKS SLO GIN FIZZ, Shown by RETTA SAMPSON
9th ZARZUELAS TRIANA, Shown by JOANNE STURSA
10th RNR CASSIOPEIA ADONIS LAST DANCE, Shown by HEATHER MCDOWELL

Class 112: AMATEUR JUNIOR MARES, LEVEL 2 (5 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH CHROME PASSION, Shown by JOANNE ROSS
RESERVE: ANOTHER DIMENSIONS DWBS CAT WOMAN, Shown by AIMEE HOLLIDAY
3rd CCR MY NAME IS RIO, Shown by ALAN MURPHY
4th OAK GROVE LEGENDS MCKENNA, Shown by DAVID MILLER
5th RNR CASSIOPEIA ADONIS LAST DANCE, Shown by ROBIN MILLER

Class 113: GRAND CHAMPION & RESERVE ROADSTER HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SAMIS QUO VADIS, MIKE & CAROL WANT

Class 114: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, TOM & LINDA MAY
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ODYSSEYS DESIGNED BY SIGNATURE, LAURIE MCLENNAN

Class 115: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: DD TOO HOTS SILK N SASSIE, TERESSA CORNELL OR CHRIS COFFMAN
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH CHROME PASSION, JOANNE OR LARRY ROSS

Class 116: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, TOM & LINDA MAY
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: DAYSPRING TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON

Class 117: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO, FRED & BARBARA LUSARDI
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH COMMOTION, JOANNE ROSS

Top of Page

Day 4

Class 118: LIBERTY (43 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA & STEVE MATTISON
RESERVE: MAESTROS TOY ENCORE, STEVE & DONNA WOOD
3rd OASIS WING COMMANDER, TAMARA OR BROOKE SULLY
4th ARISTOS BRAVO BILLY, JOYE BONDANZA
5th LUCKY FOUR BLACK VELVET SUPERBUCK, MARY A. MOLDOWAN
6th WCR TOP COP, JOANNE ANDERSON & LORRAINE BAILER
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN & JEFF LEVENSTAM
8th MAESTROS TOY ACAPELLA GOLD, JOANNE ANDERSON
9th SAMIS TWO TIMER REGALAIRE, AIMEE HOLLIDAY
10th TOMAHAWKS JEWELED IMAGE, STAN OR JACKLYN CLARK

Class 119: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: BUCKTOWNS RED HOT SHOT, Shown by LYNN BURNHAM
RESERVE: RIVENBURGHS SUPREME VALENTINO, Shown by JAN YAROSLAV
3rd OAK BAY SPECIAL FX, Shown by ANNIE SILVESTRI
4th BELLS EGYPTIAN ECLIPSE, Shown by VALLERI BELL

Class 120: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: SAMIS QUO VADIS, Shown by CAROL WANT
RESERVE: SAMIS SID SAVOY, Shown by ADOLF FERNANDEZ
3rd SAMIS TWO TIMER REGALAIRE, Shown by AIMEE HOLLIDAY
4th SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by LISA LUQUE
5th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
6th SCOTT CREEK FANCY PANTS, Shown by JOANNE ROSS
7th HFF PLAYIN WITH FINESSE, Shown by ALLISON BRAUN
8th STAR VALLEYS SONIC BOOM, Shown by DAVID SANDENO
9th CELEBRATIONS TENNESSEE TALENT, Shown by ELOISE PICKREN

Class 122: YEARLING STALLIONS, 28" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: SUNBREAKS CONQUISTADOR ROYALE, TONY OR PAULA DALPOS
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH MASERATI, JEFF & DEBRA GAKSTATTER
3rd AUTHENTIC ICON, SUSAN HOPMANS OR JAMIE BORNSTEIN
4th LITTLE R DREAM ECHO, DONITA RASMUSSEN

Class 123: YEARLING STALLIONS, OVER 28" TO 30" (8 Entries)
CHAMPION: ROYALTYS LITTLE PIERRE, TOM & LINDA MAY
RESERVE: SONOITA CHARISMATIC MEMOIR, LORI BARILE/SONOITA HIGHLANDS
3rd SCOTT CREEK INDI GO 500, JULIE REMLINGER
4th ZARZUELAS LIGHT MY FIRE, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ
5th ZARZUELAS STRAIGHT TO THE HEART, SANDRA & ADOLF FERNANDEZ
6th SCOTT CREEK MONARCH BAY OLE, JOANNE OR LARRY ROSS
7th DIAMOND TS PRIME TIME, MAREN CORNISH OR AMY TOLIVER
8th LITTLE R DREAM IMAGE, DONITA RASMUSSEN

