Return to championship page

SHOW RESULTS

American Miniature Horse Association
2008 AMHA Eastern Championship Show
July 27 - August 3, 2008
Senator Bob Marin Eastern Ag Ctr,
Williamston, NC

Daily Results

July 31, 2008
(1 thru 44)
August 1, 2008
(45 thru 92)
August 2, 2008
(93 thru 136)
August 3, 2008
(137 thru 165)

 Day 1

Class 1: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
RESERVE: MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by WILLIAM ALBERT
3rd CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 2: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (7 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
RESERVE: LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, Shown by CATHERINE ALBERT
3rd TIMBER RIDGES SILVER BULLETT, Shown by SHANNA CROWE
4th ULTRA UPTOWN FASHION, Shown by MACY PLEMMONS
5th MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by CATHERINE ALBERT

Class 3: AMATEUR HALTER OBSTACLE (5 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE WILSON
3rd ULTRA UPTOWN FASHION, Shown by TERESA PLEMMONS
4th WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, Shown by DANIELLE WILSON
5th WONDER HORSES ROMEOS ROYAL OF CC, Shown by DALE DEAN

Class 4: OPEN HALTER OBSTACLE (3 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, DARLENE DAVID
RESERVE: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS

Class 5: YOUTH SHOWMANSHIP 7 & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: RYAN HUDDLESTON, Showing HA CV MUSIC MANS MINI PEARL

Class 6: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 THRU 12 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: WILLIAM ALBERT, Showing MAXIES RANCHO NEW HOPE
RESERVE: KATHRYN CHARLES, Showing BROOKHAVENS AVATAR

Class 7: YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 18 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: MATTHEW WILSON, Showing LITTLE LADY OF TRIPLE J
RESERVE: SHANNA CROWE, Showing TIMBER RIDGES SILVER BULLETT
3rd MACY PLEMMONS, Showing BRIARWOOD MAGICAL STREAK
4th CATHERINE ALBERT, Showing MAXIES RANCHO NEW HOPE
5th LAUREN JACKSON, Showing BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE

Class 8: YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP - 18 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 9: SENIOR GELDINGS, 30" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, LAUREN ALLEN-TAUBERT
RESERVE: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN WHITT
3rd RFM REMARKABLE REBEL, ABBY CONDER OR DUANE CONDER
4th DARROS MYSTICAL LIL RED FERNE, LAUREL STANKO

Class 10: SENIOR GELDINGS, OVER 30" TO 32" (5 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA BELLO MAXIMO, JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF IN COMMAND, ROGER T SLOBODY
3rd GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T SLOBODY
4th MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
5th SWEETWATERS MI SHADOW DANCER, TASHA HOLCOMBE

Class 11: SENIOR GELDINGS, OVER 32" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN WHITT
RESERVE: AMBER OAKS RHINESTONE COWBOY, SHANA OR MARTY OR IAN FUCHS OR BRIAN HILL
3rd LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, R DALYN OR KRIS VEGTER OR TONI JONES
4th ML NOBLE DEED, JONATHAN WHITT
5th BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, LAUREN JACKSON OR IRENE BYRD

Class 12: AMATEUR ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: IMAGES LITTLE SUPERSTAR, Shown by CHERYL POWELL

Class 13: WEANLING MARES, 26" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS RAGS TO RICHES, KRIS VEGTER
RESERVE: JONES MAJESTIC AALIJAH BLUE, ELAINE JONES

Class 14: WEANLING MARES, OVER 26" TO 30" (1 Entries)
CHAMPION: JONES BLUE BOYS RAZZLE DAZZLE, ELAINE JONES

Class 15: YEARLING MARES, 28" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS BO PEEP, WYNONNA PORTER
RESERVE: NIRVANAS VALLEY GIRL, DONNA LAVERY
3rd B & BL KIMIKO, BOBBY CAMBERT

Class 16: YEARLING MARES, OVER 28" TO 30" (7 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE ABOVEN BEYOND, WADE BURNS OR JOHN WOODRING
RESERVE: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN WHITT
3rd DAL MAR BOOGERMANS ANGEL FROM HEAVEN, DALE FERREBEE OR MARLENE SMITH
4th SCOTT CREEK MONARCH HIGH EMOTION, LINDA DAY OR CHANDLER MARKS
5th ALOHA ACRES FRIDAY NIGHT DREAMS, BRANDY MAMEO AND GREGG BEEVER
6th FIRST KNIGHTS ANGEL OF MUSIC, K. C. PAPPAS
7th JSW ZORROS WHISPERING MIST, JONATHAN WHITT

