Return to championship page

American Miniature Horse Association
2008 Central Championship Show Results
August 7-10, 2008
Kansas Coliseum
Valley Center, KS

Daily Results

August 7, 2008
(1 thru 44)
August 8, 2008
(45 thru 92)
August 9, 2008
(93 thru 136)
August 10, 2008
(137 thru 165)

 Day 1

Class 1: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
RESERVE: LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN
3rd DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY, Shown by JO BETH SCARLETT

Class 2: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (10 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN HOLUB
RESERVE: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by JILLIAN HOLUB
3rd HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
4th RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER
5th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
6th ME HE MIDNIGHTS BOBBY SOX, Shown by CJ BICKHAM
7th SERENITY ACRES ORDERED A SNOWDRIFT, Shown by C J BICKHAM
8th CONNERS BABY BE GOOD, Shown by BAILEY BICKHAM
9th NEHI NEED FOR SPEED, Shown by JILLIAN HOLUB

Class 3: AMATEUR HALTER OBSTACLE (11 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE POWELL
RESERVE: QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON
3rd PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
4th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
5th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, Shown by CASSIE PEMBERTON
6th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TRACI WRIGHT
7th WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
8th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by SUE ELNIFF
9th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA WEATHERS

Class 4: OPEN HALTER OBSTACLE (8 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, JILLIAN HOLUB
RESERVE: HARLANS ROCIO, BREANNE LOESCH
3rd QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON
4th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY OR FRANKLIN WILSON
5th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL OR TRACI OR TARYN WRIGHT
6th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
7th IONA EXCALIBUR, BONNIE & GORDON HARRIS
8th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA WEATHERS

Class 5: YOUTH SHOWMANSHIP 7 & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: JO BETH SCARLETT, Showing DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY
RESERVE: JUSTIN SCARLETT, Showing S BAR PS SMOOTH OPERATOR

Class 6: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ASHLEY ZAHOUREK, Showing LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO
RESERVE: SAMANTHA READ, Showing ABRIAS DANDY ACTION
3rd GARRETT RATHBUN, Showing LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY

Class 7: YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 18 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: JILLIAN HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
RESERVE: BREANNE LOESCH, Showing HARLANS ROCIO
3rd WHITNEY HAWKINS, Showing TTT JJ SANDMANS JOHN WAYNE
4th TARYN WRIGHT, Showing SHADOW BOXS RICOCHET
5th BROOKE GLOSSER, Showing RSB WINNING TRADITION
6th BAILEY BICKHAM, Showing SERENITY ACRES ORDERED A SNOWDRIFT

Class 8: YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP - 18 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 9: SENIOR GELDINGS, 30" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SONORITA MEMOIRS UNFORGETABLE, LORI BARILE

Class 10: SENIOR GELDINGS, OVER 30" TO 32" (2 Entries)
CHAMPION: HI POINT FARMS A BODACIOUS MR REE, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
RESERVE: MLM HOLLY SMOKE I WAZA BAD BOY, JERRY OR ANNA HORN

Class 11: SENIOR GELDINGS, OVER 32" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, POLLY WEISBERG
RESERVE: WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, WARREN & BRENDA SELLWOOD
3rd ABRIAS BIT O ATTITUDE, TONI OR DENNIS PIERCE
4th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA WEATHERS

Class 12: AMATEUR ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN KENNEDY
RESERVE: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA NELSON
4th TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, Shown by RON VAN DE GRIFT

Class 13: WEANLING MARES, 26" & UNDER (0 Entries)

Class 14: WEANLING MARES, OVER 26" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: ME HE SUPERS BUCK N GOLD DIGGER, MARY LOU OR HARRY ELDER
RESERVE: SMALL COUNTRYS IMPERIAL ANGEL, ED SMALL
3rd SMALL COUNTRY SWEET IMPERIAL, ED SMALL
4th SMALL COUNTRYS IMPERIAL LUCKY LADY, ED SMALL
5th SHARP SHOOTING JOHNNYS LIL SUNSHINE, ERIN DUFFY PETRILLI

Class 15: YEARLING MARES, 28" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS DEVINE DIVA, WILLIAM HUMPHRIES
RESERVE: RAVENWOOD MEDALIONS MS B, AUDREY C RUTH
3rd NAKAR CASPERS ARABIAN DOLL, KARIN SANTANGELO
4th REDROCK MISS ME KATE, SUZANNE SOOTER
5th QUARTER MOON FARMS 2BLUE2TONED, SUZANNE SOOTER

Class 16: YEARLING MARES, OVER 28" TO 30" (10 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR CHIPS DANCIN BOOTS, WADE BURNS OR JON WOODRING
RESERVE: 3FS DADDYS SUNSET SERENADE, RALPH OR CHRIS FAULKNER
3rd ABRIAS SIGNATURE CLARITY, STACY SACHEN
4th BLUE RIBBON BOBETTE BACCA ROO, MONETTE FREEMAN
5th REFLECTIONS STAR CROSSED LOVER, FRANK OR CHARLOTTE LUPTON
6th REFLECTIONS HOLIDAY STAR, FRANK OR CHARLOTTE LUPTON
7th ALLIANCE RED LIGHT LADY, MICHAEL AND MARY COLLINS
8th LITTLE BIG HORNES TOO CUTE TO CARE, DIANA OR CHARLES HORNE
9th DEVIL CREEK PATENTED MISS MAGGIE, CHESA HENKEL
10th LAZY N CHEROKEE PRINCESS, DARL OR FRANCES NIGH

Class 17: YEARLING MARES, OVER 30" TO 32" (9 Entries)
CHAMPION: BUCKEYE WCF DANCING QUEEN, ERIN HADDAD
RESERVE: INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, JOHN OR JENNIFER BENNETT
3rd BLUE RIBBON BACCA ROO I CHI WOW WA, VALERIE ESCALARA
4th ALLIANCE SWEET DREAMS, ANN DWYER AND POLLY WEISBERG
5th KSB TB TARBABY, CARL KUHN
6th WORLD OF MINIATURES FLASH DANCER, ERIC OR MARILYN MEYER
7th ME HE SUPERS SERENDIPITY, MARY LOU OR HARRY ELDER
8th ME HE SUPERS BUCK N BLING BLING, MARY LOU OR HARRY ELDER
9th 3C CHARGERS SIMPLY NEON, CRAIG & AMY ODEN

Class 18: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
RESERVE: S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN SCARLETT
3rd LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by ASHLEY ZAHOUREK
4th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by ALEXIS SOUTHWICK
5th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by KELSEY CHUMLEY
6th ABRIAS DANDY ACTION, Shown by SAMANTHA READ

Class 19: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (9 Entries)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, Shown by JILLIAN HOLUB
RESERVE: RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by KAELEN SCHOCKE
4th BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, Shown by SASHA BERTAGNON
5th WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN WRIGHT
6th LR SEMINOLES STATE OF THE ART, Shown by SETH SMITH
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, Shown by ANNA BARNES
8th LA VISTA MITTEY MATRIX, Shown by WHITNEY HAWKINS
9th SERENITY ACRES ORDERED A SNOWDRIFT, Shown by C J BICKHAM

