Return To Archives Page

American Miniature Horse Association
World Championship Show
September 30 - October 6, 2012
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 30, 2012 - (Classes 41-50)

October 1, 2012 - (Classes 51-76)

October 2, 2012 - (Classes 77-100, F1)

October 3, 2012 - (Classes 101-105, F2-F17)

October 4, 2012 - (Classes 110-135, F18, F19)

October 5, 2012 - (Classes 135-159 F20, F21)

October 6, 2012 - (Classes 160-189 F22, F23)

 

September 30, 2012

Classes 41-50

Class 41: AOTE EXHIBITING JUNIOR MARE LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: HUMHILLS MISS B HAVEN, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER
RESERVE: HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, BRAD & DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATURE
3rd LUCKY FOUR BLACK VELVET LITEN BRITE, JERRY ELLIS OR ELIZABETH ELLIS
4th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, RAY OR KAY BISHOP
5th WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS, DONNA LAVERY
6th HILLS ULTIMAT DREAM, YVETTE MOONEY OR LYNN GULLEDGE FATALE
7th GLENNS PRINZS TEA TIME, BRANDY SPICER
8th GER MELS SIERRA, JANET K. MATZNER

Class 42: AOTE EXHIBITING JUNIOR MARE LEVEL 2 (15 Entries)
CHAMPION: CONDERS EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, ABBY CONDER
RESERVE: DUSTY ROSES MISS SUGAR AND SPICE, DEAN OR DIAN HARRIS
3rd DSB PRISSIN IN THE BUFF, SHERRY H. CROWE
4th SONOITA ROCK THE CASBAH, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
5th ME HE MISS COLORADO, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
6th WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS, DONNA LAVERY
7th ERICAS TAKING THE SPOTLIGHT, WILLIAM SHEPHERD & REBECCA SHEPHERD
8th IONA FARMS CALLISTO, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
9th DSB BUFFS BOOTY CALL, SHERRY H. CROWE
10th SILVERLEAF STETSONS 2 TIMES A LADY, RAYMOND POPE OR JANICE POPE, SILVER LEAF FARM

Class 43: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (20 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by AMANDA B BENTON
RESERVE: REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER
3rd OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
4th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, Shown by KRYSTAL BOLLES
5th LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, Shown by MARY COLLINGS
6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, Shown by JOHN GRACEY
7th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
8th SHADOW BOXS RICOCHET, Shown by TARYN WRIGHT
9th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, Shown by KERI LEE
10th RDP WILDFIRE, Shown by SHERALEE CLARK

Class 44: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, 30 AND UNDER (10 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, Shown by ALANNAH HORROCKS
RESERVE: LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, Shown by HARRY MINNER
3rd SRF REFLECTION, Shown by WESLEY SLOBODY
4th DESIGNER BAYBE GOT BLING, Shown by WENDY S HARTMAN
5th SAMIS DOUBLE OH MY, Shown by TUI SCHEURING
6th JONES BLUE BOYS GLITZ N GLAMOUR, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
7th WF CUTTYS REBA, Shown by DEBRA EMERY
8th TEN LS SPIRITS DAINTY MISS, Shown by DEBRA SAMPLE
9th GLENNS PRINZS TEA TIME, Shown by THOMAS SPICER
10th HILLS ULTIMAT DREAM, Shown by YVETTE MOONEY

Class 45: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30 TO 33 (17 Entries)
CHAMPION: GRF ROYAL STAR LINES LADY LEE, Shown by KELLI FOX
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd ALAMOS POES BRASH & SASSY, Shown by JULIE ANN GOOD
4th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by CHRISTINE DONER
5th QF ENTRANA DI DOMINUS, Shown by JOHN GRACEY
6th SHM WESTERNBOYS DUTCH DESIGN, Shown by ALINE VAN LAARHOVEN
7th GRF LINES DEWDROP, Shown by HARRY MINNER
8th LOST SPOKES WD KARMA, Shown by VALERI LANSFORD
9th CANDYLANDS MEMORIZED, Shown by CINDY J. MCPIKE
10th TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, Shown by COREY N. LUCHETTA

Class 46: AOTE SINGLE PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY, TELQUEST MINIS
RESERVE: WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
3rd DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN

Class 47: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, 30 AND UNDER (18 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS FORBIDDEN KISS, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: SRF REFLECTION, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, Shown by ANDREW MUELLER
4th OAK BAY SALSA SAVANNAH, Shown by SHERYL PETERSON
5th PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, Shown by BROOKE A. SHERIDAN
6th ME HE MISS COLORADO, Shown by MARY LOU ELDER
7th BLUE RIBBON MILES JUST DUN FANCY, Shown by DEBORAH REUL
8th IMPRESSIBLE VERSACES ISADORA, Shown by JOHN C. BENNETT
9th LA VISTA JAZZS FINALE, Shown by LORI BARILE NAVEH
10th HUNTERBERRY HILL IM JAZZED UP 2 SE, Shown by ADELYN F. ROWLAND

Class 48: AMATEUR JUNIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30 TO 33 (20 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, Shown by STEPHANI PAPPAS
3rd WINGATES ADORE MI, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
4th RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
5th CONDERS EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, Shown by ABBY CONDER
6th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, Shown by JOHN C. BENNETT
7th ALLIANCE FIERY KISSES, Shown by BRIAN C. HILL
8th REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by MARIE A. POWELL
9th FIRST KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, Shown by K. C. PAPPAS
10th ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, Shown by ERICA KILLION

Class 49: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (24 Entries)
CHAMPION: HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by DENNIS HANEY
RESERVE: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
3rd TEN LS REDI OR NOT, Shown by AMANDA B BENTON
4th HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
5th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by MARK MYERS
6th ROYALTYS LITTLE PIERRE, Shown by DEBRA EMERY
7th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS
8th LR PHANTOMS SECRET STORM, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
9th WILLOW CREEKS ULTIMATE DREAM, Shown by SCOTT BURDETTE
10th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD

Class 50: GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR, Shown by ALANNAH HORROCKS

 


October 1, 2012

Classes 51-76

Class 51: AMATEUR SHOWMANSHIP (16 Entries)
CHAMPION: JILLIAN N. HOLUB, Showing FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION
RESERVE: BREANNE LOESCH, Showing ABRIAS COPPER BUCKEROO
3rd KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
4th MARY WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY
5th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
6th VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST
7th ANDREA PETERSEN RYAN, Showing TOP TENS BROADWAY PREMIERE
8th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
9th TARYN WRIGHT, Showing ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING
10th LINDA M. DREEWES, Showing SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN

Class 52: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (11 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: MTC CHECK HER OUT, Shown by KIMBERLY MCCABE
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
4th TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
5th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by CINDY J. MCPIKE
6th DESERT SHADOWS MOON FLASH, Shown by ALLISON BRAUN
7th FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, Shown by JULIANNA MYERS
8th COLUMBIA DANDY KING, Shown by DEBORAH L. PALMER
9th SAMIS QUIZ KID, Shown by KATHY COURTNEY
10th RDP IT MUST B LUV, Shown by JOE D. WARD

Class 53: AMATEUR OTE EXHIBITING SENIOR MARE LEVEL 1 (12 Entries)
CHAMPION: R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE STANFORD
RESERVE: JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY
3rd DESIGNER BREAKIN THE GOLDEN RULE, Shown by DAWN M. HENRICH
4th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
5th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by BOBBY BRIDGES
6th JONES BLUE BOYS QT PIE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
7th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY
8th ACES TRAVASIA, Shown by REBECCA HAROLDSON
9th CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, Shown by TIMOTHY AUDET, SR
10th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown by SILVIA FASSIO

Class 54: AMATEUR OTE EXHIBITING SENIOR MARE LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS SYRIAH HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: DESIGNER BREAKIN THE GOLDEN RULE, Shown by DONNA LAVERY
3rd HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
4th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
5th TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by DEBBIE MEEK
6th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JULIANNA MYERS

Class 55: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
RESERVE: SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS
3rd DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT
4th JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
5th MTC POSITRACTION, Shown by TRAVIS GREENWOOD
6th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
7th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID
8th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
9th DESERT GOLD CROSSFIRE, Shown by JOE D. WARD
10th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CHRISTOPHER BLANTON

Class 56: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, 30 AND UNDER (1 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS FRENCH KISS, Shown by CINDY J. MCPIKE

Class 57: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (12 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by CHRISTINE DONER
RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, Shown by WESLEY SLOBODY
3rd WESTWIND FARMS PRINCESS BY ATTITUDE, Shown by ALANNAH HORROCKS
4th R BAR CS CHINA DOLL, Shown by CONNIE STANFORD
5th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by MELISSA C. NAUMAN
6th DESIGNER BREAKIN THE GOLDEN RULE, Shown by DAWN M. HENRICH
7th MULLIGANS RUN BLISSFUL DREAMS, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
8th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY
9th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY
10th CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, Shown by TIMOTHY AUDET, SR

