American Miniature Horse Association
World Championship Show
September 29 - October 5, 2013
Will Rogers Memorial Center 
Fort Worth, Texas 



Results of
September 29(Classes 44-53), September 30(Classes 54-79),
 October 1(Classes 80-103, F1), October, 2(Classes 104-112, F2-F20)
October 3(Classes 113-138, F21, F22), October, 4 (Classes 139-162, F23, F24)
October, 5(Classes 163-191, F25, F26)



Day 1
Classes 44-53 

Class 44: AOTE EXHIBITING JR MARE LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by COREY S. MUNSINGER
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd DSB BUFFS DANCING DIVA, Shown by MELISSA L. SHOUSE
4th JONES MISS CHARLOTTE BLUE, Shown by NICOLE PEARSALL
5th LIBERTYS DREAM LITTLE SUGAR, Shown by LYNN BURGIN
6th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, Shown by SAMANTHA EARLS
7th JONES BLUE BOYS GLITZ N GLAMOUR, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
8th RIVERDANCES RULES R MADE 2 B BROKEN, Shown by BARBARA NELSON
9th D & MJS PENNYS ECHO GIRL, Shown by MARJORIE N. JOHNSON

Class 45: AOTE EXHIBITING JR MARE LEVEL 2 (11 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SHE BE A DIVA, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
RESERVE: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by RAYMOND POPE
3rd HUNTERBERRY HILL SHES A DOLL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
4th MINI RIDGE SAFARI, Shown by SUSAN M BROOKS
5th FIREWATERS HEAVENLY, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
6th ME HE MISS COLORADO, Shown by HARRY ELDER
7th DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHERRY H. CROWE
8th DIAMOND M SHES SO COMMANDING, Shown by ROSE M. MAIN
9th COVERGIRLS OCEANIA DOUBLE HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER
10th RUSTY NAILS MIDNITEBARBIE BYVOLTAGE, Shown by TAMMIE COXE

Class 46: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING LV 1 (21 Entries)
CHAMPION: GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, Shown by BRITTANY L MITCHELL
RESERVE: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by MIKE GRIGGS
3rd ERL RANDOM REVENGE, Shown by LOREN L GOTTFRIED
4th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JOSEPH C BENTON
5th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER
6th LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, Shown by MARY COLLINGS
7th ROCKING M BLUES BO JANGLES, Shown by RON CLOUGH
8th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, Shown by THOMAS T. THOMPSON
9th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA B BENTON
10th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, Shown by KATHLEEN S. HOKE

Class 47: AMATEUR JR MARE, LVL 1, 30 & UNDER (17 Entries)
CHAMPION: SAMIS FOR THE BOYS, Shown by TUI SCHEURING
RESERVE: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by COREY S. MUNSINGER
3rd HOPKINS THE JOKERS BLAZIN JASMINE, Shown by KACIE L. MINNER
4th TEN LS MARILYN IN THE BUFF, Shown by KELLI FOX
5th PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, Shown by ROBIN L. COLE
6th BAR B A SILENT PERFECTION, Shown by CHRISTINE DONER
7th JONES MISS CHARLOTTE BLUE, Shown by NICOLE PEARSALL
8th ALLIANCE SPICE OF LIFE, Shown by FRANCES NIGH
9th POCO DE ORO BELLA MIA, Shown by DAVID KELLY
10th FHFS LADS SHES STILL GOT IT, Shown by POLLY HYDE

Class 48: AMATEUR JR MARE, LVL 1, OVER 30 TO 33 (17 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
RESERVE: OAK BAY JESS AN ANNIVERSARY GIFT, Shown by MIKE GRIGGS
3rd DSB BUFFS DANCING DIVA, Shown by MELISSA L. SHOUSE
4th NIRVANAS RUMOR HAS IT, Shown by JAMES M PRESTON
5th ALLIANCE PEARLY GIRL, Shown by FRANCES NIGH
6th RUSTY NAILS HI MAINTENANCE SECRET, Shown by MACK COXE
7th FALLEN ASH EAGLES LOVE YOU MORE, Shown by MALLORY GRAYSON
8th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, Shown by SCOTT IMHOFF
9th COOLEST SPOTACULAR DIVA, Shown by CARLA C DURAND
10th IMPRESSIBLE VERSACES MADONNA, Shown by SAMANTHA EARLS

Class 49: AOTE SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
RESERVE: DSB COOL COMMOTION, Shown by SHERRY H. CROWE
3rd WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
4th SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
5th VINTAGE FARMS ONE LAST DANCE, Shown by ADELYN F. ROWLAND

Class 50: AMATEUR JR MARE, LVL 2, 30 & UNDER (14 Entries)
CHAMPION: RFM FINE ARTS DREAM OF SUNSHINE, Shown by BRIAN C. HILL
RESERVE: PICTURE PERFECT REBELCHASE ROXYHART, Shown by BROOKE A. SHERIDAN
3rd FIRST KNIGHTS SOUTHERN BELLE, Shown by STEPHANI PAPPAS
4th FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by RAYMOND POPE
5th MERCEDES CALL ME MAYBE, Shown by KRYSTLE B. ACTON
6th LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, Shown by HARRY MINNER
7th SONOITA INVADERS ESSENCE, Shown by LORI BARILE NAVEH
8th HUNTERBERRY HILL SHES A DOLL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
9th COVERGIRLS PRINCESS SOPHIA BYTROPHY, Shown by CHARLENE EISENMENGER
10th ME HE DOUBLE DELIGHT, Shown by HARRY ELDER

Class 51: AMATEUR JR MARE, LVL 2, OVER 30 TO 33 (21 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, Shown by MARIE A. POWELL
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd HUNTERBERRY HILL JESS SO FANCY, Shown by ADELYN F. ROWLAND
4th TEN L PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
5th FIRST KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, Shown by K. C. PAPPAS
6th FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, Shown by STEPHANI PAPPAS
7th RUSTY NAILS HI MAINTENANCE SECRET, Shown by TAMMIE COXE
8th OAK BAY JESS AN ANNIVERSARY GIFT, Shown by KERRI GRIGGS
9th WINGATES SERENADE MI, Shown by KELLY ANN CAMPBELL
10th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, Shown by JOHN C. BENNETT

Class 52: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LV 1 (19 Entries)
CHAMPION: ASH CREEK SIMPLE ELEGANCE, Shown by RON CLOUGH
RESERVE: BELOVEDS OH SO NOBLE, Shown by SARAH A. HUTTER
3rd RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, Shown by ADELYN F. ROWLAND
4th LIBERTYS ECHO DRUMMER, Shown by LYNN BURGIN
5th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by KACIE L. MINNER
6th CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, Shown by JASMINE E. SCHLICK
7th HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by AMANDA B BENTON
8th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, Shown by TAMMIE COXE
9th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, Shown by KATHLEEN S. HOKE
10th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, Shown by SCOTT IMHOFF

Class 53: CHAMPION AMATEUR JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, RAYMOND POPE/LESSEE OR JANICE POPE OR, COREY MUNSI, Shown by COREY S. MUNSINGER
WORLD RESERVE CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS, Shown by BOBBIE BRIGGS

Day 2
Classes 54-79 


Class 54: AMATEUR SHOWMANSHIP (22 Entries)
CHAMPION: BROOKE GLOSSER, Showing RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER
RESERVE: ADELYN F. ROWLAND, Showing HCM BUCKS MARISOL
3rd KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
4th BRITTANY L MITCHELL, Showing CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY
5th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
6th ALLYSON WAITES, Showing OASIS DESERT MELODY
7th JILLIAN N. HOLUB, Showing COH CASABLANCA
8th JESSICA L PETERSON, Showing SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE
9th PENNY DEVAULT, Showing NFCS ARISTOCRAT
10th REBECCA J. KELLEY, Showing JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION

Class 55: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LV 2 (9 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
4th DESERT SHADOWS MOON FLASH, Shown by ALLISON BRAUN
5th COLUMBIA DANDY KING, Shown by NATALIE BERGLUND
6th SAMIS BREAK DANCER, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
7th BAR NS MILANI MOON, Shown by BROOKE GLOSSER
8th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
9th HI STEPPIN GOLDEN EMBER, Shown by AMY DIRKSE

Class 56: AMATEUROTE EXHIBITING SR MARE LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: GRF LINES DEWDROP, Shown by KACIE L. MINNER
RESERVE: JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY
3rd WILLOWFALLS PRETTY PENNY, Shown by JAYME L. HOBBS
4th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY L MITCHELL
5th GER MELS SIERRA, Shown by JANET K. MATZNER
6th BELLA VOCE DEBUT, Shown by H. JOE KAHRE
7th TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, Shown by YVONNE B. CLARK
8th DARDANS ASSUREDLY SOPHISTICATED, Shown by MARGARET E. SLAPE

Class 57: AMATEUROTE EXHIBITING SR MARE LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH
RESERVE: GRF LINES DEWDROP, Shown by HARRY MINNER
3rd CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
5th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
6th HCM BUCKS MARISOL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
7th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
8th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by DARIN DONER
9th SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
10th ERICAS TAKING THE SPOTLIGHT, Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR.

Class 58: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING LV 2 (25 Entries)
CHAMPION: 7S NASHVILLES SHEER MAGIC, Shown by ALLYSON WAITES
RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
3rd SAMIS VEGAS KNIGHT, Shown by PATRICK MCGINNIS
4th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
5th OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE M. DAVID
7th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
8th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by DEBBIE MEEK
9th COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
10th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, Shown by LINDA DAWN THOMPSON

Class 59: AMATEUR SR MARE, LVL 1, 30 & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD DEPUTYS SPINDERELLA, Shown by DAVID KELLY
RESERVE: BIGLEAPS CRYSTAL LYN COMMOTION, Shown by JANICE L. KIELER

Class 60: AMATEUR SR MARE, LVL 1, OVER 30 TO 34 (11 Entries)
CHAMPION: AMORE LALITA, Shown by SISTER TERESKA TUSHER
RESERVE: ALAMOS POES BRASH & SASSY, Shown by AUSTIN G. GOOD
3rd ITW SUMMER MELODY, Shown by SARAH A. HUTTER
4th SRF SILK STOCKINGS, Shown by WESLEY SLOBODY
5th ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, Shown by KATHRINE L. WATSON
6th TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, Shown by YVONNE B. CLARK
7th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY
8th DARDANS ASSUREDLY SOPHISTICATED, Shown by MARGARET E. SLAPE
9th GER MELS SIERRA, Shown by JANET K. MATZNER
10th LOST SPOKES WD KARMA, Shown by VALERI LANSFORD

Class 61: AMATEUR SR MARE, LVL 2, 30 & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: LA VISTA SWEET JAZZ, Shown by LORI BARILE NAVEH
RESERVE: RAVENWOOD DEPUTYS SPINDERELLA, Shown by PAT PROCTOR
3rd REECES ORION DREAMCATCHER, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 62: AMATEUR SR MARE, LVL 2, OVER 30 T0 34 (13 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH
RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd J MARS DESTINYS JEWEL, Shown by LORI BARILE NAVEH
4th FIRST KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, Shown by STEPHANI PAPPAS
5th FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN S. WHITT
6th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
7th BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by KAREN A. RUDOLPH
8th PECAN GROVES CUSTOMIZED KEEPSAKE, Shown by MARILYN MEYER
9th ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, Shown by BRIAN C. HILL
10th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE TODD BRIDGES

