Return to Championship Page

American Miniature Horse Association
Eastern Championship Show Results
Champions Center
Springfield, OH
August 9-11, 2013

Daily Results

August 9
(1 thru 60)
August 10
(61 thru 123)
August 11
(124 thru 184)

Day 1

Class 1: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 13-18 YEARS (0 Entries)

Class 2: YOUTH OBSTACLE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by ELIZABETH BENTON
RESERVE: BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by ELIZABETH BENTON
3rd CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by ELIZABETH BENTON

Class 3: AMATEUR OBSTACLE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by AMANDA BENTON
RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA BENTON
3rd HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
4th INDIAN RAIN DANCE, Shown by JENNIFER ZONGHETTI

Class 4: OPEN OBSTACLE DRIVING (0 Entries)

Class 5: THREE & FOUR-YEAR-OLD SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD OR MARY LOU KNAPP
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE APPROVAL, STACY SACHEN

Class 6: AMATEUR ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
3rd HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES

Class 7: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARE - LEVEL 1 (9 Entries)
CHAMPION: GRF LINES DEWDROP, Shown by KACIE MINNER
RESERVE: WILLOWFALLS PRETTY PENNY, Shown by JAYME HOBBS
3rd CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY MITCHELL
4th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by MELISSA NAUMAN
5th BELLA VOCE DEBUT, Shown by H JOE KAHRE
6th TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, Shown by YVONNE CLARK
7th IMHOFFS CRUSERS TOP LADY, Shown by CATHY IMHOFF
8th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, Shown by YVETTE MOONEY
9th RHA ROSITA LOCOMOTION, Shown by LINDA KINT

Class 8: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SENIOR MARE - LEVEL 2 (9 Entries)
CHAMPION: GRF LINES DEWDROP, Shown by HARRY MINNER
RESERVE: ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH
3rd CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE BRIDGES
4th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL FATAL BEAUTY, Shown by LORRAINE O'CONNELL
5th HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by DARIN DONER
6th DSB COOL COMMOTION, Shown by SHERRY CROWE
7th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by TODD NAUMAN
8th SCARECROWS GUSTAVUS SAVANNAH, Shown by KATHY PORTER
9th SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL

Class 9: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (9 Entries)
CHAMPION: ALAMOS POES BRASH & SASSY, Shown by AUSTIN GOOD
RESERVE: AMORE LALITA, Shown by SISTER TERESKA TUSHER
3rd GRF LINES DEWDROP, Shown by KACIE MINNER
4th LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, Shown by DEBRA EASTON
5th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY MITCHELL
6th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by MELISSA NAUMAN
7th TEN LS TALENTED IN THE BUFF, Shown by CAMMY DOYLE
8th IMHOFFS CRUSERS TOP LADY, Shown by CATHY IMHOFF
9th TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, Shown by YVONNE CLARK

Class 10: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 1 - 30" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: RHA ROSITA LOCOMOTION, Shown by LINDA KINT

Class 11: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (11 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, Shown by BRIAN HILL
4th ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, Shown by AUBREY OVERCASH
5th GRF LINES DEWDROP, Shown by HARRY MINNER
6th BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by KAREN RUDOLPH
7th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by DARLENE BRIDGES
8th APPLECREEKS MOON GLOW, Shown by ELIZABETH ELLIS
9th CRYSTAL RIDGE CAROUSEL FATAL BEAUTY, Shown by LORRAINE O'CONNELL
10th REECES RUSSIAN EMPRESS, Shown by TODD NAMAN

Class 12: AMATEUR SENIOR MARE - LEVEL 2 - 30" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: CRYSTAL RIDGE MARQUIS ROYAL FLUSH, Shown by LORRAINE O'CONNELL

Class 13: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: MTC POSITRACTION, Shown by BAILEY CHALUT
RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE
3rd LM IDOLS PISTOLERO HAWK, Shown by ABBEY RAICHE

Class 14: YOUTH CLASSIC PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by ELIZABETH BENTON
3rd MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, Shown by MASON PRITT
4th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 15: SINGLE PLEASURE DRIVING GELDINGS (0 Entries)

Class 16: SENIOR MARES OVER 32" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
RESERVE: SRF SILK STOCKINGS, ROGER T SLOBODY
3rd JSW REDIS GHOST ORCHID, JONATHAN WHITT
4th BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, KAREN RUDOLPH
5th APPLECREEKS MOON GLOW, ELIZABETH F FUSELIER & JERRY ELLIS
6th RHA FIRST CLASS ALL THE WAY, JAMES WALSH
7th TEN LS SPLENDORS RIVER OF LOVE, YVONNE OR JEFF CLARK
8th KHEMOSABIS WALK IN MY MOCCASINS, DARCI GIBBONS

Class 17: SENIOR MARES OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, JONATHAN WHITT
RESERVE: ROGERS HSR RUSSIAN REFLECTION, DANIELLE OR BRIAN HILL
3rd ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN GOOD
4th LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, DEBRA A EASTON
5th TEN LS TALENTED IN THE BUFF, VIDELLA BLACKWELL
6th IMHOFFS CRUSERS TOP LADY, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 18: SENIOR MARES OVER 28" TO 30" (2 Entries)
CHAMPION: RFM ZODIACS MISS FANCY ME, CYNTHIA HARRIS
RESERVE: RHA ROSITA LOCOMOTION, JAMES OR LINDA KINT

Class 19: SENIOR MARES 28" AND UNDER (2 Entries)
CHAMPION: DGS SHES GOT GRIT, DARCI GIBBONS
RESERVE: CASTLE ROCK FANCYS SILVER LINING, YVONNE OR JEFF CLARK

Class 20: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE (0 Entries)

Class 21: LADIES CLASSIC PLEASURE DRIVING (13 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, AMANDA BENTON
3rd SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
4th HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES
5th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID
6th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
7th MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, SCOTT & SONJA BURDETTE
8th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS
9th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER
10th DOUBLE DIAMONDS MISTER MEANER, LAURA N IMHOFF

Class 22: SINGLE PLEASURE DRIVING STALLIONS (3 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH
3rd SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 23: THREE & FOUR-YEAR-OLD COUNTRY PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: SRF TEMPTRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
3rd LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS
4th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
5th CLASSIC VIEWS CALICO STORM, SHERRY OR SHANNA CROWE OR DEBBIE OR ANDY MEEK
6th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, KIM TAYLOR
7th DOUBLE DIAMONDS INFERNO ATTITUDE, SANDRA LAING
8th FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK OR KATHRYN LANTZ
9th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY

Class 24: YOUTH JUMPER - 13-18 YEARS (0 Entries)

Class 25: YOUTH JUMPER - 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 26: AMATEUR JUMPER (4 Entries)
CHAMPION: STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
RESERVE: GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, Shown by TODD NAUMAN

Class 27: OPEN JUMPER (3 Entries)
CHAMPION: IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS
RESERVE: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
3rd GROSSHILL EK SPITFIRES REVENGE, TODD OR MELISSA NAUMAN

Class 28: MULTIPLE HITCH - LIGHT HARNESS (0 Entries)

Class 29: LADIES ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, LES OR GETITIA MATHENY OR TIM OR CONNIE BALLARD
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD

Class 30: SINGLE PLEASURE DRIVING MARES (2 Entries)
CHAMPION: DSB COOL COMMOTION, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
RESERVE: AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD OR MARY LOU KNAPP

