Return to World Show Page

American Miniature Horse Youth Association
World Championship Show
September 26 - September 27, 2009
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 26, 2009
(Classes 1-23)
September 27, 2009
(Classes 24-33)

 

September 26, 2009

Classes 1-23

Class 1: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR MARE (23 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH COQUETTE, Shown by CAMERON D. NELSON
RESERVE: MULLIGANS RUN JADEN AL EMIRA, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
3rd RZR A KNIGHTS TESORO, Shown by JESSICA COFFEY
4th HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, Shown by ADELYN F. ROWLAND
5th LOS ARBOLES IDOLS GYPSY IN MY SOUL, Shown by ANASTASIA RUCKELSHAUSEN
6th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by ZOE LAURER
7th GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, Shown by ALINA MATTISON
8th LITTLE KINGS TWINKLE TOES, Shown by BREANNE L. CLEMMENSEN
9th CANDYLANDS SPUNKY GIRL, Shown by MACY I. PLEMMONS
10th FIREWATERS ISIDORA OF OLYMPUS, Shown by BREANNE LOESCH

Class 2: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (11 Entries)
CHAMPION: ERL CUTTYS COVER GIRL, Shown by KAILEY M. TOAL
RESERVE: HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, Shown by AVERY C. ROWLAND
3rd FIRST KNIGHTS LADY OF LIGHT, Shown by R. DALYN JONES
4th SCOTT CREEK ARABELLA DOT COM, Shown by MORGAN E. GREENHALGH
5th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by LUCAS TODD HAMBY
6th FLYING A DREAMERS JUST MAD ABOUT U, Shown by MADISON GRAY
7th ROL KIN LITTLE IRRESISTIBLE, Shown by KAYLA PORTER
8th SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE
9th TAYLOR MADES DIVA DESTINY, Shown by GRACIE TAYLOR
10th AF MIDNIGHT JAZZMINE, Shown by KARA B JALUFKA

Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (15 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED GIOVANNI, Shown by BRYCE HILL
RESERVE: LOS ARBOLES IDOLS GYPSY IN MY SOUL, Shown by EMILEE S. PLETT
3rd FALLEN ASH EAGLES JUNO, Shown by JORDAN C. HILL
4th MERCEDES SIRREAL DREAM, Shown by LYNDEN BROOKS ACTON
5th HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, Shown by BRITTANY L. PORTER
6th ERL VOLTAIRES ABSOLUT COSMOPOLITAN, Shown by GRACE TOAL
7th KLM WHAT A PISTOL, Shown by HUNTER D RAULERSON
8th DRM DOUBLE DESTINYS DRESDEN DOLL, Shown by REBECCA MYERS
9th H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by RYAN W HUDDLESTON
10th TRIPPLE BAR BOUND FOR TROUBLE, Shown by SHANE PATRICK

Class 4: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (3 Entries)
CHAMPION: OLIVE BRANCHS DD SWEET SENSATION, Shown by JASMINE E. SCHLICK
RESERVE: ALAMOS SIRS VIVA GOLD, Shown by REGGIE GLOVER
3rd TRIPPLE BAR BOUND FOR TROUBLE, Shown by SHANE PATRICK

Class 5: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 13 AND OVER (34 Entries)
CHAMPION: SAMIS ROCKET SQUIRREL, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, Shown by ALINA MATTISON
3rd MTC SCARLET LASS, Shown by CAITLYN GREENWOOD
4th GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
7th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by ALEIGHA MATTISON
8th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE E. SCHLICK
9th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, Shown by SARAH A. HUTTER
10th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by ERICA MILLER

