Return to championship page

American Miniature Horse Association
2009 Western Championship Show
July 23-26, 2009
Reno Livestock Events Center,
Reno NV

July 23, 2009
(1 thru 45)
July 24, 2009
(46 thru 95)
July 25, 2009
(96 thru 142)
July 26, 2009
(143 thru 171)

 Day 1

Class 1: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
RESERVE: GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
3rd FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by MORGAN GREENHALGH
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA MYERS
5th MARQUIS TJ HAPPY EXTRAHOPPER, Shown by SUNNY BALSHAW
6th OS BRAVOS LET FREEDOM RING, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th ALOHA ACRES ADAR LYNN, Shown by KIRSTEN GALLOSKA

Class 2: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (22 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
3rd CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
4th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON NELSON
5th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, Shown by CAMERON NELSON
6th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
7th GOLD HILL PRANCER, Shown by JESSICA MOSER
8th MONTYS KODAK MOMENT, Shown by JESSICA MOSER
9th MARQUIS TJ HAPPY EXTRAHOPPER, Shown by ALYSSA KENNEDY
10th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by LOREN PEROZZI

Class 3: AMATEUR HALTER OBSTACLE (13 Entries)
CHAMPION: WOODLAND CREEK SHA CHA BONNE, Shown by GENNAYA MATTISON
RESERVE: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
5th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by GENNAYA MATTISON
6th FF FFEDERAL MARSHAL, Shown by REBECCA KELLEY
7th PHR PHANTOM INSIGNIA, Shown by AIMEE WHEATER
8th PEE WEE FARMS BUCKEROOS BABE, Shown by KANDI GRIFFITH
9th WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by BRENDA KANE
10th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by MARGARET SLAPE

Class 4: OPEN HALTER OBSTACLE (23 Entries)
CHAMPION: GOLD HILL PRANCER, LISA SCHMIDT OR DENA MERRILL
RESERVE: R & B KINGPIN, CAYLA SCHAEFFER
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID SANDENO OR SHARYN MELLINGER
4th DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SCHAEFFER
5th SAMIS PLAID PANTS, CINDY MCPIKE
6th OS BRAVOS LET FREEDOM RING, LISA & CLAYTON SCHMIDT & DENA MERRILL & KIM SWEATT
7th FF FFEDERAL MARSHAL, REBECCA KELLEY
8th WOODLAND CREEK SHA CHA BONNE, BARBARA OR STEVE MATTISON
9th SCOTT CREEK RIVER DANCER, CAYLA SCHAEFFER
10th PHR PHANTOM INSIGNIA, AIMEE WHEATER

Class 5: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: REBECCA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
RESERVE: AMY SUAREZ, Showing THUNDERS ONLY SILVER WHINNY

Class 6: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (6 Entries)
CHAMPION: MACKENZIE CLOKE, Showing CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW
RESERVE: MORGAN GREENHALGH, Showing FARMYARD FROLIC TOP GUN
3rd CLAYTON SCHMIDT, Showing OS BRAVOS LET FREEDOM RING
4th JESSICA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
5th KIRSTEN GALLOSKA, Showing ALOHA ACRES ADAR LYNN
6th SUNNY BALSHAW, Showing CENTURY FARMS QUAZAR

Class 7: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 18 (7 Entries)
CHAMPION: ALINA MATTISON, Showing WOODLAND CREEK SHA CHA BONNE
RESERVE: CAYLA SCHAEFFER, Showing DAYSPRING FIRST LIGHT
3rd PAIGE VAN WYCK, Showing HGRS BLUE PRINCE CHARMING
4th ALYSSA KENNEDY, Showing MARQUIS TJ HAPPY EXTRAHOPPER
5th JESSICA MOSER, Showing MONTYS KODAK MOMENT
6th CAMERON NELSON, Showing SAMIS PLAID PANTS
7th HANNAH MORRIS, Showing SCOTT CREEK RIVER DANCER

Class 8: YOUTH SHOWMANSHIP 18 AND UNDER (0 Entries)

Class 9: SENIOR GELDINGS 30" AND UNDER (0 Entries)

Class 10: SENIOR GELDINGS OVER 30" TO 32" (4 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, BARBARA MATTISON
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD
4th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, DIAN HARRIS OR LOREN PEROZZI

Class 11: SENIOR GELDINGS OVER 32" TO 34" (11 Entries)
CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
RESERVE: DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
3rd SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING OR M MEACHAM OR C BLANTON
4th LA VISTA MANOLO BLAMNIK, SUSAN HOPMANS AND KRISS COLAO
5th NOSTALGIAS FOLLOW ME, DAVID SANDENO
6th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT AND BRENDA KANE
7th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, KIM STERCHI OR ASHLAN BROWN
8th WINNING STREAKS MISTER MIRACLE, JAIME LABAVITCH OR LORI BARILE-NAVEH
9th SCOTT CREEK RIVER DANCER, CAYLA SCHAEFFER
10th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, KRISTY PRUETT

Class 12: AMATEUR ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
3rd GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by GENNAYA MATTISON
4th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by BRENDA KANE
5th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by SHARON DUNCAN

Class 13: WEANLING MARES 26" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA VALENTINA DI DOMINUS, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: PEE WEE FARMS TINY DANCER, PAMELA BROWN

Class 14: WEANLING MARES OVER 26" TO 30" (1 Entry)
CHAMPION: PEE WEE FARMS BALLERINA, PAMELA BROWN

Class 15: YEARLING MARES 28" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH UNCHAINEDMELODY, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
RESERVE: INCH HIGH SAPPHIRE BY T, STEVE OR MARY DUYCK
3rd MAGICAL SPRING DYNASTY JEWEL, PAT OR WILLIAM JOHNSON OR KRISTIN STERLING

Class 16: YEARLING MARES OVER 28" TO 30" (8 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AIMEE WHEATER
RESERVE: SCOTT CREEK ARABELLA DOT COM, LARRY OR JOANNE ROSS
3rd MAGICAL SPRINGS DYNASTY RAPTURE, PAT OR WILLIAM JOHNSON OR KRISTIN STERLING
4th SONOITA CHARISMAS MISS DIOR, LORI BARILE-NAVEH
5th LA VISTA JAZZABELLE, JANICE KIELER
6th SUNNYVALE IMA BTU COQUETTE, HEATHER OR JOHN WARD
7th ALPENGLOW COMMOTIONS ARRAKIS, LINDA DAY
8th GGS LITTLE MISS KITTY, BEN OR ROBBIE BENJAMIN