Class 31: YOUTH VERSATILITY - 13-18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 32: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARE - LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
RESERVE: JONES MISS CHARLOTTE BLUE, Shown by NICOLE PEARSALL
3rd HOPKINS CREATING A NEW IMAGE, Shown by KACIE MINNER
4th TEN LS DIAMOND IN THE BUFF, Shown by JULIE GOOD

Class 33: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED JUNIOR MARE - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHERRY CROWE
RESERVE: HOPKINS CREATING A NEW IMAGE, Shown by HARRY MINNER

Class 34: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 1 - 30" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: TEN LS MARILYN IN THE BUFF, Shown by KELLI FOX
RESERVE: JONES MISS CHARLOTTE BLUE, Shown by NICOLE PEARSALL
3rd STARS MAJESTIC EMBERS, Shown by STEPHANIE ABBOTT
4th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GAL, Shown by MALLORY GRAYSON
5th HOPKINS JEWEL OF THE JOKER, Shown by KACIE MINNER
6th CASTLE ROCK BUCKEROOS CREAM BRULEE, Shown by YVONNE CLARK
7th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, Shown by SCOTT IMHOFF
8th TIMELESS BREATHLESS DESIRES, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE

Class 35: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (10 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by BOBBIE BRIGGS
RESERVE: GRF ROYAL STAR LINES LADY LEE, Shown by KELLI FOX
3rd LR IDOLS MISS KYNDAL, Shown by SCOTT BURDETTE
4th CMC RG NOT A SPOT FORGOTTEN, Shown by SISTER TERESKA TUSHER
5th FALLEN ASH EAGLES LOVE YOU MORE, Shown by MALLORY GRAYSON
6th GANDER HILL MISS CALIFORNIA, Shown by JOSEPH BENTON
7th TEN LS DIAMOND IN THE BUFF, Shown by JULIE GOOD
8th TEN LS PLATINUM IN THE BUFF, Shown by DEBRA EASTON
9th HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, Shown by KACIE MINNER
10th RFM AMIRS BLUE ARABESQUE, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE

Class 36: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 2 - 30" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: JSW SHOWKAYCES CASHMERE DOLL, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: RFM FINE ARTS DREAM OF SUNSHINE, Shown by BRIAN HILL
3rd HOPKINS THE JOKER MARCH IZ ON, Shown by HARRY MINNER
4th RHA HOT RENDEZVOUS, Shown by ROBERT WALSH

Class 37: AMATEUR JUNIOR MARES - LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (6 Entries)
CHAMPION: TEN LS PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, Shown by JONATHAN WHITT
3rd ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, Shown by AUBREY OVERCASH
4th RHA MANDOLIN WIND, Shown by ROBERT WALSH
5th FROST HILL SILENT SEPHORA, Shown by KAREN RUDOLPH
6th HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, Shown by HARRY MINNER

Class 38: COUNTRY PLEASURE DRIVING - OVER 32" TO 34" (9 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
RESERVE: COH JUNIOR GERONIMO, ROBERT OR LINDA SMITH
3rd HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, AMANDA BENTON
4th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
5th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, CATHY OR SCOTT IMHOFF
6th MTC NOTORIOUS BUCKEROO, YVONNE OR JEFF CLARK
7th BLESSINGS HEARTSONG, TODD & MELISSA NAUMAN/LESSEE
8th TEN LS REDI OR NOT, AMANDA B BENTON
9th BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, LES OR GETITIA MATHENY OR TIM OR CONNIE BALLARD

Class 39: COUNTRY PLEASURE DRIVING - 32" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA OR BARRY DIEHL
RESERVE: SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID OR SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID
4th DOUBLE DIAMONDS INFERNO ATTITUDE, SANDRA LAING
5th VRF SUPREME BONJOVIE, STEVEN & PAMELA AVANS

Class 40: YOUTH OWNED, TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (3 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
3rd DSB COOL COMMOTION, Shown by SHANNA CROWE

Class 41: GENTLEMENS CLASSIC PLEASURE DRIVING (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
3rd MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, SCOTT & SONJA BURDETTE
4th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, AMANDA B BENTON
5th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER

Class 42: SOLID COLORED MARES (12 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS
RESERVE: REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN
3rd LITTLE KINGS SIRS MARQUIS, DEBRA A EASTON
4th HOPKINS ELEGANT IMAGE, ELSJE HOLTAPPELS
5th TEN LS MADISON IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL
6th DGS SHES GOT GRIT, DARCI GIBBONS
7th CMC SCOUTS SILVER MINX, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
8th FROST HILL SILENT SEPHORA, KAREN & NICOLE RUDOLPH
9th TEN LS BLESSING IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL
10th TEN LS TALENTED IN THE BUFF, VIDELLA BLACKWELL

Class 43: MULTI-COLORED MARES (6 Entries)
CHAMPION: CMC RG NOT A SPOT FORGOTTEN, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
RESERVE: DSB COOL COMMOTION, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
3rd ALAMOS POES BRASH & SASSY, JULIE ANN GOOD
4th HOPKINS CREATING A NEW IMAGE, HARRY OR DEBRA OR KACIE MINNER
5th TEN LS SPLENDORS AS GOOD AS IT GETS, JOE OR LAURA TENNILL
6th HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, BRAD OR DEBRA HOPKINS

Class 44: MARE AND CURRENT YEAR FOAL (2 Entries)
CHAMPION: COH BAYBELL BABY, JOHN OR SHERRI VOLZ
RESERVE: RAVENWOODS DESIRES TO REMEMBER, LYNN GULLEDE-FATALE OR JANET LEWIS

Class 45: YOUTH OWNED, TRAINED & EXHIBITED MARES (7 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by ALEX BRIGGS
RESERVE: HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by LANDIN DONER
3rd DESIGNER BAYBE GOT BLING, Shown by BAILEY CHALUT
4th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by LUCAS HAMBY
5th DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHANNA CROWE
6th RAVENWOOD A KISS TO REMEMBER, Shown by ABBEY RAICHE
7th SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 46: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING SENIOR MARE (0 Entries)

Class 47: YOUTH 8-12 EXHIBITING SENIOR MARE (4 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by ELIZABETH BENTON
3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by RYAN HUDDLESTON
4th CRYSTAL RIDGE MARQUIS ROYAL FLUSH, Shown by SYDNEY URKO

Class 48: YOUTH 13-18 EXHIBITING SENIOR MARE (5 Entries)
CHAMPION: BROOKHAVENS DYNAGLASS SLIPPERS, Shown by BAILEY CHALUT
RESERVE: HUMHILLS MISS B HAVEN, Shown by LANDIN DONER
3rd DSB COOL COMMOTION, Shown by SHANNA CROWE
4th TEN LS TALENTED IN THE BUFF, Shown by LAUREN BLACKWELL
5th RAVENWOOD A KISS TO REMEMBER, Shown by ABBEY RAICHE

Class 49: YOUTH SPECIAL NEEDS EXHIBITING A MARE OR GELDING (0 Entries)

Class 50: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (12 Entries)
CHAMPION: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by AMANDA BENTON
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
3rd MTC NOTORIOUS BUCKEROO, Shown by YVONNE CLARK
4th BLESSINGS HEARTSONG, Shown by TODD NAUMAN
5th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by KACIE MINNER
6th TEN LS REDI OR NOT, Shown by JOSEPH BENTON
7th TWFS REBELCHASE ROSE PETAL, Shown by PATTY DIEHL
8th WILLOW CREEKS ULTIMATE DREAM, Shown by PHIL ABBOTT
9th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, Shown by SCOTT IMHOFF
10th UNO ELECTRA, Shown by ANDY MEEK

