Return To Championship Page

American Miniature Horse Association
2010 Eastern Championship Show Results
August 12-15, 2010
Champions Center
Springfield, Ohio

August 12, 2010
(1 thru 49)
August 13, 2010
(50 thru 98)
August 14, 2010
(93 thru 136)
August 15, 2010
(137 thru 171)

Day 1

Class 1: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: MTC EXCEL, Shown by MOLLY CROWELL
RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA UPHAM-DAVIS

Class 2: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
RESERVE: CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE BURGIN

Class 3: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: MTC EXCEL, Shown by DRUCILLA CROWELL
RESERVE: HC SLIPPERY SUE, Shown by JO BUFORD
3rd ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD

Class 5: THREE-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY
RESERVE: ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
3rd CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET
4th LITTLE PEGASUS FLAIRS HIGH HOPES, EDWARD OR PATTY BIRCHLER

Class 6: AMATEUR ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by PAULA BURGIN
3rd IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
4th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
5th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, Shown by CHARLIE BRUNDON

Class 7: SENIOR MARES 28" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SUNWOOD HOLLYWOOD FLING, JANET LEWIS
RESERVE: CASTLE ROCK SPIRTS RAIN DANCER, JEFF OR YVONNE CLARK

Class 8: SENIOR MARES OVER 28" TO 30" (4 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN WHITT AND KRISTA SPENCER
RESERVE: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN WHITT
3rd SRF CLASSY LADY, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY MILANO
4th CHESAPEAKES AMAZING GRACE, WENDI WEINSTEIN

Class 9: SENIOR MARES OVER 30" TO 32" (4 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN WHITT
RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, KATHY CARTON
3rd THOUSAND OAKS CAMILLE, LISA LEEK
4th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, KATHRYN OR DAVID OR MELISSA BARKASY

Class 10: SENIOR MARES OVER 32" TO 34" (9 Entries)
CHAMPION: LR SEMINOLES PRETTY WOMAN, KRIS VEGTER OR JENNIFER GREEN
RESERVE: THE KIDS MY BAY LADY, JAMES OR PATRICIA CONGLETON
3rd SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
4th JSW REDIS PIC ME TOO, COREY OR FRED OR JUDI LUCHETTA
5th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY MILANO
6th CHESAPEAKES APRILLE DREAM MAKER, WENDI WEINSTEIN
7th IONA FARMS MAKE A WISH, BONNIE OR GORDON HARRIS
8th IONA FARMS WISH LIST, BONNIE OR GORDON HARRIS
9th LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE, JASON B OR VALERIE L WARRENFELTZ

Class 11: MULTIPLE HITCH - LIGHT HARNESS - PAIRS OR TANDEM (1 Entry)
CHAMPION: ROCKING KS RENEGADES WANTED MAN, PHOEBE KERBY

Class 12: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by DARLENE BRIDGES
RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS, Shown by SHERRY CROWE
3rd DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
4th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD
5th DSB MAKE ME A STAR, Shown by ANDY MEEK
6th HC SLIPPERY SUE, Shown by JO BUFORD
7th TRAILS END STAR SUPREME, Shown by SONNIE ANDERSON

Class 13: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by LIBBY ROSEN
RESERVE: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY FATIGATI

Class 15: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES - LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by JERRY HUDDLESTON
RESERVE: CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by DRUCILLA CROWELL
3rd JSW REDIS PIC ME TOO, Shown by JUDI LUCHETTA
4th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
5th LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 16: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES - LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON
3rd MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by PAUL ROSEN
4th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS

Class 17: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 1 - 30" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, Shown by KRISTA SPENCER
RESERVE: SUNWOOD HOLLYWOOD FLING, Shown by JANET LEWIS
3rd SRF CLASSY LADY, Shown by MATTHEW DROWN
4th CASTLE ROCK SPIRTS RAIN DANCER, Shown by YVONNE CLARK

Class 18: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, Shown by MATTHEW DROWN
RESERVE: M G BATGIRL, Shown by KRISTA SPENCER
3rd JSW REDIS PIC ME TOO, Shown by JUDI LUCHETTA
4th LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 19: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by JONATHAN WHITT

Class 20: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, Shown by KATHY CARTON
3rd IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
4th IONA FARMS WISH LIST, Shown by GORDON HARRIS
5th MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by ELIZABETH ROSEN

Class 22: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (5 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON
3rd LITTLE KINGS LF BUCKEROO ZORRO, JONATHAN WHITT
4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY
5th UNO TURK, JIM OR JO BUFORD

Class 23: FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: DSB BLUEGRASS CAT, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE
RESERVE: BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN

Class 25: ADULT SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: MATTHEW DROWN, Showing MICKEYS MAGIC CRUZER
RESERVE: NATALIE ROBERTS, Showing NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY MAKER

Class 26: AMATEUR SHOWMANSHIP (3 Entries)
CHAMPION: MATTHEW DROWN, Showing MICKEYS MAGIC CRUZER
RESERVE: NATALIE ROBERTS, Showing NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY MAKER
3rd VALERIE WARRENFELTZ, Showing LUCKY FOUR SKIPPA STARLETTE

Class 29: LADIES ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON
3rd SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON
4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY

Class 31: TWO YEAR OLD MARES OVER 31" TO 33" (9 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE OR LANDIN DONER
RESERVE: MCC DESTINYS EQUITE EDITION, WILLIAM C HUMPHRIES
3rd WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
4th PHILIA CRUSERS MAGNOLIA, RAY OR MARTHA ROSS
5th LUCKY FOUR BLACK VELVET BUCKINBABE, WADE BURNS OR JON WOODRING OR BRIAN HILL
6th PECAN GROVE BLACK VELVET STOCKINGS, WADE BURNS OR JON WOODRING
7th GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, JAMES OR MARY LEFLER
8th TAYLOR MADES DIVA DESTINY, KIM TAYLOR
9th RAVENWOOD JAMAICA ME REMEMBER, JANET LEWIS