Class 17: YEARLING MARES OVER 30" TO 32" (10 Entries)
CHAMPION: PHR FASHION ICON, PENNY JO HOLLIDAY OR AIMEE WHEATER
RESERVE: ZARZUELAS SABROSA, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
3rd SCOTT CREEK DYNA DOT COM, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th SONOITA INVADERS TENDER TOUCH, LORI BARILE-NAVEH
5th WILD SPIRITS DANCE WITH ME, ROBERT OR BRENDA KANE
6th MULLIGANS RUN BAY CHAR DE NEIGH, THOMAS AND LINDA DAWN THOMPSON
7th LITTLE R DELIGHTS ALLEGRA, DONITA RASMUSSEN
8th LITTLE R DELIGHTS ROSE GOLD, DONITA RASMUSSEN
9th SIERRA GOLDS DIAMOND ATTRACTION, KIM OR STEVE STERCHI
10th PHR GEORGIAPEACHFROMSAVANNAHBEACH, PENNY JO HOLLIDAY OR AIMEE WHEATER

Class 18: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: RDP SAFFIRE, Shown by KIRSTEN GALLOSKA
3rd ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JESSICA MYERS
4th MCSPERRITS TIN FOIL, Shown by SAMANTHA RUSSO-WINNE
5th MRMS TOTAL CHAOS, Shown by ALEXANDRA SIMMONS
6th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by ANNA PISARSKI
7th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
8th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by JADE PORTER
9th FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by MORGAN GREENHALGH
10th CAROUSEL SEVEN COME ELEVEN, Shown by MICHAELA VALENTE

Class 19: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 13 AND OVER (12 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, Shown by ALINA MATTISON
3rd JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown by RACHEL SANDERS
5th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
7th SAMIS QUIZ KID, Shown by CASSIDY BLANTON
8th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by ALEIGHA MATTISON
9th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
10th CAROUSEL SEVEN COME ELEVEN, Shown by CECILY VALENTE

Class 20: FORMAL PARK DRIVING (0 Entries)

Class 21: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
3rd WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by SHARON DUNCAN

Class 22: SENIOR MARES 28" AND UNDER (1 Entry)
CHAMPION: THUNDERS ONLY SILVER WHINNY, DAVID SUAREZ

Class 23: SENIOR MARES OVER 28" TO 30" (4 Entries)
CHAMPION: MSG BLUE EYES CLASSY IMAGE, AUDREY RUTH
RESERVE: MG BATGIRL, LORI BARILE
3rd ZARZUELAS LA BRISA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, SHIRLEY OR VINCE VALENTE

Class 24: SENIOR MARES OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE
RESERVE: LA VISTA RHAPSODY BY MG, RETTA SAMPSON
3rd REKOS MISS SNIPS, KIM STERCHI
4th LIL UNICORNS ATHENA, CHERYL BERNER
5th DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A SMITH
6th TJ DANDY MISS DAISY SE, TINA HARRISON OR TAYLOR HILDEBRAND

Class 25: SENIOR MARES OVER 32" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, PENN JO HOLLIDAY OR AIMEE WHEATER
RESERVE: DESERT GOLDS WILLOW, DEBORA AND REGIS HARTNETT
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JIM AND LINDA DREEWES
4th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
5th WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT AND BRENDA KANE

Class 26: OPEN ROADSTER (7 Entries)
CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN GIBSON
RESERVE: COLOURTIMES DON JUAN, JAN GIBSON/LESSEE
3rd SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
4th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
5th WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT AND BRENDA KANE
6th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, KRISTY PRUETT
7th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, SHIRLEY OR VINCE VALENTE

Class 27: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, 30" AND UNDER (0 Entries)

Class 28: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (3 Entries)
CHAMPION: LA VISTA RHAPSODY BY MG, Shown by RETTA SAMPSON
RESERVE: WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by BRENDA KANE
3rd RDP SAFFIRE, Shown by LINDA KETTLES

Class 29: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MG BATGIRL, Shown by LORI BARILE-NAVEH
RESERVE: CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, Shown by VINCE VALENTE

Class 30: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by AIMEE WHEATER
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA DREEWES
3rd WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by ROBERT KANE
4th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS

Class 31: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR MARE LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by MARK MYERS
RESERVE: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS

Class 32: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR MARE LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: MG BATGIRL, Shown by LORI BARILE-NAVEH
RESERVE: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS

Class 33: MULTIPLE HITCH-LIGHT THREE OR MORE (0 Entries)

Class 34: ADULT COSTUME (0 Entries)

Class 35: TWO-YEAR-OLD MARES 29" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS SWEET DREAMS, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
RESERVE: KING WILLIES LITTLE BIT OF GRACE, JENNIFER OR CORINNE MCLEAN

Class 36: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29" TO 31" (4 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA TRIBUTES BELLA FIORE, TONI PIERCE
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH COQUETTE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd ROL KIN LITTLE IRRESISTIBLE, CAROL-ANN ROLLS OR TREVOR WATKINS
4th SCOTT CREEK MONARCH HIGH EMOTION, LINDA DAY

Class 37: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31" TO 33" (3 Entries)
CHAMPION: SONOITA URBAN IMAGE, LORI BARILE
RESERVE: SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd ROCKING M BLUES FANCY DANCER, BARBARA ASHBY AND JILL MILLER

Class 38: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (24 Entries)
CHAMPION: HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, Shown by CATHERINE EDMUNDS
RESERVE: LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, Shown by SILVIA FASSIO
3rd SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by CORAL MORRIS
4th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by GENNAYA MATTISON
5th MRMS TOTAL CHAOS, Shown by LISA SIMMONS
6th SCOTT CREEK RIVER WIND, Shown by LINDA DAY
7th JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, Shown by BEN BENJAMIN
8th DESERT GOLDS WILLOW, Shown by REGIS HARTNETT
9th RDP SAFFIRE, Shown by LINDA KETTLES
10th CENTURY FARMS MAZARATTI, Shown by PAUL HYDE

Class 39: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (14 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, Shown by AIMEE WHEATER
RESERVE: GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by BARBARA MATTISON
3rd SAMIS ROCKET SQUIRREL, Shown by LONNIE PERDUE
4th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by NICK MILLER
5th DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by JOE WARD
6th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JULIANNA MYERS
7th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA DREEWES
8th WOODWINDS AF LIL JESSCEE, Shown by JAN SANDERS
9th WW GADABOUTS FASHIONS STYLIN NAVAJO, Shown by CAROL WANT
10th WILD SPIRITS STAR DANCER, Shown by BRENDA KANE

Class 40: MULTIPLE HITCH-LIGHT PAIRS/TANDEM (0 Entries)

Class 41: SINGLE PLEASURE DRIVING 32" AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS BLUE BERRY MUFFIN, SARAH AND KATHLEEN GUSHGARI
RESERVE: MCSPERRITS MP SHANGHAI KNIGHT, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL
4th RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE HOLLIDAY
5th DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL
6th CANDYLANDS IMA SECRET TOO, KAY MARSCHEL
7th REKOS MISS SNIPS, KIM STERCHI