Class 6: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (15 Entries)
CHAMPION: LOMBARDS CANADIAN MAPLE SUGAR, Shown by LINDSEY BULLARD
RESERVE: ERL VOLTAIRES TALK ABOUT ME, Shown by MELISSA ANDRADE
3rd LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by ALINA MATTISON
4th WCR SHEZA BOOGIE BAY, Shown by MACY I. PLEMMONS
5th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by CAMERON D. NELSON
6th OAK BAY STORMY RIVER EDITION, Shown by ADELYN F. ROWLAND
7th CADLE CREEKS ROGUES EBONY, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
8th ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, Shown by PAIGE VAN WYCK
9th R BAR CS CHINA DOLL, Shown by TARA GOFF
10th STAR VALLEYS ALL DOLLED UP, Shown by CAYLA SCHAEFFER

Class 7: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (14 Entries)
CHAMPION: CROSS COUNTRY 3 TIMES A LADY, Shown by LEXY E RUDEL
RESERVE: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by JESSICA MYERS
3rd OAK BAY STORMY RIVER EDITION, Shown by AVERY C. ROWLAND
4th LITTLE KING SHEEZ ALL THAT BUCKEROO, Shown by DEMI E. ROGERS
5th LA VISTA RHAPSODY BY MG, Shown by SAMANTHA C RUSSO-WINNE
6th CELEBRATIONS BAY BE ROYALE, Shown by MADISON GRAY
7th GROSSHILL EK BOOGERMANS LADY LOVE, Shown by AMBRIA S. SOOTER
8th RHA PRIVATE PETUNIA, Shown by ABBEY E RAICHE
9th QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS TODD HAMBY
10th ALOHA ACRES ADAR LYNN, Shown by KIRSTEN GALLOSKA

Class 8: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (10 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: OAK BAY STORMY RIVER EDITION, Shown by BRITTANY L. PORTER
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by JADE R. PORTER
4th SCARECROWS GUSTAVUS SAVANNAH, Shown by JORDAN C. HILL
5th FLYING ACES REVENGES MAGIC, Shown by RUSH G NICHOLS
6th GROSSHILL EK BOOGERMANS LADY LOVE, Shown by LEXIE L. SOOTER
7th DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY, Shown by JOYCE "JO BETH" SCARLETT
8th FOUR J GABBRIELLA, Shown by MARIXI M. MALEK
9th ARAGONS COOSARA, Shown by IAN G. FUCHS
10th LITTLE AMERICA KINGS LADY O LAKE, Shown by TYLER FITZGERALD

Class 9: YOUTH SN SHOWMANSHIP 18 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: REGGIE GLOVER, Showing HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR
RESERVE: JASMINE E. SCHLICK, Showing CENTURY FARMS OUTRAGEOUS

Class 10: YOUTH ROADSTER 12 AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
RESERVE: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE C. BURGIN
3rd CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
4th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JESSICA MYERS
5th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT
7th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS TODD HAMBY
8th SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO, Shown by SHEA N. SLATTERY
9th CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 11: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 18 (22 Entries)
CHAMPION: JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
RESERVE: BREANNE LOESCH, Showing HARLANS ROCIO
3rd ALINA MATTISON, Showing WOODLAND CREEKS SHA CHA BONNE
4th CAYLA SCHAEFFER, Showing DAYSPRING FIRST LIGHT
5th CAMERON D. NELSON, Showing SAMIS PLAID PANTS
6th HANNAH MORRIS, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW
7th PAIGE VAN WYCK, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
8th MACY I. PLEMMONS, Showing BRIARWOOD MAGICAL STREAK
9th SHANNON FEENEY, Showing OASIS COLLECTIONS KEYNOTE
10th BROOKE GLOSSER, Showing RSB WINNING TRADITION

Class 12: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (27 Entries)
CHAMPION: KAYLA PORTER, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
RESERVE: SKYLOR WALKER, Showing HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE
3rd MORGAN E. GREENHALGH, Showing FARMYARD FROLIC TOP GUN
4th BROOKE WOOD, Showing LR SCOUTS NEXT IN LINE
5th BRIDGET AUTUMN YATES, Showing ALPHA & OMEGA STORMYS HERO
6th JESSICA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
7th MACKENZIE CLOKE, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW
8th MACLAY D. WALKER, Showing FORT STOREYS CHAMPAGNE CORKER
9th HALEY ROSE PYBUS, Showing LITTLE THICKET QUICKSILVER
10th DEMI E. ROGERS, Showing HCM YELLOW JACKET

