Return to World Show Page

American Miniature Horse Association
World Championship Show
September 25 - October 1, 2011
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 25, 2011
(Classes 37-46)
September 26, 2011
(Classes 47-72)
September 27, 2011
(Classes 73-96 , F1)
September 28, 2011
(Classes 97-105, F2-F17)
September 29, 2011
(Classes 106-131, F18, F19)
September 30, 2011
(Classes 132-155 F20, F21)
October 1, 2011
(Classes 156-183 F22, F23)

 

Day 1

Classes 37-46

Class 37: AOTE EXHIBITING JR MARE LEVEL 1 (10 Entries)
CHAMPION: SJS QUEEN AMIDALA, SUSAN L. JOHNSON
RESERVE: BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, KAREN A. RUDOLPH
3rd OASIS XS PRECIOUS MEDALIA, MARION MASCHKE, OASIS MINIATURE HORSES
4th BLACK CHERRY SOS, TIM NOLZ
5th HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
6th VALI MINI RANCH CLASSIC MELODY, LAURALEE CUNNINGHAM, VALI MINI RANCH
7th DAYSPRING KINGDOM OF HEAVEN, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
8th SPRINGTIME SOUND, DAVID/KATHRYN BARKASY /THERESA/MELISSA BARKASY
9th ALLIANCE MAJESTIC UPTOWN GIRL, KELSEY OR DEANN CHUMBLEY
10th POCO DE ORO MEMOIRS MS DULANY, PATRICIA GILES OR BRUCE GILES, DOUBLE G MINI HORSE

Class 38: AOTE EXHIBITING JR MARE LEVEL 2 (14 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, LEE CRUTCHFIELD & AUBREY OVERCASH
RESERVE: ME HE BUZZ N MISS B, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
3rd ROYAL OAKS AVEYS DRESSED TO IMPRESS, GARY OR KATHY POLING, ROYAL OAK FARM
4th RANGER CREEK TUCKERS SUGAR & SPICE, SUZY OR MARK WILSON, RANGER CREEK FARM
5th SCOTT CREEK MONARCH BOUQUET OFROSES, JOANNE ROSS OR SHANNON M. OVIEDO
6th RUSTY NAILS RANCH INDIGO PRINCESS, MACK OR TAMMIE COXE
7th SCOTT CREEK MONARCH MIDNIGHT DREAM, EGBERT TIEMANN OR JOANNE ROSS
8th ME HE BUZZ N LUCY B, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
9th RANGER CREEK RODEOS DOS C DOE, GEARY OR SHERI STUTTS, DOS XXS MINIS
10th IONA FARMS MISTICAL MOONLIGHT, BONNIE & GORDON HARRIS, IONA MINIATURE HORSE FARM

Class 39: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING LV 1 (21
Entries)
CHAMPION: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, Shown by LINDA DAWN THOMPSON
RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by RON CLOUGH
3rd LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, Shown by MARY COLLINGS
4th ZARZUELAS SABROSA, Shown by KELSIE A SHERMAN
5th GOTTALITTLE FINNIGAN, Shown by LYNN BOWEN BURNHAM
6th SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by LINDA J. MCGINNIS
7th CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, Shown by LINDA WOODS
8th LITTLE R DREAM PLAYER, Shown by DONITA RASMUSSEN
9th ALLIANCE BUCKING AND KICKING, Shown by NANCY WALTERS
10th MR XPLOSION ACE, Shown by REBECCA HAROLDSON

Class 40: AMATEUR JR MARE, LVL 1, 30 (15 Entries)
CHAMPION: TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY N. LUCHETTA
RESERVE: CENTURY FARM PASSIONS ARIANNAH, Shown by KATHY COURTNEY
3rd DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
4th COCIS POLLY POCKET, Shown by CINDY J. MCPIKE
5th TEXAS ANGELS GRAND MIDNITE PLEASURE, Shown by SUSAN STUART
6th SO HERE COMES TROUBLE, Shown by JANET L. LEWIS
7th FALLEN ASH CHERISH ME EAGLE, Shown by NICK MILANO
8th OASIS XS PRECIOUS MEDALIA, Shown by MARION MASCHKE
9th PRAIRIE ROSE RANCHS TEXAS ANGEL, Shown by JOJO LOGAN
10th HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE, Shown by JOSEPH D BAIRD

Class 41: AMATEUR JR MARE, LVL 1, OVER 30 (22 Entries)
CHAMPION: SJS QUEEN AMIDALA, Shown by SUSAN L. JOHNSON
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE DESIGN, Shown by J. KIRBY GOODE
3rd AM AT LAST UNFORGETTABLE ELEGANCE, Shown by ALANNAH HORROCKS
4th BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by KAREN A. RUDOLPH
5th SRF PERFECTION, Shown by WESLEY SLOBODY
6th SCOTT CREEK MONARCH VELVET VIXEN, Shown by MATTHIAS BOOX
7th LOST SPOKES WD KARMA, Shown by THOMAS T. THOMPSON
8th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by SHARYN MELLINGER
9th FALCON RIDGE IMPETUOUS LADY HAWK, Shown by MEGAN HERRICK
10th LYMRICKS WITCH CRAFT, Shown by LINDA J. MCGINNIS

Class 42: AOTE SINGLE PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: STAR LAKES ROYAL LEA DUN, BRENDA INCHES
RESERVE: WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
3rd LYNNCLIFFS RIO DARE, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR

Class 43: AMATEUR JR MARE, LVL 2, 30 (16 Entries)
CHAMPION: TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, Shown by ERICA KILLION
3rd INDIAN PEAKS MB EYE CANDY, Shown by JOHN C. BENNETT
4th MERCEDES SIRTAINLY A DREAM, Shown by KRYSTLE JENSEN
5th FOUNTAINS SUPERSTAR, Shown by BARBARA HIBBARD
6th CRYSTAL RIDGE MARQUIS ROYAL FLUSH, Shown by LORRAINE OCONNELL
7th IMPRESSIBLES AWESOME TENDER TOUCH, Shown by JANICE POPE
8th ROYAL OAKS AVALANCHES DANCING DOLL, Shown by KATHY POLING
9th ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, Shown by ANN DWYER
10th SILVERLEAF STETSONS ICY HOT, Shown by RAYMOND POPE

Class 44: AMATEUR JR MARE, LVL 2, OVER 30 (26 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, Shown by STEPHANI PAPPAS
RESERVE: FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, Shown by K. C. PAPPAS
3rd LM IDOLS CELEBRITY HAWK, Shown by AIMEE J WHEATER
4th JSW REDIS GHOST ORCHID, Shown by JONATHAN S. WHITT
5th RAVENWOOD DEPUTY FLYER, Shown by CRAIG WESTERGAARD
6th FR LM IDOLS FLIRTATIOUS HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER
7th ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH
8th ANOTHER DIMENSION SONOITA TANGO, Shown by LORI BARILE NAVEH
9th LUCKY FOUR REBELCHASE MY O MY, Shown by CATHY FATIGATI
10th LR HENNESSEY QUEEN SURPRISE, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER

Class 45: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LV 1 (23 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, Shown by SUZANNE ROGERS
RESERVE: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
3rd NWR POETRY IN RHYTHM, Shown by LYNN BOWEN BURNHAM
4th ACES KALAHARI, Shown by REBECCA HAROLDSON
5th OAK KNOLLS SHAMUS, Shown by M. LOIS DRURY
6th MTC EASTER BUCK, Shown by KATHY COURTNEY
7th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by DENNIS HANEY
8th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS
9th MTC NOTORIOUS BUCKEROO, Shown by YVONNE B. CLARK
10th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, Shown by GLEN FERGUSON

Class 46: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: FIRST KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES, Shown by STEPHANI PAPPAS
WORLD RESERVE CHAMPION: FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES, Shown by K. C. PAPPAS


 


Day 2
Top of Page

Classes 47-72

Class 47: AMATEUR SHOWMANSHIP (18 Entries)
CHAMPION: ALLYSON WAITES, Showing OASIS DESERT MELODY
RESERVE: BREANNE LOESCH, Showing ABRIAS COPPER BUCKEROO
3rd AIMEE J WHEATER, Showing PHR PHANTOM INSIGNIA
4th LINDA M. DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
5th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
6th KIMBERLEY LOCKE, Showing CIRCLE J BUNANZA
7th FRANKLIN WILSON, Showing HCM X CALIBERS TRIUMPH
8th TARYN WRIGHT, Showing ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING
9th JOJO LOGAN, Showing OAK PARKS PLAYGIRL DESTINY
10th MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS

Class 48: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LV 2 (11 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, Shown by ALLISON BRAUN
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
4th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
5th LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, Shown by VAL SHINGLEDECKER
6th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by CINDY J. MCPIKE
7th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT
8th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, Shown by DAVID SANDENO
9th GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, Shown by LISA K. GREENWOOD
10th HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, Shown by MARILYN C. HOFFMAN

Class 49: AMATEUR OWNED - EXHIBITING SENIOR MARE LEVEL 1 (10 Entries)
CHAMPION: SBS CONFETTIS SHEER ELEGANCE, Shown by KAREN A. RUDOLPH
RESERVE: R BAR CS CHINA DOLL, Shown by TARA GOFF
3rd SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
4th ACES TRAVASIA, Shown by REBECCA HAROLDSON
5th WRS FIRST LADY, Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR.
6th WESTWIND LKB BUCKEROO DREAM CHIMERA, Shown by LAURALEE CUNNINGHAM
7th SAMUELS SILVER SEQUENCE, Shown by CRAIG BODENHEIMER
8th JONES MAJESTIC GOTTA BALEEVIT, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
9th DEVEN CREEK PATENTED PRINCESS GWEN, Shown by BILL CUNNINGHAM
10th LIL BIT O COUNTRY OLIVIA, Shown by LISA M. LOEPPKE

Class 50: AMATEUR OWNED - EXHIBITING SENIOR MARE LEVEL 2 (8 Entries)
CHAMPION: GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
RESERVE: CRYSTAL RIDGE CAROUSEL FATAL BEAUTY, Shown by LORRAINE OCONNELL
3rd MOCHAS PENNY ROYAL, Shown by CYNTHIA A. MOSES
4th MILLSTONES MAZEYS DAISY, Shown by JENIFER VAN DEINSE
5th FLYING A BUBBAS REDE TO GO, Shown by KENNETH ATKINSON
6th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
7th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
8th IONA FARMS WISH LIST, Shown by GORDON HARRIS