Class 17: YEARLING MARES, OVER 30" TO 32" (8 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS TRUE DESIRE, JONATHAN WHITT
RESERVE: LUCKY FOUR SPOTZ SHEZA SWEETHEART, WADE BURNS OR JOHN WOODRING
3rd FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, KRIS VEGTER
4th LIBERTY ODYSSEYS ALEXIS, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, KATHY CARTON
6th LR SEMINOLES PRETTY WOMAN, KRIS VEGTER OR JENNIFER GREEN
7th REECES UNDISPUTED EBONY HAWK, MEGAN HERRICK
8th HA MUSIC MANS ROCK N ROSE, MARGARET KLOMAN

Class 18: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by KATHRYN CHARLES
RESERVE: QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS HAMBY
3rd MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by WILLIAM ALBERT

Class 19: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
RESERVE: BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY PLEMMONS
3rd SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th TIMBER RIDGES SILVER BULLETT, Shown by SHANNA CROWE
5th MCCARTHYS LIVE WIRE, Shown by LINDSEY BULLARD
6th LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, Shown by CATHERINE ALBERT
7th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, Shown by HEATHER POWELL
8th BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, Shown by LAUREN JACKSON

Class 20: FORMAL PARK (0 Entries)

Class 21: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED ROADSTER (0 Entries)

Class 22: SENIOR MARES, 28" & UNDER (0 Entries)

Class 23: SENIOR MARES, OVER 28" TO 30" (3 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN WHITT
RESERVE: ERL BUCK BE A LADY, CHARLENE EISEMENGER
3rd NOSTALGIAS CASH THE CHECK, JANET LEWIS/LESSEE

Class 24: SENIOR MARES, OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, KAY LYON OR TAMMY COXE
RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTLIGHT, MARIANNE EBERTH
3rd CADLE CREEKS ROGUES EBONY, BRANDY MAMEO AND GREGG BEEVER
4th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY
5th SILVER MEADOWS AMANDA STAR, DONNA LAVERY OR KAY LYON
6th RIVER ROSE VANILLA SKY SUNDOWN, THOMAS OR TERESA CAMERON

Class 25: SENIOR MARES, OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS FRENCH PSYLK, JONATHAN WHITT
RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO CENTER STAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, TONI REECE OR DANIELLE HILL
4th WILLOW CREEKS DANCERS UPTOWN GIRL, JONATHAN WHITT
5th FIRST KNIGHTS DIVINE DIVA, RANDY MCGOWAN AND DARCY BROUGHTON
6th LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS

Class 26: OPEN ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SRF SILHOUETTE, ROGER T SLOBODY
RESERVE: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS
3rd BRIARWOOD MAGICAL STREAK, CYNDY ENKE OR MACY PLEMMONS
4th SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT
5th IMAGES LITTLE SUPERSTAR, CHERYL B OR HEATHER R POWELL

Class 27: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 1, 30" AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: NOSTALGIAS CASH THE CHECK, Shown by JANET LEWIS

Class 28: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO CENTER STAGE, Shown by DEBRA HOPKINS
RESERVE: QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
3rd ULTRA UPTOWN FASHION, Shown by TERESA PLEMMONS
4th RIVER ROSE VANILLA SKY SUNDOWN, Shown by THERESA CAMERON

Class 29: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 2, 30" AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by JONATHAN WHITT

Class 30: AMATEUR SENIOR MARES LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, Shown by KAY LYON
RESERVE: JSW DESTINYS FRENCH PSYLK, Shown by JONATHAN WHITT
3rd DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by LAURIE SLOBODY
4th FIRST KNIGHTS DIVINE DIVA, Shown by DARCY BROUGHTON
5th GERMELS HOSANNA, Shown by KRIS VEGTER
6th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, Shown by DARLENE DAVID

Class 31: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SENIOR MARES (6 Entries)
CHAMPION: QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
RESERVE: GERMELS HOSANNA, Shown by KRIS VEGTER
3rd C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID
4th ULTRA UPTOWN FASHION, Shown by TERESA PLEMMONS
5th RIVER ROSE VANILLA SKY SUNDOWN, Shown by THERESA CAMERON
6th WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, Shown by DANIELLE WILSON

Class 32: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS-THREE OR MORE HORSES (0 Entries)

Class 33: ADULT COSTUME (2 Entries)
CHAMPION: NBS LEGALLY BLONDE AT BRIARWOOD, CYNDY ENKE OR ALISON KING
RESERVE: BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, LAUREN JACKSON OR IRENE BYRD

Class 34: TWO-YEAR-OLD MARES, 29" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: HA LITTLE PRINCES ROWDYS CAMEO, MARGARET KLOMAN
RESERVE: B & BL CINSATIONAL STAR, BOBBY CAMBERT
3rd OHF AMBASSADORS DIXIE BELLE, JANET LEWIS/LESSEE

Class 35: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 29" TO 31" (5 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS JACKIE O, WYNONNA PORTER
RESERVE: RFM SCOUTS UPTOWN GIRL, HEATHER TROGLAUER
3rd SRF CLASSY LADY, ROGER T SLOBODY
4th HA CV MUSIC MANS MINI PEARL, MARGARET KLOMAN OR KIM HUDDLESTON
5th WINNING STREAKS CABANA GIRL, DONNA LAVERY