Class 63: AMATEUROTE ROADSTER (7 Entries)
CHAMPION: TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
3rd QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT
4th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
5th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, Shown by ALLYSON WAITES
6th WF STEAL MY HEART, Shown by PAULA MATTHEWS
7th WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN WRIGHT

Class 64: SPECIAL NEEDS DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: CENTURY FARMS OUTRAGEOUS, TRACI A SCHLICK
RESERVE: RDP PASS A FIRE, KATHY STARRETT
3rd LUTES APACHE BOW, JOHN MORRIS, JR & JOHN MORRIS
4th RIVERDANCES ROYAL SECRET, BARBARA NELSON & ERIENNE NELSON
5th RSB WINNING TRADITION, THOMAS OR LYDIA COLEMAN

Class 65: AMATEUROTE EXHIBITING JR STAL LEVEL 1 (8 Entries)
CHAMPION: RHA REDIS LOADED DICE, Shown by COREY S. MUNSINGER
RESERVE: TEN LS ALL BUFFED UP, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by KACIE L. MINNER
4th VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H. JOE KAHRE
5th THISTLE FIELDS DARK SECRET, Shown by JANINE MCDONALD
6th PRESTIGE PETITES GIMMI SOME, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
7th VERMILYEA FARMS MISTER WONDERFUL, Shown by NANCY STETLER

Class 66: AMATEUROTE EXHIBITING JR STAL LEVEL 2 (10 Entries)
CHAMPION: RFM AMIRS VICTORIOUS, Shown by ANDREW MUELLER
RESERVE: INDIAN PEAKS PRIME TIME PICK, Shown by JOHN C. BENNETT
3rd SONOITA ENCHANTED INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH
4th HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by HARRY MINNER
5th HUNTERBERRY HILL HEAD OVER HEELS, Shown by ADELYN F. ROWLAND
6th SILVERLEAF TEXAS JAMBOREE, Shown by RAYMOND POPE
7th DIAMOND M GAMBLING MAN, Shown by ROSE M. MAIN
8th LR HENNESSEY HAWK MASON, Shown by ALLYSON WAITES
9th ARISTOCRATIC PUCKS PRIME TIME, Shown by JANE WAGNER
10th JFKM IMA SNIPPERDOODLE DUDE, Shown by SHANNON OVIEDO

Class 67: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING LV 1 (3 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, Shown by SUSAN STUART
RESERVE: SIX GEMS SPOTTED TORNADO, Shown by SCOTT IMHOFF
3rd LYMRICKS BRAVADO, Shown by JESSICA L PETERSON

Class 68: AMATEUR JR STAL, LVL 1, 30 & UNDER (16 Entries)
CHAMPION: TEN LS ALL BUFFED UP, Shown by BOBBIE BRIGGS
RESERVE: JSW REDIS TINI TERRIFIC, Shown by EDIE C TYNDALL
3rd STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, Shown by PARMELA J. BONNEY
4th BAR B SILENT VINDICATION, Shown by NICOLE PEARSALL
5th LOST SPOKES WD SHARP DRESSED MAN, Shown by THOMAS T. THOMPSON
6th SRF NIGHT RIDER, Shown by WESLEY SLOBODY
7th LAZY N EXCALIBERS SIR LANCELOT, Shown by FRANCES NIGH
8th CD PARTNERS A SILENT BLESSING, Shown by CHRISTINE DONER
9th THISTLE FIELDS DARK SECRET, Shown by JANINE MCDONALD
10th BONDES BOUNCIN B RED HOT N RISKY, Shown by STEPHANIE ABBOTT

Class 69: AMATEUR JR STAL, LVL 1, OVER 30 TO 33 (7 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA DONATELLO, Shown by MIKE GRIGGS
RESERVE: RHA REDIS LOADED DICE, Shown by COREY S. MUNSINGER
3rd AVANTES PRINCE ACE OF COCI, Shown by CAMERON D. NELSON
4th TORGERSONS STARSTRUCK, Shown by DAVID TORGERSON
5th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, Shown by NICOLE PEARSALL
6th TEN LS LEGACYS COLOR ME COOL, Shown by SUZANNE K FLINT
7th JSW BEAUS SOUTHERN ROMEO, Shown by KATHRINE L. WATSON

Class 70: AMATEUR JR STAL, LVL 2, 30 & UNDER (14 Entries)
CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: SONOITA MYSTERIOUS MARDI GRAS, Shown by LORI BARILE NAVEH
3rd OAK BAY SALSA AFTER DARK, Shown by SHERYL PETERSON
4th ALLIANCE FLASH OF FIRE, Shown by BRIAN C. HILL
5th HUNTERBERRY HILL HEAD OVER HEELS, Shown by ADELYN F. ROWLAND
6th SRF NIGHT RIDER, Shown by KRISTINA SLOBODY
7th ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, Shown by MARILYN MEYER
8th FIREWATERS ITS 5 OCLOCK SOMEWHERE, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
9th LITTLE AMERICAS PHANTOMS KNIGHTFALL, Shown by TONY W. GREAVES
10th DIAMOND M GAMBLING MAN, Shown by ROSE M. MAIN

Class 71: AMATEUR JR STAL, LVL 2, OVER 30 TO 33 (14 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS, Shown by ADELYN F. ROWLAND
RESERVE: OAK BAY SALSA DONATELLO, Shown by KERRI GRIGGS
3rd FIRST KNIGHTS HEIR TO THE THRONE, Shown by STEPHANI PAPPAS
4th OAK BAY SALSAS RED ALERT, Shown by JOHN C. BENNETT
5th ERL CUTTYS COPYRIGHT, Shown by BETTINA "TINA" FISSELER
6th OAK BAY SALSA REDEFINED, Shown by MERVIN MARDIAN
7th JSW WARDANCES TIZ N HONOR, Shown by JONATHAN S. WHITT
8th DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, Shown by DEBBIE MEEK
9th DESIGNER CREATION OF A LIFETIME, Shown by BRIAN C. HILL
10th DIAMOND M ILL HAVE ANOTHER, Shown by ROSE M. MAIN

Class 72: AMATEUROTE EXHIBITING JR GELD LEVEL 1 (2 Entries)
CHAMPION: SILVERLEAF SHOOTERS RICOCHET RED, Shown by COREY S. MUNSINGER
RESERVE: ALLIANCE FIRE POWER, Shown by VICTORIA L. CHALUT

Class 73: AMATEUROTE EXHIBITING JR GELD LEVEL 2 (5 Entries)
CHAMPION: CONDERS ALL DUN WITH RULES, Shown by DAWN M. HENRICH
RESERVE: ME HE SUPERS LIVE THE LEGEND, Shown by HARRY ELDER
3rd EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
4th LITTLE BIG HORNE TIME BANDIT, Shown by DIANA HORNE
5th SILVERLEAF SHOOTERS PALE RIDER, Shown by RAYMOND POPE

Class 74: AMATEUR JR GELD, LVL 1 (8 Entries)
CHAMPION: PURA VIDAS ELVIS, Shown by RACHEL N. WILLIAMS
RESERVE: JSW SHOW KAYCES LITTLE MANIPULATOR, Shown by LORI WALKER
3rd CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, Shown by MELISSA T ANDREWS
4th HYDE AWAY RANCH PATTONS SIR PRIZE, Shown by POLLY HYDE
5th SILVERLEAF SHOOTERS RICOCHET RED, Shown by COREY S. MUNSINGER
6th ALLIANCE CROWNS CHARMER, Shown by FRANCES NIGH
7th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by PATRICK HERRICK
8th PRESTIGE PETITES REMINGTON CHARGE, Shown by THOMAS A COLEMAN

Class 75: AMATEUR JR GELD, LVL 2 (9 Entries)
CHAMPION: JSW CODE REDS DANDY VISION, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: LOS ARBOLES ODYSSEYS RANGLER, Shown by KRYSTLE B. ACTON
3rd CONDERS ALL DUN WITH RULES, Shown by DAWN M. HENRICH
4th EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
5th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by MEGAN HERRICK
6th HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, Shown by HARRY MINNER
7th RUSTY NAILS VICTORY LAP BY VOLTAGE, Shown by TAMMIE COXE
8th LITTLE BIG HORNE TIME BANDIT, Shown by DIANA HORNE
9th SILVERLEAF SHOOTERS PALE RIDER, Shown by RAYMOND POPE

Class 76: AMATEUROTE COUNTRY PLEASURE DRIVING (23 Entries)
CHAMPION: VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F. ROWLAND
RESERVE: QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT
3rd LIBERTYS ECHO DRUMMER, Shown by LYNN BURGIN
4th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
5th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, Shown by ALLISON BRAUN
6th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL
7th R BAR CS HES WELL RED, Shown by BROOKE GLOSSER
8th HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by AMANDA B BENTON
9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
10th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, Shown by JULIANNA MYERS

Class 77: CHAMPION AMATEUR SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER, Shown by SISTER TERESKA TUSHER
WORLD RESERVE CHAMPION: ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, LEE CRUTCHFIELD & AUBREY OVERCASH, Shown by AUBREY OVERCASH

Class 78: CHAMPION AMATEUR JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: JSW CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: PURA VIDAS ELVIS, SYDNEY & MARCY PARSONS & RACHEL SANDERS, Shown by RACHEL N. WILLIAMS

Class 79: CHAMPION AMATEUR JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE, Shown by ADELYN F. ROWLAND

Day 3 
Classes 80-103 , F1 

Class 80: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (20 Entries)
CHAMPION: SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON
RESERVE: ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, Shown by TARYN WRIGHT
3rd BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
4th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
5th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
6th ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA B BENTON
7th O THAT FRITO BANDITO, Shown by KAY MORRIS
8th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
9th DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER, Shown by KAY MORRIS
10th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by AMANDA B BENTON

Class 81: AMATEUR HALTER OBSTACLE (35 Entries)
CHAMPION: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, Shown by MARY WILSON
RESERVE: CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL
3rd LITTLE AMERICAS D S AT LAST, Shown by VALERI LANSFORD
4th VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
5th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL
6th CHEROKEES BRIGHT ZIP SUPREME, Shown by THOMAS A COLEMAN
7th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON
8th OASIS DESERT MELODY, Shown by ALLYSON WAITES
9th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, Shown by MARY WILSON
10th COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB

Class 82: AMATEUR HUNTER (42 Entries)
CHAMPION: GLASS HORSE FARM RENEGADE, Shown by PAIGE VAN WYCK
RESERVE: COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
3rd WCF PRINCE WILLIAM, Shown by TARYN WRIGHT
4th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE M. DAVID
6th JF GIZMOS VICTORY, Shown by MARIE A. POWELL
7th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, Shown by KIMBERLY SWEATT
8th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F. ROWLAND
9th LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
10th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by AMANDA B BENTON

Class 83: AMATEUR JUMPER (16 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
RESERVE: SIERRA DAWN UNOS BUGATTIE, Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR.
3rd WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, Shown by DANIEL CRIDER
3rd LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
5th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, Shown by REBECCA J. KELLEY
6th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, Shown by PAULA BURGIN
7th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON
8th HALLMARKS SHOW ME SADIE, Shown by ALLYSON WAITES
9th CENTURY FARMS MISTAAHR BOB B BLEU, Shown by JULIANNA MYERS
9th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON
9th TWO BITZ TAKEN A CHANCE, Shown by THOMAS A COLEMAN