Class 51: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (18 Entries)
CHAMPION: OAK GROVE LEGENDS SUNDANCE KID, Shown by NICK MILLER
RESERVE: MINI L & JS PLATINUM PLUS, Shown by CINDY J. MCPIKE
3rd BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
4th SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS
5th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID
6th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
7th MTC POSITRACTION, Shown by TRAVIS GREENWOOD
8th THOUSAND OAKS YASHICAS MONET, Shown by VAL SHINGLEDECKER
9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
10th HALLMARK BOOMERS BLISS, Shown by ALLYSON WAITES

Class 52: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, 30 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: LITTLE R DELIGHTS CELEBRATION, Shown by DONITA RASMUSSEN
3rd REDROCK C MAKE NO MISTAKE, Shown by ELIZABETH JOHNSON
4th STAR RIDGE ACRES GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by PARMELA J. BONNEY
5th VERMILYEA FARMS WINNING COLORS, Shown by REBECCA HAROLDSON

Class 53: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30 (15 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by DARIN DONER
RESERVE: IMPRESSIBLE VERSACES ISABELLA, Shown by ALANNAH HORROCKS
3rd ABRIAS DARING RETURN, Shown by J. KIRBY GOODE
4th ERL CUTTYS COVER GIRL, Shown by AMY Y ODEN
5th SRF SILK STOCKINGS, Shown by WESLEY SLOBODY
6th SCOTT CREEK MONARCH OVATION, Shown by JANICE L. KIELER
7th SBS CONFETTIS SHEER ELEGANCE, Shown by KAREN A. RUDOLPH
8th R BAR CS CHINA DOLL, Shown by TARA GOFF
9th WRS FIRST LADY, Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR.
10th WESTWIND LKB BUCKEROO DREAM CHIMERA, Shown by LAURALEE CUNNINGHAM

Class 54: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, 30 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd ANOTHER DIMENSION DWBS BABY DOLL, Shown by LORI BARILE NAVEH
4th ROGERS HSR PETITE DESTINY, Shown by CATHY FATIGATI
5th REECES ORION DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 55: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30 (21 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: FLYIN HEARTS CHAMPAGNE AND ROSES, Shown by K. C. PAPPAS
3rd MOUNTAIN MEADOWS BEY SERENADE, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
4th ZARZUELAS SABROSA, Shown by KELSIE A SHERMAN
5th GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, Shown by AIMEE J WHEATER
6th CLASSIC VIEWS STORMY CHARM, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
7th GANDER HILL CLASSY LOOK N LADY, Shown by AUBREY OVERCASH
8th SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
9th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA M. DREEWES
10th WF PRECIOUS REVENGE, Shown by CATHY FATIGATI

Class 56: AMATEUR OWNED - ROADSTER (11 Entries)
CHAMPION: WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHERRY H. CROWE
3rd IMPRINT GOLD DENALI, Shown by KIMBERLEY LOCKE
4th STAR LAKES ROYAL LEA DUN, Shown by CATHY WAXLER
5th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
6th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL
7th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
8th J T R SPOTTED EAGLE, Shown by BETTY BRANCH
9th J & S ESTATES SECRET SCOUT, Shown by LOUISE FERGUSON
10th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by LAURALEE CUNNINGHAM

Class 57: SPECIAL NEEDS DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI A SCHLICK
RESERVE: LUCKY HARTS PRIVATE LIL BROAD, GAYLE ANDERSON
3rd LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN MORRIS
4th CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, MARIA OR LISA REED

Class 58: AMATEUR OWNED - EXHIBITING JUNIOR STALLION LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by H. JOE KAHRE
RESERVE: OASIS XS BEYOND BELIEF, Shown by MARION MASCHKE
3rd HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by JOSEPH D BAIRD
4th ALLIANCE EXCALIBER, Shown by FRANCES NIGH
5th DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
6th PAINTED PERFECTIONS CAJUN BLUES, Shown by JAMES ALLEN
7th MRH TRIGGERS RED WING FLYER, Shown by RHONDA HERBERS

Class 59: AMATEUR OWNED - EXHIBITING JUNIOR STALLION LEVEL 2 (13 Entries)
CHAMPION: RANGER CREEK VCR MIDNIGHT LIGHTNING, Shown by MARK WILSON
RESERVE: PECAN GROVE CUSTOMIZED CORVETTE, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
3rd WF BUCKS UNFORGETABLE, Shown by PAULA MATTHEWS
4th NOSTALGIAS THE PRICE IS RIGHT, Shown by NATALIE ROBERTS
5th ROYAL OAKS IMPRESSIVE PRINCE CHARM, Shown by KATHY POLING
6th SCOTT CREEK MONARCHS TOY OF MUSKOKA, Shown by JOANNE G. ROSS
7th HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by DEBRA HOPKINS
8th IONA FARMS STEELY DAN, Shown by BONNIE HARRIS
9th ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, Shown by BEVERLY ALLEN
10th CRYSTAL RIDGE SCOUTS TOOHOT2HANDLE, Shown by LORRAINE OCONNELL

Class 60: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, Shown by SUZANNE ROGERS
RESERVE: LMAS FLYING FIRST CLASS, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
3rd COLUMBIA DANDY KING, Shown by DEBORAH L. PALMER
4th QC DUN RIGHT, Shown by SYLVIA NUTT

Class 61: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, 30 AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: AVANTES PRINCE ACE OF COCI, Shown by CINDY J. MCPIKE
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by H. JOE KAHRE
3rd PRESTIGE PETITES TRYING2BHUMBLE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
4th ALLIANCE EXCALIBER, Shown by FRANCES NIGH
5th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
6th CMC ON EAGLES WINGS, Shown by JULIE ANN GOOD
7th DANNAS MR GOLDEN WRANGLER, Shown by MERRILL E. MEYER
8th OFF THE WALL RICOCHET, Shown by KATHRYN I BARKASY
9th MRH TRIGGERS RED WING FLYER, Shown by RHONDA HERBERS

Class 62: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30 (10 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD THE ONE TO REMEMBER, Shown by ALANNAH HORROCKS
RESERVE: AVANTES IVE GOT THE ACE, Shown by SHARYN MELLINGER
3rd ABRIAS SIGNATURE INFLECTION, Shown by J. KIRBY GOODE
4th SRF GLADIATOR, Shown by WESLEY SLOBODY
5th LITTLE R DREAM REFLECTION, Shown by DONITA RASMUSSEN
6th REECES LM IDOLS BLACK HAWK, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
7th DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
8th OASIS XS BEYOND BELIEF, Shown by MARION MASCHKE
9th HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by JOSEPH D BAIRD
10th ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, Shown by JAMES ALLEN

Class 63: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, 30 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: ERL CUTTYS KOOL CUSTOMER, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
3rd ERL BANG FOR YOUR BUCK, Shown by KRYSTLE JENSEN
4th NIRVANAS VINDICATOR, Shown by DEBRA JONES
5th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, Shown by AUBREY OVERCASH
6th SONOITA INVADERS ADRENALINE, Shown by LORI BARILE NAVEH
7th ME HE SUPER TUFF ENUFF, Shown by MARY LOU ELDER
8th WINNING STREAKS MAGIC FORTUNE, Shown by DONNA LAVERY
9th WF BUCKS UNFORGETABLE, Shown by PAULA MATTHEWS
10th SCOTT CREEK MONARCH CALL ME CAPTAIN, Shown by JOANNE G. ROSS

Class 64: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30 (21 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, Shown by SHERYL PETERSON
RESERVE: AVANTES IVE GOT THE ACE, Shown by KELSIE A SHERMAN
3rd RAVENWOOD YOU WILL REMEMBER, Shown by CRAIG WESTERGAARD
4th RANGER CREEK VCR MIDNIGHT LIGHTNING, Shown by MARK WILSON
5th CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, Shown by PAIGE MEHLHOPE
6th INDIAN PEAKS BEETHOVENS PREMIER, Shown by JOHN C. BENNETT
7th DOUBLE DIAMONDS CHEAP TRICK, Shown by KRYSTLE JENSEN
8th ERL CUTTYS HI CALIBER, Shown by CATHY FATIGATI
9th LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
10th DIAMOND M JUNIOR CONFETTI, Shown by ROSE M. MAIN

Class 65: AMATEUR OWNED - EXHIBITING JUNIOR GELDING LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS CUERVO STRAIGHT, Shown by KAREN A. RUDOLPH
RESERVE: HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER
3rd DESERT FROST SOS, Shown by MARLEE NOLZ

Class 66: AMATEUR OWNED - EXHIBITING JUNIOR GELDING LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY H. CROWE
RESERVE: LR SCOUTS NIGHTCAP NOT FORGOTTEN, Shown by ALLYSON WAITES
3rd DIAMOND TS TIME FOR COMMOTION, Shown by AMY TOLIVER
4th ERL CUTTYS SHADOW PLAY, Shown by DIANA HORNE
5th DSB BUFF N TUFF, Shown by DEBBIE MEEK
6th LEESIDES TRADEWINDS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
7th MOCHAS CC TERRA COTTA GOLD, Shown by CYNTHIA A. MOSES

Class 67: AMATEUR JUNIOR GELDING, LEVEL 1 (11 Entries)
CHAMPION: SRF EXCALIBUR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by JOSEPH D BAIRD
3rd SFM CELEBRITYS LITTLE BUCK, Shown by MEGAN HERRICK
4th ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, Shown by STEPHANIE HIMLIN
5th DESERT FROST SOS, Shown by MARLEE NOLZ
6th REFLECTIONS TWIST STAR, Shown by ELIZABETH JOHNSON
7th LM IDOLS CUERVO STRAIGHT, Shown by KAREN A. RUDOLPH
8th POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, Shown by BOBBIE BRIGGS
9th FIRST KNIGHT STRIDERS SOLID GOLD, Shown by ERIN S. KOLODZIEJ
10th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, Shown by LINDA J. MCGINNIS

Class 68: AMATEUR JUNIOR GELDING, LEVEL 2 (11 Entries)
CHAMPION: SRF EXCALIBUR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by DEBRA HOPKINS
3rd LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, Shown by ANN DWYER
4th JSW A SHOWKAYCE IN RED, Shown by JONATHAN S. WHITT
5th LR SCOUTS NIGHTCAP NOT FORGOTTEN, Shown by ALLYSON WAITES
6th DIAMOND TS TIME FOR COMMOTION, Shown by AMY TOLIVER
7th LR REDIS ROLLING SEVEN, Shown by KRIS VEGTER
8th LEESIDES TRADEWINDS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
9th MOCHAS CC TERRA COTTA GOLD, Shown by CYNTHIA A. MOSES
10th TOP OF TEXAS BLOSSOMS POSSUM, Shown by CAMMIE VLOEDMAN

