Return to World Show Page

American Miniature Horse Association
World Championship Show
September 28 - October 3, 2009
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 28, 2009
(Classes 33-59)
September 29, 2009
(Classes 60-85, F1-F2)
September 30, 2009
(Classes 86-98, F3-F26)
October 1, 2008
(Classes 105-127)
October 2, 2008
(Classes 128-150)
October 3, 2008
(Classes 151-175)

 Day 1

Classes 33-61

Class 33: AMATEUR SHOWMANSHIP (16 Entries)
CHAMPION: CYNTHIA ILES, Showing THE ROYAL TITIAN
RESERVE: FRANKLIN WILSON, Showing CIRCLE H JESTERS SECRET
3rd MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS
4th ALLYSON WAITES, Showing OASIS DESERT MELODY
5th DENA MERRILL, Showing OS BRAVOS LET FREEDOM RING
6th AMY DIRKSE, Showing BAGPIPE FLATS DALWHINNIE
7th KIMBERLEY LOCKE, Showing CIRCLE J BUNANZA
8th ANGELA HOLMES, Showing LITTLE KINGS DUKE DREAMER
9th BARBARA HIBBARD, Showing KNELLS GENTLEMAN JACK
10th LINDA M. DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT

Class 34: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR MARE LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE GOFF
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS DIVA OF FAME, Shown by THOMAS OCONNELL
3rd COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by MARK MYERS
4th ARAGONS COOSARA, Shown by MARTY FUCHS
5th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by NANCY STETLER
6th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
7th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
8th LESSLEYS DAPPER DUSTYS WHITE CLOUD, Shown by SANDI CARBONE

Class 35: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR MARE LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: H & HS ARIELLE OF OLYMPUS, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
RESERVE: LITTLE KINGS BT CHABLIS, Shown by CATHY FATIGATI
3rd RAVENWOOD MEDALIONS MOMENTS TO LOVE, Shown by SAMANTHA PHIPPS
4th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by JANA S. NICHOLS
5th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS
6th RANGER CREEK MONARCH MIN U ET, Shown by MARK WILSON
7th TEN LS SPLENDORS ONE HOT MAMA, Shown by DEBBIE MEEK
8th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
9th CIRCLE J DUCHESS, Shown by KIMBERLEY LOCKE

Class 36: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, 30" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, Shown by PARMELA J. BONNEY
RESERVE: MCC BTUS SUGAR N SPICE, Shown by SUSAN STUART
3rd FOUR J GABBRIELLA, Shown by NITA JOHNSON

Class 37: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (17 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, Shown by ROBERT CHENEY
RESERVE: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
3rd HOUCKS MONIQUE, Shown by BEN VAN DE WETERING
4th PRF BLACK LABELS INTOXICATING MISS, Shown by KRISTA SPENCER
5th WCR SHEZA BOOGIE BAY, Shown by MICHAEL R YOUNG
6th LA VISTA RHAPSODY BY MG, Shown by RETTA SAMPSON
7th OAK BAY STORMY RIVER EDITION, Shown by JENNIFER ROWLAND
8th R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE GOFF
9th LUCKY FOUR IMPRESSIVE ANGELINA, Shown by DEBRA HOPKINS
10th GRF ROYAL STAR DESIGNER TOY, Shown by JAMIE CAMILLE KEELER

Class 38: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, 30" AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd SCARECROWS GUSTAVUS SAVANNAH, Shown by KATHY KREM PORTER
4th KAYLORS MIGHTY ANGEL, Shown by BRIAN C. HILL
5th ALLIANCE UNFORGETTABLY HOT, Shown by POLLY WEISBERG
6th M G BATGIRL, Shown by LORI BARILE NAVEH
7th LIBERTYMERE CRUSADERS CHARISMA, Shown by CHRISTINE PADULA
8th REECES ORION DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 39: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (10 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, Shown by MARTHA S. HICKHAM
RESERVE: JSW DESTINYS FRENCH PSYLK, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by AIMEE J WHEATER
4th LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, Shown by GERRY L. BRECKON
5th LITTLE KING SHEEZ ALL THAT BUCKEROO, Shown by SUZANNE ROGERS
6th RHA MUSTANG SALLY, Shown by CATHY FATIGATI
7th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA M. DREEWES
8th RAVENWOOD MEDALIONS MOMENTS TO LOVE, Shown by SAMANTHA PHIPPS
9th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
10th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, Shown by VINCE P. VALENTE, MD

Class 40: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED ROADSTER (11 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
RESERVE: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th ASTARTES SECRET PASSION, Shown by SUSAN M BROOKS
5th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
7th OASIS COLLECTIONS TWOTONE, Shown by ALLYSON WAITES
8th CIRCLE J DUCHESS, Shown by KIMBERLEY LOCKE
9th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
10th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, Shown by ED WATSON

Class 41: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR MARE LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE MYSTIC, Shown by J. KIRBY GOODE
RESERVE: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd HIGH HOPES RENFROS MANDY, Shown by DIANNE LOVE
4th DEVEN CREEK PATENTED PRINCESS GWEN, Shown by CHESA HENKEL
5th CRYSTAL RIDGE MARQUIS SHEER MAGIC, Shown by THOMAS OCONNELL
6th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
7th RIVERDANCES WIND IN THE WILLOW, Shown by MARGARET A. PORTER
8th DOS XXS AMBER MIST, Shown by GEARY STUTTS
9th KLM WHAT A PISTOL, Shown by KELLY F. RAULERSON

Class 42: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR MARE LEVEL 2 (27 Entries)
CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, Shown by JOHN C. BENNETT
3rd FLYIN HEARTS CHAMPAGNE AND ROSES, Shown by K. C. PAPPAS
4th ABRIAS SIGNATURE MYSTIC, Shown by STACY SACHEN
5th LM IDOLS SHEEBAH HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER
6th SEMINOLES SOUTHERN BREEZE, Shown by KATHY POLING
7th NOSTALGIAS MILLION DOLLAR BABY, Shown by NATALIE ROBERTS
8th SCOTT CREEK RED LACE DOT COM, Shown by JOANNE G. ROSS
9th ME HE SUPERS BUCK N GOLD DIGGER, Shown by MARY LOU ELDER
10th POCO DE ORO MEMOIRS MONTEREY BAY, Shown by PAT PROCTOR

Class 43: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, 30" AND UNDER (23 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRE ON THE DOT, Shown by DR KARIN HESSLING
RESERVE: MERCEDES SIRTAINLY FINE, Shown by MARTY FUCHS
3rd LA VISTA JAZZABELLE, Shown by JANICE L. KIELER
4th GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
5th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, Shown by SANDRA REVARD
6th RHA WARDANCES WILD CHA CHA, Shown by MATTHEW DROWN
7th HUMHILLS LADY SPARTAN, Shown by PAMELA S. ALLEN
8th ERICAS BIG CITY ECHO ME PERFECT, Shown by SAMMY B. RUDEL
9th HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by DEBRA HOPKINS
10th DOS XXS MISS RANGERETTE, Shown by GEARY STUTTS

Class 44: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (17 Entries)
CHAMPION: HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, Shown by JENNIFER ROWLAND
RESERVE: ALLIANCE UNFORGETTABLY FINE, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
3rd ZARZUELAS SABROSA, Shown by JULIE ELDRIDGE
4th WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, Shown by J. KIRBY GOODE
5th OLIVE BRANCHS DD SWEET SENSATION, Shown by JOE TENNILL
6th STARS FR BREATHLESS, Shown by AMY Y ODEN
7th JSW MAGICS TRUE DESIRE, Shown by KRISTA SPENCER
8th RAVENWOOD JAMAICA ME REMEMBER, Shown by JANET L. LEWIS
9th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
10th LOST SPOKES TYMERS EXOTIC LACEY, Shown by LISA HAWKINS

Class 34: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR MARE LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE GOFF
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS DIVA OF FAME, Shown by THOMAS OCONNELL
3rd COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by MARK MYERS
4th ARAGONS COOSARA, Shown by MARTY FUCHS
5th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by NANCY STETLER
6th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
7th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
8th LESSLEYS DAPPER DUSTYS WHITE CLOUD, Shown by SANDI CARBONE

Class 35: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR MARE LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: H & HS ARIELLE OF OLYMPUS, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
RESERVE: LITTLE KINGS BT CHABLIS, Shown by CATHY FATIGATI
3rd RAVENWOOD MEDALIONS MOMENTS TO LOVE, Shown by SAMANTHA PHIPPS
4th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by JANA S. NICHOLS
5th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS
6th RANGER CREEK MONARCH MIN U ET, Shown by MARK WILSON
7th TEN LS SPLENDORS ONE HOT MAMA, Shown by DEBBIE MEEK
8th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
9th CIRCLE J DUCHESS, Shown by KIMBERLEY LOCKE

Class 36: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, 30" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, Shown by PARMELA J. BONNEY
RESERVE: MCC BTUS SUGAR N SPICE, Shown by SUSAN STUART
3rd FOUR J GABBRIELLA, Shown by NITA JOHNSON

Class 37: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (17 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, Shown by ROBERT CHENEY
RESERVE: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
3rd HOUCKS MONIQUE, Shown by BEN VAN DE WETERING
4th PRF BLACK LABELS INTOXICATING MISS, Shown by KRISTA SPENCER
5th WCR SHEZA BOOGIE BAY, Shown by MICHAEL R YOUNG
6th LA VISTA RHAPSODY BY MG, Shown by RETTA SAMPSON
7th OAK BAY STORMY RIVER EDITION, Shown by JENNIFER ROWLAND
8th R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE GOFF
9th LUCKY FOUR IMPRESSIVE ANGELINA, Shown by DEBRA HOPKINS
10th GRF ROYAL STAR DESIGNER TOY, Shown by JAMIE CAMILLE KEELER

Class 38: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, 30" AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd SCARECROWS GUSTAVUS SAVANNAH, Shown by KATHY KREM PORTER
4th KAYLORS MIGHTY ANGEL, Shown by BRIAN C. HILL
5th ALLIANCE UNFORGETTABLY HOT, Shown by POLLY WEISBERG
6th M G BATGIRL, Shown by LORI BARILE NAVEH
7th LIBERTYMERE CRUSADERS CHARISMA, Shown by CHRISTINE PADULA
8th REECES ORION DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 39: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (10 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, Shown by MARTHA S. HICKHAM
RESERVE: JSW DESTINYS FRENCH PSYLK, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by AIMEE J WHEATER
4th LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, Shown by GERRY L. BRECKON
5th LITTLE KING SHEEZ ALL THAT BUCKEROO, Shown by SUZANNE ROGERS
6th RHA MUSTANG SALLY, Shown by CATHY FATIGATI
7th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA M. DREEWES
8th RAVENWOOD MEDALIONS MOMENTS TO LOVE, Shown by SAMANTHA PHIPPS
9th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
10th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, Shown by VINCE P. VALENTE, MD

Class 40: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED ROADSTER (11 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
RESERVE: SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th ASTARTES SECRET PASSION, Shown by SUSAN M BROOKS
5th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
7th OASIS COLLECTIONS TWOTONE, Shown by ALLYSON WAITES
8th CIRCLE J DUCHESS, Shown by KIMBERLEY LOCKE
9th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
10th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, Shown by ED WATSON

Class 41: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR MARE LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE MYSTIC, Shown by J. KIRBY GOODE
RESERVE: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd HIGH HOPES RENFROS MANDY, Shown by DIANNE LOVE
4th DEVEN CREEK PATENTED PRINCESS GWEN, Shown by CHESA HENKEL
5th CRYSTAL RIDGE MARQUIS SHEER MAGIC, Shown by THOMAS OCONNELL
6th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
7th RIVERDANCES WIND IN THE WILLOW, Shown by MARGARET A. PORTER
8th DOS XXS AMBER MIST, Shown by GEARY STUTTS
9th KLM WHAT A PISTOL, Shown by KELLY F. RAULERSON

Class 42: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR MARE LEVEL 2 (27 Entries)
CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, Shown by JOHN C. BENNETT
3rd FLYIN HEARTS CHAMPAGNE AND ROSES, Shown by K. C. PAPPAS
4th ABRIAS SIGNATURE MYSTIC, Shown by STACY SACHEN
5th LM IDOLS SHEEBAH HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER
6th SEMINOLES SOUTHERN BREEZE, Shown by KATHY POLING
7th NOSTALGIAS MILLION DOLLAR BABY, Shown by NATALIE ROBERTS
8th SCOTT CREEK RED LACE DOT COM, Shown by JOANNE G. ROSS
9th ME HE SUPERS BUCK N GOLD DIGGER, Shown by MARY LOU ELDER
10th POCO DE ORO MEMOIRS MONTEREY BAY, Shown by PAT PROCTOR

Class 43: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, 30" AND UNDER (23 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRE ON THE DOT, Shown by DR KARIN HESSLING
RESERVE: MERCEDES SIRTAINLY FINE, Shown by MARTY FUCHS
3rd LA VISTA JAZZABELLE, Shown by JANICE L. KIELER
4th GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
5th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, Shown by SANDRA REVARD
6th RHA WARDANCES WILD CHA CHA, Shown by MATTHEW DROWN
7th HUMHILLS LADY SPARTAN, Shown by PAMELA S. ALLEN
8th ERICAS BIG CITY ECHO ME PERFECT, Shown by SAMMY B. RUDEL
9th HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by DEBRA HOPKINS
10th DOS XXS MISS RANGERETTE, Shown by GEARY STUTTS