Class 51: AMATEUR COUNTRY PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (7 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION COOL HAND LUKE, Shown by BOBBY BRIDGES
RESERVE: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by DARLENE BRIDGES
3rd CLASSIC VIEWS CALICO STORM, Shown by SHERRY CROWE
4th TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by DEBBIE MEEK
5th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
6th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, Shown by KATIE MARSHALL TAYLOR
7th BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, Shown by CONNIE BALLARD

Class 52: AOTE JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (0 Entries)

Class 53: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED JUNIOR GELDING - LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR

Class 54: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 1 (4 Entries)
CHAMPION: CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, Shown by MELISSA TURNER ANDREWS
RESERVE: HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, Shown by KACIE MINNER
3rd FALLEN ASH EAGLES LONELY BOY, Shown by MALLORY GRAYSON
4th TEN LS DARE TO BE BUFF, Shown by JOSEPH BENTON

Class 55: AMATEUR JUNIOR GELDINGS - LEVEL 2 (5 Entries)
CHAMPION: EASTSIDES FEARLESS, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
RESERVE: JSW CODE REDS DANDY VISION, Shown by JONATHAN WHITT
3rd WINNING STREAKS MAGIC EMPORER, Shown by BRIAN HILL
4th HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, Shown by HARRY MINNER
5th TAYLOR MADES TWIST OF FATE, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL

Class 56: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (16 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by BOBBY BRIDGES
RESERVE: HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
3rd ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA BENTON
4th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID
5th DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY CROWE
6th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY MITCHELL
7th DREAMCHASERS WILD ABANDON, Shown by JOAN RAINES-PHILLIPS
8th MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, Shown by SCOTT BURDETTE
9th BELLA VOCE DEBUT, Shown by H JOE KAHRE
10th TWFS BLACK VELVET ROSE, Shown by PATTY DIEHL

Class 57: YOUTH OWNED, TRAINED & EXHIBITED CLASSIC PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE
3rd CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by ELIZABETH BENTON
4th CCMF ALLIANCE PRODAJAY, Shown by ALEX BRIGGS

Class 58: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES OLYMPIAN DREAM, Shown by JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 59: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: AMORE LALITA, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF SILK STOCKINGS, ROGER T SLOBODY

Class 60: LIBERTY (32 Entries)
CHAMPION: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
3rd ALOHA ACRES SPARKLE N SPIN, LEE CRUTCHFIELD & AUBREY OVERCASH
4th BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, LES OR GETITIA MATHENY OR TIM OR CONNIE BALLARD
5th REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN
6th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE G MOONEY
7th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
8th DOUBLE DIAMONDS INFERNO ATTITUDE, SANDRA LAING
9th RFM AMIRS BAY PRINCE, KATHY KREM PORTER
10th SRF MARENGO, ROGER T SLOBODY

Top of Page

Day 2

Class 61: YOUTH HALTER OBSTACLE - 13-18 YEARS (0 Entries)

Class 62: YOUTH HALTER OBSTACLE - 12 YEARS & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by ELIZABETH BENTON
RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by ELIZABETH BENTON

Class 63: AMATEUR HALTER OBSTACLE (10 Entries)
CHAMPION: WILLOWFALLS PRETTY PENNY, Shown by JAYME HOBBS
RESERVE: LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, Shown by RACHEL RICHART
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
4th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, Shown by RACHEL RICHART
5th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by AMANDA BENTON
6th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by AMANDA BENTON
7th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY MITCHELL
8th RIPPLIN CREEK SPLENDORS PIPE N HOT, Shown by DEBRA EASTON

Class 64: OPEN HALTER OBSTACLE (4 Entries)
CHAMPION: LIGHTNING STRIKE FARMS ADRIANNE, RACHEL R RICHART
RESERVE: WILLOWFALLS PRETTY PENNY, JAYME L HOBBS
3rd SCARECROWS GUSTAVUS SAVANNAH, KATHY KREM PORTER
4th MISTY ROSE IT DONT COME EASY, RACHEL A RICHART

Class 65: THREE & FOUR-YEAR-OLD CLASSIC PLEASURE DRIVING (4 Entries)
CHAMPION: GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
RESERVE: CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, TIMOTHY OR KIM AUDET
3rd HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET T KLOMAN AND HARRY MINNER
4th LM IDOLS PISTOLERO HAWK, PATTY MILANO OR ABBEY RAICHE

Class 66: COUNTRY PLEASURE DRIVING MARES (8 Entries)
CHAMPION: SRF TEMPTRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
3rd TWFS REBELCHASE ROSE PETAL, PATRICIA DIEHL
4th HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, AMANDA BENTON
5th BLESSINGS HEARTSONG, TODD & MELISSA NAUMAN/LESSEE
6th TEN LS SPLENDORS SPLASH, DEBBIE OR ANDY MEEK OR SHERRY CROWE
7th UNO ELECTRA, DEBBIE MEEK OR SHERRY CROWE
8th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY

Class 67: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDING - LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
RESERVE: RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by CATHY IMHOFF
3rd LONELY HEARTS FRANKLY MY DEAR, Shown by KAREN RYLE
4th CCMF ALLIANCE PRODAJAY, Shown by BOBBIE BRIGGS
5th VERSATILITY FARMS DESTINED FOR FAME, Shown by SANDRA LAING
6th INDIAN RAIN DANCE, Shown by JENNIFER ZONGHETTI

Class 68: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SENIOR GELDING - LEVEL 2 (4 Entries)
CHAMPION: CROSS COUNTRY ROCKIN THE FREE WORLD, Shown by LORRAINE O'CONNELL
RESERVE: LM IDOLS CUERVO STRAIGHT, Shown by KAREN RUDOLPH
3rd DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY CROWE
4th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID

Class 69: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by BRITTANY MITCHELL
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
3rd RFM UNDISPUTED IRISH KING, Shown by CATHY IMHOFF
4th LONELY HEARTS FRANKLY MY DEAR, Shown by KAREN RYLE
5th VERSATILITY FARMS DESTINED FOR FAME, Shown by SANDRA LAING

Class 70: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 1 - 30" & UNDER (0 Entries)

Class 71: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF GLADIATOR, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, Shown by DARIN DONER
4th CROSS COUNTRY ROCKIN THE FREE WORLD, Shown by LORRAINE O'CONNELL
5th LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by HARRY MINNER

Class 72: AMATEUR SENIOR GELDINGS - LEVEL 2 - 30" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SRF ROYALTY, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: INVADERS SO VAIN, Shown by JONATHAN WHITT

Class 73: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: DSB COOL COMMOTION, Shown by SHERRY CROWE
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL

Class 74: YOUTH VERSATILITY - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by ELIZABETH BENTON

Class 75: COUNTRY PLEASURE DRIVING STALLIONS (7 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
RESERVE: COH JUNIOR GERONIMO, ROBERT OR LINDA SMITH
3rd SAMIS AFORE ON THE FLOOR, DAVID OR SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
4th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIMOTHY OR KIM AUDET
5th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, CATHY OR SCOTT IMHOFF
6th MTC NOTORIOUS BUCKEROO, YVONNE OR JEFF CLARK
7th BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, LES OR GETITIA MATHENY OR TIM OR CONNIE BALLARD