Class 32: TWO YEAR OLD MARES OVER 29" TO 31" (11 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN WHITT
RESERVE: PICTURE PERFECT FR HEART OF GOLD, ROBIN COLE & BROOKE SHERIDAN
3rd RHA WARDANCES WILD CHA CHA, ROBERT OR PAMELA WALSH
4th RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, LYNN GULLEDGE-FATALE OR JANET LEWIS
5th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, SANDRA REVARD
6th ARIONS CHANTAL DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH
7th SRF KEEPSAKE, ROGER T SLOBODY
8th SBS CONFETTIS SHEER ELEGANCE, KAREN RUDOLPH
9th LM IDOLS LEGALLY BLONDE HAWK, JODY HOCH & JUDY STADTLANDER
10th B & BL LEILANI, BOBBY LAMBERT

Class 33: TWO YEAR OLD MARES 29" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: TRIPLE K CINSIS INSPIRATION, DEBRA SAMPLE

Class 34: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (10 Entries)
CHAMPION: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL
3rd CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET
4th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
5th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, DIANNE OR MICHAEL CONNELLY
6th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK
7th MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE
8th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS
9th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, CATHY FATIGATI
10th LITTLE PEGASUS FLAIRS WILLA TO LIVE, EDWARD OR PATTY BIRCHLER

Class 35: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (13 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON
3rd CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL
4th IONA FARMS MAN IN THE MOON, BONNIE OR GORDON HARRIS
5th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
6th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
7th LITTLE PEGASUS FLAIRS HIGH HOPES, EDWARD OR PATTY BIRCHLER
8th LYMRICKS PRIX CONCIEVED MOTION, JAMES & LESLEY TOWLE
9th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L BURGIN
10th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, MOLLY CROWELL & JUDY STADTLANDER

Class 36: YEARLING MARES OVER 30" TO 32" (11 Entries)
CHAMPION: IGF PARTNERS MEMORIELLE, MARTHA HICKMAN
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE MY OH MY, CATHY FATIGAGI
3rd JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN WHITT
4th CONDERS INFINITE RULE, ABBY CONDER
5th JSW MAGICS LOVE AFFAIR, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
6th LIBERTYS ZODIACS FANCY DOLL, PAIGE MEHLHOPE
7th VERMILYEA FARMS DESTINYS PRINCESS, WILLIAM C HUMPHRIES
8th CADLE CREEK ULTIMATE MAJESTIC DREAM, VICKI OR RANDY HART
9th SRF PERFECTION, ROGER T SLOBODY
10th LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, JAMES & LESLEY TOWLE & WADE BURNS

Class 37: YEARLING MARES OVER 28" TO 30" (12 Entries)
CHAMPION: ARIONS AMARICE DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH
RESERVE: REECES UNDISPUTED TABOO, TONI REECE OR DANIELLE HILL
3rd RAVENWOOD RAINBOWS REFLECTION, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY MILANO
4th HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS
5th SONOITA INVADERS COVER GIRL, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
6th HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
7th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, DAVID COONEY OR DANIELLE DUPUIS
8th RHA SIMPLY HYPNOTIC, ROBERT AND PAMELA WALSH
9th ABRIAS SIGNATURE IMAGE, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
10th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY

Class 38: YEARLING MARES 28" & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: LITTLEUN FARMS SEMIS AMBER IDOL, SANDRA REVARD
RESERVE: REECES UNDISPUTED VANITY, TONI REECE OR DANIELLE HILL
3rd HA DANNY BOYS MISTY REIGN, MARGARET KLOMAN
4th SML DANJENS MILLION DOLLAR BABY, DANNY SHEETZ
5th DIAMOND M BUCK BAILEE BUCK, ROSE OR FRED MAIN
6th LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, RACHEL RICHART

Class 39: WEANLING MARES OVER 26" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: SUNNYSIDE JONIBUCK O SO PRECIOUS, RAY N OR JAY PAUL MARTIN
RESERVE: LUCKY FOUR SUCHABUCK BUCKABYE BABY, WADE BURNS OR JON WOODRING
3rd DSB BUFFS BOOTY CALL, SHERRY CROWE
4th HOPKINS BILLION DOLLAR GAL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
5th DSB COOL COMMOTION, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE

Class 40: WEANLING MARES 26" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BLACK VELVET LITEN BRITE, WADE S BURNS OR JON WOODRING
RESERVE: AOG STARBRIGHTS PETITE FAITH, SHERRI L DOVE

Class 41: THREE-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MR NOBILITY, JONATHAN WHITT
RESERVE: LMAS FLYING FIRST CLASS, ERIN R HADDAD

Class 42: SOLID COLOR MARES (15 Entries)
CHAMPION: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, KATHY CARTON
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, JAMES & LESLEY TOWLE & WADE BURNS
3rd HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
4th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY MILANO
5th SRF KEEPSAKE, ROGER T SLOBODY
6th SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
7th CADLE CREEK ULTIMATE MAJESTIC DREAM, VICKI OR RANDY HART
8th AZARIAHS ABSOLUT GALADRIEL, JULIE GOOD
9th HA CV TOP BUCKS SILK STOCKINGS, MARGARET KLOMAN OR KIM OR JERRY HUDDLESTON
10th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, DAVID COONEY OR DANIELLE DUPUIS