Class 13: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (11 Entries)
CHAMPION: BRITTANY L. PORTER, Showing ALVADARS DESTINY AFIRE
RESERVE: REBECCA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
3rd MARIXI M. MALEK, Showing FOUR J ANGELS N THE INFIELD
4th JACKEY K. PYBUS, Showing LITTLE THICKET QUICKSILVER
5th TYLER FITZGERALD, Showing LITTLE AMERICAS STRUTTIN SKYWALKER
6th JOYCE "JO BETH" SCARLETT, Showing DAPPLED HEARTS LUCK B A LADY
7th LARRY D ZIEAMMERMANN, Showing CMH ROBERT H SOX
8th RYAN W HUDDLESTON, Showing H A MUSIC MANS ROCK N ROSE
9th LEXIE L. SOOTER, Showing GROSSHILL EK BOOGERMANS LADY LOVE
10th EMILY C ANENBERG, Showing HCM X CALIBERS MIKADO


Class 14: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (32 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JESSICA MYERS
RESERVE: LOMBARDS GINGER SNAP, Shown by KAYLA PORTER
3rd FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by HALEY ROSE PYBUS
4th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT
5th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, Shown by RILEY NUTTALL
6th RDP SAFFIRE, Shown by KIRSTEN GALLOSKA
7th STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
8th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by AUSTIN BERGLUND
9th LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE C. BURGIN
10th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by JADE R. PORTER

Class 15: YOUTH COSTUME (11 Entries)
CHAMPION: MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by NICHOLAS S MILANO
RESERVE: QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by HUNTER D RAULERSON
3rd BAGPIPE FLATS DALWHINNIE, Shown by RILEY DIRKSE
4th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by GRACIE TAYLOR
5th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
6th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by MARGUAX R. MALEK
7th WHIMSONGS TIPPY TOES, Shown by JORDAN T BOYD
8th NEHI NEED FOR SPEED, Shown by HANNAH PETTY
9th TEXAS LL ZEUS WINTER DREAM, Shown by VALENTINA LYKKEN
10th CMH FOX DUN IT, Shown by CARA N. MARTIN

Class 16: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR GELDING (22 Entries)
CHAMPION: NEW HOPES RISING STAR, Shown by LINDSEY BULLARD
RESERVE: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by ALINA MATTISON
3rd CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
4th FREEDOM HILL FARMS BUCK N IDOL, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th LA VISTA MANOLO BLAMNIK, Shown by CAYLA SCHAEFFER
6th WINDHAVEN PAINTED INTIMIDATOR, Shown by JESSICA COFFEY
7th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, Shown by JESSICA MOSER
8th WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BREANNE LOESCH
9th BELOVEDS HALLELUJAH CREATION, Shown by ZOE LAURER
10th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS

Class 17: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (26 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS ANOTHER DIMENSION, Shown by R. DALYN JONES
RESERVE: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by JESSICA MYERS
3rd DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by AVERY C. ROWLAND
4th J CS ITS A SNAP, Shown by SYDNEY MARIE PARSONS
5th FORT STOREYS CHAMPAGNE CORKER, Shown by MACLAY D. WALKER
6th WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th MLM HOLY SMOKE I WAZA BAD BOY, Shown by RILEY NUTTALL
8th NOSTALGIAS FOLLOW ME, Shown by KAYLA PORTER
9th HI POINT FARMS A BODACIOUS MR REE, Shown by MADISON GRAY
10th ARIONS BOOMERANG, Shown by KAILEY M. TOAL