Class 58: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, 30 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, Shown by ANN DWYER
RESERVE: REECES ORION DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 59: AMATEUR SENIOR MARE, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (13 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY, Shown by SAMMY B. RUDEL
3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by DARIN DONER
4th LM IDOLS CELEBRITY HAWK, Shown by AIMEE J WHEATER
5th SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
6th J MARS DESTINYS JEWEL, Shown by LORI BARILE NAVEH
7th WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, Shown by DONNA LAVERY
8th OAK BAY BLACK BEAN SALSA, Shown by PAT PROCTOR
9th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by TODD C. NAUMAN
10th MYSTIC MOON REBELS CALAMITY JANE, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 60: AMATEUR OTE ROADSTER (7 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
RESERVE: WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
4th IONA FARMS MAKE A WISH, Shown by BONNIE HARRIS
5th DREAMCHASERS DANCE THE WILD WINDS, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
6th CIRCLE J RENEGADE WIND, Shown by MARCIA L. SIZEMORE
7th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by JULIANNA MYERS

Class 61: SPECIAL NEEDS PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN MORRIS
RESERVE: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI A SCHLICK
3rd RDP PASS A FIRE, KATHY STARRETT
4th CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, THOMAS OR LYDIA COLEMAN

Class 62: AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIORR STALLION LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, Shown by H. JOE KAHRE
RESERVE: CEDAR VALLEYS IM SO PSYCHED UP, Shown by TIMOTHY AUDET, SR
3rd ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH

Class 63: AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIOR STALLION LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: COVERGIRLS HARLEQUIN ROMANCE BY ACE, Shown by CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
3rd ME HE SUPERS LIVE THE LEGEND, Shown by MARY LOU ELDER
4th INDIAN PEAKS JUST ONE LOOK, Shown by JOHN C. BENNETT
5th IONA FARMS MILKY WAY, Shown by BONNIE HARRIS
6th ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, Shown by BEVERLY ALLEN

Class 64: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LEVEL 1 (1 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, Shown by SUSAN STUART

Class 65: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, 30 AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, Shown by ALANNAH HORROCKS
RESERVE: DESIGNER CREATION OF A LIFETIME, Shown by WENDY S HARTMAN
3th VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H. JOE KAHRE
4th ERL SLICK REPLY, Shown by THOMAS SPICER
5th SRF NIGHT RIDER, Shown by WESLEY SLOBODY
6th HOPKINS RED ROBIN HOOD, Shown by HARRY MINNER
7th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
8th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, Shown by YVETTE MOONEY

Class 66: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30 TO 33 (10 Entries)
CHAMPION: AVANTES PRINCE ACE OF COCI, Shown by CINDY J. MCPIKE
RESERVE: LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, Shown by HARRY MINNER
3rd ALLIANCE CROWNS CALYPSO, Shown by TASHA HOLCOMBE
4th PHILIA EBONY KNIGHT, Shown by MARTHA ROSS
5th CEDAR VALLEYS IM SO PSYCHED UP, Shown by TIMOTHY AUDET, SR
6th DOUBLE G PLATINUM IMAGE, Shown by BRUCE D. GILES
7th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA LYNN DAILY
8th ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH
9th ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, Shown by JAMES ALLEN

Class 67: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, 30 AND UNDER (14 Entries)
CHAMPION: ERL CUTTYS COPYRIGHT, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
RESERVE: NIRVANAS TALISMAN DE SUERTE, Shown by ABBY CONDER
3rd JSW WARDANCES TIZ N HONOR, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th ALAMOS SIRS MAJ LAD IM REMARKABLE, Shown by BRIAN C. HILL
5th SILVERLEAF LITTLE ROJO AMIGO, Shown by RAYMOND POPE
6th DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, Shown by DEBBIE MEEK
7th OAK BAY SALSA DONATELLO, Shown by SHERYL PETERSON
8th REDROCK MAGIC SHOW, Shown by CAMMIE VLOEDMAN
9th SONOITA ANONYMOUS INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH
10th FIREWATERS TALLADEGA NIGHTS, Shown by BRENDA D. SELLWOOD

Class 68: AMATEUR JUNIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30 TO 33 (9 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, Shown by ADELYN F. ROWLAND
RESERVE: CONDERS RULE THE WORLD, Shown by ABBY CONDER
3rd OAK BAY EXTREME POSSIBILITY, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th AVANTES IVE GOT THE ACE, Shown by KELSIE A SHERMAN
5th LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
6th ME HE SUPERS LIVE THE LEGEND, Shown by MARY LOU ELDER
7th MISTY ROSE PALADIN, Shown by PAUL ROSEN
8th FIESTA ACRES MYSTIQUE, Shown by CAMMIE VLOEDMAN
9th IONA FARMS MILKY WAY, Shown by BONNIE HARRIS

Class 69: AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIOR GELDING LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by DAWN M. HENRICH
RESERVE: PRESTIGE PETITES REMINGTON CHARGE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
3rd MI MINIS WHISKEY BEY, Shown by CONNIE STANFORD
4th LOS ARBOLES ODYSSEYS SAMURAI, Shown by LUCILLE E. KUSLUCH

Class 70: AMATEUR OTE EXHIBITING JUNIOR GELDING LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by DONNA LAVERY
RESERVE: LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY TOLIVER
3rd CONDERS PLAINLY EXCEPTIONAL, Shown by ABBY CONDER
4th ARIONS BELLAGIO DESTINY, Shown by KRYSTLE B. ACTON
5th TMM MONEY MASTER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
6th INDIAN PEAKS GOLDEN RULE, Shown by JENNIFER K. BENNETT
7th DSB BUFF N TUFF, Shown by DEBBIE MEEK

Class 71: AMATEUR JUNIOR GELDING, LEVEL 1 (11 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, Shown by ALANNAH HORROCKS
RESERVE: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by DAWN M. HENRICH
3rd ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, Shown by STEPHANIE HIMLIN
4th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by HARRY MINNER
5th RHA WARDANCES DR ZHIVAGO, Shown by KAREN P. HUNTER
6th SRF EXCALIBUR, Shown by WESLEY SLOBODY
7th HYTIDE LYRICAL BLESSING, Shown by DRUCILLA CROWELL
8th MI MINIS WHISKEY BEY, Shown by CONNIE STANFORD
9th LOS ARBOLES ODYSSEYS SAMURAI, Shown by LUCILLE E. KUSLUCH
10th ALLIANCE THE HEAT IS ON, Shown by TASHA HOLCOMBE

Class 72: AMATEUR JUNIOR GELDING, LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by DONNA LAVERY
RESERVE: CONDERS ALL DUN WITH RULES, Shown by ABBY CONDER
3rd LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY TOLIVER
4th JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, Shown by JONATHAN S. WHITT
5th ARIONS BELLAGIO DESTINY, Shown by KRYSTLE B. ACTON
6th ABRIAS SIGNATURE REMARK, Shown by DEBORAH REUL
7th ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, Shown by BRIAN C. HILL
8th STARS GENUINE GRANITE, Shown by AIMEE J WHEATER
9th RHA WARDANCES DR ZHIVAGO, Shown by SAMANTHA PHIPPS
10th SRF EXCALIBUR, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 73: AMATEUR OTE COUNTRY PLEASURE DRIVING (25 Entries)
CHAMPION: QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT
RESERVE: ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
3rd HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
4th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JULIANNA MYERS
5th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by BOBBY BRIDGES
6th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
7th LUTES APACHE BOW, Shown by JOHN T. MORRIS, JR.
8th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
9th HI STEPPIN RAZZLE DAZZLE RAINBOW, Shown by AMY DIRKSE
10th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY


Class 74: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY, MICHAEL COLLINGS OR SAMMY RUDEL, Shown by SAMMY B. RUDEL

Class 75: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, DONNA LAVERY, Shown by DAWN M. HENRICH
WORLD RESERVE CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS, Shown by ALANNAH HORROCKS

Class 76: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, Shown by ADELYN F. ROWLAND
WORLD RESERVE CHAMPION: ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA" FISSELER, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER

 


October 2, 2012

Classes 77-109, F1

Class 77: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT
RESERVE: ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
3rd SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS
4th O THAT FRITO BANDITO, Shown by KAY MORRIS
5th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by KIMBERLY SWEATT
6th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by KAY MORRIS
7th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
8th JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, Shown by ANGELA HOLMES
9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by NATALIE BERGLUND

Class 78: AMATEUR HALTER OBSTACLE (29 Entries)
CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
RESERVE: FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
4th BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
5th LITTLE AMERICAS D S AT LAST, Shown by VALERI LANSFORD
6th COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
7th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
8th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
10th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID

Class 79: AMATEUR HUNTER (38 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
RESERVE: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
4th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
5th COLUMBIA MIGHTY TITAN, Shown by ADELYN F. ROWLAND
6th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
7th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
8th FREEDOM HILL FARM DOUBLEDISTINCTION, Shown by JILLIAN N. HOLUB
9th ERL RANDOM REVENGE, Shown by NATALIE BERGLUND
10th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL

Class 80: AMATEUR JUMPER (12 Entries)
CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL CRIDER
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
3rd GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD C. NAUMAN
4th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
5th DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
6th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
7th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON
7th DREAMCHASERS MOONLIGHT AND ROSES, Shown by JOAN RAINES- PHILLIPS
9th BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW, Shown by LAUREN CONWAY GREAVES
10th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY

Class 81: ADULT SN SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: JASMINE E. SCHLICK, Showing CENTURY FARMS OUTRAGEOUS
RESERVE: CAMMIE VLOEDMAN, Showing TOP OF TEXAS BLOSSOMS POSSUM

Class 82: AMATEUR ROADSTER (12 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
3rd SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
4th LEPRECHAUN ACRES MISSY, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
6th TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
7th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
8th ACES VICTORIAN LACE, Shown by REBECCA HAROLDSON
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
10th WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN WRIGHT

Class 83: ADULT SN WITH MARE (4 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: DUSTY ROSES MISS SUGAR AND SPICE, DEAN OR DIAN HARRIS
3rd TEN LS PASSION IN THE BUFF, DIANNE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY
4th LADY LUCK 2, SUZANNE SOOTER & BECKY SCHULZ

Class 84: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLION LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE EXCALIBER, Shown by FRANCES NIGH
RESERVE: GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DAWN M. HENRICH
3rd GLENN DIAMOND GEM, Shown by THOMAS SPICER
4th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by TIMOTHY AUDET, SR
5th ACES BOOMERANG, Shown by REBECCA HAROLDSON

Class 85: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLION LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS BEETHOVENS PREMIER, Shown by JOHN C. BENNETT
RESERVE: LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
3rd LITTLE KINGS BAY A BUCK, Shown by KRYSTLE B. ACTON
4th FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by MARILYN MEYER
5th PECAN GROVE CUSTOMIZED CORVETTE, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
6th GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DONNA LAVERY
7th JF NASHVILLE JAZMAN, Shown by TAMARA ANTTONEN
8th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER
9th LM IDOLS DIRTY WHITE BOY, Shown by DIANA HORNE

Class 86: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, 30 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE EXCALIBER, Shown by FRANCES NIGH
RESERVE: SRF MARENGO, Shown by WESLEY SLOBODY
3rd FIESTA ACRES STORMY KNIGHT, Shown by ELIZABETH STETZLER
4th TIZ PAINTED FEATHERS DANCING SPIRIT, Shown by MARSHA LYNN HAMILTON

Class 87: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (8 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, Shown by DEBRA SAMPLE
3rd BAR B MIDNIGHT COWBOY, Shown by KRISTINA ELSIK
4th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, Shown by JOHN GRACEY
5th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by TIMOTHY AUDET, SR
6th REECES LM IDOLS BLACK HAWK, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
7th GLENN DIAMOND GEM, Shown by THOMAS SPICER
8th GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DAWN M. HENRICH

Class 88: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, 30 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: FALLEN ASH FARMS HANDSOME EAGLE, Shown by ADELYN F. ROWLAND
3rd SRF MARENGO, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th LITTLE KINGS BAY A BUCK, Shown by KRYSTLE B. ACTON
5th FIREWATERS CALISTO OF OLYMPUS, Shown by MARILYN MEYER

Class 89: AMATEUR SENIOR STALLION, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (10 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, Shown by KIMBERLY SWEATT
RESERVE: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, Shown by DENNIS HANEY
5th FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, Shown by STEPHANI PAPPAS
6th LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
7th GROSSHILLS MISTER BOOGERMAN, Shown by DONNA LAVERY
8th MYSTICMOON REBELS IMAGINETHATSPIRIT, Shown by BECKY L. ARMSTRONG
9th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, Shown by BONNIE HARRIS
10th LM IDOLS DIRTY WHITE BOY, Shown by DIANA HORNE

Class 90: AMATEUR OTE CLASSIC PLEASURE DRIVING (17 Entries)
CHAMPION: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT
3rd JSW SENOR DEED, Shown by ANGELA HOLMES
4th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL
5th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER
6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID
7th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
8th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, Shown by JULIE ANN GOOD
9th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS
10th TWO BITZ TAKEN A CHANCE, Shown by THOMAS A COLEMAN

Class 91: ADULT SN WITH STALLION OR GELDING (4 Entries)
CHAMPION: FIESTA ACRES MYSTIQUE, BECKY SCHULZ, REDROCK MINIATURE HORSE FARM
RESERVE: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd MTC SUN DIAL, DAVID & SALLY LEE & AMELIA LEE
4th DRM DOUBLE DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES

Class 92: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by LORI WALKER
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
3rd COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
4th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, Shown by LYNN BURGIN
5th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by DAWN M. HENRICH
6th HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, Shown by HARRY MINNER
7th CCMF ALLIANCE PRODAJAY, Shown by BOBBIE BRIGGS

Class 93: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDING LEVEL 2 (12 Entries)
CHAMPION: ARIONS BOOMERANG, Shown by ANGELA HOLMES
RESERVE: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by ANDREW MUELLER
3rd SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON
4th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, Shown by MARY WILSON
5th DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIMBERLY SWEATT
6th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F. ROWLAND
7th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by DONNA LAVERY
8th LUCKY FOUR VELVETBUCK ARARITY, Shown by MARIE A. POWELL
9th ABRIAS COPPER BUCKEROO, Shown by BREANNE LOESCH
10th DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY H. CROWE

Class 94: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, 30 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
RESERVE: ACES CHOCOLATE CHIP, Shown by REBECCA HAROLDSON

Class 95: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 1, OVER 30 TO 34 (13 Entries)
CHAMPION: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by LORI WALKER
RESERVE: SRF DREAMCATCHER, Shown by WESLEY SLOBODY
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by JULIE ANN GOOD
4th DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by DRUCILLA CROWELL
5th PRF IN YOUR DREAMS, Shown by DEBORAH L. PALMER
6th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, Shown by PATRICK MCGINNIS
7th ROYALTYS LITTLE PIERRE, Shown by DEBRA EMERY
8th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, Shown by KRYSTAL BOLLES
9th COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
10th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, Shown by LYNN BURGIN

Class 96: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, 30 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: MCCARTHYS SILVER DOLLAR, Shown by BRIAN C. HILL

Class 97: AMATEUR SENIOR GELDING, LEVEL 2, OVER 30 TO 34 (15 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by BRIAN C. HILL
4th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by ANDREW MUELLER
6th CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, Shown by ABBY CONDER
7th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
8th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F. ROWLAND
9th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by DONNA LAVERY
10th MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by SHARYN MELLINGER

Class 98: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LEVEL 2 (25 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS ODYSSEYS STAR, Shown by JILLIAN N. HOLUB
RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, Shown by ELIZABETH DALES
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
4th MTC EASTER BUCK, Shown by KATHY COURTNEY
5th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, Shown by LISA K. GREENWOOD
6th PRF IN YOUR DREAMS, Shown by DEBORAH L. PALMER
7th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY J. MCPIKE
8th R BAR CS HES WELL RED, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
9th HI STEPPIN BE A SHOWSTOPPER, Shown by AMY DIRKSE
10th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, Shown by GLEN FERGUSON

Class 99: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL, Shown by KIMBERLY SWEATT
WORLD RESERVE CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class 100: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR SENIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH, Shown by KERRI GRIGGS
WORLD RESERVE CHAMPION: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT


Class F1: THREE YEAR OLD HUNTER FUTURITY (10 Entries)
1st VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
2nd LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
3rd FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
4th IONA FARMS SAME DIFFERENCE, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
5th LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR PATTY CLOKE
6th LUCKY FOUR VELVETBUCK ARARITY, MARIE A. POWELL
7th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS
8th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING



October 3, 2012

Classes 101-105, F2-F17

Class 101: OPEN OBSTACLE DRIVING (12 Entries)
CHAMPION: BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
3rd O THAT FRITO BANDITO, JOHN T. MORRIS
4th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
5th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L. BURGIN
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
8th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
10th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON

Class 102: OPEN HALTER OBSTACLE (19 Entries)
CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
3rd QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON
4th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
5th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
6th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
7th CIRCLE H THE MASTER PIECE, MARY ORFRANKLIN WILSON OR JILLIAN HOLUB
8th RSB WINNING TRADITION, BROOKE GLOSSER
9th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, MARY WILSON
10th DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL

Class 103: OPEN HUNTER (33 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
4th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
5th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
6th ALL WRIGHTS PEPPY PIPPIN, MICHAEL WRIGHT OR TRACI WRIGHT
7th CROWN JEWELS CRESCENDO FORTE, BRIE L PUTNAM
8th JF GIZMOS VICTORY, MARIE A. POWELL
9th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER

Class 104: OPEN JUMPER (11 Entries)
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
RESERVE: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA CRIDER
3rd DREAMCHASERS DANCING MOON SHADOWS, JOAN RAINES- PHILLIPS
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
4th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, EMILIE OR PAULA BURGIN
6th GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, TODD OR MELISSA NAUMAN
6th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
8th ULTRA SUEDE, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
9th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFFREY LEVENSTAM, FLYING TAIL FARM
9th DREAMCHASERS MOONLIGHT AND ROSES, JOAN RAINES- PHILLIPS

Class 105: MARE & CURRENT YEAR FOAL (2 Entries)
CHAMPION: NIRVANAS NEW YEAR NEW RULES, JERRY ELLIS & ELIZABETH ELLIS
RESERVE: BLUE RIBBON BODACIOUS I CHI WOW WA, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES

Class 106: ADULT SHOWMANSHIP (11 Entries)
CHAMPION: KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
3rd VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST
4th MARY WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY
5th TINA LOGAN, Showing DESERT SHADOWS MOONLIGHT MAGIC
6th LINDA M. DREEWES, Showing SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN
7th JOJO LOGAN, Showing OAK PARKS PLAYGIRL DESTINY
8th ANGELA HOLMES, Showing JSW SENOR DEED
9th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
10th FRANKLIN WILSON, Showing HCM X CALIBERS TRIUMPH

Class 107: PRODUCE OF DAM (4 Entries)
CHAMPION: SOLID GOLD TENDER DARKNESS, LORI BARILE NAVEH
RESERVE: RUNNIN BARES ROWDYS HEIRESS, K. C. PAPPAS
3rd BELOVED CREATIONS ROYAL EMPRESS, DONNA LAVERY
4th CHEYENNE CREEK AUTUMN MIST, PATRICIA GILES OR BRUCE GILES, DOUBLE G MINI HORSE

Class 108: OPEN ROADSTER (8 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES
3rd MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM & RICK CARR
4th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
5th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
6th ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
7th LEPRECHAUN ACRES MISSY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
8th VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 109: GET OF SIRE (5 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EAGLE SCOUT, DEBBIE GRAYSON
RESERVE: OAK BAY SALSAMIO, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
3rd BLUE RIBBON BODACIOUS MR MILES, VALERIE ESCALERA
4th FIRST KNIGHTS LORD OF THE RING, K. C. PAPPAS
5th JONES BLUE BOYS TEXAS TORNADO, ELAINE JONES

Class F2: AMATEUR OTE YEARLING GELDING FUTURITY (4 Entries)
1st LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY TOLIVER
2nd CONDERS PLAINLY EXCEPTIONAL, Shown by ABBY CONDER
3rd PRESTIGE PETITES REMINGTON CHARGE, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
4th INDIAN PEAKS GOLDEN RULE, Shown by JOHN C. BENNETT

Class F3: AMATEUR YEARLING GELDING FUTURITY (3 Entries)
1st LOS ARBOLES ODYSSEYS RANGLER, Shown by KRYSTLE B. ACTON
2nd ALLIANCE THE HEAT IS ON, Shown by TASHA HOLCOMBE
3rd LM IDOLS FELIX, Shown by HARRY MINNER

Class F4: YEARLING GELDING FUTURITY (8 Entries)
1st RAVENWOOD CUT TO THE CHASE, KATHRYN E. CHARLES
2nd JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd CONDERS ALL DUN WITH RULES, ABBY CONDER
4th ALLIANCE KENTUCKY KINGPIN, ALANNAH HORROCKS/LESSEE
5th RFM UNDISPUTED SILVER LINING, TONI REECE OR D HILL OR R COLE
6th L A BLUES RED MAN, LONNIE ATHEY
7th ALLIANCE CROSS FIRE, LISA R. NAVRAT & DANIEL J. NAVRAT, L & J MINIS
8th LOS ARBOLES ITS A CINCH, POLLY WEISBERG

Class F5: AMATEUR OTE YEARLING MARE FUTURITY (9 Entries)
1st CONDERS EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, Shown by ABBY CONDER
2nd DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHERRY H. CROWE
3rd IMPRESSIBLE VERSACES ISADORA, Shown by JENNIFER K. BENNETT
4th INDIAN PEAKS MB AUDACITY, Shown by JOHN C. BENNETT
5th SILVERLEAF STETSONS 2 TIMES A LADY, Shown by RAYMOND POPE
6th ME HE MISS COLORADO, Shown by MARY LOU ELDER
7th WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS, Shown by DONNA LAVERY
8th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, Shown by RAY BISHOP
9th EASTSIDE MAKING WAVES, Shown by KIMBERLY LAFLEUR

Class F6: AMATEUR YEARLING MARE FUTURITY (9 Entries)
1st RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
2nd DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by MARIE A. POWELL
4th JSW SHOWKAYCES SCARLET LACE, Shown by JONATHAN S. WHITT
5th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, Shown by JOHN C. BENNETT
6th PHR JESSES BELLE STARR, Shown by AIMEE J WHEATER
7th FIRST KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, Shown by K. C. PAPPAS
8th MERCEDES SIRTAINLY FASCINATING, Shown by KRYSTLE B. ACTON
9th OAK BAY SALSA SOFRITA, Shown by HARRY MINNER

Class F7: YEARLING MARE 28 & UNDER FUTURITY (2
Entries)
1st LUCKY FOUR REBELSUPREME SHEZAHONEY, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
2nd LM IDOLS CHIQUITA NIQUERITA, POLLY WEISBERG

Class F8: YEARLING MARE OVER 28 TO 30 FUTURITY (14 Entries)
1st LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR
2nd COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER
3rd VERMILYEA FARMS MISS SAKS 5TH AVE, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
4th JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, TONI REECE OR ANDREW MULLER
6th ALLIANCE LA MERCY ME, TERI SILVA
7th LM HAWKS VHANATEE INK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST
8th WF CUTTYS REBA, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES
9th VERMILYEA FARMS MISS VANITY FAIR, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
10th LA BLUES PRETTY WOMAN, LONNIE ATHEY

Class F9: YEARLING MARE OVER 30 TO 32 FUTURITY (8 Entries)
1st FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, HOLLY WHYTE OR KC PAPPAS
2nd FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd SONOITA INVADERS SAPHIRE, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
4th FREEDOM HILL FARMS DELITEFUL LASS, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
5th ALLIANCE FIERY KISSES, BRIAN HILL/LESSEE OR DANIELLE HILL/LESSEE
6th QF ENTRANA DI DOMINUS, SHELIA BRYANT & JOHN GRACEY
7th VERMILYEA FARMS TOY FANTASY, NANCY STETLER OR WILLIAM C HUMPHRIES
8th FREEDOM HILL FARMS HOT REPLY, KALEB LAYTON HAMMETT

Class F10: AMATEUR OTE YEARLING STALLION FUTURITY (7 Entries)
1st COVERGIRLS HARLEQUIN ROMANCE BY ACE, Shown by CHARLENE EISENMENGER
2nd INDIAN PEAKS JUST ONE LOOK, Shown by JOHN C. BENNETT
3rd VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H. JOE KAHRE
4th ME HE SUPERS LIVE THE LEGEND, Shown by MARY LOU ELDER
5th RAVENWOOD DO YOU REMEMBER, Shown by BILL CUNNINGHAM
6th ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH
7th ALLIANCE RAPID FIRE, Shown by JEREMY CHUMBLEY

Class F11: AMATEUR YEARLING STALLION FUTURITY (6 Entries)
1st OAK BAY SALSA CHIPOTLE, Shown by ADELYN F. ROWLAND
2nd JSW FORMAL BEAU TIE, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by KAREN A. RUDOLPH
4th ERL SLICK REPLY, Shown by THOMAS SPICER
5th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
6th ALLIANCE CROWNS CALYPSO, Shown by TASHA HOLCOMBE

Class F12: YEARLING STALLION 28 & UNDER FUTURITY (1 Entries)
1st FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE GRAYSON & JONATHAN WHITT

Class F13: YEARLING STALLION OVER 28 TO 30 FUTURITY (9 Entries)
1st LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR
2nd ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, DENNY MOUNCE & PEGGY LLOYD & HOLLY SEARS, PECAN GR
3rd LM IDOLS LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST
4th VERMILYEA FARMS MISTER MUCHO MACHO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
5th JSW WARDANCES TIZ N HONOR, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th SONOITA ANONYMOUS INVADER, LORI BARILE NAVEH
7th BROOKHAVENS KNIGHT DREAMS, LYNNE FRANCIS
8th GREYSTONE DEPUTYS FRIDAY SURPRISE, NICK OR PATTY MILANO
9th BELOVED OLYMPUS GODSEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class F14: YEARLING STALLION OVER 30 TO 32 FUTURITY (7 Entries)
1st OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR BARBARA MARDIAN
2nd BELOVEDS ALMIGHTY AMEN, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
3rd PECAN GROVE CUSTOMIZED HOT ROD, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, & HOLLY SEARS
4th LM HAWKS MAHOGANY BEY, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
5th JSW GOOD DEED AMBASSADOR, SILVIA FASSIO OR GUS CAYNE
6th LM IDOLS FABIO HAWK, TERI SILVA
7th CONDERS RULE THE WORLD, ABBY CONDER