Class 69: AMATEUR OWNED - COUNTRY PLEASURE DRIVING (21 Entries)
CHAMPION: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: HCM WAR PAINTS FEELIN GROOVY, Shown by KIMBERLEY LOCKE
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
4th JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHERRY H. CROWE
5th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL
6th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
7th HI STEPPIN DON JUAN RAINBOW, Shown by AMY DIRKSE
8th MTC NITE WATCH, Shown by DEBBIE MEEK
9th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
10th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by DARLENE TODD BRIDGES

Class 70: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER, Shown by DARIN DONER

Class 71: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: SRF EXCALIBUR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD, Shown by KRISTINA SLOBODY
WORLD RESERVE CHAMPION: DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE, Shown by SHERRY H. CROWE

Class 72: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES, Shown by SHERYL PETERSON
WORLD RESERVE CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT

 


Day 3
Top of Page

Classes 73-96 , F1

Class 73: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (23 Entries)
CHAMPION: CIRCLE J BUSTER BO, Shown by KIMBERLEY LOCKE
RESERVE: QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by AL BULGAWICZ
3rd HALLMARK BOOMERS BLISS, Shown by ALLYSON WAITES
4th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
5th CIRCLE J DUCHESS, Shown by ROBIN N. LOCKE
6th LYMRICKS PURE PLATINUM, Shown by LINDA J. MCGINNIS
7th O THAT FRITO BANDITO, Shown by KAY MORRIS
8th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, Shown by ROBIN N. LOCKE
9th PHR PHANTOM INSIGNIA, Shown by AIMEE J WHEATER
10th LIL BIT O COUNTRY KENNY, Shown by LAURALEE CUNNINGHAM

Class 74: AMATEUR HALTER OBSTACLE (37 Entries)
CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
RESERVE: CIRCLE H THE MASTER PIECE, Shown by FRANKLIN WILSON
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA M. DREEWES
4th OASIS DESERT MELODY, Shown by ALLYSON WAITES
5th OASIS COLLECTIONS KEYNOTE, Shown by ALLYSON WAITES
6th REDROCK TALOGA, Shown by ANGELA C. ELLIS
7th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
8th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
9th QUAIL CREEK KISS THIS, Shown by MARY WILSON
10th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO

Class 75: AMATEUR HUNTER (33 Entries)
CHAMPION: HARLANS ROCIO, Shown by BREANNE LOESCH
RESERVE: HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
3rd LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
4th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
5th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA M. DREEWES
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
7th FF FFEDERAL MARSHAL, Shown by REBECCA J. KELLEY
8th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
9th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by NATALIE BERGLUND
10th CIRCLE J DUCHESS, Shown by KIMBERLEY LOCKE


Class 76: AMATEUR JUMPER
Number in class: 11
CHAMPION: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
RESERVE: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL CRIDER
3rd SAMUELS SILVER SEQUENCE, Shown by CRAIG BODENHEIMER
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
4th SAMIS PLAID PANTS, Shown by CINDY J. MCPIKE
6th TINY PINEY KIMBAS DARK SHADOW, Shown by KATHRYN I BARKASY
7th GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by CRAIG BODENHEIMER

Class 77: ADULT SN SHOWMANSHIP (3 Entries)
CHAMPION: CAMMIE VLOEDMAN, Showing UNDERWOODS RALLY
RESERVE: MERRIL E. MEYER, Showing CRC CONFETTIS COLOR MY WHIRLED
3rd JASMINE E. SCHLICK, Showing CENTURY FARMS OUTRAGEOUS

Class 78: AMATEUR ROADSTER (14 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
RESERVE: RIVENBURGHS SANTANA SE, Shown by AIMEE J WHEATER
3rd JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
5th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
6th ARAGONS HURRICANE HARBOR, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
7th SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
9th NWR POETRY IN RHYTHM, Shown by LYNN BOWEN BURNHAM
10th WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN WRIGHT

Class 79: ADULT SN WITH MARE (3 Entries)
CHAMPION: KNELLS TRU FASHION, JEFF & YVONNE CLARK
RESERVE: CRC CONFETTIS COLOR MY WHIRLED, GAYLE D ANDERSON & JAYDEN L FRIAUF
3rd UNDERWOODS RALLY, BECKY SCHULZ, REDROCK MINIATURE HORSE FARM

Class 80: AMATEUR EXHIBITING SENIOR STALLION LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by JOSEPH D BAIRD
RESERVE: OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, Shown by YVONNE B. CLARK
3rd JSW MAGIC JUAN, Shown by MARION MASCHKE
4th TIBBS FOX WITH FLAIR, Shown by MICHAEL DEGNER
5th MILLENNIUM GAMBLINS ENTOURAGE, Shown by MARIA T REED
6th RIVERDANCES WIND STORM, Shown by JEREMY CHUMBLEY
7th MARYSTOWN HEAR THE ECHO, Shown by JANET K. MATZNER

Class 81: AMATEUR OWNED - EXHIBITING SENIOR STALLION LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: COVERGIRLS IDOLIZE THIS, Shown by CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, Shown by DENNIS HANEY
3rd LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
4th ROYAL OAKS PAINTED PROUD, Shown by KATHY POLING
5th LYNNCLIFFS RIO DARE, Shown by BONNIE HARRIS
6th MILLSTONES MAZEYS SMOKE AND MIRRORS, Shown by JENIFER VAN DEINSE
7th PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS, Shown by JANE WAGNER

Class 82: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, 30 AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by ERIC MEYER
3rd ALOHA ACRES HENRYS ATTITUDE, Shown by MACK COXE

Class 83: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (15 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA SAMPLE
3rd LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, Shown by THOMAS T. THOMPSON
4th DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by JOSEPH D BAIRD
5th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by KIMBERLY SWEATT
6th JSW MAGIC JUAN, Shown by MARION MASCHKE
7th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, Shown by KARI GINTHER
8th TIBBS FOX WITH FLAIR, Shown by MICHAEL DEGNER
9th OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, Shown by YVONNE B. CLARK
10th LIBERTYS ECHO DRUMMER, Shown by LYNN BURGIN

Class 84: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, 30 AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH
3rd JSW ZORROS GHOST WHISPERER, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th LM IDOLS MONOGRAMMED IN GOLD, Shown by JOHN C. BENNETT
5th SONOITAS CHARISMATIC, Shown by JAIME LABAVITCH
6th FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by MARILYN MEYER
7th CLEAR BROOKS CK SHOT N THE DARK, Shown by RAYMOND POPE
8th RCW SMALL N MIGHTY, Shown by RAMONA HOLT

Class 85: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (14 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd MOUNTAIN MEADOWS AMIRS RAFEEQ, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
4th LOT SA FUNS TRU SNAP SHOT, Shown by KELSIE A SHERMAN
5th GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DONNA LAVERY
6th ANOTHER DIMENSION REBEL ICON, Shown by LORI BARILE NAVEH
7th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA HOPKINS
8th PERFECTAS ANDYS LITTLE LEGEND, Shown by JOHN C. BENNETT
9th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, Shown by DENNIS HANEY
10th LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR

Class 86: AMATEUR OWNED - CLASSIC PLEASURE DRIVING (19 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
RESERVE: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID
3rd JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
4th CHEROKEES DANDY TUCKER, Shown by STEVEN C. AVANS
5th ROYAL OAKS IMPRESSIVE ROLEX, Shown by STEPHANIE HIMLIN
6th LIL BIT O COUNTRY BUTTERFLY, Shown by LAURALEE CUNNINGHAM
7th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE ANN GOOD
8th RUSTY NAILS RANCH DREAM N SCARLETT, Shown by TAMMIE COXE
9th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL
10th DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS


Class 87: ADULT SN WITH STALLION OR GELDING (6 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: DRM DOUBLE DESTINYS DESPERADO, TOM OR LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
3rd SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
4th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, LOREN PEROZZI & DEAN OR DIAN HARRIS
5th TOP OF TEXAS BLOSSOMS POSSUM, SUZANNE SOOTER AND CAMMIE VLOEDMAN
6th DANNAS MR GOLDEN WRANGLER, MERRILL MEYER OR JANET MEYER

Class 88: AMATEUR OWNED - EXHIBITING SENIOR GELDING LEVEL 1 (10 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
RESERVE: GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by CRAIG BODENHEIMER
3rd ROYAL OAKS IMPRESSIVE ROLEX, Shown by STEPHANIE HIMLIN
4th LA VISTA MITTEY MATRIX, Shown by LISA HAWKINS
5th STARS UNDENIABLE, Shown by JAMES ALLEN
6th DOUBLE G PLATINUM ICE, Shown by BRUCE D. GILES
7th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by DIAN HARRIS
8th STARS FR REVVED UP, Shown by JEREMY CHUMBLEY
9th FF FFEDERAL MARSHAL, Shown by REBECCA J. KELLEY
10th GERMELS DANIEL, Shown by HEATHER BLAIR

Class 89: AMATEUR OWNED - EXHIBITING SENIOR GELDING LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
RESERVE: SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON
3rd ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
4th CANTERBURY BUCKANEER, Shown by JOHN C. BENNETT
5th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by AUBREY OVERCASH
6th LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by SHERI STUTTS
7th FIRST KNIGHT DOM PERIGNON, Shown by KRIS VEGTER
8th MILLSTONES TRYST AND SHOUT, Shown by JENIFER VAN DEINSE
9th CRYSTAL RIDGE MARQUIS MASTER MAGIC, Shown by LORRAINE OCONNELL
10th ALLIANCE ZODIACS COLT 45, Shown by TAMARA ANTTONEN

Class 90: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, 30 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
RESERVE: BELOVEDS DOUBLE DIVINE ONE, Shown by LAURALEE CUNNINGHAM
3rd POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, Shown by BOBBIE BRIGGS
4th THOUSAND OAKS DESTINYS RAINMAKER, Shown by BILLY W MINSHALL

Class 91: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (14 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, Shown by ALANNAH HORROCKS
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
4th GOLDEN B APACHES IMPRESSIVE SUNRISE, Shown by CRAIG BODENHEIMER
5th LITTLE R DREAM PLAYER, Shown by DONITA RASMUSSEN
6th DOUBLE G PLATINUM ICE, Shown by BRUCE D. GILES
7th LA VISTA MITTEY MATRIX, Shown by LISA HAWKINS
8th BW ROCKYS MISTAKEN IDENTITY, Shown by DIAN HARRIS
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
10th ROYAL OAKS IMPRESSIVE ROLEX, Shown by STEPHANIE HIMLIN