Class 76: SENIOR GELDINGS - OVER 32" TO 34" (6 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, CHRISTINE OR LANDIN DONER
RESERVE: WOODED ACRES BON JOVI, MEGAN MAHONEY LESSEE
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
4th DAYSPRING GOLDEN CROWN, BRITTANY MITCHELL LESSEE
5th RFM UNDISPUTED IRISH KING, CATHLEEN J IMHOFF OR SCOTT D IMHOFF
6th LONELY HEARTS FRANKLY MY DEAR, LAURA HAYNER OR KAREN RYLE

Class 77: SENIOR GELDINGS - OVER 30" TO 32" (4 Entries)
CHAMPION: SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY
RESERVE: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
3rd ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, JONATHAN WHITT
4th LM IDOLS PISTOLERO HAWK, PATTY MILANO OR ABBEY RAICHE

Class 78: SENIOR GELDINGS - 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: SRF ROYALTY, ROGER T SLOBODY
RESERVE: ANOTHER DIMENSIONS MR REMARKABLE, JONATHAN S WHITT
3rd INVADERS SO VAIN, JONATHAN WHITT

Class 79: ADULT SPECIAL NEEDS EXHIBITING A STALLION OR GELDING (0 Entries)

Class 80: PRODUCE OF DAM (1 Entry)
CHAMPION: TAYLOR MADES BELLA ROSE, KIM TAYLOR

Class 81: LADIES SINGLE PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
RESERVE: AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD OR MARY LOU KNAPP
3rd SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 82: YOUTH ROADSTER - 12 YEARS & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by LUCAS HAMBY

Class 83: YOUTH ROADSTER - 13-18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
RESERVE: AMBER OF CLASSIC VIEW, Shown by CASEY WAXLER
3rd UNO ELECTRA, Shown by SHANNA CROWE

Class 84: GET OF SIRE (1 Entry)
CHAMPION: TEN LS DESTINYS IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL OR S CROWE OR DEBBIE MEEK

Class 85: TWO-YEAR-OLD MARES - OVER 31" TO 33" (7 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES LEADING LADY, JONATHAN WHITT
3rd GRF ROYAL STAR LINES LADY LEE, JOHN OR BONNIE OR KELLI FOX
4th FROST HILL SILENT SEPHORA, KAREN & NICOLE RUDOLPH
5th FALLEN ASH EAGLES LOVE YOU MORE, JONATHAN WHITT AND MALLORY GRAYSON
6th LR IDOLS MISS KYNDAL, SCOTT & SONJA BURDETTE
7th TEN LS SPLENDORS AS GOOD AS IT GETS, JOE OR LAURA TENNILL

Class 86: TWO-YEAR-OLD MARES - OVER 29" TO 31" (9 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS FORBIDDEN KISS, JONATHAN WHITT
RESERVE: ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, AUBREY OVERCASH/LESSEE
3rd TEN LS SMOKIN IN THE BUFF, KATHLEEN LAFRANA
4th CMC RG NOT A SPOT FORGOTTEN, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
5th MYSTIC SPRINGS RAVISHING RITA, JUDY FORD
6th RHA HOT RENDEZVOUS, ROBERT OR PAMELA WALSH
7th HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, BRAD OR DEBRA HOPKINS
8th REECES UNDISPUTED SECRET LOVE, SCOTT OR CATHY IMHOFF
9th DG S WHERE IS THE BLUE, DARCI GIBBONS

Class 87: TWO-YEAR-OLD MARES - 29" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS HEAVENSENT ANGEL HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: SILVERLEAF VALENTINOS SHALAY BEY, JONATHAN WHITT

Class 88: YOUTH OWNED, TRAINED & EXHIBITED SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
RESERVE: DSB COOL COMMOTION, Shown by SHANNA CROWE

Class 89: YEARLING MARES - OVER 30" TO 32" (8 Entries)
CHAMPION: TEN LS PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, KATHLEEN GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
RESERVE: COOLEST SPOTACULAR DIVA, LINDA PALMER OR CARLA DURAND
3rd CMC SCOUTS SILVER MINX, MARIJA SHIELDS OR TERESKA TUSHER
4th RHA MANDOLIN WIND, ROBERT OR PAMELA WALSH
5th HOPKINS ELEGANT IMAGE, ELSJE HOLTAPPELS
6th GANDER HILL MISS CALIFORNIA, JAMES OR MARY LEFLER
7th TEN LS PLATINUM IN THE BUFF, JIM OR DEB EASTON
8th RFM AMIRS BLUE ARABESQUE, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY

Class 90: YEARLING MARES - OVER 28" TO 30" (9 Entries)
CHAMPION: TEN LS MARILYN IN THE BUFF, BONNIE OR JOHN OR KELLI FOX
RESERVE: JSW SHOWKAYCES CASHMERE DOLL, JONATHAN WHITT
3rd BAR B MY SILENT HEART, DON OR BEVERLY BURDETTE
4th RFM FINE ARTS DREAM OF SUNSHINE, TONI REECE OR DANIELLE HILL
5th HOPKINS THE JOKER MARCH IZ ON, BRAD OR DEBRA HOPKINS
6th JONES MISS CHARLOTTE BLUE, ELAINE JONES
7th CASTLE ROCK BUCKEROOS CREAM BRULEE, YVONNE OR JEFF CLARK
8th HOPKINS JEWEL OF THE JOKER, FRED & NANETTE ZIMMERMAN & KACIE MINNER
9th FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GAL, JONATHAN WHITT AND MALLORY GRAYSON

Class 91: YEARLING MARES - 28" & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES SIMPLY SILENT, JANICE L KEILER
RESERVE: JSW BLACK TIARA, JONATHAN WHITT
3rd HOLLARS ECHO STORM DANCER, BILL OR CAROL HOLLAR
4th STARS MAJESTIC EMBERS, PHILLIP & STEPHANIE ABBOTT

Class 92: WEANLING MARES - OVER 26" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: SUNNY SIDE JONIBUCK O SO BLITZY, JAY PAUL MARTIN OR RAY MARTIN
RESERVE: CD ROWDYS SHE BE JAMMIN, LANDIN DONER
3rd MINI GAITS ARABELLA, JOHN OR SHERRI VOLZ
4th TEN LS MADISON IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL
5th FALLEN ASH EAGLES LORELEI, DEBBIE GRAYSON

Class 93: WEANLING MARES - 26" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: MW REBS SIRIUS LEE SENSATIONAL, ELAINE JONES
RESERVE: TEN LS BLESSING IN THE BUFF, JOE OR LAURA TENNILL
3rd TIMELESS BREATHLESS DESIRES, LYNN GULLEDGE-FATALE

Class 94: COUNTRY PLEASURE DRIVING GELDINGS (4 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
RESERVE: LM IDOLS VOO DOO HAWK, BRAD OR DEBRA HOPKINS
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID
4th TEN LS REDI OR NOT, AMANDA B BENTON

Class 95: MULTIPLE HITCH - DRAFT HARNESS (0 Entries)

Class 96: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING JUNIOR MARE (1 Entry)
CHAMPION: LR IDOLS MISS KYNDAL, Shown by KINLEY PRITT