Class 36: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 31" TO 33" (5 Entries)
CHAMPION: LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, G BRECKON
RESERVE: ALLIANCE ABSOLUTE ANGEL, JANET LEWIS OR TONY BENVENUTO
3rd BUCKEROOS LASSIE OF CLASSIC VIEW, BRANDY MAMEO AND GREGG BEEVER
4th WINNING STREAKS JUST A TRIXIE GIRL, KAREN M MILLER
5th RFM EKS SENSATIONAL CELINE, CRYSTAL CAMERON-BRISCOE OR THOMAS CAMERON

Class 37: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: Q C STARITTA, Shown by BOBBY BRIDGES
RESERVE: DSB MAKE ME A STAR, Shown by DEBBIE MEEK
3rd QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
4th MTC NITE WATCH, Shown by SHERRY CROWE
5th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID
6th MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by LAURA BODENHEIMER
7th WONDER HORSES ROMEOS ROYAL OF CC, Shown by DALE DEAN
8th WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, Shown by DANIELLE WILSON
9th IONA FARMS SPARK OF ROMANCE, Shown by ANDY MEEK

Class 38: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (0 Entries)

Class #39: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS-PAIR OR TANDEM (0 Entries)

Class 40: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (0 Entries)

Class 41: OPEN SINGLE PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT
RESERVE: IMAGES LITTLE SUPERSTAR, CHERYL B OR HEATHER R POWELL

Class 42: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW MAGICS TRUE DESIRE, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LITTLE KINGS JACKIE O, WYNONNA PORTER

Class 43: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, KAY LYON OR TAMMY COXE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN WHITT

Class 44: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: AMBER OAKS RHINESTONE COWBOY, SHANA OR MARTY OR IAN FUCHS OR BRIAN HILL


Top of Page


Day 2

Class 45: YOUTH HUNTERS - 12 YEARS & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by WILLIAM ALBERT
RESERVE: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
4TH LYNNCLIFFS MAJOR DIFFERENCE, Shown by LUCAS HAMBY

Class 46: YOUTH HUNTERS - 13 THRU 18 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
RESERVE: LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, Shown by CATHERINE ALBERT
3rd MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by CATHERINE ALBERT
4th TIMBER RIDGES SILVER BULLETT, Shown by SHANNA CROWE
5th JONES UNDENIABLY ROWDY, Shown by HEATHER POWELL
6th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, Shown by HEATHER POWELL
7th BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY PLEMMONS
8th GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 47: AMATEUR HUNTERS (9 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE WILSON
3rd IONA FARMS SPARK OF ROMANCE, Shown by ANDY MEEK
4th ALOHA ACRES TERMINATORS READY SETGO, Shown by LAUREN ALLEN-TAUBERT
5th LYNNCLIFFS MAJOR DIFFERENCE, Shown by DARLENE BRIDGES
6th JONES UNDENIABLY ROWDY, Shown by CHERYL POWELL
7th WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, Shown by DANIELLE WILSON
8th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, Shown by CHERYL POWELL

Class 48: OPEN HUNTERS (9 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS
RESERVE: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, DARLENE DAVID
3rd BRIARWOOD MAGICAL STREAK, CYNDY ENKE OR MACY PLEMMONS
4th GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T SLOBODY
5th ALOHA ACRES TERMINATORS READY SETGO, LAUREN ALLEN-TAUBERT
6th MLF ECHOS DANNY BOY, ROGER T SLOBODY
7th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, CHERYL B POWELL OR HEATHER R POWELL

Class 49: YOUTH JUMPERS - 12 YEARS & UNDER
Number in class: 2
CHAMPION: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 50: YOUTH JUMPERS - 13 THRU 18 YEARS
Number in class: 7
CHAMPION: MLF ECHOS DANNY BOY, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by CATHERINE ALBERT
3rd LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
4th DSB MAKE ME A STAR, Shown by SHANNA CROWE
5th TIMBER RIDGES SILVER BULLETT, Shown by SHANNA CROWE
5th LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, Shown by CATHERINE ALBERT

Class 51: AMATEUR JUMPERS
Number in class: 5
CHAMPION: LYNNCLIFFS MAJOR DIFFERENCE, Shown by DARLENE BRIDGES
RESERVE: MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER
3rd CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE WILSON
3rd WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, Shown by DANIELLE WILSON
5th JONES UNDENIABLY ROWDY, Shown by CHERYL POWELL

Class 52: OPEN JUMPERS
Number in class: 5
CHAMPION: MLF ECHOS DANNY BOY, ROGER T SLOBODY
RESERVE: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS
3rd MAXIES RANCHO NEW HOPE, CATHERINE OR TERRY ALBERT
4th MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
5th JONES UNDENIABLY ROWDY, CHERYL POWELL