Class 43: MULTI-COLORED MARES (6 Entries)
CHAMPION: HA MUSIC MANS IVE GOT RHYTHM, MARGARET KLOMAN
RESERVE: HOPKINS BILLION DOLLAR GAL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS
4th DSB COOL COMMOTION, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE
5th H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, MARGARET KLOMAN
6th THOUSAND OAKS CAMILLE, LISA LEEK

Class 45: THREE BY ONE OWNER (3 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY
RESERVE: HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd RAVENWOOD RAINBOWS REFLECTION, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY MILANO

Class 47: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (3 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
RESERVE: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT
3rd LMAS FLYING FIRST CLASS, ERIN R HADDAD

Class 48: GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: IGF PARTNERS MEMORIELLE, MARTHA HICKMAN
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SUNNYSIDE JONIBUCK O SO PRECIOUS, RAY N OR JAY PAUL MARTIN

Class 49: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN WHITT AND KRISTA SPENCER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN WHITT

Top of Page


Day 2

Class 50: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13 THRU 18 YEARS (10 Entries)
CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE BURGIN
RESERVE: MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by JACKIE MAZZONE
3rd MTC EXCEL, Shown by MOLLY CROWELL
4th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by MELISSA BARKASY
5th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA UPHAM-DAVIS
6th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, Shown by RACHEL RICHART
7th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD
8th CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, Shown by AUSTIN GOOD
9th MOCHAS CC PROMISE OF GOLD, Shown by JACKIE MAZZONE

Class 51: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR
3rd CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE BURGIN

Class 52: AMATEUR HALTER OBSTACLE (5 Entries)
CHAMPION: MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by MATTHEW DROWN
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
3rd LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR
4th SCARECROWS GUSTAVUS ARABELLA, Shown by KATHY PORTER
5th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD

Class 53: OPEN HALTER OBSTACLE (4 Entries)
CHAMPION: SCARECROWS GUSTAVUS ARABELLA, KATHY KREM PORTER
RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, KAREN RUDOLPH

Class 54: OPEN ROADSTER (6 Entries)
CHAMPION: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON
RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON
3rd ASTARTES ITSA ECHO, ROSANNE GOODMAN
4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY
5th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS
6th UNO TURK, JIM OR JO BUFORD

Class 55: COUNTRY PLEASURE DRIVING GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, ROSEANNE GOODMAN
RESERVE: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL
4th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK
5th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
6th DSB BLUEGRASS CAT, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE
7th BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN
8th ERL ADONIS HEIR APPARENT, KIM OR COLIN CARPENTER OR KATIE TAYLOR
9th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L BURGIN
10th LYMRICKS PRIX CONCIEVED MOTION, JAMES & LESLEY TOWLE

Class 56: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13 THRU 18 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: LR SEMINOLES PRETTY WOMAN, Shown by ZOE LAURER
RESERVE: FALCON RIDGE SONNYS BRANDY GIRL, Shown by JUSTIN RUTLEDGE
3rd JSW REDIS PIC ME TOO, Shown by COREY LUCHETTA
4th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY SLOBODY
5th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, Shown by MALLORY GRAYSON
6th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by MOLLY CROWELL
7th SRF CLASSY LADY, Shown by JACKIE MAZZONE
8th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by MELISSA BARKASY

Class 57: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
RESERVE: QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS HAMBY

Class 58: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: H A MUSIC MANS ROCK N ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by CARMEN CARPENTER

Class 59: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (1 Entry)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE SCHLICK

Class 60: SENIOR GELDINGS OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN WHITT
RESERVE: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, DEBORAH BULLARD OR A OVERCASH OR K SLOBODY
3rd ABRIAS DB STATEMENT, STACY SACHEN
4th RFM UNDISPUTED IRISH KING, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th CRYSTAL RIDGE SCOUTS AMERICAN IDOL, DARLENE DAVID
6th ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, ASHLEIGH BURGER OR K CAMPBELL OR K TAYLOR

Class 61: SENIOR GELDINGS OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
RESERVE: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, LAUREN ALLEN-TAUBERT OR BRIAN HILL
3rd LM IDOLS VALENTINO HAWK, KAREN RUDOLPH
4th REECES GIORGIO, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, DARLENE BRIDGES & JUSTIN RUTLEDGE
6th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, WADE BURNS OR BRIAN HILL
7th CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, JULIE OR AUSTIN GOOD

Class 62: SENIOR GELDINGS 30" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
RESERVE: SENSATIONAL, JONATHAN WHITT

Class 63: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: UNO TURK, Shown by JO BUFORD

Class 64: COUNTRY PLEASURE DRIVING STALLIONS (8 Entries)
CHAMPION: ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
RESERVE: SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON
3rd CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET
4th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, CATHY FATIGATI
5th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, DIANNE OR MICHAEL CONNELLY
6th MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE
7th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
8th MISTY ROSE REBELS LAST STAND, PAUL OR LIBBY ROSEN

Class 65: MULTIPLE HITCH - DRAFT HARNESS - PAIRS OR TANDEM (1 Entry)
CHAMPION: THE LONE RANGER, EARL OR SHIRLEY SOAT

Class 66: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, Shown by JULIE GOOD
RESERVE: MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER
3rd GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by LAURA BODENHEIMER

Class 67: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR
RESERVE: CRYSTAL RIDGE SCOUTS AMERICAN IDOL, Shown by DARLENE DAVID
3rd SRF HOT TOPIC, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 68: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by KRISTA SPENCER

Class 69: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (9 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICAL MIAMI MOON, Shown by KRISTA SPENCER
RESERVE: ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by KAREN RUDOLPH
4th MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by MATT DROWN
5th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by DARLENE BRIDGES
6th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD
7th MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER
8th DIAMOND M COMMAND PERFORMANCE, Shown by CANDACE TAVORMINA
9th GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by LAURA BODENHEIMER