Class 124: YEARLING STALLIONS, OVER 30" TO 32" (11 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA ELECTRIBUTES DOMINUS, TONI PIERCE
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, TERESSA CORNELL OR CHRIS COFFMAN
3rd SAMIS XCEPT ME ASIAM, RON OR SAMI SCHEURING
4th HEERMANS SWEET RHYTHM, BARBARA ASHBY/LESEE
5th SIERRA GOLDS PAINTED FEATHER, KIM OR STEVE STERCHI
6th WCR TOP COP, JOANNE ANDERSON & LORRAINE BAILER
7th NWR PHARAOHS FREEANDA PHAETON, LONNE PERDUE
8th ABRIAS SIGNATURE ABSOLUT, JANICE KIELER
9th VINTAGE FARMS SUMMERS EXPLOSIVE TOY, SUMMER SAYLES
10th WCR BACKSTREET BLUES, JOANNE ANDERSON & LORRAINE BAILER

Class 125: GROUP COSTUME (1 Entries)
CHAMPION: OAK GROVE TENNESSEE LEGENDS SPIRIT, SUMMER SAYLES/LESSEE

Class 126: WEANLING STALLIONS, 26" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS BOTTICELLI, ADOLF AND SANDRA FERNANDEZ
RESERVE: MAGICAL SPRINGS FULL O BLARNEY, KRISTIN STERLING OR PAT OR WM JOHNSON
3rd SSH VISIONS SMOKIN HOT, JOHN & NAOMI STACY
4th SAMIS YA BETTA BELIEVE IT, RON & SAMI SCHEURING

Class 127: WEANLING STALLIONS, OVER 26" TO 30" (2 Entries)
CHAMPION: WILD SPIRITS LSC CLOUD WALKER, BOB & BRENDA KANE
RESERVE: GAMBOL LYNNS MIDNITE BOOGIE, SHARIE BRANCH

Class 128: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, 29" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: RNR COWBOYS TED E BEAR, ROBIN OR MARK MILLER
RESERVE: STAR VALLEYS KONA GOLD, MARGARET CAHILL

Class 129: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 29" TO 31" (4 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH COMMOTION, JOANNE ROSS
RESERVE: ODYSSEYS MONTAIR, LAURIE MCLENNAN
3rd LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO
4th J& J RANCH KAA, ALICIA THOMPSON

Class 130: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 31" TO 33" (7 Entries)
CHAMPION: AVANTES CHASING THE ACE, WAYNE & TIFFANY PORTER
RESERVE: ZARZUELAS CORINTHIAN ADONIS, ADOLF & SANDRA FERNANDEZ
3rd DAYSPRINGS MR MAJESTYK, JOHN OR ANDREA EVANS
4th WF ZEUS MILLION DOLLAR BUCK, RAY ZOERCHER AND GARY MARROW
5th WINNING STREAKS MR SPECTACLE, KIM STERCHI OR CINDY COLLINS
6th MAGICAL SPRINGS FULL PROPHECY, KRISTIN STERLING OR PAT OR WM JOHNSON
7th SAMIS WISE GUY, RICHARD MOSER

Class 131: SINGLE PLEASURE DRIVING - MARES (4 Entries)
CHAMPION: SAMIS SAX 5TH AVENUE, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: HFF PLAYIN WITH FINESSE, RICHARD, DANA & ALLISON BRAUN
3rd HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, KRISTI & CHERYL HOLLY
4th MRMS TWISTERS SISTER, RICHARD, DANA & ALLISON BRAUN

CLASS 132: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (7 ENTRIES)
CHAMPION: SAMIS SID SAVO , ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
RESERVE: SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, TOM & LINDA MAY
3rd BUCKTOWNS RED HOT SHOT, LYNN BURNHAM
4th JF GIZMOS VICTORY, DONNA LUCERO
5th SCOTT CREEK FANCY PANTS, MARCI STUCKI OR LARRY OR JOANNE ROSS
6th SAMIS TWO TIMER REGALAIRE, AIMEE HOLLIDAY
7th OAK BAY SPECIAL FX, ANNE E SILVESTRI

Class 133: SENIOR STALLIONS, 28" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS ALLEGRO, JANE OR PATRICK HENRY
RESERVE: SIERRAS DANCES WITH GOLD, SUSAN BROWNING-WROE, ROBERT BLACKWELL & J BENNER