Class F15: GRAND AND RESERVE CHAMPION AOTE FUTURITY
WORLD GRAND CHAMPION CONDERS EXCEPTIONALLY GLAMOUROUS, Shown by ABBY CONDER
WORLD RESERVE CHAMPION LM IDOLS COMMANCHE HAWK, Shown by AMY TOLIVER

Class F16: GRAND AND RESERVE CHAMPION AMATEUR FUTURITY
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, Shown by ADELYN F. ROWLAND
WORLD RESERVE CHAMPIONRAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR

Class F17: GRAND AND RESERVE CHAMPION OPEN FUTURITY
WORLD GRAND CHAMPION LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR
WORLD RESERVE CHAMPION LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR


October 4, 2012

Classes 110-135, F18, F19

Class 110: GOLDEN SHOWMANSHIP (9 Entries)
CHAMPION: KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
3rd VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST
4th REBECCA J. KELLEY, Showing JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION
5th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
6th DEBORAH L. PALMER, Showing MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER
7th LINDA M. DREEWES, Showing SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN
8th JULIE ANN GOOD, Showing TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL
9th SCOTT BURDETTE, Showing WILLOW CREEKS ULTIMATE DREAM

Class 111: FOUR YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (14 Entries)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM & RICK CARR
RESERVE: OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
3rd OAK KNOLLS SHAMUS, DON & NANCY WALTERS
4th LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN
5th BAR NS COMANCHE MOON, BROOKE GLOSSER
6th 7S NASHVILLES MERCEDES, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
7th CLASSIC VIEWS STORMY CHARM, TINA FISSELER
8th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE
9th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
10th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD

Class 112: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (15 Entries)
CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
3rd OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
4th ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
5th COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE
6th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
7th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN
8th ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE
9th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
10th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, WILLIAM & JANET PEARSALL & TONYA PEARSALL

Class 113: WEANLING STALLIONS 26 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY
RESERVE: RHA REDIS LOADED DICE, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH, ROCKING HORSE ACRES
3rd LITTLE AMERICAS S S DR ZIDAR, TONY OR CAROL GREAVES, LITTLE AMERICA MINI HORSES
4th RAPTURES ADRIEL MAGIC AFTERGLOW, KRISTINA ELSIK OR MICHELLE TOLIUSIS
5th LITTLE AMERICAS BUCKABOOGIE, TONY OR LISA GREAVES, LITTLE AMERICA MINI HORSES

Class 114: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO 30 (19 Entries)
CHAMPION: ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA" FISSELER
RESERVE: VERMILYEA FARM CANDYMANS SUPER HERO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
3rd NIRVANAS TALISMAN DE SUERTE, EMILY CONDER
4th APPLECREEKS CUSTOMIZED BOLT ACTION, JERRY ELLIS & ELIZABETH ELLIS
5th DESIGNER CREATION OF A LIFETIME, WENDY S HARTMAN
6th ALLIANCE BOLEROS BELLAGIO, TERI SILVA
7th LM IDOLS SOPHISTICATED HAWK, MELISSA STRICKLEN
8th FHF MAGIC MIKES KNIGHT OUT, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
9th DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, DEBBIE OR ANDY MEEK
10th RHA REDIS WILD JAZZ, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH, ROCKING HORSE ACRES

Class 115: LADIES ROADSTER (9 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES
3rd WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
6th LEPRECHAUN ACRES MISSY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
7th WCF PRINCE WILLIAM, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
8th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
9th WHF QUEEN OF HEARTS, LAURALEE CUNNINGHAM /LESSEE, VALI MINI RANCH

Class 116: YEARLING STALLIONS 28 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE GRAYSON & JONATHAN WHITT
RESERVE: BAR B BEAU TIE, WILL OR LORETTA LEWALLEN
3rd REDROCK MAGIC SHOW, BECKY SCHULZ, REDROCK MINIATURE HORSE FARM
4th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE G. MOONEY

Class 117: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (17 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELSUPREME REMARKABLE, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR
RESERVE: ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, DENNY MOUNCE & PEGGY LLOYD & HOLLY SEARS, PECAN GR
3rd LM IDOLS LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST
4th JSW WARDANCES TIZ N HONOR, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th JSW FORMAL BEAU TIE, JONATHAN S. WHITT
6th BROOKHAVENS KNIGHT DREAMS, LYNNE FRANCIS
7th ALAMOS SIRS DANCING WITH ME, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
8th BELOVED OLYMPUS GODSEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
9th BONDES BOUNCIN B RED HOT ROBO, BRAD BONDE OR MACHELLE BONDE
10th VERMILYEA FARMS MISTER MUCHO MACHO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS

Class 118: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (15 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
RESERVE: OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR BARBARA MARDIAN
3rd ALLIANCE BLUE BRAVADO, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
4th CONDERS RULE THE WORLD, ABBY CONDER
5th BELOVEDS ALMIGHTY AMEN, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, KAREN A RUDOLPH JONATHAN A RUDOLPH
7th ZEPHYR WOODS DANNETTE EN FUEGO, KATHLEEN WALMER & RICHARD WALMER
8th PECAN GROVE CUSTOMIZED HOT ROD, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, & HOLLY SEARS
9th AVANTES PRINCE ACE OF COCI, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
10th LM HAWKS MAHOGANY BEY, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER

Class 119: VERSATILITY (19 Entries)
CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
4th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES
5th MTC CHECK HER OUT, KIMBERLY MCCABE
6th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
7th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
8th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
10th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER

Class 120: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (7 Entries)
CHAMPION: LMAS FLYING FIRST CLASS, VOLKER SCHUMANN OR SONJA HEESE
RESERVE: MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
3rd 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE
4th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
5th JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN
7th LAZY RS RHYTHMS CLASSIC CAMEO, ELIZABETH DALES

Class 121: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29 AND UNDER (6 Entries)
CHAMPION: ME HE SUPER TUFF ENUFF, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
RESERVE: ALAMOS SIRS MAJ LAD IM REMARKABLE, HENRY STOLZFUS OR BRIAN HILL
3rd HILLS A BILLION AND ONE, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL
4th VERMILYEAS BIG DADDY WARBUCKS, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
5th VERMILYEA FARMS MISTER CHARM, H. JOE KAHRE
6th MYSTIC MOON SIR PRIZE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH

Class 122: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (4 Entries)
CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
RESERVE: RAVENWOOD JUST REMEMBER THAT, TODD OHL
3rd ALLIANCE MAJESTICS BLACK JACK, LONNIE ATHEY
4th VERMILYEA FARMS MISTER G Q, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS

Class 123: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (10 Entries)
CHAMPION: OAK BAY EXTREME POSSIBILITY, POLLY WEISBERG OR JONATHAN WHITT
RESERVE: ALLIANCE MAJESTICS MINE ALL MINE, BEN OR CARLA VAN DE WETERING, PEELSTRAAT 15
3rd AVANTES IVE GOT THE ACE, WAYNE PORTER OR T PORTER OR K SHERMAN, AVANTE BREE
4th ROGERS HSR DESTINED TO BE A STAR, CYNTHIA HARRIS
5th CLEAR BROOKS ANDRETTI, ELIZABETH DE BEM OR FRANK DE BEM
6th LM IDOLS SLY HAWK, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
7th PHILIA EBONY KNIGHT, RAY OR MARTHA ROSS, THE ROSS FAMILY
8th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, JEWELLEA LYNN DAILY
9th RHA CRUISING EAGLE, JAMES OR LINDA KINT
10th DOUBLE G PLATINUM IMAGE, PATRICIA GILES OR BRUCE GILES, DOUBLE G MINI HORSE

Class 124: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (12 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
3rd LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR PATTY CLOKE
4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
5th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
6th DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS, DAYSPRING FARM
7th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
8th ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS
9th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
10th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR

Class 125: MULTIPLE HITCH-DRAFT HARNESS (2 Entries)
CHAMPION: JIMOS QUEEN OF HEARTS, JIMMIE D. SIZEMORE OR MARCIA M. SIZEMORE
RESERVE: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, MARIE A. POWELL

Class 126: THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (18 Entries)
CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
RESERVE: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
3rd HI STEPPIN BE A SHOWSTOPPER, MARY HOWARD OR KATHLEEN ROBERTSON
4th MISS B HAVEN, AUSTIN VAN WYCK OR DEBORAH VAN WYCK
5th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
6th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
7th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
8th ABRIAS SIGNATURE ENDEAVOR, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
9th DAYSPRING KINGS REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
10th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, LINDA & JIM DREEWES