Class 44: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (17 Entries)
CHAMPION: HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, Shown by JENNIFER ROWLAND
RESERVE: ALLIANCE UNFORGETTABLY FINE, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
3rd ZARZUELAS SABROSA, Shown by JULIE ELDRIDGE
4th WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, Shown by J. KIRBY GOODE
5th OLIVE BRANCHS DD SWEET SENSATION, Shown by JOE TENNILL
6th STARS FR BREATHLESS, Shown by AMY Y ODEN
7th JSW MAGICS TRUE DESIRE, Shown by KRISTA SPENCER
8th RAVENWOOD JAMAICA ME REMEMBER, Shown by JANET L. LEWIS
9th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
10th LOST SPOKES TYMERS EXOTIC LACEY, Shown by LISA HAWKINS

Class 45: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (8 Entries)
CHAMPION: HCM WAR PAINTS FEELIN GROOVY, Shown by KIMBERLEY LOCKE
RESERVE: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL
4th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
5th HI STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, Shown by KURSTIE FRANKS
6th ASTARTES SECRET PASSION, Shown by SUSAN M BROOKS
7th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by SUE A . ELNIFF
8th CENTURY OAKS DAPPER DAN, Shown by BOBBY BRIDGES

Class 46: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, 30" AND UNDER (23 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: FLYIN HEARTS CHAMPAGNE AND ROSES, Shown by K. C. PAPPAS
3rd GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, Shown by AIMEE J WHEATER
4th SONOITA CHARISMAS MISS DIOR, Shown by LORI BARILE NAVEH
5th LUCKY FOUR REBELCHASE OUTA THE BLUE, Shown by WADE BURNS
6th DOS XXS MISS RANGERETTE, Shown by SHERI STUTTS
7th RHA WARDANCES WILD CHA CHA, Shown by ROBERT E. WALSH
8th HUMHILLS LADY SPARTAN, Shown by BRIAN C. HILL
9th POCO DE ORO MEMOIRS MONTEREY BAY, Shown by PAT PROCTOR
10th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL 24 KARAT, Shown by LORRAINE OCONNELL

Class 47: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (24 Entries)
CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: RAVENWOOD DOMINATE THE RING, Shown by CRAIG WESTERGAARD
3rd ERL CUTTYS COVER GIRL, Shown by BEVERLY BURDETTE
4th SCOTT CREEK ARABELLA DOT COM, Shown by JOANNE G. ROSS
5th JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, Shown by JONATHAN S. WHITT
6th LUCKY FOUR SUCHABUCK STEAL THE SHOW, Shown by WADE BURNS
7th MERCEDES SIRREAL DREAM, Shown by KRYSTLE JENSEN
8th SEMINOLES SOUTHERN BREEZE, Shown by KATHY POLING
9th SONOITA INVADERS TENDER TOUCH, Shown by LORI BARILE NAVEH
10th FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, Shown by KRIS VEGTER

Class 48: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (58 Entries)
CHAMPION: HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, Shown by CATHERINE EDMUNDS
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, Shown by LINDA DAWN THOMPSON
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
4th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, Shown by JERRY A. POTTS
5th MTC SCARLET LASS, Shown by TRAVIS GREENWOOD
6th BLESSINGS HEARTSONG, Shown by CHRISTINE WICK
7th IGF CLASSY BOYS LEGACY, Shown by VICKI ROBERTS ROHRER
8th ABRIAS DB CONNECTION, Shown by J. KIRBY GOODE
9th MRMS BLACKJACK CHIP, Shown by KATHY COURTNEY
10th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by KELLY ANN CAMPBELL

Class 49: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (16 Entries)
CHAMPION: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by LISA LUQUE
RESERVE: SIR WINSABUCK, Shown by DONALD ROGERS
3rd MTC CHECK HER OUT, Shown by KIMBERLY MCCABE

4th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by VAL SHINGLEDECKER
5th R BAR CS HES WELL RED, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
6th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL
7th SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
8th DESERT SHADOWS MOON BARONESS, Shown by KAY MARSCHEL
9th RIVENBURGHS SANTANA SE, Shown by AIMEE J WHEATER
10th SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class 50: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR STALLION LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE CUSTOMIZED CADILLAC, Shown by GEARY STUTTS
RESERVE: ERICAS SOCK IT TO ME, Shown by CHESA HENKEL
3rd ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY OVERCASH
4th STYLISH EXCESS SOS, Shown by LONNIE SHARPING
5th FROSTED PHOENIX SOS, Shown by MARLEE NOLZ
6th ARAGONS JUSTA SMOOTH ONE, Shown by MARTY FUCHS
7th ABRIAS DB TRIFECTA, Shown by J. KIRBY GOODE
8th LITTLE AMERICA WHAT A BLANKET, Shown by EDMUND KUNZ, JR.
9th STARS FR REVVED UP, Shown by DEANN L. CHUMBLEY

Class 51: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR STALLION LEVEL 2 (16 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: PECAN GROVE CUSTOMIZED CADILLAC, Shown by SHERI STUTTS
3rd CONDERS EXTRA EXCEPTIONAL, Shown by ABBY CONDER
4th FREEDOM HILL FARMS SENSATIONAL LAD, Shown by KENNETH ATKINSON
5th RANGER CREEK JACKS DYNOMITE, Shown by MARK WILSON
6th POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, Shown by PAT PROCTOR
7th GLEN OAKS STRIKE IT RICH, Shown by PAULA MATTHEWS
8th ROYAL OAKS PAINTED IMPRESSIVE, Shown by KATHY POLING
9th DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY H. CROWE
10th RANGER CREEK VCR STARBUCK, Shown by SUZY J. WILSON

Class 52: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, 30" AND UNDER (16 Entries)
CHAMPION: RHA MERCURY RISING, Shown by KAREN P. HUNTER
RESERVE: WF PATTONS SOUTHERN COMFORT, Shown by ROBERT CHENEY
3rd ALLIANCE ZODIACS CISCO KID, Shown by NANCY WALTERS
4th SRF BANDITO, Shown by MATTHEW DROWN
5th JSW ZORROS GHOST WHISPERER, Shown by KRISTA SPENCER
6th REFLECTIONS BEYOND STARDOM, Shown by JULIE ANN GOOD
7th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA HOPKINS
8th ALLIANCE SUPERSTITION, Shown by MARLEE NOLZ
9th HEAR ABOUT IM A HEADLINER, Shown by MICHAEL ROE
10th REDROCK IN THE RED, Shown by CAMMIE VLOEDMAN

Class 53: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (22 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD DREAMS TO REMEMBER, Shown by TAMMIE COXE
RESERVE: PECAN GROVE CUSTOMIZED CADILLAC, Shown by GEARY STUTTS
3rd PINEYWOODS SMOOTH JAZZ, Shown by ROBIN L. COLE
4th RAVENWOOD REMEMBER ME, Shown by DEBRA HOPKINS
5th ERICAS SOCK IT TO ME, Shown by CHESA HENKEL
6th CHUPPS MIGHTY TITAN, Shown by PAMELA S. ALLEN
7th ABRIAS SIGNATURE EXOTIC ISSUE, Shown by J. KIRBY GOODE
8th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, Shown by KRYSTAL BOLLES
9th RHA PRIVATE CHARGER, Shown by MATTHEW DROWN
10th ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY OVERCASH

Class 54: AMATEUR ROADSTER (16 Entries)
CHAMPION: COLOURTIMES DON JUAN, Shown by LINDSEY GIBSON
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
3rd WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
4th HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, Shown by MARY E. HOWARD
5th SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
6th RIVENBURGHS SANTANA SE, Shown by AIMEE J WHEATER
7th SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
8th IONA FARMS TRUTH OR DARE, Shown by BONNIE HARRIS
9th SRF SILHOUETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
10th ASTARTES SECRET PASSION, Shown by SUSAN M BROOKS

Class 55: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, 30" AND UNDER (22 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS MONOGRAMMED IN GOLD, Shown by JOHN C. BENNETT
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE AFTERDARK, Shown by WADE BURNS
3rd SONOITA HOLLYWOOD INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH
4th JSW MAGIC EVER AFTER, Shown by JONATHAN S. WHITT
5th COVERGIRLS IDOLIZE THIS, Shown by CHARLENE EISENMENGER
6th SRF PREMIER, Shown by KRISTINA SLOBODY
7th LM IDOLS SECRET REGALO, Shown by PAT PROCTOR
8th JSW IM SO MAGIC, Shown by BRIAN C. HILL
9th RHA MERCURY RISING, Shown by SAMANTHA PHIPPS
10th

Class 56: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (17 Entries)
CHAMPION: OAK BAY MI AMIGO, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REAL ROWDY, Shown by WADE BURNS
3rd SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, Shown by JAMES L. PAYNE
5th FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, Shown by K. C. PAPPAS
6th CONDERS BREAKIN THE ICE, Shown by BRIAN C. HILL
7th SONOITA INVADERS URBAN COWBOY, Shown by LORI BARILE NAVEH
8th ERL CUTTIN UP, Shown by SHAUNA GAUDINO
9th JSW DANCING DEED, Shown by JONATHAN S. WHITT
10th ROYAL OAKS PAINTED PROUD, Shown by KATHY POLING

Class 57: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (29 Entries)
CHAMPION: MTC BAY SUPREME, Shown by STEVEN C. AVANS
RESERVE: LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by SUE A. ELNIFF
3rd SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
4th STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CATHY WAXLER
5th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, Shown by ED WATSON
6th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS
7th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS
8th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by DEBORAH L. PALMER
9th SF MAHOGANY BAY, Shown by JUDY STADTLANDER
10th THE ROYAL TITIAN, Shown by CYNTHIA ILES

Class 58: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: ASTARTES SECRET KNIGHT, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
RESERVE: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by JAN C. GIBSON
3rd COLOURTIMES DON JUAN, Shown by LINDSEY GIBSON
4th ERL REBELS JUST CAUSE, Shown by BEN BENJAMIN
5th 7S NASHVILLES VANGUARD, Shown by DEBORAH L. PALMER
6th HI STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, Shown by KURSTIE FRANKS
7th CENTURY OAKS DAPPER DAN, Shown by BOBBY BRIDGES
8th CLASSIC VIEWS SILVER ROWDY, Shown by MARY COLLINGS
9th QC DUN RIGHT, Shown by SYLVIA NUTT

Class 59: CHAMPION AMATEUR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, MARTHA HICKHAM OR ROBERT CHENEY, Shown by ROBERT CHENEY
WORLD RESERVE CHAMPION: ERL VOLTAIRE ON THE DOT, KARIN OR LOTHAR HESSLING, Shown by DR KARIN HESSLING

Top of Page


Day 2

Classes 60-85, F1-F2

Class 60: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (20 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
RESERVE: LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by LARRY W. ELNIFF
3rd OASIS COLLECTIONS KEY TO THE MINT, Shown by ALLYSON WAITES
4th OASIS FIRST LIGHT, Shown by ALLYSON WAITES
5th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
6th QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by AL BULGAWICZ
7th R & B KINGPIN, Shown by JOHN H. MORRIS,II
8th BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE J WHEATER
9th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
10th LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by LARRY W. ELNIFF

Class 61: AMATEUR HALTER OBSTACLE (34 Entries)
CHAMPION: OS BRAVOS LET FREEDOM RING, Shown by DENA MERRILL
RESERVE: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
3rd CIRCLE H JESTERS SECRET, Shown by FRANKLIN WILSON
4th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL
5th GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
6th FF FFEDERAL MARSHAL, Shown by REBECCA J. KELLEY
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
8th PHR PHANTOM INSIGNIA, Shown by AIMEE J WHEATER
9th OASIS COLLECTIONS KEY TO THE MINT, Shown by ALLYSON WAITES
10th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS

Class 62: AMATEUR HUNTER (61 Entries)
CHAMPION: OS BRAVOS LET FREEDOM RING, Shown by DENA MERRILL
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by CORA MORRIS
3rd CIRCLE J BUNANZA, Shown by KIMBERLEY LOCKE
4th THE ROYAL TITIAN, Shown by CYNTHIA ILES
5th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
6th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, Shown by KIMBERLEY LOCKE
7th FF FFEDERAL MARSHAL, Shown by REBECCA J. KELLEY
8th ALOHA ACRES TERMINATORS READY SETGO, Shown by LAUREN ALLEN-TAUBERT
9th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, Shown by AMY TOLIVER
10th R & B KINGPIN, Shown by CORAL MORRIS

Class 63: AMATEUR JUMPER
Number in class: 8
CHAMPION: SAMIS PLAID PANTS, Shown by CINDY J. MCPIKE
RESERVE: LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE TAYLOR
3rd PAINTBRUSH COWBOYS CABAM, Shown by ALLYSON WAITES
4th WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL CRIDER
5th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
6th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by NICK MILLER
6th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by NITA JOHNSON
8th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS

Class 64: ADULT SN WITH GELDING OR MARE (5 Entries)
CHAMPION: STAR VALLEYS ALL DOLLED UP, MARGARET B. CAHILL, STAR VALLEY FARM
RESERVE: RIVERDANCES WIND IN THE WILLOW, MARGARET A. PORTER/LESSEE, ALBA HURST MINIATURE HO
3rd ALPENGLOW COMMOTIONS ARRAKIS, LINDA J. DAY
4th REDROCK C MAKIN A STATEMENT, CAMMIE VLOEDMAN
5th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, SHIRLEY VALENTE OR VINCE VALENTE