Class 42: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (10 Entries)
CHAMPION: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
RESERVE: ERL REBELS JUST CAUSE, SUSAN OR BESS HOPMANS OR MARTHA HICKHAM
3rd 2 B PATSY CLINE, CINDY MCPIKE
4th SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING OR M MEACHAM OR C BLANTON
5th COLOURTIMES DOUBLE TROUBLE, NANCY HIGGINS
6th WINNERS CIRCLE BZ BARNABY, MIKE OR CAROL WANT
7th DREAM MAKERS BLACK TIE, ALINA MATTISON OR AIMEE WHEATER
8th PETIT FOURS RAINBOWS CONTADA, KATHLEEN ROBERTSON
9th 7S NASHVILLES VANGUARD, DEBORAH PALMER
10th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEFFREY OR JEAN LEVENSTAM

Class 43: GRAND CHAMPION JUNIOR MARE
GRAND CHAMPION: PHR FASHION ICON, PENNY JO HOLLIDAY OR AIMEE WHEATER
RESERVE CHAMPION: GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AIMEE WHEATER

Class 44: GRAND CHAMPION SENIOR MARE
GRAND CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, PENN JO HOLLIDAY OR AIMEE WHEATER
RESERVE CHAMPION: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE

Class 45: GRAND CHAMPION SENIOR GELDING
GRAND CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, BARBARA MATTISON
RESERVE CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON



Top of Page

Day 2

Class 46: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
RESERVE: FARMYARD FROLIC TOP GUN, Shown by MORGAN GREENHALGH
3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
4th OS BRAVOS LET FREEDOM RING, Shown by CLAYTON SCHMIDT
5th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by TAMARAH BROWN
6th GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
7th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JESSICA MYERS
8th CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW
9th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JESSICA MYERS
10th RDP MISSFIRE, Shown by KIRSTEN GALLOSKA

Class 47: YOUTH HUNTER 13 TO 18 (32 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by ALINA MATTISON
RESERVE: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
3rd R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by ALINA MATTISON
5th DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, Shown by CAYLA SCHAEFFER
6th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
8th MARQUIS TJ HAPPY EXTRAHOPPER, Shown by ALYSSA KENNEDY
9th HGRS BLUE PRINCE CHARMING, Shown by PAIGE VAN WYCK
10th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by ALINA MATTISON

Class 48: AMATEUR HUNTER (21 Entries)
CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by GENNAYA MATTISON
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY MCPIKE
3rd GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by AIMEE WHEATER
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA DREEWES
5th R & B KINGPIN, Shown by CORAL MORRIS
6th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, Shown by CINDY MCPIKE
7th BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE WHEATER
8th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, Shown by AMY TOLIVER
9th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by CINDY MCPIKE
10th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS

Class 49: OPEN HUNTER (33 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AMEE WHEATTER
3rd BREWERS VANILLA ICE, AIMEE WHEATER
4th WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT AND BRENDA KANE
5th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JIM AND LINDA DREEWES
6th FF FFEDERAL MARSHAL, REBECCA KELLEY
7th GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK
8th FF HOODS HY SOCIETY, L LEIGHTON OR W MCKEW
9th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT AND BRENDA KANE
10th BELLS TWILIGHT TANGO, SARAH HUTTER

Class 50: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
RESERVE: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JESSICA MYERS

Class 51: YOUTH JUMPER 13 TO 18 (10 Entries)
CHAMPION: SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON NELSON
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by ALINA MATTISON
4th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
6th MARQUIS TJ HAPPY EXTRAHOPPER, Shown by ALYSSA KENNEDY
7th SAMIS VICTORY IS MINE, Shown by RACHEL SANDERS
8th BELLS TWILIGHT TANGO, Shown by SARAH HUTTER
9th COLOURTIMES DON JUAN, Shown by PAIGE VANWYCK
10th ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by KAYLA HOILAND

Class 52: AMATEUR JUMPER (5 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by NICK MILLER
3rd SAMIS PLAID PANTS, Shown by CINDY MCPIKE
4th COLOURTIMES DON JUAN, Shown by LINDSEY GIBSON
5th PEE WEE FARMS BUCKEROOS BABE, Shown by KANDI GRIFFITH

Class 53: OPEN JUMPER (7 Entries)
CHAMPION: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
RESERVE: COLOURTIMES DON JUAN, JAN GIBSON/LESSEE
3rd MARQUIS TJ HAPPY EXTRAHOPPER, TINA HARRISON OR TAYLOR HILDEBRAND
4th SAMIS PLAID PANTS, CINDY MCPIKE
5th SAMIS VICTORY IS MINE, RACHEL OR JAN SANDERS OR BRUCE SANDERS
6th PEE WEE FARMS BUCKEROOS BABE, PAMELA F BROWN OR KANDI GRIFFITH
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID SANDENO OR SHARYN MELLINGER

Class 54: 3 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: NWR POETRY IN RHYTHM, LYNN BOWEN BURNHAM
RESERVE: HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS OR JAN HANEY OR KELLY CAMPBELL
3rd FF JUST US IN THE HOOD, L LEIGHTON OR W MCKEW
4th CENTURY FARMS MAZARATTI, POLLY AND PAUL HYDE
5th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, EDDIE OR JEAN DAVENPORT
6th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, CINDY MCPIKE
7th NOSTALGIAS FOLLOW ME, DAVID SANDENO
8th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M DEMPSEY
9th MINI HACIENDAS SHILOH, W.R. OR SHARON DUNCAN

Class 55: YOUTH ROADSTER 12 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
RESERVE: COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JESSICA MYERS
3rd SAMIS XCEPT SHUN AL, Shown by ANNA PISARSKI
4th MRMS TOTAL CHAOS, Shown by ALEXANDRA SIMMONS

Class 56: YOUTH ROADSTER 13 TO 18 (9 Entries)
CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by CAYLA SCHAEFFER
3rd PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by CAMERON NELSON
4th SAMIS TRIPOLI, Shown by CASSIDY BLANTON
5th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by HANNAH MORRIS
6th RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, Shown by ALINA MATTISON
7th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, Shown by ALINA MATTISON
8th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by COURTNEY DEWLANEY
9th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER

Class 57: SOLID COLOR MARES (11 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS LA BRISA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
RESERVE: LITTLE R DELIGHTS ROSE GOLD, DONITA RASMUSSEN
3rd SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th GGS LITTLE MISS KITTY, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
5th ZARZUELAS SABROSA, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
6th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, SHIRLEY OR VINCE VALENTE
7th MULLIGANS RUN BAY CHAR DE NEIGH, THOMAS AND LINDA DAWN THOMPSON
8th ALPENGLOW COMMOTIONS ARRAKIS, LINDA DAY
9th SUNNYVALE IMA BTU COQUETTE, HEATHER OR JOHN WARD
10th THUNDERS ONLY SILVER WHINNY, DAVID SUAREZ

Class 58: MULTI-COLOR MARES (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE R DELIGHTS ALLEGRA, DONITA RASMUSSEN
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH HIGH EMOTION, LINDA DAY

Class 59: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR GELDING (1 Entry)
CHAMPION: LA VISTA IMPROVISATIONAL JAZZ, Shown by KORY LYNN PARSONS