Class 134: SENIOR STALLIONS, OVER 28" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: STAR VALLEYS PAINT THE TOWN RED, MARGARET CAHILL
RESERVE: DIAMOND TS TIME TO SHINE, AMY TOLIVER
3rd ALOHA ACRES A TOUCH OF BLACK MAGIC, SHARON HAMILTON
4th ARISTOS BRAVO BILLY, JOYE BONDANZA
5th WILLOWIST ANYTHING FOR A BUCK, MARY A. MOLDOWAN

Class 135: SENIOR STALLIONS, OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO, FRED & BARBARA LUSARDI
RESERVE: HCM NAVAJO FLASHBACK, SILVIA FASSIO
3rd STAR VALLEYS SONIC BOOM, MARGARET CAHILL & DAVID SANDENO
4th CRESTWOOD LEGACY OF FAME, LINDA HACKENBERG
5th ALLIANCE TOPSIDERS TRIBUTE, MARY F. DUYCK
6th GRANDVIEWS TOY LORD OF THE RING, POLLY OR PAUL HYDE

Class 136: SENIOR STALLIONS, OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: BREWERS DYNAMO FORTUNE 500, LAURIE MCLENNAN
RESERVE: WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFF LEVENSTAM
3rd E D REFLECTION OF BOOGERMAN, MICKI & RICHARD DICKINSON
4th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN & JEFF LEVENSTAM
5th ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES
6th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER

Class 137: SOLID-COLOR STALLIONS & GELDINGS (19 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE ABSOLUT, JANICE KIELER
RESERVE: SAMIS TECATE, JOANNE ANDERSON & LORRAINE BAILER
3rd CELTIC FIELDS LADDS LORD OF THE DANCE, TERESA FLINT
4th DAYSPRING TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
5th LUCKY FOUR BLACK VELVET SUPERBUCK, MARY A. MOLDOWAN
6th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN & JEFF LEVENSTAM
8th CRESTWOOD LEGACY OF FAME, LINDA HACKENBERG
9th GRANDVIEWS TOY LORD OF THE RING, POLLY OR PAUL HYDE
10th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE

Class 138: MULTI-COLOR STALLIONS & GELDINGS (15 Entries)
CHAMPION: HCM NAVAJO FLASHBACK, SILVIA FASSIO
RESERVE: WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFF LEVENSTAM
3rd ZARZUELAS ALLEGRO, JANE OR PATRICK HENRY
4th SIERRA GOLDS PAINTED FEATHER, KIM OR STEVE STERCHI
5th WCR TOP COP, JOANNE ANDERSON & LORRAINE BAILER
6th MAGICAL SPRINGS FULL PROPHECY, KRISTIN STERLING OR PAT OR WM JOHNSON
7th CELEBRATIONS TENNESSEE HOOT, JERRI RUDNICK OR BARBARA LOER
8th WONDERLANDS CHECKERS, DAWN SAYLES
9th BUTTONWILLOWS LUCKY STARS, DEAN OR DIAN HARRIS
10th WINNING STREAKS MR SPECTACLE, KIM STERCHI OR CINDY COLLINS

Class 141: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: 7S NASHVILLES MAGIC MOMENT, Shown by KIMBERLY SWEATT
RESERVE: COLOURTIMES SILVERADO, Shown by AMY TOLIVER
3rd QUICKSILVERS BAMBY, Shown by JACQUELIN JONES
4th BELLS GUN RUNNER, Shown by VALLERI BELL
5th BONSAI RUN SWEET TAMARIND, Shown by KATE BEEVERS
6th LM SUPREME BARCELONA, Shown by AIMEE HOLLIDAY

Class 142: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO, FRED & BARBARA LUSARDI
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: BREWERS DYNAMO FORTUNE 500, LAURIE MCLENNAN

Class 143: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: QUINTESSA ELECTRIBUTES DOMINUS, TONI PIERCE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ROYALTYS LITTLE PIERRE, TOM & LINDA MAY

Class 144: GRAND CHAMPION & RESERVE COUNTRY PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ACES PRESENCE, REBECCA OR KAY OR ACEY HAROLDSON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE WARD

Class 145: GRAND CHAMPION & RESERVE SINGLE PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SAMIS SAX 5TH AVENUE, TONI OR DENNIS PIERCE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ROCKING M REMINGTON HOT STUFF, LINDA OR JIM DREEWES

Top of Page
Return to Championship Page