Class 65: ADULT SN SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: CAMMIE VLOEDMAN, Showing GROSSHILL EK BOOGERMANS LADY LOVE
RESERVE: DORY ASKER, Showing R & B KINGPIN

Class 66: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR STALLION LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: UNO APOLLO, Shown by J. KIRBY GOODE
RESERVE: LM HAWKS HI VOLTAGE, Shown by TAMMIE COXE
3rd SVF SCARLETTS DESTINED TO STAR, Shown by DR. SUSAN C. SCARLETT
4th PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, Shown by JANE WAGNER
5th MTC BAY SUPREME, Shown by STEVEN AVANS
6th SMALL COUNTRYS DYNO FLO IMPERIAL, Shown by ED SMALL

Class 67: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR STALLION LEVEL 2 (5 Entries)
CHAMPION: SRF CENTURIAN, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
3rd ALLIANCE REDIS HIGH ROLLER, Shown by KRIS VEGTER
4th NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY MAKER, Shown by NATALIE ROBERTS
5th FIRST KNIGHTS ACE IN THE HOLE, Shown by CHARLENE EISENMENGER

Class 68: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, 30" AND UNDER (11 Entries)
CHAMPION: ERL PATTONS SMOOTH OPERATOR, Shown by ROBERT CHENEY
RESERVE: RAVENWOOD MEDALION NO LAFFIN MATTER, Shown by JAMIE CAMILLE KEELER
3rd UNO APOLLO, Shown by J. KIRBY GOODE
4th WEEOKIES COOL DUDES OASIS, Shown by TIFFANY D JENKINS
5th WILD SPIRITS HOW DO YOU LIKE ME NOW, Shown by BRENDA J. KANE
6th SUNRISE HILL DESERT SERENADE, Shown by MICHAEL R YOUNG
7th OKIE BLUE SKY TRIGGERS GOLD, Shown by SUSAN PETERSON
8th MYSTIC SPRINGS CAUSIN A COMMOTION, Shown by JUDY FORD
9th ROCKING M 3T DAZZLING DARK DESIGN, Shown by KASEY J. MENEFEE
10th SMALL COUNTRYS DYNO FLO IMPERIAL, Shown by ED SMALL

Class 69: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (10 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO TRUMP, Shown by JAMIE CAMILLE KEELER
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, Shown by THOMAS T. THOMPSON
3rd SVF SCARLETTS DESTINED TO STAR, Shown by DR. SUSAN C. SCARLETT
4th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, Shown by JEAN DAVENPORT
5th TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, Shown by JOE TENNILL
6th SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
7th DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
8th PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, Shown by JANE WAGNER
9th ACES BLUE VIKING, Shown by REBECCA HAROLDSON
10th MTC BAY SUPREME, Shown by STEVEN AVANS

Class 70: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, 30" AND UNDER (6 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS A BLAZE N BUCK, Shown by CATHY FATIGATI
RESERVE: ERL PATTONS SMOOTH OPERATOR, Shown by MARTHA S. HICKHAM
3rd RIVERS EDGE ROBIN HOODS RUBICON, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th WILD SPIRITS HOW DO YOU LIKE ME NOW, Shown by KATHRYN THATCHER
5th FLYING A DREAMERS IRISH WHISKEY, Shown by KENNETH ATKINSON
6th MYSTIC MOON REBELS LIGHTNING, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 71: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (14 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: INDIAN PEAKS BUCK BEETHOVEN, Shown by JOHN C. BENNETT
3rd STAR STRUCKS RED TAPES AVALANCHE, Shown by KATHY POLING
4th RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, Shown by AIMEE J WHEATER
5th SCOTT CREEK RIVER WIND, Shown by JOANNE G. ROSS
6th LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
7th ALLIANCE REDIS HIGH ROLLER, Shown by KRIS VEGTER
8th LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, Shown by SUZANNE ROGERS
9th FIRST KNIGHTS ACE IN THE HOLE, Shown by CHARLENE EISENMENGER
10th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, Shown by EDDIE DAVENPORT

Class 72: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR GELDING LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by DENISE WATSON
RESERVE: HUMHILLS UNDISPUTED TRUTH, Shown by LAUREN ALLEN-TAUBERT
3rd DOUBLE DIAMONDS ZANEX, Shown by NANCY STETLER
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS BUCKEROO, Shown by THOMAS OCONNELL
5th EL DIAMOND K KINGS STAR, Shown by LORA LANELL KUNZ
6th EL DIAMOND K BUCKEROO SUPREME, Shown by EDMUND KUNZ, JR.

Class 73: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR GELDING LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: ROYAL OAKS PAINTED BERRY, Shown by KATHY POLING
RESERVE: FLYIN HEARTS NITRO CHAMPAGNE, Shown by K. C. PAPPAS
3rd RANGER CREEK VCR BROWN VELVET, Shown by MARK WILSON
4th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by DEBRA GRAY
5th SHALADARS DANDY ROYALE, Shown by ROBERT F. CUSHING
6th ROCKING M DOUBLES BUCK N DANDY, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
7th LR SWEET NIGHT CAP, Shown by KRIS VEGTER
8th DOUBLE DIAMONDS ZANEX, Shown by JANA S. NICHOLS
9th BE A LIL DUDES THUNDER IN CAMELOT, Shown by NATALIE BERGLUND

Class 74: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 1 (11 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by DENISE WATSON
RESERVE: LITTLE WASHITAS FRECKELS PLAYBOY, Shown by DR KARIN HESSLING
3rd LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by KAREN A. RUDOLPH
4th HUMHILLS UNDISPUTED TRUTH, Shown by LAUREN ALLEN-TAUBERT
5th VERMILYEAS RED TAPES TOUCH OF MAGIC, Shown by DEBRA HOPKINS
6th ML SUPERSTARS FLYIN HIGH, Shown by AMY Y ODEN
7th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
8th DOUBLE DIAMOND SHARP DRESSED MAN, Shown by NANCY STETLER
9th JSW MAGICS MR KINGSTON, Shown by BILLY W MINSHALL
10th EL DIAMOND K KINGS STAR, Shown by LORA LANELL KUNZ

Class 75: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 2 (14 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by WADE BURNS
RESERVE: MERCEDES REMARKABLE RHYME, Shown by KRYSTLE JENSEN
3rd PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th FLYIN HEARTS NITRO CHAMPAGNE, Shown by K. C. PAPPAS
5th RANGER CREEK BUCKEROO DALLAS, Shown by MARK WILSON
6th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by DEBRA GRAY
7th ROYAL OAKS PAINTED BERRY, Shown by KATHY POLING
8th NEHI NUMERO UNO, Shown by MARIE A. POWELL
9th CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, Shown by PAIGE MEHLHOPE
10th SHALADARS DANDY ROYALE, Shown by SUSAN L. CUSHING

Class 76: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI A SCHLICK
RESERVE: SCOTT CREEK RIVER WIND, SHERYL PETERSON/AGENT, RIVER WIND PARTNERSHIP
3rd HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, SALLY OR ANDY SMITH OR REGGIE GLOVER
4th LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN MORRIS
5th YDR KISS OF FIRE, CHELSEA MORRIS OR CYNTHIA CARPER-MORRIS
6th MTC EXCEL, CHRISTINE WICK

Class 77: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by GEARY STUTTS
RESERVE: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS
3rd LITTLE KINGS DUKE DREAMER, Shown by ANGELA HOLMES
4th MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER
5th UTOPIAS AMERICAN BANNER, Shown by CHESA HENKEL

Class 78: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by SHERI STUTTS
RESERVE: THE ROYAL TITIAN, Shown by CYNTHIA ILES
3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
4th NOSTALGIAS SPENDING MONEY, Shown by NATALIE ROBERTS
5th LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
6th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
8th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
9th CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
10th LR SCOUTS NEXT IN LINE, Shown by TAMARA ANTTONEN

Class 79: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, 30" AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, Shown by LAUREN ALLEN-TAUBERT
RESERVE: SENSATIONAL, Shown by NANCY STETLER
3rd RFM REMARKABLE REBEL, Shown by MICHAEL R YOUNG
4th DRIFTWOOD LAD, Shown by PIP BRECKON
5th LEESIDES ABSOLUTELY REMARKABLE, Shown by BRIANNE MEAGHAN HALL

Class 80: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (15 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLES SHINING EXAMPLE, Shown by ROBERT CHENEY
RESERVE: WINDHAVEN PAINTED INTIMIDATOR, Shown by MICHAEL YOUNG
3rd LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by GEARY STUTTS
4th NOSTALGIAS BLACKHAWK, Shown by SUSAN STUART
5th WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by BRENDA J. KANE
6th JSW MAGICAL MIAMI MOON, Shown by KRISTA SPENCER
7th LITTLE KINGS DUKE DREAMER, Shown by ANGELA HOLMES
8th QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by KELLY F. RAULERSON
9th UTOPIAS AMERICAN BANNER, Shown by CHESA HENKEL
10th BELOVEDS HALLELUJAH CREATION, Shown by JASENKA J. LAURER

Class 81: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, 30" AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, Shown by BRIAN C. HILL
RESERVE: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd SENSATIONAL, Shown by JANA S. NICHOLS
4th LA VISTA REMARKABLE WHITNEYS MAGIC, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
5th DRIFTWOOD LAD, Shown by GERRY L. BRECKON

Class 82: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (22 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
3rd LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by SHERI STUTTS
4th WINDHAVEN PAINTED INTIMIDATOR, Shown by ABBY CONDER
5th GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by BARBARA MATTISON
6th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, Shown by KRYSTLE JENSEN
7th R BAR CS HES WELL RED, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
8th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by POLLY WEISBERG
9th GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, Shown by KRISTINA SLOBODY
10th WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by ROBERT E. KANE

Class 83: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (36 Entries)
CHAMPION: MTC EASTER BUCK, Shown by KIMBERLY MCCABE
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, Shown by CASSIE PEMBERTON
3rd LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, Shown by AIMEE J WHEATER
4th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JULIANNA MYERS
5th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by NICK MILLER
6th STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CATHY WAXLER
7th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
8th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, Shown by AMY TOLIVER
9th DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by JOE D. WARD
10th BAGPIPE FLATS KILLERS SHE DEVIL, Shown by KATHLEEN ROBERTSON

Class 84: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, INGRID DOHLER OR WADE BURNS, Shown by WADE BURNS

Class 85: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY MI AMIGO, CASEY & KELLY CAMPBELL, WINGATE TRAINING CENTER, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
WORLD RESERVE CHAMPION: LM IDOLS MONOGRAMMED IN GOLD, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN, Shown by JOHN C. BENNETT

Class F1: THREE-YEAR-OLD HUNTER FUTURITY (6 Entries)
CHAMPION: CONDERS MY OH MY, MARGOT CAHILL
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd BELOVEDS DOUBLE DIVINE ONE, BRENDA D. SELLWOOD
4th FF JUST US IN THE HOOD, L LEIGHTON OR B MCKEW
5th YDR KISS OF FIRE, CHELSEA MORRIS OR CYNTHIA CARPER-MORRIS
6th TEN LS SPLENDORS ONE HOT MAMA, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE

Class F2: THREE-YEAR-OLD DRIVING FUTURITY (10 Entries)
CHAMPION: FF JUST US IN THE HOOD, L LEIGHTON OR B MCKEW
RESERVE: ABRIAS DB CONNECTION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
3rd BELOVED CREATIONS PRECIOUS PROMISE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th ABRIAS SIGNATURE TRADEMARK, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
5th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th YDR KISS OF FIRE, CHELSEA MORRIS OR CYNTHIA CARPER-MORRIS
7th ME HE BUZZ N LUCY UGOTSUMSPLANIN2DO, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
8th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
9th OLYMPIAN ET PREMIER, V JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
10th DSB BLUEGRASS CAT, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE

Top of Page


Day 3
Classes F3-F26, Ring Two Classes 86 -104


Class F3: AOTE TWO-YEAR-OLD GELDINGS FUTURITY (3 Entries)
1st FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, ED OR DENISE WATSON
2nd ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, MADISON GRAY & JUSTIN GRAY
3rd BE A LIL DUDES THUNDER IN CAMELOT, AUSTIN BERGLUND

Class F4: TWO-YEAR-OLD GELDINGS FUTURITY (10 Entries)
1st VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
2nd RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
3rd LM IDOLS VALENTINO HAWK, KAREN A. RUDOLPH
4th VERMILYEAS RED TAPES TOUCH OF MAGIC, BRAD OR DEBRA HOPKINS OR BRIAN HILL
5th WISTERIA ORION SOVEREIGN KING, KELSEY SHINGLEDECKER
6th GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, ALEIGHA MATTISON
7th CADLE CREEK ROGUES DANGER ZONE, BRANDY J MAMEO OR GREGG B BEEVER, RAINBOW RIDGE MI
8th ABRIAS SIGNATURE SENSATION, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
9th JSW SENOR DEED, ANGELA HOLMES
10th JSW MAGICS MR KINGSTON, SUZANNE M. MINSHALL & BILLY W. MINSHALL