Class 60: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (2 Entries)
CHAMPION: LA VISTA IMPROVISATIONAL JAZZ, Shown by SYDNEY PARSONS
RESERVE: SIERRA GOLDS KIMO, Shown by TAMARAH BROWN

Class 61: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR GELDING (4 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS INDIAN SUN, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, Shown by ALEIGHA MATTISON
3rd PHR PHANTOM INSIGNIA, Shown by ALINA MATTISON
4th SIERRA GOLDS KIMO, Shown by ASHLAN BROWN

Class 62: MARE AND CURRENT YEAR FOAL (0 Entries)

Class 63: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (0 Entries)

Class 64: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 TO 18 (7 Entries)
CHAMPION: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: SAMIS SID SAVOY, Shown by CASSIDY BLANTON
3rd 2 B PATSY CLINE, Shown by CAMERON NELSON
4th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by HANNAH MORRIS
5th ERL REBELS JUST CAUSE, Shown by CAYLA SCHAEFFER
6th RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, Shown by ALINA MATTISON
7th DREAM MAKERS BLACK TIE, Shown by ALEIGHA MATTISON

Class 65: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (3 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by JADE PORTER
3rd THUNDERS ONLY SILVER WHINNY, Shown by AMY SUAREZ

Class 66: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (6 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by JESSICA MYERS
RESERVE: REKOS MISS SNIPS, Shown by TAMARAH BROWN
3rd ALOHA ACRES ADAR LYNN, Shown by KIRSTEN GALLOSKA
4th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, Shown by MICHAELA VALENTE
5th LIL UNICORNS ATHENA, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th ZARZUELAS LA BRISA, Shown by SAMANTHA RUSSO-WINNE

Class 67: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (9 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by ALINA MATTISON
RESERVE: DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, Shown by HANNAH MORRIS
3rd LA VISTA RHAPSODY BY MG, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th ANOTHER DIMENSION BCS PRINCESS, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th REKOS MISS SNIPS, Shown by ASHLAN BROWN
6th PURA VIDAS LITTLE PIXIE, Shown by CAMERON NELSON
7th TJ DANDY MISS DAISY SE, Shown by ALYSSA KENNEDY
8th CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, Shown by ASHLEE REMLINGER
9th LIL UNICORNS ATHENA, Shown by SARAH HUTTER

Class 68: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (2 Entries)
CHAMPION: CELEBRATIONS TENNESSEE ELEGANCE, Shown by MICHAELA VALENTE
RESERVE: WOODWINDS AF LIL JESSCEE, Shown by CHRISTIAN SANDERS

Class 69: LADIES' ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, SUSAN JURSICH OR LONNIE PERDUE
RESERVE: WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT AND BRENDA KANE
3rd WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, W.R. OR SHARON DUNCAN
4th 7S NASHVILLES ABRACADABRA, SHIRLEY OR VINCE VALENTE

Class 70: ADULT SN WITH GELDING OR MARE (1 Entry)
CHAMPION: ALPENGLOW COMMOTIONS ARRAKIS, LINDA DAY

Class 71: 4 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entry)
CHAMPION: RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE HOLLIDAY

Class 72: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS
RESERVE: BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by DIAN HARRIS
3rd ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by CINDY MCPIKE

Class 73: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
3rd WINNING STREAKS MISTER MIRACLE, Shown by JAIME LABAVITCH

Class 74: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, 30" AND UNDER (0 Entries)

Class 75: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by GENNAYA MATTISON
RESERVE: BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by DIAN HARRIS
3rd WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by BRENDA KANE
4th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, Shown by KRISTY PRUETT
5th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by CINDY MCPIKE

Class 76: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2 30" AND UNDER (0 Entries)

Class 77: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by BARBARA MATTISON
RESERVE: DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, Shown by AMY TOLIVER
3rd WILD SPIRITS WIND RUNNER, Shown by ROBERT KANE
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
5th NOSTALGIAS FOLLOW ME, Shown by DAVID SANDENO
6th WINNING STREAKS MISTER MIRACLE, Shown by JAIME LABAVITCH
7th BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE WHEATER

Class 78: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR GELDING (3 Entries)
CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ABSOLUT, Shown by KORY PARSONS
3rd ALVADARS DESTINY AFIRE, Shown by JADE PORTER

Class 79: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (7 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by JESSICA MYERS
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, Shown by SAMANTHA RUSSO-WINNE
3rd J CS ITS A SNAP, Shown by SYDNEY PARSONS
4th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by TAMARAH BROWN
5th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, Shown by CLAYTON SCHMIDT
6th CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW
7th CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE

Class 80: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR GELDING (9 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, Shown by ALINA MATTISON
RESERVE: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, Shown by ALEIGHA MATTISON
3rd LA VISTA MANOLO BLAMNIK, Shown by CAYLA SCHAEFFER
4th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by ASHLAN BROWN
5th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
6th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
7th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by LOREN PEROZZI
8th COLUMBIAS TOTAL ECLIPSE, Shown by JESSICA MOSER
9th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by CAMERON NELSON

Class 81: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (15 Entries)
CHAMPION: DESERT GOLDS WILLOW, DEBORA AND REGIS HARTNETT
RESERVE: JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE
3rd GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AMEE WHEATTER
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JIM AND LINDA DREEWES
5th 7S NASHVILLES CROWN JEWEL, JOANNE STURSA
6th FF HOODS HY SOCIETY, L LEIGHTON OR W MCKEW
7th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
8th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
9th WOODWINDS AF LIL JESSCEE, JAN SANDERS
10th DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A SMITH

Class 82: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK RIVER WIND, SHERYL PETERSON
RESERVE: BONSAI RUN TANGERINE TWIST, JAN OR RACHEL SANDERS

Class 83: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entry)
CHAMPION: MARGARET SLAPE, Showing FARMYARD FROLIC TOP GUN

Class 84: AMATEUR SHOWMANSHIP (3 Entries)
CHAMPION: AIMEE WHEATER, Showing BREWERS VANILLA ICE
RESERVE: LINDA DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
3rd GENNAYA MATTISON, Showing DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS

Class 85: ADULT SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: LINDA DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: LISA SCHMIDT, Showing OS BRAVOS LET FREEDOM RING

Class 86: ADULT SN SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 87: LADIES' SINGLE PLEASURE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN GIBSON
RESERVE: 2 B PATSY CLINE, CINDY MCPIKE
3rd WINNERS CIRCLE BZ BARNABY, MIKE OR CAROL WANT
4th SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
5th DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL
6th PETIT FOURS RAINBOWS CONTADA, KATHLEEN ROBERTSON
7th RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE WHEATER
8th COLOURTIMES DON JUAN, JAN GIBSON/LESSEE
9th REKOS MISS SNIPS, KIM STERCHI
10th CANDYLANDS IMA SECRET TOO, KAY MARSCHEL