Class 20: FORMAL PARK (0 Entries)

Class 21: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN KENNEDY
RESERVE: J & S ESTATES SECRET SCOUT, Shown by LOUISE FERGUSON
3rd SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
4th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE POWELL

Class 22: SENIOR MARES, 28" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MCC BTUS SUGAR N SPICE, ROGER OR CONNIE DAVIS
RESERVE: BREWERS FEATURE SILVER SATIN, BECKY SCHULZ

Class 23: SENIOR MARES, OVER 28" TO 30" (4 Entries)
CHAMPION: CELEBRATIONS BAY BE ROYALE, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
RESERVE: ZARZUELAS DREAM A LITTLE DREAM, V JOAN RICHARDS
3rd FLYING A DREAMERS KISSIN KATE, KENNETH OR DONNA ATKINSON
4th NAKAR EXCLUSIVELY BEAU CREAM, LINDA K FEASTER

Class 24: SENIOR MARES, OVER 30" TO 32" (3 Entries)
CHAMPION: B SPRINGHILL IMPRESSIVE SHOW GAL, ROBERT OR HELEN BURGESS
RESERVE: 3FS TOY BOYS CHINA DOLL, RALPH OR CHRIS FAULKNER
3rd REDROCK KEOTA, BECKY SCHULZ

Class 25: SENIOR MARES, OVER 32" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS IN STYLE, LORI BARILE NAVEH
RESERVE: VERMILYEAS MANIPULATORS DE JA VU, WILLIAM HUMPHRIES
3rd LITTLE KINGS BUCKEROO FOREVERMORE, JEAN HAYUNGA
4th LMAS AND AWAY WE GO, ERIN HADDAD
5th HOUCKS MONIQUE, POLLY WEISBERG OR MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
6th WEEOKIES REFLECTIONS RENAISSANCE, GERRY BISHOP OR CARRIE WITTE
7th INFINITY EQUINES SKIPSBEARAINDANCER, KRISTY NEWMAN
8th CTR QUEENS MAGIC STAR, JANET KAY MATZNER

Class 26: OPEN ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON
RESERVE: IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS
3rd WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS

Class 27: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 1, 30" AND UNDER (0 Entries)

Class 28: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (2 Entries)
CHAMPION: WEEOKIES REFLECTIONS RENAISSANCE, Shown by DAVID WITTE
RESERVE: CTR QUEENS MAGIC STAR, Shown by JANET MATZNER

Class 29: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 2, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: CELEBRATIONS BAY BE ROYALE, Shown by CASSIE PEMBERTON
RESERVE: FLYING A DREAMERS KISSIN KATE, Shown by KENNETH ATKINSON

Class 30: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS IN STYLE, Shown by LORI BARILE
RESERVE: HOUCKS MONIQUE, Shown by POLLY WEISBERG
3rd LMAS AND AWAY WE GO, Shown by ERIN HADDAD
4th 3FS TOY BOYS CHINA DOLL, Shown by RALPH FAULKNER
5th ME HE SUPER MEGA BUCKS, Shown by MARY LOU ELDER
6th JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SUZI PATRICK

Class 31: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SENIOR MARES (2 Entries)
CHAMPION: ME HE SUPER MEGA BUCKS, Shown by MARY LOU ELDER
RESERVE: CTR QUEENS MAGIC STAR, Shown by JANET MATZNER

Class 32: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS-THREE OR MORE HORSES (0 Entries)

Class 33: ADULT COSTUME (0 Entries)

Class 34: TWO-YEAR-OLD MARES, 29" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, PARMELA OR MARK BONNEY
RESERVE: REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG
3rd INDIAN PEAKS SWEET SERENITY, PARMELA OR MARK BONNEY
4th D AND MJS LUCKY GOLD DUST, MARJORIE N JOHNSON

Class 35: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 29" TO 31" (4 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE CUSTOMIZED JEWEL, MARTHA HICKHAM
RESERVE: ERL VOLTAIRES QUOTATION, ANGEL PONS AND JACQUELINE LASERY
3rd 3FS DADDYS CALIFORNIA DREAMING, LINDA FEASTER
4th ASH CREEK STEP N OUT, RON OR KIM CLOUGH

Class 36: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 31" TO 33" (10 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES IDOL, DEBBIE JONES
RESERVE: SNS IMPRESSIVES CLASSY LADY, TINA FISSELER
3rd LUCKY FOUR SUMKINDA STRIKING, ANGEL PONS AND JACQUELINE LASERY
4th EJH DUKES LADY CHARMAIN, JOHN OR JENNIFER BENNETT
5th FLYING ACES REVENGES MAGIC, JANA NICHOLS
6th MARKS BODACIOUS ENCHANTRESS, WILLA MARKS
7th REFLECTIONS STAR BRIGHT, MARGARET PORTER
8th ALAMOS BUCKEROOS STAR MISS, CONSTANCE ROGERS
9th MORIAHS I B FANCY, SUZANNE SOOTER

Class 37: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (12 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DIAMONDS THIEFS DANCER, Shown by TINA FISSELER
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, Shown by GLEN FERGUSON
3rd MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by DEBORAH PALMER
4th CHERRYVILLES RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by TERESA WEATHERS
5th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by SUE ENLIFF
6th WF HUSKERS VINDICATOR, Shown by E ROBERT ROGERS
7th DALE RAY TUCKS MAKIN MAGIC, Shown by LOIS DRURY
8th TX TLC RISKY BUSINESS, Shown by ROSEMARY RUSSELL
9th VERMILYEA FARMS BOOMERANG, Shown by CHRIS PADULA
10th FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by DONNA ATKINSON

Class 38: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: BEAR BRANCH CROW FEATHER, Shown by ERIN HADDAD
RESERVE: SAMIS RHINESTONE COWBOY, Shown by COLLEEN KENNEDY
3rd J & S ESTATES SECRET SCOUT, Shown by LOUISE FERGUSON
4th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE POWELL
5th TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, Shown by RON VAN DE GRIFT
6th 7S NASHVILLES GREY GHOST, Shown by MARY SHEPPARD

Class 39: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS-PAIR OR TANDEM (0 Entries)

Class 40: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: BEAR BRANCH WIND RIVER FEATHER, GEORGE OR ERIN HADDAD
RESERVE: HHF CANT KEEP STILL, BROOKE GLOSSER
3rd MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
4th LITTLE KINGS BAND STAND BUCKEROO, MICHAEL PASSERO

Class 41: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, JANA NICHOLS
RESERVE: CANDYLANDS BEST KEPT SECRET, TINA FISSELER
3rd HIGH STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, NANCY OR RAY ARMSTRONG
4th HIGH STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, AMY DIRKSE/LESSEE
5th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON
6th ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
7th IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS

Class 42: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: BUCKEYE WCF DANCING QUEEN, ERIN HADDAD
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ERL VOLTAIRES IDOL, DEBBIE JONES

Class 43: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SONOITA INVADERS IN STYLE, LORI BARILE NAVEH
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: VERMILYEAS MANIPULATORS DE JA VU, WILLIAM HUMPHRIES

Class 44: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, POLLY WEISBERG
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, WARREN & BRENDA SELLWOOD


Top of Page


Day 2

Class 45: YOUTH HUNTERS - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DANDY ACTION, Shown by SAMANTHA READ

Class 46: YOUTH HUNTERS - 13 THRU 18 YEARS (13 Entries)
CHAMPION: HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by JILLIAN HOLUB
4th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT
5th SHADOW BOXS RICOCHET, Shown by TARYN WRIGHT
6th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, Shown by JILLIAN HOLUB
7th RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER
8th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN HOLUB
9th NEHI NEED FOR SPEED, Shown by JILLIAN HOLUB
10th TTT JJ SANDMANS JOHN WAYNE, Shown by WHITNEY HAWKINS

Class 47: AMATEUR HUNTERS (9 Entries)
CHAMPION: HARLANS ROCIO, Shown by BRENDA SELLWOOD
RESERVE: WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
3rd CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE POWELL
4th SCOTT CREEK MYSTICAL CARA, Shown by CASSIE PEMBERTON
5th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
6th QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON
7th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
8th DALE RAY TUCKS MAKIN MAGIC, Shown by CASSIE PEMBERTON
9th ROYAL M LITTLE BRITCHES, Shown by GLEN RINGO

Class 48: OPEN HUNTERS (16 Entries)
CHAMPION: HARLANS ROCIO, BREANNE LOESCH
RESERVE: WF SIMPLY STRIKING, MARIE POWELL
3rd ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, MICHAEL OR TRACI OR TARYN WRIGHT
4th IONA EXCALIBUR, BONNIE & GORDON HARRIS
5th NEHI NEED FOR SPEED, MARIE POWELL
6th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, JILLIAN HOLUB
7th SHADOW BOXS RICOCHET, TARYN WRIGHT
8th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, MARIE POWELL OR JILLIAN HOLUB OR ALFED PREISMEYER
9th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, JILLIAN HOLUB
10th CHERRYVILLES RIOS REFINED ELEGANCE, TERESA WEATHERS

Class 49: YOUTH JUMPERS - 12 YEARS & UNDER
Number in class: 4
CHAMPION: FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by MADISON GRAY

Class 50: YOUTH JUMPERS - 13 THRU 18 YEARS
Number in class: 4
CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by ANNA BARNES
RESERVE: LR SEMINOLES STATE OF THE ART, Shown by SETH SMITH
3rd NEHI NEED FOR SPEED, Shown by JILLIAN HOLUB
4th ALL WRIGHTS ROCKIN COWBOY SPIRIT, Shown by TARYN WRIGHT

Class 51: AMATEUR JUMPERS
Number in class: 3
CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL CRIDER
RESERVE: PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
3rd FOXFIRES GRAND SLAM, Shown by KENNETH ATKINSON

Class 52: OPEN JUMPERS
Number in class: 3
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, BONNIE & GORDON HARRIS
RESERVE: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA CRIDER
3rd NEHI NEED FOR SPEED, MARIE POWELL

Class 53: THREE-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, TAMMI NUTTALL
RESERVE: DALE RAY TUCKS MAKIN MAGIC, M LOIS DRURY
3rd BLUE RIBBON BACCA ROO BRITE LIGHTS, SUSAN STUART
4th ACES SOMETHING SPECIAL, ACEY HAROLDSON
5th WCF PRINCE WILLIAM, TRACEY OR MICHAEL OR TARYN WRIGHT
6th PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, JANE WAGNER
7th SONORITA MEMOIRS UNFORGETABLE, LORI BARILE

Class 54: YOUTH ROADSTER - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DANDY ACTION, Shown by SAMANTHA READ
RESERVE: TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, Shown by ASHLEY ZAHOREK
3rd S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTINE SCARLETT
4th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN

Class 55: YOUTH ROADSTER - 13 THRU 18 (1 Entries)
CHAMPION: ROYAL OAKS SIR RAZZLE DAZZLE, Shown by JILLIAN HOLUB

Class 56: SOLID-COLOR MARES (8 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD MEDALIONS MS B, AUDREY C RUTH
RESERVE: FIREWATERS ISIDORA OF OLYMPUS, WARREN OR BRENDA SELLWOOD
3rd ME HE SUPERS BUCK N BLING BLING, MARY LOU OR HARRY ELDER
4th 3C CHARGERS SIMPLY NEON, CRAIG & AMY ODEN
5th ALAMOS BUCKEROOS STAR MISS, CONSTANCE ROGERS
6th HOUCKS MONIQUE, POLLY WEISBERG OR MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
7th WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, PARMELA OR MARK BONNEY
8th D AND MJS LUCKY GOLD DUST, MARJORIE N JOHNSON


Class 57: MULTI-COLOR MARES (15 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE SWEET DREAMS, ANN DWYER AND POLLY WEISBERG
RESERVE: INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, JOHN OR JENNIFER BENNETT
3rd MORIAHS I B FANCY, SUZANNE SOOTER
4th FLYING ACES REVENGES MAGIC, JANA NICHOLS
5th REFLECTIONS STAR BRIGHT, MARGARET PORTER
6th SHARP SHOOTING JOHNNYS LIL SUNSHINE, ERIN DUFFY PETRILLI
7th SMALL COUNTRY SWEET IMPERIAL, ED SMALL
8th REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG
9th CTR QUEENS MAGIC STAR, JANET KAY MATZNER
10th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, LARRY OR SUE ELNIFF

Class 58: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: WINNING WAYS HAWKS PEPPY BEY, Shown by RILEY NUTTALL
RESERVE: ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, Shown by EMILEE PLETT

Class 59: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by MADISON GRAY
RESERVE: WINNING WAYS HAWKS PEPPY BEY, Shown by ASHLEY ZAHOUREK
3rd FREEDOM HILL FARM BUCK N CLASSIC, Shown by TAYLOR GOERLITZ

Class 60: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, Shown by KAELEN SCHOCKE
RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd RAVENWOOD TIMES AWASTINN, Shown by SACHA BERTAGNON

Class 61: MARE AND CURRENT YEAR FOAL (1 Entries)
CHAMPION: ME HE SUPERS BUCK N GOLD DIGGER, MARY LOU AND HARRY ELDER

Class 62: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 63: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: HIGH STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, Shown by BROOKE GLOSSER
RESERVE: HIGH STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, Shown by JILLIAN HOLUB

Class 64: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: VERMILYEAS MANIPULATORS DE JA VU, Shown by EMILEE PLETT
RESERVE: JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SHANE PATRICK
3rd DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY, Shown by JO BETH SCARLETT