Class F5: AOTE TWO-YEAR-OLD MARES FUTURITY (10 Entries)
1st INDIAN PEAKS MB DANCIN FANCY, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
2nd FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, KRIS VEGTER OR TONI JONES
3rd ABRIAS SIGNATURE MYSTIC, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
4th RANGER CREEK JACKS CHAMPAIGNE MIST, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
5th FOWLERS IRISH LADDS MISS BLONDIE, TANA OR ROD FOWLER
6th FIREWATERS ISIDORA OF OLYMPUS, WARREN SELLWOOD OR BRENDA SELLWOOD
7th INDIAN PEAKS HOT SUMMER NIGHT, SHAUNA GAUDINO OR NANCY J GREEN
8th ME HE SUPERS BUCK N BLING BLING, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
9th KLM WHAT A PISTOL, KELLY F RAULERSON & LINDA S MILLER
10th MBF COMETS ELEGANT LOLITA, RAYMOND CARROLL & VALERIE CARROLL

Class F6: TWO-YEAR-OLD MARES, 31" & UNDER FUTURITY (9 Entries)
1st LUCKY FOUR BUCKDELUXE ABOVEN BEYOND, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
2nd ABRIAS SIGNATURE CLARITY, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
3rd LM IDOLS SABRINA HAWK, CHARLENE EISENMENGER
4th SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th LM IDOLS BO PEEP, NONA PORTER
6th QUINTESSA TRIBUTES BELLA FIORE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
7th NIRVANAS VALLEY GIRL, DONNA LAVERY
8th OLYMPIAN MUST BELOVE, LESLEY & KEN CORNFORD
9th CHENTERRA ROSITA MARIA, DONNA EBERTH

Class F7: TWO-YEAR-OLD MARES, OVER 31" TO 33" FUTURITY (6 Entries)
1st ALLIANCE MADEMOISELLE, MICHAEL OR MARY COLLINGS
2nd SCOTT CREEK MONARCH COQUETTE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
3rd JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th BELOVEDS CHERISH CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th LUCKY FOUR SPOTZ SHEZA SWEETHEART, WADE A BURNS OR BRIAN HILL
6th RIVERDANCES WIND IN THE WILLOW, MARGARET A. PORTER/LESSEE, ALBA HURST MINIATURE HO

Class F8: AOTE TWO-YEAR-OLD STALLIONS FUTURITY (4 Entries)
1st ROYAL OAKS PAINTED IMPRESSIVE, GARY OR KATHY POLING, ROYAL OAK FARM
2nd RANGER CREEK VCR VALENTINO, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
3rd FREEDOM HILL FARMS SENSATIONAL LAD, KENNETH ATKINSON, FLYING A MINIATURES
4th SCOTT CREEK MONARCH HIGH FIVE, KAREN OR CASSIE PEMBERTON

Class F9: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, 31" & UNDER FUTURITY (10 Entries)
1st LM IDOLS ROCK SOLID HAWK, CHARLENE EISENMENGER
2nd QUINTESSA TRIBUTE DAVINCIS DREAM, DENNIS & TONI PIERCE
3rd INVADERS SO VAIN, LORI BARILE-NAVEH & JAIME LABAVITCH
4th LUCKY FOUR BUCKDELUXE BODACIOUS BEY, DR. SAMUEL YOUNG OR JOY YOUNG
5th FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, WARREN & BRENDA SELLWOOD
6th B SPRINGHILLS COMMAND PERFORMANCE, JULIE R. GARRETT
7th ALAMOS STREAKER IM IMPRESSIVE, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
8th JSW DANCING DEED, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
9th JSW IM SO MAGIC, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
10th JSW ZORROS SIRIUS TROUBLE, ANGELA HOLMES

Class F10: TWO-YEAR-OLD STALLIONS, OVER 31" TO 33" FUTURITY (11 Entries)
1st FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, K. C. PAPPAS/LESSEE
2nd ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR JAMES L PAYNE, OR DEBR
3rd CONDERS BREAKIN THE ICE, CRAIG OR ASHLEY LAURER OR ZOE LAURER/BRIAN HILL
4th FIRST KNIGHTS RING OF POWER, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
5th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th RIVERDANCES SCOUTS BLACK TIE AFFAIR, MARGARET A. PORTER/LESSEE, ALBA HURST MINIATURE HO
7th QUINTESSA TRIBUTE CALYPSO, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
8th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, KRYSTAL BOLLES/LESSEE
9th OLYMPIAN PROMISE HOUDINI, V JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
10th LOST SPOKES LIGHTENING STRIKE, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON

Class F11: AOTE YEARLING GELDINGS FUTURITY (4 Entries)
1st HUMHILLS UNDISPUTED TRUTH, PAMELA S ALLEN OR LAUREN ALLEN TAUBERT
2nd ROYAL OAKS PAINTED BERRY, GARY OR KATHY POLING, ROYAL OAK FARM
3rd RANGER CREEK VCR BROWN VELVET, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS BUCKEROO, TOM OR LORRAINE OCONNELL & JADE MACLEOD

Class F12: AMATEUR YEARLING GELDINGS FUTURITY (5 Entries)
1st JSW REDIS HEIR TO GLORY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
2nd RANGER CREEK BUCKEROO DALLAS, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
3rd NEHI NUMERO UNO, MARIE A. POWELL
4th WINNING STREAKS MISTER WONDERFUL, ABBY CONDER
5th STARS UNDENIABLE, THRECIA RISNER

Class F13: YEARLING GELDINGS FUTURITY (4 Entries)
1st LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, INGRID DOHLER OR WADE BURNS
2nd MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER
3rd BUECHBUEHLS SILVERADOS DIPLOMAT, GABRIELE VOSER, BUECHBUEHL MINIATURE HORSES
4th VERMILYEA FARMS THIS ROWDY IS 4U2C, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS

Class F14: AOTE YEARLING STALLIONS FUTURITY (6 Entries)
1st PECAN GROVE CUSTOMIZED CADILLAC, SHERI CAREY OR GEARY STUTTS, DOS XXS MINIS
2nd RAVENWOOD ARISTOCRAT OHH BEHAVE, KRIS VEGTER OR TONI JONES
3rd RANGER CREEK VCR STARBUCK, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
4th FIRST KNIGHTS AMERICAN IDOL, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
5th BROOKHAVEN SECRETS RHEDD BUTLER, CHESA HENKEL
6th CRYSTAL RIDGE CAROUSELS MARDI GRAS, THOMAS OCONNELL

Class F15: AMATEUR YEARLING STALLIONS FUTURITY (6 Entries)
1st COVERGIRLS IDOLIZE THIS, CHARLENE EISENMENGER
2nd JSW MAGIC EVER AFTER, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ALLIANCE ZODIACS CISCO KID, DON & NANCY WALTERS
4th RHA MERCURY RISING, KAREN P. HUNTER
5th JSW MAGICS CROWN ROYAL 08, ANGELA HOLMES
6th ALLIANCE SUPERSTITION, LONNIE SHARPING

Class F16: YEARLING STALLIONS, 28" & UNDER FUTURITY (4 Entries)
1st ALLIANCE DUSTY DEVIL, ANDREAS HOFMANN
2nd JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN WHITT & KRISTA SPENCER
3rd LUCKY FOUR REBELCHASE ANOTHA REBEL, RAY N. MARTIN OR JAY PAUL MARTIN, SUNNY SIDE STABL
4th VERMILYEA FARMS HONEYS ETERNETY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS

Class F17: YEARLING STALLIONS, OVER 28" TO 30" FUTURITY (8 Entries)
1st LM IDOLS MONOGRAMMED IN GOLD, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
2nd ALOHA ACRES STRIDERS BACK IN BLACK, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
3rd SONOITA HOLLYWOOD INVADER, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
4th QUINTESSA DOMINUS PADRON, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
5th PECAN GROVE CUSTOMIZED CRUISER, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
6th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
7th LM IDOLS KNIGHT IN WHITE SATIN, JANET KING OR MIKE BUERKLEY, LIMESTONE MINIATURES
8th CONDERS DESPERADO, PAT OR FRANK FOSTER OR RAE ANN SHOEMAKER

Class F18: YEARLING STALLIONS, OVER 30" TO 32" FUTURITY (8 Entries)
1st LM IDOLS SOPHIES TROPHY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
2nd LUCKY FOUR REBELCHASE REAL ROWDY, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
3rd ERL CUTTIN UP, SHAUNA GAUDINO OR NANCY J GREEN
4th RAVENWOOD DREAMS TO REMEMBER, MACK OR TAMMIE COXE
5th RAVENWOOD REMEMBER ME, BRAD OR DEBRA HOPKINS OR BRIAN HILL
6th FALLEN ASH SCOUTS FANTASIEIMPROMPTU, MARIJA SHIELDS, HOLY ANNUNCIATION MONASTERY
7th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, DONNA LAVERY
8th RHA PRIVATE CHARGER, MATTHEW DROWN & ROBERT OR PAMELA WALSH

Class F19: AOTE YEARLING MARES FUTURITY (6 Entries)
1st LM IDOLS SHEEBAH HAWK, CHARLENE EISENMENGER
2nd ME HE SUPERS BUCK N GOLD DIGGER, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
3rd DOS XXS MISS RANGERETTE, SHERI CAREY SEE: SHERI STUTTS, DOS XXS MINIS
4th INDIAN PEAKS MB IN THE SPOTLIGHT, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
5th ALLIANCE ZODIACS KISS N TELL, KENNETH ATKINSON/LESSEE
6th RANGER CREEK VCR CRESCENT MOON, SUZY OR MARK WILSON, RANGER CREEK FARM

Class F20: AMATEUR YEARLING MARES FUTURITY (4 Entries)
1st ERL CUTTYS COVER GIRL, Shown by BEVERLY BURDETTE
2nd CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
3rd HUMHILLS LADY SPARTAN, Shown by PAMELA ALLEN
4th POCO DE ORO MEMOIRS MONTEREY BAY, Shown by PAT PROCTOR

Class F21: YEARLING MARES, 28" & UNDER FUTURITY (5 Entries)
1st LM IDOLS TEENSY CITRINE, AUDREY C. RUTH, CASCATA FARM
2nd RAVENWOOD FASHIONS TO REMEMBER, VONDA JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
3rd LM IDOLS WINGS OF A DOVE, CONNIE B. HEATH
4th OLYMPIAN SAHARAS GOLDEN GODDESS, V JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
5th INDIAN PEAKS LUXURY TAX, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN

Class F22: YEARLING MARES, OVER 28" TO 30" FUTURITY (13 Entries)
1st FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
2nd ERL VOLTAIRE ON THE DOT, KARIN OR LOTHAR HESSLING
3rd LOS ARBOLES IDOLS GYPSY IN MY SOUL, GABRIELE VOSER, BUECHBUEHL MINIATURE HORSES
4th GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
5th SONOITA CHARISMAS MISS DIOR, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
6th FR LM IDOLS CREME BRULEE, CHARLENE EISENMENGER
7th LUCKY FOUR REBELCHASE OUTA THE BLUE, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
8th ALAMOS SIRS POES DREAM WEAVER, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
9th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, SANDRA REVARD
10th RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, LYNN GULLEDE-FATALE OR JANET L LEWIS

Class F23: YEARLING MARES, OVER 30" TO 32" FUTURITY (14 Entries)
1st RAVENWOOD DOMINATE THE RING, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
2nd RAVENWOOD ARISTOCRAT ARAMIST, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
3rd STARS FR BREATHLESS, CRAIG & AMY ODEN
4th SONOITA INVADERS TENDER TOUCH, TONI OR DENNIS PIERCE & LORI BARILE-NAVEH
5th SCOTT CREEK ARABELLA DOT COM, JOANNE G. ROSS, SCOTT CREEK FARM
6th IMPRESSIBLE VERSACES ISABELLA, MONETTE FREEMAN, WISTERIA MINI HORSE RANCH
7th ERL MEGA REVENGE, MARTHA S. HICKHAM
8th MULLIGANS RUN JADEN AL EMIRA, CHARLENE EISENMENGER
9th DRM DOUBLE DESTINYS DRESDEN DOLL, TOM OR LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
10th LUCKY FOUR SUCHABUCK STEAL THE SHOW, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS

Class F24: AOTE FUTURITY GRAND CHAMPIONSHIP
WORLD GRAND CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, ED OR DENISE WATSON
WORLD RESERVE CHAMPION: PECAN GROVE CUSTOMIZED CADILLAC, SHERI CAREY OR GEARY STUTTS, DOS XXS MINIS

Class F25: AMATEUR FUTURITY GRAND CHAMPIONSHIP
WORLD GRAND CHAMPION: ERL CUTTYS COVER GIRL, Shown by BEVERLY BURDETTE
WORLD RESERVE CHAMPION: JSW REDIS HEIR TO GLORY, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class F26: OPEN FUTURITY GRAND CHAMPIONSHIP
WORLD GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
WORLD RESERVECHAMPION: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, K. C. PAPPAS/LESSEE

Class 86: OPEN ROADSTER (12 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
3rd COLOURTIMES DON JUAN, JAN OR LINDSEY GIBSON/LESSEE
4th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
5th HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, MARY HOWARD OR AMY DIRKSE, OR KATHLEEN ROBERTSON
6th SRF SILHOUETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
7th TELQUEST NF BEL LA GO C, BROOKE GLOSSER/LESSEE
8th WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT KANE OR BRENDA KANE
9th IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
10th IGF PRINCESS RYAN, RUSSELL ROBERTS

