Return To Championship Page

 

American Miniature Horse Association
2011 Eastern Championship Show Results
August 11-14, 2011
Champions Center
Springfield, Ohio

 

August 11, 2011
(1 thru 47)
August 12, 2011
(48 thru 96)
August 13, 2011
(97 thru 144)
August 14, 2011
(145 thru 171)

Day 1

Class 1: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13-18 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD

Class 2: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 3: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, Shown by ANGELA HOLMES
RESERVE: LITTLE GEMS COLORED SENSATION, Shown by LORRAINE EISENHUTH

Class 4: OPEN OBSTACLE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES
RESERVE: LITTLE GEMS COLORED SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH

Class 5: THREE-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION DAPPERS PRINCESS LEA, DARLENE BRIDGES
RESERVE: GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX
3rd DSB I DARE YA, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
4th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 6: AMATEUR ROADSTER (1 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MR NOBILITY, Shown by ANGELA HOLMES

Class 7: SENIOR MARES 28 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS ECHO ANGELIQUE, JONATHAN S WHITT
RESERVE: REDROCK C MAKIN A STATEMENT, JULIE ANN GOOD

Class 8: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (5 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY
RESERVE: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, JONATHAN S WHITT
3rd SONOITA INVADERS SATIN DOLL, JONATHAN S WHITT
4th ROGERS HSR PETITE DESTINY, CATHY FATIGATI
5th HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, MARGARET T KLOMAN

Class 9: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (4 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, DEBRA EASTON
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S WHITT
3rd RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, LYNN GULLEDGE-FATALE OR JANET LEWIS
4th WF PRECIOUS REVENGE, CATHY FATIGATI

Class 10: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (7 Entries)
CHAMPION: CCMF ALMIRA AL ZAIRA, KAY LYON OR GINNY LONG
RESERVE: ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN
3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE OR LANDIN DONER
4th FALLEN ASH EAGLES AMERICAN BEAUTY, JONATHAN WHITT & JOAN RICHARDS
5th SRF SILK STOCKINGS, ROGER T SLOBODY
6th KNELLS TRU FASHION, JEFF OR YVONNE CLARK
7th LUCKY FOUR SPOTZ SHEZA SWEETHEART, TONI REECE

Class 11: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: IONA FARMS ROMANTIC ENERGY, Shown by CHARLENE MORGAN
RESERVE: ABRIAS DANDY VALOR, Shown by JULIE GOOD
3rd LITTLE GEMS COLORED SENSATION, Shown by LORRAINE EISENHUTH
4th DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 12: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: MTC POSITRACTION, Shown by TRAVIS GREENWOOD
3rd ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHERRY CROWE
4th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
6th DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY FATIGATI

Class 13: SINGLE PLEASURE DRIVING - GELDINGS (0 Entries)

Class 14: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES - LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by TODD NAUMAN
RESERVE: HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by JERRY HUDDLESTON
3rd REDROCK C MAKIN A STATEMENT, Shown by JULIE GOOD

Class 15: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by KIM HUDDLESTON
RESERVE: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID

Class 16: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 - 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, Shown by JERRY HUDDLESTON
3rd REDROCK C MAKIN A STATEMENT, Shown by JULIE GOOD

Class 17: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, Shown by DEBRA EASTON
RESERVE: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by DARIN DONER
3rd SRF SILK STOCKINGS, Shown by WESLEY SLOBODY
4th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by TODD NAUMAN
5th LFS TINY TREASURE, Shown by HARRY MINNER
6th RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
7th HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by JERRY HUDDLESTON
8th KNELLS TRU FASHION, Shown by YVONNE CLARK

Class 18: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 2 - 30" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: JSW DESTINYS HEART OF DIXIE, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd ROGERS HSR PETITE DESTINY, Shown by CATHY FATIGATI
4th HA MUSIC MANS COUNTRY ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 19: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN WHITT
3rd WF PRECIOUS REVENGE, Shown by CATHY FATIGATI
4th LFS TINY TREASURE, Shown by DEBRA HOPKINS
5th HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 20: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE (1 Entries)
CHAMPION: KNELLS TRU FASHION, JEFF OR YVONNE CLARK

Class 21: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH

Class 22: FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS
RESERVE: ABRIAS DB STATEMENT, STACY SACHEN
3rd SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
4th SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY
5th JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES
6th TEN LS SPLENDORS SPLASH, ANDY OR DEBBIE MEEK
7th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, JULIE ANN GOOD

Class 23: GOLDEN SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 24: ADULT SHOWMANSHIP (1 Entries)
CHAMPION: ANGELA HOLMES, Showing JSW SENOR DEED