Class 65: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: FLYING A DREAMERS KISSIN KATE, Shown by MADISON GRAY
RESERVE: 3FS TOY BOYS CHINA DOLL, Shown by ASHLEY ZAHOREK
3rd JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by DAKOTA DAVIES
4th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
5th REDROCK KEOTA, Shown by AUDREY ODEN

Class 66: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13 THRU 18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS IN STYLE, Shown by SACHA BERTAGNON
RESERVE: B SPRINGHILL IMPRESSIVE SHOW GAL, Shown by KAELEN SCHOCKE

Class 67: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (1 Entries)
CHAMPION: JUST WON CALL ME ANY TIME, Shown by SHANE PATRICK

Class 68: LADIES ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C, COLLEEN KENNEDY OR WINONA KENNEDY
3rd HIGH STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, NANCY OR RAY ARMSTRONG
4th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RONALD OR KIM CLOUGH
5th IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS

Class 69: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (1 Entries)
CHAMPION: REFLECTIONS STAR BRIGHT, MARGARET PORTER

Class 70: FOUR-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: TIBBS ROSA ROYALE, M LOIS DRURY
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON

Class 71: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SENIOR GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA WEATHERS
RESERVE: LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by SHERI CAREY
3rd CROSSWINDS XCLUSIVE THUNDERSURPRISE, Shown by JEREMY CHUMBLEY
4th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE POWELL
5th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
6th PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON

Class 72: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 1, 30" AND UNDER (0 Entries)

Class 73: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (1 Entries)
CHAMPION: CROSSWINDS XCLUSIVE THUNDERSURPRISE, Shown by JEREMY CHUMBLEY

Class 74: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 2, 30" AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SONOITA MEMOIRS UNFORGETABLE, Shown by LORI BARILE

Class 75: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BRENDA SELLWOOD
RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by POLLY WEISBERG
3rd CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA WEATHERS
4th LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by SHERI CAREY
5th MLM HOLLY SMOKE I WAZA BAD BOY, Shown by JERRY HORN
6th WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL
7th HI POINT FARMS A BODACIOUS MR REE, Shown by CASSIE PEMBERTON
8th QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON

Class 76: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by RILEY NUTTALL
RESERVE: S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN SCARLETT
3rd SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by TATIANA LYKKEN

Class 77: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, Shown by ASHLEY ZAHOUREK
RESERVE: LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by TAYLOR GOERLITZ
3rd HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by ALEXIS SOUTHWICK
4th CROSSWINDS XCLUSIVE THUNDERSURPRISE, Shown by KELSEY CHUMBLEY
5th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN

Class 78: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by KAELEN SCHOCKE
3rd ABRIAS BIT O ATTITUDE, Shown by SACHA BERTAGNON
4th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, Shown by JILLIAN HOLUB
5th SAMIS TOO QUICK TO PICK, Shown by VALENTINA LYKKEN
6th LR SEMINOLES STATE OF THE ART, Shown by SETH SMITH
7th LA VISTA MITTEY MATRIX, Shown by WHITNEY HAWKINS

Class 79: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (5 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DIAMONDS THIEFS DANCER, TINA FISSELER
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, GLEN OR LOUISE FERGUSON
3rd CHERRYVILLES RIOS REFINED ELEGANCE, TERESA WEATHERS
4th ACES MOONLIGHT SONNETT, KAY OR ACEY HAROLDSON
5th ACES ADRIANA, ACEY HAROLDSON

Class 80: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 81: GOLDEN SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: JANE WAGNER, Showing PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS
RESERVE: CAMILLE COLLE, Showing BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY

Class 82: AMATEUR SHOWMANSHIP (5 Entries)
CHAMPION: CASSIE PEMBERTON, Showing PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT
RESERVE: MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS
3rd MARIE POWELL, Showing WF SIMPLY STRIKING
4th TERESA WEATHERS, Showing CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE
5th CAMILLE COLLE, Showing BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY

Class 83: ADULT SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS
RESERVE: CAMILLE COLLE, Showing BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY

Class 84: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 85: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: HIGH STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, AMY DIRKSE/LESSEE
RESERVE: CANDYLANDS BEST KEPT SECRET, TINA FISSELER
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON
4th ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
5th BEAR BRANCH WIND RIVER FEATHER, GEORGE OR ERIN HADDAD
6th TIBBS ROSA ROYALE, M LOIS DRURY
7th MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON

Class 86: GENTLEMEN'S COUNTRY PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: BEAR BRANCH CROW FEATHER, GEORGE OR ERIN HADDAD
RESERVE: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES HODGES
3rd TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, RON VAN DE GRIFT
4th 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD
5th BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, GLEN OR LOUISE FERGUSON
6th VERMILYEA FARMS BOOMERANG, BOB OR CHRIS PADULA
7th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RONALD OR KIM CLOUGH
8th WF HUSKERS VINDICATOR, CONSTANCE K ROGERS
9th PULLIAMS COLOR ME GRANDE, CAMILLE OR DENNIS COLLE
10th LIL BIT O COUNTRY LEVI, LARRY OR SUE ELNIFF

Class 87: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED JUNIOR STALLIONS (8 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS BUCK BEETHOVEN, Shown by JOHN BENNETT
RESERVE: ERICAS SOCK IT TO ME, Shown by CHESA HENKEL
3rd BLUE RIBBON SIMPLY BO CUSTOM GOLD, Shown by PAULA MATTHEWS
4th POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, Shown by PAT PROCTOR
5th SMALL COUNTRYS DYNO FLO IMPERIAL, Shown by ED SMALL
6th CUTTING EDGE DINO THUNDER, Shown by MARCIA ANDERSON
7th D AND MJS PENNYS BUCK, Shown by DUANE JOHNSON
8th ROYAL M BROWN EYED HANDSOME MAN, Shown by GLEN RINGO

Class 88: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 1, 30" AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLY GRAND, Shown by SUSAN STUART
RESERVE: POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, Shown by PAT PROCTOR
3rd CLASSIC CAVALIER, Shown by RUDY BOITZ
4th SMALL COUNTRYS DYNO FLO IMPERIAL, Shown by ED SMALL
5th JONES MAJESTIC HARD 2B HUMBLE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
6th CUTTING EDGE MIGHTY MITE, Shown by DENISE CONE
7th D AND MJS PENNYS BUCK, Shown by DUANE JOHNSON
8th CUTTING EDGE HIDALGO, Shown by MARCIA ANDERSON

Class 89: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: HEY DUDE, Shown by NANCY STETLER
RESERVE: ERICAS SOCK IT TO ME, Shown by CHESA HENKEL
3rd ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, Shown by KIRBY GOODE
4th ROYAL M BROWN EYED HANDSOME MAN, Shown by GLEN RINGO

Class 90: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 2, 30" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by BRENDA SELLWOOD
RESERVE: BLUE RIBBON SIMPLY BO CUSTOM GOLD, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd REFLECTIONS CALL ME A STAR, Shown by RON CLOUGH