Class 97: YOUTH 8-12 EXHIBITING JUNIOR MARE (3 Entries)
CHAMPION: HOPKINS THE JOKER MARCH IZ ON, Shown by RYAN HUDDLESTON
RESERVE: GANDER HILL MISS CALIFORNIA, Shown by ELIZABETH BENTON
3rd HOPKINS A TRIBUTE TO CAROL, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 98: YOUTH 13-18 EXHIBITING JUNIOR MARE (4 Entries)
CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, Shown by ALEX BRIGGS
RESERVE: DESIGNER BAYBE GOT BLING, Shown by BAILEY CHALUT
3rd ALOHA ACRES A SILENT PRAYER, Shown by LANDIN DONER
4th DSB PRISSIN IN THE BUFF, Shown by SHANNA CROWE

Class 99: CLASSIC PLEASURE DRIVING - 32" & UNDER (8 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: CHUPP CALL ME COOL, NANCY STETLER
3rd ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON
4th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET T KLOMAN AND HARRY MINNER
5th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
6th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
7th DOUBLE DIAMONDS MISTER MEANER, LAURA N IMHOFF
8th CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, TIMOTHY OR KIM AUDET

Class 100: CLASSIC PLEASURE DRIVING - OVER 32" TO 34" (12 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, AMANDA BENTON
3rd MTC POSITRACTION, VICTORIA OR BAILEY CHALUT
4th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID
5th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, BRITTANY L MITCHELL
6th BELLA VOCE DEBUT, H JOE KAHRE
7th MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, SCOTT & SONJA BURDETTE
8th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER
9th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, AMANDA B BENTON
10th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 101: YOUTH EXHIBITING A JUNIOR GELDING - 7 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 102: YOUTH 8-12 EXHIBITING JUNIOR GELDING (3 Entries)
CHAMPION: HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, Shown by RYAN HUDDLESTON
RESERVE: CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, Shown by LUCAS HAMBY
3rd TEN LS DARE TO BE BUFF, Shown by ELIZABETH BENTON

Class 103: YOUTH 13-18 EXHIBITING JUNIOR GELDING (4 Entries)
CHAMPION: OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, Shown by BAILEY CHALUT
RESERVE: WINNING STREAKS MAGIC EMPORER, Shown by MARK MILLER
3rd CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, Shown by LANDIN DONER
4th TAYLOR MADES TWIST OF FATE, Shown by GRACIE TAYLOR

Class 104: YOUTH OWNED, TRAINED & EXHIBITED GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE FIRE POWER, Shown by BAILEY CHALUT
RESERVE: DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHANNA CROWE
3rd CCMF ALLIANCE PRODAJAY, Shown by ALEX BRIGGS
4th TEN LS DARE TO BE BUFF, Shown by ELIZABETH BENTON
5th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 105: GENTLEMENS COUNTRY PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION COOL HAND LUKE, DARLENE TODD BRIDGES
RESERVE: COH JUNIOR GERONIMO, ROBERT OR LINDA SMITH
3rd ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA OR BARRY DIEHL
4th SRF TEMPTRESS, ROGER T SLOBODY
5th VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
6th BLESSINGS HEARTSONG, TODD & MELISSA NAUMAN/LESSEE
7th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, CATHY OR SCOTT IMHOFF
8th TEN LS REDI OR NOT, AMANDA B BENTON
9th VRF SUPREME BONJOVIE, STEVEN & PAMELA AVANS

Class 106: SINGLE PLEASURE DRIVING - 32" & UNDER (1 Entry)
CHAMPION: AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD OR MARY LOU KNAPP

Class 107: SINGLE PLEASURE DRIVING - OVER 32" TO 34" (3 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
RESERVE: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH
3rd SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 108: GOLDEN SHOWMANSHIP (1 Entry)
CHAMPION: JULIE GOOD, Showing TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL

Class 109: ADULT SHOWMANSHIP (3 Entries)
CHAMPION: BRITTANY MITCHELL, Showing CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY
RESERVE: KAREN RUDOLPH, Showing LM IDOLS CUERVO STRAIGHT
3rd JENNIFER ZONGHETTI, Showing INDIAN RAIN DANCE

Class 110: AMATEUR SHOWMANSHIP (6 Entries)
CHAMPION: BRITTANY MITCHELL, Showing CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY
RESERVE: AMANDA BENTON, Showing BAR NS ONCE IN A BLUE MOON
3rd JENNIFER ZONGHETTI, Showing INDIAN RAIN DANCE
4th VALERIE WARRENFELTZ, Showing LA VISTA JUSTIFIED
5th KAREN RUDOLPH, Showing LM IDOLS CUERVO STRAIGHT
6th JULIE GOOD, Showing TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL

Class 111: ADULT SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 112: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by LUCAS HAMBY
RESERVE: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by ELIZABETH BENTON
3rd LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by RYAN HUDDLESTON

Class 113: YOUTH COUNTRY PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, Shown by GRACIE TAYLOR
RESERVE: CLASSIC VIEWS CALICO STORM, Shown by SHANNA CROWE

Class 114: WEANLING AND YEARLING GELDINGS (8 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPORER, BRIAN OR DANIELLE HILL
RESERVE: AT LAST RELENTLESS PURSUIT, TERI SILVA OR BRIAN HILL
3rd CULBRETH SUCHA ROWDY BUCK, MELISSA ANDREWS
4th EASTSIDES FEARLESS, KATHLEEN GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
5th JSW CODE REDS DANDY VISION, JONATHAN WHITT
6th FALLEN ASH EAGLES LONELY BOY, JONATHAN WHITT AND MALLORY GRAYSON
7th HOPKINS AN IMAGE 2 ENVY, BRAD OR DEBRA HOPKINS
8th TAYLOR MADES TWIST OF FATE, KIM TAYLOR

Class 115: TWO-YEAR-OLD GELDINGS (2 Entries)
CHAMPION: JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN WHITT
RESERVE: OAK BAY SALSAS DESIGNER GENES, PATRICK OR MEGAN HERRICK

Class 116: OPEN ROADSTER (5 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
3rd BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, LES OR GETITIA MATHENY OR TIM OR CONNIE BALLARD
4th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, TIMOTHY OR KIM AUDET
5th DOUBLE DIAMONDS INFERNO ATTITUDE, SANDRA LAING

Class 117: SPECIAL NEEDS DRIVING (0 Entries)

Class 118: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (13 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, Shown by KACIE MINNER
RESERVE: ASH CREEK DANCE N QUEEN, Shown by AMANDA BENTON
3rd CHUPP CALL ME COOL, Shown by NANCY STETLER
4th MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, Shown by SCOTT BURDETTE
5th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, Shown by BRITTANY MITCHELL
6th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, Shown by HARRY MINNER
7th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, Shown by JULIE GOOD
8th TWFS BLACK VELVET ROSE, Shown by PATTY DIEHL
9th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, Shown by JOSEPH BENTON
10th CEDAR VALLEYS MYSTIC DREAM, Shown by KIM AUDET

Class 119: AMATEUR CLASSIC PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (6 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHERRY CROWE
3rd HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
4th CENTURY OAKS SERENDIPITY, Shown by BOBBY BRIDGES
5th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by DEBBIE MEEK
6th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, Shown by DARLENE DAVID

Class 120: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ALLIANCE FORGOTTEN SECRETS, Shown by JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: CROSS COUNTRY ROCKIN THE FREE WORLD, Shown by LORRAINE O'CONNELL

Class 121: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC EMPORER, BRIAN OR DANIELLE HILL
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW BEAUS MAJESTIC ENVY, JONATHAN WHITT

Class 122: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR GELDING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, CHRISTINE OR LANDIN DONER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF GLADIATOR, ROGER T SLOBODY