Class 25: AMATEUR SHOWMANSHIP (4 Entries)
CHAMPION: ANGELA HOLMES, Showing JSW SENOR DEED
RESERVE: BOBBIE BRIGGS, Showing MORIAHS OREO SUPREME
3rd RACHEL RICHART, Showing MISTY ROSE IT DONT COME EASY
4th CHARLENE MORGAN, Showing IONA FARMS ROMANTIC ENERGY

Class 26: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 27: MULTIPLE HITCH - LIGHT HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: PHILIA BTUS CASHMERE, RAY L ROSS

Class 28: LADIES ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES
RESERVE: DSB I DARE YA, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE

Class 29: FOUR-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS GREENWOOD

Class 30: TWO YEAR OLD MARES OVER 31 TO 33 (11 Entries)
CHAMPION: ALOHA MRF PARTNERS SILENT WHISPER, DON OR BEVERLY BURDETTE
RESERVE: LITTLE KINGS BUCKEROO KLASSICA, TONI REECE
3rd JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S WHITT
4th SRF PERFECTION, ROGER T SLOBODY
5th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE, JOHN OR SUZANNE FLINT
6th UNO RHAPSODY, BRAD OR DEBRA HOPKINS
7th UNO HUNTRESS DIANNA, BRAD OR DEBRA HOPKINS
8th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET KLOMAN
9th FALLEN ASH EAGLES CROSS MY HEART, DEBBIE GRAYSON
10th KSB CROOSIN LADY, DANIELLE OR BRIAN HILL

Class 31: TWO YEAR OLD MARES OVER 29 TO 31 (4 Entries)
CHAMPION: CATCA WOODS DIAMONDS R GIRLS FRIEND, KAREN CLARK
RESERVE: SONOITA INVADERS COVER GIRL, JONATHAN S WHITT
3rd LOVETT FARMS TINY DANCER, JAMIE JOINER OR DEBRA J HOPKINS
4th HOPKINS VALENTINE IDOL, BRAD OR DEBRA HOPKINS

Class 32: TWO YEAR OLD MARES 29 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: HA DANNY BOYS QUEEN LATIFA, JUDY ROGERS
3rd CHANCE OF GOLDS CURTAIN CALL, JOHN OR BONNIE FOX OR KELLI FOX
4th HA MUSIC MANS MY MARIA, MARGARET T KLOMAN
5th CASTLE ROCK GOLDS LOVE BUG, JEFF OR YVONNE CLARK

Class 33: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32" AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID
3rd ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
4th SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
5th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK
6th MTC NITE WATCH, SHERRY OR SHANNA CROWE OR DEBBIE MEEK
7th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, JULIE ANN GOOD
8th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX
9th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL R RICHART

Class 34: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32" - 34" (7 Entries)
CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS
RESERVE: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI
3rd PHILIA BLAZES ZANZABAR, RAY L ROSS
4th JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES
5th ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
6th BTF BUCK WARRIOR, CHARLENE MORGAN
7th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 35: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (9 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE KIELER
RESERVE: JSW A JEWEL BY REDI, JONATHAN S WHITT
3rd HUMHILLS MISS B HAVEN, LANDIN OR CHRISTINE DONER
4th ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th REECES ORION CELEBRATION, BILL OR CAROL HOLLAR
6th FALLEN ASH EAGLES GOSSIP GIRL, DEBBIE GRAYSON
7th MIM PIANO MANS PRIMA DONNA, CHRISTINA PHEILS
8th SILVER LININGS ANGEL EYES, ANNA L PERANICH
9th CASTLE ROCK BUCKEROO ALADINS JEWEL, YVONNE OR JEFF CLARK

Class 36: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (6 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE CROWNS CARESS, JANET LEWIS
RESERVE: PHILIA BTUS SCARLETT LEGACY, RAY L ROSS
3rd SO HERE COMES TROUBLE, JANET LEWIS AND TONY BENVENUTO
4th TEN LS BUFF AFTER DARK, DEBRA SAMPLE
5th H A MUSIC MANS GRAND CALYPSO, MARGARET T KLOMAN
6th AOG STARBRIGHTS PETITE FAITH, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY

Class 37: YEARLING MARES 28 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: DUNDEE PROUD SNOW FLURRY, LYNDEE OR ROBERT KRIVANEK
RESERVE: HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE, BRAD OR DEBRA HOPKINS

Class 38: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (8 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, SHERRY H CROWE
3rd DSB PRISSIN IN THE BUFF, SHERRY H CROWE
4th SUNNY SIDE GRANDS WILD REBELATION, RAY OR JAY PAUL MARTIN
5th ALOHA ACRES A SILENT PROMISE, DARIN OR CHRISTINE DONER
6th DSB CHECK OUT MY TUTU, DEBBIE MEEK
7th SUNNY SIDE JONIBUCK O SO FANCI, RAY OR JAY PAUL MARTIN
8th TIMELESS BANANA ICE CREAM, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY

Class 39: WEANLING MARES 26 AND UNDER (0 Entries)

Class 40: THREE-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS NO MORE NICE GUY, RICHARD RAY

Class 41: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: MTC POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD
3rd CROSS COUNTRYS RAINY DAYS & MONDAY, ROSEANNE GOODMAN

Class 42: SOLID COLOR MARES (15 Entries)
CHAMPION: ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, SHERRY H CROWE
3rd REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN
4th LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, DEBRA EASTON
5th SO HERE COMES TROUBLE, JANET LEWIS AND TONY BENVENUTO
6th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET KLOMAN
7th DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
8th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY
9th HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
10th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE, JOHN OR SUZANNE FLINT

Class 43: MULTI-COLORED MARES (9 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: SUNNY SIDE JONIBUCK O SO FANCI, RAY OR JAY PAUL MARTIN
3rd UNO RHAPSODY, BRAD OR DEBRA HOPKINS
4th HA MUSIC MANS IVE GOT RHYTHM, MARGARET KLOMAN
5th MIM PIANO MANS PRIMA DONNA, CHRISTINA PHEILS
6th HOPKINS SPOT AT THE TOP, BRAD OR DEBRA HOPKINS
7th ABRIAS ATTITUDE OF DISTINCTION, STACY SACHEN
8th HA MUSIC MANS MY MARIA, MARGARET T KLOMAN
9th H A MUSIC MANS GRAND CALYPSO, MARGARET T KLOMAN


Top of page


Day 2


Class 44: MARE & CURRENT YEAR FOAL (0 Entries)

Class 45: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (2 Entries)
CHAMPION: MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
RESERVE: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS GREENWOOD

Class 46: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE KIELER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW A JEWEL BY REDI, JONATHAN S WHITT

Class 47: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CCMF ALMIRA AL ZAIRA, KAY LYON OR GINNY LONG
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY

Class 48: YOUTH HALTER OBSTACLE 13-18 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: MORIAHS OREO SUPREME, Shown by ALEX BRIGGS
RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
4th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD
5th IONA FARMS COSMIC CREATION, Shown by KELLI FOX

Class 49: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 50: AMATEUR HALTER OBSTACLE (6 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: MORIAHS OREO SUPREME, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd CAMELOTS MYSTICAL MERLIN, Shown by CHARLENE MORGAN
4th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, Shown by RACHEL RICHART
5th LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, Shown by RACHEL RICHART
6th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES

Class 51: OPEN HALTER OBSTACLE (4 Entries)
CHAMPION: LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, RACHEL RICHART
RESERVE: MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL R RICHART
3rd JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES
4th IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS

Class 52: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, CATHY FATIGATI
RESERVE: IONA FARMS ROMANTIC ENERGY, CHARLENE MORGAN
3rd GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX
4th DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
5th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD
6th LITTLE GEMS COLORED SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH

Class 53: COUNTRY PLEASURE DRIVING GELDINGS (8 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID
RESERVE: SRF HOT TOPIC, ROGER T SLOBODY
3rd TEN LS REDI OR NOT, AMANDA BENTON
4th ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI
5th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK
6th ABRIAS DB STATEMENT, STACY SACHEN
7th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY OR SHANNA CROWE
8th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX

Class 54: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED MARES - 18 YEARS & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: DSB BUFFS BOOTY CALL, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY
3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON
4th FALLEN ASH EAGLES CROSS MY HEART, Shown by MALLORY GRAYSON
5th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by AUSTIN GOOD

Class 55: YOUTH 13-18 EXHIBITING SENIOR MARE (3 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by LANDIN DONER
RESERVE: LFS TINY TREASURE, Shown by KATIE WATSON
3rd REDROCK C MAKIN A STATEMENT, Shown by AUSTIN GOOD

Class 56: YOUTH 8-12 EXHIBITING SENIOR MARE (3 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: RAVENWOOD DESIRES TO REMEMBER, Shown by MIKAELA HENSON
3rd HA MUSIC MANS UNCHAINED MELODY, Shown by RYAN HUDDLESTON

Class 57: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING SENIOR MARE (1 Entries)
CHAMPION: LFS TINY TREASURE, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 58: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING MARE OR GELDING (0 Entries)

Class 59: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (5 Entries)
CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER
RESERVE: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S WHITT
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD
4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX
5th JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES

Class 60: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (5 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: JSW MAGICAL MIAMI MOON, JONATHAN S WHITT
3rd SRF NOBLE ATTITUDE, ROGER T SLOBODY
4th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, WADE BURNS OR JON WOODRING
5th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX

Class 61: SENIOR GELDINGS 30 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S WHITT
RESERVE: JSW HOT N SPICY MAGIC, JONATHAN S WHITT