Class 53: THREE-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY

Class 54: YOUTH ROADSTER - 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 55: YOUTH ROADSTER - 13 THRU 18 (6 Entries)
CHAMPION: SRF SILHOUETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: LITTLE LADY OF TRIPLE J, Shown by MATTHEW WILSON
3rd BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY PLEMMONS
4th IMAGES LITTLE SUPERSTAR, Shown by HEATHER POWELL
5th TIMBER RIDGES SILVER BULLETT, Shown by SHANNA CROWE
6th LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, Shown by CATHERINE ALBERT

Class 56: SOLID-COLOR MARES (8 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, KATHY CARTON
3rd FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, KRIS VEGTER
4th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th KHEMOSABIS WALK IN MY MOCASSINS, PHIL OR TRUDY GIBBONS
6th BUCKEROOS LASSIE OF CLASSIC VIEW, BRANDY MAMEO AND GREGG BEEVER
7th B & BL CINSATIONAL STAR, BOBBY CAMBERT
8th ULTRA UPTOWN FASHION, TERESA PLEMMONS

Class 57: MULTI-COLOR MARES (4 Entries)
CHAMPION: HA MUSIC MANS ROCK N ROSE, MARGARET KLOMAN
RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO CENTER STAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd FIRST KNIGHTS ANGEL OF MUSIC, K. C. PAPPAS
4th NOSTALGIAS CASH THE CHECK, JANET LEWIS/LESSEE

Class 58: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by JORDAN HILL
RESERVE: CONDERS GO FOR THE GOLD, Shown by RYAN HUDDLESTON

Class 59: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS GOT MAGIC, Shown by AIRA BOATWRIGHT

Class 60: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: LOS ARBOLES THE INVESTOR, Shown by ZOE LAURER
3rd CLEAR BROOKS MOES STREAKING, Shown by KATIE WATSON

Class 61: MARE AND CURRENT YEAR FOAL (2 Entries)
CHAMPION: GERMELS HOSANNA, KRIS VEGTER
RESERVE: FPF PAYOFFS DUTCHESS, THOMAS OR THERESA CAMERON OR CRYSTAL BRISCOE

Class 62: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 63: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE DANDYS FRENCH KISS, Shown by MATTHEW WILSON
RESERVE: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd IMAGES LITTLE SUPERSTAR, Shown by HEATHER POWELL

Class 64: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, Shown by JORDAN HILL

Class 65: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS AMANDA STAR, Shown by LAILA BOATWRIGHT

Class 66: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13 THRU 18 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO HEARTLIGHT, Shown by TAYLOR EVELEIGH
RESERVE: FIRST KNIGHTS DIVINE DIVA, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd LR ECLIPSES SIMPLY ELEGANT, Shown by ZOE LAURER
4th LITTLE KINGS BUCKEROO CENTER STAGE, Shown by KATIE WATSON
5th LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, Shown by CATHERINE ALBERT

Class 67: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (0 Entries)

Class 68: LADIES ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS
RESERVE: IMAGES LITTLE SUPERSTAR, CHERYL B OR HEATHER R POWELL

Class 69: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (0 Entries)

Class 70: FOUR-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 71: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SENIOR GELDINGS (2 Entries)
CHAMPION: DSB MAKE ME A STAR, Shown by DEBBIE MEEK
RESERVE: DARROS MYSTICAL LIL RED FERNE, Shown by LAUREL STANKO

Class 72: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 1, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, Shown by LAUREN ALLEN-TAUBERT
RESERVE: DARROS MYSTICAL LIL RED FERNE, Shown by LAUREL STANKO

Class 73: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: AMBER OAKS RHINESTONE COWBOY, Shown by MARTY FUCHS
RESERVE: ROCKING JM 3T BRUCE ALMIGHTY, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER
4th SWEETWATERS MI SHADOW DANCER, Shown by TASHA HOLCOMBE

Class 74: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 2, 30" AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN WHITT

Class 75: AMATEUR SENIOR GELDINGS LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (3 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by KRIS VEGTER
3rd SRF IN COMMAND, Shown by LAURIE SLOBODY

Class 76: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: AMBER OAKS RHINESTONE COWBOY, Shown by JORDAN HILL

Class 77: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 78: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: ROCKING JM 3T BRUCE ALMIGHTY, Shown by ZOE LAURER
3rd BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, Shown by LAUREN JACKSON
4th TIMBER RIDGES SILVER BULLETT, Shown by SHANNA CROWE
5th BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY PLEMMONS

Class 79: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (6 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: Q C STARITTA, DAVID PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
3rd QUAIL CREEK WILLA, DAVID PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
4th WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, ROBERT & MARILYN HACKETT & DANIELLE WILSON
5th WONDER HORSES ROMEOS ROYAL OF CC, JACKIE & DAVID HOOKS & DALE DEAN
6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE DAVID

