American Miniature Horse Youth Association
World Championship Youth Show
September 28 - September 30, 2012
Will Rogers Memorial Center
Fort Worth, Texas

Results of

September 28, 2012
(Classes 1-21)
September 29, 2012
(Classes 22-31)
September 30, 2012
(Classes 32-40)

 

September 28, 2012

Classes 1-21

Class 1: YOUTH ROADSTER 12 AND UNDER (5 Entries)
CHAMPION: WHF QUEEN OF HEARTS, Shown by RILEY NUTTALL
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
3rd SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS TODD HAMBY
4th ROCKING M DOCS SUNDANCE KID, Shown by SHEA N. SLATTERY
5th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, Shown by REBECCA MYERS

Class 2: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 13 TO 18 (7 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, Shown by CASSIDY M. BLANTON
RESERVE: INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd FLAGSTONE FARMS B DAZZLED, Shown by JESSICA MYERS
4th COLUMBIA DANDY KING, Shown by ANNA BARNES
5th BAR NS MAXXXIMUM MOON, Shown by BROOKE GLOSSER
6th LYMRICKS BRAVADO, Shown by JESSICA L PETERSON
7th 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, Shown by BROOKE E PARSLEY

Class 3: YOUTH 7 AND UNDER WITH JUNIOR MARE (86 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by JAY M GRIGGS
RESERVE: VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, Shown by JADE R. PORTER
3rd WINNING STREAKS MAGIC ENCHANTRESS, Shown by JORDAN J HENRICH
4th LITTLE AMERICAS OVEROS MISS TEXAS, Shown by MICHAEL S GARCES
5th ALLURE RANCH SPIRITS CLASS ACT, Shown by MICHAEL JAMES HIMLIN
6th GLENNS PRINZS TEA TIME, Shown by CALEB SPICER

Class 4: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR MARE (12 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by SHEA N. SLATTERY
RESERVE: COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, Shown by EMILEE S PLETT
3rd AVANTES ACES MY OH MY, Shown by BRITTANY L. PORTER
4th GRF LINES DEWDROP, Shown by RYAN W HUDDLESTON
5th OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by KORY LYNN PARSONS
6th LOST SPOKES WD KARMA, Shown by SCOTLYN C LOWE
7th HUNTERBERRY HILL IM JAZZED UP 2 SE, Shown by KAYLA PORTER
8th GLENNS PRINZS TEA TIME, Shown by HALEY G SPICER
9th LITTLE AMERICAS MY SPRING SONG, Shown by ALYSHA D GARCES
10th LITTLE AMERICA GOLD ELEGANCE BOOGIE, Shown by KAMERON M WELMA

Class 5: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR MARE (16 Entries)
CHAMPION: FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, Shown by TAYLOR J. GIBBONS
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by ALEX R BRIGGS
3rd AVANTES ACES MY OH MY, Shown by CAMERON D. NELSON
4th RAVENWOOD DEPUTY FLYER, Shown by DOMINIQUE P JONES
5th OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by SAMANTHA ABBOTT
6th VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, Shown by DANIEL MILLER
7th FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, Shown by MALLORY GRAYSON
8th ALAMOS POES BRASH & SASSY, Shown by AUSTIN G. GOOD
9th SAMIS DOUBLE OH MY, Shown by SARAH A. HUTTER
10th HUNTERBERRY HILL IM JAZZED UP 2 SE, Shown by AVERY C. ROWLAND

Class 6: YOUTH SN WITH GELDING OR MARE (2 Entries)
CHAMPION: BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW, Shown by KAMERON M WELMA
RESERVE: CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, Shown by ELANA K COLEMAN

Class 7: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING 12 & UNDER (14 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by ELIZABETH A BENTON
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS TYMERS TROOPER, Shown by LEIGH ANDRA RYAN
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by JADE R. PORTER
4th GOLD VISIONS HEZ TURBO BOOSTED, Shown by JACKEY K. PYBUS
5th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by RILEY NUTTALL
6th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by EMILEE S PLETT
7th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by LUCAS TODD HAMBY
8th ERL RANDOM REVENGE, Shown by AUSTIN BERGLUND
9th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
10th ZARZUELAS SABROSA, Shown by KAYLA PORTER