Class 62: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 63: COUNTRY PLEASURE DRIVING STALLIONS (5 Entries)
CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS
RESERVE: ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
3rd JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES
4th PHILIA BLAZES ZANZABAR, RAY L ROSS
5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 64: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE GOOD
RESERVE: JSW REDIS SPARKS OF FIRE, Shown by COREY LUCHETTA

Class 65: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: NOSTALGIAS NIGHT DEPOSIT, Shown by DEBBIE MEEK
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
3rd JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES

Class 66: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (0 Entries)

Class 67: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by TONI KNOPF
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE GOOD
3rd JSW REDIS SPARKS OF FIRE, Shown by COREY LUCHETTA
4th SRF NOBLE ATTITUDE, Shown by WESLEY SLOBODY
5th LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 68: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: JSW HOT N SPICY MAGIC, Shown by JONATHAN WHITT

Class 69: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (4 Entries)
CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF NOBLE ATTITUDE, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by BONNIE FOX
4th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, Shown by JOHN FOX

Class 70: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A STALLION OR GELDING (0 Entries)

Class 71: PRODUCE OF DAM (0 Entries)

Class 72: SINGLE PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS GREENWOOD
RESERVE: SILVER MEADOWS NO MORE NICE GUY, RICHARD RAY
3rd WALBON CHERRY VANILLA ICE CREAM, CATHY FATIGATI
4th IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS

Class 73: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (3 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH
3rd MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH

Class 74: MULTIPLE HITCH - DRAFT HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: PHILIA BTUS CASHMERE, RAY L ROSS

Class 75: GET OF SIRE (0 Entries)

Class 76: COUNTRY PLEASURE DRIVING MARES (6 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
RESERVE: SRF HEIRESS, ROGER T SLOBODY
3rd CENTURY OAKS VELVET JEWEL, KATHRYN CHARLES
4th TEN LS SPLENDORS SPLASH, ANDY OR DEBBIE MEEK
5th IONA FARMS COSMIC CREATION, ASHLEY HARRIS
6th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 77: YOUTH 13-18 EXHIBITING JUNIOR MARE (11 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by LANDIN DONER
3rd HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by KATIE WATSON
4th HAPPY TIMES CHIPS HARMONIE, Shown by KATHRYN CHARLES
5th SUNNY SIDE GRANDS WILD REBELATION, Shown by ALEX BRIGGS
6th FALLEN ASH EAGLES GOSSIP GIRL, Shown by MALLORY GRAYSON
7th UNO HUNTRESS DIANNA, Shown by KACIE MINNER
8th PHILIA BTUS SCARLETT LEGACY, Shown by CARRIE LEGROS
9th AZARIAHS TIGER LILY, Shown by AUSTIN GOOD
10th TEN LS LEGACYS SUMMER ROSE, Shown by CHRISTINA RIVERA

Class 78: YOUTH 8-12 EXHIBITING JUNIOR MARE (2 Entries)
CHAMPION: HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON
RESERVE: HA DANNY BOYS QUEEN LATIFA, Shown by MIKAELA HENSEN

Class 79: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING JUNIOR MARE (2 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCKEROO KLASSICA, Shown by SAVANNA ROE
RESERVE: HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 80: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING 13-18 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX
4th ABRIAS DANDY VALOR, Shown by AUSTIN GOOD

Class 81: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 82: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARE - LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY LUCHETTA
RESERVE: HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by JERRY HUDDLESTON
3rd HOPKINS VALENTINE IDOL, Shown by HARRY MINNER
4th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY
5th DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
6th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE

Class 83: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARE - LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: HOPKINS BILLIONS BAY ANNETTE, Shown by DEBRA HOPKINS
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by SHERRY CROWE
3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by KIM HUDDLESTON
4th DSB BUFFS BOOTY CALL, Shown by DEBBIE MEEK

Class 84: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 - 30" & UNDER (9 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by TONI KNOPF
RESERVE: TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY LUCHETTA
3rd TEN LS BUFF AFTER DARK, Shown by DEBRA SAMPLE
4th ALLIANCE CROWNS CARESS, Shown by JANET LEWIS
5th LOVETT FARMS TINY DANCER, Shown by JOE BAIRD
6th HOPKINS SPOT AT THE TOP, Shown by HARRY MINNER
7th H A MUSIC MANS GRAND CALYPSO, Shown by JERRY HUDDLESTON
8th CASTLE ROCK GOLDS LOVE BUG, Shown by YVONNE CLARK
9th ALOHA ACRES A SILENT PROMISE, Shown by DARIN DONER

Class 85: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (9 Entries)
CHAMPION: ROGERS HSR CASH FOR KEEPS, Shown by TONI KNOPH
RESERVE: UNO RHAPSODY, Shown by JOE BAIRD
3rd HA MUSIC MANS IVE GOT RHYTHM, Shown by JERRY HUDDLESTON
4th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by CHRISTINE DONER
5th UNO HUNTRESS DIANNA, Shown by HARRY MINNER
6th REECES ORION CELEBRATION, Shown by CAROL HOLLAR
7th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY
8th DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
9th TIMELESS EVERLASTING SENSATION, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE

Class 86: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 2 - 30" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHERRY CROWE
RESERVE: LOVETT FARMS TINY DANCER, Shown by DEBRA HOPKINS
3rd CHANCE OF GOLDS CURTAIN CALL, Shown by BONNIE FOX
4th H A MUSIC MANS GRAND CALYPSO, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 87: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF PERFECTION, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd UNO RHAPSODY, Shown by DEBRA HOPKINS
4th HA CV TOP BUCKS SILK STOCKINGS, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 88: YOUTH ROADSTER 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY

Class 89: YOUTH ROADSTER 13-18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 90: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (4 Entries)
CHAMPION: SRF EXCALIBUR, ROGER T SLOBODY
RESERVE: JSW A SHOW KAYCE IN RED, JONATHAN WHITT
3rd LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, LANDIN DONER
4th DSB NIGHTS WILD CARD, SHERRY CROWE

Class 91: TWO YEAR OLD GELDINGS (3 Entries)
CHAMPION: WOODED ACRES BON JOVI, NONA PORTER
RESERVE: POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, BOBBIE AND ALEX BRIGGS
3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, BRAD OR DEBRA HOPKINS

Class 92: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, Shown by SARAH THEISS
RESERVE: MTC NOTORIOUS BUCKEROO, Shown by YVONNE CLARK
3rd CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE SCHLICK
4th VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, Shown by JULIE GOOD
5th DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
6th BTF BUCK WARRIOR, Shown by PATTY HEASTY

Class 93: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: SRF HEIRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
3rd ASTARTES BLAZIN RAZIN, Shown by CATHY FATIGATI
4th JSW ZORROS MR NOBILITY, Shown by ANGELA HOLMES
5th DSB I DARE YA, Shown by DEBBIE MEEK
6th MINIMOTION DAPPERS PRINCESS LEA, Shown by DARLENE BRIDGES

Class 94: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, ROGER T SLOBODY

Class 95: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MULLIGANS RUN DREAMS KNIGHT FALCON, HEATHER TROGLAUER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S WHITT

Class 96: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SRF EXCALIBUR, ROGER T SLOBODY
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: WOODED ACRES BON JOVI, NONA PORTER


Top of page


Day 3


Class 97: YOUTH HUNTER 13-18 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES
RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd IONA FARMS COSMIC CREATION, Shown by KELLI FOX
4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX
5th BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 98: YOUTH HUNTER 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY

Class 99: AMATEUR HUNTER (8 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
4th DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
5th IONA FARMS ROMANTIC ENERGY, Shown by CHARLENE MORGAN
6th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
7th SRF NOBLE ATTITUDE, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 100: OPEN HUNTER (8 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID
RESERVE: IONA EXCALIBUR, BONNIE OR GORDON HARRIS
3rd CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, TERRY AND JONI AND KATHRYN CHARLES
4th DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
6th DE CHEVALS WINDSONG OF THE NIGHT, ROGER T SLOBODY
7th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX

Class 101: YOUTH JUMPER 13-18 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: VERSATILITY FARMS EXPECT LOVE, Shown by AUSTIN GOOD
RESERVE: MORIAHS OREO SUPREME, Shown by ALEX BRIGGS
3rd CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, Shown by KATHRYN CHARLES
4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX

Class 102: YOUTH JUMPER 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 103: AMATEUR JUMPER (3 Entries)
CHAMPION: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
RESERVE: GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD NAUMAN
3rd MORIAHS OREO SUPREME, Shown by BOBBIE BRIGGS

Class 104: OPEN JUMPER (4 Entries)
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, BONNIE OR GORDON HARRIS
RESERVE: DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
3rd GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, TODD & MELISSA NAUMAN

Class 105: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 106: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by KATHRYN CHARLES

Class 107: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (1 Entries)
CHAMPION: HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER

Class 108: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: DSB BUFF N TUFF, Shown by DEBBIE MEEK
RESERVE: DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY CROWE
3rd HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by DEBRA HOPKINS

Class 109: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: SRF EXCALIBUR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, Shown by PATRICIA KINDLER
4th HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER

Class 110: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: SRF EXCALIBUR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: JSW A SHOW KAYCE IN RED, Shown by JONATHAN WHITT
3rd DSB NIGHTS WILD CARD, Shown by SHERRY CROWE

Class 111: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (4 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: CENTURY OAKS VELVET JEWEL, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd PHILIA BTUS ZIPPO, Shown by CARRIE LEGROS
4th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, Shown by KELLI FOX