Class 92: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, 30 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: LA VISTA REMARKABLE WHITNEYS MAGIC, Shown by KIMBERLY LAFLEUR

Class 93: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (12 Entries)
CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
RESERVE: SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
4th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, Shown by MARY WILSON
5th FIRST KNIGHT DOM PERIGNON, Shown by KRIS VEGTER
6th TTT JJ DYNAMO PAINTED WARRIOR, Shown by TIMOTHY R. LEASE
7th LUCKY FOUR BODACIOUS DERBY DAY, Shown by SHERI STUTTS
8th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
9th CRYSTAL RIDGE MARQUIS MASTER MAGIC, Shown by LORRAINE OCONNELL
10th MILLSTONES TRYST AND SHOUT, Shown by JENIFER VAN DEINSE

Class 94: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (30 Entries)
CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, Shown by LISA K. GREENWOOD
RESERVE: R BAR CS HES WELL RED, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
3rd SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by LINDA M. DREEWES
5th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
6th MTC SAMANTHA, Shown by KIMBERLY MCCABE
7th HCM WAR PAINTS FEELIN GROOVY, Shown by KIMBERLEY LOCKE
8th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
9th SAMUELS LIL ROMEO, Shown by PAULA MATTHEWS
10th IMPRINT GOLD DENALI, Shown by LOUISE LOCKE

Class 95: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 96: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER OR SHANNON TROGLAUER, OR BRENDA, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
WORLD RESERVE CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD, Shown by WESLEY SLOBODY

Class F1: THREE YEAR OLD HUNTER FUTURITY (8 Entries)
1st ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
2nd 7S NASHVILLES GEMSTONE, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
3rd IM AN ACE DANSIR, CATHERINE ALBERT OR TERRY ALBERT
4th VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
5th HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, JENNIFER ROWLAND & SCOTT ROWLAND
6th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
7th VERSATILITY FARM DESTINEDFORSUCCESS, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

 


Day 4
Top of Page

Classes 97-105, F2-F17

Class 97: OPEN OBSTACLE DRIVING (20 Entries)
CHAMPION: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
RESERVE: HALLMARK BOOMERS BLISS, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
3rd BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
4th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
5th CIRCLE J DUCHESS, KIMBERLEY LOCKE OR ROBIN OR LOUISE LOCKE, & CAITLI
6th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, KAY MORRIS/LESSEE
7th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
8th O THAT FRITO BANDITO, JOHN T. MORRIS
9th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
10th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 98: OPEN HALTER OBSTACLE (29 Entries)
CHAMPION: CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L. BURGIN
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
3rd PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
5th QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON
6th SAMIS PLAID PANTS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th HCM X CALIBERS TRIUMPH, MARY WILSON OR FRANKLIN WILSON
8th HARLANS ROCIO, BREANNE LOESCH
9th PHR PHANTOM INSIGNIA, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R
10th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, MARY WILSON

Class 99: OPEN HUNTER (35 Entries)
CHAMPION: HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
5th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
6th LYNNCLIFFS MAJOR DIFFERENCE, WILLIAM C H ALBERT OR TERRY H ALBERT
7th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M. DAVID
8th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
9th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, KERI OR LAURA LEE
10th LITTLE A BLUEBERRY MYSTERY, TERRY ALBERT & CATHERINE ALBERT

Class 100: OPEN JUMPER
Number in class: 15
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
RESERVE: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA CRIDER
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
4th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES- PHILLIPS
5th BUCKEYE WCF ONE GRAND DANCE, LYNN OR PAULA BURGIN
6th LYNNCLIFFS MAJOR DIFFERENCE, WILLIAM C H ALBERT OR TERRY H ALBERT
7th DESERT GOLD CROSSES BORN TO BE WILD, MEGAN FEENEY/LESSEE
8th LIL HOOFBEATS SPOTLESS IMAGE, PAULA BURGIN
8th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, JULIE ANN GOOD
10th SAMIS PLAID PANTS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 101: MARE & CURRENT YEAR FOAL (3 Entries)
CHAMPION: ERL PATTONS SIMPLE WISH, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
RESERVE: PECAN GROVE CUSTOMIZED JEWEL, MARTHA S. HICKHAM
3rd LITTLE AMERICAS XENON FLOWER GIRL, AMBER EADY OR TONY OR LAUREN GREAVES

Class 102: ADULT SHOWMANSHIP (14 Entries)
CHAMPION: LINDA M. DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: ALLYSON WAITES, Showing OASIS DESERT MELODY
3rd AIMEE J WHEATER, Showing PHR PHANTOM INSIGNIA
4th ANGELA HOLMES, Showing JSW SENOR DEED
5th JOJO LOGAN, Showing OAK PARKS PLAYGIRL DESTINY
6th KIMBERLEY LOCKE, Showing CIRCLE J BUNANZA
7th TINA LOGAN, Showing DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC
8th FRANKLIN WILSON, Showing HCM X CALIBERS TRIUMPH
9th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
10th REBECCA J. KELLEY, Showing FF FFEDERAL MARSHAL

Class 103: PRODUCE OF DAM (6 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELS RITZY, DEBBIE GRAYSON
RESERVE: RUNNIN BARES BLACK JACKS SPECIAL, K. C. PAPPAS
3rd REECES EBONY HAWK, TONI REECE OR DANIELLE HILL
4th LM HAWKS CLASSIC FABLE, JANET KING OR MIKE BUERKLEY
5th WORLD OF MINIATURES CHARMING ANGEL, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
6th MARKS BARES LASTING IMPRESSION, ELAINE DAVIS

Class 104: OPEN ROADSTER (10 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
3rd ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
5th NWR POETRY IN RHYTHM, LYNN BOWEN BURNHAM
6th MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
7th WHF QUEEN OF HEARTS, ANITA G. RAY, SILVER MEADOWS
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
9th IONA FARMS MAKE A WISH, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
10th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 105: GET OF SIRE (7 Entries)
CHAMPION: ALVADARS DOUBLE DESTINY, JOHN EBERTH/AGENT
RESERVE: MCCARTHYS ALOHA SILENT PARTNER, S. LEE CRUTCHFIELD
3rd FIRST KNIGHTS REDI OR NOT, JONATHAN S. WHITT
4th FIRST KNIGHTS LORD OF THE RING, K. C. PAPPAS
5th CHAMPION FARMS SIRS SIGNATURE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
6th MODERN MISTER SNIPPET, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th SIERRA DAWN UNOS STRUTTIN MY STUFF, TONY OR CAROL GREAVES

Class F2: AOTE YEARLING GELDING FUTURITY (3 Entries)
1st ALLIANCE ZOOM ZOOM ZOOM, DARL OR FRANCES NIGH
2nd ERL CUTTYS SHADOW PLAY, DIANA HORNE
3rd MOCHAS CC TERRA COTTA GOLD, CYNTHIA A. MOSES, MOCHA MINIATURES

Class F3: AMATEUR YEARLING GELDING FUTURITY (1 Entries)
1st JSW A SHOWKAYCE IN RED, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class F4: YEARLING GELDING FUTURITY (2 Entries)
1st LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
2nd JUS B COZ PAINTED DREAMS, SCOTT OR EDNA JOHNSON OR BREANNE CLEMMENSEN, JUS B

Class F5: AMATEUR OWNED - YEARLING MARE FUTURITY (7 Entries)
1st ME HE BUZZ N MISS B, Shown by MARY LOU ELDER
2nd BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by KAREN A. RUDOLPH
3rd SCOTT CREEK MONARCH BOUQUET OFROSES, Shown by SHANNON OVIEDO
4th ROYAL OAKS AVALANCHES DANCING DOLL, Shown by KATHY POLING
5th SCOTT CREEK MONARCH MIDNIGHT DREAM, Shown by JOANNE G. ROSS
6th ME HE BUZZ N LUCY B, Shown by HARRY ELDER
7th DOS XXS TINKER BELLES LEGEND, Shown by SHERI STUTTS

Class F6: AMATEUR YEARLING MARE FUTURITY (6 Entries)
1st INDIAN PEAKS MB EYE CANDY, Shown by JOHN C. BENNETT
2nd AM AT LAST UNFORGETTABLE ELEGANCE, Shown by ALANNAH HORROCKS
3rd RANGER CREEK RODEOS DOS C DOE, Shown by SHERI STUTTS
4th FOUNTAINS SUPERSTAR, Shown by BARBARA HIBBARD
5th IMPRESSIBLES AWESOME TENDER TOUCH, Shown by RAYMOND POPE
6th SCOTT CREEK MONARCH VELVET VIXEN, Shown by JOANNE G. ROSS

Class F7: YEARLING MARE 28 & UNDER FUTURITY (0 Entries)

Class F8: YEARLING MARE OVER 28 TO 30 FUTURITY (7 Entries)
1st PECAN GROVES CUSTOMIZED KEEPSAKE, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD
2nd QUINTESSA APPOLONIA DI DOMINUS, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
3rd RANGER CREEK REGENCYS DAISY DOLL, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM
4th COCIS POLLY POCKET, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
5th RAVENWOOD A KISS TO REMEMBER, ABBEY OR JOANNE RAICHE
6th ALLIANCE CROWNS CARESS, JANET L. LEWIS
7th LUCKY FOUR SANTAFE HUSHABY BEY, JACKIE MAZZONE OR PATTY MILANO

Class F9: YEARLING MARE OVER 30 TO 32 FUTURITY (10 Entries)
1st COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
2nd RAVENWOOD DEPUTY FLYER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
3rd FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
4th ALLIANCE FIRESTAR, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
5th PECAN GROVE CUSTOMIZED JADE, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
6th WINGATE MB SASHA FIERCE, AIMEE J WHEATER, PAINTED H RANCH
7th JSW A JEWEL BY REDI, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
8th PEAKVIEW BRUMBYS UNBELIEVABLE, KELSEY SHINGLEDECKER
9th TEXAS ANGELS CODE BLONDE, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
10th LOST SPOKES WD KARMA, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON

Class F10: AMATEUR OWNED - YEARLING STALLION FUTURITY (1 Entries)
1st VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by H. JOE KAHRE

Class F11: AMATEUR YEARLING STALLION FUTURITY (3 Entries)
1st ERL BANG FOR YOUR BUCK, Shown by KRYSTLE JENSEN
2nd WINNING STREAKS MAGIC FORTUNE, Shown by DONNA LAVERY
3rd JSW BEAUS DONT COME EASY, Shown by ANGELA HOLMES

Class F12: YEARLING STALLION 28 & UNDER FUTURITY (2 Entries)
1st ME HE SUPER TUFF ENUFF, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
2nd LM IDOLS POLARIZED, JANET KING OR MIKE BUERKLEY, LIMESTONE MINIATURES

Class F13: YEARLING STALLION OVER 28 TO 30 FUTURITY (5 Entries)
1st VERMILYEA FARMS MISTER G Q, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
2nd NIRVANAS VINDICATOR, DEBRA JONES
3rd LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, POLLY WEISBERG
4th RAVENWOOD JUST REMEMBER THIS, JANET L. LEWIS
5th ALLIANCE MAJESTICS BLACK JACK, LONNIE ATHEY

Class F14: YEARLING STALLION OVER 30 TO 32 FUTURITY (8 Entries)
1st RAVENWOOD YOU WILL REMEMBER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
2nd ALLIANCE MAJESTICS MINE ALL MINE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
3rd AVANTES IVE GOT THE ACE, WAYNE PORTER OR T PORTER OR K SHERMAN, AVANTE BREE
4th LM IDOLS SLY HAWK, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
5th RFM UNDISPUTED WAR EAGLE, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
6th ARIONS BELLAGIO DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH, ARION MANAGEMENT
7th ARIONS ROCK STAR DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH, ARION MANAGEMENT
8th DRM DOUBLE DESTINYS DESPERADO, TOM OR LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES

Class F15: GRAND & RESERVE CHAMPION AOTE FUTURITY (5 Entries)
1st ME HE BUZZ N MISS B, Shown by MARY LOU ELDER
2nd VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by H. JOE KAHRE

Class F16: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR FUTURITY (5 Entries)
1st INDIAN PEAKS MB EYE CANDY, Shown by JOHN C. BENNETT
2nd ERL BANG FOR YOUR BUCK, Shown by KRYSTLE JENSEN

Class F17: GRAND & RESERVE CHAMPION OPEN FUTURITY (6 Entries)
1st COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
2nd RAVENWOOD YOU WILL REMEMBER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE


 


Day 5
Top of Page

Classes 106-131, F18, F19

Class 106: GOLDEN SHOWMANSHIP (9 Entries)
CHAMPION: LINDA M. DREEWES, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
3rd JANE WAGNER, Showing PA FIELD OF DREAMS RED HOT ELVIS
4th LOUISE LOCKE, Showing CIRCLE J DUCHESS
5th ANGELA C. ELLIS, Showing REDROCK TALOGA
6th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
7th VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST
8th REBECCA J. KELLEY, Showing FF FFEDERAL MARSHAL
9th DEBORAH L. PALMER, Showing MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER

Class 107: 4 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (13 Entries)
CHAMPION: ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
RESERVE: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JAMES D THEISS OR MARGARET L THEISS, OLIVE BRANCH
3rd ABRIAS DB STATEMENT, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
4th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
5th SRF HOT TOPIC, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
7th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
8th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
9th HI STEPPIN RAZZLE DAZZLE RAINBOW, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
10th BAR NS CHECK OUT MY ASSET, POLLY WEISBERG

Class 108: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
RESERVE: CEDAR CREEKS TO SIR WITH LOVE, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
3rd WILLOWIST MONTAGE, MARY A. MOLDOWAN
4th CROSS COUNTRYS RAINY DAYS & MONDAY, ROSANNE GOODMAN
5th OAK GROVE LEGENDS SUNDANCE KID, DAVID OR JILL MILLER
6th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
7th CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, JAMES OR LINDA WOODS
8th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
9th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
10th ABRIAS SIGNATURE SENSATION, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND

Class 109: WEANLING STALLIONS 26 AND UNDER (13 Entries)
CHAMPION: ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM
RESERVE: OASIS XS PERFECTLY UNEXPECTED, MARION MASCHKE, OASIS MINIATURE HORSES
3rd FIREWATERS TALLADEGA NIGHTS, WARREN SELLWOOD OR BRENDA SELLWOOD
4th LM IDOLS FABIO HAWK, TERI SILVA
5th ZIRBENHOFS PERFECT SCOUT, RUPERT FRITZENWALLNER
6th VERMILYEA FARMS MISTER MUCHO MACHO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th ALLIANCE IMAGINE THAT, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
8th HOPKINS LITTLE KING KONG, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
9th HOPKINS WAKE UP THE SUN, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
10th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE G. MOONEY

Class 110: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO 30 (13 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE CUSTOMIZED HOT ROD, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
RESERVE: RFM GENESES ARISTOCRAT, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
3rd LM IDOLS ONYX HAWK, SHARON T PIPER
4th ERL CUTTYS KOOL CUSTOMER, TINA FISSELER
5th LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
6th TEXAS ANGELS ZODIACS SIR REGAL, SUSAN STUART OR MARVIN LAZAR
7th ALLIANCE BLUE BRAVADO, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
8th ZEPHYR WOODS DANNETTE EN FUEGO, KATHLEEN WALMER & RICHARD WALMER
9th AVANTES PRINCE ACE OF COCI, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
10th ALLIANCE CORPORATE IMAGE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES

Class 111: LADIES ROADSTER (7 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
3rd RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
4th NWR POETRY IN RHYTHM, LYNN BOWEN BURNHAM
5th ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
6th WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
7th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING


Class 112: YEARLING STALLIONS 28 AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: ME HE SUPER TUFF ENUFF, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
RESERVE: LM IDOLS POLARIZED, JANET KING OR MIKE BUERKLEY, LIMESTONE MINIATURES
3rd NAKAR GOLD MELODY PAINTED MAESTRO, KARIN P. SANTANGELO, NAKAR MINIATURES, LLC
4th HILLS A BILLION AND ONE, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL
5th VERMILYEAS BIG DADDY WARBUCKS, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
6th ABRIAS SIGNATURE MASQUERADE, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
7th VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, H. JOE KAHRE
8th LITTLE AMERICAS FAN MAN, TONY OR CAROL GREAVES, LITTLE AMERICA MINI HORSES
9th KLEINE ACRES STURMISCHE NACHT, LISA KLEINE

Class 113: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (11 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS ADRENALINE, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER G Q, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
3rd OAK BAY EXTREME POSSIBILITY, POLLY WEISBERG
4th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, POLLY WEISBERG
5th NIRVANAS VINDICATOR, DEBRA JONES
6th ERL BANG FOR YOUR BUCK, THERESA L ACTON OR JAMES ACTON
7th TOYLAND MICRO MAGIC, LAURIE STEVENS
8th RAVENWOOD JUST REMEMBER THIS, JANET L. LEWIS
9th LOESS HILLS ACES BLACK TIE, ROSE OR AARON PETERSON
10th ALLIANCE MAJESTICS BLACK JACK, LONNIE ATHEY

Class 114: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (23 Entries)
CHAMPION: AVANTES IVE GOT THE ACE, WAYNE PORTER OR T PORTER OR K SHERMAN, AVANTE BREE
RESERVE: RAVENWOOD YOU WILL REMEMBER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
3rd ALAMOS LOCOMOTION SIRS DOWN UNDER, JANE H. MACON OR ROB CHENEY, ALAMO MINIATURES
4th ALLIANCE MAJESTICS MINE ALL MINE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
5th ARIONS BELLAGIO DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH, ARION MANAGEMENT
6th CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, PAIGE MEHLHOPE, CHANCE OF GOLD FARMS
7th LM IDOLS SLY HAWK, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
8th ARIONS ROCK STAR DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH, ARION MANAGEMENT
9th PHILIA EBONY KNIGHT, RAY OR MARTHA ROSS, THE ROSS FAMILY
10th ABRIAS SIGNATURE INFLECTION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE

Class 115: VERSATILITY (22 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
4th ABRIAS COPPER BUCKEROO, BREANNE LOESCH
5th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th NUTTS EVENING SHADE, NOEL OR DIANNE JOHNSTON
7th ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
8th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
9th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
10th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT

Class 116: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (5 Entries)
CHAMPION: HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN HOFFMAN/LESSEE
RESERVE: LMAS FLYING FIRST CLASS, TINA FISSELER/LESSEE
3rd WESTWIND FARMS ATTITUDE OF A LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
5th QC DUN RIGHT, H. DONALD NUTT OR SYLVIA NUTT

Class 117: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS LITTLE LUKE, JAMES PAYNE & JONATHAN WHITT
RESERVE: CMC ON EAGLES WINGS, JULIE ANN GOOD
3rd ALLIANCE PRINCE CHARMING, POLLY WEISBERG
4th BLACK KNIGHT CREATION, LARRY OR ANDREW DEMARCO
5th ROGERS HSR DESTINYS AMORE, DONALD ROGERS OR SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SEN
6th DRK FIESTAS SHOW ME A GOOD TIME, SUZANNE L. SOOTER
7th OFF THE WALL RICOCHET, DAVID/KATHRYN BARKASY /THERESA/MELISSA BARKASY

Class 118: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (7 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: RAVENWOOD THE ONE TO REMEMBER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
3rd LM IDOLS HAWKS BURTON, TERI SILVA
4th FIRST KNIGHTS QUANTUM OF SOLACE, ROBYN OR BILL BELL
5th DIAMOND M JUNIOR CONFETTI, FRED OR ROSE MAIN, DIAMOND M STABLES
6th LM IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI
7th RANGER CREEK VCR MIDNIGHT LIGHTNING, MARK OR SUZY WILSON, RANGER CREEK FARM

Class 119: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (12 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
RESERVE: ERL CUTTYS HI CALIBER, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
3rd INDIAN PEAKS BEETHOVENS PREMIER, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
4th FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK OR KATHRYN LANTZ
5th SRF GLADIATOR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th DOUBLE DIAMONDS CHEAP TRICK, TERESA L ACTON OR KRYSTLE JENSEN, OR EDNA JOHNSON
7th FOXGLOVE HIP TO BE SQUARE, LAURA & DAVID HAGEY
8th CONDERS 100 PERCENT PURE GOLD, ZOE LAURER OR DARLENE DAVID
9th SONOITA INVADERS SMOOTH JAZZ, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
10th REECES LM IDOLS BLACK HAWK, LYNN GULLEDGE-FATALE OR CAROL HALLAR

Class 120: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (11 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SIR WINSABUCK, DONALD ROGERS OR SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SEN
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
4th DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER
5th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
6th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, ALLISON OR DANA BRAUN
7th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, TIFFANY K. PORTER/AGENT, THE KING KOLLECTION PRTNR
8th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
9th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
10th ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS

Class 121: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, MARIE A. POWELL

Class 122: 3 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: OAK KNOLLS SHAMUS, M. LOIS DRURY
RESERVE: BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
3rd SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE
4th ACES KALAHARI, ACEY HAROLDSON
5th TEN LS PAINTED LEGACY, BROOKE GLOSSER
6th LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN
7th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
8th 7S NASHVILLES GEMSTONE, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
9th ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
10th TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN M DAYTON

Class 123: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
RESERVE: ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, JAMES HIMLIN OR STEPHANIE HIMLIN
3rd SRF EXCALIBUR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th WF VOLTAIRES VERTIGO, REBECCA BEARD- DAVIS
5th STARS GENUINE GRANITE, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS MINIATURES
6th JUS B COZ PAINTED DREAMS, SCOTT OR EDNA JOHNSON OR BREANNE CLEMMENSEN, JUS B
7th REFLECTIONS TWIST STAR, VERA OR MEKHI BOYLE OR FRANK LUPTON
8th PAINTED PERFECTION MEMPHIS BLUES, THRECIA RISNER OR BEVERLY ALLEN
9th MOCHAS CC TERRA COTTA GOLD, CYNTHIA A. MOSES, MOCHA MINIATURES

Class 124: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (14 Entries)
CHAMPION: ML SUPERSTARS FASCINATING RYTHUM, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM
RESERVE: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
3rd CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, JUSTIN & CONNIE HEATH
4th VERMILYEA FARMS CZAR, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
5th WOODED ACRES BON JOVI, NONA PORTER
6th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
7th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
8th LR REDIS ROLLING SEVEN, WENDY S HARTMAN OR KRIS VEGTER
9th POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, BOBBIE & ALEX BRIGGS/LESSEE
10th LEESIDES TRADEWINDS, KIMBERLY LAFLEUR

Class 125: SINGLE FINE HARNESS VICEROY (3 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, VAL & KELSEY SHINGLEDECKER
RESERVE: SRF REVELETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd BELLA BUGATTI, SHERI LYNN LYKKEN, SHORTVIEW MINIATURES

Class 126: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (18 Entries)
CHAMPION: BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
RESERVE: MTC SAMANTHA, MIKE P. MCCABE
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
4th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
5th SRF HOT TOPIC, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
7th PURA VIDAS PRINCESS VELVET, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
8th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
9th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
10th LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN

Class 127: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (23 Entries)
CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
RESERVE: WILLOWIST MONTAGE, MARY A. MOLDOWAN
3rd BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
4th ASH CREEK DANCE N QUEEN, RON OR KIM CLOUGH
5th CEDAR CREEKS TO SIR WITH LOVE, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
6th MINI L & JS PLATINUM PLUS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, TAMMY S. OSGOOD
8th OAK GROVE LEGENDS SUNDANCE KID, DAVID OR JILL MILLER
9th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
10th ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY WALTERS

Class 128: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
RESERVE: INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th SILVER MEADOWS DANS LEPRECHAUN, DIANE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY, OR ANITA RAY
5th WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
6th HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE PATRICK

Class 129: GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: ML SUPERSTARS FASCINATING RYTHUM, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM
WORLD RESERVE CHAMPION: LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR

Class 130: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (29 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DARING ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
RESERVE: R BAR CS HES WELL RED, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
3rd OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JAMES D THEISS OR MARGARET L THEISS, OLIVE BRANCH
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
6th BAR NS CHECK OUT MY ASSET, POLLY WEISBERG
7th ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
8th SRF HEIRESS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
9th GOODSELLS ROBIN HOODS NITRO, CAMILLE COLLE OR DENNIS COLLE
10th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES

Class 131: GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
WORLD RESERVE CHAMPION: AVANTES IVE GOT THE ACE, WAYNE PORTER OR T PORTER OR K SHERMAN, AVANTE BREE

Class F18: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (3 Entries)
1st QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
2nd GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA K. GREENWOOD
3rd LMAS FLYING FIRST CLASS, TINA FISSELER/LESSEE

Class F19: THREE YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (2 Entries)
1st WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN OR J RILEY SACHEN GOODE
2nd VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

 


Day 6
Top of Page

Classes 132-155 F20, F21

Class 132: GENTLEMENS ROADSTER (6 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
3rd LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE/LESSEE, NEW WEST RANCH
4th JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th WHF QUEEN OF HEARTS, ANITA G. RAY, SILVER MEADOWS
6th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON

Class 133: WEANLING MARES 26 AND UNDER (13 Entries)
CHAMPION: BLUE RIBBON MILES JUST DUN FANCY, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
RESERVE: RAVENWOOD CHASIN DREAMS, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
3rd ALLIANCE LA MERCY ME, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR POLLY WEISBERG, ALLIAN
4th LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
5th LM IDOLS KAHLUA, JANET F. KING, LIMESTONE MINIATURES
6th IMPRESSIBLE VERSACES ISADORA, PAT FOSTER
7th VERMILYEA FARMS MISS SAKS 5TH AVE, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
8th HILLS ULTIMAT FOX, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL
9th WINNING STREAKS MISS SEPHORA, DONNA LAVERY
10th ALLIANCE ILLUSIVE IMAGE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES

Class 134: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (20 Entries)
CHAMPION: ALAMOS BUCKEROOS FLIRTATIOUS, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
RESERVE: STARS GOING GAGA, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS MINIATURES
3rd RFM DEPUTYS MISS NORTH CAROLINA, TONI REECE OR DANIELLE HILL
4th REECES UNDISPUTED COW GIRL, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
5th ALLIANCE UNFORGETTABLY CHARMED, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
6th SILVERLEAF STETSONS ICY HOT, RAYMOND POPE OR JANICE POPE, SILVER LEAF FARM
7th MERCEDES SIRTAINLY A DREAM, THERESA ACTON OR KRYSTLE JENSEN
8th VERMILYEA FARMS BAY SOPHICATION, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
9th NAKAR SKIPPA HEARTBREAK HOLLY, KARIN P. SANTANGELO, NAKAR MINIATURES, LLC
10th NAKAR SKIPPA GOLLY MISS MOLLY, KARIN P. SANTANGELO, NAKAR MINIATURES, LLC

Class 135: 4 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
RESERVE: COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
3rd GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA K. GREENWOOD
4th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th BELLA BUGATTI, SHERI LYNN LYKKEN, SHORTVIEW MINIATURES

Class 136: CLASSIC PLEASURE DRIVING - STALLION (14 Entries)
CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd WILLOWIST MONTAGE, MARY A. MOLDOWAN
4th MINI L & JS PLATINUM PLUS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th OAK GROVE LEGENDS SUNDANCE KID, DAVID OR JILL MILLER
6th ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY WALTERS
7th CEDAR CREEKS TO SIR WITH LOVE, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
8th MTC POSITRACTION, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
9th REDROCK LOTS O SPOTS, LUCILLE KUSLUCH & JANE WAGNER
10th GOTTALITTLE FINNIGAN, LYNN BOWEN BURNHAM

Class 137: YEARLING MARES 28 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
RESERVE: DUNDEE PROUD SNOW FLURRY, LYNDEE L KRIVANEK OR ROBERT J KRIVANEK, DUNDEE MIN
3rd BJS LITTLE MISS SUNSHINE, BARBARA JOHANNES AND PARMELA BONNEY
4th PURA VIDAS BELISIMA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH, INC.
5th REDROCK MAGIC KEEPER, BECKY SCHULZ, REDROCK MINIATURE HORSE FARM
6th LAA BLUES THREE TIMES A LADY, LONNIE ATHEY
7th ALAMOS BUCKEROOS LADY N RED, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES

Class 138: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (16 Entries)
CHAMPION: ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, ERICA KILLION
RESERVE: GM SUPERSTARS SHEZA MYSTERY, BRENDA HEBERT OR TIM PEARSON
3rd FAITH FARM JOKERS GIGGLE BOX, RICK OR BEVERLY WADE
4th ALOHA MRF SILENT IN RED, MARTHA S. HICKHAM
5th OAK BAY SALSAS MARIMBA, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES
6th QUINTESSA APPOLONIA DI DOMINUS, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
7th INDIAN PEAKS MB EYE CANDY, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
8th FALLEN ASH CHERISH ME EAGLE, NICK OR PATTY MILANO
9th TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, FRED OR JUDI LUCHETTA OR JONATHAN WHITT
10th COCIS POLLY POCKET, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON

Class 139: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (23 Entries)
CHAMPION: COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: RAVENWOOD DEPUTY FLYER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
3rd ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
4th FALLEN ASH EAGLES GOSSIP GIRL, DEBBIE GRAYSON, FALLEN ASH FARM
5th LR HENNESSEY QUEEN SURPRISE, TINA FISSELER
6th HUMHILLS MISS B HAVEN, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER
7th AM AT LAST UNFORGETTABLE ELEGANCE, ALANNAH HORROCKS/LESSEE
8th FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
9th ALAMOS POES BRASH & SASSY, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
10th PECAN GROVE CUSTOMIZED JADE, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM

Class 140: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (17 Entries)
CHAMPION: WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, JAN C. GIBSON
RESERVE: BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
3rd MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
6th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
7th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
8th ROCKYTOPFARM MAJESTYS MAJOR LEAGUE, BOB OR DORCAS JENKINS, RIO RED RANCHES
9th LUCKY HARTS PRIVATE LIL BROAD, GAYLE ANDERSON
10th SRF REVELETTE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD

Class 141: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BRUMBY BUCK, VAL & KELSEY SHINGLEDECKER
RESERVE: HCM X CALIBERS SOFT TOUCH, MARILYN HOFFMAN/LESSEE
3rd HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE PATRICK
4th GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA K. GREENWOOD
5th SILVER MEADOWS NO MORE NICE GUY, ANITA G. RAY, SILVER MEADOWS
6th WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN OR J RILEY SACHEN GOODE
7th SILVER MEADOWS DANS LEPRECHAUN, DIANE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY, OR ANITA RAY
8th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 142: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (35 Entries)
CHAMPION: R BAR CS HES WELL RED, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
RESERVE: BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
3rd LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
6th ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
7th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
8th OAK KNOLLS SHAMUS, M. LOIS DRURY
9th GOODSELLS ROBIN HOODS NITRO, CAMILLE COLLE OR DENNIS COLLE
10th SRF HEIRESS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD

Class 143: CLASSIC PLEASURE DRIVING - MARE (13 Entries)
CHAMPION: SKY BLUE REMINGTONS RICOCHET, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
3rd BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
4th CROSS COUNTRYS RAINY DAYS & MONDAY, ROSANNE GOODMAN
5th ASH CREEK DANCE N QUEEN, RON OR KIM CLOUGH
6th MTC DRAMA QUEEN, MIKE MCCABE OR BARBARA MCCABE
7th CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, JAMES OR LINDA WOODS
8th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
9th TSLS LEGACYS GOLDEN KEEPSAKE, DEBBIE OR ANDY MEEK
10th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID

Class 144: TWO-YEAR-OLD MARES 29 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: ALAMOS SIRS MORIAN WIND, JANE H. MACON OR MARTHA HICKHAM
RESERVE: HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD & DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATURE
3rd CHANCE OF GOLDS CURTAIN CALL, JOHN OR BONNIE FOX OR KELLI
4th BELOVEDS HER MAJESTY OLYMPIA, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th LOVETT FARMS TINY DANCER, JAMIE JOINER OR DEBRA J HOPKINS, LOVETT FARMS MINI
6th CASTLE ROCK GOLDS LOVE BUG, YVONNE OR JEFF CLARK
7th HA DANNY BOYS QUEEN LATIFA, JUDITH M. ROGERS

Class 145: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29 TO 31 (21 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO KLASSICA, TONI REECE, REECE MINIATURE HORSES
RESERVE: IGF PARTNERS MEMORIELLE, MARTHA S. HICKHAM
3rd FIRST KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
4th OAK BAY BLACK BEAN SALSA, BRAD BRANAM
5th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, TIFFANY K PORTER OR WAYNE K PORTER II, OR SHARYN O
6th ARIONS AMARICE DESTINY, JOHN OR MELINDA EBERTH, ARION MANAGEMENT
7th ARISTOCRATIC DREAM A LITTLE DREAM, MICHAEL OR MARY COLLINGS
8th ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
9th QUINTESSA TRIBUTE VIVA LA VIDA, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
10th CATCA WOODS DIAMONDS R GIRLS FRIEND, KAREN CLARK

Class 146: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31 TO 33 (17 Entries)
CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY, MICHAEL COLLINGS OR SAMMY RUDEL
RESERVE: JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd FR LM IDOLS FLIRTATIOUS HAWK, CHARLENE EISENMENGER
4th LM IDOLS CELEBRITY HAWK, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
5th ALOHA MRF PARTNERS SILENT WHISPER, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
6th SCOTT CREEK MONARCH DIVA, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH, INC.
7th LUCKY FOUR REBELCHASE MY O MY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
8th WPS SIDS CALIFORNIA GIRL, DANIELLE DUPUIS OR DAVID COONEY
9th LR LET IT ROLL, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH, ROCKING HORSE ACRES
10th WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, DONNA LAVERY

Class 147: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, MARIE A. POWELL

Class 148: 3 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN OR J RILEY SACHEN GOODE
RESERVE: SILVER MEADOWS NO MORE NICE GUY, ANITA G. RAY, SILVER MEADOWS
3rd SILVER MEADOWS DANS LEPRECHAUN, DIANE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY, OR ANITA RAY
4th VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
5th LYNNCLIFFS RIO DARE, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR

Class 149: MULTI-COLOR MARES (14 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
RESERVE: SEVEN ACRES COOKIES N CREAM, THRECIA RISNER
3rd ROYAL OAKS AVEYS DRESSED TO IMPRESS, GARY OR KATHY POLING, ROYAL OAK FARM
4th QUINTESSA TRIBUTE ACCAPELLA, TONI OR DENNIS PIERCE, QUINTESSA FARM
5th ALAMOS POES BRASH & SASSY, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
6th LOST SPOKES WD KARMA, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
7th MYSTIC MOON REBELS CALAMITY JANE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, OR KRISTY NEWMAN
8th REDROCK C MAKE NO MISTAKE, CHARLOTTE LUPTON OR FRANK LUPTON, REFLECTIONS
9th GOOSE CREEK FARMS MAGIC CHARM, KAY & PAUL GOESSLING, GOOSE CREEK FARMS INC
10th LITTLE AMERICAS DAINTY DOLL, TONY OR CAROL GREAVES, LITTLE AMERICA MINI HORSES

Class 150: CLASSIC PLEASURE DRIVING - GELDING (16 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE SENSATION, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
RESERVE: JSW MAGICS MR KINGSTON, SUZANNE M. MINSHALL & BILLY W. MINSHALL
3rd BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
5th JSW SENOR DEED, ANGELA HOLMES
6th DD TOO HOTS SILK NV, SARAH A. HUTTER
7th DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, TAMMY S. OSGOOD
8th FF FFEDERAL MARSHAL, REBECCA J. KELLEY
9th HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES
10th LITTLE R DREAM PLAYER, DONITA RASMUSSEN

Class 151: SOLID COLOR MARES (15 Entries)
CHAMPION: ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
RESERVE: GER MELS SIERRA, GERALD WELLS
3rd TRIPLE K CINSIS TOUCHED BY AN ANGEL, DANIEL HINCKLEY OR JENNIFER HINCKLEY
4th ABRIAS SIGNATURE DESIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
5th CENTURY FARM PASSIONS ARIANNAH, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
6th SO HERE COMES TROUBLE, JANET LEWIS & TONY BENVENUTO
7th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE, CHRISTINA RIVERA/LESSEE
8th DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS OR MATHEW DROWN
9th WILLOWIST GOLDEN CASCADE, MARY A. MOLDOWAN
10th RAVENWOOD A KISS TO REMEMBER, ABBEY OR JOANNE RAICHE

Class 152: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (11 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
4th SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
5th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, TIFFANY K. PORTER/AGENT, THE KING KOLLECTION PRTNR
6th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
8th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, ALLISON OR DANA BRAUN
9th QC DUN RIGHT, H. DONALD NUTT OR SYLVIA NUTT
10th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class 153: GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, CHARLENE EISENMENGER
WORLD RESERVE CHAMPION: ALAMOS BUCKEROOS FLIRTATIOUS, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES

Class 154: GRAND & RESERVE CHAMPION ROADSTER
WORLD GRAND CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
WORLD RESERVE CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON

Class F20: FOUR YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (7 Entries)
1st ABRIAS SIGNATURE SENSATION, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
2nd OAK GROVE LEGENDS SUNDANCE KID, DAVID OR JILL MILLER
3rd BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
4th JSW MAGICS MR KINGSTON, SUZANNE M. MINSHALL & BILLY W. MINSHALL
5th CEDAR CREEKS TO SIR WITH LOVE, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
6th PHR PHANTOM INSIGNIA, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R
7th LOST SPOKES LIGHTENING STRIKE, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON

Class F21: THREE YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries)
1st ASH CREEK DANCE N QUEEN, RON OR KIM CLOUGH
2nd ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
3rd GOTTALITTLE FINNIGAN, LYNN BOWEN BURNHAM
4th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR

Class 155: LIBERTY (44 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, BEN & ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
RESERVE: MRMS TEMPESTS MYSTERLY, MICHELLE MEACHAM
3rd RIVENBURGHS SANTANA SE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
4th CIRCLE G GEORGIE PORGIE, NANCY GRIZZAFFI OR BRIDGET YATES
5th POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, BOBBIE & ALEX BRIGGS/LESSEE
6th CENTURY FARM PASSIONS ARIANNAH, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
7th UNO RHAPSODY, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
8th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
9th JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES
10th WILLOWIST MONTAGE, MARY A. MOLDOWAN

 


Day 7
Top of Page

Classes 156-183 F22, F23

Class 156: SENIOR MARES 28 AND UNDER (6 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS ECHO ANGELIQUE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: SUNWOOD HOLLYWOOD FLING, DORINA HELMICK
3rd STAR RIDGE ACRES GOLDEN OPPORTUNITY, PARMELA OR MARK BONNEY, STAR RIDGE ACRES
4th LITTLE R DELIGHTS CELEBRATION, DONITA RASMUSSEN
5th REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
6th REDROCK C MAKE NO MISTAKE, CHARLOTTE LUPTON OR FRANK LUPTON, REFLECTIONS

Class 157: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (9 Entries)
CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES JUNO, LYNDEE L KRIVANEK OR ROBERT J KRIVANEK, DUNDEE MIN
3rd RAVENWOOD FASHIONS TO REMEMBER, VONDA JOAN RICHARDS, OLYMPIAN RANCH
4th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th ANOTHER DIMENSION DWBS BABY DOLL, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS
7th ROGERS HSR PETITE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
8th MRMS AMARETTO BY MORNING, MICHELLE MEACHAM
9th SCOTT CREEK MONARCH UNCHAINEDMELODY, BEN & ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH


Class 158: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (11 Entries)
CHAMPION: GM BLUES IN THE MYST, BRENDA HEBERT OR TINA FISSELER
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd IMPRESSIBLE VERSACES ISABELLA, TERI SILVA OR ALANNAH HORROCKS
4th WF PRECIOUS REVENGE, CATHY FATIGATI/LESSEE, LAUREL ACRES
5th FLYIN HEARTS CHAMPAGNE AND ROSES, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
6th GRANDVIEWS TOY BERENIKE 4U, AIMEE WHEATER OR BARBARA/STEVE MATTISON
7th WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN OR J RILEY SACHEN GOODE
8th BREEZY KNOLLS SIMPLY IRRESISTIBLE, RONALD CLOUGH
9th MILLSTONES MAZEYS DAISY, JENIFER VAN DEINSE
10th CRC CONFETTIS COLOR MY WHIRLED, GAYLE D ANDERSON & JAYDEN L FRIAUF

Class 159: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (22 Entries)
CHAMPION: CCMF ALMIRA AL ZAIRA, TERI SILVA
RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER
4th CLASSIC VIEWS STORMY CHARM, TINA FISSELER
5th MCC DESTINYS ESQUITE EDITION, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
6th HUNTERBERRY HILL JAZZEDUP EDITIONSE, JENNIFER ROWLAND & SCOTT ROWLAND
7th ERL CUTTYS COVER GIRL, CRAIG OR AMY ODEN OR MIKE & ALLISON ROSAUER
8th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
9th BELOVEDS CHERISH CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
10th ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE

Class 160: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLION (16 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
RESERVE: BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
3rd OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JAMES D THEISS OR MARGARET L THEISS, OLIVE BRANCH
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th ALAMOS SIRS ECHO, TERESA FLINT WEATHERS
6th ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
7th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
8th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
9th WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, JAN C. GIBSON
10th MTC NOTORIOUS BUCKEROO, YVONNE OR JEFF CLARK

Class 161: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (20 Entries)
CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd WILLOWIST MONTAGE, MARY A. MOLDOWAN
4th ASH CREEK DANCE N QUEEN, RON OR KIM CLOUGH
5th BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
6th ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
7th CEDAR CREEKS TO SIR WITH LOVE, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
8th JSW MAGICS MR KINGSTON, SUZANNE M. MINSHALL & BILLY W. MINSHALL
9th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
10th DD TOO HOTS SILK NV, SARAH A. HUTTER

Class 162: SENIOR GELDINGS 30 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, ERIN OR RANDY PETRILLI
RESERVE: JSW HOT N SPICY MAGIC, JONATHAN S. WHITT
3rd ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th BELOVEDS DOUBLE DIVINE ONE, LAURALEE CUNNINGHAM OR BILL CUNNINGHAM
5th POCO DE ORO RHYTHM N BLUES, BOBBIE & ALEX BRIGGS/LESSEE
6th THOUSAND OAKS DESTINYS RAINMAKER, SUSIE OR BILL MINSHALL
7th BELOVEDS DOUBLE DARE TO DREAM, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class 163: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (9 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, ALANNAH HORROCKS/LESSEE
RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
3rd JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
5th SRF NOBLE ATTITUDE, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
7th LITTLE R DREAM PLAYER, DONITA RASMUSSEN
8th MILLWOOD PRINCES TOP STUFF, NICKI L. DOWDLE
9th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX

Class 164: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (15 Entries)
CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER OR SHANNON TROGLAUER, OR BRENDA
RESERVE: BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
3rd RAVENWOOD REMEMBER ME, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM
4th BELOVEDS DOUBLE PLATINUM, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th LOS ARBOLES THE INVESTOR, CRAIG & JASENKA LAURER & ZOE LAURER
6th MYSTIC MOON VELVETS HOUDINI, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
7th TTT JJ DYNAMO PAINTED WARRIOR, TIMOTHY LEASE OR JACQUELINE LEASE, TRIPLE T DOUBLE

8th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
9th LUCKY FOUR REBELCHASE SILVERSATION, INGRID DOHLER
10th FLYING TAIL VOLTAIRES REMARK, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM

Class 165: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: SIR WINSABUCK, DONALD ROGERS OR SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SEN
RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
3rd WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, TIFFANY K. PORTER/AGENT, THE KING KOLLECTION PRTNR
4th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
5th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
6th ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS

Class 166: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDING (24 Entries)
CHAMPION: R BAR CS HES WELL RED, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
RESERVE: SRF HOT TOPIC, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th GOODSELLS ROBIN HOODS NITRO, CAMILLE COLLE OR DENNIS COLLE
6th WCF PRINCE WILLIAM, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
7th ABRIAS DB STATEMENT, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE
8th ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
9th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
10th TEN LS PAINTED LEGACY, BROOKE GLOSSER

Class 167: SENIOR STALLIONS 28 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: RHA NICKELODEONS PAINT IT BLACK, VICKI OR CLAIRE ALMAY
3rd JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th MILLWOODS PRINCES LIL BLACK JACK, NICKI L. DOWDLE

Class 168: SENIOR STALLIONS OVER 28 TO 30 (9 Entries)
CHAMPION: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
RESERVE: FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, ERIC & MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES
3rd RCW SMALL N MIGHTY, RAMONA HOLT
4th CLEAR BROOKS CK SHOT N THE DARK, RAYMOND POPE OR JANICE POPE, SILVER LEAF FARM
5th ALL SMALL FARM BOOGERMAN REFLECTION, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
6th SONOITAS CHARISMATIC, JAMIE LABAVITCH OR LORI BARILE
7th LM IDOLS MONOGRAMMED IN GOLD, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
8th TRIPLE K CINSIS AMERICAN LEGEND 2, CYNDI EGBERT
9th TRAILS ENDS STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON

Class 169: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (16 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: LOT SA FUNS TRU SNAP SHOT, KELSIE SHERMAN & JULIE ELDRIDGE
3rd LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE, SAMPLES MAJESTIC MINIATURES
4th GRANDVIEWS TOY COMRAD, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
5th PERFECTAS ANDYS LITTLE LEGEND, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
6th FAITH FARM JOKERS TOTAL ECLIPSE, RICK OR BEVERLY WADE
7th MRMS TEMPESTS MYSTERLY, MICHELLE MEACHAM
8th LITTLE KINGS BUCKEROO BUZZ, LORI OR ARTHUR GELLER
9th BAYSIDES NIGHT MOVES, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
10th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS


Class 170: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34 (24 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd GRAHAMS RAGTIME, BEN & ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
4th ALLIANCE MAJESTIC OLYMPIAN, JONATHAN WHITT & JOAN RICHARDS
5th FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, RANDY MCGOWAN, IMPRINT MINIATURES
6th MOUNTAIN MEADOWS AMIRS RAFEEQ, STACY A. SCORE, MOUNTAIN MEADOWS MINIATURES
7th KAPRIKORN SCOTTIE TOO HOTTIE, SHERYL A OWEN
8th ALOHA ACRES STRIDERS BACK IN BLACK, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
9th LITTLE KINGS BYZANTINE BUCK, MARIANNE EBERTH & WILLIAM HUMPHRIES
10th REECES GENESES, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE

Class 171: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (10 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY WALTERS
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE SENSATION, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
3rd LITTLE R DREAM PLAYER, DONITA RASMUSSEN
4th GOTTALITTLE FINNIGAN, LYNN BOWEN BURNHAM
5th WT LUCK OF THE BUCK, DIANA LANT
6th WF PATTONS SHENNANDOAH, GLEN & PAULA MATTHEWS
7th BRITT HELM SIMPLY SCOTTISH, DEANN LEE CHUMBLEY OR KELSEY CHUMBLEY
8th CIRCLE J CHAMPS LIL CHIEF, ROBIN OR LOUISE LOCKE & CAITLIN MACDONALD
9th TRAILS ENDS STAR SUPREME, SONNIE ANDERSON
10th WALBON CHERRY VANILLA ICE CREAM, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES

Class 172: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER
3rd INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
4th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
5th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
6th WINDHAVEN LUCKY KING OF HEARTS, TIFFANY K. PORTER/AGENT, THE KING KOLLECTION PRTNR
7th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, ALLISON OR DANA BRAUN
8th LMAS FLYING FIRST CLASS, TINA FISSELER/LESSEE
9th CIRCLE G JAZZMAN, LINDA S. NELSON
10th WESTWIND FARMS ATTITUDE OF A LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM

Class 173: SOLID COLOR STALLIONS AND GELDINGS (18 Entries)
CHAMPION: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
RESERVE: DRM DOUBLE DESTINYS DESPERADO, TOM OR LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
3rd CONDERS 100 PERCENT PURE GOLD, ZOE LAURER OR DARLENE DAVID
4th IONA FARMS STEELY DAN, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
5th ABRIAS SIGNATURE INFLECTION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
6th ALAMOS LOCOMOTION SIRS DOWN UNDER, JANE H. MACON OR ROB CHENEY, ALAMO MINIATURES
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
8th LR SCOUTS NIGHTCAP NOT FORGOTTEN, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
9th SCOTT CREEK MONARCHS TOY OF MUSKOKA, DIANA GARDNER OR JOANNE ROSS
10th ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, THRECIA RISNER OR BEVERLY ALLEN

Class 174: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (13 Entries)
CHAMPION: PURA VIDAS PRINCESS VELVET, BEN OR ROBBIE BENJAMIN, PURA VIDA RANCH
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, LINDA & JIM DREEWES
3rd HI STEPPIN RAZZLE DAZZLE RAINBOW, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
4th MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
5th SRF HEIRESS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th BAR NS CHECK OUT MY ASSET, POLLY WEISBERG
7th 7S NASHVILLES GEMSTONE, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
8th LUCKY HARTS PRIVATE LIL BROAD, GAYLE ANDERSON
9th NWR POETRY IN RHYTHM, LYNN BOWEN BURNHAM
10th IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 175: MULTI-COLOR STALLIONS AND GELDINGS (16 Entries)
CHAMPION: THOUSAND OAKS YASHICAS MONET, VAL SHINGLEDECKER, PEAKVIEW MINIS
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd CIRCLE G GEORGIE PORGIE, NANCY GRIZZAFFI OR BRIDGET YATES
4th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th LIL NICKERS SURE BET ON BLUE, ELIZABETH TROUT
6th TOYLAND MICRO MAGIC, LAURIE STEVENS
7th BREWERS SUPREME WILDFIRE, FRANCES MAY
8th REFLECTIONS TWIST STAR, VERA OR MEKHI BOYLE OR FRANK LUPTON
9th DRK FIESTAS SHOW ME A GOOD TIME, SUZANNE L. SOOTER
10th DIAMOND TS TIME FOR COMMOTION, AMY TOLIVER

Class 176: ANTIQUE VEHICLE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: TINKERTOYS PIC A WINNER, BOB OR BETTY BRANCH, CIRCLE B MINIATURES

Class 177: GRAND & RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
WORLD RESERVE CHAMPION: WILLOWIST MONTAGE, MARY A. MOLDOWAN

Class 178: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
WORLD RESERVE CHAMPION: CCMF ALMIRA AL ZAIRA, TERI SILVA

Class 179: GRAND & RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD KNAPP OR MARY LOU KNAPP
WORLD RESERVE CHAMPION: DAYSPRING NEIGHBORHOOD JOYRIDE, ABBY & EMILY CONDER

Class 180: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, ALANNAH HORROCKS/LESSEE
WORLD RESERVE CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER OR SHANNON TROGLAUER, OR BRENDA

Class 181: GRAND & RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: R BAR CS HES WELL RED, TERESA WEATHERS OR SIERRA MORRISON
WORLD RESERVE CHAMPION: BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR

Class 182: GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
WORLD RESERVE CHAMPION PERFECTAS BEAU COUP WARDANCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM

Class 183: WORLD SUPREME HALTER CHAMPION
WORLD GRAND CHAMPION RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES

Class F22: THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (12 Entries)
1st BAR NS COMANCHE MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
2nd ACES KALAHARI, ACEY HAROLDSON
3rd SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
4th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE
5th ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
6th 7S NASHVILLES GEMSTONE, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
7th HI STEPPIN DON JUAN RAINBOW, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
8th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
9th DSB I DARE YA, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
10th IM AN ACE DANSIR, CATHERINE ALBERT OR TERRY ALBERT

Class F23: FOUR YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (8 Entries)
1st ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
2nd BAR NS CHECK OUT MY ASSET, POLLY WEISBERG
3rd MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
4th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
5th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
6th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID H PORTERFIELD OR DARLENE T BRIDGES
7th VRF DANDY COCHISE, STEVE & PAM AVANS, VICTORIAN ROSE FARMS
8th IONA FARMS WISH LIST, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR


Top of Page
Return to World Show Page