Class 8: YOTE EXHIBITING MARE (11 Entries)
CHAMPION: INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
RESERVE: BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
3rd HUMHILLS MISS B HAVEN, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER
4th HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, BRAD & DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATURE
5th DSB BUFFS BOOTY CALL, SHERRY H. CROWE
6th HCM BUCKS MARISOL, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
7th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID H PORTERFIELD OR DARLENE T BRIDGES
8th NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
9th RAVENWOOD A KISS TO REMEMBER, ABBEY OR JOANNE RAICHE
10th INDIAN PEAKS HOT SUMMER NIGHT, JAYMIE OR DALE SIMMERING

Class 9: YOUTH 7 AND UNDER WITH SENIOR MARE (7 Entries)
CHAMPION: DESIGNER BREAKIN THE GOLDEN RULE, Shown by JORDAN J HENRICH
RESERVE: WESTWIND FARMS PRINCESS BY ATTITUDE, Shown by IAN G. FUCHS
3rd HI STEPPIN RAINBOWS FLAMIN FLIRT, Shown by EVELYN I "EVE" DIRKSE
4th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by JADE R. PORTER
5th INDIAN PEAKS HOT SUMMER NIGHT, Shown by TAYLOR N SIMMERING
6th SEVEN ACRES COOKIES N CREAM, Shown by CELESTE LAMONT

Class 10: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR MARE (7 Entries)
CHAMPION: FR LM IDOLS FLIRTATIOUS HAWK, Shown by EMILEE S PLETT
RESERVE: ZARZUELAS SABROSA, Shown by KAYLA PORTER
3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN W HUDDLESTON
4th INDIAN PEAKS HOT SUMMER NIGHT, Shown by KAITLYN SIMMERING
5th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS TODD HAMBY
6th FOUR J GABBRIELLA, Shown by MARIXI M. MALEK
7th OAK BAY TWO TIMES A LADY, Shown by ELANA K COLEMAN

Class 11: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR MARE (11 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by MALLORY GRAYSON
RESERVE: IGF PARTNERS MEMORIELLE, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd LITTLE KINGS BT DESTINY DAISY, Shown by LANDIN DONER
4th OAK BAY BLACK BEAN SALSA, Shown by DOMINIQUE P JONES
5th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
6th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by DANIEL MILLER
7th WINNING STREAKS MISS UNIVERSE, Shown by ALEX R BRIGGS
8th LITTLEUN FARMS SEMIS AMBER IDOL, Shown by BAILEY A. CHALUT
9th FALLEN ASH FARMS PRETTY GRAND, Shown by ABBEY E RAICHE
10th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by KACIE L. MINNER

Class 12: YOUTH SN SHOWMANSHIP (2 Entries)
CHAMPION: KAMERON M WELMA, Showing BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW
RESERVE: ELANA K COLEMAN, Showing CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME

Class 13: YOTE ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
RESERVE: NITE SPECIAL FROM BUCKS IN THE BANK, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
3rd NOSTALGIAS REBEL LUCK, JADE OR HALEY PYBUS & PAT ROBERTSON
4th SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID H PORTERFIELD OR DARLENE T BRIDGES
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD

Class 14: YOUTH SHOWMANSHIP 13 TO 18 (20 Entries)
CHAMPION: AVERY C. ROWLAND, Showing COLUMBIA MIGHTY TITAN
RESERVE: BROOKE GLOSSER, Showing RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER
3rd MOLLIE L. BURGIN, Showing LIBERTYS ROWDY MIRACLE
4th DANIEL MILLER, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU
5th BRIDGET AUTUMN YATES, Showing LA VISTA ALLURE BY M G
6th BROOKE E PARSLEY, Showing LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE
7th KELBI L GRAY, Showing BAGPIPE FLATS HOT SHOT
8th JESSICA L PETERSON, Showing SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE
9th CAMERON D. NELSON, Showing BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION
10th MACLAY D. WALKER, Showing LUCKY FOUR IMPRESSIVE MONTEREY

Class 15: YOUTH SHOWMANSHIP 8 TO 12 (21 Entries)
CHAMPION: BROOKE WOOD, Showing LR SCOUTS NEXT IN LINE
RESERVE: KAYLA PORTER, Showing BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION
3rd MARIXI M. MALEK, Showing FOUR J GABBRIELLA
4th MARGAUX R. MALEK, Showing FOUR J ANGELS N THE INFIELD
5th SCOTLYN C LOWE, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST
6th SKYLOR WALKER, Showing HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE
7th SHEA N. SLATTERY, Showing SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO
8th REBECCA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
9th ELIZABETH A BENTON, Showing CANDYLANDS PATTONED PAYDAY
10th BRITTANY L. PORTER, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU

Class 16: YOUTH SHOWMANSHIP 7 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: JADEYN E GARRETT, Showing LA VISTA ALLURE BY M G
RESERVE: JADE R. PORTER, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU
3rd SYDNEE A FAILLA, Showing CIRCLE G OREO
4th MICHAEL S GARCES, Showing BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW
5th JOHNNY D ZIEAMMERMANN, Showing CMH FOXY LADY
6th CALEB SPICER, Showing GLENNS PRINZS TEA TIME
7th REAGAN A HANSEN, Showing LA VISTA PERFECT FREESTYLE
8th SHELBY D FAILIA, Showing HALLMARKS PHANTOMS VISION
9th GARRETT M SIMMERING, Showing BLUE RIBBON SIMPLY BO JUSTA DANDY
10th LEIGH ANDRA RYAN, Showing TOP TENS BROADWAY PREMIERE

Class 17: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 13 TO 18 (-9 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: LIBERTYS ECHO DRUMMER, Shown by EMILIE C. BURGIN
3rd R BAR CS HES WELL RED, Shown by ANNA BARNES
4th SAMIS BREAK DANCER, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, Shown by DOMINIQUE P JONES
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, Shown by SARAH A. HUTTER
8th HCM BUCKS MARISOL, Shown by AVERY C. ROWLAND
9th BAR NS COMANCHE MOON, Shown by BROOKE GLOSSER
10th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JESSICA MYERS

Class 18: YOUTH 8 TO 12 WITH SENIOR GELDING (17 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by SYDNEY MARIE PARSONS
RESERVE: ML SUPERSTARS FASCINATING RYTHUM, Shown by EMILEE S PLETT
3rd DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by LUCAS TODD HAMBY
4th PRF IN YOUR DREAMS, Shown by AUSTIN BERGLUND
5th PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by SKYLOR WALKER
6th ALLIANCE ZODIACS COLT 45, Shown by BROOKE WOOD
7th ABRIAS SIGNATURE ABSOLUT, Shown by KORY LYNN PARSONS
8th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY L. PORTER
9th MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by KAYLA PORTER
10th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS

Class 19: YOUTH 13 AND OVER WITH SENIOR GELDING (23 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
RESERVE: CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, Shown by SARAH A. HUTTER
4th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, Shown by DOMINIQUE P JONES
5th ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, Shown by MALLORY GRAYSON
6th DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by ALEX R BRIGGS
7th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
8th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, Shown by EMILIE C. BURGIN
9th MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by DANIEL MILLER
10th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER

Class 20: YOUTH 7 & UNDER WITH SENIOR GELDING (12 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by JAY M GRIGGS
RESERVE: CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, Shown by IAN G. FUCHS
3rd MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by JADE R. PORTER
4th R BAR CS HES WELL RED, Shown by BRINLEY MENEFEE
5th WINNING STREAKS MAGIC EXCELLENCE, Shown by JORDAN J HENRICH
6th ERL RANDOM REVENGE, Shown by LEIGH ANDRA RYAN
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, Shown by GRACIE J KACHURIAK
8th LA VISTA ALLURE BY M G, Shown by JADEYN E GARRETT
9th BLUE RIBBON SIMPLY BO JUSTA DANDY, Shown by GARRETT M SIMMERING
10th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by AARON N GRIGGS

Class 21: YOTE CLASSIC PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
RESERVE: BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
3rd HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES
4th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE, OR DEBBIE MEEK
5th SCOTT CREEK TOY 4 ME, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
6th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER
7th SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO, MARIE A POWELL & SHEA SLATTERY
8th CMH FOXY LADY, CATHY OR CARA MARTIN
9th PETER PANN OF NEVERLAND, OLIVIA C REYNOLDS



September 29, 2012

Classes 22 - 31

Class 22: YOUTH OBSTACLE DRIVING 13 TO 18 (17 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by BROOKE E PARSLEY
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th RSB WINNING TRADITION, Shown by BROOKE GLOSSER
6th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
7th ALPHA & OMEGA STORMYS HERO, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
8th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
9th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by ANNA BARNES
10th QUICKSILVERS WINDSTAR, Shown by REGGIE GLOVER

Class 23: YOUTH OBSTACLE DRIVING 12 AND UNDER (9 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
3rd FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by MARGAUX R. MALEK
4th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by MARGAUX R. MALEK
5th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by BRITTANY L. PORTER
6th AL MAX AMIGOS MINI MAX, Shown by MARIXI M. MALEK
7th HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, Shown by EMILY C ANENBERG
8th FOUR J GABBRIELLA, Shown by MARIXI M. MALEK

Class 24: YOUTH HALTER OBSTACLE 13 TO 18 (24
Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
RESERVE: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
4th LUCKY FOUR IMPRESSIVE MONTEREY, Shown by MACLAY D. WALKER
5th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by ANNA BARNES
6th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA MYERS
7th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE L. BURGIN
8th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, Shown by MOLLIE L. BURGIN
9th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by ANNA BARNES
10th LA VISTA ALLURE BY M G, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 25: YOUTH HALTER OBSTACLE 12 AND UNDER (24 Entries)
CHAMPION: HCM NAVAJOS BLACK TIE AFFAIR, Shown by EMILY C ANENBERG
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by BRITTANY L. PORTER
4th ROCKING M DOCS SUNDANCE KID, Shown by SHEA N. SLATTERY
5th FOUR J GABBRIELLA, Shown by MARIXI M. MALEK
6th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by MARGAUX R. MALEK
7th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by MARGAUX R. MALEK
8th LITTLE AMERICAS D S AT LAST, Shown by SCOTLYN C LOWE
9th HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by TAYLOR NICOLE DAVIES
10th AL MAX AMIGOS MINI MAX, Shown by MARIXI M. MALEK

Class 26: YOUTH HUNTER 13 TO 18 (37 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
4th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, Shown by MOLLIE L. BURGIN
5th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, Shown by MOLLIE L. BURGIN
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
7th LAUREL ACRES DAREDEVIL DIFFERENCE, Shown by GRACIE TAYLOR
8th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
9th HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
10th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by AVERY C. ROWLAND

Class 27: YOUTH HUNTER 12 AND UNDER (33 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: HI SPIRIT CRYSTAL COUNTRY PRIDE, Shown by SKYLOR WALKER
3rd LAZERS ETERNAL FREEDOM, Shown by CASEY L BOYER
4th ALLIANCE ZODIACS COLT 45, Shown by BROOKE WOOD
5th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
6th SHOWCASE PURE BUCK N BRONCO, Shown by SHEA N. SLATTERY
7th LITTLE AMERICAS D S AT LAST, Shown by SCOTLYN C LOWE
8th ERL RANDOM REVENGE, Shown by AUSTIN BERGLUND
9th HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by TAYLOR NICOLE DAVIES
10th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by MARGAUX R. MALEK

Class 28: YOUTH JUMPER 13 TO 18 (18 Entries)
CHAMPION: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by ANNA BARNES
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
3rd STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
5th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, Shown by EMILIE C. BURGIN
6th LA VISTA ALLURE BY M G, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES
6th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON
6th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by SARAH M JOHNSON
6th CANTERBURY BUCKANEER, Shown by JESSICA BENNETT
10th HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by BRIDGET AUTUMN YATES

Class 29: YOUTH JUMPER 12 AND UNDER (11 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY L. PORTER
3rd HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by TAYLOR NICOLE DAVIES
4th TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by AUSTIN BERGLUND
5th FOUR J BJS DANDY FIREWORKS, Shown by MARGAUX R. MALEK
6th AL MAX AMIGOS MINI MAX, Shown by MARIXI M. MALEK
7th ALLIANCE ZODIACS COLT 45, Shown by BROOKE WOOD
8th FOUR J ANGELS N THE INFIELD, Shown by MARGAUX R. MALEK
9th WIZARDS SPELL ROWDY LUCKY 4 SHEETON, Shown by CASEY L BOYER
9th LAZERS ETERNAL FREEDOM, Shown by CASEY L BOYER

Class 30: YOUTH ROADSTER 13 TO 18 (10 Entries)
CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, Shown by ANNA BARNES
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON D. NELSON
3rd SAMIS TRIPOLI, Shown by CASSIDY M. BLANTON
4th ROGERS HSR CHECK MATE, Shown by PAIGE VAN WYCK
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
6th LAUREL ACRES DAREDEVIL DIFFERENCE, Shown by GRACIE TAYLOR
7th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, Shown by MOLLIE L. BURGIN
8th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON
9th NOSTALGIAS REBEL LUCK, Shown by HALEY ROSE PYBUS
10th CENTURY FARMS ARABIAN CHEROKEE, Shown by ANIJAH "GABE" SMITH

Class 31: YOTE SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON




September 30, 2012

Classes 32-50

Class 32: YOTE COUNTRY PLEASURE DRIVING (8 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
RESERVE: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
3rd SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, DAVID H PORTERFIELD OR DARLENE T BRIDGES
4th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
6th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
7th ALOHA ACRES ADARS HOT SHOT, VICTORIA L CHALUT OR BAILEY A CHALUT
8th MAESTROS TOY ENCORE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH

Class 33: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: HHF WALKIN ON THE WILD SIDE, Shown by EVELYN I "EVE" DIRKSE

Class 34: YOTE EXHIBITING GELDING (16 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER
RESERVE: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, LORI WALKER
3rd VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, OR AV
4th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
5th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
6th CCMF ALLIANCE PRODAJAY, BOBBIE BRIGGS
7th ALOHA ACRES ADARS HOT SHOT, VICTORIA L CHALUT OR BAILEY A CHALUT
8th HOPKINS DARK AND CHARISMATIC, HARRY & DEBORA MINNER & KACIE MINNER
9th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
10th TMM MONEY MASTER, KIM TAYLOR

Class 35: YOUTH 7 & UNDER WITH JUNIOR GELDING (4 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPEROR, Shown by JORDAN J HENRICH
RESERVE: ALLURE RANCH SPIRITS KINGS RANSOM, Shown by MICHAEL JAMES HIMLIN
3rd RFM UNDISPUTED SILVER LINING, Shown by IAN G. FUCHS
4th LA VISTA PERFECT FREESTYLE, Shown by REAGAN A HANSEN

Class 36: YOUTH 8 TO 12 WITH JUNIOR GELDING (4 Entries)
CHAMPION: PURA VIDAS ELVIS, Shown by SYDNEY MARIE PARSONS
RESERVE: HYTIDE LYRICAL BLESSING, Shown by LUCAS TODD HAMBY
3rd LOS ARBOLES ITS A CINCH, Shown by EMILEE S PLETT
4th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by RYAN W HUDDLESTON

Class 37: YOUTH 13 AND OVER WITH JUNIOR GELDING (6 Entries)
CHAMPION: STARS GENUINE GRANITE, Shown by DOMINIQUE P JONES
RESERVE: STARS FR TUX N TAILS, Shown by BROOKE GLOSSER
3rd HYTIDE LYRICAL BLESSING, Shown by ALEX R BRIGGS

4th LM IDOLS FELIX, Shown by LANDIN DONER
5th TMM MONEY MASTER, Shown by GRACIE TAYLOR
6th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by KACIE L. MINNER

Class 38: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING 12 AND UNDER (12 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by REBECCA MYERS
3rd SILVER MEADOWS DANS WILD & WICKED, Shown by LUCAS TODD HAMBY

4th TEN LS REDI OR NOT, Shown by ELIZABETH A BENTON
5th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY L. PORTER
6th BAGPIPE FLATS KILLERS SHE DEVIL, Shown by EVELYN I "EVE" DIRKSE
7th FREEDOM HILL FARMS BUCK N DIVE, Shown by JACKEY K. PYBUS
8th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by JADE R. PORTER
9th ROCKING M DOCS SUNDANCE KID, Shown by SHEA N. SLATTERY
10th HALLMARKS PHANTOMS VISION, Shown by TAYLOR NICOLE DAVIES

Class 39: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING 13 TO 18 (17 Entries)
CHAMPION: SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by BROOKE E PARSLEY
RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd COH CAJUN CAT, Shown by DOMINIQUE P JONES
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY M. BLANTON
5th ZARZUELAS SABROSA, Shown by CAMERON D. NELSON
6th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE
7th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
8th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by ANNA BARNES
9th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, Shown by DANIEL MILLER
10th OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by SAMANTHA ABBOTT

Class 40: YOUTH COSTUME (13 Entries)
CHAMPION: CIRCLE G OREO, Shown by SYDNEE A FAILLA
RESERVE: BARB DESTINYS OVER THE RAINBOW, Shown by KAMERON M WELMA

3rd TOP TENS BROADWAY PREMIERE, Shown by LEIGH ANDRA RYAN
4th A STABLE BUSINESS STEPPIN UP 2 BAT, Shown by CELESTE LAMONT
5th PETER PANN OF NEVERLAND, Shown by OLIVIA C REYNOLDS
6th BRANDYWINE CAVALIERS UPTOWN SWELL, Shown by GARRETT M SIMMERING
7th BAGPIPE FLATS KILLERS SHE DEVIL, Shown by EVELYN I "EVE" DIRKSE
8th LITTLE AMERICAS STRUTTIN SKYWALKER, Shown by MICHAEL S GARCES
9th CMH ROBERT H SOX, Shown by LARRY D ZIEAMMERMANN
10th LA VISTA PERFECT FREESTYLE, Shown by REAGAN A HANSEN


Return to Archives Page