Class 112: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS HAMBY

Class 113: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (0 Entries)

Class 114: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (1 Entries)
CHAMPION: IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS

Class 115: YOUTH SHOWMANSHIP 7 YEARS AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: KELBY WARRENFELTZ, Showing LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER

Class 116: YOUTH SHOWMANSHIP 8-12 YEARS (0 Entries)

Class 117: YOUTH SHOWMANSHIP 13-18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: ALEX BRIGGS, Showing MORIAHS OREO SUPREME
RESERVE: KATHRYN CHARLES, Showing BROOKHAVENS AVATAR
3rd KELLI FOX, Showing GRF THE GIORGIO ARMANI LINE

Class 118: YOUTH SPEICAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 119: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M DAVID
RESERVE: MTC POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD
3rd NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN CHARLES
4th DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, CATHY FATIGATI
5th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX
6th DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 120: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: CHUPP CALL ME COOL, JOE KAHRE
RESERVE: LITTLE GEMS COLORED SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH
3rd CAMELOTS MYSTICAL MERLIN, CHARLENE MORGAN

Class 121: GENTLEMENS ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT
RESERVE: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN

Class 122: YOUTH COSTUME (1 Entries)
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, Shown by JOSIE HARRIS

Class 123: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by JOE BAIRD
RESERVE: OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, Shown by YVONNE CLARK
3rd SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by JASON WARRENFELTZ

Class 124: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 (1 Entries)
CHAMPION: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by DEBRA HOPKINS

Class 125: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (0 Entries)

Class 126: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA SAMPLE
3rd B SPRINGHILLS BUCCANEER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
4th OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, Shown by SARAH THEISS
5th DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by HARRY MINNER
6th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by JOE BAIRD
7th OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, Shown by YVONNE CLARK
8th SUNNY SIDE GRANDS FANCY DANCER, Shown by JASON WARRENFELTZ

Class 127: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: JSW ZORROS GHOST WHISPERER, Shown by JONATHAN WHITT
3rd ALL SMALL FARM BOOGERMAN REFLECTION, Shown by BRIAN HILL

Class 128: AMATEUR SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: PERFECTAS BEAUCOUP WARDANCE, Shown by JONATHAN WHITT
3rd REECES GENESES, Shown by BRIAN HILL
4th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, Shown by DEBRA HOPKINS
5th JSW ZORROS MR NOBILITY, Shown by ANGELA HOLMES

Class 129: SINGLE FINE HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY

Class 130: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK

Class 131: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHERRY CROWE
3rd DE CHEVALS ENDLESS NIGHT, Shown by CATHY FATIGATI
4th TSLS LEGACYS GOLDEN KEEPSAKE, Shown by ANDY MEEK
5th DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
6th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
7th LITTLE GEMS COLORED SENSATION, Shown by LORRAINE EISENHUTH

Class 132: YOUTH 7 & UNDER EXHIBITING JUNIOR GELDING (0 Entries)

Class 133: YOUTH 8-12 EXHIBITING JUNIOR GELDING (0 Entries)

Class 134: YOUTH 13-18 EXHIBITING JUNIOR GELDING (4 Entries)
CHAMPION: POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, Shown by ALEX BRIGGS
RESERVE: DSB BUFF N TUFF, Shown by SHANNA CROWE
3rd LUCKY FOUR SUCHABUCK SHAZAM, Shown by LANDIN DONER
4th HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by KACIE MINNER

Class 135: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
RESERVE: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS
3rd MTC NOTORIOUS BUCKEROO, JEFF OR YVONNE CLARK
4th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI SCHLICK
5th MINIMOTION DAPPERS PRINCESS LEA, DARLENE BRIDGES
6th JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES
7th ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI
8th BTF BUCK WARRIOR, CHARLENE MORGAN
9th GRF THE GIORGIO ARMANI LINE, JOHN OR BONNIE FOX
10th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 136: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by JOE KAHRE
RESERVE: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by JOE BAIRD
3rd DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
4th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA DAILY
5th HOLLAR LE FANTOMES REVENGE, Shown by CAROL HOLLAR

Class 137: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 2 (1 Entries)
CHAMPION: HOPKINS MAGIC MYSTIQUE, Shown by DEBRA HOPKINS

Class 138: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - 30" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by JOE KAHRE
RESERVE: RFM GENESES ARISTOCRAT, Shown by TONI KNOPF
3rd RAVENWOOD JUST REMEMBER THIS, Shown by JANET LEWIS
4th REECES TOY SOLDIER, Shown by CAROL HOLLAR
5th CMC ON EAGLES WINGS, Shown by JULIE GOOD

Class 139: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (5 Entries)
CHAMPION: SRF GLADIATOR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: REECES LM IDOLS BLACK HAWK, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
3rd ROGERS HSR DESTINED TO BE A STAR, Shown by TONI KNOPH
4th DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
5th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA DAILY