Class 123: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR MARE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: TEN LS PASSIONATE KISSES IN THE BUFF, KATHLEEN GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: DSB EXQUISITELY BUFF, BOBBIE BRIGGS

Day 3
Top of Page

Class 124: YOUTH HUNTER - 13-18 YEARS (3 Entries)
CHAMPION: SRF DAINTY DANCER, Shown by GRACIE TAYLOR
RESERVE: ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, Shown by SHANNA CROWE

Class 125: YOUTH HUNTER - 12 YEARS & UNDER (4 Entries)
CHAMPION: DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by ELIZABETH BENTON
RESERVE: BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by ELIZABETH BENTON

Class 126: AMATEUR HUNTER (16 Entries)
CHAMPION: STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
RESERVE: SRF DAINTY DANCER, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
3rd CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
4th DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by BRITTANY MITCHELL
5th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, Shown by AMANDA BENTON
6th SRF DREAMCATCHER, Shown by KRISTINA SLOBODY
7th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, Shown by BRITTANY MITCHELL
8th MTC EASY STREET, Shown by TODD NAUMAN
9th HUSH HAVENS SUMMER STORM, Shown by DARLENE BRIDGES
10th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 127: OPEN HUNTER (12 Entries)
CHAMPION: STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS
RESERVE: CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, DARLENE DAVID
3rd IONA EXCALIBUR, GORDON HARRIS OR BONNIE HARRIS
4th SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
5th RIPPLIN CREEK SPLENDORS PIPE N HOT, DEBRA A EASTON
6th WILLOWFALLS PRETTY PENNY, JAYME L HOBBS
7th MTC EASY STREET, MICAELA OR TODD NAUMAN OR MELISSA NAUMAN
8th TWFS BLACK VELVET ROSE, PATRICIA DIEHL
9th REECES RUSSIAN EMPRESS, TODD OR MELISSA NAUMAN
10th DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 128: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 12 YEARS & UNDER (0 Entries)

Class 129: YOUTH SINGLE PLEASURE DRIVING - 13-18 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: AMBER OF CLASSIC VIEW, Shown by CASEY WAXLER
RESERVE: DSB COOL COMMOTION, Shown by SHANNA CROWE

Class 130: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLION - LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, Shown by JAYME HOBBS
RESERVE: GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, Shown by BRITTANY MITCHELL
3rd TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA DAILY
4th STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS
5th DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by VALERIE WARRENTFELTZ
6th VRF SUPREME BONJOVIE, Shown by STEVE AVANS

Class 131: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED SENIOR STALLION - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
RESERVE: CLASSIC VIEWS CALICO STORM, Shown by SHERRY CROWE

Class 132: AMATEUR SENIOR STALLION - LEVEL 1 - OVER 30" TO 34" (7 Entries)
CHAMPION: RHA CLASSICAL SHARIF, Shown by LINDA KINT
RESERVE: SIX GEMS SPOTTED TORNADO, Shown by SCOTT IMHOFF
3rd DUNDEE REPLICA BY DESIGN, Shown by YVONNE CLARK
4th TEN LS JUST ENOUGH BUFF, Shown by JEWELLEA DAILY
5th GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, Shown by BRITTANY MITCHELL
6th B SPRINGHILLS BUCCANEER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
7th DOUBLE DESTINYS BUCKEROO TOO, Shown by VALERIE WARRENFELTZ

Class 133: AMATEUR SENIOR STALLION - LEVEL 1 - 30" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, Shown by JAYME HOBBS
RESERVE: STRONG HERITAGE ADRIAN, Shown by KELLY LEWIS

Class 134: AMATEUR SENIOR STALLION - LEVEL 2 - OVER 30" TO 34" (5 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY
RESERVE: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, Shown by JONATHAN WHITT
3rd LM IDOLS SLY HAWK, Shown by KIMBERLY LAFLEUR
4th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, Shown by KATIE TAYLOR MARSHALL
5th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, Shown by HARRY MINNER

Class 135: AMATEUR SENIOR STALLION - LEVEL 2 - 30" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF PREMIER, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 136: CLASSIC PLEASURE DRIVING GELDINGS (9 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: DSB NIGHT ON THE TOWN, SHERRY OR SHANNA CROWE
3rd HUSH HAVENS SUMMER STORM, DARLENE TODD BRIDGES
4th CHUPP CALL ME COOL, NANCY STETLER
5th ROCKING M SSA RAMBLIN XPRESS, SHERRY CROWE OR SHANNA CROWE OR DEBBIE MEEK
6th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, AMANDA B BENTON
7th INDIAN RAIN DANCE, JENNIFER ZONGHETTI OR CYNTHIA INNES
8th DREAMCHASERS WILD ABANDON, JOAN RAINES-PHILLIPS
9th LM IDOLS PISTOLERO HAWK, PATTY MILANO OR ABBEY RAICHE

Class 137: LADIES COUNTRY PLEASURE DRIVING (9 Entries)
CHAMPION: SRF TEMPTRESS, ROGER T SLOBODY
RESERVE: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, AMANDA BENTON
3rd VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD
4th ABRIAS MOONLIGHT ENDEAVOR, PATRICIA OR BARRY DIEHL
5th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, DARLENE TODD BRIDGES
6th SIX GEMS BLACK TIE AFFAIR, CATHY OR SCOTT IMHOFF
7th MTC NOTORIOUS BUCKEROO, YVONNE OR JEFF CLARK
8th FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK OR KATHRYN LANTZ
9th TIMELESS TRULY SENSATIONAL, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY

Class 138: YOUTH COSTUME (0 Entries)

Class 139: GENTLEMENS ROADSTER (1 Entry)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, JULIE ANN GOOD OR AUSTIN G GOOD

Class 140: SENIOR STALLIONS - 28" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: SRF PREMIER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: WINNING STREAKS MAGIC KINGDOM, JAYME & TERRY HOBBS

Class 141: SENIOR STALLIONS - OVER 28" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, JONATHAN WHITT
RESERVE: SONOITA HOLLYWOOD INVADER, JONATHAN WHITT
3rd SRF MARENGO, ROGER T SLOBODY
4th RIVERDANCES PLAY IT AGAIN SAM, SUSAN BROOKS
5th STRONG HERITAGE ADRIAN, STEVE OR KELLY LEWIS

Class 142: SENIOR STALLIONS - OVER 30" TO 32" (7 Entries)
CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN WHITT
RESERVE: RAVENWOOD JUST REMEMBER THAT, TODD OHL
3rd LM IDOLS SLY HAWK, KATHLEEN GREEN OR KIMBERLY LAFLEUR
4th CLEAR BROOKS ANDRETTI, ELIZABETH OR FRANK DE BEM
5th LOS ARBOLES IDOLS CLAIM TO FAME, BRAD OR DEBRA HOPKINS
6th DOUBLE DIAMONDS INFERNO ATTITUDE, SANDRA LAING
7th KOBECK LITTLE FEATHER, DARCI GIBBONS

Class 143: SENIOR STALLIONS - OVER 32" TO 34" (8 Entries)
CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY
RESERVE: FAITH FARMS JOKERS DARK SIDE, PHILIP OR STEPHANIE ABBOTT
3rd RHA CLASSICAL SHARIF, JAMES OR LINDA KINT
4th TAYLOR MADES DOUBLE TROUBLE, KIM TAYLOR
5th FAITH FARM JOKERS MR FREEZE, KAREN CLARK OR KATHRYN LANTZ
6th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
7th DUNDEE REPLICA BY DESIGN, YVONNE OR JEFF CLARK
8th B SPRINGHILLS BUCCANEER, LYNN GULLEDGE OR YVETTE MOONEY