Class 127: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (16 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD CUT TO THE CHASE, KATHRYN E. CHARLES
RESERVE: PURA VIDAS ELVIS, SYDNEY & MARCY PARSONS & RACHEL SANDERS
3rd RHA WARDANCES DR ZHIVAGO, KAREN HUNTER OR SAMANTHA PHIPPS
4th STARS GENUINE GRANITE, ALLISON ROSAUER OR D JONES OR A WHEATER
5th ABRIAS SIGNATURE REMARK, TERRY HLAVATOVIC OR DE REUL
6th CONDERS ALL DUN WITH RULES, ABBY CONDER
7th LOS ARBOLES ODYSSEYS RANGLER, KRYSTLE ACTON OR THERESA L. ACTON
8th RFM UNDISPUTED SILVER LINING, TONI REECE OR D HILL OR R COLE
9th JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
10th STARS FR TUX N TAILS, BROOKE GLOSSER

Class 128: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS
RESERVE: LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
3rd JUS B COZ PAINTED DREAMS, SCOTT OR EDNA JOHNSON OR BREANNE CLEMMENSEN, JUS B
4th JSW IMPRESSIVE SHOW KAYCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th LR ROLLERS DONE IT IN THE WIND, JUDY MIDDLETON
6th ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, STEPHANIE HIMLIN AND BRIAN HILL
7th SRF EXCALIBUR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
8th HYTIDE LYRICAL BLESSING, DRUCILL CROWELL OR ALEX BRIGGS, OR LUCAS TODD HAMB
9th LOS ARBOLES ODYSSEYS SAMURAI, LUCILLE E. KUSLUCH

Class 129: SINGLE FINE HARNESS VICEROY (1 Entries)
CHAMPION: HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE PATRICK

Class 130: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (21 Entries)
CHAMPION: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH DALES
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
4th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M. DAVID
6th LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN
7th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
8th HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN
9th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
10th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI

Class 131: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (22 Entries)
CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
3rd COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE
4th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
5th ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
6th ERL RANDOM REVENGE, DEBORAH L. PALMER
7th WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
8th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
9th DRM DOUBLE DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
10th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN

Class 132: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY, TELQUEST MINIS
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th WF STEAL MY HEART, GLEN OR PAULA MATTHEWS

Class 133: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: RAVENWOOD CUT TO THE CHASE, KATHRYN E. CHARLES
WORLD RESERVE CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS

Class 134: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (27 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
RESERVE: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
4th OAK KNOLLS SHAMUS, DON & NANCY WALTERS
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
6th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
7th R BAR CS HES WELL RED, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES
8th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
9th BAR NS COMANCHE MOON, BROOKE GLOSSER
10th HCM BUCKS MARISOL, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV

Class 135: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND
WORLD RESERVE CHAMPION: STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY

Class F18: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (2 Entries)
1st ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
2nd VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class F19: THREE YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (7 Entries)
1st ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
2nd LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR PATTY CLOKE
3rd RDP IT MUST B LUV, JOE D. WARD, RANCHO DE POQUITOS
4th FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
5th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
6th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
7th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS

 


October 5, 2012

Classes 135-159 F20, F21

Class 135: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
WORLD RESERVE CHAMPION: STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY

Class 136: GENTLEMENS ROADSTER (8 Entries)
CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES
RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
3rd MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM & RICK CARR
4th ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
6th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
7th LEPRECHAUN ACRES MISSY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 137: WEANLING MARES 26 AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SIMPLY SILENT, S LEE CRUTCHFIELD OR ROBERT KIRSCH
RESERVE: WF GUCCIS ENVY ME, RAY ZOERCHER OR GARY MCMORROW, WIND FLIGHT
3rd FIREWATERS ADORATION, WARREN & BRENDA SELLWOOD
4th FREEDOM HILL FARMS STILL A LADY, LINDA CLARKE ANDERSON
5th RFM GENESES RUSSIAN CONTESSA, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
6th VERMILYEA FARMS NEW YORK LADY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th ROCKING M BACCAS SUPER STAR, VICKIE ROBERSON, ROCKING M MINIATURES
8th STARS MAJESTIC EMBERS, KEN OR NELL JACKSON

Class 138: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (17 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD EVER AFTER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISS VALENTINO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
3rd TEN LS MARILYN IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM
4th LUCKY FOUR DOMINO SHEZA DANDY TOO, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
5th DESIGNER BAYBE GOT BLING, WENDY S HARTMAN
6th VERMILYEA FARMS MISS VERA WANG, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th OAK BAY SALSA SAVANNAH, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
8th ALLIANCE JOYFUL NOISE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
9th RFM EAGLES DARK ENCHANTRESS, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
10th ROCKING M BACCAS KOOL WHIP, VICKIE ROBERSON, ROCKING M MINIATURES

Class 139: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
RESERVE: ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
3rd LAZY RS RHYTHMS CLASSIC CAMEO, ELIZABETH DALES
4th VERSATILITY FARMS DARE TO DREAM, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 140: CLASSIC PLEASURE DRIVING - STALLION (11 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
RESERVE: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
3rd LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
4th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
5th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, WILLIAM & JANET PEARSALL & TONYA PEARSALL
6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN
7th REDROCK LOTS O SPOTS, LUCILLE KUSLUCH & JANE WAGNER
8th MTC POSITRACTION, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
9th ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY WALTERS
10th CEDAR CREEKS WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY

Class 141: YEARLING MARES 28 AND UNDER (8 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELSUPREME SHEZAHONEY, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
RESERVE: ALOHA ACRES FRF LADY OF LEISURE, S. LEE CRUTCHFIELD OR KATHY CARTON
3rd RFM GENESES ANGEL EYES, TONI REECE, REECE MINIATURE HORSES
4th PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, ROBIN L. COLE
5th ZIRBENHOFS RED ALLIANCE, RUPERT FRITZENWALLNER
6th TEXAS ANGELS GRAND DAM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
7th SILVERLEAF VALENTINOS SHALAY BEY, RAYMOND POPE OR JANICE POPE, SILVER LEAF FARM
8th LM IDOLS CHIQUITA NIQUERITA, POLLY WEISBERG

Class 142: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (24 Entries)
CHAMPION: COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, CONNIE B. HEATH
3rd LUCKY FOUR REBELS HERE FORTHE PARTY, WADE S BURNS OR J WOODRING/A HORROCKS, LUCKY FOUR
4th JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th LA VISTA JAZZS FINALE, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS
6th TEN LS SMOKIN IN THE BUFF, KATHLEEN M. LAFRANA
7th MYSTIC SPRINGS RAVISHING RITA, JUDY FORD, MYSTIC SPRINGS MINIATURES
8th MPRINT STRIDERS SPECIAL REFLECTION, STEPHANI PAPPAS/LESSEE
9th VERMILYEA FARMS MISS SAKS 5TH AVE, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
10th LM HAWKS VHANATEE INK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST

Class 143: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (25 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, KIMBERLY LAFLEUR OR KATHLEEN GREEN
RESERVE: PHR JESSES BELLE STARR, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R
3rd WINGATES ADORE MI, KELLY CAMPBELL & DAVID CAINS
4th IGF ALOHA SILENCE IS BLISS, TERI SILVA
5th GRF ROYAL STAR LINES LADY LEE, JOHN OR BONNIE FOX OR KELLI FOX
6th REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A. POWELL
7th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
8th VERMILYEA BYZANTINES DYNASTY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
9th DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS OR MATHEW DROWN
10th LR IDOLS MISS KYNDAL, KRIS VEGTER

Class 144: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS SET THE STYLE, TIM & RICK CARR
RESERVE: WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
6th LR PHANTOMS SECRET STORM, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE AMERICA MINIATURES
7th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA A DIEHL & BARRY A DIEHL
8th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
9th LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN MORRIS
10th BAR NS COMANCHE MOON, BROOKE GLOSSER

Class 145: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS
RESERVE: FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
3rd DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS, DAYSPRING FARM
4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
5th 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE
6th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
7th HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE PATRICK

Class 146: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (28 Entries)
CHAMPION: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH DALES
RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
4th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
6th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
7th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
8th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
9th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
10th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI

Class 147: CLASSIC PLEASURE DRIVING - MARE (11 Entries)
CHAMPION: COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE
RESERVE: CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, JAMES OR LINDA WOODS
3rd WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
4th ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE
5th BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID
7th TWFS BLACK VELVET ROSE, PATRICIA A DIEHL
8th TSLS LEGACYS GOLDEN KEEPSAKE, DEBBIE OR ANDY MEEK
9th MYSTIC MOON SKIPS TANGO AT MIDNIGHT, NANCY MITTEN OR KRISTY NEWMAN
10th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD

Class 148: TWO-YEAR-OLD MARES 29 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: DUNDEE PROUD SNOW FLURRY, LYNDEE L KRIVANEK OR ROBERT J KRIVANEK, DUNDEE MIN
RESERVE: TEN LS SPIRITS DAINTY MISS, DEBRA SAMPLE OR SYDNEY SAMPLE