Class 140: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN WHITT

Class 141: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (2 Entries)
CHAMPION: CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, Shown by PAIGE MEHLHOPE
RESERVE: SRF GLADIATOR, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 142: ANTIQUE VEHICLE (1 Entries)
CHAMPION: PHILIA BTUS CASHMERE, RAY L ROSS

Class 143: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: MERIDIANS EKLEKTIC DESTINY, JONATHAN S WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF EXCALIBUR, ROGER T SLOBODY

Class 144: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY

Top of page


Day 4

Class 145: LIBERTY (24 Entries)
CHAMPION: UNO RHAPSODY, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD
3rd JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES
4th CHUPP CALL ME COOL, JOE KAHRE
5th JSW ZORROS COOL COMMANDER, SHERRY OR SHANNA CROWE
6th DREAMCHASERS MOON IN THE WILLOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
7th DSB BUFFS BOOTY CALL, SHERRY OR SHANNA CROWE
8th TEN LS SPLENDORS SPLASH, ANDY OR DEBBIE MEEK
9th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE GOOD
10th CADLE CREEKS GALAXY N GALAHAD, TERRY AND JONI AND KATHRYN CHARLES

Class 146: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (0 Entries)

Class 147: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, Shown by LISA GREENWOOD
RESERVE: WALBON CHERRY VANILLA ICE CREAM, Shown by CATHY FATIGATI

Class 148: TWO YEAR OLD STALLIONS 29 AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS LITTLE LUKE, JAMES PAYNE & JONATHAN WHITT
RESERVE: ROGERS HSR DESTINYS AMORE, DONALD OR SUZANNE ROGERS
3rd CMC ON EAGLES WINGS, JULIE ANN GOOD

Class 149: TWO YEAR OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (2 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS HAWKS BURTON, DON OR BEVERLY BURDETTE
RESERVE: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S WHITT

Class 150: TWO YEAR OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (4 Entries)
CHAMPION: FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK AND KATHY LANTZ
RESERVE: SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY
3rd REECES LM IDOLS BLACK HAWK, LYNN GULLEDGE-FATALE OR CAROL HOLLAR
4th DAYSPRING KINGS REIGN, STACY SACHEN

Class 151: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DARING ECLIPSE, STACY SACHEN
RESERVE: SRF REVELETTE, ROGER T SLOBODY
3rd TEN LS REDI OR NOT, AMANDA BENTON

Class 152: CLASSIC PLEASURE DRIVING GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN CHARLES
3rd DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
4th ABRIAS DANDY VALOR, JULIE OR AUSTIN GOOD
5th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX
6th LITTLE GEMS COLORED SENSATION, LORRAINE R EISENHUTH

Class 153: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (8 Entries)
CHAMPION: CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, PAIGE MEHLHOPE
RESERVE: PHILIA EBONY KNIGHT, RAY OR MARTHA ROSS
3rd ABRIAS SIGNATURE APPROVAL, STACY SACHEN
4th ROGERS HSR DESTINED TO BE A STAR, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL MONARCH, JONATHAN WHITT
6th TRIPLE K PLANNED PERFECTION, CYNDI EGBERT
7th RFM UNDISPUTED WAR EAGLE, TONI REECE OR DANIELLE HILL
8th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, JEWELLEA DAILY OR LINDA REINDERS

Class 154: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (2 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD JUST REMEMBER THIS, JANET LEWIS
RESERVE: TOYLAND MICRO MAGIC, LAURIE STEVENS

Class 155: YEARLING STALLIONS 28 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, H JOE KAHRE
RESERVE: HILLS A BILLION AND ONE, DANIELLE OR BRIAN HILL
3rd ABRIAS SIGNATURE MASQUERADE, STACY SACHEN
4th KLEINE ACRES STURMISCHE NACHT, LISA KLEINE

Class 156: OPEN ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH
RESERVE: IONA FARMS STAR ATTRACTION, ASHLEY HARRIS

Class 157: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO 30 (3 Entries)
CHAMPION: SUNNY SIDE JONIBUCK O HEZ THE ONE, RAY OR JAY PAUL MARTIN
RESERVE: RFM GENESES ARISTOCRAT, TONI REECE
3rd HOLLAR LE FANTOMES REVENGE, BILL OR CAROL HOLLAR

Class 158: WEANLING STALLIONS 26 AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY
RESERVE: TIMELESS 1ST 2 BOOGIE, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY

Class 159: VERSATILITY (6 Entries)
CHAMPION: NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN CHARLES
RESERVE: SRF NOBLE ATTITUDE, ROGER T SLOBODY
3rd IONA FARMS ROMANTIC ENERGY, CHARLENE MORGAN
4th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES-PHILLIPS
5th PHILIA BTUS ZIPPO, RAY L ROSS