Class 144: CLASSIC PLEASURE DRIVING MARES (10 Entries)
CHAMPION: ASH CREEK DANCE N QUEEN, AMANDA BENTON
RESERVE: ACES VICTORIAN LACE, ACEY OR BONNIE HAROLDSON
3rd CENTURY OAKS SERENDIPITY, DAVID/SHIRLEY PORTERFIELD OR DARLENE BRIDGES
4th C SPOTS SNOWDRIFTERS RARE GEM, DARLENE M. DAVID
5th CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, BRITTANY L MITCHELL
6th HA DANNY BOYS CLASSICAL ROSE, MARGARET T KLOMAN AND HARRY MINNER
7th TOP OF TEXAS FLASH OF PEARL, JULIE ANN GOOD & SUZANNE SOOTER
8th MYLIN DDS AWESOME SNICKERS, SCOTT & SONJA BURDETTE
9th BAR NS ONCE IN A BLUE MOON, AMANDA BENTON
10th DREAMCHASERS LE LUNA DE ISABELLA, JOAN RAINES-PHILLIPS

Class 145: GENTLEMENS SINGLE PLEASURE DRIVING (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
RESERVE: AMBER OF CLASSIC VIEW, DONALD OR MARY LOU KNAPP

Class 146: YOUTH SHOWMANSHIP 7 YEARS AND UNDER (0 Entries)

Class 147: YOUTH SHOWMANSHIP 8-12 YEARS (2 Entries)
CHAMPION: ELIZABETH BENTON, Showing BAR NS ONCE IN A BLUE MOON
RESERVE: KELBY WARRENFELTZ, Showing LA VISTA JUSTIFIED

Class 148: YOUTH SHOWMANSHIP 13-18 YEARS (0 Entries)

Class 149: YOUTH SPECIAL NEEDS SHOWMANSHIP (0 Entries)

Class 150: SINGLE FINE HARNESS (0 Entries)

Class 151: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (14 Entries)
CHAMPION: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by AMANDA BENTON
RESERVE: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
3rd CLASSIC VIEWS CALICO STORM, Shown by SHERRY CROWE
4th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by DARLENE DAVID
5th CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by KIM AUDET
6th MTC NOTORIOUS BUCKEROO, Shown by YVONNE CLARK
7th TEN LS SPLENDORS SPLASH, Shown by DEBBIE MEEK
8th SAMIS AFORE ON THE FLOOR, Shown by BOBBY BRIDGES
9th MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by DARLENE BRIDGES
10th TEN LS REDI OR NOT, Shown by JOSEPH BENTON

Class 152: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 1 (6 Entries)
CHAMPION: HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by KACIE MINNER
RESERVE: TEN LS ALL BUFFED UP, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd VERMILYEA FARMS MISTER WONDERFUL, Shown by NANCY STETLER
4th CEDAR VALLEYS HOT SHOT, Shown by TIM AUDET
5th VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H JOE KAHRE
6th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, Shown by YVETTE MOONEY

Class 153: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED JUNIOR STALLION - LEVEL 2 (1 Entry)
CHAMPION: HOPKINS IMAGE ON FIRE, Shown by HARRY MINNER

Class 154: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - 30" & UNDER (9 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, Shown by MALLORY GRAYSON
RESERVE: TEN LS ALL BUFFED UP, Shown by BOBBIE BRIGGS
3rd VERMILYEA FARMS MISTER WONDERFUL, Shown by NANCY STETLER
4th BAR B SILENT VINDICATION, Shown by NICOLE PEARSALL
5th BONDES BOUNCIN B RED HOT N RISKY, Shown by CHELSEA PRITT
6th CEDAR VALLEYS HOT SHOT, Shown by TIM AUDET
7th LK EAGLES ROGUES ICE ECLIPSE, Shown by LINDA KINT
8th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, Shown by LYNN GULLEDGE-FATALE
9th TIMELESS GUN HO 2 SHOW, Shown by YVETTE MOONEY

Class 155: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 1 - OVER 30" TO 33" (5 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, Shown by NICOLE PEARSALL
RESERVE: TEN LS LEGACYS COLOR ME COOL, Shown by SUZANNE FLINT
3rd TEN LS JIMMY BUFF IT, Shown by GREG DOYLE
4th HOPKINS PHANTOM OF THE JOKER, Shown by KACIE MINNER
5th VERMILYEA RED TAPES LAST HURRAH, Shown by H JOE KAHRE

Class 156: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - 30" & UNDER (3 Entries)
CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: SRF NIGHT RIDER, Shown by KRISTINA SLOBODY
3rd HA TOPSIDER HEADLINER, Shown by KIM HUDDLESTON

Class 157: AMATEUR JUNIOR STALLION - LEVEL 2 - OVER 30" TO 33" (4 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE FLASH OF FIRE, Shown by BRIAN HILL
RESERVE: JSW WARDANCES TIZ N HONOR, Shown by JONATHAN WHITT
3rd DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, Shown by DEBBIE MEEK
4th HOPKINS PHANTOM OF THE JOKER, Shown by HARRY MINNER

Class 158: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 1 (1 Entry)
CHAMPION: SIX GEMS SPOTTED TORNADO, Shown by SCOTT IMHOFF

Class 159: AMATEUR SINGLE PLEASURE DRIVING - LEVEL 2 (2 Entries)
CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, Shown by JONATHAN WHITT
RESERVE: DSB COOL COMMOTION, Shown by SHERRY CROWE

Class 160: YOUTH 7 AND UNDER EXHIBITING SENIOR GELDING (1 Entry)
CHAMPION: WILLOW CREEKS ULTIMATE DREAM, Shown by KINLEY PRITT

Class 161: YOUTH 8-12 EXHIBITING SENIOR GELDING (5 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, Shown by DERICK DONER
RESERVE: LM IDOLS VOO DOO HAWK, Shown by RYAN HUDDLESTON
3rd DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by ELIZABETH BENTON
4th CRYSTAL RIDGE EKS PORTRAIT OF FAME, Shown by SYDNEY URKO
5th LA VISTA JUSTIFIED, Shown by KELBY WARRENFELTZ

Class 162: YOUTH 13-18 EXHIBITING SENIOR GELDING (5 Entries)
CHAMPION: CANDYLANDS PROTEST THIS INVESTMENT, Shown by LANDIN DONER
RESERVE: WOODED ACRES BON JOVI, Shown by MEGAN MAHONEY
3rd DAYSPRING GOLDEN CROWN, Shown by BAILEY CHALUT
4th LM IDOLS PISTOLERO HAWK, Shown by ABBEY RAICHE
5th DSB NIGHT ON THE TOWN, Shown by SHANNA CROWE

Class 163: ANTIQUE VEHICLE (0 Entries)

Class 164: CLASSIC PLEASURE DRIVING STALLIONS (5 Entries)
CHAMPION: ALLIANCE UNFORGETTABLE IMAGE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
RESERVE: DOUBLE DIAMONDS MISTER MEANER, LAURA N IMHOFF
3rd GANDER HILL CALIFORNIAS GOLD RUSH, BRITTANY L MITCHELL
4th MTC POSITRACTION, VICTORIA OR BAILEY CHALUT
5th JONES 2 GRANDE 2 BOOGIE, LYNN GULLEDGE-FATALE OR YVETTE MOONEY

Class 165: VERSATILITY (4 Entries)
CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF
3rd CENTURY OAKS GOLDEN OPPORTUNITY, BRITTANY L MITCHELL
4th CANDYLANDS PATTONED PAYDAY, AMANDA B BENTON

Class 166: TWO-YEAR-OLD STALLIONS - OVER 31" TO 33" (1 Entry)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES GRACEFUL GENT, ELAINE JONES OR NICOLE PEARSALL

Class 167: TWO-YEAR-OLD STALLIONS - OVER 29" TO 31" (5 Entries)
CHAMPION: SRF NIGHT RIDER, ROGER T SLOBODY
RESERVE: JSW BEAUS SOUTHERN ROMEO, DEBRA A CHENEY & KATHRINE WATSON
3rd JSW WARDANCES TIZ N HONOR, JONATHAN WHITT
4th TEN LS LEGACYS COLOR ME COOL, JOHN OR SUZANNE FLINT
5th TIMELESS BUCKEROO THE DARK ENFORCER, LYNN GULLEDGE-FATALE & YVETTE MOONEY

Class 168: TWO-YEAR-OLD STALLIONS - 29" & UNDER (5 Entries)
CHAMPION: LM IDOLS LIGHTNING HAWK, EMMA WILLIAMS
RESERVE: FALLEN ASH EAGLES MY KINDA BROWN, JONATHAN WHITT
3rd JSW REDIS TINI TERRIFIC, EDIE TYNDALL
4th BONDES BOUNCIN B RED HOT N RISKY, PHILIP & STEPHANIE ABBOTT
5th BAR B BEAU TIE, WILL OR LORETTA LEWALLEN

Class 169: YOUTH OWNED, TRAINED & EXHIBITED COUNTRY PLEASURE DRIVING (3 Entries)
CHAMPION: CLASSIC VIEWS CALICO STORM, Shown by SHANNA CROWE
RESERVE: HI STEPPIN RAINBOWS RUMORS R FLYING, Shown by ELIZABETH BENTON
3rd MINIMOTION I FANCY DAPPER DAN, Shown by LUCAS HAMBY

Class 170: YEARLING STALLIONS - OVER 30" TO 32" (10 Entries)
CHAMPION: ALOHA ACRES A SILENT PARTNERSHIP, RHONDA TURNER
RESERVE: ALLIANCE FLASH OF FIRE, BRIAN HILL/LESSEE
3rd DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, DEBBIE OR ANDY MEEK
4th ABRIAS SIGNATURE VINTAGE EDITION, STACY SACHEN & J RILEY GOODE
5th DESIGNER CREATION OF A LIFETIME, TONI REECE OR DANIELLE HILL
6th TEN LS JIMMY BUFF IT, CAMMY BLACKWELL-DOYLE
7th HOPKINS IMAGE ON FIRE, BRAD OR DEBRA HOPKINS
8th HOPKINS PHANTOM OF THE JOKER, BRAD OR DEBRA HOPKINS
9th RFM GENESES RED STORM, MEGAN MAHONEY LESSEE
10th SILVER LININGS MIDNITE IN MONTANA, ANNA L PERANICH

Class 171: YEARLING STALLIONS - OVER 28" TO 30" (5 Entries)
CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, JONATHAN WHITT
RESERVE: JSW SHOWKAYCES BOLD GOLD, JONATHAN WHITT
3rd TEN LS ALL BUFFED UP, BOBBIE BRIGGS
4th BAR B SILENT VINDICATION, NICOLE PEARSALL
5th CEDAR VALLEYS HOT SHOT, TIMOTHY OR KIM AUDET

Class 172: YEARLING STALLIONS - 28" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: LK EAGLES ROGUES ICE ECLIPSE, JAMES OR LINDA KINT
RESERVE: HA TOPSIDER HEADLINER, MARGARET KLOMAN

Class 173: WEANLING STALLIONS - OVER 26" TO 30" (3 Entries)
CHAMPION: CD PARTNERS A SILENT BLESSING, LANDIN & CHRISTINE DONER
RESERVE: RHA REDIS WILD WAR DANCE, ROBERT OR PAMELA WALSH
3rd NEW DAWN THUNDER ROLLS, NANCY STETLER OR DON GRAY

Class 174: WEANLING STALLIONS - 26" & UNDER (2 Entries)
CHAMPION: FALLEN ASH EAGLES CRACKERJACK, DEBBIE GRAYSON
RESERVE: LK EAGLES UNO FOXY RASCAL, JAMES OR LINDA KINT

Class 175: AMATEUR OWNED, TRAINED & EXHIBITED ROADSTER (2 Entries)
CHAMPION: VERMILYEA FARMS MISTER HOLLYWOOD, Shown by AUSTIN GOOD
RESERVE: CEDAR VALLEYS FAVORS HERITAGE, Shown by KIM AUDET

Class 176: SOLID COLORED STALLIONS AND GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: SRF MARENGO, ROGER T SLOBODY
RESERVE: DUNDEE REPLICA BY DESIGN, YVONNE OR JEFF CLARK
3rd DSB DREAMBOYS MAJOR PAYNE, DEBBIE OR ANDY MEEK
4th TEN LS JIMMY BUFF IT, CAMMY BLACKWELL-DOYLE
5th LONELY HEARTS FRANKLY MY DEAR, LAURA HAYNER OR KAREN RYLE

Class 177: MULTI-COLORED STALLIONS AND GELDINGS (5 Entries)
CHAMPION: RHA CLASSICAL SHARIF, JAMES OR LINDA KINT
RESERVE: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY
3rd KOBECK LITTLE FEATHER, DARCI GIBBONS
4th TEN LS LEGACYS COLOR ME COOL, JOHN OR SUZANNE FLINT
5th SIX GEMS SPOTTED TORNADO, CATHY & SCOTT IMHOFF

Class 178: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION CLASSIC PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ASH CREEK DANCE N QUEEN, AMANDA BENTON
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF DREAMCATCHER, ROGER T SLOBODY

Class 179: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION AMATEUR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: FALLEN ASH FARMS EPIC EAGLE, Shown by JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, Shown by KRISTINA SLOBODY

Class 180: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION ROADSTER HORSE
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: BUCKEYE WCF IMA KOOL SKIPPER, LES OR GETITIA MATHENY OR TIM OR CONNIE BALLARD

Class 181: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SENIOR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SRF NOBLE HEIR, ROGER T SLOBODY
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW REDIS IMPERIAL SHOWKAYCE, JONATHAN WHITT

Class 182: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION SINGLE PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SILVER MEADOWS PHANTOM STORM, DONALD AND MARY LOU KNAPP AND JONATHAN WHITT
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: ABRIAS SIGNATURE REPLICA, CAMMIE CAVANAUGH

Class 183: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION JUNIOR STALLION
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: ALOHA ACRES A SILENT PARTNERSHIP, RHONDA TURNER
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: JSW BEAUS WAR CRY, JONATHAN WHITT

Class 184: REGIONAL GRAND & RESERVE CHAMPION COUNTRY PLEASURE DRIVING
CHAMPIONSHIP GRAND CHAMPION: SRF TEMPTRESS, ROGER T SLOBODY
CHAMPIONSHIP RESERVE CHAMPION: COH JUNIOR GERONIMO, ROBERT OR LINDA SMITH



Top of Page


Return to Championship Page