Class 91: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (5 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, Shown by JAMES PAYNE
RESERVE: FREEDOM HILL FARMS SENSATIONAL LAD, Shown by KENNETH ATKINSON
3rd SCOTT CREEK MONARCH HIGH FIVE, Shown by CASSIE PEMBERTON
4th HEY DUDE, Shown by JANA NICHOLS
5th WACONDA VALLEY PLATINUM ROLEX, Shown by PEG BALTHAZOR

Class 92: GENTLEMEN'S ROADSTER (0 Entries)

Top of Page


Day 3

Class 93: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
RESERVE: LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN

Class 94: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN HOLUB
3rd SERENITY ACRES ORDERED A SNOWDRIFT, Shown by C J BICKHAM

Class 95: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by LARRY ELNIFF
RESERVE: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
3rd PEGASUS FARMS SPIFFYS HI POINT, Shown by CASSIE PEMBERTON
4th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by LARRY ELNIFF
5th SERENITY ACRES ORDERED A SNOWDRIFT, Shown by CAROL HULL
6th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA WEATHERS

Class 96: OPEN OBSTACLE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL OR TRACI OR TARYN WRIGHT
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, JILLIAN HOLUB
3rd PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY OR FRANKLIN WILSON
4th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON
5th SERENITY ACRES ORDERED A SNOWDRIFT, CAROL HULL
6th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA WEATHERS

Class 97: VERSATILITY (6 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES HODGES
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, JILLIAN HOLUB
3rd DALE RAY TUCKS MAKIN MAGIC, M LOIS DRURY
4th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
5th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA WEATHERS
6th LR SEMINOLES STATE OF THE ART, JOHN OR BARBARA HIBBARD

Class 98: YOUTH COSTUME (4 Entries)
CHAMPION: S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN SCARLETT
RESERVE: BLUE CHIPS HOLLYWOOD BRUISER, Shown by JO BETH SCARLETT
3rd CUTTING EDGE MIGHTY MITE, Shown by JAKOB CONN
4th RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER

Class 99: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (15 Entries)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH OR HOWARD PALMER
RESERVE: GLORY BE FARM LEGACYS BOJINGLE, JAN WILLETTE
3rd CHERRYVILLES RIOS REFINED ELEGANCE, TERESA WEATHERS
4th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RONALD OR KIM CLOUGH
5th LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, TAMMI NUTTALL
6th ACES MOONLIGHT SONNETT, KAY OR ACEY HAROLDSON
7th ACES ADRIANA, ACEY HAROLDSON
8th SAMIS RHINESTONE COWBOY, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, GLEN OR LOUISE FERGUSON
10th TX TLC RISKY BUSINESS, ROSEMARY RUSSELL

Class 100: GENTLEMEN'S SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, JANA NICHOLS
RESERVE: HIGH STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, AMY DIRKSE/LESSEE
3rd CALICO FARMS HI TECK RESOLUTION, MICHAEL PASSERO OR DARIN SOUTHWICK
4th MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON

Class 101: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: REFLECTIONS HOLIDAY STAR, Shown by CHRISTIAN WHITE
RESERVE: CHANCE OF GOLDS ELEGANT MISS, Shown by JUSTIN SCARLETT
3rd MORIAHS I B FANCY, Shown by AMBRIA SOOTER
4th REDROCK MISS ME KATE, Shown by LEXIE SOOTER
5th LAZY N CHEROKEE PRINCESS, Shown by JO BETH SCARLETT
6th QUARTER MOON FARMS 2BLUE2TONED, Shown by DAMON SOOTER

Class 102: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: 3FS DADDYS SUNSET SERENADE, Shown by ASHELY ZAHOREK
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE CLARITY, Shown by SAMANTHA READ
3rd 3C CHARGERS SIMPLY NEON, Shown by CARSON ODEN
4th SMALL COUNTRY SWEET ILLUSION, Shown by KELSEY CHUMBLEY
5th LUCKY FOUR CHIPS STARLITE BEY, Shown by TAYLOR GOERLITZ

Class 103: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES QUOTATION, Shown by BROOKE GLOSSER
RESERVE: SNS IMPRESSIVES CLASSY LADY, Shown by KAELEN SCHOCKE
3rd BLUE RIBBON BODACIOUS ELEGANCE, Shown by BREANNE LOESCH

Class 104: THREE BY ONE OWNER (2 Entries)
CHAMPION: SMALL COUNTRYS IMPERIAL ANGEL, ED SMALL
RESERVE: CUTTING EDGE HIDALGO, MARCIA OR ELLEN ANDERSON

Class 105: BEST MATCHED PAIR (0 Entries)

Class 106: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLIONS (7 Entries)
CHAMPION: ROCKING M BLUES BO JANGLES, RONALD OR KIM CLOUGH
RESERVE: GLORY BE FARM LEGACYS BOJINGLE, JAN WILLETTE
3rd J & S ESTATES SECRET SCOUT, LOUISE OR GLEN FERGUSON
4th TOYLAND TAQUITO, CHRISTINA PHEILS
5th SAMIS RHINESTONE COWBOY, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY
6th 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD
7th VERMILYEA FARMS BOOMERANG, BOB OR CHRIS PADULA

Class 107: SINGLE PLEASURE DRIVING - STALLIONS (7 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS BEST KEPT SECRET, TINA FISSELER
RESERVE: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON
3rd ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
4th BEAR BRANCH WIND RIVER FEATHER, GEORGE OR ERIN HADDAD
5th FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, JANA NICHOLS
6th MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
7th HHF CANT KEEP STILL, BROOKE GLOSSER

Class 108: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (13 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES HODGES
RESERVE: LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, TAMMI NUTTALL
3rd SWEETWATER LIL SECRETARIAT, KAY OR BECKY HAROLDSON
4th 7S NASHVILLES GREY GHOST, CHUCK OR MARY SHEPPARD
5th DALE RAY TUCKS MAKIN MAGIC, M LOIS DRURY
6th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA WEATHERS
7th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER

8th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, JILLIAN HOLUB
9th PULLIAMS COLOR ME GRANDE, CAMILLE OR DENNIS COLLE
10th TX TLC RISKY BUSINESS, ROSEMARY RUSSELL

Class 109: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS-PAIRS OR TANDEM (0 Entries)

Class 110: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN KENNEDY
RESERVE: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd WF SIMPLY STRIKING, Shown by MARIE POWELL

Class 111: PRODUCE OF DAM (2 Entries)
CHAMPION: NEHI GOLDEN NUGGET, JOHN OR JENNIFER BENNETT
RESERVE: LANDRY'S BUCKETTE, HARRY AND MARY LOU ELDER

Class 112: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS-THREE OR MORE HORSES (0) Entries

Class 113: GET OF SIRE (2 Entries)
CHAMPION: OMP SUPER CHARGERS SUPER DUPER, MARY LOU OR HARRY ELDER
RESERVE: CROSS CREEKS LITTLE RED HOOTER, MARCIAN ANDERSON

Class 114: WEANLING & YEARLING GELDINGS (7 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, WILLIAM HUMPHRIES
RESERVE: LITTLE WASHITAS FRECKELS PLAYBOY, MELVIN OR DIANNE LOVE
3rd ZEPHYR WOODS DA YOOPER, JEANNETTE POLETIEK
4th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, MADISON OR JUSTIN GRAY
5th WINNING WAYS HAWKS PEPPY BEY, STEPHANIE WHITE/LESSEE
6th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
7th DOUBLE DIAMOND ZANEX, JANA NICHOLS & NANCY STETLER

Class 115: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, TINA FISSELER/LESSEE
RESERVE: RAVENWOOD TIMES AWASTINN, POLLY WEISBERG
3rd LUCKY FOUR BLACK VELVET BUD LIGHT, MICKEY OR SUSAN WALKER OR WADE BURNS
4th FREEDOM HILL FARM BUCK N CLASSIC, SHERI CAREY OR GEARY STUTTS
5th DOUBLE B FARM ECHOS LUCKY STRIKE, CHESA HENKEL

Class 116: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, Shown by TINA FISSELER
RESERVE: LITTLE WASHITAS FRECKELS PLAYBOY, Shown by DIANNE LOVE
3rd WINNING WAYS HAWKS PEPPY BEY, Shown by STEPHANIE WHITE
4th ABRIAS DB CONNECTION, Shown by KIRBY GOOD
5th LUCKY FOUR BLACK VELVET BUD LIGHT, Shown by SUSAN WALKER
6th DOUBLE DIAMOND ZANEX, Shown by NANCY STETLER
7th STAR RIDGE ACRES GOOD AS GOLD, Shown by PARMELA BONNEY
8th DOUBLE B FARM ECHOS LUCKY STRIKE, Shown by CHESA HENKEL

Class 117: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD TIMES AWASTINN, Shown by POLLY WEISBERG
RESERVE: ZEPHYR WOODS DA YOOPER, Shown by JEANETTE POLETIEK
3rd ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by KENNETH ATKINSON
4th LUCKY FOUR BLACK VELVET BUD LIGHT, Shown by WADE BURNS
5th ABRIAS DB CONNECTION, Shown by STACY SACHEN
6th DOUBLE DIAMOND ZANEX, Shown by JANA NICHOLS
7th FREEDOM HILL FARM BUCK N CLASSIC, Shown by SHERI CAREY

Class 118: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED JUNIOR GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: LITTLE WASHITAS FRECKELS PLAYBOY, Shown by DIANNE LOVE
RESERVE: ABRIAS DB CONNECTION, Shown by STACY SACHEN
3rd FREEDOM HILL FARM BUCK N CLASSIC, Shown by SHERI CAREY
4th STAR RIDGE ACRES GOOD AS GOLD, Shown by PARMELA BONNEY
5th DOUBLE B FARM ECHOS LUCKY STRIKE, Shown by CHESA HENKEL

Class 119: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: GLORY BE FARM LEGACYS BOJINGLE, JAN WILLETTE
RESERVE: DOUBLE DIAMONDS THIEFS DANCER, TINA FISSELER
3rd 7S NASHVILLES GREY GHOST, CHUCK OR MARY SHEPPARD
4th BLUE RIBBON BACCA ROO BRITE LIGHTS, SUSAN STUART
5th TTT JJ SANDMANS JOHN WAYNE, LISA OR WHITNEY HAWKINS
6th VERMILYEA FARMS BOOMERANG, BOB OR CHRIS PADULA
7th ACES SOMETHING SPECIAL, ACEY HAROLDSON
8th WCF PRINCE WILLIAM, TRACEY OR MICHAEL OR TARYN WRIGHT

Class 120: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (14 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES HODGES
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH OR HOWARD PALMER
3rd LESSLEYS DAPPER DUSTYS LEONARDO, TAMMI NUTTALL
4th ACES MOONLIGHT SONNETT, KAY OR ACEY HAROLDSON
5th SAMIS RHINESTONE COWBOY, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY
6th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RONALD OR KIM CLOUGH
7th MOUNTAIN MEADOWS TYME TRAVELER, JILLIAN HOLUB
8th 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS JACKIE O, GLEN OR LOUISE FERGUSON
10th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER

Class 121: THREE-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: CALICO FARMS HI TECK RESOLUTION, MICHAEL PASSERO OR DARIN SOUTHWICK

Class 122: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 1, 30" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: UNO APOLLO, Shown by KIRBY GOODE
RESERVE: ROYAL M LITTLE BRITCHES, Shown by GLEN RINGO
3rd BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY, Shown by CAMILLE COLLE

Class 123: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS PORTRAIT OF EAGLE, Shown by TINA FISSELER
RESERVE: SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA NELSON
3rd PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, Shown by JANE WAGNER
4th LUCKY FOUR CHIPS SAN DIEGO BEY, Shown by BRENDA MAYFIELD
5th BELOVEDS IMPERIAL DREAM CREATION, Shown by NANCY STETLER

Class 124: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 2, 30" AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: WINDEMERES BUCKEROO REGAL HEIR, Shown by JERRY HORN

Class 125: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, Shown by JANA NICHOLS
RESERVE: LMAS WANNAWINEMALL, Shown by ERIN HADDAD
3rd LUCKY FOUR COLORCARD AWESOME ANDY, Shown by WADE BURNS
4th GOLDEN COIN S, Shown by RON CLOUGH

Class 126: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SENIOR STALLIONS (3 Entries)
CHAMPION: PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, Shown by JANE WAGNER
RESERVE: ROYAL M LITTLE BRITCHES, Shown by GLEN RINGO
3rd BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY, Shown by CAMILLE COLLE

Class 127: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 1, 30" AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE CLARITY, Shown by KIRBY GOODE
RESERVE: DEVIL CREEK PATENTED MISS MAGGIE, Shown by CHESA HENKEL
3rd WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, Shown by PARMELA BONNEY
4th SHARP SHOOTING JOHNNYS LIL SUNSHINE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
5th D AND MJS LUCKY GOLD DUST, Shown by MARJORIE JOHNSON

Class 128: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (9 Entries)
CHAMPION: WORLD OF MINIATURES FLASH DANCER, Shown by MARILYN MEYER
RESERVE: SNS IMPRESSIVES CLASSY LADY, Shown by TINA FISSELER
3rd ERL VOLTAIRES IDOL, Shown by DEBRA JONES
4th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by NANCY STETLER
5th REFLECTIONS STAR BRIGHT, Shown by MARGARET PORTER
6th CONDERS RED THE RULES, Shown by PAT PROCTOR
7th MINI L & JS TRIPLE SIX STARBURST, Shown by LYNN BARENKLAU
8th 3C CHARGERS SIMPLY NEON, Shown by AMY ODEN
9th RFM SCOUTS DISCO DANCER, Shown by WINONA KENNEDY

Class 129: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 2, 30" AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR CHIPS DANCIN BOOTS, Shown by WADE BURNS
RESERVE: 3FS DADDYS SUNSET SERENADE, Shown by RALPH FAULKNER
3rd ME HE SUPERS BUCK N GOLD DIGGER, Shown by MARY LOU ELDER
4th LITTLE BIG HORNES TOO CUTE TO CARE, Shown by DIANA HORNE

Class 130: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (9 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE SWEET DREAMS, Shown by POLLY WEISBERG
RESERVE: INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, Shown by JOHN BENNETT
3rd BUCKEYE WCF DANCING QUEEN, Shown by ERIN HADDAD
4th ME HE SUPERS BUCK N BLING BLING, Shown by MARY LOU ELDER
5th ME HE SUPERS SERENDIPITY, Shown by HARRY ELDER
6th BLUE RIBBON BODACIOUS ELEGANCE, Shown by BRENDA SELLWOOD
7th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by JANA NICHOLS
8th ASH CREEK STEP N OUT, Shown by RON CLOUGH
9th LUCKY FOUR CHIPS STARLITE BEY, Shown by SHERI CAREY

Class 131: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED JUNIOR MARES (12 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS MB ENCHANTRESS, Shown by JOHN BENNETT
RESERVE: ME HE SUPERS SERENDIPITY, Shown by HARRY ELDER
3rd INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, Shown by JENNIFER BENNETT
4th FIREWATERS ISIDORA OF OLYMPUS, Shown by BRENDA SELLWOOD
5th REFLECTIONS STAR BRIGHT, Shown by MARGARET PORTER
6th DEVIL CREEK PATENTED MISS MAGGIE, Shown by CHESA HENKEL
7th LUCKY FOUR CHIPS STARLITE BEY, Shown by SHERI CAREY
8th SMALL COUNTRY SWEET ILLUSION, Shown by DEANN CHUMBLEY
9th LITTLE BIG HORNES TOO CUTE TO CARE, Shown by DIANA HORNE
10th RFM SCOUTS DISCO DANCER, Shown by COLLEEN KENNEDY

Class 132: GRAND CHAMPION & RESERVE ROADSTER HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS

Class 133: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, WILLIAM HUMPHRIES
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, TINA FISSELER/LESSEE

Class 134: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SONOITA INVADERS IN STYLE, LORI BARILE NAVEH
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ALLIANCE SWEET DREAMS, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG

Class 135: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, WARREN & BRENDA SELLWOOD
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ROCKING M BLUES DOTS N SPOTS, TINA FISSELER/LESSEE

Class 136: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, JANA NICHOLS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, DON OR BEVERLY BURDETTE OR JIM PAYNE

Top of Page


Day 4

Class 137: LIBERTY (16 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS BOOMERANG, BOB OR CHRIS PADULA
RESERVE: SAMIS RHINESTONE COWBOY, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY
3rd CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA WEATHERS
4th LA VISTA MITTEY MATRIX, WHITNEY OR LISA HAWKINS
5th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, DARIN SOUTHWICK
6th NAKAR EXCLUSIVELY BEAU CREAM, LINDA K FEASTER
7th PULLIAMS COLOR ME GRANDE, CAMILLE OR DENNIS COLLE
8th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
9th REFLECTIONS OOOH LA LA CBY, FRANK OR CHARLOTTE LUPTON
10th CHANCE OF GOLDS ELEGANT MISS, SUSAN SCARLETT

Class 138: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA NELSON
RESERVE: CANDYLANDS BEST KEPT SECRET, Shown by TINA FISSELER
3rd ALAMOS SIRS ECHO, Shown by TERESA WEATHERS
4th TIBBS ROSA ROYALE, Shown by LOIS DRURY

Class 139: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN KENNEDY
RESERVE: BEAR BRANCH WIND RIVER FEATHER, Shown by ERIN HADDAD
3rd MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, Shown by CASSIE PEMBERTON
4th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS

Class 140: PRESIDENT'S TOUCH OF CLASS (0 Entries)

Class 141: FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES HODGES
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH OR HOWARD PALMER
3rd TX TLC RISKY BUSINESS, ROSEMARY RUSSELL
4th CHERRYVILLES RIOS REFINED ELEGANCE, TERESA WEATHERS
5th ACES MOONLIGHT SONNETT, KAY OR ACEY HAROLDSON
6th 7S NASHVILLES GREY GHOST, CHUCK OR MARY SHEPPARD

Class 142: YEARLING STALLIONS, 28" & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, WARREN OR BRENDA SELLWOOD
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REBELSUPREME, WADE BURNS OR JON WOODRING
3rd REFLECTIONS CALL ME A STAR, RON OR KIM CLOUGH
4th LITTLE AMERICAS CARNIVAL CONQUEST, PATRICIA GRUBMAN
5th VERMILYEA FARMS ATLANTIS, BILL HUMPHRIES
6th WINDFYRE BUCK MACGUYVERS ECHO, DANA HYLAND AND CAROL STEFFUS-HYLAND

Class 143: YEARLING STALLIONS, OVER 28" TO 30" (7 Entries)
CHAMPION: GLENN DIAMOND GEM, J F OR MADGE GLENN
RESERVE: S BAR PS TWICE THE ATTITUDE, BETHANY FRANKE OR MICHAEL COLLINS
3rd CLASSIC CAVALIER, RUDY BOITZ
4th POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, PAT PROCTOR
5th SUNBREAKS CAPTAIN MORGAN ROYALE, TONY OR PAULA DALPOS
6th WWC MINIATURES QUICKSILVERS PEPPY, BILL OR WANALYNN CHAPMAN
7th D AND MJS PENNYS BUCK, MARJORIE N JOHNSON

Class 144: YEARLING STALLIONS, OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS ROCK SOLID HAWK, CHARLENE EISENMENGER LESSEE
RESERVE: MCC WEAVERS PACE SETTER, FELIX OR JOYCE COVINGTON
3rd SCOTT CREEK MONARCH HIGH FIVE, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
4th PERFECT ONS BLACK KARMA, LYNDEE OR ROBERT KRIVANEK
5th FREEDOM HILL FARMS SENSATIONAL LAD, KENNETH ATKINSON
6th MCC ROBIN HOODS ROWDY, FELIX OR JOYCE COVINGTON
7th ERICAS SOCK IT TO ME, CHESA HENKEL

Class 145: GROUP COSTUME (1 Entries)
CHAMPION: CUTTING EDGE MIGHTY MITE, MARCIA ANDERSON

Class 146: WEANLING STALLIONS, 26" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: MLLJ CHAMPAGNE ON ICE, M L & P JANE CLINE
RESERVE: WINCROFTS STERLING OPPORTUNITY, BARBARA JOHANNES
3rd ROCKING M REMINGTONS RED RAIDER, VICKIE ROBERSON
4th CUTTING EDGE MIGHTY MITE, MARCIA ANDERSON
5th CUTTING EDGE SHADOW HAWK, MARCIA OR ELLEN ANDERSON