Class 160: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: WALBON CHERRY VANILLA ICE CREAM, CATHY FATIGATI

Class 161: CLASSIC PLEASURE DRIVING STALLIONS (1 Entries)
CHAMPION: MTC POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD

Class 162: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED GELDINGS - 18 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
RESERVE: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd DSB NIGHTS WILD CARD, Shown by SHANNA CROWE

Class 163: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING SENIOR GELDING (1 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 164: YOUTH 8-12 EXHIBITING SENIOR GELDING (0 Entries)

Class 165: YOUTH 13-18 EXHIBITING SENIOR GELDING (5 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
RESERVE: BROOKHAVENS AVATAR, Shown by KATHRYN CHARLES
3rd LUCKY FOUR SPOTZ STARKEEPER, Shown by KATIE WATSON
4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, Shown by KELLI FOX
5th PHILIA BTUS ZIPPO, Shown by CARRIE LEGROS

Class 166: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
RESERVE: JSW ZORROS COOL COMMANDER, Shown by SHERRY CROWE
3rd MTC NITE WATCH, Shown by DEBBIE MEEK
4th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by DARLENE BRIDGES
5th DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 167: SENIOR STALLIONS 28 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS GHOST WHISPERER, JONATHAN S WHITT
RESERVE: SRF PREMIER, ROGER T SLOBODY

Class 168: SENIOR STALLIONS OVER 28 TO 30 (3 Entries)
CHAMPION: ALL SMALL FARM BOOGERMAN REFLECTION, TONI REECE OR DANIELLE HILL
RESERVE: TRIPLE K CINSIS AMERICAN LEGEND 2, CYNDI EGBERT
3rd MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL R RICHART

Class 169: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (4 Entries)
CHAMPION: PERFECTAS BEAUCOUP WARDANCE, JONATHAN S WHITT
RESERVE: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE
3rd DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, BRAD OR DEBRA HOPKINS
4th OLIVE BRANCHS DESTINED FOR GOLD, YVONNE OR JEFF CLARK

Class 170: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34 (5 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY
RESERVE: ALLIANCE MAJESTIC OLYMPIAN, JONATHAN WHITT
3rd REECES GENESES, TONI REECE OR DANIELLE HILL
4th B SPRINGHILLS BUCCANEER, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY
5th JONES 2 GRANDE 2 BOOGIE, LYNN GULLEDGE-FATALE

Class 171: CLASSIC PLEASURE DRIVING MARES (2 Entries)
CHAMPION: CROSS COUNTRYS RAINY DAYS & MONDAY, ROSEANNE GOODMAN
RESERVE: TSLS LEGACYS GOLDEN KEEPSAKE, DEBBIE OR ANDY MEEK

Class 172: SOLID COLORED STALLIONS AND GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: DREAMCHASERS MOON RIVER DANCER, JOAN RAINES-PHILLIPS
3rd TRIPLE K PLANNED PERFECTION, CYNDI EGBERT
4th FIRST KNIGHTS IN THE MOMENT, BRAD OR DEBRA HOPKINS
5th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY OR SHANNA CROWE
6th POCO DE ORO MEMOIRS TRIFECTA, BOBBIE AND ALEX BRIGGS
7th TRIPLE K CINSIS AMERICAN LEGEND 2, CYNDI EGBERT
8th JSW SENOR DEED, ANGELA HOLMES
9th KLEINE ACRES STURMISCHE NACHT, LISA KLEINE

Class 173: MULTI-COLORED STALLIONS AND GELDINGS (6 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: TOYLAND MICRO MAGIC, LAURIE STEVENS
3rd NORLEAS MIDNIGHT STAR BY STARMAN, KATHRYN CHARLES
4th GRF LINE UP THE JACK DANIELS, JOHN OR BONNIE FOX
5th DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, JOAN RAINES-PHILLIPS
6th HOLLAR LE FANTOMES REVENGE, BILL OR CAROL HOLLAR

Class 174: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION ROADSTER HORSE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MINI PLEASURES CHECK THIS OUT, ROBERT & LINDA SMITH

Class 175: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: PERFECTAS BEAUCOUP WARDANCE, JONATHAN S WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY

Class 176: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD OR MARY LOU KNAPP
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: GREENWOOD ACRES UP FOR AN EMMY, LISA & TRAVIS GREENWOOD

Class 177: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CHANCE OF GOLDS DOUBLE DOWN, PAIGE MEHLHOPE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: LM IDOLS HAWKS BURTON, DON OR BEVERLY BURDETTE

Class 178: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M DAVID
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: OLIVE BRANCHS COMMANDERS BUCK BARON, JIM AND MARGARET THEISS

Class 179: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, SHERRY OR SHANNA CROWE
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: MTC POSITRACTION, LISA & TRAVIS GREENWOOD