Class 84: ADULT SN SHOWMANSHIP (1 Entry)
CHAMPION: JASMINE E. SCHLICK, Showing CENTURY FARMS OUTRAGEOUS

Class 85: AMATEUR ROADSTER (12 Entries)
CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
RESERVE: SSH SHADOW OF A DOUBT, Shown by LINDA S. NELSON
3rd SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
4th JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, Shown by JONATHAN S. WHITT
5th TELQUEST NF BEL LA GO C, Shown by COLLEEN E. KENNEDY
6th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, Shown by LONNIE PERDUE
7th SAMIS TRIPOLI, Shown by CHRISTOPHER BLANTON
8th KNIGHTS LITTLE MAN, Shown by TUI SCHEURING
9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
10th 7S NASHVILLES SHEER MAGIC, Shown by ALLYSON WAITES

Class 86: ADULT SN WITH MARE (2 Entries)
CHAMPION: WINSOMES REMEMBER I GOTTA BE ME, MARGARET PORTER/LESSEE OR RANDEL PORTER/LESSEE
RESERVE: RIVERDANCES RULES R MADE 2 B BROKEN, BARBARA NELSON/LESSEE

Class 87: AMATEUROTE EXHIBITING SR STAL LEVEL 1 (5 Entries)
CHAMPION: LIBERTYS ECHO DRUMMER, Shown by LYNN BURGIN
RESERVE: DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by VALERIE L WARRENFELTZ
3rd PECAN GROVE CUSTOMIZED CORVETTE, Shown by WARREN P. SELLWOOD
4th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
5th WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, Shown by JAYME L. HOBBS

Class 88: AMATEUROTE EXHIBITING SR STAL LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: CLASSIC VIEWS CALICO STORM, Shown by SHERRY H. CROWE
RESERVE: MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, Shown by ADELYN F. ROWLAND
3rd LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
4th CONDERS MAJORITY RULES, Shown by SUSAN M BROOKS

Class 89: AMATEUR SR STAL, LVL 1, 30 & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS ANDANTE, Shown by KRISTY L. PRUETT
RESERVE: ALLIANCE EXCALIBER, Shown by DARL L. NIGH
3rd SRF PREMIER, Shown by WESLEY SLOBODY
4th WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, Shown by JAYME L. HOBBS
5th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS

Class 90: AMATEUR SR STAL, LVL 1, OVER 30 TO 34 (10 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: RHA CLASSICAL SHARIF, Shown by LINDA A KINT
3rd FAITH FARM JOKERS DARK SIDE, Shown by SCOTT BURDETTE
4th TEN LS TOTALLY BUFF, Shown by LAVONNE R. REARDON
5th AVANTES CHASING THE ACE, Shown by CAMERON D. NELSON
6th DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by VALERIE L WARRENFELTZ
7th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, Shown by SCOTT IMHOFF
8th LYMRICKS BRAVADO, Shown by JESSICA L PETERSON
9th DUNDEE REPLICA BY DESIGN, Shown by YVONNE B. CLARK
10th WINNERS CIRCLE ZEUS, Shown by CAROL D LIMA

Class 91: AMATEUR SR STAL, LVL 2, 30 & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: SRF MARENGO, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd RIVERDANCES PLAY IT AGAIN SAM, Shown by SUSAN M BROOKS
4th ME HE SUPER TUFF ENUFF, Shown by HARRY ELDER
5th MYSTIC MOON SIR PRIZE, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 92: AMATEUR SR STAL, LVL 2, OVER 30 TO 34 (10 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, Shown by JONATHAN S. WHITT
RESERVE: FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, Shown by STEPHANI PAPPAS
3rd SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
4th INDIAN PEAKS BEETHOVENS PREMIER, Shown by JOHN C. BENNETT
5th MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, Shown by ADELYN F. ROWLAND
6th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
7th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, Shown by HARRY MINNER
8th CONDERS MAJORITY RULES, Shown by SUSAN M BROOKS
9th LEESIDES NANTUCKET BLUE, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
10th MYSTICMOON REBELS IMAGINETHATSPIRIT, Shown by BECKY L. ARMSTRONG

Class 93: AMATEUROTE CLASSIC PLEASURE DRIVING (22 Entries)
CHAMPION: ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA B BENTON
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, Shown by KIMBERLY SWEATT
3rd COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
4th BAR B CLASSIC SUPREME, Shown by BROOKE GLOSSER
5th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
6th LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
7th REDROCK LOTS O SPOTS, Shown by JANE WAGNER
8th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by DEBBIE MEEK
9th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY L MITCHELL
10th CANDYLANDS R FAVORITE SECRET, Shown by MARIE A. POWELL

Class 94: ADULT SN WITH STALLION OR GELDING (2 Entries)
CHAMPION: DUNDEE REPLICA BY DESIGN, YVONNE OR JEFF CLARK
RESERVE: RDP PASS A FIRE, KATHY STARRETT

Class 95: AMATEUROTE EXHIBITING SR GELD LEVEL 1 (7 Entries)
CHAMPION: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by LORI WALKER
RESERVE: JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, Shown by LYNN BURGIN
3rd COH CASABLANCA, Shown by JILLIAN N. HOLUB
4th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by VALERIE L WARRENFELTZ
5th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by MARK MYERS
6th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
7th MR SQUIGGLESWORTH, Shown by ELIZABETH J LAZAROU

Class 96: AMATEUROTE EXHIBITING SR GELD LEVEL 2 (11 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR BUCKDELUXE BUCKEXTREEM, Shown by ANDREW MUELLER
RESERVE: CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, Shown by DAWN M. HENRICH
3rd LM IDOLS CUERVO STRAIGHT, Shown by KAREN A. RUDOLPH
4th LR SCOUTS TO DY FOR, Shown by ALLYSON WAITES
5th SIERRA DAWN UNOS BUGATTIE, Shown by WILLIAM SHEPHERD, JR.
6th LR SCOUTS SUPER STAR, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
7th DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY H. CROWE
8th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, Shown by FRANKLIN WILSON
9th SCOTT CREEK TOY 4 ME, Shown by JULIANNA MYERS
10th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, Shown by ADELYN F. ROWLAND

Class 97: AMATEUR SR GELD, LVL 1, 30 & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SRF ROYALTY, Shown by WESLEY SLOBODY
RESERVE: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI

Class 98: AMATEUR SR GELD, LVL 1, OVER 30 TO 34 (9 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by MIKE GRIGGS
RESERVE: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, Shown by LORI WALKER
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN G. GOOD
4th DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by BRITTANY L MITCHELL
5th SRF DREAMCATCHER, Shown by WESLEY SLOBODY
6th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by VALERIE L WARRENFELTZ
7th GALLERY ORIGINALS CLEOS LIL CAESAR, Shown by MARGARET E. SLAPE
8th MILLWOOD PRINCES TOP STUFF, Shown by NICKI L. DOWDLE
9th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, Shown by JESSICA L PETERSON

Class 99: AMATEUR SR GELD, LVL 2, 30 & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SRF ROYALTY, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class 100: AMATEUR SR GELD, LVL 2, OVER 30 TO 34 (20 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, Shown by KERRI GRIGGS
RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, Shown by DARIN DONER
4th CONDERS DISTINCTLY DEBONAIR, Shown by DAWN M. HENRICH
5th LA VISTA PICTURE PERFECT, Shown by LORI BARILE NAVEH
6th FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, Shown by STEPHANI PAPPAS
7th SRF GLADIATOR, Shown by KRISTINA SLOBODY
8th WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
9th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, Shown by BROOKE GLOSSER
10th BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, Shown by BRIAN C. HILL

Class 101: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING LV 2 (24 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, Shown by KIMBERLY SWEATT
RESERVE: TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, Shown by ALLISON BRAUN
3rd R BAR CS HES WELL RED, Shown by BROOKE GLOSSER
4th PRF IN YOUR DREAMS, Shown by NATALIE BERGLUND
5th SRF TEMPTRESS, Shown by KRISTINA SLOBODY
6th ABRIAS DARING ENDEAVOR, Shown by PAIGE VAN WYCK
7th PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, Shown by TERESA FLINT WEATHERS
8th CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, Shown by KARRIE LYNN HOKE
9th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by DARLENE TODD BRIDGES
10th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, Shown by SILVIA FASSIO

Class 102: CHAMPION AMATEUR SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT, Shown by JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: ZARZUELAS ANDANTE, KRISTY L. PRUETT, Shown by KRISTY L. PRUETT

Class 103: CHAMPION AMATEUR SENIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH, Shown by MIKE GRIGGS
WORLD RESERVE CHAMPION: PRF BLACK LABEL ON THE ROCKS, LORI WALKER, Shown by LORI WALKER

Class F1: THREE YEAR OLD HUNTER FUTURITY (5 Entries)
CHAMPION: FLAGSTONES MOODYS MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
RESERVE CHAMPION: ALLIANCE ZOOM ZOOM ZOOM, ESTHER WEBER, LA PAVARANA SHOW HORSES INC
3rd ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
4th LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
5th DAYSPRING DARE TO DREAM, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND, HUNTERBE


Day 4 
Classes 104-112, F2-F20


Class 104: OPEN OBSTACLE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
RESERVE: BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
3rd ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
4th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER
5th LR SCOUTS TO DY FOR, ALLYSON & LAURA WAITES
6th CENTURY FARMS QUAZAR, HEATHER OR JOHN WARD OR SUNNY BALSHAW
7th SHERWOODS SHEER INDEPENDANCE, DAVID OR DONNA PETERSON
8th O THAT FRITO BANDITO, JOHN T. MORRIS
9th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L. BURGIN
10th CIRCLE J GOLDEN JUBILEE, ANGELA ELLIS/LESSEE

Class 105: OPEN HALTER OBSTACLE (25 Entries)
CHAMPION: QUAIL CREEK KISS THIS, MARY WILSON
RESERVE: PRINTOUTS MP USER FRIENDLY, MARY & FRANKLIN WILSON
3rd WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
4th ALL WRIGHTS LITTLE PRINCE CHARMING, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
5th OASIS DESERT MELODY, ALLYSON & LAURA WAITES
6th ALL WRIGHTS PEPPY PIPPIN, MICHAEL WRIGHT OR TRACI WRIGHT
7th CAROUSEL IMA BOOT SCOOTIN BOOGIE, JULIANNA MYERS/LESSEE, FLAGSTONE FARMS
8th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY
9th ZARZUELAS RODRIGO DE VIVAR, MARY WILSON
10th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER

Class 106: OPEN HUNTER (41 Entries)
CHAMPION: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
RESERVE: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
3rd RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER
4th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
5th MINI L & JS PLATINUM PLUS, KORY & MARCY PARSONS
6th HALLMARKS BOOMERS DIAMOND BEZEL, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
7th CUTTER GAPS MIDNIGHTS SILVER SHADOW, MOLLIE L. BURGIN
8th HCM BUCKS ALL THAT JAZZ, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
9th BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
10th LIBERTYS ROWDY MIRACLE, PAULA OR MOLLIE BURGIN

Class 107: OPEN JUMPER (12 Entries)
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS, IONA MINIATURE HOR
RESERVE: WIZARDS SPELL TROUBLES EXEMPLARY, DANIEL & CARLA CRIDER
3rd CIRCLE J GOLDEN JUBILEE, ANGELA ELLIS/LESSEE
4th SONOITA IRRESISTABLE INVADER, MARY WILSON
5th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, EMILIE OR PAULA BURGIN
5th BAGPIPE FLATS HOT SHOT, KELBI GRAY
5th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY
8th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
8th HALLMARKS SHOW ME SADIE, ALLYSON WAITES OR LAURA WAITES
10th ALLIANCE ZODIACS COLT 45, TAMARA ANTTONEN & JENNIFER ANTTONEN