Class 18: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR GELDING (15 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD TIMES AWASTINN, Shown by EMILEE S PLETT
RESERVE: RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by JORDAN C. HILL
3rd GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by BRITTANY L. PORTER
4th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by REBECCA MYERS
5th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by BRYCE HILL
6th ABRIAS SIGNATURE ABSOLUT, Shown by KORY LYNN PARSONS
7th SVF DESTINED TO BE BLAZING, Shown by JOYCE "JO BETH" SCARLETT
8th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by JADE R. PORTER
9th ALLIANCE QUITE THE EVENT, Shown by ALLYE TOAL
10th QUINTESSAS BELLO MAXIMO, Shown by HUNTER D RAULERSON

Class 19: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by HALEY ROSE PYBUS
RESERVE: CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
3rd RANGER CREEK ROGUE BUCKEROO, Shown by KENDALL POGUE
4th SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO, Shown by SHEA N. SLATTERY

Class 20: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR GELDING (15 Entries)
CHAMPION: LITTLE WASHITAS FRECKELS PLAYBOY, Shown by KAELEN SCHOCKE
RESERVE: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, Shown by JUSTIN WILLIAM RUTLEDGE
3rd ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by LINDSEY BULLARD
4th BUECHBUEHLS SILVERADOS DIPLOMAT, Shown by ANASTASIA RUCKELSHAUSEN
5th SILVER MEADOWS WINNING TIME, Shown by MACY I. PLEMMONS
6th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
7th ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by JUSTIN GRAY
8th WISTERIA ORION SOVEREIGN KING, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
9th GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, Shown by ALEIGHA MATTISON
10th WINNING STREAKS MISTER WONDERFUL, Shown by BIANCA WIMMER


Class 21: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLY FANTASTIC, Shown by MADISON GRAY
RESERVE: SEMINOLES STAND OUT LOUD, Shown by R. DALYN JONES
3rd LA VISTA IMPROVSATIONAL JAZZ, Shown by SYDNEY MARIE PARSONS
4th NEHI NUMERO UNO, Shown by MATTHEW POWELL
5th ROCKING M DOUBLES BUCK N DANDY, Shown by SIERRA B MORRISON

Class 22: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR GELDING (8 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by RYAN W HUDDLESTON
RESERVE: VERMILYEAS RED TAPES TOUCH OF MAGIC, Shown by BRYCE HILL
3rd MERCEDES REMARKABLE RHYME, Shown by LYNDEN BROOKS ACTON
4th LA VISTA IMPROVSATIONAL JAZZ, Shown by KORY LYNN PARSONS
5th JSW SENOR DEED, Shown by BRITTANY L. PORTER
6th LA VISTA ALLURE BY M G, Shown by IAN G. FUCHS
7th DOUBLE DIAMOND SHARP DRESSED MAN, Shown by RUSH G NICHOLS
8th LITTLE AMERICAS ORIONS HUSSLE OVER, Shown by TYLER FITZGERALD

Class 23: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 TO 18 (14 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by BROOKE GLOSSER
RESERVE: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by MACY I. PLEMMONS
4th SAMIS SID SAVOY, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th DREAM MAKERS BLACK TIE, Shown by ALINA MATTISON
6th ERL REBELS JUST CAUSE, Shown by CAYLA SCHAEFFER
7th 2 B PATSY CLINE, Shown by CAMERON D. NELSON
8th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER
9th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, Shown by SARAH A. HUTTER
10th HI STEPPIN RAINBOWS JUBILEE, Shown by KARA SCHMIDT



Top of Page

September 30, 2008

Classes 24-32


Top of Page
Class 24: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 18 (24 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY I. PLEMMONS
5th LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by GARRETT RATHBUN
6th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by GARRETT RATHBUN
7th LIL BIT O COUNTRY LEVI, Shown by GARRETT RATHBUN
8th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
9th CIRCLE H THE MASTER PIECE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
10th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON

Class 25: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
RESERVE: HCM WAR PAINT STORYTELLER, Shown by KENDALL POGUE
3rd CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
4th NOSTALGIAS REBEL LUCK, Shown by HALEY ROSE PYBUS
5th LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE C. BURGIN
6th S BAR PS SMOOTH OPERATOR, Shown by JUSTIN R. SCARLETT
7th LITTLE THICKET QUICKSILVER, Shown by HALEY ROSE PYBUS
8th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by MORGAN E. GREENHALGH
9th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
10th CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 26: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (44 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: CIRCLE H THE MASTER PIECE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON
4th R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
5th BREWERS VANILLA ICE, Shown by ALINA MATTISON
6th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, Shown by CAMERON D. NELSON
7th RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER
8th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
9th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
10th WOODLAND CREEKS SHA CHA BONNE, Shown by ALINA MATTISON

Class 27: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (44 Entries)
CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE C. BURGIN
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
3rd GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
4th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by MORGAN E. GREENHALGH
5th BREWERS VANILLA ICE, Shown by JESSICA MYERS
6th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA MYERS
7th HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE, Shown by SKYLOR WALKER
8th SHENANDOAH LITTLE JACKS SNEAKY PETE, Shown by RILEY NUTTALL
9th SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO, Shown by SHEA N. SLATTERY
10th LITTLE THICKET QUICKSILVER, Shown by HALEY ROSE PYBUS

Class 28: YOUTH HUNTER 13 TO 18 (55 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
5th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, Shown by JESSICA MOSER
6th GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by ALINA MATTISON
7th OS BRAVOS LET FREEDOM RING, Shown by JESSICA MOSER
8th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
9th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by ALINA MATTISON
10th BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY I. PLEMMONS

Class 29: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (48 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by BRITTANY L. PORTER
RESERVE: HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE, Shown by SKYLOR WALKER
3rd DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by AVERY C. ROWLAND
4th LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE C. BURGIN
5th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by GRACIE TAYLOR
6th CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
7th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JESSICA MYERS
8th ALLIANCE QUITE THE EVENT, Shown by KAILEY M. TOAL
9th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
10th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA PORTER

Class 30: YOUTH JUMPER 13 TO 18
Number in class: 15
CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by ANNA BARNES
RESERVE: LEAP OF FAITHS SOMETHING SPECIAL2ME, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd PAINTBRUSH COWBOYS CABAM, Shown by MEGAN FEENEY
4th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON D. NELSON
5th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
6th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by JACOB JOHNSON
6th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by ERICA MILLER
8th ALL SMALL FARM DAISYS CLASS ACT, Shown by JILLIAN N. HOLUB
9th WHIMSONGS TIPPY TOES, Shown by JORDAN T BOYD
10th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE

Class 31: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER
Number in class: 24
CHAMPION: LUCKY FOUR SKIPPA EXTRAGOLD, Shown by MADISON GRAY
RESERVE: LIL HOOFBEATS SPOTLESS IMAGE, Shown by MOLLIE L. BURGIN
3rd RANGER CREEK ROGUE BUCKEROO, Shown by KENDALL POGUE
4th LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE C. BURGIN
5th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JESSICA MYERS
6th ROYS TOY TINY SNIPPET, Shown by ADRIANNE C SULLIVAN
7th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by KAYLA PORTER
7th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
7th CIRCLE G OREO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 32: YOUTH ROADSTER 13 TO 18 (14 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by BROOKE GLOSSER
RESERVE: RIVENBURGHS SANTANA SE, Shown by ALINA MATTISON
3rd SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by PAIGE VAN WYCK
4th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by CAMERON D. NELSON
5th SAMIS TRIPOLI, Shown by CASSIDY M. BLANTON
6th BRIARWOOD MAGICAL STREAK, Shown by MACY I. PLEMMONS
7th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by CAYLA SCHAEFFER
8th ROYAL OAKS SIR RAZZLE DAZZLE, Shown by JILLIAN N. HOLUB
9th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
10th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by KELSEY SHINGLEDECKER



Top of Page

Return to World Show Page