Class 70: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: SENSATIONAL, Shown by JONATHAN WHITT

Class 71: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR
3rd ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by JAMIE KEELER
5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID

Class 73: PRODUCE OF DAM (2 Entries)
CHAMPION: SRF ALLURING LADY, ROGER SLOBODY
RESERVE: IONA FARMS JUJU WISH PRINCESS, GORDON OR BONNIE HARRIS

Class 74: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (11 Entries)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JUSTIN SCHLICK
RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHERRY CROWE
3rd SAMIS NIT WIT BANANA BIT, Shown by CHARLIE BRUNDON
4th BLUE THUNDERS PAINTED DOLL, Shown by BOBBY BRIDGES
5th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by DRUCILLA CROWELL
6th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
7th MTC NITE WATCH, Shown by SHERRY CROWE
8th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, Shown by DIANNE CONNELLY
9th LYMRICKS PRIX CONCIEVED MOTION, Shown by LESLEY TOWLE
10th DIAMOND M COMMAND PERFORMANCE, Shown by CANDACE TAVORMINA

Class 75: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (8 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CATHY WAXLER
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
3rd SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, Shown by CATHY FATIGATI
5th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
6th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, Shown by JUDY STADTLANDER
7th MISTY ROSE REBELS LAST STAND, Shown by PAUL ROSEN
8th IONA FARMS MAN IN THE MOON, Shown by GORDON HARRIS

Class 76: MULTIPLE HITCH - DRAFT HARNESS - 3 OR MORE (1 Entry)
CHAMPION: THE LONE RANGER, EARL OR SHIRLEY SOAT

Class 77: GET OF SIRE (2 Entries)
CHAMPION: SRF NOBILITY, ROGER T SLOBODY
RESERVE: LITTLE KINGS COSMIC DREAM, GORDON OR BONNIE HARRIS

Class 78: COUNTRY PLEASURE DRIVING MARES (8 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: BUCKEYE WCF DANCING QUEEN, ERIN R HADDAD OR CHRIS FAABORG
3rd CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL
4th BLUE THUNDERS PAINTED DOLL, DARLENE BRIDGES
5th IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS
6th LITTLE PEGASUS FLAIRS WILLA TO LIVE, EDWARD OR PATTY BIRCHLER
7th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS
8th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS

Class 79: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13 THRU 18 YEARS (11 Entries)
CHAMPION: IGF PARTNERS MEMORIELLE, Shown by JUSTIN RUTLEDGE
RESERVE: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by LANDIN DONER
3rd CONDERS INFINITE RULE, Shown by ZOE LAURER
4th LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, Shown by EMILIE BURGIN
5th SRF KEEPSAKE, Shown by BAILEY CHALUT
6th HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by KATE WATSON
7th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by KATHRYN CHARLES
8th SRF PERFECTION, Shown by WESLEY SLOBODY
9th TRICETTA CLASSIC ORION JEWEL, Shown by COREY LUCHETTA
10th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by AUSTIN GOOD

Class 80: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE BLACK VELVET STOCKINGS, Shown by BRYCE HILL
RESERVE: LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, Shown by MOLLIE BURGIN
3rd TAYLOR MADES DIVA DESTINY, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 81: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by JORDAN HILL
RESERVE: HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON
3rd TAYLOR MADES DIVA DESTINY, Shown by REESE CARPENTER

Class 82: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JUSTIN RUTLEDGE
3rd ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD
4th BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 83: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 84: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARES - LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, Shown by SANDRA REVARD
RESERVE: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by DEBRA HOPKINS
4th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by JERRY HUDDLESTON
5th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, Shown by DANIELLE DUPUIS
6th TRICETTA CLASSIC ORION JEWEL, Shown by JUDI LUCHETTA
7th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by JULIE GOOD

Class 85: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARES - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: SRF PERFECTION, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 86: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 1 - 30" & UNDER (11 Entries)
CHAMPION: HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by DEBRA HOPKINS
RESERVE: RAVENWOOD RAINBOWS REFLECTION, Shown by MATTHEW DROWN
3rd SONOITA INVADERS COVER GIRL, Shown by KRISTA SPENCER
4th RAVENWOOD ARISTOCRAT ONLY THE BEST, Shown by SANDRA REVARD
5th HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by DEBRA HOPKINS
6th TRIPLE K CINSIS INSPIRATION, Shown by DEBRA SAMPLE
7th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, Shown by DANIELLE DUPUIS
8th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, Shown by LYNN GULLEDGE
9th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY
10th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by JULIE GOOD

Class 87: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (11 Entries)
CHAMPION: JSW MAGICS LOVE AFFAIR, Shown by KRISTA SPENCER
RESERVE: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by DARIN DONER
4th PHILIA CRUSERS MAGNOLIA, Shown by MARTHA ROSS
5th LUCKY FOUR REBELCHASE REBELETTE, Shown by LESLEY TOWLE
6th SBS CONFETTIS SHEER ELEGANCE, Shown by KAREN RUDOLPH
7th RAVENWOOD JAMAICA ME REMEMBER, Shown by JANET LEWIS
8th LM IDOLS LEGALLY BLONDE HAWK, Shown by JODY HOCH
9th RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, Shown by LYNN GULLEDGE
10th TRICETTA CLASSIC ORION JEWEL, Shown by JUDI LUCHETTA

Class 88: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: SONOITA INVADERS COVER GIRL, Shown by JONATHAN WHITT

