Return to World Show Page

American Miniature Horse Youth Association
World Championship Show
September 27 - September 29, 2007
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 28-29, 2007
(Classes 1-23)
September 30, 2007
(Classes 24-33)

 September 27-28, 2008

Classes 1-23

Class 1: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR MARE (32 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS SPUNKY GIRL, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
RESERVE: AVANTES CELTIC MELODY, Shown by RACHEL N. SANDERS
3rd SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by RACHEAL STURSA
4th SONOITA INVADERS SATIN DOLL, Shown by SACHA BERTAGNON
5th H & HS ARIELLE OF OLYMPUS, Shown by BREANNE LOESCH
6th RAVEN STARS ELEGANT DREAM DANCE, Shown by ASHLAN R. BROWN
7th ALOHA ACRES CREME DE LA DREAM, Shown by LINDSEY BULLARD
8th FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
9th LOST SPOKES BAMBI KISS, Shown by PAIGE VAN WYCK
10th SCOTT CREEK MONARCH COQUETTE, Shown by CAMERON D. NELSON

Class 2: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (18 Entries)
CHAMPION: AVANTES CELTIC MELODY, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE
3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, Shown by DEMI E. ROGERS
4th SCOTT CREEK MONARCH TANGO, Shown by HANNAH MORRIS
5th ABRIAS SIGNATURE CLARITY, Shown by SAMANTHA READ
6th CHERRYVILLE RIOS STARKIST, Shown by BRANDI CHERRY
7th RAVEN STARS ELEGANT DREAM DANCE, Shown by TAMARAH RAE BROWN
8th CHERRYVILLES DUCHESS OF LUXOR, Shown by MEGAN FALCON
9th 3FS DADDYS SUNSET SERENADE, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK
10th LOST SPOKES BAMBI KISS, Shown by JESSICA MYERS

Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (16 Entries)
CHAMPION: AVANTES CELTIC MELODY, Shown by BRITTANY L. PORTER
RESERVE: H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by RYAN W HUDDLESTON
3rd LOST SPOKES BAMBI KISS, Shown by REBECCA MYERS
4th LITTLE KINGS JACKIE O, Shown by JORDAN C. HILL
5th REFLECTIONS HOLIDAY STAR, Shown by R CHRISTIAN WHITE, JR
6th SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by DONAE J. SHERMAN
7th VERMILYEA FARMS MISS ZENA, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL
8th MS WISH N WELLS JUST A DIVINE DREAM, Shown by JADE R. PORTER
9th CHERRYVILLE RIOS STARKIST, Shown by RYAN A. FALCON
10th CHANCE OF GOLDS ELEGANT MISS, Shown by JUSTIN R. SCARLETT

Class 4: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (3 Entries)
CHAMPION: BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH GIBBONS
RESERVE: JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SHANE PATRICK
3rd QUAIL CREEKS CHANCES R, Shown by ANDREW WELCH

Class 5: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 13 AND OVER (29 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, Shown by BROOKE GLOSSER
RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
5th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, Shown by JILLIAN N. HOLUB
6th WINNERS CIRCLE HOTSHOT, Shown by BREANNE LOESCH
7th GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
8th SAMIS ROCKET SQUIRREL, Shown by CAYLA SCHAEFFER
9th MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by KAYLA M HOILAND
10th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, Shown by CAMERON D. NELSON

Class 6: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (15 Entries)
CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, Shown by OCEAN R HOLCOMB
RESERVE: SONOITA INVADERS IN STYLE, Shown by SACHA BERTAGNON
3rd FIRST KNIGHTS DIVINE DIVA, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th B SPRINGHILL IMPRESSIVE SHOW GAL, Shown by KAELEN SCHOCKE
5th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by PAIGE VAN WYCK
6th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown by RACHEL N. SANDERS
7th QUINTESSA HAWKS SERAFINA, Shown by CAMERON D. NELSON
8th LITTLE KINGS CLASSY CAT, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
9th LIL UNICORNS ATHENA, Shown by CAYLA SCHAEFFER
10th LITTLE KINGS BUCKEROO CENTER STAGE, Shown by KATHERINE L. WATSON

Class 7: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (14 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MISS SUPER MODEL, Shown by ARIA L. BOATWRIGHT
RESERVE: SILVER MEADOWS AMANDAS STAR, Shown by LAILA G BOATWRIGHT
3rd QUINTESSA HAWKS SERAFINA, Shown by JESSICA MYERS
4th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE
5th 3FS TOY BOYS CHINA DOLL, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK

6th FLYING A DREAMERS KISSIN KATE, Shown by MADISON GRAY
7th LIL UNICORNS ATHENA, Shown by CLAYTON SCHMIDT
8th CHERRYVILLE RIOS IMPRESSIVE COMMENT, Shown by MEGAN FALCON
9th HCM STAR N STRIPES LIBERTY BELLE, Shown by LINDSEY D DRURY
10th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN

Class 8: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (12 Entries)
CHAMPION: VERMILYEAS MANIPULATORS DE JA VU, Shown by EMILEE S PLETT
RESERVE: DESERT GOLDS WILLOW, Shown by HEIDI O. HELF
3rd QUINTESSA HAWKS SERAFINA, Shown by DONAE J. SHERMAN
4th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, Shown by JORDAN C. HILL
5th CHERRYVILLE RIOS IMPRESSIVE COMMENT, Shown by RYAN A. FALCON
6th QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS TODD HAMBY
7th GROSSHILL EKS LETS NOT TOPPLE, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL
8th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by JADE R. PORTER
9th FOUR J GABBRIELLA, Shown by MARIXI M. MALEK
10th JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SHANE PATRICK

Class 9: YOUTH SN SHOWMANSHIP 18 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT
RESERVE: ANDREW WELCH, Showing QUAIL CREEKS CHANCES R

Class 10: YOUTH ROADSTER 12 AND UNDER (10 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH GIBBONS
3rd TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK
4th ABRIAS DANDY ACTION, Shown by SAMANTHA READ
5th VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI M CARPENTER
6th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT
8th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
9th SR DESERT MIST, Shown by KAYLEE MADEWELL
10th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS

Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 18 (19 Entries)
CHAMPION: BREANNE LOESCH, Showing HARLANS ROCIO
RESERVE: COURTNEY CAMPBELL, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
3rd JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
4th MARCI STUCKI, Showing RIVENBURGHS SUPREME OH JOHNNY
5th CAYLA SCHAEFFER, Showing DAYSPRING FIRST LIGHT
6th SHANNA CROWE, Showing TIMBER RIDGES SILVER BULLET
7th KAYLA M HOILAND, Showing MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO
8th KELLI FOX, Showing RF TENNESSEE BEY LEGEND
9th BROOKE GLOSSER, Showing RSB WINNING TRADITION
10th CAMERON D. NELSON, Showing SAMIS PLAID PANTS

Class 12: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (24 Entries)
CHAMPION: KAYLA PORTER, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
RESERVE: HANNAH MORRIS, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW
3rd RYAN GIBBONS, Showing CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH
4th SAMANTHA READ, Showing ABRIAS DANDY ACTION
5th WILLIAM C H ALBERT, Showing MAXIES RANCHO NEW HOPE
6th MICAH GIBBONS, Showing STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT
7th DEMI E. ROGERS, Showing HCM YELLOW JACKET
8th SHEA SLATTERY, Showing SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO
9th BRIDGET AUTUMN YATES, Showing ALPHA & OMEGA STORMYS HERO
10th JORDAN T BOYD, Showing WHIMSONGS TIPPY TOES

Class 13: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (11 Entries)
CHAMPION: AUSTIN K. FAULKNER, Showing CIRCLE H JESTERS SECRET
RESERVE: MARIXI M. MALEK, Showing FOUR J ANGELS N THE INFIELD
3rd JUSTIN R. SCARLETT, Showing S BAR PS SMOOTH OPERATOR
4th BRITTANY L. PORTER, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
5th AMBRIA S. SOOTER, Showing REDROCK KEOTA
6th REBECCA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
7th KAYLEE MADEWELL, Showing SR DESERT MIST
8th JACKEY K. PYBUS, Showing LITTLE THICKET QUICKSILVER
9th JOYCE "JO BETH" SCARLETT, Showing DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY
10th RYAN W HUDDLESTON, Showing HA CV MUSIC MANS MINI PEARL

Class 14: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (31 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JESSICA MYERS
RESERVE: WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
3rd MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by BRITTANY L. PORTER

4th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by HALEY ROSE PYBUS
5th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT
6th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
7th RSB WINNING TRADITION, Shown by REANNA GOMEZ
8th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
9th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by AUSTIN BERGLUND