Class 108: MARE & CURRENT YEAR FOAL (4 Entries)
CHAMPION: ERL CUTTYS COVER GIRL, CRAIG OR AMY ODEN OR MIKE & ALLISON ROSAUER
RESERVE: ERL PATTONS SIMPLE WISH, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
3rd LIBERTYS ZODIACS FANCY DOLL, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
4th SWEETWATERS QUEEN OF HARTS, DARCI ANN GIBBONS

Class 109: ADULT SHOWMANSHIP (11 Entries)
CHAMPION: BROOKE GLOSSER, Showing RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER
RESERVE: KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
3rd ALLYSON WAITES, Showing HALLMARKS SHOW ME SADIE
4th ADELYN F. ROWLAND, Showing HCM BUCKS MARISOL
5th BRITTANY L MITCHELL, Showing CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY
6th MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
7th FRANKLIN WILSON, Showing PRINTOUTS MP USER FRIENDLY
8th MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS
9th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
10th VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST

Class 110: PRODUCE OF DAM (4 Entries)
CHAMPION: LUCKY FOUR REBELS RITZY, DEBBIE GRAYSON
RESERVE: SOLID GOLD TENDER DARKNESS, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
3rd ERL PATTONS SIMPLE WISH, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE
4th CHEYENNE CREEK AUTUMN MIST, PATRICIA GILES OR BRUCE GILES, DOUBLE G MINI HORSE

Class 111: OPEN ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH
3rd ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS
4th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON

Class 112: GET OF SIRE (4 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAMIO, SHERYL PETERSON
RESERVE: FIRST KNIGHTS BILLY IDOL, JANET KING OR MIKE BUERKLEY
3rd SMO BOLERO DE SUERTE, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
4th ANOTHER DIMENSION DWB S INVADER, LORI BARILE NAVEH

Class F2: AOTE YEARLING GELDING FUTURITY (3 Entries)
1st EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
2nd ALLIANCE FIRE POWER, Shown by VICTORIA L. CHALUT
3rd LITTLE BIG HORNE MAGICAL MARTINI, Shown by DIANA HORNE

Class F3: AMATEUR YEARLING GELDING FUTURITY (1 Entry)
1st JSW CODE REDS DANDY VISION, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class F4: YEARLING GELDING FUTURITY (2 Entries)
1st LM IDOLS FEATURE, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG
2nd AT LAST RELENTLESS PURSUIT, BRIAN HILL & TERI SILVA

Class F5: TWO YEAR OLD GELD 33 & UNDER FUTURITY (5 Entries)
1st JSW REDIS COLOR OF FAME, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG
2nd CONDERS ALL DUN WITH RULES, DAWN M. HENRICH
3rd OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, PATRICK HERRICK OR MEGAN HERRICK
4th L A BLUES RED MAN, LONNIE ATHEY
5th ALLIANCE CROWNS CHARMER, DARL OR FRANCES NIGH

Class F6: AOTE YEARLING MARE FUTURITY (9 Entries)
1st FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, Shown by COREY S. MUNSINGER
2nd DSB BUFFS DANCING DIVA, Shown by MELISSA L. SHOUSE
3rd HUNTERBERRY HILL SHES A DOLL, Shown by ADELYN F. ROWLAND
4th FIREWATERS HEAVENLY, Shown by BRENDA D. SELLWOOD
5th COVERGIRLS OCEANIA DOUBLE HAWK, Shown by CHARLENE EISENMENGER
6th SCOTT CREEK MONARCH HIDE N SEEK, Shown by JOANNE G. ROSS
7th PRESTIGE PETITES FURIOUS BEAUTY, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
8th JFKM SNIPPETS DONT EAT THE DAISIES, Shown by SHANNON OVIEDO
9th D & MJS PENNYS ECHO GIRL, Shown by MARJORIE N. JOHNSON

Class F7: AMATEUR YEARLING MARE FUTURITY (10 Entries)
1st HUNTERBERRY HILL JESS SO FANCY, Shown by ADELYN F. ROWLAND
2nd FIRST KNIGHTS SOUTHERN BELLE, Shown by STEPHANI PAPPAS
3rd JSW SHOWKAYCES CASHMERE DOLL, Shown by JONATHAN S. WHITT
4th RFM EAGLES DARK ENCHANTRESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
5th HOPKINS THE JOKER MARCH IZ ON, Shown by HARRY MINNER
6th COVERGIRLS PRINCESS SOPHIA BYTROPHY, Shown by CHARLENE EISENMENGER
7th SCOTT CREEK MONARCH CROWN JEWELS, Shown by MATTHIAS BOOX
8th ALLIANCE PEARLY GIRL, Shown by DARL L. NIGH
9th SCOTT CREEK MONARCH SOMELIKEIT HOT, Shown by JOANNE G. ROSS
10th DRM ZEUS PHOENIX MISS PANDORA, Shown by JENNIFER A WACHAL

Class F8: YEARLING MARE 28 & UNDER FUTURITY (4 Entries)
1st VERMILYEA FARMS FASHION STAR OF BYZ, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
2nd JSW BLACK TIARA, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ME HE DOUBLE DELIGHT, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
4th LA BLUES A LITTLE FLIRTATIOUS, LONNIE ATHEY

Class F9: YEARLING MARE OVER 28 TO 30 FUTURITY (8 Entries)
1st PHR IDOLS TURTLE DOVE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
2nd LUCKY FOUR REBELSUPREME REBELINA, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
3rd SONOITA INVADERS ESSENCE, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
4th FREEDOM HILL FARMS STILL A LADY, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
5th ALLIANCE SPICE OF LIFE, DARL NIGH OR FRANCES NIGH, OR HEATHER BOLTON
6th TEN LS DESTINYS IM IN THE BUFF TOO, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM
7th FIREWATERS TURN THE PAGE, WARREN SELLWOOD OR BRENDA SELLWOOD
8th LA BLUES PUTTIN ON THE RITZ, LONNIE ATHEY

Class F10: YEARLING MARE OVER 30 TO 32 FUTURITY (6 Entries)
1st ARISTOCRATIC PUCKS ROYAL JUBILEE, ERICA KILLION & MICHAEL & MARY COLLINGS
2nd RAVENWOOD EVER AFTER, CRAIG WESTERGAARD /LESSEE
3rd ERL CUTTYS BERRY BLITZ, WADE S. BURNS OR JON WOODRING
4th BELOVEDS OLYMPUS ELEGANTSIA, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th HOPKINS ELEGANT IMAGE, ELSJE HOLTAPPELS
6th LA BLUES PAINTED DREAM GIRL, DAN OR GINA TIMMERMAN, T'S MINIATURE HORSES

Class F11: TWO YEAR OLD MARE 33 & UNDER FUTURITY (8 Entries)
1st COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER
2nd FROST HILL SILENT SEPHORA, KAREN A. RUDOLPH & NICOLE R. RUDOLPH
3rd PHR JESSES BELLE STARR, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R
4th DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS
5th INDIAN PEAKS CHASIN THE DREAM, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
6th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, SCOTT OR CATHY IMHOFF OR LAURA IMHOFF
7th JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
8th FALLEN ASH EAGLES LOVE YOU MORE, JONATHAN WHITT & MALLORY GRAYSON

Class F12: AOTE YEARLING STALLION FUTURITY (9 Entries)
1st SONOITA ENCHANTED INVADER, Shown by LORI BARILE NAVEH
2nd HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by HARRY MINNER
3rd INDIAN PEAKS PRIME TIME PICK, Shown by JOHN C. BENNETT
4th TEN LS ALL BUFFED UP, Shown by BOBBIE BRIGGS
5th VERMILYEA FARMS MISTER WONDERFUL, Shown by NANCY STETLER
6th THISTLE FIELDS DARK SECRET, Shown by JANINE MCDONALD
7th PRESTIGE PETITES GIMMI SOME, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI
8th JFKM IMA SNIPPERDOODLE DUDE, Shown by SHANNON OVIEDO
9th ARISTOCRATIC PUCKS PRIME TIME, Shown by JANE WAGNER

Class F13: AMATEUR YEARLING STALLION FUTURITY (6 Entries)
1st OAK BAY SALSA DONATELLO, Shown by KERRI GRIGGS
2nd JSW BEAUS WAR CRY, Shown by JONATHAN S. WHITT
3rd OAK BAY SALSAS RED ALERT, Shown by JOHN C. BENNETT
4th CONDERS BORN THIS WAY, Shown by DAWN M. HENRICH
5th DRM MUCHACHO LET THE GOODTIMES ROLL, Shown by JULIANNA MYERS
6th PRESTIGE PETITES BELEEVIT OR NOT, Shown by ERIN DUFFY PETRILLI

Class F14: YEARLING STALLION 28 & UNDER FUTURITY (2 Entries)
1st ALLIANCE CROWNS KEEPER, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
2nd BELOVEDS ALMIGHTY AMADEUS, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS

Class F15: YEARLING STALLION OVER 28 TO 30 FUTURITY (7 Entries)
1st OAK BAY SALSA AFTER DARK, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
2nd ALLIANCE BOLEROS NOVA, ROBYN OR BILL BELL
3rd STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY, STAR RIDGE ACRES
4th SONOITA MYSTERIOUS MARDI GRAS, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
5th MINI PERSUASIONS LM IDOLS WEEWILLEM, PEGGY DUCHARME OR RICHARD DUCHARME
6th LOST SPOKES WD SHARP DRESSED MAN, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
7th ALLIANCE FLASH OF FIRE, BRIAN HILL/LESSEE OR DANIELLE HILL/LESSEE

Class F16: YEARLING STALLION OVER 30 TO 32 FUTURITY (6 Entries)
1st ARISTOCRATIC REGAL RED, MICHAEL OR MARY COLLINGS
2nd ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA" FISSELER
3rd LM IDOLS A RUSH OF HAWK, DEBBIE JONES/LESSEE, ROSELAND MINIATURES
4th OAK BAY SALSAS ICON, FAITH HAMBROOK, HAWKHILLS MINIATURE HORSES
5th FIRST KNIGHTS HEIR TO THE THRONE, PATRICIA M. DEMPSEY,TRUSTEE OR KC PAPPAS
6th DROP M WITHA RUGER, KELBI GRAY

Class F17: TWO YEAR OLD STALLION 33 & UNDER FUTURITY (7 Entries)
1st OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR BARBARA MARDIAN
2nd ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, ERIC & MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES
3rd CONDERS RULE THE WORLD, LEIGH LUCAS MURRAY
4th LM IDOLS LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST HOUSE
5th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, ELAINE JONES & NICOLE PEARSALL
6th FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE GRAYSON & JONATHAN WHITT
7th INDIAN PEAKS JUST ONE LOOK, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN

Class F18: CHAMPION AOTE FUTURITY
WORLD GRAND CHAMPION: EASTSIDES FEARLESS, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
WORLD RESERVE CHAMPION: FREEDOM HILL FARMS NIGHT SENSATION, RAYMOND POPE/LESSEE OR JANICE POPE OR, COREY MUNSI

Class F19: CHAMPION AMATEUR FUTURITY
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA DONATELLO, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH, Shown by KERRI GRIGGS
WORLD RESERVE CHAMPION: JSW CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM, Shown by JONATHAN S. WHITT