Class 89: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (9 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BUCKINBABE, Shown by BRIAN HILL
3rd LUCKY FOUR REBELCHASE MY OH MY, Shown by CATHY FATIGATI
4th LIBERTYS ZODIACS FANCY DOLL, Shown by PAIGE MEHLHOPE
5th RHA WARDANCES WILD CHA CHA, Shown by ROBERT WALSH
6th PECAN GROVE BLACK VELVET STOCKINGS, Shown by JAMIE KEELER
7th PICTURE PERFECT FR HEART OF GOLD, Shown by BROOKE SHERIDAN
8th TAYLOR MADES DIVA DESTINY, Shown by KATIE TAYLOR
9th LM IDOLS LEGALLY BLONDE HAWK, Shown by JUDY STADTLANDER

Class 90: YOUTH ROADTER - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by MOLLIE BURGIN
RESERVE: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
3rd SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
4th QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS HAMBY

Class 91: YOUTH ROADSTER - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE BURGIN
RESERVE: SRF REVELETTE, Shown by WESLEY SLOBODY
3rd VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI CARPENTER

Class 92: WEANLING & YEARLING GELDINGS (3 Entries)
CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE OR BRIAN HILL
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ISSUE, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, BRAD OR DEBRA HOPKINS

Class 93: TWO YEAR OLD GELDINGS (3 Entries)
CHAMPION: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, PAIGE MEHLHOPE
RESERVE: SRF NOBLE ATTITUDE, ROGER T SLOBODY
3rd LITTLE PEGASUS BILLYS WHITE GOLD, EDWARD OR PATTY BIRCHLER

Class 94: SINGLE PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, LYNN OR PAULA BURGIN

Class 95: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT
3rd SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON
4th ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY
5th JSW ZORROS MR NOBILITY, JONATHAN WHITT
6th UNO TURK, JIM OR JO BUFORD

Class 96: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW MAGICS SOPHISTICATED LADY, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN WHITT

Class 97: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER

Class 98: GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE OR BRIAN HILL
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, PAIGE MEHLHOPE

Top of Page


Day 3

Class 99: YOUTH HUNTER - 13 THRU 18 YEARS (15 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA UPHAM-DAVIS
3rd ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by ALI CARPENTER
4th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by MOLLY CROWELL
5th BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
6th MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by JACKIE MAZZONE
7th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by MELISSA BARKASY
8th VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI CARPENTER
9th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD
10th IONA FARMS COSMIC CREATION, Shown by OCEAN HOLCOMB

Class 100: YOUTH HUNTER - 12 YEARS & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by CARMEN CARPENTER
RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS HAMBY
3rd STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
4th ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, Shown by REECE CARPENTER
5th SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
6th LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR
7th QUAIL CREEK WILLA, Shown by LUCAS HAMBY
8th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE BURGIN

Class 101: AMATEUR HUNTER (20 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd MICKEYS MAGIC CRUZER, Shown by MATT DROWN
4th SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR
5th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by KATIE TAYLOR
6th QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES
7th MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by CRAIG BODENHEIMER
8th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
9th ULTRA SUEDE, Shown by MICAELA NAUMAN
10th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 102: OPEN HUNTER (17 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL
RESERVE: CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L BURGIN
3rd MICKEYS MAGIC CRUZER, MATTHEW DROWN & NICK OR PATTY MILANO
4th MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
5th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY
6th ULTRA SUEDE, TODD OR MELISSA OR MICAELA NAUMAN
7th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, KAREN RUDOLPH
8th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS
9th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
10th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY MILANO

Class 103: YOUTH JUMPER - 13 THRU 18 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, Shown by EMILIE BURGIN
RESERVE: MTC EXCEL, Shown by MOLLY CROWELL
3rd ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by ALI CARPENTER
3rd TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by MELISSA BARKASY
5th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, Shown by OCEAN HOLCOMB
6th ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, Shown by ALI CARPENTER
6th VERMILYEA FARMS DANDYS MONTEGO BEY, Shown by ALI CARPENTER

Class 104: YOUTH JUMPER - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by GRACIE TAYLOR
RESERVE: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
3rd ALAMOS ROWDYS NEWS PRINT, Shown by REECE CARPENTER
4th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 105: AMATEUR JUMPER (5 Entries)
CHAMPION: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
RESERVE: GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD NAUMAN
3rd LR SCOUTS SUPERSTAR, Shown by KATIE TAYLOR
4th ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by KATIE TAYLOR
5th ULTRA SUEDE, Shown by MICAELA NAUMAN

Class 106: OPEN JUMPER (7 Entries)
CHAMPION: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
RESERVE: IONA EXCALIBUR, BONNIE OR GORDON HARRIS
3rd BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN
4th GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, TODD & MELISSA NAUMAN
5th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, KATHRYN OR DAVID OR MELISSA BARKASY
6th MTC EXCEL, DRUCILLA OR MOLLY CROWELL
7th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, ASHLEY HARRIS

Class 107: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 108: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: LIL HOOFBEATS SUB ZERO, Shown by EMILIE BURGIN
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by BAILEY CHALUT
3rd SRF REVELETTE, Shown by WESLEY SLOBODY

Class 110: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE ATTITUDE, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: IONA FARMS UNDERSTUDYS OPENING ACT, Shown by BONNIE HARRIS

Class 111: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by DEBRA HOPKINS
RESERVE: LITTLE PEGASUS BILLYS WHITE GOLD, Shown by ANGELA BIRCHLER

Class 112: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by BRIAN HILL
RESERVE: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, Shown by PAIGE MEHLHOPE
3rd ABRIAS SIGNATURE ISSUE, Shown by STACY SACHEN
4th IONA FARMS UNDERSTUDYS OPENING ACT, Shown by BONNIE HARRIS