Class 80: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 81: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entries)
CHAMPION: THERESA CAMERON, Showing RIVER ROSE VANILLA SKY SUNDOWN

Class 82: AMATEUR SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: DANIELLE WILSON, Showing CREAM DELIGHTS HARRISON
RESERVE: DARLENE DAVID, Showing CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL

Class 83: ADULT SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 84: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 85: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE DANDYS FRENCH KISS, DAVID OR JACKIE HOOKS
RESERVE: IMAGES LITTLE SUPERSTAR, CHERYL B OR HEATHER R POWELL

Class 86: GENTLEMEN'S COUNTRY PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE BRIDGES
RESERVE: MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
3rd SRF SILHOUETTE, ROGER T SLOBODY

Class 87: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED JUNIOR STALLIONS (4 Entries)
CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, Shown by DEBBIE MEEK
RESERVE: MINIMOTION DAPPER MR RHETT, Shown by DARLENE BRIDGES
3rd WINNING STREAKS MAGIC TWIST, Shown by KAREN MILLER
4th RIVER ROSE STORM CHASER, Shown by THERESA CAMERON

Class 88: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 1, 30" AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: CHUPPS MIGHTY TITAN, Shown by PAM ALLEN
RESERVE: MINIMOTION DAPPER MR RHETT, Shown by DARLENE BRIDGES
3rd CRYSTAL RIDGE CAROUSELS OBSIDIAN, Shown by MEGAN HERRICK
4th RIVER ROSE STORM CHASER, Shown by THERESA CAMERON

Class 89: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, Shown by SHERRY CROWE
RESERVE: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by DEBRA HOPKINS
3rd ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY OVERCASH
4th WINNING STREAKS MAGIC TWIST, Shown by KAREN MILLER

Class 90: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 2, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: JSW DANCING DEED, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF BANDITO, Shown by LAURIE SLOBODY

Class 91: AMATEUR JUNIOR STALLIONS LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (3 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, Shown by DARCY BROUGHTON
RESERVE: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, Shown by JONATHAN WHITT
3rd SRF SHADY CHARACTER, Shown by LAURIE SLOBODY

Class 92: GENTLEMEN'S ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS
RESERVE: SRF SILHOUETTE, ROGER T SLOBODY

Top of Page


Day 3

Class 93: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 94: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: MAXIES RANCHO NEW HOPE, Shown by CATHERINE ALBERT
RESERVE: BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY PLEMMONS

Class 95: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, Shown by DARLENE DAVID

Class 96: OPEN OBSTACLE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL GLAMOUR GIRL, DARLENE DAVID

Class 97: VERSATILITY (3 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T SLOBODY
RESERVE: BRIARWOOD MAGICAL STREAK, CYNDY ENKE OR MACY PLEMMONS
3rd HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, CHERYL B POWELL OR HEATHER R POWELL

Class 98: YOUTH COSTUME (1 Entries)
CHAMPION: BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, Shown by LAUREN JACKSON

Class 99: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE
RESERVE: MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
3rd WONDER HORSES ROMEOS ROYAL OF CC, JACKIE & DAVID HOOKS & DALE DEAN
4th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE DAVID
5th WONDER HORSES AWESOME LIL SNIP, ROBERT & MARILYN HACKETT & DANIELLE WILSON
6th QUAIL CREEK WILLA, DAVID PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES

Class 100: GENTLEMEN'S SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT

Class 101: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS JACKIE O, Shown by JORDAN HILL
RESERVE: HA MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON

Class 102: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS VELVET JEWELL, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 103: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13 THRU 18 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS TRUE DESIRE, Shown by MACY PLEMMONS
RESERVE: FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd LR SEMINOLES PRETTY WOMAN, Shown by ZOE LAURER
4th LITTLE KINGS JACKIE O, Shown by JESSICA PORTER
5th TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by SHANNA CROWE
6th NBS LEGALLY BLONDE AT BRIARWOOD, Shown by LAUREN JACKSON

Class 104: THREE BY ONE OWNER (0 Entries)

Class 105: BEST MATCHED PAIR (1 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, KRIS VEGTER

Class 106: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLIONS (0 Entries)

Class 107: SINGLE PLEASURE DRIVING - STALLIONS (1 Entries)
CHAMPION: IMAGES LITTLE SUPERSTAR, CHERYL B OR HEATHER R POWELL

Class 108: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (7 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T SLOBODY
RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE BRIDGES
3rd MCCARTHYS LIVE WIRE, LINDSEY OR DEBORAH BULLARD
4th DSB MAKE ME A STAR, DEBBIE MEEK
5th MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
6th BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, LAUREN JACKSON OR IRENE BYRD
7th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, CHERYL B POWELL OR HEATHER R POWELL

Class 109: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS-PAIRS OR TANDEM (0 Entries)

Class 110: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS DAPPER DAN, Shown by BOBBY BRIDGES

Class 111: PRODUCE OF DAM (1 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, RANDY MCGOWAN AND DARCY BROUGHTON

Class 112: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS-THREE OR MORE HORSES (0) Entries

Class 113: GET OF SIRE (0 Entries)

Class 114: WEANLING & YEARLING GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, CONNIE HEATH
RESERVE: LM IDOLS VALENTINO HAWK, KAREN RUDOLPH
3rd CONDERS FLAMBOYANT FEATURES, ABBY CONDER
4th CADLE CREEKS ROGUES DANGER ZONE, BRANDY MAMEO AND GREGG BEEVER
5th CLEAR BROOKS MOES STREAKING, ELIZABETH MARKS

Class 115: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (3 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN WHITT
RESERVE: RFM UNDISPUTED IRISH KING, TONI REECE OR DANIELLE HILL
3rd CONDERS GO FOR THE GOLD, MARGARET KLOMAN

Class 116: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 1 (1 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by KAREN RUDOLPH

Class 117: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SEMINOLES STAND OUT LOUD, Shown by KRIS VEGTER
3rd CONDERS GO FOR THE GOLD, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 118: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED JUNIOR GELDINGS (2 Entries)
CHAMPION: SEMINOLES STAND OUT LOUD, Shown by KRIS VEGTER
RESERVE: CONDERS GO FOR THE GOLD, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 119: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, 32" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T SLOBODY
RESERVE: MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE
3rd MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER

Class 120: OPEN COUNTRY PLEASURE DRIVING, OVER 32" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: WONDER HORSES ROMEOS ROYAL OF CC, JACKIE & DAVID HOOKS & DALE DEAN
3rd MCCARTHYS LIVE WIRE, LINDSEY OR DEBORAH BULLARD
4th HONEYSUCKLE KNOLL SUNDANCES GAMBLER, CHERYL B POWELL OR HEATHER R POWELL

Class #121: THREE-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 122: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 1, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SANDY PATCH MR NICKELLSWORTH, Shown by JANET LEWIS
RESERVE: RAVENWOODS BW HAPPY ILLUSION, Shown by TERESA PLEMMONS

Class 123: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (2 Entries)
CHAMPION: CADLE CREEK ROGUES NATIVE GOLD, Shown by JEAN MCCLELLAN
RESERVE: HEAVENS LIL BIT OF CAJUN BUCKS, Shown by DENISE LOVELL

Class 124: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 2, 30" AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH SCOUTS EXODUS, Shown by JONATHAN WHITT

Class 125: AMATEUR SENIOR STALLIONS LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (2 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE REDIS HIGH ROLLER, Shown by KRIS VEGTER
RESERVE: ALLIANCE REDIS APPLAUZE, Shown by KAY LYON

Class 126: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED SENIOR STALLIONS (4 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE REDIS HIGH ROLLER, Shown by KRIS VEGTER
RESERVE: MTC NITE WATCH, Shown by SHERRY CROWE
3rd RAVENWOODS BW HAPPY ILLUSION, Shown by TERESA PLEMMONS
4th CREAM DELIGHTS HARRISON, Shown by DANIELLE WILSON

Class 127: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 1, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: DSB ANNIE OAKLEY, Shown by SHERRY CROWE
RESERVE: OHF AMBASSADORS DIXIE BELLE, Shown by JANET LEWIS

Class 128: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (6 Entries)
CHAMPION: LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, Shown by PIP BRECKON
RESERVE: REECES UNDISPUTED EBONY HAWK, Shown by MEGAN HERRICK
3rd TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by SHERRY CROWE
4th WINNING STREAKS JUST A TRIXIE GIRL, Shown by KAREN MILLER
5th ALOHA ACRES FANCY DONT LET ME DOWN, Shown by TAMMIE COXE
6th RFM EKS SENSATIONAL CELINE, Shown by CRYSTAL CAMERON-BRISCOE

Class 129: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 2, 30" AND UNDER (6 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH HIGH EMOTION, Shown by CHANDLER MARKS
3rd CRYSTAL RIDGE JEWEL OF THE NILE, Shown by LORRAINE O'CONNELL
4th SRF CLASSY LADY, Shown by LAURIE SLOBODY
5th HA LITTLE PRINCES ROWDYS CAMEO, Shown by KIM HUDDLESTON
6th DSB ANNIE OAKLEY, Shown by DEBBIE MEEK

Class 130: AMATEUR JUNIOR MARES LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (6 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS TRUE DESIRE, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, Shown by KRIS VEGTER
3rd LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, Shown by GARY BRECKON
4th FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, Shown by KATHY CARTON
5th HA MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON
6th CRYSTAL RIDGE MARQUIS SHEER MAGIC, Shown by LORRAINE O'CONNELL

Class 131: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED JUNIOR MARES (5 Entries)
CHAMPION: TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by DEBBIE MEEK
RESERVE: HA MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON
3rd CRYSTAL RIDGE MARQUIS SHEER MAGIC, Shown by LORRAINE O'CONNELL
4th ALOHA ACRES FANCY DONT LET ME DOWN, Shown by TAMMIE COXE
5th RFM EKS SENSATIONAL CELINE, Shown by CRYSTAL CAMERON-BRISCOE

Class 132: GRAND CHAMPION & RESERVE ROADSTER HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF SILHOUETTE, ROGER T SLOBODY

Class 133: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, CONNIE HEATH

Class 134: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR MARES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW MAGIC TRUE DESIRE, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, G BRECKON

Class 135: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR GELDINGS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: AMBER OAKS RHINESTONE COWBOY, SHANA OR MARTY OR IAN FUCHS OR BRIAN HILL

Class 136: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, D BROUGHTON OR R MCGOWAN
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE & LAURA TENNILL OR SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK

Top of Page


Day 4

Class 137: LIBERTY (13 Entries)
CHAMPION: GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T SLOBODY
RESERVE: LITTLE KINGS BAYMONT BUCKEROO, SALLY OR DAVID LEE
3rd FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, TONI REECE OR DANIELLE HILL
4th CADLE CREEK ROGUES NATIVE GOLD, JEAN MCCLELLAN OR BRANDI MITCHELL
5th MCCARTHYS LIVE WIRE, LINDSEY OR DEBORAH BULLARD
6th WINNING STREAKS STAR PLAYER, KAREN M MILLER
7th SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
8th CENTURY OAKS VELVET JEWELL, DAVID OR SHIRLEY PORTERFIELD
9th SWEETWATERS MI SHADOW DANCER, TASHA HOLCOMBE
10th WINNING STREAKS JUST A TRIXIE GIRL, KAREN M MILLER

Class 138: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS DAPPER DAN, Shown by BOBBY BRIDGES
RESERVE: ALLIANCE DANDYS FRENCH KISS, Shown by DAVID HOOKS
3rd IMAGES LITTLE SUPERSTAR, Shown by CHERYL POWELL

Class 139: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING, LEVEL 2 (0 Entries)

Class 140: PRESIDENT'S TOUCH OF CLASS (0 Entries)

Class 141: FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE BRIDGES
RESERVE: MCCARTHYS LIVE WIRE, LINDSEY OR DEBORAH BULLARD
3rd BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, LAUREN JACKSON OR IRENE BYRD

Class 142: YEARLING STALLIONS, 28" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: B & BL STRIKING IMPRESSION, BOBBY CAMBERT

Class 143: YEARLING STALLIONS, OVER 28" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: JSW DANCING DEED, JONATHAN WHITT
RESERVE: CHUPPS MIGHTY TITAN, PAMELA ALLEN
3rd CENTURY OAKS I GOT THE BLUES, SAM OR JULIE SLOOP
4th ALOHA ACRES CAJUN BOY, DARA WILLIAMS OR S LEE CRUTCHFIELD
5th SRF BANDITO, ROGER T SLOBODY

Class 144: YEARLING STALLIONS, OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, D BROUGHTON OR R MCGOWAN
RESERVE: LITTLE KINGS BAYMONT BUCKEROO, SALLY OR DAVID LEE
3rd JSW MAGICS MR KINGSTON, JONATHAN WHITT
4th ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, AUBREY OVERCASH OR FRANK OR LIZ MILLER
5th JSW SENOR DEED, JONATHAN WHITT
6th POSTONS ROYALE PRINCE, JUDITH OR TASHA HOLCOMBE

Class 145: GROUP COSTUME (2 Entries)
CHAMPION: LAZY DAYS MIDNIGHT LIGHTENING, TARA N NEEDHAM
RESERVE: NBS LEGALLY BLONDE AT BRIARWOOD, CYNDY ENKE OR ALISON KING

Class 146: WEANLING STALLIONS, 26" & UNDER (0 Entries)

Class 147: WEANLING STALLIONS, OVER 26" TO 30" (2 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED GENESES, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: RIVER ROSE STORM CHASER, THOMAS OR THERESA CAMERON

Class 148: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, 29" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE ZODIACS BIG SHOT, TONY BENVENUTO OR JANET LEWIS
RESERVE: RAVENWOODS MEDALLION NO LAFFIN MATTER, JILL RITCHIE

Class 149: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 29" TO 31" (7 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BLAZE N BLIZZARD, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd SRF SHADY CHARACTER, ROGER T SLOBODY
4th GRF ROYAL STAR DESIGNER DOMINO, DONALD W OR ANNA B FOX
5th DGS TRUE GRIT, DARCI GIBBONS
6th WINNING STREAKS MAGIC TWIST, KAREN M MILLER
7th JONES BLUE BOYS EATMYDUST, JANET LEWIS OR TONY BENVENUTO

Class 150: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 31" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN WHITT
RESERVE: FIRST KNIGHTS ONCE IN A LIFETIME, K C PAPPAS
3rd TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE & LAURA TENNILL OR SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
4th WINNING STREAKS STAR PLAYER, KAREN M MILLER

Class 151: SINGLE PLEASURE DRIVING - MARES (0 Entries)

Class 152: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (0 Entries)

Class 153: SENIOR STALLIONS, 28" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: FAITH FARM KHEMOSABIS BAY FURY, MARY DALE DIPARADO
RESERVE: SANDY PATCH MR NICKELLSWORTH, JANET LEWIS/LESSEE
3rd LAZY DAYS MIDNIGHT LIGHTENING, TARA N NEEDHAM

Class 154: SENIOR STALLIONS, OVER 28" TO 30" (2 Entries)
CHAMPION: KINGERYS CHARDONNAY BLUE, KATHLEEN AND ARTHUR LAFRANA
RESERVE: RAVENWOODS BW HAPPY ILLUSION, CYNDY ENKE OR TERESA PLEMMONS

Class 155: SENIOR STALLIONS, OVER 30" TO 32" (2 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE REDIS APPLAUZE, GINNY LONG & KAY LYON & JOYCE KEHOE
RESERVE: HEAVENS LIL BIT OF CAJUN BUCKS, LARRY LOVELL

Class 156: SENIOR STALLIONS, OVER 32" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO TRUMP, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T OR LINDA D THOMPSON
3rd DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, EMILY AND ABBY CONDER
4th MOUNTAIN MEADOWS NOBLE CAUSE, MALLORY FAGAN OR IAN FUCHS
5th DALE RAYS EK TOPPERS SHINING STAR, DONNA LAVERY OR WHITNEY RAHFELDT
6th DARMOND BOOGERMANS TOP BRASS, JANET LEWIS
7th CROOKED BARN FARM LIL HOOVER, TRUDY OR DARCI GIBBONS
8th CADLE CREEK ROGUES NATIVE GOLD, JEAN MCCLELLAN OR BRANDI MITCHELL

Class 157: SOLID-COLOR STALLIONS & GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BAYMONT BUCKEROO, SALLY OR DAVID LEE
RESERVE: CADLE CREEK ROGUES NATIVE GOLD, JEAN MCCLELLAN OR BRANDI MITCHELL
3rd SRF IN COMMAND, ROGER T SLOBODY
4th BLUE CHIPS MASTERPIECES FORTUNE, LAUREN JACKSON OR IRENE BYRD
5th JONES UNDENIABLY ROWDY, CHERYL POWELL
6th SWEETWATERS MI SHADOW DANCER, TASHA HOLCOMBE
7th SANDY PATCH MR NICKELLSWORTH, JANET LEWIS/LESSEE
8th WINNING STREAKS STAR PLAYER, KAREN M MILLER
9th LITTLE KINGS BLAZE N BLIZZARD, TONI REECE OR DANIELLE HILL

Class 158: MULTI-COLOR STALLIONS & GELDINGS (7 Entries)
CHAMPION: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T OR LINDA D THOMPSON
RESERVE: CROOKED BARN FARM LIL HOOVER, TRUDY OR DARCI GIBBONS
3rd CADLE CREEKS ROGUES DANGER ZONE, BRANDY MAMEO AND GREGG BEEVER
4th POSTONS ROYALE PRINCE, JUDITH OR TASHA HOLCOMBE
5th RAVENWOODS BW HAPPY ILLUSION, CYNDY ENKE OR TERESA PLEMMONS
6th B & BL STRIKING IMPRESSION, BOBBY CAMBERT
7th LAZY DAYS MIDNIGHT LIGHTENING, TARA N NEEDHAM

Class 159: ANTIQUE VEHICLE (0 Entries)

Class 160: SINGLE FINE HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY

Class 161: AMATEUR OWNED TRAINED EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: Q C STARITTA, Shown by BOBBY BRIDGES
RESERVE: MTC NITE WATCH, Shown by SHERRY CROWE
3rd DSB MAKE ME A STAR, Shown by DEBBIE MEEK
4th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
5th IONA FARMS SPARK OF ROMANCE, Shown by ANDY MEEK
6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID

Class 162: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO TRUMP, TONI REECE OR DANIELLE HILL
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T OR LINDA D THOMPSON

Class 163: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR STALLIONS
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, D BROUGHTON OR R MCGOWAN
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: REECES UNDISPUTED GENESES, TONI REECE OR DANIELLE HILL

Class 164: GRAND CHAMPION & RESERVE COUNTRY PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE BRIDGES
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LITTLE LADY OF TRIPLE J, DAVID OR JACKIE HOOKS

Class 165: GRAND CHAMPION & RESERVE SINGLE PLEASURE DRIVING HORSES
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ALLIANCE DANDYS FRENCH KISS, DAVID OR JACKIE HOOKS



Top of Page
Return to championship page