Class 149: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29 TO 31 (9 Entries)
CHAMPION: ALOHA MRF SILENT IN RED, MARTHA S. HICKHAM
RESERVE: PECAN GROVES CUSTOMIZED KEEPSAKE, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, OR HOLLY SEARS
3rd ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, MICHAEL OR MARY COLLINGS OR ERICA KILLION
4th FALLEN ASH CHERISH ME EAGLE, NICK OR PATTY MILANO
5th TRICETTA TOUCHED BY AN ANGEL, COREY OR JUDI LUCHETTA OR JONATHAN WHITT
6th FOUNTAINS SUPERSTAR, CARLETTE LEWIS
7th LIBERTYS KENTUCKY PRINCESS, ANN MAHONEY
8th VERMILYEA FARMS A FANCY MIRACLE, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
9th LADY LUCK 2, SUZANNE SOOTER & BECKY SCHULZ

Class 150: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31 TO 33 (18 Entries)
CHAMPION: LOT SA FUN WONDERS ARABELLA, JOHN HAYS OR JANET HAYS OR SAM HAYS
RESERVE: ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
3rd RAVENWOOD DEPUTY FLYER, CRAIG WESTERGAARD OR BRYAN HALL, WESTERGAARD KENNE
4th SHM WESTERNBOYS DUTCH DESIGN, RAYMOND MOONEY S DEGROOF/A VAN LAARHOVEN
5th OAK BAY SALSAS NEW MOON, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
6th COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES
7th FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
8th CANDYLANDS MEMORIZED, CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE
9th LA VISTA ENCHANTED EDEN, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS
10th APPLECREEKS MOON GLOW, ELIZABETH F. FUSELIER & JERRY D. ELLIS

Class 151: MULTIPLE HITCH-LIGHT HARNESS (1 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, MARIE A. POWELL

Class 152: THREE YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
RESERVE: LYMRICKS BRAVADO, PAT OR LINDA MCGINNIS OR PATTY CLOKE
3rd FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
4th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
5th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS

Class 153: MULTI-COLOR MARES (15 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A. POWELL
RESERVE: ALLIANCE JOYFUL NOISE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
3rd PALS FEATHERS AND FRECKLES, RON OR KIM CLOUGH
4th ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN GOOD
5th SEVEN ACRES COOKIES N CREAM, THRECIA RISNER
6th TOP OF TEXAS WALKERS MOON MIST, SUZANNE L. SOOTER
7th MYSTIC MOON REBELS CALAMITY JANE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, OR KRISTY NEWMAN
8th LOST SPOKES WD KARMA, VALERI LANSFORD & SCOTLYN LOWE
9th LITTLE AMERICAS ORION PAULA, TONY OR CAROL GREAVES
10th REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH

Class 154: CLASSIC PLEASURE DRIVING - GELDING (12 Entries)
CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
3rd DRM DOUBLE DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
4th LM IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
5th ERL RANDOM REVENGE, DEBORAH L. PALMER
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO OR SHARYN MELLINGER
7th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
8th HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES
9th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER
10th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, KRYSTAL BOLLES

Class 155: SOLID COLOR MARES (13 Entries)
CHAMPION: PEAKVIEW BRUMBYS UNBELIEVABLE, KELSEY SHINGLEDECKER
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS OR MATHEW DROWN
3rd REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN
4th TEN LS PASSION IN THE BUFF, DIANNE CONNOLLY OR MICHAEL CONNOLLY
5th AALIN ELIZABETH TAYLOR, JENNYE CAHOON- SHEARER, AALIN RANCH
6th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY
7th SENSATIONAL STARBUCKS, JERRY LEE LEWIS & CARLETTE LEWIS
8th ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
9th GER MELS SIERRA, JANET K. MATZNER
10th MULLIGANS RUN BLISSFUL DREAMS, MICHAEL WELLS OR Y MOONEY OR L FATALE

Class 156: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (10 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
4th MTC CHECK HER OUT, KIMBERLY MCCABE
5th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
6th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN
7th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
8th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
9th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
10th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON

Class 157: GRAND AND RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, KIMBERLY LAFLEUR OR KATHLEEN GREEN
WORLD RESERVE CHAMPION: LOT SA FUN WONDERS ARABELLA, JOHN HAYS OR JANET HAYS OR SAM HAYS

Class 158: GRAND AND RESERVE CHAMPION ROADSTER
WORLD GRAND CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS OR ANNA BARNES
WORLD RESERVE CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON

Class 159: LIBERTY (37 Entries)
CHAMPION: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
RESERVE: JSW ZORROS HUCKLEBERRY BAY, ANGELA HOLMES
3rd PRF ZPOTLESS, MARTHA GALE, PINE RIDGE FARM,LLC
4th REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN
5th CANDYLANDS COCIS WILD GIRL, CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE
6th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
7th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
8th JAZ CASPERS SHADOW, LUKE OR NANCY GRIZZAFFI OR KELLY MEYER, CIRCLE G M
9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
10th JSW ZORROS MR NOBILITY, ANGELA HOLMES

Class F20: FOUR YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (3 Entries)
1st CEDAR CREEKS WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
2nd ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE
3rd TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER

Class F21: THREE YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (6 Entries)
1st OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
2nd WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
3rd LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
4th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN
5th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
6th NMC JUMPIN TO CONCLUSIONS, TODD OR MELISSA NAUMAN


 

October 6, 2012
Classes 160-189 F22, F23
Class 145: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 AND UNDER (7 Entries)
CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS
RESERVE: FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
3rd DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS, DAYSPRING FARM
4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
5th 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE
6th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
7th HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, SUZI OR SHANE PATRICK

Class 160: FOUR YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: CIRCLE K IMPRESSION OF A LADY, JAMES OR LINDA WOODS
RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE
3rd CEDAR CREEKS WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
4th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER
5th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH

Class 161: SENIOR MARES 28 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: STARS GEISHA, MIKE OR ALLISON ROSAUER, STARS MINIATURES
RESERVE: LITTLE KINGS ECHO ANGELIQUE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
4th CENTURY FARMS PUTTING ON THE RITZ, SUZANNE L. SOOTER

Class 162: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (7 Entries)
CHAMPION: LITTLEUN FARMS SEMIS AMBER IDOL, SANDRA REVARD
RESERVE: CANDYLANDS FRENCH KISS, CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE
3rd ARISTOCRATIC DREAM A LITTLE DREAM, MICHAEL OR MARY COLLINGS
4th STAR VALLEYS APRIL SNOW, MARGARET B. CAHILL, STAR VALLEY FARM
5th BELOVEDS HER MAJESTY OLYMPIA, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
6th ALLIANCE MAJESTIC MAIDEN, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
7th DGS SHES GOT GRIT, DARCI ANN GIBBONS

Class 163: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (8 Entries)
CHAMPION: OAK BAY BLACK BEAN SALSA, BRUCE OR PAT PROCTOR
RESERVE: IGF PARTNERS MEMORIELLE, MARTHA S. HICKHAM
3rd J MARS DESTINYS JEWEL, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS
4th FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th LR LET IT ROLL, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH, ROCKING HORSE ACRES
6th FR LM IDOLS FLIRTATIOUS HAWK, CHARLENE EISENMENGER
7th GRF DESIGNERS DUSTY GAL, TONI REECE OR ANDREW MULLER
8th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES

Class 164: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (16 Entries)
CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY, MICHAEL COLLINGS OR SAMMY RUDEL
RESERVE: WESTWIND FARMS PRINCESS BY ATTITUDE, IAN FUCHS & ALANNAH HORROCKS
3rd LM IDOLS CELEBRITY HAWK, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
4th ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
5th WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, DONNA LAVERY
6th SRF SILK STOCKINGS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
7th JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
8th LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER
9th BELOVEDS CHERISH CREATION, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
10th ANOTHER DIMENSION SONOITA TANGO, LORI BARILE, SONOITA HIGHLANDS

Class 165: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLION (20 Entries)
CHAMPION: OAK KNOLLS SHAMUS, DON & NANCY WALTERS
RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH DALES
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
4th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
5th HI STEPPIN BE A SHOWSTOPPER, MARY HOWARD OR KATHLEEN ROBERTSON
6th LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
7th LIBERTYS ECHO DRUMMER, EMILIE OR PAULA BURGIN
8th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
9th OATMEAL ACRE HEE KAN DO IT TOO, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
10th MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI

Class 166: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (18 Entries)
CHAMPION: ASTARTES BLAZIN RAZIN, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE
3rd DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
4th ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
5th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
6th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
7th ASH CREEK DANCE N QUEEN, LAUREN GREAVES/LESSEE
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
9th MTC POSITRACTION, TRAVIS G GREENWOOD & LISA K GREENWOOD
10th MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, DEBORAH PALMER OR HOWARD PALMER

Class 167: SENIOR GELDINGS 30 AND UNDER (4 Entries)
CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, ERIN OR RANDY PETRILLI
RESERVE: INVADERS SO VAIN, JONATHAN S. WHITT
3rd ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th MCCARTHYS SILVER DOLLAR, LAUREN ALLEN-TAUBERT & BRIAN HILL