Class 113: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13 THRU 18 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: SRF HEIRESS, Shown by WESLEY SLOBODY
3rd CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE SCHLICK
4th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, Shown by MOLLY CROWELL
5th BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, Shown by EMILIE BURGIN
6th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA UPHAM-DAVIS

Class 114: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER
RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS HAMBY
3rd ERL ADONIS HEIR APPARENT, Shown by GRACIE TAYLOR
4th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE BURGIN

Class 115: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN HOFFMAN

Class 116: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
3rd QUAIL CREEK WILLA, Shown by DARLENE BRIDGES

Class 117: YOUTH SHOWMANSHIP - 7 YEARS & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: RYAN HUDDLESTON, Showing H A MUSIC MANS ROCK N ROSE

Class 118: YOUTH SHOWMANSHIP - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: GRACIE TAYLOR, Showing LR SCOUTS SUPERSTAR
RESERVE: CASEY WAXLER, Showing STAR LAKES ROYAL LEA DUN
3rd MOLLIE BURGIN, Showing CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW

Class 119: YOUTH SHOWMANSHIP - 13 THRU 18 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: EMILIE BURGIN, Showing LIL HOOFBEATS SUB ZERO
RESERVE: KATHRYN CHARLES, Showing BROOKHAVENS AVATAR
3rd MELISSA BARKASY, Showing TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW
4th JACKIE MAZZONE, Showing MOCHAS CC PROMISE OF GOLD
5th REBECCA UPHAM-DAVIS, Showing HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY
6th RACHEL RICHART, Showing MISTY ROSE IT DONT COME EASY

Class 121: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, CATHY FATIGATI
RESERVE: MISTY ROSE MIAMI GRACE, PAUL OR LIBBY ROSEN
3rd DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
4th ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS, SHERRY OR SHANNA CROWE
5th DSB MAKE ME A STAR, DEBBIE OR ANDY MEEK
6th BROOKHAVENS AVATAR, TERRY OR JONI OR KATHRYN CHARLES
7th HC SLIPPERY SUE, JIM OR JO BUFORD

Class 122: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, DARLENE BRIDGES & JUSTIN RUTLEDGE
RESERVE: ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD
3rd MTM BLACK MAGIC MOJO, CRAIG OR LAURA BODENHEIMER
4th TRAILS END STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON

Class 123: GENTLEMENS ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: ASTARTES ITSA ECHO, ROSANNE GOODMAN
RESERVE: SILVER MEADOWS WHIZIN AROUND, JONATHAN WHITT

Class 124: YOUTH COSTUME (2 Entries)
CHAMPION: IONA FARMS TWIST OF FATE, Shown by JOSIE HARRIS AND KAMRYN BRICKERSON
RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS HAMBY

Class 125: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY OVERCASH

Class 126: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: NOSTALGIAS SHAKE THE MONEY MAKER, Shown by NATALIE ROBERTS
RESERVE: MISTY ROSE REBELS LAST STAND, Shown by PAUL ROSEN

Class 127: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH SCOUTS EXODUS, Shown by KRISTA SPENCER
RESERVE: BLUE CHIPS MASTERPIECE BY DESIGN, Shown by CHERIE MANDERINO
3rd CASTLE ROCK BEYOND EXPECTATIONS, Shown by YVONNE CLARK
4th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, Shown by BARBARA RICHART

Class 128: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (2 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, Shown by AUBREY OVERCASH
RESERVE: CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by TIMOTHY AUDET

Class 129: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: INVADERS SO VAIN, Shown by JONATHAN WHITT

Class 130: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (2 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, Shown by SHERRY CROWE

Class 131: SINGLE FINE HARNESS (1 Entry)
CHAMPION: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON

Class 132: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (1 Entry)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK

Class 133: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY FATIGATI
RESERVE: MISTY ROSE MIAMI GRACE, Shown by LIBBY ROSEN
3rd MTM BLACK MAGIC MOJO, Shown by LAURA BODENHEIMER
4th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD
5th ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS, Shown by SHERRY CROWE
6th IONA FARMS TWIST OF FATE, Shown by GORDON HARRIS

Class 134: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by JORDAN HILL

Class 135: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (1 Entry)
CHAMPION: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, Shown by BRYCE HILL

Class 136: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by ZOE LAURER
RESERVE: CHANCE OF GOLDS SHOWMAN, Shown by JUSTIN RUTLEDGE
3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by KATE WATSON

Class 137: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: ASTARTES BLAZIN RAZIN, ROSEANNE GOODMAN
3rd JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
4th SAMIS NIT WIT BANANA BIT, CHARLIE BRUNDON
5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
6th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL
7th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, DIANNE OR MICHAEL CONNELLY
8th LITTLE PEGASUS FLAIRS HIGH HOPES, EDWARD OR PATTY BIRCHLER
9th LITTLE PEGASUS FLAIRS WILLA TO LIVE, EDWARD OR PATTY BIRCHLER
10th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS

Class 138: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLIONS- LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA HOPKINS
RESERVE: DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
3rd SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 139: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLIONS - LEVEL 2 (8 Entries)
CHAMPION: SRF GLADIATOR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: SCARECROWS GUSTAVUS KREM DE LA KREM, Shown by KATHY PORTER
3rd DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY CROWE
4th MISTY ROSE DONEGAL BAY, Shown by PAUL ROSEN
5th HA DANNY BOYS ATTICUS, Shown by KIM HUDDLESTON
6th IONA FARMS SAME DIFFERENCE, Shown by GORDON HARRIS
7th MISTY ROSE GALWAY BAY, Shown by LIBBY ROSEN
8th DSB BUFF N TUFF, Shown by DEBBIE MEEK