Class 147: WEANLING STALLIONS, OVER 26" TO 30" (6 Entries)
CHAMPION: MCSPERITTS CHARGES SIR WINZ ALOT, VELTA MCSPERITT
RESERVE: ROCKING M TONYS HOT ROD, VICKIE ROBERSON
3rd ARAGONS NIGHT RYTHUM, IAN G. FUCHS
4th MCSPERITTS SAT NIGHT AXEL, VELTA MCSPERITT
5th CUTTING EDGE SHADOW HAWK, MARCIA OR ELLEN ANDERSON
6th CUTTING EDGE HIDALGO, MARCIA OR ELLEN ANDERSON

Class 148: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, 29" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLY GRAND, MARVIN LAZAR OR SUSAN STUART
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER RAZMATAZZ, WILLIAM HUMPHRIES
3rd MYSTIC SPRINGS CAUSIN A COMMOTION, JUDY FORD
4th MR PATRONE DELUXE, DAVID OR SUSIE DICK
5th ALAMOS BUCKEROOS AINT I LUCKY, JANE MACON

Class 149: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 29" TO 31" (5 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, DON OR BEVERLY BURDETTE OR JIM PAYNE
RESERVE: MCCS RANDALL, CARL KUHNS
3rd HEY DUDE, JANA NICHOLS & NANCY STETLER
4th SMALL COUNTRYS DYNO FLO IMPERIAL, ED SMALL
5th JONES MAJESTIC HARD 2B HUMBLE, ERIN DUFFY PETRILLI OR VALERIE PERINO

Class 150: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 31" TO 33" (6 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES DARK DEPUTY, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL
RESERVE: SILVER PLATES PREAKNESS BACCARRA, MICHAEL OR CAROLYN OR RICHARD TUSING
3rd INDIAN PEAKS BUCK BEETHOVEN, JOHN OR JENNIFER BENNETT
4th MCC BTUS TEXAN, FELIX OR JOYCE COVINGTON
5th WACONDA VALLEY PLATINUM ROLEX, PEG BALTHAZOR
6th ROYAL M BROWN EYED HANDSOME MAN, GLEN OR IVA RINGO

Class 151: SINGLE PLEASURE DRIVING - MARES (1 Entries)
CHAMPION: IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS

Class 152: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, COLLEEN KENNEDY OR WINONA KENNEDY
RESERVE: HIGH STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, AMY DIRKSE/LESSEE
3rd CALICO FARMS HI TECK RESOLUTION, MICHAEL PASSERO OR DARIN SOUTHWICK
4th HIGH STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, NANCY OR RAY ARMSTRONG
5th ROYAL OAKS SIR RAZZLE DAZZLE, JILLIAN HOLUB

Class 153: SENIOR STALLIONS, 28" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: WINDEMERES BUCKEROO REGAL HEIR, JERRY G OR ANNA B HORN

Class 154: SENIOR STALLIONS, OVER 28" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: RIVERS EDGE ROBIN HOODS RUBICON, V JOAN RICHARDS
RESERVE: UNO APOLLO, STACY SACHEN
3rd ROYAL M LITTLE BRITCHES, GLEN OR IVA RINGO
4th WF SHAMELESS, CHRISTINA ZIETELHACK
5th BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY, CAMILLE COLLE

Class 155: SENIOR STALLIONS, OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA ELECTRIBUTES DOMINUS, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: FALLEN ASH FARMS PORTRAIT OF EAGLE, TINA FISSELER
3rd LMAS WANNAWINEMALL, ERIN HADDAD
4th LUCKY FOUR COLORCARD AWESOME ANDY, JAY PAUL OR RAY MARTIN OR WADE BURNS
5th NXS SPUDS MY ROMEO, JUDY WOOSTER
6th BELOVEDS IMPERIAL DREAM CREATION, JANA NICHOLS & NANCY STETLER

Class 156: SENIOR STALLIONS, OVER 32" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, JANA NICHOLS
RESERVE: SILVER PLATES BACCARRA NET ZERO, MICHAEL OR CAROLYN OR RICHARD TUSING
3rd JSW TOP CATS MASTER OF DISGUISE, JONATHAN WHITT
4th LUCKY FOUR CHIPS SAN DIEGO BEY, BRENDA OR DEVIN MAYFIELD
5th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA NELSON

Class 157: SOLID-COLOR STALLIONS & GELDINGS (15 Entries)
CHAMPION: BLUE RIBBON BACCA ROO BRITE LIGHTS, SUSAN STUART
RESERVE: HI POINT FARMS A BODACIOUS MR REE, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
3rd POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, PAT PROCTOR
4th MLM HOLLY SMOKE I WAZA BAD BOY, JERRY OR ANNA HORN
5th SCOTT CREEK MONARCH HIGH FIVE, CASSIE OR KAREN PEMBERTON
6th WINDFYRE BUCK MACGUYVERS ECHO, DANA HYLAND AND CAROL STEFFUS-HYLAND
7th JONES MAJESTIC HARD 2B HUMBLE, ERIN DUFFY PETRILLI OR VALERIE PERINO
8th WINCROFTS STERLING OPPORTUNITY, BARBARA JOHANNES
9th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
10th BEAR FARMS GOING TO KANSAS CITY, CAMILLE COLLE

Class 158: MULTI-COLOR STALLIONS & GELDINGS (7 Entries)
CHAMPION: NXS SPUDS MY ROMEO, JUDY WOOSTER
RESERVE: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, DON OR BEVERLY BURDETTE OR JIM PAYNE
3rd TOYLAND TAQUITO, CHRISTINA PHEILS
4th MCSPERITTS CHARGES SIR WINZ ALOT, VELTA MCSPERITT
5th VERMILYEA FARMS BOOMERANG, BOB OR CHRIS PADULA
6th LITTLE AMERICAS CARNIVAL CONQUEST, PATRICIA GRUBMAN
7th 7S NASHVILLES MARDIS GRAS, CHUCK OR MARY SHEPPARD

Class 159: ANTIQUE VEHICLE (0 Entries)

Class 160: SINGLE FINE HARNESS (0 Entries)

Class 161: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE POWELL
RESERVE: CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA WEATHERS
3rd J & S ESTATES SECRET SCOUT, Shown by LOUISE FERGUSON
4th PULLIAMS COLOR ME GRANDE, Shown by CAMILLE COLLE
5th PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, Shown by JANE WAGNER

Class 162: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FLYING ACES ATTITUDE OF ROYALTY, JANA NICHOLS

CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: QUINTESSA ELECTRIBUTES DOMINUS, TONI OR DENNIS PIERCE

Class 163: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, DON OR BEVERLY BURDETTE OR JIM PAYNE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES DARK DEPUTY, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL

Class 164: GRAND CHAMPION & RESERVE COUNTRY PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES HODGES
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: BEAR BRANCH CROW FEATHER, GEORGE OR ERIN HADDAD

Class 165: GRAND CHAMPION & RESERVE SINGLE PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CANDYLANDS BEST KEPT SECRET, TINA FISSELER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: HIGH STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, AMY DIRKSE/LESSEE



Top of Page

Return to championship page