Class 88: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (17 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
3rd VERMILYEA FARMS DANDYS LEGEND, PATRICIA DEMPSEY
4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
5th DESERT GOLDS WILLOW, DEBORA AND REGIS HARTNETT
6th PRINTS OF DARKNESS, STEPHANIE RIEDEL OR WILLIAM PHILLIPPI
7th JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
8th SCOTT CREEK TOY 4 ME, JULIANNA OR MARK MYERS
9th WOODWINDS AF LIL JESSCEE, JAN SANDERS
10th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT AND BRENDA KANE

Class 89: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR STALLION LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: CREEKSIDE MISTER IMPRESSIVE, Shown by HILARY SCHULT

Class 90: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR STALLION LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, Shown by LORI BARILE-NAVEH

Class 91: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE DREAMS KID COURAGEOUS, Shown by JEAN DAVENPORT
RESERVE: PEE WEE FARMS GOLD FEVER, Shown by KANDI GRIFFITH

Class 92: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (6 Entries)
CHAMPION: MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, Shown by KRYSTAL BOLLES
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE EXOTIC ISSUE, Shown by KIRBY GOODE
3rd JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS
4th WILD SPIRITS LSC RISKY BUSINESS, Shown by BRENDA KANE
5th CREEKSIDE MISTER IMPRESSIVE, Shown by HILARY SCHULT
6th LOST SPOKES LIGHTENING STRIKE, Shown by TOMMY THOMPSON

Class 93: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, 30" AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: DD HOTS PLAY BOY, Shown by CHRIS COFFMAN
RESERVE: INVADERS SO VAN, Shown by JAIME LABAVITCH
3rd SONOITA HOLLYWOOD INVADER, Shown by LORI BARILE-NAVEH
4th LITTLE DREAMS KID COURAGEOUS, Shown by EDDIE DAVENPORT

Class 94: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (2 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS URBAN COWBOY, Shown by LORI BARILE-NAVEH
RESERVE: WILD SPIRITS LSC RISKY BUSINESS, Shown by ROBERT KANE

Class 95: GENTLEMEN'S ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
RESERVE: 7S NASHVILLES ABRACADABRA, SHIRLEY OR VINCE VALENTE



Top of Page

Day 3

Class 96: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by MACKENZIE CLOKE
RESERVE: GOLD HILL PRANCER, Shown by CLAYTON SCHMIDT
3rd BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by ANNA PISARSKI
4th MRMS TOTAL CHAOS, Shown by ALIE SIMMONS

Class 97: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 18 (14 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: CHICKADEE RIDGE SUMMER BREW, Shown by HANNAH MORRIS
3rd MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by JESSICA MOSER
4th WOODLAND CREEK SHA CHA BONNE, Shown by ALINA MATTISON
5th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CAMERON NELSON
6th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CAYLA SCHAEFFER
7th GOLD HILL PRANCER, Shown by JESSICA MOSER
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
9th SCOTT CREEK RIVER DANCER, Shown by HANNAH MORRIS
10th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, Shown by CAMERON NELSON

Class 98: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, Shown by JOHN MORRIS
RESERVE: BREWERS VANILLA ICE, Shown by AIMEE WHEATER
3rd GOLD HILL PRANCER, Shown by DENA MERRILL
4th DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
5th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
6th WOODLAND CREEK SHA CHA BONNE, Shown by GENNAYA MATTISON
7th MONTYS CHIPS MORNING STAR, Shown by LINDA BOWMAN
8th QUICKSILVERS CUMULIS, Shown by JACQUELIN JONES
9th J&J RANCH SINBAD, Shown by SARAH GLADING

Class 99: OPEN OBSTACLE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: R & B KINGPIN, CAYLA SCHAEFFER
RESERVE: SAMIS PLAID PANTS, CINDY MCPIKE
3rd GOLD HILL PRANCER, LISA SCHMIDT OR DENA MERRILL
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON
5th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CINDY MCPIKE
7th SCOTT CREEK RIVER DANCER, CAYLA SCHAEFFER
8th MONTYS CHIPS MORNING STAR, LINDA BOWMAN OR RICHARD MOSER
9th MONTYS KODAK MOMENT, JESSICA MOSER OR LINDA BOWMAN

Class 100: VERSATILITY (16 Entries)
CHAMPION: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS AND LINDA DAWN THOMPSON
3rd GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK
4th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
5th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AMEE WHEATTER
6th SCOTT CREEK RIVER DANCER, CAYLA SCHAEFFER
7th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
8th SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
9th FF FFEDERAL MARSHAL, REBECCA KELLEY
10th DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A SMITH

Class 101: YOUTH COSTUME (1 Entry)
CHAMPION: CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW

Class 102: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (28 Entries)
CHAMPION: SAMIS ROCKET SQUIRREL, SANDY INGALLS OR LONNIE PERDUE
RESERVE: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
3rd DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
4th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
5th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA OR MARK MYERS
6th HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE AND CRAIG EDMUNDS
7th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AMEE WHEATTER
8th WW GADABOUTS FASHIONS STYLIN NAVAJO, MIKE OR CAROL WANT
9th 7S NASHVILLES CROWN JEWEL, JOANNE STURSA
10th HW DASHS SPICEY LITTLE BUSTER, KAY MARSCHEL

Class 103: GENTLEMEN'S SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: COLOURTIMES DON JUAN, JAN GIBSON/LESSEE
RESERVE: ERL REBELS JUST CAUSE, SUSAN OR BESS HOPMANS OR MARTHA HICKHAM
3rd DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL
4th PETIT FOURS RAINBOWS CONTADA, KATHLEEN ROBERTSON
5th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEFFREY OR JEAN LEVENSTAM

Class 104: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (2 Entries)
CHAMPION: PHR FASHION ICON, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: ZARZUELAS SWEET DREAMS, Shown by JADE PORTER

Class 105: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (6 Entries)
CHAMPION: PHR FASHION ICON, Shown by JESSICA MYERS
RESERVE: SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by SAMANTHA RUSSO-WINNE
3rd SIERRA GOLDS DIAMOND ATTRACTION, Shown by TAMARAH BROWN
4th SUNNYVALE IMA BTU COQUETTE, Shown by SUNNY BALSHAW
5th KING WILLIES LITTLE BIT OF GRACE, Shown by CODY MCLEAN
6th MULLIGANS RUN BAY CHAR DE NEIGH, Shown by KIRSTEN GALLOSKA

Class 106: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR MARE (8 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, Shown by ALEIGHA MATTISON
RESERVE: SCOTT CREEK 2B MYSTIFIED, Shown by CAYLA SCHAEFFER
3rd PHR FASHION ICON, Shown by ALINA MATTISON
4th SCOTT CREEK MONARCH COQUETTE, Shown by CAMERON NELSON
5th SCOTT CREEK ARABELLA DOT COM, Shown by ASHLEE REMLINGER
6th MULLIGANS RUN BAY CHAR DE NEIGH, Shown by PAIGE VAN WYCK
7th SIERRA GOLDS DIAMOND ATTRACTION, Shown by ASHLAN BROWN
8th JUNIOR BEAR BEDELIA, Shown by SAMANTHA ABBOTT