Class 140: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by DEBRA HOPKINS
RESERVE: LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, Shown by DARIN DONER
3rd JSW ZORROS GHOST WHISPERER, Shown by KRISTA SPENCER
4th FALLEN ASH SCOUTS GOLD MINT, Shown by TIM AUDET
5th DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
6th FAIRWAY FARMS ECHOS WAR CHANT, Shown by JANET LEWIS

Class 141: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (8 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA SAMPLE
RESERVE: MRMS TEMPESTS MYSTERLY, Shown by CHARLIE BRUNDON
3rd FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA HOPKINS
4th LUCKY FOUR SUCHABUCK BUCKBUSTER, Shown by LESLEY TOWLE
5th COOLEST CASANOVA, Shown by CARLA DURAND
6th SFM CELEBRITYS LITTLE BUCK, Shown by MEGAN HERRICK
7th RAVENWOOD MEDALIONS MARVELOUS SECRET, Shown by VICKI ALMAY
8th SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 142: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SCARECROWS GUSTAVUS KREM DE LA KREM, Shown by KATHY PORTER
3rd FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, Shown by BONNIE HARRIS

Class 143: AMATEUR JUNIOR STALLIONS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (3 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: IONA FARMS SAME DIFFERENCE, Shown by GORDON HARRIS
3rd MISTY ROSE DONEGAL BAY, Shown by PAUL ROSEN

Class 145: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLECKTIC DESTINY Shown by JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE ATTITUDE Shown by ROGER SLOBODY

Class 146: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE Shown by JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF GLADIATOR Shown by ROGER SLOBODY

Class 147: GRAND & RESERVE CHAMPION ROADTER HORSE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SAMIS MR BANANA CHIP Shown by CHARLIE BRUNDON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ASTARTES ITSA ECHO Shown by DARIN SOUTHWICK

Class 148: GRAND & RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY Shown by DARLENE BRIDGES
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN EXPRESS Shown by SHERRY CROWE

Top of Page


Day 4

Class 149: LIBERTY (23 Entries)
CHAMPION: MRMS TEMPESTS MYSTERLY, CHARLIE BRUNDON
RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
3rd CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, JULIE OR AUSTIN GOOD
4th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, MATTHEW DROWN & PATTY MILANO
5th ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, AUBREY OVERCASH OR LIZ OR FRANK MILLER
6th FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, BONNIE OR GORDON HARRIS
7th DSB BLUEGRASS CAT, ANDY OR DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE
8th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD
9th TRAILS END STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON
10th MTC EASY STREET, TODD OR MELISSA OR MICAELA NAUMAN

Class 150: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS MR BANANA CHIP, Shown by CHARLIE BRUNDON
RESERVE: UNO TURK, Shown by JO BUFORD

Class 151: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Shown by CATHY WAXLER

Class 152: TWO YEAR OLD STALLIONS 29" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER

Class 153: TWO YEAR OLD STALLIONS OVER 29" TO 31" (4 Entries)
CHAMPION: JSW MAGIC EVER AFTER, JONATHAN WHITT
RESERVE: MRMS TEMPESTS MYSTERLY, CHARLIE BRUNDON
3rd ROGERS HSR SUPREME HEART ATTACK, DONALD AND SUZANNE ROGERS
4th MISTY ROSE DONEGAL BAY, PAUL OR LIBBY ROEN

Class 154: TWO YEAR OLD STALLIONS OVER 31" TO 33" (5 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY
RESERVE: DUNDEE REPLICA BY DESIGN, LYN KRIVANEK
3rd LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE
4th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, BRAD OR DEBRA HOPKINS
5th SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, JASON B OR VALERIE L WARRENFELTZ

Class 155: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: ASTARTES BLAZIN RAZIN, ROSEANNE GOODMAN
3rd IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS
4th LAUREL ACRES DAREDEVIL DIFFERENCE, CATHY FATIGATI

Class 156: YEARLING STALLIONS OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: CONDERS 100 PERCENT PURE GOLD, ABBY CONDER
RESERVE: RAVENWOOD MEDALIONS MARVELOUS SECRET, VICKI OR CLAIRE ALMAY
3rd SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY
4th COOLEST CASANOVA, LINDA PALMER OR CARLA DURAND
5th LUCKY FOUR SUCHABUCK BUCKBUSTER, JAMES & LESLEY TOWLE
6th RAVENWOOD REMEMBER THIS, DANIELLE OR BRIAN HILL

Class 157: YEARLING STALLIONS OVER 28" TO 30" (9 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, DEBBIE GRAYSON OR JONATHAN WHITT
RESERVE: LM IDOLS PISTOLERO HAWK, JANET KING OR BRIAN HILL
3rd DIAMOND M JUNIOR CONFETTI, FRED OR ROSE MAIN
4th HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
5th FALLEN ASH SCOUTS GOLD MINT, TIMOTHY OR KIM AUDET
6th FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, BONNIE OR GORDON HARRIS
7th FOUR PINES DARE TO STARE, VICKI OR RANDY HART
8th FAIRWAY FARMS ECHOS WAR CHANT, ALICE & DOUG STANLEY
9th DREAMCHASERS MOONLIT DESTINY, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 158: YEARLING STALLIONS 28" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: AALIN AWESOME LEGACY OF LOVE, KAREN RUDOLPH
RESERVE: ROGERS HSR DESTINYS AMORE, DONALD OR SUZANNE ROGERS

Class 159: WEANLING STALLIONS OVER 26" TO 30" (3 Entries)
CHAMPION: DSB NIGHTS WILD CARD, SHERRY CROWE
RESERVE: LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, LANDIN DONER
3rd MISTY ROSE GALWAY BAY, PAUL OR LIBBY ROSEN

Class 160: WEANLING STALLIONS 26" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SUNSWEPTS KINGS ROYAL PHANTOM, PAMELA J CORSA
RESERVE: LUCKY FOUR BLACK VELVET BUCKSATION, WADE BURNS OR JON WOODRING

Class 161: VERSATILITY (9 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID OR LORRAINE O'CONNELL
3rd CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET
4th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, DRUCILLA CROWELL
5th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD
6th DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
7th LYMRICKS PRIX CONCIEVED MOTION, JAMES & LESLEY TOWLE
8th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, MOLLY CROWELL & JUDY STADTLANDER
9th MTC EXCEL, DRUCILLA OR MOLLY CROWELL

Class 162: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN HOFFMAN
RESERVE: SAMIS MR BANANA CHIP, CHARLIE BRUNDON
3rd ROCKING KS OBVIOUSLY FLAIR, PHOEBE OR AUDREY KERBY
4th UNO TURK, JIM OR JO BUFORD

Class 163: YOUTH EXHBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by RYAN HUDDLESTON

Class 164: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8 THRU 12 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by BRICE HILL
RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by LUCAS HAMBY
3rd STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CASEY WAXLER

Class 165: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13 THRU 18 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS VALENTINO HAWK, Shown by OCEAN HOLCOMB
RESERVE: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by JUSTIN RUTLEDGE
4th HONEYSUCKLE KNOLL TOYS LITTLE RUSTY, Shown by REBECCA UPHAM-DAVIS
5th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, Shown by MOLLY CROWELL
6th CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, Shown by AUSTIN GOOD
7th MOCHAS CC PROMISE OF GOLD, Shown by JACKIE MAZZONE

Class 166: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHERRY CROWE
RESERVE: SRF HOT TOPIC, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
4th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
5th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
6th BLUE THUNDERS PAINTED DOLL, Shown by BOBBY BRIDGES
7th CHERRYVILLE RIOS REFINED ELEGANCE, Shown by DRUCILLA CROWELL
8th DSB BLUEGRASS CAT, Shown by DEBBIE MEEK
9th PLEASANT MEADOWS BUCKS BAY BLUE, Shown by CATHY FATIGATI
10th MISTY ROSE REBELS LAST STAND, Shown by PAUL ROSEN

Class 167: SENIOR STALLIONS 28" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: PRF OVATIONS COMMAND PERFORMANCE, MARTHA GALE
3rd INVADERS SO VAIN, JONATHAN WHITT

Class 168: SENIOR STALLIONS OVER 28" TO 30" (6 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH SCOUTS EXODUS, JONATHAN WHITT OR KRISTA SPENCER
RESERVE: BLUE CHIPS MASTERPIECE BY DESIGN, JOE MANDERINO & FRAN MURRAY
3rd TINY TROTTERS FAVORS GHOST WARRIOR, AUDREY OR PHOEBE KERBY
4th TRAILS END STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON
5th CASTLE ROCK BEYOND EXPECTATIONS, JEFF OR YVONNE CLARK
6th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL R RICHART

Class 169: SENIOR STALLIONS OVER 30" TO 32" (6 Entries)
CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR D MEEK OR S CROWE
RESERVE: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN WHITT
3rd B SPRINGHILLS COMMAND PERFORMANCE, JULIE GARRETT
4th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET
5th CADLE CREEKS BUCKEROO ROGUE, MARK OR SHARON ONEAL
6th LUCKY FOUR BLACK VELVET ULTIMATBUCK, WADE BURNS OR JON WOODRING

Class 170: SENIOR STALLIONS OVER 32" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN WHITT
RESERVE: CONDERS BREAKIN THE ICE, CRAIG OR ASHLEY OR ZOE LAURER OR BRIAN HILL
3rd LITTLE KINGS BYZANTINE BUCK, MARIANNE EBERTH & WILLIAM HUMPHRIES
4th ALOHA ACRES CALIFORNIA DREAMIN, AUBREY OVERCASH OR LIZ OR FRANK MILLER
5th TRIPLE KS BOOGIES ECHO MAN, MONETTE FREEMAN

Class 172: SOLID COLORED STALLIONS AND GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: DUNDEE REPLICA BY DESIGN, LYN KRIVANEK
RESERVE: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR D MEEK OR S CROWE
3rd CONDERS 100 PERCENT PURE GOLD, ABBY CONDER
4th DSB NIGHT ON THE TOWN, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
5th BLUE CHIPS MASTERPIECE BY DESIGN, JOE MANDERINO & FRAN MURRAY
6th DSB NITE TO TANGO, DEBBIE MEEK
7th SF PEPPYS DUN IT RIGHT, MOLLY CROWELL & JUDY STADTLANDER
8th DIAMOND M COMMAND PERFORMANCE, CANDACE TAVORMINA
9th TINY TROTTERS FAVORS GHOST WARRIOR, AUDREY OR PHOEBE KERBY
10th DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 173: MULTI-COLORED STALLIONS AND GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: DIAMOND M JUNIOR CONFETTI, FRED OR ROSE MAIN
RESERVE: CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIM & KIM AUDET
3rd FAIRWAY FARMS ECHOS WAR CHANT, ALICE & DOUG STANLEY
4th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
5th CHERRYVILLE SHINES AZTEC GOLD, JULIE OR AUSTIN GOOD
6th FALLEN ASH EXCLUSIVE EAGLE, BONNIE OR GORDON HARRIS

Class 174: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR D MEEK OR S CROWE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN WHITT

Class 175: GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, DEBBIE GRAYSON OR JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SUNSWEPTS KINGS ROYAL PHANTOM, PAMELA J CORSA

Class 176: GRAND & RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY

Class 177: GRAND & RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY CROWE OR DEBBIE MEEK
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, BRENDA INCHES

Top of Page



Return To Championship Page