Class 15: YOUTH COSTUME (17 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
RESERVE: BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by EVELYN I "EVE" DIRKSE
3rd TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
4th MOCHAS CC EMERALD WAR CHANT, Shown by EMMA ROSE GREENWOOD
5th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by CARMEN CAPENTER
6th ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by GRACIE TAYLOR
7th BLUE CHIPS HOLLYWOOD BRUISER, Shown by JOYCE "JO BETH" SCARLETT
8th RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER
9th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by MARGUAX R. MALEK
10th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT

Class 16: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR GELDING (25 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by KAELEN SCHOCKE
3rd FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, Shown by PAIGE VAN WYCK
4th WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BREANNE LOESCH
5th ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by CAMERON D. NELSON
6th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by RACHEL N. SANDERS
7th DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by CAYLA SCHAEFFER
8th WINNERS CIRCLE ADONIS, Shown by BREANNE L. CLEMMENSEN
9th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
10th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by MARCI STUCKI

Class 17: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (24 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by R. DALYN JONES
RESERVE: CHERRYVILLES RIO LOBO, Shown by MEGAN FALCON
3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA MYERS
4th ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE
5th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by GRACIE TAYLOR
6th LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by TAYLOR L GOERLITZ
7th MOCHAS CC EMERALD WAR CHANT, Shown by CONNOR M. GREENWOOD
8th WF SIMPLY STRIKING, Shown by MATTHEW POWELL
9th LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by ASHLEY A. ZAHOUREK
10th MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by KAYLA PORTER

Class 18: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR GELDING (15 Entries)
CHAMPION: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by JORDAN C. HILL
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by DONAE J. SHERMAN
3rd MS WISH N WELLS JUST DUPLICATED, Shown by BRITTANY L. PORTER
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
5th COH AVANT GARDE, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL
6th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by CARMEN R CARPENTER
7th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by JADE R. PORTER
8th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT
9th LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by RILEY NUTTALL
10th MOCHAS CC EMERALD WAR CHANT, Shown by OWEN M GREENWOOD

Class 19: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: JF GIZMOS VICTORY, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: BUCKTOWN RED HOT SHOT, Shown by MICAH GIBBONS
3rd BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS
4th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN
5th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by ALI M CARPENTER
6th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
7th CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 20: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR GELDING (11 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
RESERVE: RAVENWOOD TIMES AWASTINN, Shown by SACHA BERTAGNON
3rd ERL VOLTAIRES NICK OF TIME, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
4th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by JUSTIN GRAY
6th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by CAMERON D. NELSON
7th ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, Shown by KAELEN SCHOCKE
8th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
9th ERL SPECTACULAR ROMEO, Shown by BREANNE L. CLEMMENSEN
10th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by ASHLAN R. BROWN

Class 21: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (9 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLES DUKE OF LUXOR, Shown by KATELYNN FALCON
RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by REANNA GOMEZ
3rd ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE
4th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by TAMARAH RAE BROWN
5th FALCON RIDGE DANCERS FLASH, Shown by R. DAYLN JONES
6th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by MADISON GRAY
7th FREEDOM HILL FARMS BUCK N CLASSIC, Shown by TAYLOR L GOERLITZ
8th WINNING STREAKS GOT MAGIC, Shown by ARIA L. BOATWRIGHT
9th BE A LIL DUDES THUNDER IN CAMELOT, Shown by AUSTIN BERGLUND

Class 22: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR GELDING (5 Entries)
CHAMPION: RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by JORDAN C. HILL
RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by CHRISTOPHER R O'CULL
3rd CONDERS GO FOR THE GOLD, Shown by RYAN W HUDDLESTON
4th ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, Shown by EMILEE S PLETT
5th ROYAL OAKS IMPRESSIVE ROMEO, Shown by MICHAEL JAMES HIMLIN

Class 23: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 AND OVER (13 Entries)
CHAMPION: ERL REBELS JUST CAUSE, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
4th SAMIS QUIZ KID, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th SMALANDS SUPREME DANCIN IN THE DARK, Shown by JILLIAN N. HOLUB
6th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
7th DESERT SHADOWS MOON BARONESS, Shown by COURTNEY CAMPBELL
8th CELEBRATIONS TENNESSEE TALENT, Shown by MARCI STUCKI
9th HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, Shown by BROOKE GLOSSER
10th IONA FARMS TRUTH OR DARE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS

Top of Page

September 30, 2008

Classes 24-32


Top of Page
Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 18 (18 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
3rd FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
4th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
5th LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by SHANNA STEVENS
6th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
7th GOLD HILL PRANCER, Shown by JESSICA MOSER
8th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
9th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
10th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT

Class 25: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (15 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
4th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
5th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
6th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
7th STAR VALLEYS HIT THE JACKPOT, Shown by MICAH GIBBONS
8th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN
9th NOSTALGIAS REBEL LUCK, Shown by HALEY ROSE PYBUS
10th LITTLE THICKET QUICKSILVER, Shown by HALEY ROSE PYBUS

Class 26: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (34 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown by JESSICA MOSER
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
5th LITTLE KINGS TABASCO BRAT, Shown by SHANNA STEVENS
6th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
7th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by SHANNA STEVENS
8th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
9th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by COURTNEY CAMPBELL
10th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH

Class 27: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (39 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS
RESERVE: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by BRITTANY L. PORTER
3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by HANNAH MORRIS
4th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
5th HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
6th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MATTHEW POWELL
7th WHIMSONGS TIPPY TOES, Shown by JORDAN T BOYD
8th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
9th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN
10th LAZY N SWEET SOUTHERN COMFORT, Shown by STACI GALLINA

Class 28: YOUTH HUNTER 13 TO 18 (53 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
3rd FANFARES CHECK MY LABEL, Shown by MARCI STUCKI
4th HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
5th ALLIANCE QUITE THE EVENT, Shown by PAIGE VAN WYCK
6th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by COURTNEY CAMPBELL
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
9th ALL SMALL FARM DAISYS CLASS ACT, Shown by JILLIAN N. HOLUB
10th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, Shown by JILLIAN N. HOLUB

Class 29: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (51 Entries)
CHAMPION: ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: R & B KINGPIN, Shown by HANNAH MORRIS
3rd JF GIZMOS VICTORY, Shown by HANNAH MORRIS
4th HCM YELLOW JACKET, Shown by DEMI E. ROGERS
5th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS
6th MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by BRITTANY L. PORTER
7th CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
8th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by MARGUAI R. MALEK
9th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by HANNAH MORRIS
10th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS

Class 30: YOUTH JUMPER 13 TO 18 (23 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by COURTNEY CAMPBELL
3rd MLF ECHOS DANNY BOY, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd ALL SMALL FARM DAISYS CLASS ACT, Shown by JILLIAN N. HOLUB
5th LEAP OF FAITHS SOMETHING SPECIAL2ME, Shown by BROOKE GLOSSER
6th CREEKSIDES PATENTED LIL RASCAL, Shown by MARCI STUCKI
6th TIMBER RIDGES SILVER BULLET, Shown by SHANNA CROWE
6th MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by CATHERINE H. ALBERT
6th ALAMOS PRINCES TEQUILA SUNRISE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS
10th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON
10th MS WISH N WELLS JUSTA DESPERADO, Shown by KAYLA M HOILAND
10th DESERT GOLD CROSSES BORN TO BE WILD, Shown by SHANNA STEVENS
10th WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by REBEKAH R. CRIDER
10th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by COURTNEY CAMPBELL
10th LR SEMINOLES STATE OF THE ART, Shown by SETH G SMITH

Class 31: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER (24 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by MADISON GRAY
RESERVE: ROYS TOY TINY SNIPPET, Shown by ADRIANNE C SULLIVAN
3rd CHICKADEE RIDGE GOLD RUSH, Shown by RYAN GIBBONS
4th BELOVED CREATIONS SHOWCASE, Shown by RYAN GIBBONS
4th LEAP OF FAITHS SOMETHING SPECIAL2ME, Shown by REANNA GOMEZ
6th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
7th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
8th FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by MADISON GRAY
9th LHF BUCK OF A CHANCE, Shown by HANNAH L.J. WLODKOWSKI
9th LITTLE THICKET QUICKSILVER, Shown by HALEY ROSE PYBUS
9th BREWERS CLASSIC CASSNOVA, Shown by RYAN GIBBONS

Class 32: YOUTH ROADSTER 13 THRU 18 (12 Entries)
CHAMPION: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: SAMIS TRIPOLI, Shown by CASSIDY M. BLANTON
3rd SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by PAIGE VAN WYCK
4th ROYAL OAKS SIR RAZZLE DAZZLE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
5th SWEETWATERS JOCKERS WILD, Shown by SHANNA STEVENS
6th SRF SILHOUETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
8th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
9th CELEBRATIONS TENNESSEE TALENT, Shown by MARCI STUCKI
10th IONA FARMS TRUTH OR DARE, Shown by SARAH ELIZABETH THEISS



Top of Page
Return to World Show Page