Class F20: CHAMPION OPEN FUTURITY
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA AFTER DARK, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
WORLD RESERVE CHAMPION: ARISTOCRATIC REGAL RED, MICHAEL OR MARY COLLINGS

Day 5 
Classes 113-138, F21, F22

Class 113: GOLDEN SHOWMANSHIP (7 Entries)
CHAMPION: MARIE A. POWELL, Showing CANDYLANDS R FAVORITE SECRET
RESERVE: KIMBERLY SWEATT, Showing VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT
3rd REBECCA J. KELLEY, Showing JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION
4th MARY WILSON, Showing QUAIL CREEK KISS THIS
5th KAY MORRIS, Showing DESERT GOLDS BTUS DREAM CATCHER
6th ANGELA C. ELLIS, Showing CIRCLE J GOLDEN JUBILEE
7th VALERI LANSFORD, Showing LITTLE AMERICAS D S AT LAST

Class 114: 4 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (14 Entries)
CHAMPION: PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
RESERVE: FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, ALLISON ROSAUER OR STEPHANI PAPPAS
3rd MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
4th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
5th MISS B HAVEN, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES
6th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
7th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
8th RDP IT MUST B LUV, JOE D. WARD
9th CLASSIC VIEWS CALICO STORM, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY OR SHANNA CROWE
10th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING

Class 115: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (19 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
RESERVE: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
3rd WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
4th WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
5th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
6th BLUE RIBBON BODACIOUS XTREME, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM
7th FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, DALE CROCKER OR STEPHANI PAPPAS
8th PRF MONARCHOS RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS
9th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
10th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM CLOUGH

Class 116: WEANLING STALLIONS 26 & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS SILVERADO, SHERYL PETERSON
RESERVE: ALLIANCE REBELSUPREME LITTLE PHIL, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
3rd RFM AMIR AL SADEK, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
4th STAR RIDGE RULE THE WORLD, PARMELA BONNEY
5th LK EAGLES UNOS FOXY RASCAL, LINDA A KINT, EAGLES NEST HORSE CORRAL
6th JMW REBS DEZIGNED 2 DAZZLE, DAVID JONES OR ELAINE JONES
7th HILLS PLAYTIME MIGHTY MIKE, DANIELLE HILL & BRIAN HILL
8th DGS ABSOLUTE BULLET PROOF, DARCI GIBBONS & MELISSA BROCK

Class 117: WEANLING STALLIONS OVER 26 TO 30 (22 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE SHOWTIME, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
RESERVE: BLUE RIBBON JUST JACKED UP, VALERIE ESCALERA
3rd WINDEMERES GRAND ILLUSION BY DREAM, JOHN OR JANET HAYS, WINDEMERE FARM
4th PECAN GROVE CUTTYS INFINITY, PEGGY LLOYD OR DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
5th VERMILYEA FARMS JERONIMO, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
6th VERMILYEA FARMS 50 SHADES OF GREY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
7th RHA REDIS WILD WAR DANCE, ROBERT WALSH OR PAMELA WALSH
8th CD PARTNERS A SILENT BLESSING, LANDIN DONER & CHRISTINE DONER
9th VERMILYEA FARMS TOY WIZARD OF OZ, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
10th FREEDOM HILL FARMS EXTREME MOTION, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM

Class 118: LADIES ROADSTER (8 Entries)
CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
RESERVE: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS
3rd SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
4th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE
5th LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
6th WCF PRINCE WILLIAM, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
7th KNIGHTS LITTLE MAN, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
8th CIRCLE G JAZZMAN, LINDA S. NELSON

Class 119: YEARLING STALLIONS 28 & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE CROWNS KEEPER, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC, ALLIANCE MINIATURES
RESERVE: BELOVEDS ALMIGHTY AMADEUS, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
3rd LK EAGLES ROGUES ICE ECLIPSE, JAMES OR LINDA KINT, EAGLES NEST HORSE CORRAL
4th ALOHA RAINBOW RIDGE LIL SILENT SIR, BRANDY J MAMEO OR GREGG B BEEVER, RAINBOW RIDGE MI
5th HA TOPSIDER HEADLINER, MARGARET T. KLOMAN, HOMESTEAD ACRES
6th THISTLE FIELDS DARK SECRET, JANINE MCDONALD
7th GMR BOOGIE WOOGIE BUGLE BOY, GEORGE OR MARY RONEK, GEO-MAR ACRES

Class 120: YEARLING STALLIONS OVER 28 TO 30 (14 Entries)
CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: ALLIANCE BOLEROS NOVA, ROBYN OR BILL BELL
3rd SONOITA MYSTERIOUS MARDI GRAS, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
4th OAK BAY SALSA AFTER DARK, SHERYL PETERSON, OAK BAY ACRES
5th ALAMOS POES IM A FLIRT, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
6th ALLIANCE FLASH OF FIRE, BRIAN HILL/LESSEE OR DANIELLE HILL/LESSEE
7th BAR B SILENT VINDICATION, NICOLE PEARSALL
8th STAR RIDGE RAVENS VELVET BEAUTY, PARMELA J. BONNEY, STAR RIDGE ACRES
9th MINI PERSUASIONS LM IDOLS WEEWILLEM, PEGGY DUCHARME OR RICHARD DUCHARME
10th SUNNY SIDE GRANDS EXECUTIVE ZORRO, SARA G KELLOGG

Class 121: YEARLING STALLIONS OVER 30 TO 32 (13 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA DONATELLO, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
RESERVE: ALLIANCE BOLEROS INCENDIO, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC OR WILLIAM C HUMPHRIES
3rd MCCARTHYS STORM WARNING, ELSJE OR KARL HOLTAPPELS
4th ALOHA ACRES A SILENT PARTNERSHIP, RHONDA R TURNER, RT MINIATURES OF CULBRETH FARM
5th ARISTOCRATIC REGAL RED, MICHAEL OR MARY COLLINGS
6th ERL CUTTYS COPYRIGHT, BETTINA "TINA" FISSELER
7th ALAMOS POES IM WEAVING DREAMS, JANE H. MACON, ALAMO MINIATURES
8th DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, DEBBIE OR ANDY MEEK
9th SONOITA INVADERS ROCK N ROLL, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS

10th DESIGNER CREATION OF A LIFETIME, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE

Class 122: VERSATILITY (18 Entries)
CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
RESERVE: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN
3rd ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
4th GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
5th BELOVEDS OH SO NOBLE, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
6th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM CLOUGH
7th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
8th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
9th GLASS HORSE FARM RENEGADE, ALTHEA VAN WYCK & AUSTIN E VAN WYCK JR
10th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE

Class 123: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (4 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: BAR NS MILANI MOON, BROOKE GLOSSER
3rd HI STEPPIN GOLDEN EMBER, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
4th AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD KNAPP & MARY LOU KNAPP

Class 124: TWO-YEAR-OLD STALLIONS 29 & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS TINI TERRIFIC, EDIE C TYNDALL
RESERVE: OASIS XS PERFECTLY UNEXPECTED, NORMA ANN KNIBB
3rd LM IDOLS LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS, WIND MILL OAST HOUSE
4th FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, DEBBIE GRAYSON & JONATHAN WHITT
5th BONDES BOUNCIN B RED HOT N RISKY, PHILLIP ABBOTT OR STEPHANIE ABBOTT, OR CHELSEY OR
6th STARS FR JERICHO, WILLIAM SHEPHERD & REBECCA SHEPHERD
7th BAR B BEAU TIE, WILL OR LORETTA LEWALLEN

Class 125: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 29 TO 31 (6 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA REDEFINED, MERVIN MARDIAN OR BARBARA MARDIAN
RESERVE: ERL VOLTAIRES CROWN JEWEL, ERIC & MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES
3rd SRF NIGHT RIDER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th BELOVED OLYMPUS GODSEND, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th JSW BEAUS SOUTHERN ROMEO, DEBRA A CHENEY & KATHRINE WATSON
6th TEN LS LEGACYS COLOR ME COOL, SUZANNE K. FLINT OR JOHN L. FLINT

Class 126: TWO-YEAR-OLD STALLIONS OVER 31 TO 33 (8 Entries)
CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
RESERVE: AT LAST SURASTARS LIL REBEL, TERI SILVA
3rd BLACK MOUNTAIN MAJESTIC KINGSTON, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES
4th BELOVEDS ALMIGHTY AMEN, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
5th AVANTES PRINCE ACE OF COCI, CAMERON NELSON OR CINDY MCPIKE
6th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, ELAINE JONES & NICOLE PEARSALL
7th ROGERS HSR RAPTURES BRINGINTHEHEAT, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
8th CONDERS RULE THE WORLD, LEIGH LUCAS MURRAY

Class 127: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (8 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
3rd SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
4th LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
5th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
6th CIRCLE G JAZZMAN, LINDA S. NELSON
7th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
8th ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH, WESTWIND FARMS

Class 129: 3 YR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (12 Entries)
CHAMPION: 7S NASHVILLES VEGAS LIGHTS, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
RESERVE: SRF TEMPTRESS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, TERESA FLINT WEATHERS
4th LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
5th ASH CREEK SIMPLE ELEGANCE, RON OR KIM CLOUGH
6th KNIGHTS LITTLE MAN, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
7th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, KIM TAYLOR
8th TEN LS TOTALLY BUFF, LAVONNE REARDON OR JAMES REARDON, J & LS LITTLE TR
9th ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
10th 7S NASHVILLES MOON LIGHT SAILOR, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM

Class 130: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (8 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS FEATURE, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG
RESERVE: CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, MELISSA T ANDREWS
3rd ABRIAS SIGNATURE VINTAGE EDITION, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
4th JSW CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
5th AT LAST RELENTLESS PURSUIT, BRIAN HILL & TERI SILVA
6th BLUE RIBBON BACCA ROO BAJA, VALERIE ESCALERA, ESCALERA QUARTER HORSES
7th HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
8th GMR BOOGIES REDDY TO BOOGIE, GEORGE OR MARY RONEK, GEO-MAR ACRES

Class 131: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (12 Entries)
CHAMPION: JSW SHOW KAYCES LITTLE MANIPULATOR, LORI WALKER
RESERVE: PURA VIDAS ELVIS, SYDNEY & MARCY PARSONS & RACHEL SANDERS
3rd CONDERS ALL DUN WITH RULES, DAWN M. HENRICH
4th HYDE AWAY RANCH PATTONS SIR PRIZE, POLLY J HYDE OR PAUL R HYDE, HYDE AWAY RANCH
5th JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th LOS ARBOLES ODYSSEYS RANGLER, KRYSTLE ACTON OR THERESA L. ACTON
7th OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, PATRICK HERRICK OR MEGAN HERRICK
8th GTC RYDERS HEXBREAKER, LISA RAE PICHLER & RYDER PICHLER
9th JSW REDIS COLOR OF FAME, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG
10th RUSTY NAILS VICTORY LAP BY VOLTAGE, MACK OR TAMMIE COXE

Class 132: SINGLE FINE HARNESS (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: LR PHANTOMS SECRET STORM, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE AMERICA MINIATURES

Class 133: COUNTRY PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (18 Entries)
CHAMPION: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
RESERVE: WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, CASSIDY BLANTON OR CHRIS BLANTON, OR RICHARD ERICK
3rd ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA A DIEHL & BARRY A DIEHL
4th MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND, HUNTERBE
5th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, ALLISON OR DANA BRAUN
6th RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER
7th LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
8th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
9th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE
10th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE

Class 134: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (34 Entries)
CHAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, ALTHEA VAN WYCK & AUSTIN E VAN WYCK JR
3rd VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
4th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
5th OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
6th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
7th CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY
8th PRF MONARCHOS RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS
9th BLUE RIBBON BODACIOUS XTREME, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM
10th ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR

Class 135: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (2 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
RESERVE: TELQUEST NF BEL LA GO C, WINONA KENNEDY OR COLLEEN KENNEDY, TELQUEST MINIS

Class 136: CHAMPION JUNIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: JSW SHOW KAYCES LITTLE MANIPULATOR, LORI WALKER
WORLD RESERVE CHAMPION: LM IDOLS FEATURE, ANN DWYER OR POLLY WEISBERG

Class 137: COUNTRY PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (23 Entries)
CHAMPION: LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
RESERVE: ABRIAS DARING ENDEAVOR, PAIGE ANN VAN WYCK/LESSEE
3rd LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
4th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
5th SAMIS ROCKET SQUIRREL, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH
6th NWR TRIPLE PLAY, BROOKE PARSELY/LESSEE
7th PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, TERESA FLINT WEATHERS
8th WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
10th MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES

Class 138: CHAMPION JUNIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
WORLD RESERVECHAMPION: OAK BAY SALSA DONATELLO, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH

Class F21: FOUR YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries)
1st LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE
2nd SAMIS BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON
3rd HI STEPPIN GOLDEN EMBER, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
4th ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART

Class F22: THREE YEAR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries)
1st 7S NASHVILLES NIGHT RIDER, MARY SHEPPARD & LEIGH MURRAY
2nd JSW ZORROS STEPPIN OUT IN STYLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd DSB COOL COMMOTION, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
4th ABRIAS SIGNATURE APPROVAL, STACY SACHEN, ABRIA MINIATURE


Day 6 
Classes 139-162 F23, F24 

Class 139: GENTLEMENS ROADSTER (6 Entries)
CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS
RESERVE: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
3rd LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
4th LAS DORADAS BUCKEROOS CAJUN RHYTHM, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH
5th SAMIS TRIPOLI, CHRISTOPHER BLANTON & CASSIDY BLANTON
6th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD

Class 140: WEANLING MARES 26 & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: SOLDIER CREEK BABY IM A STAR, CRAIG OR AMY ODEN OR MIKE & ALLISON ROSAUER
RESERVE: BAR B A SILENT PERFECTION, CHRISTINE OR LANDIN DONER
3rd PECAN GROVE CUTTYS SKYLARK, PEGGY LLOYD & DENNY MOUNCE, PECAN GROVE FARM
4th ML SUPERSTARS MORIAH, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM
5th ERL WHISPER, KAI-SVEN HERRMANN & WOLFGANG ZAGER
6th TEN LS BLESSING IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM
7th LITTLE AMERICAS MY ALEXA, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE AMERICA MINIATURES

Class 141: WEANLING MARES OVER 26 TO 30 (18 Entries)
CHAMPION: PECAN GROVE CUTTYS DAILY DOUBLE, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM
RESERVE: SAMIS FOR THE BOYS, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
3rd WF PATTONS SARATOGA, RAY ZOERCHER, WIND FLIGHT
4th ALLIANCE BOLEROS JULIANA, MIKE OR TERRY HLAVATOVIC
5th VERMILYEA CANDYMAN SHES ALL GLAMOUR, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
6th ABRIAS REIGNING SUPREME, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
7th FHFS LADS SHES STILL GOT IT, LINDA CLARKE ANDERSON, FREEDOM HILL FARM
8th TEN LS MADISON IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM
9th FALLEN ASH EAGLES LORELEI, DEBBIE GRAYSON, FALLEN ASH FARM
10th RFM GENESES BLUE ARABESQUE, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE

Class 142: 4 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: SAMIS BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON
RESERVE: LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE
3rd ALLIANCE UNFORGETTABLE MOMENTUM, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
4th HI STEPPIN GOLDEN EMBER, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL

Class 143: CLASSIC PLEASURE DRIVING - STALLION (12 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
RESERVE: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
3rd HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN
4th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
5th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM CLOUGH
6th REDROCK LOTS O SPOTS, LUCILLE KUSLUCH & JANE WAGNER
7th LITTLE DREAMS STEALS THE SHOW, WILLIAM & JANET PEARSALL & TONYA PEARSALL
8th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
9th DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE D. WARD
10th SAMIS BRILLIANT ACCENT, JERRY G HORN OR ANNA B HORN

Class 144: YEARLING MARES 28 & UNDER (6 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SIMPLY SILENT, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
RESERVE: JSW BLACK TIARA, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ME HE DOUBLE DELIGHT, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
4th STARS MAJESTIC EMBERS, PHILLIP ABBOTT & STEPHANIE ABBOTT
5th LA BLUES A LITTLE FLIRTATIOUS, LONNIE ATHEY

Class 145: YEARLING MARES OVER 28 TO 30 (16 Entries)
CHAMPION: PICTURE PERFECT REBELCHASE ROXYHART, DIANNA PEFFLY & BROOKE SHERIDAN
RESERVE: LUCKY FOUR REBELSUPREME REBELINA, WADE S BURNS OR JON WOODRING, LUCKY FOUR FARMS
3rd WILTZ FAMILY PINNACLES PATCHES, VIRGIL J. WILTZ
4th FIRST KNIGHTS SOUTHERN BELLE, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
5th SONOITA INVADERS ESSENCE, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
6th TEN LS MARILYN IN THE BUFF, BONNIE OR JOHN FOX OR KELLI FOX
7th RFM FINE ARTS DREAM OF SUNSHINE, TONI REECE OR DANIELLE HILL, REECE MINIATURE HORSE
8th PHR IDOLS TURTLE DOVE, AIMEE JO HOLLIDAY, /FAMILY TRUST PAINTED H RANCH
9th SAMIS ENSENADA, CAROL D LIMA
10th JONES MISS CHARLOTTE BLUE, ELAINE JONES

Class 146: YEARLING MARES OVER 30 TO 32 (19 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD EVER AFTER, CRAIG WESTERGAARD /LESSEE
RESERVE: TEN L PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, KATHLEEN E GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
3rd ERL CUTTYS BERRY BLITZ, WADE S. BURNS OR JON WOODRING
4th BLACK MOUNTAIN MAJESTIC HEARTSTRING, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES
5th ARISTOCRATIC PUCKS ROYAL JUBILEE, ERICA KILLION & MICHAEL & MARY COLLINGS
6th LM IDOLS JAQUELINE HAWK, SHARON PIPER/LESSEE
7th RFM EAGLES DARK ENCHANTRESS, KIMBERLY LAFLEUR/LESSEE
8th BAR B MY SILENT HEART, BEVERLY BURDETTE OR DON BURDETTE, BAR B RANCHS
9th COOLEST SPOTACULAR DIVA, LINDA F PALMER OR CARLA C DURAND
10th WINGATES SERENADE MI, CASEY OR KELLY CAMPBELL

Class 147: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
RESERVE: 7S NASHVILLES VEGAS LIGHTS, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
3rd BELOVEDS OH SO NOBLE, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
4th FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, ALLISON ROSAUER OR STEPHANI PAPPAS
5th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA A DIEHL & BARRY A DIEHL
6th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, TAMMIE OR MACK COXE/LESSEE
7th ASH CREEK SIMPLE ELEGANCE, RON OR KIM CLOUGH
8th BAR NS COMANCHE MOON, LISA OR GARY BARNES
9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
10th MISS B HAVEN, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES

Class 148: SINGLE PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS STEPPIN OUT IN STYLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
3rd DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
4th SAMIS BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON
5th BAR NS MILANI MOON, BROOKE GLOSSER
6th AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD KNAPP & MARY LOU KNAPP
7th LITTLE KINGS ECHO ECHO ECHO, PAULA OR MOLLIE BURGIN
8th ROGERS HSR CHECK OUT JUNIOR, JOE D. WARD

Class 149: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (30 Entries)
CHAMPION: ABRIAS DARING ENDEAVOR, PAIGE ANN VAN WYCK/LESSEE
RESERVE: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN
3rd LITTLE KINGS BUCK MAGNIFICENT, DONALD ROGERS & SUZANNE ROGERS, ROGERS HEAVEN SENT
4th NWR TRIPLE PLAY, BROOKE PARSELY/LESSEE
5th WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
6th ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
7th PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
8th WOODLAND ACRE BI DANDYS FIRE DESIGN, CASSIDY BLANTON OR CHRIS BLANTON, OR RICHARD ERICK
9th R BAR CS HES WELL RED, BROOKE GLOSSER/LESSEE
10th TEMPESTS SHAKE YOUR MONEY MAKER, ALLISON OR DANA BRAUN

Class 150: CLASSIC PLEASURE DRIVING - MARE (17 Entries)
CHAMPION: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
RESERVE: VISTA VALLEYS JUST X QUIZ IT, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
3rd ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON
4th ASH CREEK DANCE N QUEEN, AMANDA B BENTON
5th BAR B CLASSIC SUPREME, BROOKE GLOSSER
6th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
7th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
8th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID
9th CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES, OR K
10th CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY

Class 151: TWO-YEAR-OLD MARES 29 & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, ROBIN L. COLE
RESERVE: SILVERLEAF VALENTINOS SHALAY BEY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd DIAMOND M CUZ SHE CAN, FRED OR ROSE MAIN, DIAMOND M STABLES
4th LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
5th GMR PRINCESS OF BUCKINGHAM, GEORGE & MARY RONEK

Class 152: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 29 TO 31 (14 Entries)
CHAMPION: COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER
RESERVE: ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, AUBREY OVERCASH/LESSEE
3rd RAINBOW RIDGE XTRAORDINARY CREATION, BRANDY MAMEO & GREG B BEEVER, RAINBOW RIDGE MINIS
4th TEN LS SMOKIN IN THE BUFF, KATHLEEN M. LAFRANA
5th JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th RAVENWOOD CHASIN DREAMS, FAITH HAMBROOK, HAWKHILLS MINIATURE HORSES
7th IMPRINT STRIDERS SPECIAL REFLECTION, RANDY MCGOWAN, IMPRINT MINIATURES
8th BLUE RIBBON BACCA ROO FANTASY, MARVIN A LAZAR OR SUSAN STUART
9th CMC RG NOT A SPOT FORGOTTEN, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
10th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, SCOTT OR CATHY IMHOFF OR LAURA IMHOFF

Class 153: TWO-YEAR-OLD MARES OVER 31 TO 33 (16 Entries)
CHAMPION: WINGATES ADORE MI, STACY SACHEN OR KELLY CAMPBELL
RESERVE: PHR JESSES BELLE STARR, AIMEE J HOLLIDAY OR PENNY JO HOLLIDAY, PAINTED H R
3rd FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th ERL WILL REMEMBER YOU FROM CUTTY, WADE S. BURNS OR JON WOODRING
5th FIRST KNIGHT STRIDERS BLACK SATIN, HOLLY WHYTE OR KC PAPPAS
6th FROST HILL SILENT SEPHORA, KAREN A. RUDOLPH & NICOLE R. RUDOLPH
7th ALLIANCE FEELING FRISKY, MICHAEL OR MARY COLLINGS OR M OR T HLAVATOVIC
8th REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A. POWELL
9th VERMILYEA BYZANTINES DYNASTY, WILLIAM C. HUMPHRIES, VERMILYEA FARMS
10th FIRST KNIGHTS PLATINUM PRINCESS, COLIN BROWN & MARJ BROWN, OR KC PAPPAS