Class 87: MARE AND CURRENT-YEAR FOAL (6 Entries)
CHAMPION: BLUE RIBBON BODACIOUS BABE, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE SOPHISTICATION, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
3rd ROCKING M RCS DAZEEISADORABLE, DARL OR FRANCES NIGH
4th LITTLE AMERICA KINGS LADY O LAKE, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE AMERICA MINIATURES
5th DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY, DR. SUSAN C. SCARLETT
6th SHENANDOAHS MOONDUST IN UR EYES, ANN WILLIAMS

Class 88: BEST MATCHED PAIR (8 Entries)
CHAMPION: CADLE CREEK ROGUES RAVEN, BRANDY J MAMEO OR GREGG B BEEVER
RESERVE: LM IDOLS SHEEBAH HAWK, CHARLENE EISENMENGER
3rd CELTICFIELDSLADDS LORD OF THE DANCE, TERESA FLINT WEATHERS
4th LIBERTYMERE CRUSADERS CHARISMA, R G & CHRISTINE PADULA
5th LITTLE AMERICAS HEART OF JOY, GRAYSON TAYLOR OR TONY OR CAROL GREAVES, OR MICHAE
6th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
7th ROCKING M RCS DAZEEISADORABLE, DARL OR FRANCES NIGH
8th MTC BAY SUPREME, STEVEN & PAMELA AVANS

Class 89: 4 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER
3rd HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN HOFFMAN/LESSEE
4th CALICO FARMS HI TECK RESOLUTION, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
5th SRF REVELETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th HIDDEN MEADOWS COUPE DEVILLE, NITA OR JACOB JOHNSON

Class 90: THREE BY ONE OWNER (13 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO TRUMP, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE BUCKEROO, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th BELOVEDS CHERISH CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY
5th LM IDOLS SOPHIES TROPHY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
6th CONDERS BREAKIN THE ICE, CRAIG OR ASHLEY LAURER OR ZOE LAURER/BRIAN HILL
7th HUMHILLS LADY SPARTAN, PAMELA S ALLEN & BRIAN HILL
8th HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES
9th HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
10th LITTLE KINGS DUKE DREAMER, ANGELA HOLMES

Class 91: GROUP COSTUME (4 Entries)
CHAMPION: TOP TENS BROADWAY PREMIERE, ANDREA PETERSEN OR NATALIE BERGLUND, OR AUSTIN BER
RESERVE: QUINTESSAS BELLO MAXIMO, ANITA RAY OR KELLY F RAULERSON
3rd LA VISTA REMARKABLE WHITNEYS MAGIC, KIMBERLY LAFLEUR
4th SAMIS TOO QUICK TO PICK, VALENTINA LYKKEN OR SHERI LYKKEN

Class 92: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32" AND UNDER (31 Entries)
CHAMPION: MTC EASTER BUCK, MIKE P. MCCABE
RESERVE: HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE EDMUNDS OR CRAIG EDMUNDS
3rd LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO
4th ABRIAS DB CONNECTION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
5th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
6th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, LORRAINE OCONNELL OR DARLENE DAVID
7th MOUNTAIN MEADOWS BEY ARISTOCRAT, CASSIE L PEMBERTON OR KAREN M PEMBERTON
8th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KELLY CAMPBELL
9th STAR LAKES ROYAL LEA DUN, BRENDA INCHES
10th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE

Class 93: PRODUCE OF DAM (15 Entries)
CHAMPION: BAR B DOTS AND DASHES, MARTHA S. HICKHAM
RESERVE: RUNNIN BARES BLACK JACKS SPECIAL, K. C. PAPPAS
3rd HB FYRE LYTE, WARREN & BRENDA SELLWOOD
4th MCSPERITTS MP TOP BUCKS ANNALISA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
5th BUCKEROOS SOUTHERN BELLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th VERMILYEAS ECHOS PRIMA DONNA, BARBARA & STEVE MATTISON
7th MFA SILVER ISSUE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
8th ERL REBELS MISS DITTO, PAMELA S. ALLEN
9th IRISH KINGS CELTIC FLAME, JILL RITCHEY
10th HOMESTEAD GAMBLERS RAMBLING ROSE, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES

Class 94: MULTIPLE HITCH-LIGHT THREE OR MORE (2 Entries)
CHAMPION: QUICKSILVERS WINDSTAR, SUSAN OR AL BULGAWICZ, WILLOW CREST FARM
RESERVE: SIERRAS STETSON, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES

Class 95: LADIES' SINGLE PLEASURE DRIVING (21 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C, BROOKE GLOSSER/LESSEE
3rd SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
4th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
5th RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
6th 2 B PATSY CLINE, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
8th SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN C. GIBSON
9th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS
10th ASTARTES SECRET KNIGHT, TINA FISSELER

Class 96: GET OF SIRE (11 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS BILLY IDOL, JANET KING OR MIKE BUERKLEY
RESERVE: FIRST KNIGHTS REDI OR NOT, JONATHAN S. WHITT
3rd NFC EGYPTIAN KINGS CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th FIRST KNIGHTS LORD OF THE RING, K. C. PAPPAS
5th CHAMPION FARMS SIRS SIGNATURE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
6th SRF NOBILITY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
7th BOND ATOY4U C, BARBARA & STEVE MATTISON
8th ALAMOS SIRS MOVING IN POETRY, JANE H. MACON
9th GROSSHILL EK UNDISPUTED CREATION, TONI REECE OR DANIELLE HILL
10th GROSSHILLS MUSIC MAN, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES

Class 97: ANTIQUE VEHICLE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: D RS SATINS SHADOW, NANCY HIGGINS
RESERVE: SIERRAS STETSON, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES
3rd JTR CASS OLES NOTORIOUS, BOB BRANCH & BETTY BRANCH, CIRCLE B MINIATURES
4th RABBIT HUTCH RANCH CHARRO TOO, PATRICIA ROBIN WOLF

Class 98: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (49 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS DANDYS LEGEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
RESERVE: MTC NOTORIOUS BUCKEROO, MIKE P. MCCABE
3rd ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
4th SAMIS ROCKET SQUIRREL, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
5th LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
6th ABRIAS DANDY ACTION, STACY SACHEN OR JILL SOUTHWICK
7th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
8th BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES W. HODGES
9th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
10th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 99: OPEN OBSTACLE DRIVING (28 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A. SMITH
RESERVE: R & B KINGPIN, CAYLA SCHAEFFER
3rd BREWERS VANILLA ICE, FRED & AIMEE HOLLIDAY, PAINTED H RANCH
4th O THAT FRITO BANDITO, JOHN T. MORRIS
5th PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
6th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, JILLIAN N. HOLUB
7th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, CAYLA SCHAEFFER OR HANNAH MORRIS
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
9th OASIS FIRST LIGHT, ALLYSON & LAURA WAITES
10th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 100: OPEN HALTER OBSTACLE (35 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A. SMITH
RESERVE: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
3rd R & B KINGPIN, CAYLA SCHAEFFER
4th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, CAYLA SCHAEFFER OR HANNAH MORRIS
5th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
6th SAMIS PLAID PANTS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th CIRCLE J BUNANZA, KIMBERLEY LOCKE OR ROBIN OR LOUISE LOCKE, & CAITLI
8th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
9th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, JILLIAN N. HOLUB
10th HARLANS ROCIO, BREANNE LOESCH

Class 101: OPEN HUNTER (54 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
RESERVE: DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A. SMITH
3rd CIRCLE J BUNANZA, KIMBERLEY LOCKE OR ROBIN OR LOUISE LOCKE, & CAITLI
4th CRYSTAL RIDGE EKS IMAGE OF FAME, CRAIG & JASENKA LAURER & ZOE LAURER
5th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
6th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
8th HARLANS ROCIO, BREANNE LOESCH
9th GRANDVIEWS TOY SOLDIER, BARBARA & STEVE MATTISON
10th NOSTALGIAS FOLLOW ME, DAVID SANDENO, BROOKSIDE FARM

Class 102: OPEN JUMPER
Number in class: 11
CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA CRIDER
RESERVE: SAMIS PLAID PANTS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd MTC EXCEL, CHRISTINE WICK
4th LIL HOOFBEATS SPOTLESS IMAGE, PAULA BURGIN
5th LEAP OF FAITHS SOMETHING SPECIAL2ME, DEBRA & BROOKE GLOSSER
6th IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
7th PAINTBRUSH COWBOYS CABAM, ALLYSON & LAURA WAITES
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
9th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
9th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES- PHILLIPS

Class 103: GOLDEN SHOWMANSHIP (10 Entries)
CHAMPION: LINDA M. DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: BARBARA HIBBARD, Showing KNELLS GENTLEMAN JACK
3rd KAY MORRIS, Showing OASIS DESERT MELODY
4th JANE WAGNER, Showing PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS
5th LOUISE LOCKE, Showing CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF
6th NITA JOHNSON, Showing FOUR J ANGELS N THE INFIELD
7th DEBORAH L. PALMER, Showing TOP TENS BROADWAY PREMIERE
8th PAT L ROBERTSON, Showing LITTLE THICKET QUICKSILVER
9th KATHRYN THATCHER, Showing WILD SPIRITS HOW DO YOU LIKE ME NOW
10th SUZANNE M MINSHALL, Showing LR SEMINOLES STATE OF THE ART

Class 104: ADULT SHOWMANSHIP (11 Entries)
CHAMPION: LINDA M. DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: ALLYSON WAITES, Showing OASIS COLLECTIONS KEYNOTE
3rd MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS
4th KIMBERLEY LOCKE, Showing CIRCLE J BUNANZA
5th LISA SCHMIDT, Showing OS BRAVOS LET FREEDOM RING
6th AMY DIRKSE, Showing BAGPIPE FLATS DALWHINNIE
7th FRANKLIN WILSON, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
8th LOUISE LOCKE, Showing CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF
9th ANGELA HOLMES, Showing LITTLE KINGS DUKE DREAMER
10th BARBARA HIBBARD, Showing KNELLS GENTLEMAN JACK

Top of Page


Day 4

Classes 105-127

Class 105: 4 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
RESERVE: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
3rd LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
4th LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, R DALYN OR TONI JONES OR KRIS VEGTER
5th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
6th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
7th LITTLE KINGS BACK ON BROADWAY, PAIGE MEHLHOPE, CHANCE OF GOLD FARMS
8th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE, OR DEBBIE MEEK
9th MLM HOLY SMOKE I WAZA BAD BOY, JERRY G HORN OR ANNA B HORN
10th ACES SOMETHING SPECIAL, ACEY HAROLDSON

Class 106: WEANLING STALLIONS 26" AND UNDER (15 Entries)
CHAMPION: RANGER CREEK VCR MIDNIGHT LIGHTNING, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
RESERVE: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, BRAD & DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATURE
3rd OAK GROVE ACES SIGNATURE, DAVID OR JILL MILLER
4th PURA VIDAS THIS BUCKS 4U, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
5th AALIN AWESOME LEGACY OF LOVE, JENNYE CAHOON- SHEARER
6th WF BUCKS UNFORGETABLE, GLEN & PAULA MATTHEWS
7th REECES HES SO HOT, TONI REECE OR DANIELLE HILL
8th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS
9th WINSOMES PLAYIN WITH THE BEST, JANE E. TAYLOR, WINSOME ETC MINIATURE HORSES
10th WINNING STREAKS SPECIAL FEATURE, DONNA LAVERY

Class 107: WEANLING STALLIONS OVER 26" TO 30" (20 Entries)
CHAMPION: STARS VEGAS, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS MINIATURES
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE AFTERDARK, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
3rd BLUE RIBBON BODACIOUS VINDICATOR, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
4th ERL CUTTYS HI CALIBER, MARTHA S. HICKHAM
5th MULLIGANS RUN DREAMS MIDNIGHT DEZYN, HEATHER TROGLAUER
6th SUNNY SIDE JONIBUCK HEZ 3X AREBEL, RAY N. MARTIN OR JAY PAUL MARTIN, SUNNY SIDE STABL
7th FHFS MOSTLY BUCKEROO BELIEVE IT, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
8th RFM HAWKS REMEMBER WHEN, TONI REECE OR DANIELLE HILL
9th ME HE SUPER DUPER RECHARGED, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
10th LITTLE DREAMS KID COURAGEOUS, EDDIE OR JEAN DAVENPORT, LITTLE DREAMS RANCH

Class 108: LADIES' ROADSTER (12 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN C. GIBSON
3rd HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, MARY HOWARD OR AMY DIRKSE, OR KATHLEEN ROBERTSON
4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
5th COLOURTIMES DON JUAN, JAN OR LINDSEY GIBSON/LESSEE
6th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
7th SRF SILHOUETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
8th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, SHIRLEY VALENTE OR VINCE VALENTE
9th IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
10th WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT KANE OR BRENDA KANE

Class 109: YEARLING STALLIONS 28" AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE DUSTY DEVIL, ANDREAS HOFMANN
RESERVE: QUINTESSA TRIBUTES VECCHIO, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
3rd JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN WHITT & KRISTA SPENCER
4th LUCKY FOUR REBELCHASE ANOTHA REBEL, RAY N. MARTIN OR JAY PAUL MARTIN, SUNNY SIDE STABL
5th LITTLE KINGS BRONSON BUCKEROO, SUSAN WALTERS, SAN SUJO FARMS
6th VERMILYEA FARMS HONEYS ETERNETY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th REFLECTIONS BEYOND STARDOM, JULIE ANN GOOD/LESSEE
8th LITTLE AMERICAS SILVER ROSE MAN, PATRICIA GRUBMAN

Class 105: 4 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
RESERVE: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
3rd LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
4th LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, R DALYN OR TONI JONES OR KRIS VEGTER
5th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
6th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
7th LITTLE KINGS BACK ON BROADWAY, PAIGE MEHLHOPE, CHANCE OF GOLD FARMS
8th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE, OR DEBBIE MEEK
9th MLM HOLY SMOKE I WAZA BAD BOY, JERRY G HORN OR ANNA B HORN
10th ACES SOMETHING SPECIAL, ACEY HAROLDSON

Class 106: WEANLING STALLIONS 26" AND UNDER (15 Entries)
CHAMPION: RANGER CREEK VCR MIDNIGHT LIGHTNING, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
RESERVE: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, BRAD & DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATURE
3rd OAK GROVE ACES SIGNATURE, DAVID OR JILL MILLER
4th PURA VIDAS THIS BUCKS 4U, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
5th AALIN AWESOME LEGACY OF LOVE, JENNYE CAHOON- SHEARER
6th WF BUCKS UNFORGETABLE, GLEN & PAULA MATTHEWS
7th REECES HES SO HOT, TONI REECE OR DANIELLE HILL
8th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS
9th WINSOMES PLAYIN WITH THE BEST, JANE E. TAYLOR, WINSOME ETC MINIATURE HORSES
10th WINNING STREAKS SPECIAL FEATURE, DONNA LAVERY

Class 107: WEANLING STALLIONS OVER 26" TO 30" (20 Entries)
CHAMPION: STARS VEGAS, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS MINIATURES
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE AFTERDARK, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
3rd BLUE RIBBON BODACIOUS VINDICATOR, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
4th ERL CUTTYS HI CALIBER, MARTHA S. HICKHAM
5th MULLIGANS RUN DREAMS MIDNIGHT DEZYN, HEATHER TROGLAUER
6th SUNNY SIDE JONIBUCK HEZ 3X AREBEL, RAY N. MARTIN OR JAY PAUL MARTIN, SUNNY SIDE STABL
7th FHFS MOSTLY BUCKEROO BELIEVE IT, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
8th RFM HAWKS REMEMBER WHEN, TONI REECE OR DANIELLE HILL
9th ME HE SUPER DUPER RECHARGED, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
10th LITTLE DREAMS KID COURAGEOUS, EDDIE OR JEAN DAVENPORT, LITTLE DREAMS RANCH

Class 108: LADIES' ROADSTER (12 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN C. GIBSON
3rd HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, MARY HOWARD OR AMY DIRKSE, OR KATHLEEN ROBERTSON
4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
5th COLOURTIMES DON JUAN, JAN OR LINDSEY GIBSON/LESSEE
6th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
7th SRF SILHOUETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
8th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, SHIRLEY VALENTE OR VINCE VALENTE
9th IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
10th WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT KANE OR BRENDA KANE

Class 109: YEARLING STALLIONS 28" AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE DUSTY DEVIL, ANDREAS HOFMANN
RESERVE: QUINTESSA TRIBUTES VECCHIO, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
3rd JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN WHITT & KRISTA SPENCER
4th LUCKY FOUR REBELCHASE ANOTHA REBEL, RAY N. MARTIN OR JAY PAUL MARTIN, SUNNY SIDE STABL
5th LITTLE KINGS BRONSON BUCKEROO, SUSAN WALTERS, SAN SUJO FARMS
6th VERMILYEA FARMS HONEYS ETERNETY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th REFLECTIONS BEYOND STARDOM, JULIE ANN GOOD/LESSEE
8th LITTLE AMERICAS SILVER ROSE MAN, PATRICIA GRUBMAN

Class 110: YEARLING STALLIONS OVER 28" TO 30" (19 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES STRIDERS BACK IN BLACK, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
RESERVE: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
3rd QUINTESSA DOMINUS PADRON, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
4th LM IDOLS MONOGRAMMED IN GOLD, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
5th PURA VIDAS SIGNATURE STARBUCK, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
6th ROGERS HSR SUPREME HEART ATTACK, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
7th MARYSTOWN ECHOS AFFIRMED, LISA OR PETE GOETTL
8th LM IDOLS KNIGHT IN WHITE SATIN, JANET KING OR MIKE BUERKLEY, LIMESTONE MINIATURES
9th PECAN GROVE CUSTOMIZED CRUISER, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
10th JCW RED HOT JAZZ, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH

Class 111: YEARLING STALLIONS OVER 30" TO 32" (22 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS SOPHIES TROPHY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REAL ROWDY, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
3rd MARYSTOWN MCDREAMY, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
4th SMO BOLERO DE SUERTE, SHARON L. STADLER
5th RAVENWOOD DREAMS TO REMEMBER, MACK OR TAMMIE COXE
6th ROCKING M 3T ROCK N REBELS REVENGE, JAMES MENEFEE & PAUL & POLLY HYDE
7th ERL CUTTIN UP, SHAUNA GAUDINO OR NANCY J GREEN
8th WESTWIND FARMS ATTITUDE OF A PRINCE, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS
9th RAVENWOOD REMEMBER ME, BRAD OR DEBRA HOPKINS OR BRIAN HILL
10th SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD

Class 112: STAKES SINGLE PLEASURE DRIVING 3 YR OLD (4 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
3rd BELOVED CREATIONS PRECIOUS PROMISE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS

Class 113: VERSATILITY (23 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
4th TELQUEST NF BEL LA GO C, BROOKE GLOSSER/LESSEE
5th BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES W. HODGES
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
8th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
9th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
10th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES

Class 114: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (6 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS BLUE BERRY MUFFIN, KATHLEEN GUSHGARI OR SARA GUSHGARI
RESERVE: 2 B PATSY CLINE, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
4th SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN S. WHITT
5th QC DUN RIGHT, H. DONALD NUTT OR SYLVIA NUTT
6th IONA FARMS TRUTH OR DARE, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 115: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29" AND UNDER (10 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: LM IDOLS SECRET REGALO, BRUCE OR PAT PROCTOR
3rd FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, WARREN & BRENDA SELLWOOD
4th INVADERS SO VAIN, LORI BARILE-NAVEH & JAIME LABAVITCH
5th VERMILYEA FARMS ATLANTIS, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
6th SAMIS ZKINNY DIPPER, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
7th SRF BANDITO, MATTHEW DROWN
8th HEAR ABOUT IM A HEADLINER, KELLY ANDERSON, SEE: KELLY ROE
9th DGS KHEMOSABIS HI HO RED, DARCI ANN GIBBONS
10th LITTLE AMERICAS CARNIVAL CONQUEST, PATRICIA GRUBMAN OR TONY W GREAVES

Class 116: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29" TO 31" (15 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS ROCK SOLID HAWK, CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: PINEYWOODS SMOOTH JAZZ, PAMELLA RUGGIE OR MARCIA TUCKER, OR ROBIN COLE
3rd QUINTESSA TRIBUTE DAVINCIS DREAM, DENNIS & TONI PIERCE
4th DOUBLE DIAMONDS MISTER MEANER, JANA S. NICHOLS, DOUBLE DIAMOND FARM
5th CHUPPS MIGHTY TITAN, PAMELA S. ALLEN
6th ALAMOS STREAKER IM IMPRESSIVE, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
7th DOUBLE DESTINYS MAGICAL MOMENT, THOMAS WERNE OR CAROLYN WERNE
8th LUCKY FOUR BUCKDELUXE BODACIOUS BEY, DR. SAMUEL YOUNG OR JOY YOUNG
9th JSW IM SO MAGIC, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
10th B SPRINGHILLS COMMAND PERFORMANCE, JULIE R. GARRETT

Class 117: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 31" TO 33" (22 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR JAMES L PAYNE, OR DEBR
RESERVE: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, K. C. PAPPAS/LESSEE
3rd CONDERS BREAKIN THE ICE, CRAIG OR ASHLEY LAURER OR ZOE LAURER/BRIAN HILL
4th BLUE ICE MTP DRAKKAR, MONETTE FREEMAN, WISTERIA MINI HORSE RANCH
5th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th LITTLE KINGS BYZANTINE BUCK, MARIANNE EBERTH & CAMILLE O. HOFFMANN
7th WOODED ACRES ENGAGING CREATION, WYNONIA O PORTER
8th CANDYLANDS SECRET WEAPON, COLLEEN RUTLEDGE
9th STAR VALLEYS ROCKETS RED GLARE, MARGARET B. CAHILL, STAR VALLEY FARM
10th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH

Class 118: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (16 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SIR WINSABUCK, DONALD ROGERS OR SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SEN
3rd RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
4th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
5th SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
6th ERL REBELS JUST CAUSE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH, INC.
7th ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
8th CELEBRATIONS TENNESSEE VISION, RON CLOUGH
9th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
10th COLOURTIMES DON JUAN, JAN OR LINDSEY GIBSON/LESSEE

Class 119: MULTIPLE HITCH-DRAFT PAIRS/TANDEM (3 Entries)
CHAMPION: SIERRAS STETSON, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES
RESERVE: D RS SATINS SHADOW, NANCY HIGGINS
3rd LIL BIT OF TROUBLE, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES

Class 120: 3 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING TEST (21 Entries)
CHAMPION: MTC POSITRACTION, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
RESERVE: BLESSINGS HEARTSONG, CHRISTINE WICK
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KELLY CAMPBELL
4th KLM UP IN SMOKE, KELLY F RAULERSON & LINDA S MILLER
5th ASH CREEK APRIL MIST, RONALD CLOUGH
6th MRMS BLACKJACK CHIP, CHRIS BLANTON & KATHY COURTNEY
7th ERL SO BE IT, DANIEL OR CARLA CRIDER
8th NWR POETRY IN RHYTHM, LYNN BOWEN BURNHAM
9th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
10th NOSTALGIAS FOLLOW ME, DAVID SANDENO, BROOKSIDE FARM

Class 121: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, PAIGE MEHLHOPE, CHANCE OF GOLD FARMS
RESERVE: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER
3rd JSW REDIS HEIR TO GLORY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th ML SUPERSTARS FLYIN HIGH, CRAIG & AMY ODEN
5th ALLURE RANCH SPIRITS SACRED PROFIT, TERRY YOUNG OR KIMBERLE YOUNG, ALLURE RANCH
6th LA VISTA ALLURE BY M G, SUSAN OR BESS HOPMANS, LA VISTA FARM
7th BUECHBUEHLS SILVERADOS DIPLOMAT, GABRIELE VOSER, BUECHBUEHL MINIATURE HORSES
8th LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, INGRID DOHLER OR WADE BURNS
9th NEHI NUMERO UNO, MARIE A. POWELL
10th ALOHA ACRES STREAKING IN THE RING, S. LEE CRUTCHFIELD OR KIRBY JONES

Class 122: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (17 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
3rd LITTLE WASHITAS FRECKELS PLAYBOY, KARIN OR LOTHAR HESSLING
4th WISTERIA ORION SOVEREIGN KING, KELSEY SHINGLEDECKER
5th LM IDOLS VALENTINO HAWK, KAREN A. RUDOLPH
6th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, LINDSEY BULLARD OR DEBORAH BULLARD
7th FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, ED OR DENISE WATSON
8th GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, ALEIGHA MATTISON
9th PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
10th SILVER MEADOWS WINNING TIME, EMILY CONDER

Class 123: SINGLE FINE HARNESS VICEROY (9 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, WILLIAM STEVENS OR NANCY STEVENS
RESERVE: CANDYLANDS IMA SECRET TOO, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
3rd SAMIS QUIZ KID, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
4th SRF REVELETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th CLASSIC VIEWS SILVER ROWDY, MICHAEL OR MARY COLLINGS
6th COLOURTIMES DOUBLE TROUBLE, NANCY HIGGINS
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
8th QC DUN RIGHT, H. DONALD NUTT OR SYLVIA NUTT
9th RABBIT HUTCH RANCH CHARRO TOO, PATRICIA ROBIN WOLF

Class 124: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, BROOKE GLOSSER/LESSEE
RESERVE: DREAM MAKERS BLACK TIE, AIMEE J WHEATER OR ALINA MATTISON
3rd SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & M MEACHAM & C BLANTON
4th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS
5th JF GIZMOS VICTORY, MARIE A. POWELL
6th ASTARTES SECRET KNIGHT, TINA FISSELER
7th HI STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, NANCY ARMSTRONG OR RAYMOND ARMSTRONG JR
8th CALICO FARMS HI TECK RESOLUTION, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
9th QUAIL CREEK WILLIE WONKA, SUSAN B. LOWRY, QUAIL CREEK MINIATURES

Class 125: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
WORLD RESERVE CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS

Class 126: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (43 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS DANDYS LEGEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
RESERVE: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
3rd ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
4th LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
5th SAMIS ROCKET SQUIRREL, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
6th CARIBBEAN DREAMS TALENTS VALENTINO, LINDA KERN
7th BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES W. HODGES
8th HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE EDMUNDS OR CRAIG EDMUNDS
9th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
10th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON

Class 127: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION ALOHA ACRES STRIDERS BACK IN BLACK, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
WORLD RESERVE CHAMPION LM IDOLS ROCK SOLID HAWK, CHARLENE EISENMENGER

Top of Page


Day 5

Classes 128-150

Class 128: WEANLING MARES 26" AND UNDER (21 Entries)
CHAMPION: ALOHA MRF PARTNERS SILENT WHISPER, HEATHER TROGLAUER OR LEE CRUTCHFIELD
RESERVE: BUCK ONS SKYLLABLUE PERFECTION, ANGIE SAUER, HOOFBEAT BUCK ON RANCH
3rd ALLIANCE JUST ONE KISS, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
4th ALLIANCE MAJESTICS MISS PRISS, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
5th QUINTESSA VALENTINA DI DOMINUS, DENNIS & TONI PIERCE
6th REECES UNDISPUTED VANITY, TONI REECE OR DANIELLE HILL
7th STARS GEISHA, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS MINIATURES
8th MARYSTOWN BRASS BUTTONS, LISA OR PETE GOETTL
9th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
10th DOUBLE DIAMONDS ROCKSTAR ATTITUDE, JANA S. NICHOLS

Class 129: WEANLING MARES OVER 26" TO 30" (25 Entries)
CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS NIGHT IN PARIS, HEATHER TROGLAUER
RESERVE: BLACK MOUNTAINS HEART SONG, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES
3rd QUINTESSA TRIBUTE ACCAPELLA, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
4th LR LET IT ROLL, KRIS VEGTER OR DON KNAPP
5th ALOHA ACRES STREAKING IN THE SNOW, RICHARD WALMER OR KATHLEEN P. WALMER
6th VIADERAS BREATHLESS ACCENT, KRISTINA COLAO OR KASEY COLAO
7th SOLDIER CREEK CATS MEOW, AMY Y ODEN
8th WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, DONNA LAVERY
9th MERCEDES SIRTAINLY FINE, THERESA L ACTON OR JAMES ACTON
10th REECES ALOHA LEI LANI, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE

Class 130: GENTLEMEN'S ROADSTER (9 Entries)
CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN C. GIBSON
RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
3rd HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, MARY HOWARD OR AMY DIRKSE, OR KATHLEEN ROBERTSON
4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
5th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, SHIRLEY VALENTE OR VINCE VALENTE
6th IGF PRINCESS RYAN, RUSSELL ROBERTS
7th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, ED OR DENISE WATSON
8th ABRIAS DARING ENDEAVOR, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
9th TAMRONS LITTLE DREAM WOLF, RON R. VAN DE GRIFT

Class 131: YEARLING MARES 28" AND UNDER (11 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD FASHIONS TO REMEMBER, VONDA JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES JUNO, LYNDEE L KRIVANEK OR ROBERT J KRIVANEK
3rd LM IDOLS WINGS OF A DOVE, CONNIE B. HEATH
4th LM IDOLS TEENSY CITRINE, AUDREY C. RUTH, CASCATA FARM
5th WORLD OF MINIATURES RED HOT HOTTIE, ERIC MEYER OR MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES
6th OLYMPIAN SAHARAS GOLDEN GODDESS, V JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
7th ARISTOCRATICS INVEST IN COPPER, MICHAEL OR MARY COLLINGS
8th SCOTT CREEK MONARCH UNCHAINEDMELODY, BEN & ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
9th REDROCK C MAKIN A STATEMENT, CAMMIE VLOEDMAN
10th TEN LS SPIRITS MINUET, HOLLY HEMMER

Class 132: YEARLING MARES OVER 28" TO 30" (27 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
RESERVE: ERL VOLTAIRE ON THE DOT, KARIN OR LOTHAR HESSLING
3rd FR LM IDOLS CREME BRULEE, CHARLENE EISENMENGER
4th ERICAS BIG CITY ECHO ME PERFECT, MARY COLLINGS OR KAY RUDEL
5th LOS ARBOLES IDOLS GYPSY IN MY SOUL, GABRIELE VOSER, BUECHBUEHL MINIATURE HORSES
6th SONOITA CHARISMAS MISS DIOR, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
7th GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
8th RHA WARDANCES WILD CHA CHA, MATTHEW DROWN & ROBERT OR PAMELA WALSH
9th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, SANDRA REVARD
10th LUCKY FOUR REBELCHASE OUTA THE BLUE, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS

Class 133: YEARLING MARES OVER 30" TO 32" (26 Entries)
CHAMPION: IMPRESSIBLE VERSACES ISABELLA, MONETTE FREEMAN, WISTERIA MINI HORSE RANCH
RESERVE: ERL CUTTYS COVER GIRL, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
3rd MERCEDES SIRREAL DREAM, KRYSTLE ACTON OR THERESA L. ACTON
4th MCC DESTINYS ESQUITE EDITION, FELIX OR JOYCE COVINGTON, MCC FARMS
5th MULLIGANS RUN JADEN AL EMIRA, CHARLENE EISENMENGER
6th ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
7th RAVENWOOD DOMINATE THE RING, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
8th SCOTT CREEK DYNA DOT COM, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
9th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
10th SONOITA INVADERS TENDER TOUCH, TONI OR DENNIS PIERCE & LORI BARILE-NAVEH

Class 134: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (21 Entries)
CHAMPION: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
RESERVE: LOMBARDS GINGER SNAP, G BRECKON
3rd GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
5th MTC SCARLET LASS, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
6th BLESSINGS HEARTSONG, CHRISTINE WICK
7th ERL SO BE IT, DANIEL OR CARLA CRIDER
8th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
9th MARS MONTROSE PIPERS UNFORGETTABLE, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
10th DESERT GOLDS WILLOW, REGIS & DEBORA HARTNETT

Class 135: MULTIPLE HITCH-DRAFT THREE OR MORE (1 Entries)
CHAMPION: SIERRAS STETSON, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES

Class 136: SINGLE PLEASURE DRIVING 32" AND UNDER (10 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS BLUE BERRY MUFFIN, KATHLEEN GUSHGARI OR SARA GUSHGARI
RESERVE: LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, WILLIAM STEVENS OR NANCY STEVENS
3rd DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
4th MCSPERITTS MP SHANGHAI KNIGHT, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
5th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
6th HI STEPPIN HARD HEARTED RAINBOW, NANCY ARMSTRONG OR RAYMOND ARMSTRONG JR
7th HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN HOFFMAN/LESSEE
8th CLASSIC VIEWS SILVER ROWDY, MICHAEL OR MARY COLLINGS
9th HIDDEN MEADOWS COUPE DEVILLE, NITA OR JACOB JOHNSON
10th QUAIL CREEK WILLIE WONKA, SUSAN B. LOWRY, QUAIL CREEK MINIATURES

Class 137: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (34 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES W. HODGES
4th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
5th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
6th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, LORRAINE OCONNELL OR DARLENE DAVID
7th SAMUELS LIL ROMEO, GLEN OR PAULA MATTHEWS
8th ABRIAS DANDY ACTION, STACY SACHEN OR JILL SOUTHWICK
9th SCOTT CREEK RIVER DANCER, CAYLA SCHAEFFER
10th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, JERRY OR DONNA POTTS, SOUTHWIND FARMS

Class 138: TWO-YEAR-OLD MARES 29" AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS SABRINA HAWK, CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: LM IDOLS BO PEEP, NONA PORTER
3rd PHILIA BLAZES RHUNA, RAY L. ROSS, ROSS FAMILY MINIATURES
4th NIRVANAS VALLEY GIRL, DONNA LAVERY
5th ZARZUELAS SWEET DREAMS, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
6th REDROCK KISS ME KATE, SUZANNE L. SOOTER
7th GOOSE CREEK FARMS ATHENA, KAY OR PAUL GOESSLING, GOOSE CREEK FARMS, INC.
8th MBF COMETS ELEGANT LOLITA, RAYMOND CARROLL & VALERIE CARROLL

Class 139: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29" TO 31" (14 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES LUXE LAVENDER, TONI REECE, REECE MINIATURE HORSES
RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, KATHY CARTON, FALCON RIDGE FARM
3rd LUCKY FOUR BUCKDELUXE ABOVEN BEYOND, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
4th MCC DESTINYS ROSALITA, VERONICA HOLTSKOG
5th SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th QUINTESSA TRIBUTES BELLA FIORE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
7th ABRIAS SIGNATURE CLARITY, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
8th LITTLE KINGS TWINKLE TOES, KAY RUDEL OR EDNA JOHNSON
9th CANDYLANDS SPUNKY GIRL, COLLEEN RUTLEDGE
10th OS BRAVOS ANASTASIA, STEPHEN L BOWLES OR CAROL F BOWLES

Class 140: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31" TO 33" (18 Entries)
CHAMPION: ROBIN ME BLIND OF LL LANE, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
RESERVE: ALLIANCE MADEMOISELLE, MICHAEL OR MARY COLLINGS
3rd BLUE RIBBON BACCA ROO I CHI WOW WA, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
4th ALLIANCE UNFORGETTABLY FINE, TINA FISSELER
5th WORLD OF MINIATURES FLASH DANCER, ERIC & MARILYN MEYER
6th WILLOW CREEKS DANCERS WINTER WISH, SUSAN WALTERS, SAN SUJO FARMS
7th JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
8th SCOTT CREEK MONARCH COQUETTE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
9th SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
10th BELOVEDS CHERISH CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class 141: GENTLEMEN'S SINGLE PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SIR WINSABUCK, DONALD ROGERS OR SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SEN
3rd DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
4th 2 B PATSY CLINE, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th PETIT FOURS SWEET HONEY GOLD, MARY E. HOWARD, PETIT FOURS MINIATURES
6th ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
7th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS
8th ASTARTES SECRET KNIGHT, TINA FISSELER
9th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM

Class 142: MULTI-COLOR MARES (9 Entries)
CHAMPION: MORIAHS I B FANCY, SUZANNE L. SOOTER
RESERVE: REECES ALOHA LEI LANI, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
3rd LITTLE AMERICAS S S KATCHINA DOLL, TONY W. GREAVES, LITTLE AMERICA MINI HORSES
4th H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES
5th MILLWOOD PRINCES LIL BIT FANCI, NICKI L. DOWDLE
6th REDROCK C MAKIN A STATEMENT, CAMMIE VLOEDMAN
7th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES- PHILLIPS
8th HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES
9th REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH

Class 143: SOLID COLOR MARES (19 Entries)
CHAMPION: OAK BAY STORMY RIVER EDITION, JENNIFER ROWLAND OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLA
RESERVE: WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, PARMELA OR MARK BONNEY, STAR RIDGE ACRES
3rd RFM THUNDERS SIGNATURE SUPER DOLL, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
4th ZARZUELAS LA BRISA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
5th IONA FARMS DREAM LOVER, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
6th ALLIANCE UNFORGETTABLY HOT, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR POLLY WEISBERG, ALLIAN
7th DRM DOUBLE DESTINYS DRESDEN DOLL, TOM OR LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
8th REECES INDIGO BLUE THUNDER, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
9th LITTLE KINGS BT CHABLIS, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
10th TEN LS SPIRITS MINUET, HOLLY HEMMER

Class 144: FORMAL PARK DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS IMA SECRET TOO, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
RESERVE: PLEASANT VALLEY RAINBOW, MARY E. HOWARD, PETIT FOURS MINIATURES

Class 145: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (18 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
3rd DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER
4th SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & M MEACHAM & C BLANTON
5th TELQUEST NF BEL LA GO C, BROOKE GLOSSER/LESSEE
6th ERL REBELS JUST CAUSE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH, INC.
7th PETIT FOURS SWEET HONEY GOLD, MARY E. HOWARD, PETIT FOURS MINIATURES
8th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
9th DREAM MAKERS BLACK TIE, AIMEE J WHEATER OR ALINA MATTISON
10th 2 B PATSY CLINE, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 146: MULTIPLE HITCH-LIGHT PAIRS/TANDEM (6 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DIAMONDS TRUTH OR DARE, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
RESERVE: D RS SATINS SHADOW, NANCY HIGGINS
3rd SIERRAS STETSON, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES
4th LIL BIT OF TROUBLE, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES
5th MARDI GRAS LINKS COWBOY, SUSAN OR AL BULGAWICZ, WILLOW CREST FARM
6th ESTES SNOW WHITE, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES

Class 147: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLION (28 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
3rd DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE D. WARD, RANCHO DE POQUITOS
4th SAMIS ROCKET SQUIRREL, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
5th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
6th HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE EDMUNDS OR CRAIG EDMUNDS
7th CARIBBEAN DREAMS TALENTS VALENTINO, LINDA KERN
8th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
9th LITTLE KINGS BACK ON BROADWAY, PAIGE MEHLHOPE, CHANCE OF GOLD FARMS
10th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON

Class 148: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: ROBIN ME BLIND OF LL LANE, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
WORLD RESERVE CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH

Class 149: GRAND AND RESERVE CHAMPION ROADSTER
WORLD GRAND CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by JAN C. GIBSON,
WORLD RESERVE CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON

Class 150: LIBERTY (49 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, ALEIGHA MATTISON
3rd GROSSHILL EK CREATIONS DUKE OF EARL, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th ABRIAS DB TRIFECTA, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
5th LA VISTA MITTEY MATRIX, LISA OR WHITNEY HAWKINS
6th HI STEPPIN SPIDERMAN, KATHLEEN ROBERTSON OR AMY DIRKSE, BAG PIPE FLATS R
7th FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, ED OR DENISE WATSON
8th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
9th HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, JENNIFER ROWLAND & SCOTT ROWLAND
10th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON

Top of Page


Day 6

Classes 151-175

Class 151: SENIOR MARES 28" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: WISTERIA RUBICON RAVEN BEAUTY, PARMELA OR MARK BONNEY, STAR RIDGE ACRES
RESERVE: B & BL CINSATIONAL STAR, BOBBY LAMBERT
3rd REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH

Class 152: SENIOR MARES OVER 28" TO 30" (10 Entries)
CHAMPION: M G BATGIRL, LORI BARILE
RESERVE: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ALLIANCE UNFORGETTABLY HOT, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR POLLY WEISBERG, ALLIAN
4th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th SCARECROWS GUSTAVUS SAVANNAH, KATHY KREM PORTER
6th ZARZUELAS LA BRISA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
7th LIBERTYMERE CRUSADERS CHARISMA, R G & CHRISTINE PADULA
8th MSG BLUE EYES CLASSY IMAGE, AUDREY C. RUTH, CASCATA FARM
9th FOUR J GABBRIELLA, NITA & JACOB JOHNSON & R.L.& M.R.& M.M. MALEK
10th KAYLORS MIGHTY ANGEL, TONI REECE, REECE MINIATURE HORSES

Class 153: SENIOR MARES OVER 30" TO 32" (20 Entries)
CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, TINA FISSELER
RESERVE: LITTLE KINGS JACKIE O, NONA PORTER
3rd LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, G BRECKON
4th ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, MARTHA HICKHAM OR ROBERT CHENEY
5th WCR SHEZA BOOGIE BAY, MICHAEL R YOUNG/LESSEE
6th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
7th RHA MUSTANG SALLY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
8th LA VISTA RHAPSODY BY MG, RETTA SAMPSON/LESSEE
9th OAK BAY STORMY RIVER EDITION, JENNIFER ROWLAND OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLA
10th PRF BLACK LABELS INTOXICATING MISS, JONATHAN WHITT & KRISTA SPENCER

Class 154: SENIOR MARES OVER 32" TO 34" (13 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS FRENCH PSYLK, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: LUCKY FOUR SUMKINDA STRIKING, ANGEL PONS & JACQUELINE LASRY, MADE IN SPAIN
3rd CELTIC FIELDS EAGLES EXOTICA, LORI A. HOSTETLER
4th LITTLE KING SHEEZ ALL THAT BUCKEROO, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
5th GRF ROYAL STAR DESIGNER TOY, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
6th LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R
7th VERMILYEA FARMS MISS BEVERLY HILLS, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
8th CROSS COUNTRY 3 TIMES A LADY, SAMMY OR KAY RUDEL, ROCKY TOP FARMS
9th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
10th CONDERS MY OH MY, MARGOT CAHILL

Class 155: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (27 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
3rd BAGPIPE FLATS BE HI HO SILVER, CHARLES W. HODGES
4th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID OR JILL MILLER
5th LOMBARDS GINGER SNAP, G BRECKON
6th EW SPECIALS TENDER DESIRE, KATHLEEN S. HOKE
7th MTC SCARLET LASS, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
8th CARIBBEAN DREAMS TALENTS VALENTINO, LINDA KERN
9th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
10th TOYLAND TAQUITO, CHRISTINA PHEILS

Class 156: SENIOR GELDINGS 30" AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: SENSATIONAL, JANA NICHOLS OR NANCY STETLER
RESERVE: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd RFM REMARKABLE REBEL, MICHAEL R YOUNG/LESSEE
4th MCCARTHYS SILVER DOLLAR, LAUREN ALLEN-TAUBERT & BRIAN HILL
5th LA VISTA REMARKABLE WHITNEYS MAGIC, KIMBERLY LAFLEUR
6th LEESIDES ABSOLUTELY REMARKABLE, BRIANNE M HALL/LESSEE
7th DRIFTWOOD LAD, BARBARA MCDONALD OR GERRY BRECKON

Class 157: SENIOR GELDINGS OVER 30" TO 32" (11 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, R DALYN OR TONI JONES OR KRIS VEGTER
RESERVE: LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, WADE A BURNS OR BRIAN HILL
3rd CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, C & D CARLSTROM OR R & C RUTLEDGE
4th WINDHAVEN PAINTED INTIMIDATOR, ABBY CONDER & MIKE YOUNG
5th BELOVEDS HALLELUJAH CREATION, CRAIG & JASENKA LAURER & ZOE LAURER
6th GRANDVIEWS TOY SOLDIER, BARBARA & STEVE MATTISON
7th JUS B COZ I BE JAMMIN, ERIC MEYER OR MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES
8th AM WOODYS FAME, DONALD ROGERS OR SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SEN
9th MLM HOLY SMOKE I WAZA BAD BOY, JERRY G HORN OR ANNA B HORN
10th DGS KHEMOSABIS PAINTED WARRIOR, DARCI GIBBONS

Class 158: SENIOR GELDINGS OVER 32" TO 34" (17 Entries)
CHAMPION: ARIONS BOOMERANG, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
RESERVE: ADVENTURE IIS LUCK OF THE IRISH, ZELWANDA HENDRICK & BETTY OR ERA MCLAIN
3rd WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, WARREN SELLWOOD OR BRENDA SELLWOOD
4th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, POLLY WEISBERG
5th MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th NOSTALGIAS BLACKHAWK, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
7th RAVENWOOD TIMES AWASTINN, BARBARA OR JOHN HIBBARD
8th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
9th LA VISTA MANOLO BLAMNIK, KRISTINA COLAO-VIADERA
10th RFM UNDISPUTED IRISH KING, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE

Class 159: STAKES SINGLE PLEASURE DRIVING 4 YR OLD (3 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: ASTARTES SECRET KNIGHT, TINA FISSELER
3rd CALICO FARMS HI TECK RESOLUTION, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES

Class 160: SENIOR STALLIONS 28" AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE ZODIACS BIG SHOT, JANET LEWIS OR TONY BENVENUTO
RESERVE: SUNRISE HILL DESERT SERENADE, MICHAEL R YOUNG/LESSEE
3rd BELOVEDS ALMIGHTY CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th GOLD MARKET, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
5th MCSPERITTS BLUE EYED PALEFACE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
6th ASTARTES UNTOLD SECRET, JANA NICHOLS OR NANCY STETLER
7th DGS KHEMOSABIS WALK THE LINE, DARCI GIBBONS

Class 161: SENIOR STALLIONS OVER 28" TO 30" (16 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS A BLAZE N BUCK, FRANK FATIGATI OR CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: RAVENWOOD MEDALION NO LAFFIN MATTER, TONI REECE, REECE MINIATURE HORSES
3rd BELOVEDS DOUBLE DIVINE ONE, BRENDA D. SELLWOOD
4th ERL PATTONS SMOOTH OPERATOR, MARTHA HICKHAM OR ROBERT CHENEY
5th ROCKING M 3T DAZZLING DARK DESIGN, VICKIE ROBERSON, ROCKING M MINIATURES
6th VERMILYEA FARMS MISTER RAZZMATAZZ, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th LITTLE KINGS ZEPHYR BUCKEROO, SAMANTHA SINGLETON
8th RIVERS EDGE ROBIN HOODS RUBICON, JOAN RICHARDS & JONATHAN WHITT
9th MYSTIC SPRINGS CAUSIN A COMMOTION, JUDY FORD, MYSTIC SPRINGS MINIATURES
10th WILD SPIRITS HOW DO YOU LIKE ME NOW, FRANK & KATHRYN THATCHER & BRENDA KANE

Class 162: SENIOR STALLIONS OVER 30" TO 32" (16 Entries)
CHAMPION: MCCARTHYS ALOHA SILENT PARTNER, S. LEE CRUTCHFIELD, ALOHA ACRES
RESERVE: INDIAN PEAKS BUCK BEETHOVEN, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
3rd TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR S CROWE OR DEBBIE MEEK
4th PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th FIRST KNIGHTS TRIPLE CROWN, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
6th ANOTHER DIMENSION THE ICON, SAMUEL OR GAIL BORNSTEIN OR JAMIE BORNSTEIN, ANOTH
7th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
8th DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS, DAYSPRING FARM
9th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KELLY CAMPBELL
10th BELOVEDS OH MY GOD CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class 163: SENIOR STALLIONS OVER 32" TO 34" (18 Entries)
CHAMPION: ERL ZEUS LIGHTNING BOLT, DANA M. SAXTON
RESERVE: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
4th LITTLE KINGS BUCKEROO TRUMP, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
5th DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER
6th STAR STRUCKS RED TAPES AVALANCHE, GARY OR KATHY POLING, ROYAL OAK FARM
7th GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, DONNA LAVERY
8th RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
9th BLUE RIBBON BODACIOUS MR MILES, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
10th SUNSWEPTS REIGNING KING, PAMELA J. CORSA, SUN SWEPT MINIATURES

Class 164: 3 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS
RESERVE: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
3rd WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL, DE NEVEU FARMS
4th BELOVED CREATIONS PRECIOUS PROMISE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class 165: SOLID COLOR STALLIONS AND GELDINGS (19 Entries)
CHAMPION: HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE EDMUNDS OR CRAIG EDMUNDS
RESERVE: LITTLE KINGS DUKE DREAMER, ANGELA HOLMES
3rd WISTERIA ORION SOVEREIGN KING, KELSEY SHINGLEDECKER
4th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
5th SRF CENTURIAN, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th ML SUPERSTARS FLYIN HIGH, CRAIG & AMY ODEN
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
8th ALLIANCE ZODIACS CISCO KID, DON & NANCY WALTERS
9th B SPRINGHILLS COMMAND PERFORMANCE, JULIE R. GARRETT
10th TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR S CROWE OR DEBBIE MEEK

Class 166: STAKES COUNTRY PLEASURE DRIVING 4 YR OLD (12 Entries)
CHAMPION: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE, QUINTESSA FARM
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
4th JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
5th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE, OR DEBBIE MEEK
6th LITTLE KINGS BACK ON BROADWAY, PAIGE MEHLHOPE, CHANCE OF GOLD FARMS
7th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
8th BAGPIPE FLATS KILLERS SHE DEVIL, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
9th MLM HOLY SMOKE I WAZA BAD BOY, JERRY G HORN OR ANNA B HORN
10th IGF CLASSY BOYS LEGACY, RUSSELL A ROBERTS & JUDITH ROBERTS

Class 167: MULTI-COLOR STALLIONS AND GELDINGS (28 Entries)
CHAMPION: TOYLAND TAQUITO, CHRISTINA PHEILS
RESERVE: KACHINAS APP LAUSE, LEE MCKEW
3rd MCCARTHYS ALOHA SILENT PARTNER, S. LEE CRUTCHFIELD, ALOHA ACRES
4th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
5th INDIAN CREEKS CHIPS AHOY, DARL OR FRANCES NIGH
6th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KELLY CAMPBELL
7th SAMIS XCEPT ME AZIAM, MICKI DICKINSON
8th HIDDEN MEADOWS COUPE DEVILLE, NITA OR JACOB JOHNSON
9th CIRCLE G GEORGIE PORGIE, NANCY GRIZZAFFI, CIRCLE G MINIATURE HORSE RANCH
10th NEHI NUMERO UNO, MARIE A. POWELL

Class 168: TOUCH OF CLASS (3 Entries)
CHAMPION: SIERRAS STETSON, JAN TOBEY, MARS MONTROSE MINIATURE HORSES
RESERVE: PETIT FOURS REPEAT ON THE RAINBOW, MARY E. HOWARD, PETIT FOURS MINIATURES
3rd TINKERTOYS PIC A WINNER, BOB OR BETTY BRANCH, CIRCLE B MINIATURES

Class 169: STAKES COUNTRY PLEASURE DRIVING 3 YR OLD (10 Entries)
CHAMPION: HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KELLY CAMPBELL
RESERVE: CENTURY FARMS MAZARATTI, POLLY J HYDE OR PAUL R HYDE, HYDE AWAY RANCH
3rd BLESSINGS HEARTSONG, CHRISTINE WICK
4th NWR POETRY IN RHYTHM, LYNN BOWEN BURNHAM
5th ERL SO BE IT, DANIEL OR CARLA CRIDER
6th ASH CREEK APRIL MIST, RONALD CLOUGH
7th KLM UP IN SMOKE, KELLY F RAULERSON & LINDA S MILLER
8th LYMRICKS PURE PLATINUM, LINDA J. MCGINNIS
9th ABRIAS DB CONNECTION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
10th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 170: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, TINA FISSELER
WORLD RESERVE CHAMPION: LITTLE KINGS JACKIE O, NONA PORTER

Class 171: GRAND AND RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
WORLD RESERVE CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, BROOKE GLOSSER/LESSEE

Class 172: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: ARIONS BOOMERANG, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
WORLD RESERVE CHAMPION: ADVENTURE IIS LUCK OF THE IRISH, ZELWANDA HENDRICK & BETTY OR ERA MCLAIN

Class 173: GRAND AND RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: VERMILYEA FARMS DANDYS LEGEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
WORLD RESERVE CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH

Class 174: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: ERL ZEUS LIGHTNING BOLT, DANA M. SAXTON
WORLD RESERVE CHAMPION: MCCARTHYS ALOHA SILENT PARTNER, S. LEE CRUTCHFIELD, ALOHA ACRES

Class 175: WORLD SUPREME HALTER CHAMPION
WORLD GRAND CHAMPION: PHILIA MAJESTIC MAJESTY, TINA FISSELER


Top of Page

Return to World Show Page