Return To Archives Page



American Miniature Horse Association
2012 Western Championship Show
July 20-22, 2012
Oregon Horse Center
Eugene OR


Official Results
July 20, 2012
(1 thru 60)
July 21, 2012
(61 thru 121)
July 22, 2012
(122 thru 182)

 

Day 1

Class 1: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13-18 YEARS (8 Entries)
CHAMPION: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
RESERVE: SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA PETERSON
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
4th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by KATELYN PETERSON
5th HILL CREEKS DANCIN NICKERS, Shown by MADISON HOLLY
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
7th FARMYARD FROLIC BRONCO BUSTER, Shown by KIMBERLY EASTON
8th SAMIS PLAID PANTS, Shown by KAILEE MICHELSEN

Class 2: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by BRITTANY PORTER
RESERVE: CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW
3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
5th HEERMANN LAURIES BT TOM TOM, Shown by SKYLAR HEERMANN
6th DIAMOND F SPECIAL EDITION, Shown by DEVLIN NEWNHAM

Class 3: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
RESERVE: SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PAT MCGINNIS
3rd FARMYARD FROLIC BRATIANA, Shown by KATIE HANSEN
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
5th HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, Shown by KIM SWEATT
6th TOMAHAWKS ENCHANTED DANDY, Shown by JESSICA BEU
7th DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIM SWEATT
8th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by KERRI GRIGGS
9th MOUNTAIN MEADOWS TYMELESS FLIRT, Shown by AMY LACY

Class 4: OPEN OBSTACLE DRIVING (8 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
5th MOUNTAIN MEADOWS TYMELESS FLIRT, AMY LACY
6th CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY BALSHAW
7th HEERMANN TORPEDOS P T CRUISER, CAROLE HEERMANN
8th HEERMANN LAURIES BT TOM TOM, CAROLE HEERMANN

Class 5: THREE & FOUR-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entries)
CHAMPION: MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI

Class 6: AMATEUR ROADSTER (4 Entries)
CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY MCPIKE
3rd REKOS MISS SNIPS, Shown by MEGAN CHAPMAN
4th MISS OKLAHOMA, Shown by PAUL HYDE

Class 7: Senior Mares - 28 & Under (0 Entries)

Class 8: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (1 Entry)
CHAMPION: QUINTESSA TRIBUTE VIVA LA VIDA, MIKE OR KERRI GRIGGS

Class 9: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (3 Entries)
CHAMPION: MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, WAYNE & TIFFANY PORTER & JAMES & SHARYN MELLINGER
RESERVE: SIERRA PHOENIX IN KA HOOTS, KIM OR STEVE STERCHI OR MEGAN CHAPMAN
3rd VINTAGE FARMS MADISON BEY, DAWN SAYLES

Class 10: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (6 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, DONNA LAVERY
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY SERENADE, STACY SCORE OR KIMBERLY SWEATT OR KELLY CAMPBELL
3rd SCOTT CREEK MOMENTUM DOT COM, NICKIE GUNTHER
VIEWCREST HONOR AND GRACE, TIMOTHY HALDERMAN OR HELEN HALDERMAN
WILLOWIST GOLDEN CASCADE, MARY A. MOLDOWAN
HEERMANN BRAVES PRETTY WOMAN, CAROLE OR DAN HEERMANN

Class 11: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (14 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by BROOKE PARSLEY
3rd SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA PETERSON
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CASSIDY BLANTON
5th ZARZUELAS SABROSA, Shown by CAMERON NELSON
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
7th OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
8th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA MYERS
9th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, Shown by SARAH HUTTER
10th MOSTLY MINNIS LAST CHANCE, Shown by BRITTANY RIGGS

Class 12: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS SABROSA, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by JADE PORTER
3rd DIAMOND F SPECIAL EDITION, Shown by DEVLIN NEWHAM
4th MINI EAGLE DESTINED TO BE LOVED, Shown by KYLEE MCKEREGHAN
5th EMERALD VALLEYS STRIKE IT LUCKY, Shown by PARKER CREECY
6th SAMIS PLAID PANTS, Shown by KIRA NELSON
7th MMO CODY, Shown by BROOKLYN ERVIN
8th DD INVADERS ADDICTION, Shown by BRADY GRIGGS

Class 13: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (3 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON OR R OR S SCHEURING
RESERVE: INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M DEMPSEY

Class 14: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARES - LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: MISS OKLAHOMA, Shown by PAUL HYDE

Class 15: AOTE Senior Mares - Level 2 (0 Entries)

Class 16: Amateur Senior Mares - Level 1 - 30 & Under (0 Entries)

Class 17: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 1 - OVER 30 TO 34 (4 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MOMENTUM DOT COM, Shown by NICKIE GUNTHER
RESERVE: VIEWCREST HONOR AND GRACE, Shown by HELEN HALDERMAN
3rd SIERRA PHOENIX IN KA HOOTS, Shown by MEGAN CHAPMAN
4th MISS OKLAHOMA, Shown by PAUL HYDE

Class 18: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 2 - 30 & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: QUINTESSA TRIBUTE VIVA LA VIDA, Shown by KERRI GRIGGS

Class 19: AMATEUR SENIOR MARES - LEVEL 2 - OVER 30 TO 34 (3 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, Shown by DONNA LAVERY
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY SERENADE, Shown by KELLY CAMPBELL
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIM SWEATT

Class 20: Adult Special Needs Exhibiting A Mare (0 Entries)

Class 21: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (15 Entries)
CHAMPION: SAMIS VEGAS KNIGHT, PAT OR LINDA MCGINNIS
RESERVE: RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
3rd DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, TAMMY S OSGOOD
4th ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
5th DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT
6th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, KIM OR STEVE STERCHI OR ASHLAN BROWN OR M CHAPMAN
7th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, KERI OR LAURA LEE
8th SUNNYVALE DEALERS HIGH ROLLER, JOHN OR HEATHER WARD
9th MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, KRYSTAL BOLLES
10th MINI EAGLE DESTINED TO BE LOVED, LINDA J DAY

Class 22: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (4 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS
RESERVE: DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
3rd SAMIS QUIZ KID, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI
4th LYMRICKS BRAVADO, LINDA OR PAT MCGINNIS

Class 23: THREE & FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
3rd TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN DAYTON
4th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
5th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, JIM OR LINDA DREEWES
6th CANDYLANDS COCIS WILD GIRL, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
7th GALLERY ORIGINAL MISS PERPHECTION, STACY WILKERSON OR CHERIE SMITH
8th SIERRA PHOENIX IN KA HOOTS, KIM OR STEVE STERCHI OR MEGAN CHAPMAN
9th THOUSAND OAKS STERLINGS CINNABAR, CHERIE OR RAY KRAMER
10th VIEWCREST HONOR AND GRACE, TIMOTHY OR HELEN HALDERMAN

Class 24: YOUTH JUMPER - 13-18 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
RESERVE: SAMIS PLAID PANTS, Shown by KAILEE MICHELSEN
3rd COLUMBIA MIGHTY TITAN, Shown by AVERY ROWLAND
4th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by KATELYN PETERSON
5th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by CAMERON NELSON
5th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA PETERSON
7th VINTAGE FARMS ROMANTIC RUMBA, Shown by GABRIELLE LONGMIRE

Class 25: YOUTH JUMPER - 12 YEARS & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY PORTER
3rd CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW

Class 26: AMATEUR JUMPER (2 Entries)
CHAMPION: CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, Shown by PAIGE DEWOLFF
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO

Class 27: OPEN JUMPER (3 Entries)
CHAMPION: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
RESERVE: CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY BALSHAW

Class 28: Multiple Hitch - Light Harness (0 Entries)

Class 29: LADIES ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: REKOS MISS SNIPS, KIM OR STEVE STERCHI OR MEGAN CHAPMAN
RESERVE: HEERMANN LAURIES BT TOM TOM, CAROLE HEERMANN

Class 30: TWO YEAR OLD MARES OVER 31 TO 33 (6 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS NEW MOON, MIKE OR KERRI GRIGGS
RESERVE: VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, ANN SILCOCK
3rd MOUNTAIN MEADOWS EAGLES ENCHANTRESS, JENNIFER OR ADELYN ROWLAND
4th FOXGLOVE TO BE CHARISMATIC, LAURA AND DAVID HAGEY
5th WINSOME SAVED THE BEST FOR LAST, JANE E TAYLOR
6th GALLERY ORIGINALS LISAS PRINCESS, BETTY KENNEDY

Class 31: Two-Year-Old Mares - Over 29 to 31 (0 Entries)

Class 32: Two-Year-Old Mares - 29 & Under (0 Entries)

Class 33: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (15 Entries)
CHAMPION: MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI
RESERVE: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
3rd HALF MEASURES A GAMBLING MAN FACES, DENNIS & JAN HANEY & KIMBERLY SWEATT
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, MARTY & CHERYL HOLLY & KRISTI HOLLY
5th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
6th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
7th HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN
8th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, JIM OR LINDA DREEWES
9th COLUMBIA TRIFECTA, KATHY HOWARD
10th THOUSAND OAKS STERLINGS CINNABAR, CHERIE OR RAY KRAMER

Class 34: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (20 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: HCM BUCKS MARISOL, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
4th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN OR KIMBERLY SWEATT
5th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M DEMPSEY
6th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS
7th BAR NS CHECK OUT MY ASSETS, TAMMY OSGOOD OR DOROTHY WHITEMAN
8th CANDYLANDS COCIS WILD GIRL, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
9th GALLERY ORIGINAL MISS PERPHECTION, STACY WILKERSON OR CHERIE SMITH
10th TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN DAYTON

Class 35: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (12 Entries)
CHAMPION: WINGATES ADORE MI, KELLY CAMPBELL OR DAVID CAIRNS
RESERVE: QF VESTA DI DOMINUS, MIKE OR KERRI GRIGGS
3rd LOMBARDS CANADIAN ALACADEBRA, J OR B CUNNINGHAM OR L OR J HUMPHREYS
4th QF ENTRANA DI DOMINUS, SHEILA BRYANT & JOHN GRACEY
5th PSMH CATCH ME IF U CAN, CHERIE OR RAY KRAMER
6th OAK BAY JESS AN ANNIVERSARY GIFT, SHERYL PETERSON
7th PURA VIDAS JUST SO FANCY, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
8th WINSOMES BEST ALIBI, JANE E TAYLOR
9th SCOTT CREEK PRECIOUS COMMOTION, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS
10th SCOTT CREEK MONARCH APOLLO ELATION, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS OR VICTORIA OLSON

Class 36: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (5 Entries)
CHAMPION: HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, JENNIFER ROWLAND
RESERVE: CMC RG NOT A SPOT FORGOTTEN, MOTHER MARIJA SHIELDS
3rd SAMIS DOUBLE OH MY, RON OR SAMI SCHEURING
4th SCOTT CREEK RED HOT COMMOTION, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS
5th STETSONS HEAVEN KNOWS BEST, JANE E TAYLOR

Class 37: YEARLING MARES 28 AND UNDER (3 Entries)
CHAMPION: KKMC WINDYS WASCALLY WABBIT, KRISTY L PRUETT
RESERVE: CASINO GOLD VADERS GOLD DUST, D ROXANNE HOOD
3rd RAMAKERS HIGH BLUE SKY, JANINE MCDONALD

Class 38: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (3 Entries)
CHAMPION: G ORIGINALS PHENS PHASION STAR, HELYNN EMORY
RESERVE: SCOTT CREEK INDI PASSION PEG, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS
3rd G ORIGINALS PHENS PHORTUNE TELLER, LISA PICHLER

Class 39: Weanling Mares - 26 & Under (0 Entries)

Class 40: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (6 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT
RESERVE: MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
3rd LMAS FLYING FIRST CLASS, VOLKER SCHUMANN
4th 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE
5th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN
6th RIVERBURGHS DANA REEVE, LINDA J DAY

Class 41: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (1 Entry)
CHAMPION: HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY Shown by MADISON HOLLY

Class 42: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: OAK BAY SALSA CALIENTE, MIKE OR KERRI GRIGGS
3rd SAMIS VEGAS KNIGHT, PAT OR LINDA MCGINNIS
4th MINI V RAIDERS TOULOUSE, WILLIAM OR DEE SAMPLE OR BARBARA HALEY
5th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON
6th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
7th MINI EAGLE DESTINED TO BE LOVED, LINDA J DAY
8th OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, GARRET HARRINGTON
9th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, RICK OR JANET PEARSALL OR TONYA PEARSALL
10th WILLOWIST GOLDEN CASCADE, MARY A MOLDOWAN

Class 43: SOLID COLOR MARES (5 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
RESERVE: RAMAKERS HIGH BLUE SKY, JANINE MCDONALD
3rd VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, ANN SILCOCK
4th VINTAGE FARMS MADISON BEY, DAWN SAYLES
5th HEERMANN BRAVES PRETTY WOMAN, CAROL OR DAN HEERMANN

Class 44: MULTI-COLOR MARES (8 Entries)
CHAMPION: GALLERY ORIGINAL MISS PERPHECTION, STACY WILKERSON OR CHERIE SMITH
RESERVE: BAR NS CHECK OUT MY ASSETS, TAMMY OSGOOD OR DOROTHY WHITEMAN
3rd FOXGLOVE TO BE CHARISMATIC, LAURA AND DAVID HAGEY
4th WINSOME SAVED THE BEST FOR LAST, JANE E TAYLOR
5th SCOTT CREEK MOMENTUM DOT COM, NICKIE GUNTHER
6th VIEWCREST HONOR AND GRACE, TIMOTHY OR HELEN HALDERMAN
7th COUNTRY RDS HUGHSTONS YELLOW ROSE, KATHLEEN SAMMONS
8th SCOTT CREEK RED HOT COMMOTION, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS

Class 45: MARE & CURRENT YEAR FOAL (2 Entries)
CHAMPION: SG CAREER GIRL, BETTY KENNEDY
RESERVE: HALLMARKS BOOMERS BRYANNE, BETTY KENNEDY

Class 46: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED MARES - 18 YEARS & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by MADISON HOLLY
RESERVE: HCM BUCKS MARISOL, Shown by AVERY ROWLAND
3rd VFM IMA FRENCH MISS, Shown by OLIVIA ABBOUD
4th SHALAMARA ACRES SHAMIKO, Shown by REBEKAH LONGMIRE
5th DARDANS ASSUREDLY SOPHISTICATED, Shown by BRITTANY RIGGS
6th WINSOMES FOR YOUR EYES ONLY, Shown by MARISSA ERVIN
7th MOSTLY MINNIES MYSTICAL VALINTINE, Shown by KIMBERLY EASTON

Class 47: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by JADE PORTER
RESERVE: ZARZUELAS SABROSA, Shown by OLIVIA SHERMAN
3rd QUINTESSA TRIBUTE VIVA LA VIDA, Shown by JAY GRIGGS
4th WINSOMES FOR YOUR EYES ONLY, Shown by MARISSA ERVIN
5th BONSAI RUN VALENCIA, Shown by PAYTEN CREECY
6th FARMYARD FROLIC BRATIANA, Shown by BENJAMIN HANSEN

Class 48: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 8-12 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS SABROSA, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: QUINTESSA TRIBUTE VIVA LA VIDA, Shown by MALLORY COLWELL
3rd SHALAMARA ACRES SHAMIKO, Shown by REBEKAH LONGMIRE
4th ALPENGLOW COMOTIONS ANTARA, Shown by KIRA NELSON
5th HEERMANN BRAVES PRETTY WOMAN, Shown by SKYLAR HEERMANN

Class 49: YOUTH EXHIBITING A SENIOR MARE - 13-18 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by MADISON HOLLY
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by DANIEL MILLER
3rd MOUNTAIN MEADOWS BEY SERENADE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
4th QUINTESSA TRIBUTE VIVA LA VIDA, Shown by RACHAEL COLWELL
5th SCOTT CREEK MOMENTUM DOT COM, Shown by GABRIELLE LONGMIRE
6th VFM IMA FRENCH MISS, Shown by OLIVIA ABBOUD
7th GALLERY ORIGINAL MISS PERPHECTION, Shown by HAYDEN DEUNA

Class 50: Youth Special Needs Exhibiting A Mare Or Gelding (0 Entries)

Class 51: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (13 Entries)
CHAMPION: HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN ROWLAND
RESERVE: JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS
3rd FINCH MEADOW ESPRIT, Shown by AMY LACY
4th TACOMA SCHOONER SUPREME, Shown by SUE ANN DAYTON
5th SIERRA PHOENIX IN KA HOOTS, Shown by MEGAN CHAPMAN
6th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, Shown by ED WATSON
7th RHMF LIL INSTIGATOR, Shown by CINDY SAUM
8th THOUSAND OAKS STERLINGS CINNABAR, Shown by CHERIE KRAMER
9th VINTAGE FARMS CLASSIC TOUCH, Shown by MARGUERITE DULIK
10th HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, Shown by KATIE HANSEN

Class 52: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: MTC EASTER BUCK, Shown by KATHY COURTNEY
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY MCPIKE
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIM SWEATT
4th SAMIS BREAK DANCER, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
5th BAR NS CHECK OUT MY ASSETS, Shown by TAMMY OSGOOD
6th FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by DENISE WATSON
7th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, Shown by JOANNE ROSS
8th BHF DYNAMIC PRIZM, Shown by JOAN CUNNINGHAM

Class 53: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (1 Entry)
CHAMPION: GTC RYDERS HEXBREAKER, LISA RAE PICHLER & RYDER PICHLER

Class 54: TWO YEAR OLD GELDINGS (1 Entry)
CHAMPION: RHMF GEMINIS SPARKLIN KID, CINDY IRENE SAUM

Class 55: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (10 Entries)
CHAMPION: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIM SWEATT
RESERVE: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
3rd DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, Shown by TAMMY OSGOOD
4th MINI V RAIDERS TOULOUSE, Shown by WILLIAM SAMPLE
5th COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, Shown by DIANE DORIGAN
6th MOUNTAIN MEADOWS TYMELESS FLIRT, Shown by AMY LACY
7th DIAMOND F SPECIAL EDITION, Shown by SUSAN LANGFELDER
8th RHMF BAYLEES JAMAICA BAY, Shown by JULIE HEMENWAY
9th OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, Shown by GARRET HARRINGTON
10th CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, Shown by PAIGE DEWOLFF

Class 56: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (8 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
RESERVE: DIAMOND F SPECIAL EDITION, Shown by DEVLIN NEWNHAM
3rd VFM TOUR DE FRANCE, Shown by KELSEY LOGUE
4th FARMYARD FROLIC BRONCO BUSTER, Shown by KIMBERLY EASTON
5th MOSTLY MINNIS LAST CHANCE, Shown by BRITTANY RIGGS
6th MMO CODY, Shown by BROOKLYN ERVIN
7th EMERALD VALLEYS STRIKE IT LUCKY, Shown by PARKER CREECY
8th DD INVADERS ADDICTION, Shown by AARON GRIGGS

Class 57: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE JUNIOR MARE
CHAMPION: WINGATES ADORE MI, KELLY CAMPBELL OR DAVID CAIRNS
RESERVE: HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, JENNIFER ROWLAND

Class 58: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE SENIOR MARE
CHAMPION: WINNING STREAKS EXCEPTIONAL DREAM, DONNA LAVERY
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, WAYNE & TIFFANY PORTER & JAMES & SHARYN MELLINGER

Class 59: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE JUNIOR GELDING
GRAND CHAMPION: GTC RYDERS HEXBREAKER, LISA RAE PICHLER & RYDER PICHLER
RESERVE CHAMPION: RHMF GEMINIS SPARKLIN KID, CINDY IRENE SAUM

Class 60: LIBERTY (32 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS COCIS WILD GIRL, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: MISS OKLAHOMA, POLLY OR PAUL HYDE
3rd KKMC WINDYS WASCALLY WABBIT, KRISTY L PRUETT
4th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, WAYNE OR TIFFANY PORTER
5th FARMYARD FROLIC A TOY TO BE, JODIE & JACOB BENNETT
6th HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, JENNIFER ROWLAND
7th MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN, AMY L LACY
8th MAESTROS TOY ENCORE, KERRI OR MIKE GRIGGS
9th HEERMANN RHYTHMS SWEET FANFARE, CAROLE OR DAN HEERMANN
10th GRAHAMS RAGTIME, JOHN OR KIM SWEATT



Day 2

Class 61: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13-18 YEARS (16 Entries)
CHAMPION: SAMIS PLAID PANTS, Shown by KAILEE MICHELSEN
RESERVE: SUNBAR ZIPPER, Shown by MADISON HOLLY
3rd SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA PETERSON
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JESSICA MYERS
5th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DANIEL MILLER
7th HILL CREEKS DANCIN NICKERS, Shown by MADISON HOLLY
8th COLUMBIA MIGHTY TITAN, Shown by AVERY ROWLAND
9th VFM TOUR DE FRANCE, Shown by KELSEY LOGUE
10th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by KATELYN PETERSON

Class 62: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (13 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: SHALAMARA ACRES SHAMIKO, Shown by REBEKAH LONGMIRE
3rd SAMIS PLAID PANTS, Shown by KIRA NELSON
4th CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW
5th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by BRITTANY PORTER
6th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
7th EMERALD VALLEYS STRIKE IT LUCKY, Shown by PARKER CREECY
8th FARMYARD FROLIC BRATIANA, Shown by BENJAMIN HANSEN
9th WINSOMES FOR YOUR EYES ONLY, Shown by MARISSA ERVIN

Class 63: AMATEUR HALTER OBSTACLE (9 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIM SWEATT
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIM SWEATT
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY MCPIKE
4th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
5th CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, Shown by PAIGE DEWOLFF
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
7th FARMYARD FROLIC BRATIANA, Shown by KATIE HANSEN
8th MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN, Shown by AMY LACY
9th TOMAHAWKS ENCHANTED DANDY, Shown by JESSICA BEU

Class 64: OPEN HALTER OBSTACLE (9 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN OR KIMBERLY SWEATT
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
4th CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, PAIGE DEWOLFF
5th DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT
6th CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY BALSHAW
7th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, JIM OR LINDA DREEWES
8th SCOTT CREEK MYSTICAL CALENDAR GIRL, SHERI J DEUNA OR LARRY OR JOYCE MURPHY
9th MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN, AMY L LACY

Class 65: THREE & FOUR-YEAR-OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
RESERVE: ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
3rd SUNNYVALE DEALERS HIGH ROLLER, JOHN OR HEATHER WARD
4th CENTURY FARMS I BE JAMMIN, KATHY COURTNEY
5th COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, DIANE DORIGAN

Class 66: COUNTRY PLEASURE DRIVING MARES (10 Entries)
CHAMPION: HCM BUCKS MARISOL, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, MARTY & CHERYL HOLLY & KRISTI HOLLY
3rd BAR NS CHECK OUT MY ASSETS, TAMMY OSGOOD OR DOROTHY WHITEMAN
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN OR KIMBERLY SWEATT
5th SIERRA PHOENIX IN KA HOOTS, KIM OR STEVE STERCHI OR MEGAN CHAPMAN
6th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, WAYNE & TIFFANY PORTER & JAMES & SHARYN MELLINGER
7th CANDYLANDS COCIS WILD GIRL, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
8th GALLERY ORIGINAL MISS PERPHECTION, STACY WILKERSON OR CHERIE SMITH
9th BONSAI RUN VALENCIA, JAMAE HILLIARD CREECY
10th VIEWCREST HONOR AND GRACE, TIMOTHY OR HELEN HALDERMAN

Class 67: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (13 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, MIKE OR KERRI GRIGGS
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, JAMES & SHARYN MELLINGER
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M DEMPSEY
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th ABRIAS SIGNATURE ABSOLUTE, JANICE KIELER
6th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
7th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, KIM OR STEVE STERCHI OR ASHLAN BROWN OR M CHAPMAN
8th COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, DIANE DORIGAN
9th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
10th RS MANE ATTRACTION, MEL SANDERS

Class 68: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (5 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
RESERVE: FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, ED OR DENISE WATSON
3rd SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, JIM OR LINDA DREEWES
4th VINTAGE FARMS BACHATA BEY, DAWN SAYLES
5th BHF DYNAMIC PRIZM, L OR J HUMPHREYS OR J OR B CUNNNINGHAM

Class 69: SENIOR GELDINGS 30 AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN, AMY L LACY
RESERVE: HEERMAN JIMMYS ROUGH & ROWDY, JULIE OR GRACE KIRK

Class 70: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entry)
CHAMPION: DESERT SHADOWS MOON FLASH, Shown by ALLISON BRAUN

Class 71: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (1 Entry)
CHAMPION: HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, Shown by MADISON HOLLY

Class 72: COUNTRY PLEASURE DRIVING STALLIONS (14 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
3rd MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M DEMPSEY
5th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN OR KIMBERLY SWEATT
6th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS
7th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
8th COLUMBIA TRIFECTA, KATHY HOWARD
9th TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN DAYTON
10th HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN

Class 73: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, Shown by DIANE DORIGAN
RESERVE: RHMF BAYLEES JAMAICA BAY, Shown by JULIE HEMENWAY
3rd FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by ED WATSON
4th BELLISSIMA BODA BING BODA BOOM, Shown by NICKIE GUNTHER
5th MINI V RAIDERS TOULOUSE, Shown by WILLIAM SAMPLE
6th FINCH MEADOW ESPRIT, Shown by AMY LACY
7th CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, Shown by PAIGE DEWOLFF

Class 74: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 (3 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN ROWLAND
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIM SWEATT
3rd FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by DENISE WATSON

Class 75: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - 30 & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN, Shown by AMY LACY

Class 76: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - OVER 30 TO 34 (9 Entries)
CHAMPION: COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, Shown by DIANE DORIGAN
RESERVE: RHMF BAYLEES JAMAICA BAY, Shown by JULIE HEMENWAY
3rd FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by ED WATSON
4th BELLISSIMA BODA BING BODA BOOM, Shown by NICKIE GUNTHER
5th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by MEGAN CHAPMAN
6th MINI V RAIDERS TOULOUSE, Shown by WILLIAM SAMPLE
7th BHF DYNAMIC PRIZM, Shown by JOAN CUNNINGHAM
8th FINCH MEADOW ESPRIT, Shown by AMY LACY
9th CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, Shown by PAIGE DEWOLFF

Class 77: Amateur Senior Geldings - Level 2 - 30 & Under (0 Entries)

Class 78: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - OVER 30 TO 34 (5 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by JAMES MELLINGER
3rd FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, Shown by DENISE WATSON
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO

Class 79: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A STALLION OR GELDING (1 Entry)
CHAMPION: SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS

Class 80: PRODUCE OF DAM (1 Entry)
CHAMPION: FIRST KNIGHTS PRECIOUS MOMENTS, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS

Class 81: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: SAMIS QUIZ KID, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI
RESERVE: 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M DEMPSEY
4th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN

Class 82: YOUTH ROADSTER - 12 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: HEERMANN LAURIES BT TOM TOM, Shown by SKYLAR HEERMANN

Class 83: YOUTH ROADSTER - 13-18 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
RESERVE: ROGERS HSR CHECK MATE, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, Shown by MADISON HOLLY
4th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA PETERSON
5th SAMIS TRIPOLI, Shown by CASSIDY BLANTON
6th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by KATELYN PETERSON
7th 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, Shown by BROOKE PARSLEY

Class 84: GET OF SIRE (1 Entry)
CHAMPION: LM HAWKS BOLERO BEY, DAWN SAYLES

Class 85. AOTE Junior Mare - Level 1 (0 Entries)

Class 86: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARE - LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: SCOTT CREEK PRECIOUS COMMOTION, Shown by JOANNE ROSS

Class 87: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 - 30 & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS DOUBLE OH MY, Shown by TUI SCHEURING
RESERVE: KKMC WINDYS WASCALLY WABBIT, Shown by KRISTY PRUETT

Class 88: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 1 - OVER 30 TO 33 (5 Entries)
CHAMPION: WINGATES ADORE MI, Shown by DAVID CAINS
RESERVE: QF ENTRANA DI DOMINUS, Shown by JOHN GRACEY
3rd LOMBARDS CANADIAN ALACADEBRA, Shown by JOAN CUNNINGHAM
4th OAK GROVE BUCKS DAISY DUKE, Shown by NICKIE GUNTHER
5th SCOTT CREEK MONARCH APOLLO ELATION, Shown by VICTORIA OLSON

Class 89: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 2 - 30 & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, Shown by ADELYN ROWLAND
RESERVE: SCOTT CREEK RED HOT COMMOTION, Shown by JOANNE ROSS
3rd STETSONS HEAVEN KNOWS BEST, Shown by JANE TAYLOR

Class 90: AMATEUR JUNIOR MARE - LEVEL 2 - OVER 30 TO 33 (6 Entries)
CHAMPION: WINGATES ADORE MI, Shown by KELLY CAMPBELL
RESERVE: OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by KERRI GRIGGS
3rd OAK BAY JESS AN ANNIVERSARY GIFT, Shown by SHERYL PETERSON
4th MOUNTAIN MEADOWS EAGLES ENCHANTRESS, Shown by ADELYN ROWLAND
5th WINSOMES BEST ALIBI, Shown by JANE TAYLOR
6th SCOTT CREEK PRECIOUS COMMOTION, Shown by JOANNE ROSS

Class 91: COUNTRY PLEASURE DRIVING GELDINGS (11 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: HILL CREEKS DANCIN NICKERS, CHERYL HOLLY OR MADISON HOLLY
3rd HAWTHORNE HILLS DUNKELD, ED OR DENISE WATSON
4th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, PATTY CLOKE OR LINDA OR PAT MCGINNIS
5th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, JIM OR LINDA DREEWES
6th THOUSAND OAKS STERLINGS CINNABAR, CHERIE OR RAY KRAMER
7th RHMF LIL INSTIGATOR, JULIE HEMENWAY
8th FINCH MEADOW ESPRIT, AMY L LACY
9th FREEDOM HILL FARMS LADS HUSTLER, ED OR DENISE WATSON
10th BHF DYNAMIC PRIZM, L OR J HUMPHREYS OR J OR B CUNNNINGHAM

Class 92. Multiple Hitch - Draft Harness (0 Entries)

Class 93: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 7 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by JAY GRIGGS
RESERVE: QF VESTA DI DOMINUS, Shown by AARON GRIGGS
3rd VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, Shown by JADE PORTER
4th WINSOME SAVED THE BEST FOR LAST, Shown by JAXON REDMOND

Class 94: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 8-12 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by KORY PARSONS
RESERVE: PSMH CATCH ME IF U CAN, Shown by SUNNY BALSHAW
3rd QF VESTA DI DOMINUS, Shown by MALLORY COLWELL
4th HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, Shown by KAYLA PORTER
5th VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, Shown by BRITTANY PORTER
6th OAK BAY SALSAS MOMMA MIA, Shown by KYLEE MCKEREGHAN
7th SCOTT CREEK MONARCH APOLLO ELATION, Shown by KIRA NELSON

Class 95: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR MARE - 13-18 YEARS (6 Entries)
CHAMPION: HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, Shown by AVERY ROWLAND
RESERVE: OAK BAY SALSAS NEW MOON, Shown by SAMANTHA ABBOTT
3rd QF VESTA DI DOMINUS, Shown by RACHAEL COLWELL
4th MOUNTAIN MEADOWS EAGLES ENCHANTRESS, Shown by CAMERON NELSON
5th VISTA VALLEY INTERNATIONAL DELIGHT, Shown by DANIEL MILLER
6th DARDANS ASSUREDLY SOPHISTICATED, Shown by BRITTANY RIGGS

Class 96: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
RESERVE: OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, GARRET HARRINGTON
3rd EMERALD VALLEYS STRIKE IT LUCKY, JAMAE HILLIARD CREECY

Class 97: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (19 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: SAMIS VEGAS KNIGHT, PAT OR LINDA MCGINNIS
3rd OAK BAY SALSA CALIENTE, MIKE OR KERRI GRIGGS
4th GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR ALTHEA VANWYCK
5th DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT
6th DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, TAMMY S OSGOOD
7th ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON
9th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, KERI OR LAURA LEE
10th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO

Class 98: Youth Exhibiting A Junior Gelding - 7 Years & Under (0 Entries)

Class 99: Youth Exhibiting A Junior Gelding - 8-12 Years (0 Entries)

Class 100: Youth Exhibiting A Junior Gelding - 13-18 Years (0 Entries)

Class 101: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED GELDINGS - 18 YEARS & UNDER (10 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by AVERY ROWLAND
RESERVE: MOSTLY MINNIS LAST CHANCE, Shown by BRITTANY RIGGS
3rd SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
4th HILL CREEKS DANCIN NICKERS, Shown by MADISON HOLLY
5th VINTAGE FARMS ALWAYS LUCKY, Shown by OLIVIA ABBOUD
6th VINTAGE FARMS ROMANTIC RUMBA, Shown by GABRIELLE LONGMIRE
7th DD INVADERS ADDICTION, Shown by BRADY GRIGGS
8th MMO CODY, Shown by BROOKLYN ERVIN
9th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by AARON GRIGGS
10th VFM TOUR DE FRANCE, Shown by KELSEY LOGUE

Class 102: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD OR SUZANNE ROGERS
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M DEMPSEY
4th SAMIS BREAK DANCER, CASSIDY BLANTON & KATHY COURTNEY
5th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, ED OR DENISE WATSON
6th CELEBRATIONS TENNESSEE SANTANA, MATT DAVERN OR MARGUERITE DULIK

Class 103: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS
RESERVE: DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
3rd 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, PATTY CLOKE

Class 104: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (9 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON OR R OR S SCHEURING
RESERVE: LYMRICKS BRAVADO, LINDA OR PAT MCGINNIS
3rd JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT
4th HHF PLAYIN WITH FINESSE, ALLISON BRAUN
5th INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
6th SAMIS QUIZ KID, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI
7th LMAS FLYING FIRST CLASS, VOLKER SCHUMANN
8th MRMS TEMPEST STORM, KATHY COURTNEY & ANNA PISARSKI
9th RIVERBURGHS DANA REEVE, LINDA J DAY

Class 105: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entry)
CHAMPION: KIM SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT

Class 106: ADULT SHOWMANSHIP (3 Entries)
CHAMPION: KIM SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: JULIANNA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
3rd AMY LACY, Showing MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN

Class 107: AMATEUR SHOWMANSHIP (5 Entries)
CHAMPION: KIM SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
RESERVE: JULIANNA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
3rd KATIE HANSEN, Showing FARMYARD FROLIC BRATIANA
4th PAIGE DEWOLFF, Showing CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM
5th AMY LACY, Showing MOUNTAIN MEADOWS ALLADDIN

Class 108: Adult Special Needs Showmanship (0 Entries)

Class 109: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (9 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY PORTER
3rd MAESTROS TOY ENCORE, Shown by JAY GRIGGS
4th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by JADE PORTER
5th CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW
6th HEERMANN TORPEDOS P T CRUISER, Shown by SKYLAR HEERMANN
7th TOMAHAWKS ENCHANTED DANDY, Shown by EMILY BROWN
8th EMERALD VALLEYS DEFINITELY AWESOME, Shown by PRESLEY CREECY

Class 110: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (12 Entries)
CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS JASMINE, Shown by MADISON HOLLY
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
4th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
5th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, Shown by SARAH HUTTER
6th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, Shown by JESSICA PETERSON
7th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by AVERY ROWLAND
8th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by RACHAEL COLWELL
9th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by KATELYN PETERSON
10th SAMIS BREAK DANCER, Shown by CASSIDY BLANTON

Class 111: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: RHMF GEMINIS SPARKLIN KID, Shown by CINDY SAUM

Class 112: AOTE Junior Geldings - Level 2 (0 Entries)

Class 113: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: RHMF GEMINIS SPARKLIN KID, Shown by CINDY SAUM

Class 114: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: GTC RYDERS HEXBREAKER, Shown by HELYNN EMORY

Class 115: OPEN ROADSTER (6 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD OR SUZANNE ROGERS
3rd SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
4th REKOS MISS SNIPS, KIM OR STEVE STERCHI OR MEGAN CHAPMAN
5th MISS OKLAHOMA, POLLY OR PAUL HYDE
6th HEERMANN BRAVES YAH YAH YES, CAROLE HEERMANN

Class 116: Special Needs Driving (0 Entries)

Class 117: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (13 Entries)
CHAMPION: RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, Shown by JOHN GRACEY
RESERVE: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
3rd SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, Shown by MEGAN CHAPMAN
4th ZARZUELAS SABROSA, Shown by KELSIE SHERMAN
5th COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, Shown by DIANE DORIGAN
6th MINI V RAIDERS TOULOUSE, Shown by WILLIAM SAMPLE
7th OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, Shown by GARRET HARRINGTON
8th RHMF BAYLEES JAMAICA BAY, Shown by JULIE HEMENWAY
9th MOUNTAIN MEADOWS TYMELESS FLIRT, Shown by AMY LACY
10th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, Shown by KERI LEE

Class 118: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIM SWEATT
RESERVE: SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PAT MCGINNIS
3rd DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, Shown by TAMMY OSGOOD
4th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
5th CENTURY FARMS I BE JAMMIN, Shown by KATHY COURTNEY
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO

Class 119: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE AMATEUR GELDING
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
RESERVE: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN ROWLAND

Class 120: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE AMATEUR MARE
CHAMPION: HUNTERBERRY HILL IM JAZZEDUP 2 SE, Shown by ADELYN ROWLAND
RESERVE: WINGATES ADORE MI, Shown by KELLY ANN CAMPBELL

Class 121: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE SENIOR GELDING
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, MIKE OR KERRI GRIGGS
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, JAMES & SHARYN MELLINGER



Day 3


Class 122: YOUTH HUNTER - 13-18 YEARS (25 Entries)
CHAMPION: SUNBAR ZIPPER, Shown by MADISON HOLLY
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
3rd HILL CREEKS DANCIN TO THE MELODY, Shown by MADISON HOLLY
4th HILL CREEKS DANCIN NICKERS, Shown by MADISON HOLLY
5th ABRIAS SIGNATURE ANIMATION, Shown by KATELYN PETERSON
6th MINI L & JS PLATINUM PLUS, Shown by CAMERON NELSON
7th VINTAGE FARMS ROMANTIC RUMBA, Shown by GABRIELLE LONGMIRE
8th SAMIS PLAID PANTS, Shown by KAILEE MICHELSEN
9th COLUMBIA MIGHTY TITAN, Shown by AVERY ROWLAND
10th GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK

Class 123: YOUTH HUNTER - 12 YEARS & UNDER (14 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by KAYLA PORTER
RESERVE: SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by JADE PORTER
3rd CENTURY FARMS QUAZAR, Shown by SUNNY BALSHAW
4th STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY PORTER
5th ZARZUELAS SABROSA, Shown by KAYLA PORTER
6th SAMIS PLAID PANTS, Shown by KIRA NELSON
7th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by REBECCA MYERS
8th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, Shown by BRITTANY PORTER
9th SHALAMARA ACRES SHAMIKO, Shown by REBEKAH LONGMIRE
10th MS WISH N WELLS ACES PRINCESS MIA, Shown by JADE PORTER

Class 124: AMATEUR HUNTER (14 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIM SWEATT
RESERVE: MINI L & JS PLATINUM PLUS, Shown by CINDY MCPIKE
3rd COLUMBIA MIGHTY TITAN, Shown by ADELYN ROWLAND
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CINDY MCPIKE
5th DD TOO HOTS SILK TREASURE, Shown by KIM SWEATT
6th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, Shown by DAVID SANDENO
7th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, Shown by KERI LEE
8th VINTAGE FARMS ROMANTIC RUMBA, Shown by MICKIE GUNTHER
9th CHICKADEE RIDGE TALL DARK N HANSOM, Shown by PAIGE DEWOLFF
10th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN ROWLAND

Class 125: OPEN HUNTER (18 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN OR KIMBERLY SWEATT
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
4th CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY BALSHAW
5th SKY BLUE REMINGTONS GREASE LIGHTNIN, JIM OR LINDA DREEWES
6th ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
7th GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR ALTHEA VANWYCK
8th DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT
9th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
10th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFFREY LEVENSTAM

Class 126: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by KAYLA PORTER

Class 127: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (5 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, Shown by CASSIDY BLANTON
RESERVE: SAMIS QUIZ KID, Shown by SAMANTHA ABBOTT
3rd INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by CAMERON NELSON
4th LYMRICKS BRAVADO, Shown by JESSICA PETERSON
5th 2B PATSYS TRIBUTE TO GINA, Shown by BROOKE PARSLEY

Class 128: Senior Stallions - 28 & Under (0 Entries)

Class 129: Senior Stallions - Over 28 to 30 (0 Entries)

Class 130: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (8 Entries)
CHAMPION: COLUMBIA TRIFECTA, KATHY HOWARD
RESERVE: FALLEN ASH FARMS HANDSOME EAGLE, JENNIFER OR SCOTT ROWLAND
3rd FOXGLOVE HIP TO BE SQUARE, LAURA AND DAVID HAGEY
4th SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, KARI GINTHER OR JOANNE ROSS
5th RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
6th OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, GARRET HARRINGTON
7th HEERMANN BRAVES YAH YAH YES, CAROLE HEERMANN
8th LITTLE R DELIGHTS GOOD FORTUNE, DONNA SANDER OR BERNARD SANDER

Class 131: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34 (5 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN OR KIM SWEATT
RESERVE: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd SUNNYVALE DEALERS HIGH ROLLER, JOHN OR HEATHER WARD
4th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS OR JAN HANEY
5th WINNERS CIRCLE ZEUS, JEAN & JEFFREY LEVENSTAM

Class 132: CLASSIC PLEASURE DRIVING GELDINGS (11 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, MIKE OR KERRI GRIGGS
RESERVE: DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT
3rd GLASS HORSE FARM RENEGADE, AUSTIN OR ALTHEA VANWYCK
4th SAXON MOUNT FLEUR BLEU, DAVID OR LAEL SANDENO
5th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON
6th DAY HILL UNOS CIGARS RELOAD, TAMMY S OSGOOD
7th SIERRA GOLDS SIMPLY AWESOME, KIM OR STEVE STERCHI OR ASHLAN BROWN OR M CHAPMAN
8th SCOTT CREEK MYSTIC TALKABOUT BAY, KERI OR LAURA LEE
9th CENTURY FARMS I BE JAMMIN, KATHY COURTNEY
10th RHMF BAYLEES JAMAICA BAY, JULIE HEMENWAY

Class 133: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (19 Entries)
CHAMPION: MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI
RESERVE: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN OR KIMBERLY SWEATT
4th BELOVEDS OH SO NOBLE, PATRICIA M DEMPSEY
5th HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN
6th WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
7th BAR NS CHECK OUT MY ASSETS, TAMMY OSGOOD OR DOROTHY WHITEMAN
8th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, KERRI OR MIKE GRIGGS
9th CELEBRATIONS TENNESSEE SANTANA, MATT DAVERN OR MARGUERITE DULIK
10th MINI L & JS PLATINUM PLUS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 134: YOUTH COSTUME (5 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK MYSTICAL CALENDAR GIRL, Shown by HAYDEN DEUNA
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ABSOLUTE, Shown by KORY PARSON
3rd MAESTROS TOY ENCORE, Shown by JAY GRIGGS
4th HEERMANN TORPEDOS P T CRUISER, Shown by MORGEN PELTON
5th HEERMAN JIMMYS ROUGH & ROWDY, Shown by GRACE KIRK

Class 135: GENTLEMENS ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON
RESERVE: ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD OR SUZANNE ROGERS
3rd BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 136: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, Shown by GARRET HARRINGTON
RESERVE: LITTLE R DELIGHTS GOOD FORTUNE, Shown by DONNA SANDER

Class 137: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLIONS - LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS

Class 138: Amateur Senior Stallions - Level 1 30 & Under (0 Entries)

Class 139: AMATEUR SENIOR STALLION - LEVEL 1 - OVER 30 TO 34 (5 Entries)
CHAMPION: COLUMBIA TRIFECTA, Shown by KATHY HOWARD
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, Shown by KARI GINTHER
3rd RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, Shown by JOHN GRACEY
4th OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, Shown by GARRETT HARRINGTON
5th LITTLE R DELIGHTS GOOD FORTUNE, Shown by BERNARD SANDER

Class 140: Amateur Senior Stallions - Level 2 30 & Under (0 Entries)

Class 141: AMATEUR SENIOR STALLION - LEVEL 2 - OVER 30 TO 34 (4 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, Shown by KIM SWEATT
RESERVE: FALLEN ASH FARMS HANDSOME EAGLE, Shown by ADELYN ROWLAND
3rd SCOTT CREEK MONARCH IN MOTION, Shown by JOANNE ROSS
4th JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS

Class 142: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT
RESERVE: INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
3rd DAYSPRING I MEAN TO SHINE, JOHN OR ANDREA EVANS
4th BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, PATRICIA M DEMPSEY
5th RIVEnBURGHS DANA REEVE, LINDA J DAY

Class 143: CLASSIC PLEASURE DRIVING MARES (4 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS SABROSA, KELSIE SHERMAN OR JULIE ELDRIDGE
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS TYMELESS FLIRT, AMY LACY
3rd MINI EAGLE DESTINED TO BE LOVED, LINDA J DAY
4th WILLOWIST GOLDEN CASCADE, MARY A MOLDOWAN

Class 144: YOUTH SHOWMANSHIP - 7 YEARS & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: BROOKLYN ERVIN, Showing MMO CODY
RESERVE: JADE PORTER, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU
3rd BENJAMIN HANSEN, Showing FARMYARD FROLIC BRATIANA
4th MARISSA ERVIN, Showing WINSOMES FOR YOUR EYES ONLY
5th GRACE KIRK, Showing HEERMAN JIMMYS ROUGH & ROWDY
6th PAYTEN CREECY, Showing BONSAI RUN VALENCIA
7th PRESLEY CREECY, Showing EMERALD VALLEYS DEFINITELY AWESOME

Class 145: YOUTH SHOWMANSHIP - 8-12 YEARS (7 Entries)
CHAMPION: BRITTANY PORTER, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU
RESERVE: KAYLA PORTER, Showing BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION
3rd SUNNY BALSHAW, Showing CENTURY FARMS QUAZAR
4th REBEKAH LONGMIRE, Showing SHALAMARA ACRES SHAMIKO
5th PARKER CREECY, Showing EMERALD VALLEYS STRIKE IT LUCKY
6th REBECCA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
7th KIRA NELSON, Showing SAMIS PLAID PANTS

Class 146: YOUTH SHOWMANSHIP - 13-18 YEARS (12 Entries)
CHAMPION: MADISON HOLLY, Showing SUNBAR ZIPPER
RESERVE: JESSICA MYERS, Showing SCOTT CREEK TOY 4 ME
3rd AVERY ROWLAND, Showing COLUMBIA MIGHTY TITAN
4th DANIEL MILLER, Showing SAXON MOUNT FLEUR BLEU
5th OLIVIA ABBOUD, Showing VINTAGE FARMS ALWAYS LUCKY
6th JESSICA PETERSON, Showing SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE
7th CAMERON NELSON, Showing BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION
8th KAILEE MICHELSEN, Showing SAMIS PLAID PANTS
9th BROOKE PARSLEY, Showing LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE
10th KATELYN PETERSON, Showing ABRIAS SIGNATURE ANIMATION

Class 147: Youth Special Needs Showmanship (0 Entries)

Class 148: Single Fine Harness(0 Entries)

Class 149: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (6 Entries)
CHAMPION: HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN ROWLAND
RESERVE: QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIM SWEATT
3rd JUNIOR BEAR A MILLION TO ONE GAMBLE, Shown by KERRI GRIGGS
4th RHMF LIL INSTIGATOR, Shown by CINDY SAUM
5th FINCH MEADOW ESPRIT, Shown by AMY LACY
6th HAWTHORNE HILLS DUNKELD, Shown by ED WATSON

Class 150: YOUTH OWNED TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: HILL CREEKS DANCIN NICKERS, Shown by MADISON HOLLY
RESERVE: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by AVERY ROWLAND
3rd MAESTROS TOY ENCORE, Shown by JAY GRIGGS
4th MOSTLY MINNIES MYSTICAL VALINTINE, Shown by KIMBERLY EASTON
5th BONSAI RUN VALENCIA, Shown by PAYTEN CREECY

Class 151: Two-Year-Old Stallions - 29 & Under (0 Entries)

Class 152: Two-Year-Old Stallions - Over 29 to 31 (0 Entries)

Class 153: TWO YEAR OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (5 Entries)
CHAMPION: AVANTES IVE GOT THE ACE, WAYNE OR TIFFANY PORTER OR KELSIE SHERMAN
RESERVE: RIVENBURGHS JEREMIAH JOHNSON, MADISON HOLLY
3rd PURA VIDAS SIR BUCKINGHAM, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
4th SMO FUEGO DE SUERTE, ERIN R MOORE
5th SCOTT CREEK MONARCHS TOY OF MUSKOKA, JOANNE ROSS OR DIANA GARDNER

Class 154: CLASSIC PLEASURE DRIVING STALLIONS (7 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
3rd MS WISH N WELLS A LUNAR ECLIPSE, KRYSTAL BOLLES
4th SAMIS VEGAS KNIGHT, PAT OR LINDA MCGINNIS
5th SUNNYVALE DEALERS HIGH ROLLER, JOHN OR HEATHER WARD
6th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, RICK OR JANET PEARSALL OR TONYA PEARSALL
7th OAK BAY SPECIAL SHOW CASE, GARRET HARRINGTON

Class 155: VERSATILITY (12 Entries)
CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
3rd DD TOO HOTS SILK TREASURE, JOHN & KIMBERLY SWEATT
4th MINI L & JS PLATINUM PLUS, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
5th TACOMA SCHOONER SUPREME, SUE ANN DAYTON
6th MAESTROS TOY ENCORE, KERRI OR MIKE GRIGGS
7th THOUSAND OAKS STERLINGS CINNABAR, CHERIE OR RAY KRAMER
8th CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY BALSHAW
9th FINCH MEADOW ESPRIT, AMY L LACY
10th MINI EAGLE DESTINED TO BE LOVED, LINDA J DAY

Class 156: Yearling Stallions - 28 & Under (0 Entries)

Class 157: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (3 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK HI HO MONARKO, JOANNE G ROSS OR LARRY ROSS
RESERVE: CCR MIGHTY HOT SALSA, HILARY SCHULT OR KIM SCHULT
3rd REDROCK MAGIC MOMENT, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING

Class 158: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (7 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS CHIPOLTE, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
RESERVE: AVANTES PRINCE ACE OF COCI, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
3rd OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN OR BARBARA MARDIAN
4th PURA VIDAS ELVIS, BEN OR ROBBIE BENJAMIN
5th VINTAGE FARMS SAIL AWAY WITH ME, SUMMER SAYLES
6th SCOTT CREEK INDI FYRE, JOANNE ROSS OR DIANE DORIGAN
7th SCOTT CREEK MONARCH RYTHM N BLUES, JOANNE ROSS OR SHANNON M OVIDEO

Class 159: WEANLING STALLIONS 26 AND UNDER (1 Entry)
CHAMPION: JFKM IMA SNIPPERDOODLE DUDE, SHANNON OVIEDO & SHANNON HAGEN

Class 160: Weanling Stallions - Over 26 to 30 (0 Entries)

Class 161: Amateur Single Pleasure Driving - Level 1 (0 Entries)

Class 162: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: DESERT SHADOWS MOON FLASH, Shown by ALLISON BRAUN
RESERVE: SAMIS QUIZ KID, Shown by KATHY COURTNEY
3rd INVESTMENT FARMS AMERICAN TALENT, Shown by CINDY MCPIKE

Class 163: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by JAY GRIGGS
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by JADE PORTER
3rd MOSTLY MINNIS LAST CHANCE, Shown by BROOKLYN ERVIN
4th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by OLIVIA SHERMAN
5th DD INVADERS ADDICTION, Shown by BRADY GRIGGS
6th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by AARON GRIGGS
7th HEERMAN JIMMYS ROUGH & ROWDY, Shown by GRACE KIRK

Class 164: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 8-12 YEARS (10 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by MALLORY COLWELL
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by KAYLA PORTER
3rd STAR VALLEYS FIRST CLASS TICKET, Shown by BRITTANY PORTER
4th THOUSAND OAKS STERLINGS CINNABAR, Shown by SUNNY BALSHAW
5th ABRIAS SIGNATURE ABSOLUTE, Shown by KORY PARSONS
6th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by DONAE SHERMAN
7th MAESTROS TOY ENCORE, Shown by MALLORY COLWELL
8th EMERALD VALLEYS STRIKE IT LUCKY, Shown by PARKER CREECY
9th SAMIS PLAID PANTS, Shown by KIRA NELSON
10th HEERMANN RHYTHMS SWEET FANFARE, Shown by SKYLAR HEERMAN

Class 165: YOUTH EXHIBITING A SENIOR GELDING - 13-18 YEARS (14 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by SAMANTHA ABBOTT
RESERVE: MS WISH N WELLS ACES FULL DECK, Shown by DANIEL MILLER
3rd BELOVED CREATIONS CHOSEN ONE, Shown by SARAH HUTTER
4th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by AVERY ROWLAND
5th LYMRICKS NOBLESSE OBLIGE, Shown by BROOKE PARSLEY
6th BHF DYNAMIC PRIZM, Shown by KELSEY LOGUE
7th MOSTLY MINNIS LAST CHANCE, Shown by BRITTANY RIGGS
8th VINTAGE FARMS ALWAYS LUCKY, Shown by OLIVIA ABBOUD
9th BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, Shown by CAMERON NELSON
10th VINTAGE FARMS ROMANTIC RUMBA, Shown by GABRIELLE LONGMIRE

Class 166: Antique Vehicle (0 Entries)

Class 167: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 1 (3 Entries)
CHAMPION: OAK GROVE LEGENDS TYEE, Shown by NICKIE GUNTHER
RESERVE: SCOTT CREEK INDI FYRE, Shown by DIANE DORIGAN
3rd THISTLE FIELDS MARQUIS ROYALE, Shown by JANINE MCDONALD

Class 168: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: SCOTT CREEK HI HO MONARKO, Shown by JOANNE ROSS
RESERVE: SCOTT CREEK MONARCH RYTHM N BLUES, Shown by SHANNON OVIEDO

Class 169: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - 30 & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: CCR MIGHTY HOT SALSA, Shown by KIM SCHULT
RESERVE: THISTLE FIELDS MARQUIS ROYALE, Shown by JANINE MCDONALD

Class 170: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - OVER 30 TO 33 (5 Entries)
CHAMPION: AVANTES PRINCE ACE OF COCI, Shown by CINDY MCPIKE
RESERVE: SMO FUEGO DE SUERTE, Shown by ERIN MOORE
3rd SCOTT CREEK MONARCHS TOY OF MUSKOKA, Shown by DIANA GARDNER
4th OAK GROVE LEGENDS TYEE, Shown by NICKIE GUNTHER
5th SCOTT CREEK INDI FYRE, Shown by DIANE DORIGAN

Class 171: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - 30 & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: SCOTT CREEK HI HO MONARKO, Shown by JOANNE ROSS

Class 172: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - OVER 30 TO 33 (4 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS CHIPOLTE, Shown by ADELYN ROWLAND
RESERVE: AVANTES IVE GOT THE ACE, Shown by KELSIE SHERMAN
3rd SCOTT CREEK MONARCHS TOY OF MUSKOKA, Shown by JOANNE ROSS
4th SCOTT CREEK MONARCH RYTHM N BLUES, Shown by SHANNON OVIEDO

Class 173: AMATEUR OWNED TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: HAWTHORNE HILLS DUNKELD, Shown by DENISE WATSON
RESERVE: MISS OKLAHOMA, Shown by PAUL HYDE

Class 174: SOLID COLOR STALLIONS & GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: RAVENLOFT BUCKEROO STANDING OVATION, SHEILA BRYANT OR JOHN GRACEY OR PAM BROWN
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE ABSOLUTE, JANICE KIELER
3rd HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS OR JAN HANEY
4th VINTAGE FARMS ALWAYS LUCKY, OLIVIA ABBOUD
5th SCOTT CREEK MONARCHS TOY OF MUSKOKA, JOANNE ROSS OR DIANA GARDNER
6th VINTAGE FARMS BACHATA BEY, DAWN SAYLES
7th SCOTT CREEK MONARCH RYTHM N BLUES, JOANNE ROSS OR SHANNON M OVIDEO
8th HEERMANN RHYTHMS SWEET FANFARE, CAROLE OR DAN HEERMANN
9th OAK GROVE LEGENDS TYEE, NICKIE GUNTHER

Class 175: MULTI-COLOR STALLIONS & GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: BHF DYNAMIC PRIZM, L OR J HUMPHREYS OR J OR B CUNNNINGHAM
RESERVE: COUNTRY RDS HUGHSTONS RIO GRANDE, DIANE DORIGAN
3rd RS MANE ATTRACTION, MEL SANDERS
4th RHMF GEMINIS SPARKLIN KID, CINDY IRENE SAUM
5th HEERMANN BRAVES YAH YAH YES, CAROLE HEERMANN

Class 176: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE CLASSIC PLEASURE DRIVING
GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, MIKE OR KERRI GRIGGS
RESERVE CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS

Class 177: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE SENIOR STALLION
GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN OR KIM SWEATT
RESERVE CHAMPION: COLUMBIA TRIFECTA, KATHY HOWARD

Class 178: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE ROADSTER HORSE
GRAND CHAMPION: BUTTONWILLOWS ROCKYS ILLUSION, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
RESERVE CHAMPION: ROGERS HSR CHECK MATE, DONALD OR SUZANNE ROGERS

Class 179: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE AMATEUR STALLION
GRAND CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN OR KIM SWEATT
RESERVE CHAMPION: OAK BAY SALSAS CHIPOLTE, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND

Class 180: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE SINGLE PLEASURE DRIVING
GRAND CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN WHITT
RESERVE CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, CHRISTOPHER OR CASSIDY BLANTON OR R OR S SCHEURING

Class 181: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE JUNIOR STALLION
GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSAS CHIPOLTE, JENNIFER OR ADELYN OR AVERY ROWLAND
RESERVE CHAMPION: AVANTES PRINCE ACE OF COCI, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE

Class 182: REGIONAL CHAMPIONSHIP GRAND & RESERVE COUNTRY PLEASURE DRIVING
GRAND CHAMPION: LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD OR SUZANNE ROGERS
RESERVE CHAMPION: MTC EASTER BUCK, KATHY COURTNEY OR ANNA PISARSKI




Return To Archives Page