Class 155: 3 YR OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: 7S NASHVILLES NIGHT RIDER, MARY SHEPPARD & LEIGH MURRAY
RESERVE: JSW ZORROS STEPPIN OUT IN STYLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd LYMRICKS IRRESISTIBLE FORCE, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
4th AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD KNAPP & MARY LOU KNAPP
5th DSB COOL COMMOTION, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE

Class 156: MULTI-COLOR MARES (11 Entries)
CHAMPION: REECES UNDISPUTED COW GIRL, MARIE A. POWELL
RESERVE: FABALOOSA ALLURA, SUZANNE L. SOOTER
3rd SAMIS FOR THE BOYS, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
4th CMC RG NOT A SPOT FORGOTTEN, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
5th ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN GOOD
6th PINEYWOODS INIKIS PUZZLE, SUZANNE L. SOOTER
7th ERL WHISPER, KAI-SVEN HERRMANN & WOLFGANG ZAGER
8th LOST SPOKES WD KARMA, VALERI LANSFORD & SCOTLYN LOWE
9th PERFECTAS GIRL GONE WILD, SUZANNE L. SOOTER
10th MYSTIC MOON REBELS CALAMITY JANE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, OR KRISTY NEWMAN

Class 157: CLASSIC PLEASURE DRIVING - GELDING (20 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
RESERVE: GLASS HORSE FARM RENEGADE, ALTHEA VAN WYCK & AUSTIN E VAN WYCK JR
3rd WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
4th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th MINI L & JS PLATINUM PLUS, KORY & MARCY PARSONS
6th HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES
7th PRF MONARCHOS RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS
8th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST
9th FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, DALE CROCKER OR STEPHANI PAPPAS
10th CENTURY FARMS MISTAAHR BOB B BLEU, JULIANNA MYERS/LESSEE, FLAGSTONE FARMS

Class 158: SOLID COLOR MARES (18 Entries)
CHAMPION: PICTURE PERFECT IRISH LOVE SONG, ROBIN L. COLE
RESERVE: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS
3rd TEN LS MADISON IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM
4th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY
5th ME HE DOUBLE DELIGHT, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
6th FROST HILL SILENT SEPHORA, KAREN A. RUDOLPH & NICOLE R. RUDOLPH
7th HOPKINS ELEGANT IMAGE, ELSJE HOLTAPPELS
8th TEN LS BLESSING IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL, TEN L FARM
9th ALLIANCE PEARLY GIRL, DARL OR FRANCES NIGH
10th SAMIS ENSENADA, CAROL D LIMA

Class 159: SINGLE PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (7 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
3rd LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE
4th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
5th HI STEPPIN GOLDEN EMBER, J. D. ROBERTSON OR KATHLEEN ROBERTSON, BAG PIPE FL
6th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 160: CHAMPION JUNIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: WINGATES ADORE MI, STACY SACHEN OR KELLY CAMPBELL
WORLD RESERVE CHAMPION: COVERGIRLS IDOL SAHARA I CANDI HAWK, CHARLENE EISENMENGER

Class 161: CHAMPION ROADSTER
WORLD GRAND CHAMPION: SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
WORLD RESERVE CHAMPION: ARAGONS HURRICANE HARBOR, TERESA FLINT WEATHERS

Class 162: LIBERTY (26 Entries)
CHAMPION: GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
RESERVE: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
3rd MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND
4th LITTLE KINGS ECHO ECHO ECHO, PAULA OR MOLLIE BURGIN
5th MRMS TEMPESTS MYSTERLY, MICHELLE MEACHAM
6th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
7th UNO ELECTRA, DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE
8th COLUMBIA MIGHTY TITAN, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
9th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
10th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON

Class F23: FOUR YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (5 Entries)
1st OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
2nd LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
4th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
5th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE

Class F24: THREE YEAR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries)
1st CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY
2nd GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
3rd FLAGSTONES MOODYS MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
4th LOST SPOKES WD KARMA, VALERI LANSFORD & SCOTLYN LOWE



Day7 
Classes 163-191 F25, F26

Class 163: 4 YR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (11 Entries)
CHAMPION: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
RESERVE: LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
3rd BLUE RIBBON BODACIOUS XTREME, DENNY MOUNCE OR PEGGY LLOYD, PECAN GROVE FARM
4th JSW ZORROS MIDNIGHT CONFESSION, EMILIE OR PAULA BURGIN
5th ASH CREEK GINGER SNAP, RONALD OR KIM CLOUGH
6th ALLIANCE BUCK CRUSADER, BARBARA OR JOHN HIBBARD
7th SAMIS BRILLIANT ACCENT, JERRY G HORN OR ANNA B HORN
8th ERL RANDOM REVENGE, CHRISTOPHER GIBSON
9th DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE
10th BELLA VOCE DEBUT, H. JOE KAHRE

Class 164: SENIOR MARES 28 & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: STARS GEISHA, VICTORIA J. PORTO
RESERVE: CASTLE ROCK FANCYS SILVER LINNING, YVONNE OR JEFF CLARK
3rd REECES ORION DREAMCATCHER, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
4th DGS SHES GOT GRIT, DARCI ANN GIBBONS

Class 165: SENIOR MARES OVER 28 TO 30 (7 Entries)
CHAMPION: BIGLEAPS CRYSTAL LYN COMMOTION, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
RESERVE: RAVENWOOD DEPUTYS SPINDERELLA, BRUCE OR PAT PROCTOR OR DAVID KELLY
3rd LA VISTA SWEET JAZZ, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
4th RFM ZODIACS MISS FANCY ME, CYNTHIA HARRIS
5th RAINBOW RIDGE JUANS DANCING DUCHESS, GREGG B BEEVER & BRANDY J MAMEO, RAINBOW RIDGE MIN
6th LIBERTYMERE ARES APRIL DAWN, ROBERT PADULA OR CHRISTINE PADULA, LIBERTYMERE FAR
7th PERFECTAS GIRL GONE WILD, SUZANNE L. SOOTER

Class 166: SENIOR MARES OVER 30 TO 32 (12 Entries)
CHAMPION: COVERGIRLS IDOL FIREFLY HAWK, JEAN M. HAYUNGA, BLACK MOUNTAIN MINIATURES
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ALOHA ACRES SILENT NO MORE, JANICE L. KIELER, BIGLEAP RANCH
4th ERICAS SHEZ GOT THE LOOK, MICHAEL OR MARY COLLINGS OR ERICA KILLION
5th J MARS DESTINYS JEWEL, LORI BARILE NAVEH
6th PECAN GROVES CUSTOMIZED KEEPSAKE, ERIC & MARILYN MEYER, WORLD OF MINIATURES
7th FPF FANCYS DARK DEBUTANTE, JUDY S. MIDDLETON, FALLEN PINE ACRES
8th FIRST KNIGHTS HOT CHILD IN THE CITY, K. C. PAPPAS, FIRST KNIGHT MINIATURES
9th ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN GOOD
10th ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, KATHERINE WATSON & DANIELLE & BRIAN HILL

Class 167: SENIOR MARES OVER 32 TO 34 (13 Entries)
CHAMPION: AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
RESERVE: COVERGIRLS IDOLS ICE PRINCESS, CHARLENE EISENMENGER
3rd BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, KAREN A. RUDOLPH
4th SRF SILK STOCKINGS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
6th RHA FIRST CLASS ALL THE WAY, JAMES WALSH
7th APPLECREEKS MOON GLOW, ELIZABETH F. FUSELIER & JERRY D. ELLIS
8th FIRST KNIGHTS DIVINE BARONESS, PATRICIA M. DEMPSEY, BELOVEDS
9th JCW BUCKS BRONZED TO PERFECTION, REBECCA J. KELLEY
10th ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING

Class 168: COUNTRY PLEASURE DRIVING - STALLION (17 Entries)
CHAMPION: WHISPERING PINES BLACK TIE TUXEDO, KERI OR LAURA LEE
RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
3rd FIRST KNIGHTS LEGENDARY ICON, ALLISON ROSAUER OR STEPHANI PAPPAS
4th SAMIS ROCKET SQUIRREL, LONNIE PERDUE, NEW WEST RANCH
5th MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND, HUNTERBE
6th GRAHAMS RAGTIME, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
7th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID PORTERFIELD OR SHIRLEY PORTERFIELD, OR DARLE
8th LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
9th LITTLE KINGS LIVIN A DREAM, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE
10th PHANTOM SCOUT OF CLASSIC VIEW, TERESA FLINT WEATHERS

Class 169: CLASSIC PLEASURE DRIVING OVER 32 TO 34 (19 Entries)
CHAMPION: WINDFYRES WHEN EAGLES FLY, DANA G HYLAND & CAROL STEFFUS-HYLAND
RESERVE: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS
3rd ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
4th LOST SPOKES LL TOO COOL TO TOUCH, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
5th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
6th SAMIS VEGAS KNIGHT, LINDA OR PAT MCGINNIS
7th ROCKING M BLUES BO JANGLES, RON OR KIM CLOUGH
8th DESERT GOLD CROSSFIRE, JOE D. WARD
9th CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY
10th BELLS EGYPTIAN RUMBLE, MADELYN BLANTON/TRUSTEE, BLANTON FAMILY TRUST

Class 170: SENIOR GELDINGS 30 & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: JONES BLUE BOYS JUSTATHRILLER, ERIN OR RANDY PETRILLI
RESERVE: SRF ROYALTY, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
3rd ANOTHER DIMENSION MR REMARKABLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th INVADERS SO VAIN, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM

Class 171: SENIOR GELDINGS OVER 30 TO 32 (8 Entries)
CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER
RESERVE: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd SRF GLADIATOR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th ML SUPERSTARS FASCINATING RYTHUM, DAVID OR SUSIE DICK, MEADOW LANE FARM
6th ALLIANCE UNFORGETTABLE AMBITION, DE REUL OR ALANNAH HORROCKS
7th JUS B COZ PAINTED DREAMS, SCOTT OR EDNA JOHNSON OR BREANNE CLEMMENSEN, JUS B
8th MILLWOOD PRINCES TOP STUFF, NICKI L. DOWDLE

Class 172: SENIOR GELDINGS OVER 32 TO 34 (14 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
RESERVE: BROOKHAVENS CALVIN KLEIN BY DESIGN, DANIELLE HILL OR BRIAN HILL
3rd CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, CHRISTINE DONER OR LANDIN DONER
4th LOS ARBOLES IDOLS HIT PARADE, POLLY WEISBERG OR ANN DWYER
5th LA VISTA PICTURE PERFECT, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
6th WOODSTOCK NORTHDOMINOS 3 DOORS DOWN, WARREN SELLWOOD OR BRENDA SELLWOOD
7th LR ROLLERS DONE IT IN THE WIND, JUDY MIDDLETON
8th WILD SPIRITS WIND RUNNER, ROBERT & BRENDA KANE, WILD SPIRIT RANCH
9th WOODED ACRES BON JOVI, MEGAN MAHONEY/LESSEE
10th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, TAMMIE OR MACK COXE/LESSEE