Class 168: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (11 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th ROYALTYS LITTLE PIERRE, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES
5th ML SUPERSTARS FASCINATING RYTHUM, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM
6th LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, ANDREW MUELLER/LESSEE
7th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
8th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, LINDA & JIM DREEWES
9th MILLWOOD PRINCES TOP STUFF, NICKI L. DOWDLE
10th DOUBLE DIAMONDS BLUE GAMBLER, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE G. MOONEY

Class 169: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (17 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
RESERVE: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL
3rd LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
4th CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, CONNIE B HEATH OR LEE CRUTCHFIELD
5th DAYSPRING GOLDEN CROWN, DRUCILL CROWELL OR ALEX BRIGGS, OR LUCAS TODD HAMB
6th CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, EMILY CONDER
7th LR SCOUTS SUPER STAR, KIM TAYLOR
8th FLYING TAIL VOLTAIRES REMARK, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
9th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
10th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class 170: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ABRIAS DARING RETURN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
4th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 171: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (18 Entries)
CHAMPION: PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
RESERVE: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
3rd ROYALTYS LITTLE PIERRE, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES
4th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE M. DAVID
6th MOUNTAIN MEADOWS STEPPIN OUT, GLEN OR LOUISE FERGUSON, J&M MINIATURES
7th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
8th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, LINDA & JIM DREEWES
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
10th GOODSELLS ROBIN HOODS NITRO, CAMILLE COLLE OR DENNIS COLLE

Class 172: SENIOR STALLIONS 28 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE PRINCE CHARMING, POLLY WEISBERG
RESERVE: MILLWOODS PRINCES LIL BLACK JACK, NICKI L. DOWDLE

Class 173: SENIOR STALLIONS OVER 28 TO 30 (11 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd LIBERTYMERE VELVET BUCKEROOS LEGACY, ROBERT PADULA OR CHRISTINE PADULA, LIBERTYMERE FAR
4th PRF ZPOTLESS, MARTHA GALE, PINE RIDGE FARM,LLC
5th FALLEN ASH FARMS HANDSOME EAGLE, SCOTT ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND
6th TIZ PAINTED FEATHERS DANCING SPIRIT, JOHN HAMILTON & MARSHA LYNN HAMILTON
7th ALLIANCE EXCALIBER, DARL OR FRANCES NIGH
8th FIESTA ACRES STORMY KNIGHT, CHARLOTTE LUPTON OR FRANK LUPTON, REFLECTIONS
9th PURA VIDAS SIGNATURE STARBUCK, GINA MCGILL
10th TRAILS ENDS BULLETT BUCKEROO, SONNIE ANDERSON

Class 174: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (15 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS HAWKS BURTON, TERI SILVA
RESERVE: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd RAVENWOOD THE ONE TO REMEMBER, EGBERT TIEMANN
4th LM IDOLS WATCH ME LIKE A HAWK, DEBRA SAMPLE, SAMPLES MAJESTIC MINIATURES
5th ERL CUTTYS HI CALIBER, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
6th BAR B MIDNIGHT COWBOY, KRISTINA ELSIK OR MICHELLE TOLIUSIS
7th SRF GLADIATOR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
8th DAYSPRING KINGS REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
9th FOXGLOVE HIP TO BE SQUARE, LAURA & DAVID HAGEY
10th ALOHA ACRES AMIRS RALLY EXPRESS, SHELIA BRYANT OR JOHN GRACEY

Class 175: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34 (13 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
RESERVE: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, STEPHANI PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
5th LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
6th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH
7th LIBERTYMERE LEGACYS SOVEREIGN, C. H. OR R. G. PADULA
8th FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK OR KATHRYN LANTZ
9th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFFREY LEVENSTAM, FLYING TAIL FARM
10th LITTLE KINGS GONE BALLISTIC, JUDY CONRAD

Class 176: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (11 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: ALLIANCE BUCKING AND KICKING, DON & NANCY WALTERS
3rd ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON
4th WF PATTONS SHENNANDOAH, GLEN & PAULA MATTHEWS
5th CEDAR CREEKS WILD CARD, DEBBIE EMERY OR ROBERT EMERY
6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN
7th SHADOW BOXS RICOCHET, TARYN WRIGHT
8th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
9th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
10th BRITT HELM SIMPLY SCOTTISH, DEANN LEE CHUMBLEY OR KELSEY CHUMBLEY

Class 177: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
4th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
5th MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
6th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN
7th SAMIS QUIZ KID, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
8th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
9th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON

Class 178: SOLID COLOR STALLIONS AND GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
3rd RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN
4th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH
5th RAVENWOOD THE ONE TO REMEMBER, EGBERT TIEMANN
6th ALURE RANCH SPIRITS RADICAL REVUE, THRECIA RISNER OR BEVERLY ALLEN
7th IONA FARMS MILKY WAY, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
8th MYSTIC MOON VELVETS HOUDINI, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
9th TRAILS ENDS BULLETT BUCKEROO, SONNIE ANDERSON

Class 179: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (14 Entries)
CHAMPION: ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
3rd 7S NASHVILLES MERCEDES, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
4th CANDYLANDS COCIS WILD GIRL, CAMERON NELSON & CINDY MCPIKE
5th SILVER MEADOWS GINGER SNAP, RON OR KIM CLOUGH
6th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY
7th TWFS REBELCHASE ROSE PETAL, PATRICIA A DIEHL
8th BAGPIPE FLATS KILLERS SHE DEVIL, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
9th HI STEPPIN RAZZLE DAZZLE RAINBOW, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
10th ASH CREEK GINGER SNAP, RONALD OR KIM CLOUGH

Class 180: MULTI-COLOR STALLIONS AND GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: LOST SPOKES WINTER DREAMCATCHER, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd CCMF PIANO MANS REFLECTION, TASHA OR JUDY HOLCOMBE
4th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
5th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
6th FALLEN ASH FARMS EXCLUSIVE EAGLE, ASHLEY HARRIS OR GORDON/BONNIE HARRIS
7th FIESTA ACRES STORMY KNIGHT, CHARLOTTE LUPTON OR FRANK LUPTON, REFLECTIONS
8th CIRCLE G GEORGIE PORGIE, LUKE OR NANCY GRIZZAFFI, CIRCLE G MINIATURE HORSE
9th TOMAHAWKS HOT N SPICY, LUKE OR NANCY GRIZZAFFI OR KELLY MEYER, CIRCLE G M
10th LITTLE AMERICAS MY COLOR MAN, TONY OR CAROL GREAVES

Class 181: THREE YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: COH CAJUN CAT, DOMINIQUE JONES/LESSEE
RESERVE: LM IDOLS PISTOLERO HAWK, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
3rd WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
4th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHELIA BRYANT JOHN GRACEY OR PAM BROWN

5th DRM DOUBLE DESTINYS JOKERS WILD, TOM & LINDA MAY, DESERT ROSE MINIATURES
6th ERL RANDOM REVENGE, DEBORAH L. PALMER
7th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
8th AZARIAHS TIGER LILY, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
9th CENTURY FARMS I BE JAMMIN, KATHY COURTNEY
10th NMC JUMPIN TO CONCLUSIONS, TODD OR MELISSA NAUMAN

Class 182: ANTIQUE VEHICLE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: JIMOS QUEEN OF HEARTS, JIMMIE D. SIZEMORE OR MARCIA M. SIZEMORE
RESERVE: TINKERTOYS PIC A WINNER, BOB OR BETTY BRANCH, CIRCLE B MINIATURES
3rd VALDEZ BILL HUTTENEST, BOB OR BETTY BRANCH, CIRCLE B MINIATURES

Class 183: GRAND AND RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
WORLD RESERVE CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR

Class 184: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: CLAYBURYS PRIVATE SCARLET BAY, MICHAEL COLLINGS OR SAMMY RUDEL
WORLD RESERVE CHAMPION: OAK BAY BLACK BEAN SALSA, BRUCE OR PAT PROCTOR

Class 185: GRAND AND RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
WORLD RESERVE CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM

Class 186: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR GELDING

WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
WORLD RESERVE CHAMPION: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL

Class 187: GRAND AND RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
WORLD RESERVE CHAMPION: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, ELIZABETH DALES

Class 188: GRAND AND RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
WORLD RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD

Class 189: WORLD SUPREME HALTER CHAMPION
WORLD GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
WORLD RESERVE CHAMPION: OAK BAY SALSA CHIPOTLE, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND

Class F22: THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (8 Entries)
1st MISS B HAVEN, AUSTIN VAN WYCK OR DEBORAH VAN WYCK
2nd VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
3rd DAYSPRING KINGS REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
4th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
5th SILVER MEADOWS GINGER SNAP, RON OR KIM CLOUGH
6th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
7th IONA FARMS SAME DIFFERENCE, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
8th VERSATILITY FARMS PYROTECHNICS, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class F23: FOUR YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (5 Entries)
1st WESTWIND FARMS AMAZING SIGNATURE, STACY SACHEN OR J RILEY SACHEN GOODE
2nd 7S NASHVILLES MERCEDES, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
3rd BAR NS COMANCHE MOON, BROOKE GLOSSER
4th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
5th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE


Return to Archives Page