Class 107: THREE BY ONE OWNER (1 Entry)
CHAMPION: SIERRA GOLDS DIAMOND ATTRACTION, KIM OR STEVE STERCHI

Class 108: BEST MATCHED PAIR (1 Entry)
CHAMPION: WOODWINDS AF LIL JESSCEE, JAN SANDERS

Class 109: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLION (17 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
RESERVE: OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
3rd JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th LITTLE KINGS BUCK ALLYOUCAN, AIMEE WHEATER
5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
6th DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE WARD
7th WW GADABOUTS FASHIONS STYLIN NAVAJO, MIKE OR CAROL WANT
8th HCM NAVAJO FLASHBACK, SILVIA FASSIO
9th SAMIS VICTORY IS MINE, RACHEL OR JAN SANDERS OR BRUCE SANDERS
10th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, EDDIE OR JEAN DAVENPORT

Class 110: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (11 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, DONALD AND SUZANNE ROGERS
RESERVE: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
3rd ERL REBELS JUST CAUSE, SUSAN OR BESS HOPMANS OR MARTHA HICKHAM
4th CANDYLANDS IMA SECRET TOO, KAY MARSCHEL
5th WINNERS CIRCLE BZ BARNABY, MIKE OR CAROL WANT
6th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL
7th COLOURTIMES DON JUAN, JAN GIBSON/LESSEE
8th MCSPERRITS MP SHANGHAI KNIGHT, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
9th COLOURTIMES DOUBLE TROUBLE, NANCY HIGGINS
10th 7S NASHVILLES VANGUARD, DEBORAH PALMER

Class 111: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (20 Entries)
CHAMPION: DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CINDY MCPIKE
3rd GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK
4th HW DASHS SPICEY LITTLE BUSTER, KAY MARSCHEL
5th DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON
6th SCOTT CREEK TOY 4 ME, JULIANNA OR MARK MYERS
7th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT AND BRENDA KANE
8th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA OR MARK MYERS
9th SCOTT CREEK RIVER DANCER, CAYLA SCHAEFFER
10th NOSTALGIAS FOLLOW ME, DAVID SANDENO

Class 112: MULTIPLE HITCH-DRAFT PAIRS/TANDEM (0 Entries)

Class 113: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 114: PRODUCE OF DAM (0 Entries)

Class 115: MULTIPLE HITCH-DRAFT THREE OR MORE (0 Entries)

Class 116: GET OF SIRE (2 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION DWBS INVADER, LORI BARILE-NAVEH
RESERVE: MCARTHURS IMPERIAL GOLD DUST, KIM OR STEVE STERCHI

Class 117: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (1 Entry)
CHAMPION: LA VISTA ALLURE BY MG, SUSAN OR BESS HOPMANS

Class 118: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (4 Entries)
CHAMPION: LA VISTA IMPROVISATIONAL JAZZ, SUSAN HOPMANS OR MARCY PARSONS
RESERVE: GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, BARBARA OR STEVE MATTISON
3rd MAGICAL SPRING SINFULL NOTION, LISA OR DENNIS SMALLIE OR BLAKE SMALLIE
4th SIERRA GOLDS KIMO, KIM STERCHI OR TAMARAH BROWN

Class 119: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, Shown by GENNAYA MATTISON

Class 120: AMATEUR JUNIOR GELDINGS, LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: SHALADARS DANDY ROYALE, Shown by SUSAN CUSHING

Class 121: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR GELDING LEVEL 1 (0 Entries)

Class 122: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR GELDING LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: SHALADARS DANDY ROYALE, Shown by ROBERT CUSHING

Class 123: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32" AND UNDER (17 Entries)
CHAMPION: HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE AND CRAIG EDMUNDS
RESERVE: MCSPERRITS TIN FOIL, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO
4th HW DASHS SPICEY LITTLE BUSTER, KAY MARSCHEL
5th CENTURY FARMS MAZARATTI, POLLY AND PAUL HYDE
6th WOODWINDS AF LIL JESSCEE, JAN SANDERS
7th DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A SMITH
8th FF JUST US IN THE HOOD, L LEIGHTON OR W MCKEW
9th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
10th HALF MEASURES GM GAMBLING MAN JR, LYNN BOWEN BURNHAM

Class 124: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (26 Entries)
CHAMPION: SAMIS ROCKET SQUIRREL, SANDY INGALLS OR LONNIE PERDUE
RESERVE: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA OR MARK MYERS
3rd GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR DEBORAH VAN WYCK
4th ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
5th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
6th WW GADABOUTS FASHIONS STYLIN NAVAJO, MIKE OR CAROL WANT
7th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JIM AND LINDA DREEWES
8th GRANDVIEWS TOY ELEGANCE 4U, BARBARA OR STEVE MATTISON OR AMEE WHEATTER
9th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
10th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CINDY MCPIKE

Class 125: 3 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE WHEATER
RESERVE: WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL
3rd BELOVEDS CREATIONS PRECIOUS PROMISE, PATRICIA DEMPSEY
4th REKOS MISS SNIPS, KIM STERCHI
5th MRMS BLACKJACK CHIP, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
6th MOUNTAIN MEADOWS BEY SWEET EMOTION, POLLY AND PAUL HYDE

Class 126: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, 30" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, Shown by JAN SANDERS
RESERVE: LITTLE R DELIGHTS KING OF HEARTS, Shown by DONITA RASMUSSEN

Class 127: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, Shown by TOMMY THOMPSON
RESERVE: SAMIS XCEPT ME AZIAM, Shown by MICKI DICKINSON
3rd LITTLE R DREAM IMAGE, Shown by KRISTIN RASMUSSEN
4th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, Shown by JEAN DAVENPORT

Class 128: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, 30" AND UNDER (1 Entry)
CHAMPION: LITTLE R DELIGHTS KING OF HEARTS, Shown by TOM RASMUSSEN

Class 129: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30" TO 34" (9 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY COMRAD, Shown by BARBARA MATTISON
RESERVE: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, Shown by AIMEE WHEATER
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by KELLY CAMPBELL
4th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, Shown by NICK MILLER
5th SCOTT CREEK RIVER WIND, Shown by JOANNE ROSS
6th WF ZEUS OF ETERNITY, Shown by DENNIS HANEY
7th SCOTT CREEK INDI GO 500, Shown by JULIE REMLINGER
8th WILD SPIRITS HOW DO YOU LIKE ME NOW, Shown by KATHRYN THATCHER
9th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, Shown by EDDIE DAVENPORT

Class 130: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR STALLION LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, Shown by JAN SANDERS

Class 131: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED SENIOR STALLION LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: WILD SPIRITS HOW DO YOU LIKE ME NOW, Shown by KATHRYN THATCHER

Class 132: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, 30" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LA VISTA JAZZABELLE, Shown by JANICE KIELER
RESERVE: ALPENGLOW COMMOTIONS ARRAKIS, Shown by LINDA DAY
3rd KING WILLIES LITTLE BIT OF GRACE, Shown by JENNIFER MCLEAN

Class 133: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30" TO 33" (5 Entries)
CHAMPION: ROL KIN LITTLE IRRESISTIBLE, Shown by CAROL-ANN ROLLS
RESERVE: WILD SPIRITS DANCE WITH ME, Shown by BRENDA KANE
3rd LITTLE R DELIGHTS ALLEGRA, Shown by KRISTIN RASMUSSEN
4th MULLIGANS RUN BAY CHAR DE NEIGH, Shown by TOMMY THOMPSON
5th LITTLE R DELIGHTS SHOWGIRL, Shown by DONITA RASMUSSEN

Class 134: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, 30" AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, Shown by AIMEE WHEATER
RESERVE: SONOITA CHARISMAS MISS DIOR, Shown by LORI BARILE-NAVEH
3rd SCOTT CREEK ARABELLA DOT COM, Shown by JOANNE ROSS

Class 135: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30" TO 33" (7 Entries)
CHAMPION: PHR FASHION ICON, Shown by AIMEE WHEATER
RESERVE: SONOITA INVADERS TENDER TOUCH, Shown by LORI BARILE-NAVEH
3rd DD TOO HOTS PURE SILK, Shown by CHRIS COFFMAN
4th DD TOO HOTS DIAMOND JEWEL, Shown by TERESSA CORNELL
5th WILD SPIRITS DANCE WITH ME, Shown by ROBERT KANE
6th ROCKING M BLUES FANCY DANCER, Shown by DAVID MILLER
7th LITTLE R DELIGHTS ALLEGRA, Shown by TOM RASMUSSEN

Class 136: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR MARE LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: JUNIOR BEAR BEDELIA, Shown by KERRI GRIGGS
RESERVE: KING WILLIES LITTLE BIT OF GRACE, Shown by JENNIFER MCLEAN

Class 137: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED JUNIOR MARE LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: SONOITA URBAN IMAGE, Shown by LORI BARILE-NAVEH
RESERVE: PHR HOPE & FAITH, Shown by AIMEE WHEATER
3rd DD TOO HOTS DIAMOND JEWEL, Shown by TERESSA CORNELL
4th DD TOO HOTS PURE SILK, Shown by CHRIS COFFMAN

Class 138: GRAND CHAMPION & RESERVE ROADSTER HORSE
GRAND CHAMPION: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, SUSAN JURSICH OR LONNIE PERDUE
RESERVE CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN GIBSON

Class 139: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR GELDING
GRAND CHAMPION: LA VISTA IMPROVISATIONAL JAZZ, SUSAN HOPMANS OR MARCY PARSONS
RESERVE CHAMPION: LA VISTA ALLURE BY MG, SUSAN OR BESS HOPMANS

Class 140: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR MARE
GRAND CHAMPION: GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, Shown by BARBARA OR STEVE MATTISON OR AIMEE WHEATER
RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR IMPERIAL INTRIGUE, Shown by PENN JO HOLLIDAY OR AIMEE WHEATER

Class 141: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR GELDING
GRAND CHAMPION: GRANDVIEWS TOY SOLDIER, BARBARA MATTISON
RESERVE CHAMPION: DAYSPRINGS TOY HOT WHEELS, ALINA MATTISON

Class 142: GRAND CHAMPION & RESERVE AMATEUR STALLION
GRAND CHAMPION: SONOITA INVADERS URBAN COWBOY, LORI BARILE
RESERVE CHAMPION: GRANDVIEWS TOY COMRAD, BARBARA AND STEVE MATTISON



Top of Page

Day 4

Class 143: LIBERTY (38 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE WHEATER
RESERVE: WILD SPIRITS STAR DANCER, ROBERT AND BRENDA KANE
3rd DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL
4th GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, BARBARA OR STEVE MATTISON
5th RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE HOLLIDAY
6th REKOS MISS SNIPS, KIM STERCHI
7th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL
8th DIAMOND TS MIDNIGHT MIRACLE, AMY TOLIVER
9th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT AND BRENDA KANE
10th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, MIKE OR KERRI GRIGGS

Class 144: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, Shown by JAN GIBSON
RESERVE: COLOURTIMES DON JUAN, Shown by LINDSEY GIBSON
3rd ERL REBELS JUST CAUSE, Shown by MARTHA HICKHAM
4th MOUNTAIN MEADOWS BEY SWEET EMOTION, Shown by PAUL HYDE

Class 145: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, Shown by LISA LUQUE
RESERVE: WINNERS CIRCLE BZ BARNABY, Shown by CAROL WANT
3rd DESERT SHADOWS MOON BARONESS, Shown by KAY MARSCHEL
4th RIVENBURGHS SANTANA SE, Shown by AIMEE WHEATER

Class 146: TOUCH OF CLASS (0 Entries)

Class 147: 4 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS AND LINDA DAWN THOMPSON
RESERVE: JFS PRIX ORDAINDED FOR FAME, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JIM AND LINDA DREEWES
4th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, TONI PIERCE
5th FF HOODS HY SOCIETY, L LEIGHTON OR W MCKEW
6th DJSFARMS ITS BEEN A PLEASURE, CAYLA SCHAEFFER OR JUDITH A SMITH
7th MCSPERRITS TIN FOIL, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
8th RDP SAFFIRE, LINDA KETTLES
9th SAMIS XCEPT SHUN AL, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI

Class 148: YEARLING STALLIONS 28" AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA TRIBUTES VECCHIO, TONI PIERCE
RESERVE: PURA VIDAS SIGNATURE STARBUCK, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd WOODWINDS RUMBLE IN THE JUNGLE, RACHEL OR JAN SANDERS
4th PEE WEE FARMS GOLD FEVER, KANDI GRIFFITH
5th DEMITASSE GRAND MARNIER, SHIRLEY OR VINCE VALENTE

Class 149: YEARLING STALLIONS OVER 28" TO 30" (6 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA DOMINUS PADRON, TONI OR DENNIS PIERCE
RESERVE: JCW RED HOT JAZZ, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
3rd SONOITA HOLLYWOOD INVADER, LORI BARILE-NAVEH
4th ZARZUELAS SCAMPINI, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
5th TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN DAYTON
6th DEMITASSE BACARDI, SHIRLEY OR VINCE VALENTE

Class 150: YEARLING STALLIONS OVER 30" TO 32" (4 Entries)
CHAMPION: OAK BAYS MI AMIGO, DENNIS OR TONI PIERCE
RESERVE: SONOITA INVADERS URBAN COWBOY, LORI BARILE
3rd JCW LE JAZZ, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th ABRIAS SIGNATURE EXOTIC ISSUE, STACY SACHEN

Class 151: GROUP COSTUME (0 Entries)

Class 152: WEANLING STALLIONS 26" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: INCH HIGH TINY T, MARY DUYCK
RESERVE: QUINTESSA DEL TORO DI DOMINUS, TONI PIERCE & KELLY CAMPBELL

Class 153: WEANLING STALLIONS OVER 26" TO 30" (3 Entries)
CHAMPION: DD TOO HOTS PLAY BOY, TERESSA CORNELL OR CHRIS COFFMAN
RESERVE: LITTLE DREAMS KID COURAGEOUS, EDDIE OR JEAN DAVENPORT
3rd WOODWINDS ON THE MONEY, JAN OR RACHEL SANDERS

Class 154: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29" AND UNDER (1 Entry)
CHAMPION: INVADERS SO VAIN, LORI BARILE OR JAIME LABAVITCH

Class 155: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29" TO 31" (1 Entry)
CHAMPION: QUINTESSA TRIBUTE DAVINCIS DREAM, TONI OR DENNIS PIERCE

Class 156: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 31" TO 33" (6 Entries)
CHAMPION: MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, KRYSTAL BOLLES
RESERVE: QUINTESSA TRIBUTE CALYPSO, TONI PIERCE
3rd JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, MIKE OR KERRI GRIGGS
4th WILD SPIRITS LSC RISKY BUSINESS, ROBERT OR BRENDA KANE
5th CREEKSIDE MISTER IMPRESSIVE, HILARY SCHULT
6th LOST SPOKES LIGHTENING STRIKE, TOMMY OR LINDA DAWN THOMPSON

Class 157: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (4 Entries)
CHAMPION: DESERT SHADOWS MOON BARONESS, KAY MARSCHEL
RESERVE: BELOVEDS CREATIONS PRECIOUS PROMISE, PATRICIA DEMPSEY
3rd PURA VIDAS LITTLE PIXIE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th 2 B PATSY CLINE, CINDY MCPIKE

Class 158: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (3 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING OR M MEACHAM OR C BLANTON
RESERVE: DREAM MAKERS BLACK TIE, ALINA MATTISON OR AIMEE WHEATER
3rd PETIT FOURS RAINBOWS CONTADA, KATHLEEN ROBERTSON

Class 159: SENIOR STALLIONS 28" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MCSPERRITS BLUE EYED PALEFACE, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
RESERVE: GOLD MARKET, KAY MARSCHEL

Class 160: SENIOR STALLIONS OVER 28" TO 30" (2 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, JAN SANDERS
RESERVE: LITTLE R DELIGHTS KING OF HEARTS, DONITA RASMUSSEN

Class 161: SENIOR STALLIONS OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: GRANDVIEWS TOY COMRAD, STEVE OR BARBARA MATTISON
RESERVE: SAMIS XCEPT ME AZIAM, MICHELE DICKINSON
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS OR JAN HANEY OR KELLY CAMPBELL
4th SQUAW CREEK UNO PLAYBOY, EDDIE OR JEAN DAVENPORT
5th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, KAY MARSCHEL
6th SCOTT CREEK INDI GO 500, JULIE & ASHLEE REMLINGER
7th LITTLE R DREAM IMAGE, DONITA RASMUSSEN

Class 162: SENIOR STALLIONS OVER 32" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: WF PATTONS SUNDAY JAZZ, SUSAN OR BESS HOPMANS
RESERVE: RIVENBURGHS LETS ROLL MUCHACHO, AIMEE WHEATER
3rd ZARZUELAS BOTTICELLI, ADOLF OR SANDRA FERNANDEZ
4th WF ZEUS OF ETERNITY, DENNIS OR JAN HANEY
5th OAK GROVE LEGENDS BORN TO RUN, DAVID AND JILL MILLER
6th FLYING TAIL VOLTAIRES REMARK, JEFFREY OR JEAN LEVENSTAM
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEFFREY OR JEAN LEVENSTAM

Class 163: SOLID COLOR STALLIONS AND GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: WF PATTONS SUNDAY JAZZ, SUSAN OR BESS HOPMANS
RESERVE: HILLSIDE FARMS AWSOM HOCUS POCUS, CATHERINE AND CRAIG EDMUNDS
3rd WF ZEUS OF ETERNITY, DENNIS OR JAN HANEY
4th VINTAGE FARMS INDIAN SUN, DONALD AND SUZANNE ROGERS
5th LITTLE R DREAM IMAGE, DONITA RASMUSSEN
6th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M DEMPSEY
7th ABRIAS SIGNATURE EMPHASIS, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
8th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEFFREY OR JEAN LEVENSTAM
9th TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN DAYTON

Class 164: MULTI-COLOR STALLIONS AND GELDINGS (7 Entries)
CHAMPION: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS AND LINDA DAWN THOMPSON
RESERVE: KACHINAS APPLAUSE, LEE MCKEW
3rd SAMIS XCEPT ME AZIAM, MICHELE DICKINSON
4th GRANDVIEWS GALILEOS TYCHO 2C, BARBARA OR STEVE MATTISON
5th QUINTESSA TRIBUTE CALYPSO, TONI PIERCE
6th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS OR JAN HANEY OR KELLY CAMPBELL
7th SCOTT CREEK RIVER WIND, SHERYL PETERSON

Class 165: ANTIQUE VEHICLE DRIVING (0 Entries)

Class 166: SINGLE FINE HARNESS VICEROY (1 Entry)
CHAMPION: SAMIS QUIZ KID, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON

Class 167: AMATEUR OWNED TRAINED AND EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (13 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING FIRST LIGHT, Shown by CORAL MORRIS
RESERVE: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
4th COLOURTIMES ALL THAT JAZZ, Shown by JULIANNA MYERS
5th MRMS TOTAL CHAOS, Shown by LISA SIMMONS
6th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by KERRI GRIGGS
7th BELLS EXTREME STARS N STRIPES, Shown by VALLERI BELL
8th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by DIAN HARRIS
9th QUICKSILVERS CUMULIS, Shown by JACQUELIN JONES
10th WINNERS CIRCLE BZ BUCCANEER, Shown by SHARON DUNCAN

Class 168: GRAND CHAMPION & RESERVE SENIOR STALLION
GRAND CHAMPION: WF PATTONS SUNDAY JAZZ, SUSAN OR BESS HOPMANS
RESERVE CHAMPION: GRANDVIEWS TOY COMRAD, STEVE OR BARBARA MATTISON

Class 169: GRAND CHAMPION & RESERVE JUNIOR STALLION
GRAND CHAMPION: OAK BAYS MI AMIGO, DENNIS OR TONI PIERCE
RESERVE CHAMPION: QUINTESSA DOMINUS PADRON, TONI OR DENNIS PIERCE

Class 170: GRAND CHAMPION & RESERVE COUNTRY PLEASURE DRIVING HORSE
GRAND CHAMPION: SAMIS ROCKET SQUIRREL, SANDY INGALLS OR LONNIE PERDUE
RESERVE CHAMPION: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN

Class 171: GRAND CHAMPION & RESERVE SINGLE PLEASURE DRIVING HORSE
GRAND CHAMPION: SHORT ACRE DESERTS WINFORD B, LISA LUQUE
RESERVE CHAMPION: SIERRA DAWN COMMANDERS CASINO GOLD, JAN GIBSON





Top of Page

Return to championship page