Class 173: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
RESERVE: SAMIS BREAK DANCER, RICH ERICKSON OR CASSIDY BLANTON
3rd BAR NS MILANI MOON, BROOKE GLOSSER
4th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 174: COUNTRY PLEASURE DRIVING - GELDINGS (17 Entries)
CHAMPION: PRF IN YOUR DREAMS, DEBORAH L. PALMER
RESERVE: NWR TRIPLE PLAY, BROOKE PARSELY/LESSEE
3rd 7S NASHVILLES MOON LIGHT SAILOR, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
4th VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
6th ALOHA ACRES DREAMS DROP DEAD RED, TAMMIE OR MACK COXE/LESSEE
7th QUINTESSA RADIANTE CARUSO, JOHN & KIMBERLY SWEATT/TRUSTEE, J & K SWEATT FAMIL
8th ALOHA ACRES IT MUST BE MAGIC, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
9th 7S BAYTOVENS FIFTH, LAURA MORTON
10th LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR

Class 175: SENIOR STALLIONS 28 & UNDER (7 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: ME HE SUPER TUFF ENUFF, HARRY ELDER OR MARY LOU ELDER, ME-HE MINIATURES
3rd WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, JAYME & TERRY HOBBS
4th MYSTIC MOON SIR PRIZE, NANCY MITTEN OR BECKY ARMSTRONG, MYSTIC MOON RANCH
5th LITTLE AMERICAS FAN MAN, TONY OR CAROL GREAVES, LITTLE AMERICA MINI HORSES
6th MILLWOODS PRINCES LIL BLACK JACK, NICKI L. DOWDLE
7th JAX SHOW ME INDY, JACQUELINE S. CHANDLER

Class 176: SENIOR STALLIONS OVER 28 TO 30 (8 Entries)
CHAMPION: ZARZUELAS ANDANTE, KRISTY L. PRUETT
RESERVE: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
3rd ALLIANCE EXCALIBER, DARL OR FRANCES NIGH
4th SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
5th RIVERDANCES PLAY IT AGAIN SAM, SUSAN M BROOKS
6th SONOITA HOLLYWOOD INVADER, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
7th LIBERTYMERE VELVETS LOVERBOY, ROBERT PADULA OR CHRISTINE PADULA, LIBERTYMERE FAR
8th ALLIANCE MAJESTICS BLACK JACK, LONNIE ATHEY

Class 177: SENIOR STALLIONS OVER 30 TO 32 (11 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT
RESERVE: INDIAN PEAKS BEETHOVENS PREMIER, JOHN BENNETT OR JENNIFER BENNETT, INDIAN PEAKS MIN
3rd DAYSPRING KINGS REIGN, STACY SACHEN & J RILEY SACHEN GOODE
4th AVANTES CHASING THE ACE, CINDY MCPIKE OR CAMERON NELSON
5th CLEAR BROOKS ANDRETTI, ELIZABETH DE BEM OR FRANK DE BEM
6th RAVENWOOD JUST REMEMBER THAT, TODD OHL
7th ROGERS HSR DESTINED TO BE A STAR, CYNTHIA HARRIS
8th LITTLE KINGS GONE BALLISTIC, JUDY CONRAD
9th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, BRAD OR DEBRA HOPKINS, HOPKINS HEAVENSENT MINIATUR
10th LAA BLUES HUSKERS CROWN PRINCE, DAN TIMMERMAN OR GINA TIMMERMAN, OR LONNIE ATHEY

Class 178: SENIOR STALLIONS OVER 32 TO 34 (12 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: RAYVIK JOCOMOTION OF D & S, VICKIE TOBIN OR RAYMOND TOBIN
3rd FIRST KNIGHTS RETURN OF THE KING, RANDY MCGOWAN OR KC PAPPAS
4th RHA CLASSICAL SHARIF, JAMES OR LINDA KINT, EAGLES NEST HORSE CORRAL
5th FAITH FARM JOKERS DARK SIDE, PHILLIP ABBOTT & STEPHANIE ABBOTT
6th TEN LS TOTALLY BUFF, LAVONNE REARDON OR JAMES REARDON, J & LS LITTLE TR
7th ALAMOS SIRS GOLDEN CHALICE, JANE H. MACON OR MARTHA HICKHAM
8th HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH
9th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, KIM TAYLOR
10th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 179: CLASSIC PLEASURE DRIVING 32 & UNDER (14 Entries)
CHAMPION: PRF MONARCHOS RUN FOR THE MONEY, TERESA FLINT WEATHERS
RESERVE: HCM WAR PAINTS SHARPER IMAGE, KATIE HANSEN
3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON
5th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
6th GOLDEN KS EYE OF THE PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
7th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET KLOMAN & HARRY MINNER
8th SHADOW BOXS RICOCHET, TARYN WRIGHT
9th FLAGSTONES MOODYS MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
10th SAMIS BRILLIANT ACCENT, JERRY G HORN OR ANNA B HORN

Class 180: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: SAMIS SID SAVOY, RON OR SAMI SCHEURING & CHRIS BLANTON
RESERVE: DESERT SHADOWS MOON FLASH, ALLISON BRAUN
3rd JSW ZORROS MIDNIGHT PASSION, JONATHAN S. WHITT, JSW FARM
4th LYMRICKS BRAVADO, JESSICA PETERSON/LESSEE
5th SSH SHADOW OF A DOUBT, LINDA S. NELSON
6th BAR NS MILANI MOON, BROOKE GLOSSER
7th COLUMBIA DANDY KING, DEBORAH L. PALMER
8th CIRCLE G JAZZMAN, LINDA S. NELSON
9th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 181: SOLID COLOR STALLIONS AND GELDINGS (8 Entries)
CHAMPION: SRF MARENGO, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
RESERVE: CIRCLE J GOLDEN PHOENIX, KARRIE LYNN HOKE
3rd HALF MEASURES DREAMERS TINKER TOY, DENNIS HANEY, HALF MEASURES RANCH
4th DROP M WITHA RUGER, KELBI GRAY
5th TORGERSONS STARSTRUCK, BARBARA TORGERSON OR DAVID TORGERSON
6th ALLIANCE ZOOM ZOOM ZOOM, ESTHER WEBER, LA PAVARANA SHOW HORSES INC
7th FLYING TAIL FARM FORGET ME NOT, JEAN OR JEFFREY LEVENSTAM
8th DUNDEE REPLICA BY DESIGN, YVONNE OR JEFF CLARK

Class 182: COUNTRY PLEASURE DRIVING - MARES (13 Entries)
CHAMPION: ROGERS HSR PROVOCATIVE DESTINY, CATHY FATIGATI, LAUREL ACRES
RESERVE: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, AMANDA B BENTON
3rd TWFS REBELCHASE ROSE PETAL, PATRICIA A DIEHL
4th 7S NASHVILLES MERCEDES, MICHAEL WRIGHT OR TRACI OR TARYN WRIGHT
5th SRF TEMPTRESS, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
6th ASH CREEK SIMPLE ELEGANCE, RON OR KIM CLOUGH
7th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
8th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
9th ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING
10th JSW GOOD DEEDS COUNTRY ROSE, SILVIA FASSIO & GUS CAYNE

Class 183: MULTI-COLOR STALLIONS AND GELDINGS (18 Entries)
CHAMPION: MOUNTAIN MEADOWS BEY EXPLOSION, JENNIFER ROWLAND OR AVERY/ADELYN ROWLAND, HUNTERBE
RESERVE: WINDEMERES GRAND ILLUSION BY DREAM, JOHN OR JANET HAYS, WINDEMERE FARM
3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD
4th LOST SPOKES WD SHARP DRESSED MAN, THOMAS T THOMPSON OR LINDA DAWN THOMPSON
5th LITTLE AMERICAS PHANTOMS KNIGHTFALL, TONY OR LAUREN GREAVES, LITTLE AMERICA MINIATURES
6th SONOITA INVADERS ROCK N ROLL, LORI BARILE NAVEH, SONOITA HIGHLANDS
7th INDIAN CREEKS CHIPS AHOY, DARL OR FRANCES NIGH
8th CCMF PIANO MANS REFLECTION, TASHA OR JUDY HOLCOMBE
9th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
10th MILLWOOD PRINCES SPARKLE N SHINE, NICKI L. DOWDLE

Class 184: 3 YR OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (7 Entries)
CHAMPION: CEDAR CREEKS FANCYS MIRACLE, DEBBIE EMERY
RESERVE: GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
3rd CENTURY FARMS MISTAAHR BOB B BLEU, JULIANNA MYERS/LESSEE, FLAGSTONE FARMS
4th FIRST KNIGHT STRIDERS SHADOW FAX, DALE CROCKER OR STEPHANI PAPPAS
5th FLAGSTONES MOODYS MIDNITE ROMANCE, JULIANNA MYERS OR MARK MYERS, FLAGSTONE FARMS
6th GALLERY ORIGINALS CLEOS LIL CAESAR, MARGARET E SLAPE OR RICHARD E SLAPE
7th SRF COMMANDO, MADISON HOLLY OR MARTY HOLLY

Class 186: CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
WORLD RESERVE HAMPION: LUCKY HARTS TWO BUCK CHUCK, MICHAEL OR MARY COLLINGS

Class 187: CHAMPION SENIOR MARE
WORLD GRAND CHAMPION: AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
WORLD RESERVE CHAMPION: COVERGIRLS IDOLS ICE PRINCESS, CHARLENE EISENMENGER

Class 188: CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: 7S NASHVILLES NIGHT RIDER, MARY SHEPPARD & LEIGH MURRAY
WORLD RESERVE CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, JONATHAN WHITT OR DON OR MARY LOU KNAPP

Class 189: CHAMPION SENIOR GELDING
WORLD GRAND CHAMPION: OAK BAY SALSA CALIENTE, KERRI OR MIKE GRIGGS, JUNIOR BEAR RANCH
WORLD RESERVE CHAMPION: RAVENWOOD ROMANCE TO REMEMBER, BROOKE GLOSSER & MACLAY WALKER
Class 190: CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN
WORLD RESERVE CHAMPION: ABRIAS DARING ENDEAVOR, PAIGE ANN VAN WYCK/LESSEE

Class 191: CHAMPION SENIOR STALLION
WORLD GRAND CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN S. WHITT
WORLD RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T. SLOBODY, SAWMILL STUD

Class 192: WORLD SUPREME HALTER CHAMPION
WORLD GRAND CHAMPION: RIVENBURGHS JESS LET ME IMPRESS, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND

Class F25: THREE YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (4 Entries)
1st 7S NASHVILLES VEGAS LIGHTS, CHUCK OR MARY SHEPPARD, 7S MINIATURE HORSE FARM
2nd LYMRICKS HIGH WINS, PATTY CLOKE OR PAT OR LINDA MCGINNIS
3rd KNIGHTS LITTLE MAN, RON OR SAMI SCHEURING, SAMIS LIL HORSE RANCH
4th ITW SUMMER MELODY, SARAH HUTTER OR SARAH GLADING

Class F26: FOUR YEAR OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING FUTURITY (9 Entries)
1st RIVENBURGHS OUTLAW JOSIE WALES, SHERYL PETERSON OR ADELYN ROWLAND, OR AVERY ROWLAN
2nd VINTAGE FARMS MIDNIGHT WALTZ, ADELYN OR AVERY ROWLAND OR JENNIFER ROWLAND, HUNTE
3rd MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
4th MISS B HAVEN, DEBRA EMERY, CEDAR CREEK MINIATURES
5th SILVER MEADOWS CINNAMON TOPS, LINDA S. NELSON
6th RDP IT MUST B LUV, JOE D. WARD
7th BAR NS MAXXXIMUM MOON, GARY OR LISA BARNES & LARRY STRUBHAR
8th VERSATILITY FARMS DREAM ON, ASHLEY HARRIS, VERSATILITY FARM & TRAINING
9th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES